Magyar foci csevegő

36 feliratkozó

több mint 13 éve
Törölt felhasználó
11-es junior? sok csapatnál a 11-es felnőtt is necces...

most itt komolyan 13 éves gyerekeket akarunk am. fociztatni?? oszták példa nagyon szép, de ott kicsit előbb kezdték, mint tudjuk.
13 évesen tanuljon meg mozogni (mozgáskoordináció), gondolkodni a pályán, viselkedni. ezt egy akármilyen sport (olimpiai labdajátékok, küzdősport stb) "profi" egyesületénél jó eséllyel eléri a képzett és tapasztalt edzővel. és nekik gyakran van meccsük, később nem szarik be a pályán.
de valljuk be egy felnőtt csapat játékosa aki edzést tart a kicsiknek általában sem szakmailag, sem pedagógiailag(!) nincs képezve eléggé hogy egy fiatallal foglalkozzon, akivel elég nagy a felelősség. nem sérülésre gondolok, hanem mint tehetséges jelölt.

ilyen fiatalon azt se tudják melyik bolygón vannak, ráér még velük foglalkozni...gege#14
Ja, és éppen ezért kezdik Amerikában is a focit oktatni nekik általános suliban, mert még ráér. Ez egy faszság, már bocs. Amilyen hamar csak lehet, el kell kezdeni menni a kicsik felé, pont azért, hogy mire használható méretűek lesznek (értem ezalatt 15-16 éves kort), akkora már ne az alapoknál járjanak. Szerintem.

És az alapokat azok a játékosok is át tudják adni, akik rendesen megtanulták és ma aktívan játszanak. Viszont az alapoktól történő tovább lépéshez kell értelmes, használható edző. Meg még több edző. Meg még több coaching clinic.

Ez a sport leginkább a csapatmunkáról szól, itt nem személyes teljesítmények dominálnak (szerencsés esetben, igaz Csepi? 😀), hanem az, hogy mennyire tudsz 10 másik emberrel megoldani egy feladatot. Ha sikerül, TD v first down. Ha nem, akkor punt. Nagyon leegyszerűsítve erről szól. Kihangsúlyozom: NAGYON leegyszerűsítve.e53m62
nem értettél meg. Amerikában máshogy állnak hozzá a sporthoz. ha nem törsz ki, mész a gettóba vissza. amit csinálnak azt maximális erőbedobással, különben "éhen halnak" és ezt a legkisebb is tudja. ha ott valaki fiatalon elkezdi akkor komoly stáb áll mögé már ilyenkor is, és megtanul mindent a sportól.
de itthon ha Karcsikát kirángatod a fotelből, akkor a heti 1-2 edzéssel nem lehet SPORTOLÓT nevelni belőle egy hozzá nem értővel (pedagógiailag is). ha nem ugy teljesit ahogy elvárható az meg kit érdekel...majd választ másik sportot ahova apuci beiratja...
ez elég nehéz dolog, nem írható le hogy akárki megcsinálja a fiatalok edzését. ez pont hogy nehezebb és ezt Miskolcon is tudják szerintem. sok ott a fiatal.
ezerszer elmondtuk, ne hasonlitsunk USA vs HUN-t..

14 évesen menjen kosarazni, birkózni, akármi... csak tanulja mi a sport, mi az hogy edző, mi az hogy felelősség. ne akarjuk a nyakukba zúdítani az egyik legbonyolultabb sportot. és ha majd 17-18 évesen lejön am focizni akor hidd el hogy az alapok amiket megtanítottál Karcsikának (bocs minden Károlytól) 3 év alatt, az neki 1 hét alatt menni fog, és olyan tapasztalattal jön majd a kosárlabdából ami többet ér mindennél.

(bocs a személyeskedésért, csak így jobban jön ki)
több mint 13 éve
Farky Indianapolis Colts 8 321 — ℧
"Ja, és éppen ezért kezdik Amerikában is a focit oktatni nekik általános suliban, mert még ráér. Ez egy faszság, már bocs. Amilyen hamar csak lehet, el kell kezdeni menni a kicsik felé, pont azért, hogy mire használható méretűek lesznek (értem ezalatt 15-16 éves kort), akkora már ne az alapoknál járjanak. Szerintem."

Csak h ott nem amatőr sportként űzik, és megvannak a megfelelő edzők az utánpótlás képzéshez. Nem amerikához kéne hasonlítgatni magunkat.

"És az alapokat azok a játékosok is át tudják adni, akik rendesen megtanulták és ma aktívan játszanak."

Biztos vagy te ebben, hogy minden csapatban van ilyen játékos. Megkockáztatom, h nincs egyetlen olyan magyar játékos se, aki alkalmas lenne rá, h a megfelelő alapokat megtanítsa. Addig meg semmi értelme.

Abban viszont egyetértek, h a 11 fős junior bajnokság lenne az igazi, de addig amíg sok csapatnál a felnőtt keret sincs meg, nem h a junior, addig elég nehéz lesz.

Hungarian Indianapolis Colts Fan Club I'll always be a Colt. Always! - Peyton Manning
több mint 13 éve
e53m62 Pittsburgh Steelers 299 — W.A.R. = We Are Renegades
Ez megvolt már?

http://www.mafsz.org/mafsz/media/1/20101026-2010-10-21%20elnokseg%202010-029%20hatarozat.pdf

Ennek fényében kicsit vicces a szövetségi főoldalon található nyilatkozat.

A defense lineman could tear apart a refridgerator with his teeth.
The offense lineman can tell you how to put it back together spring by spring...
több mint 13 éve
e53m62 Pittsburgh Steelers 299 — W.A.R. = We Are Renegades
Tápkieget sem szabad szedni?

Mondjuk ha Creatint és fehérjét szedek kondizáshoz, amit a foci mellett csinálok, akkor az már szabályellenes? (csak nem, ne vicceljünk már...)Amadeus91
http://antidopping.hu/main.php?Esemeny_Id=N0Fick5OM2ViTG0wc2o5MHJ5Znl4OGRZYXVMNXY2MEZiRStHdmRtYlNpVT0=

Beütöd a nevét a tápkiegnek, és már mondja is... Pl. az Animal cuccok szinte mind tiltólistásak.e53m62
Hova kell itt beütni mit? Nekem semmit sem talált 😀Traktor
Van egy olyan része, hogy "Gyógyszer kereső".

Rákattintasz, gyógyszer neve v hatóanyagát beírod, és már mondja is hogy mennyire basztál rá.

Ja, egyébként nekem sem talált semmit...😀

A defense lineman could tear apart a refridgerator with his teeth.
The offense lineman can tell you how to put it back together spring by spring...
több mint 13 éve
e53m62 Pittsburgh Steelers 299 — W.A.R. = We Are Renegades
11-es junior? sok csapatnál a 11-es felnőtt is necces...

most itt komolyan 13 éves gyerekeket akarunk am. fociztatni?? oszták példa nagyon szép, de ott kicsit előbb kezdték, mint tudjuk.
13 évesen tanuljon meg mozogni (mozgáskoordináció), gondolkodni a pályán, viselkedni. ezt egy akármilyen sport (olimpiai labdajátékok, küzdősport stb) "profi" egyesületénél jó eséllyel eléri a képzett és tapasztalt edzővel. és nekik gyakran van meccsük, később nem szarik be a pályán.
de valljuk be egy felnőtt csapat játékosa aki edzést tart a kicsiknek általában sem szakmailag, sem pedagógiailag(!) nincs képezve eléggé hogy egy fiatallal foglalkozzon, akivel elég nagy a felelősség. nem sérülésre gondolok, hanem mint tehetséges jelölt.

ilyen fiatalon azt se tudják melyik bolygón vannak, ráér még velük foglalkozni...gege#14
Ja, és éppen ezért kezdik Amerikában is a focit oktatni nekik általános suliban, mert még ráér. Ez egy faszság, már bocs. Amilyen hamar csak lehet, el kell kezdeni menni a kicsik felé, pont azért, hogy mire használható méretűek lesznek (értem ezalatt 15-16 éves kort), akkora már ne az alapoknál járjanak. Szerintem.

És az alapokat azok a játékosok is át tudják adni, akik rendesen megtanulták és ma aktívan játszanak. Viszont az alapoktól történő tovább lépéshez kell értelmes, használható edző. Meg még több edző. Meg még több coaching clinic.

Ez a sport leginkább a csapatmunkáról szól, itt nem személyes teljesítmények dominálnak (szerencsés esetben, igaz Csepi? 😀), hanem az, hogy mennyire tudsz 10 másik emberrel megoldani egy feladatot. Ha sikerül, TD v first down. Ha nem, akkor punt. Nagyon leegyszerűsítve erről szól. Kihangsúlyozom: NAGYON leegyszerűsítve.

A defense lineman could tear apart a refridgerator with his teeth.
The offense lineman can tell you how to put it back together spring by spring...
több mint 13 éve
Bruce Las Vegas Raiders UCLA Bruins 11 491 — Sic semper tyrannis!
Ott van a válaszodban

"Erre azt válaszoltuk, hogy 11-eset szeretnénk mindenképpen! "

A szabályok ismerete nélkül, korhatár ismerete nélkül?
mindenképpen?
Soha nem értettem, hogy hogy vannak emberek akik mindenféle előzetes elemzés statisztika, előkészítés nélkül hogy képesek magabiztos döntést hozni.
Ti mindenféleképpen 11-et szerettetek volna.
Volt statisztikátok róla, hogy az idei idényben nevezett játékosok közül hányan kerülnek ki a Junior korból?
ez alapból csapatonként hány maradó játékost jelent?
Illetve összegyűjtöttétek most hány olyan játékos van a csapatoknál aki idén még nem lehetett junior de jövőre már az lehet?
Megválaszolom fogalmatok sem volt róla!

De ez titeket nem zavart abban hogy mindenképpen 11 legyen.

Én ezeket az előkészítéseket, hiányolom a liga döntéshozási mechanizmusában.

Én is 11 juniort szeretnék (nem mindenféleképpen) ha arról a csapatok még idén tudnak nyilatkozni (kb. annyian mint idén mert az idei szerintem nagyon jól sikerült, még ha esetleg nem is ezt mutatják egyes eredmények, nem volt egy alapjában véve kutyaütő csapat sem, mint tavaly vagy tavalyelőtt, az Eger is jól fel volt készítve csak alapból kicsi volt a keretük, és ez a csapatok és a sport érdekét szolgálja)

És idén először nem volt kötelező!
Mégis talán idén volt a legtöbb csapat.
Lehet nem kényszeríteni, és lehetetlen helyzetbe kell hozni a csapatokat ahhoz, hogy valami működjön, fejlődjön és ne visszafejlődjön.

És a korosztály már legalább egy éve (ha nem kettő) ismert (az a fejlesztési koncepció vagy mi a csökben volt lefektetve évről évre) Tudom ez idén tavasszal is meglepetést okozott néhány csapatnak a nevezések miatt de (akkor módosítva lett az idei kiírás a 16 évesek is játszhattak a felnőttben azt hiszem) most ősszel újra azt mondani hogy a fasorban sem volt szó a korosztályokról, több mint nem profi hozzáállás.ce
Erre csak annyit írnék, hogy 11 fős junior bajnokság kell, nem érdekel milyen szabály és milyen korhatár! 11 fős kell és kész, mert így lehet a taktikai dolgokat majd onnan áthozniuk a felnőttbe! Ez a 9 fős azért jó mert kisebb kerettel is lehetett indulni, de minden csapatnak arra kell törekedni, hogy bővítse a keretét mind a juniort mind a felnőttet!
A 11 fő a szakmaiság miatt kell! És ennyi!

Ha meg mindent minden oldalról vizsgálnánk akkor meg soha nem lenne semmi, mert annyi időt elvenne, hogy öröm lenne nézni!

Igen ebben a fejlesztési koncepció szarságban elég sok minden benne volt ami szép és jó, csak kurvára nem csinálták azokat meg, de bezzeg amihez csak egy tollvonás kell ahhoz ragaszkodnak! Ez is jellemző...
Jó lehet hogy ez csak nálunk probléma, meg lehet hogy csak engem zavar a két csapat egy edző, de akkor is leírom a véleményem! És le is fogom folyamatosan!
több mint 13 éve
Törölt felhasználó
11-es junior? sok csapatnál a 11-es felnőtt is necces...

most itt komolyan 13 éves gyerekeket akarunk am. fociztatni?? oszták példa nagyon szép, de ott kicsit előbb kezdték, mint tudjuk.
13 évesen tanuljon meg mozogni (mozgáskoordináció), gondolkodni a pályán, viselkedni. ezt egy akármilyen sport (olimpiai labdajátékok, küzdősport stb) "profi" egyesületénél jó eséllyel eléri a képzett és tapasztalt edzővel. és nekik gyakran van meccsük, később nem szarik be a pályán.
de valljuk be egy felnőtt csapat játékosa aki edzést tart a kicsiknek általában sem szakmailag, sem pedagógiailag(!) nincs képezve eléggé hogy egy fiatallal foglalkozzon, akivel elég nagy a felelősség. nem sérülésre gondolok, hanem mint tehetséges jelölt.

ilyen fiatalon azt se tudják melyik bolygón vannak, ráér még velük foglalkozni...
több mint 13 éve
Törölt felhasználó
Nem értem a kérdésedet!

Ennyit kérdeztek, szerintünk jó e a 9 fős junior csapatlétszám avagy 11 fő létszámot szeretnénk csapatrészenként, úgy mint a felnőttben!

Erre azt válaszoltuk, hogy 11-eset szeretnénk mindenképpen!

Ekkor még a fasorban sem volt a korosztály! (Az a legvégén volt és már csak négyszemközt Istvánnal, hogy emelik e a felnőttnek az alsó korhatárát és azt mondta igen) Ebből következtettem én ki, meg persze sok minden másból, hogy nagyon az osztrák példát látják követendőnek és ezért kerestem ki az ottani korhatárokat!

Csakhogy azt közbevetném, hogy míg az osztrákoknál a 80-as évek elején alakult a szövetség és nem hiszem hogy olyan ugrásszerűen növekedtek a csapatok akkoriban mint nálunk most, tehát már csak ezért sem tartom én jónak az ő módszerüket átvenni, hiszen náluk mindenre sokkal több idő volt! Mi meg itt kapkodunk mindennel, aztán haladás meg nem nagyon van...Bruce
Ott van a válaszodban

"Erre azt válaszoltuk, hogy 11-eset szeretnénk mindenképpen! "

A szabályok ismerete nélkül, korhatár ismerete nélkül?
mindenképpen?
Soha nem értettem, hogy hogy vannak emberek akik mindenféle előzetes elemzés statisztika, előkészítés nélkül hogy képesek magabiztos döntést hozni.
Ti mindenféleképpen 11-et szerettetek volna.
Volt statisztikátok róla, hogy az idei idényben nevezett játékosok közül hányan kerülnek ki a Junior korból?
ez alapból csapatonként hány maradó játékost jelent?
Illetve összegyűjtöttétek most hány olyan játékos van a csapatoknál aki idén még nem lehetett junior de jövőre már az lehet?
Megválaszolom fogalmatok sem volt róla!

De ez titeket nem zavart abban hogy mindenképpen 11 legyen.

Én ezeket az előkészítéseket, hiányolom a liga döntéshozási mechanizmusában.

Én is 11 juniort szeretnék (nem mindenféleképpen) ha arról a csapatok még idén tudnak nyilatkozni (kb. annyian mint idén mert az idei szerintem nagyon jól sikerült, még ha esetleg nem is ezt mutatják egyes eredmények, nem volt egy alapjában véve kutyaütő csapat sem, mint tavaly vagy tavalyelőtt, az Eger is jól fel volt készítve csak alapból kicsi volt a keretük, és ez a csapatok és a sport érdekét szolgálja)

És idén először nem volt kötelező!
Mégis talán idén volt a legtöbb csapat.
Lehet nem kényszeríteni, és lehetetlen helyzetbe kell hozni a csapatokat ahhoz, hogy valami működjön, fejlődjön és ne visszafejlődjön.

És a korosztály már legalább egy éve (ha nem kettő) ismert (az a fejlesztési koncepció vagy mi a csökben volt lefektetve évről évre) Tudom ez idén tavasszal is meglepetést okozott néhány csapatnak a nevezések miatt de (akkor módosítva lett az idei kiírás a 16 évesek is játszhattak a felnőttben azt hiszem) most ősszel újra azt mondani hogy a fasorban sem volt szó a korosztályokról, több mint nem profi hozzáállás.
több mint 13 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 704
akkor most mi van a PEAK international kézikönyvel? ott is csak kurvát láttam kedden? 😀 😛Ricsi56
😀
van ismerősöm, anno pedzegettem is náluk, hogy valamilyen formában az amerikai foci felmerülhet-e, mint támogatandó sportág, de nem nagyon kapkodtak... egyszerűbb és olcsóbb is egy csinos lányt fotózni, meg többen is megnézikcsepi#49
Nincs hagyománya nálunk az amerikai focinak. kevesen vannak otthon ebben a sportágban egyenlőre, szóval nincs akkora marketing értéke (mint amekkora lehetne)

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 13 éve
Törölt felhasználó
Tápkieget sem szabad szedni?

Mondjuk ha Creatint és fehérjét szedek kondizáshoz, amit a foci mellett csinálok, akkor az már szabályellenes? (csak nem, ne vicceljünk már...)Amadeus91
http://antidopping.hu/main.php?Esemeny_Id=N0Fick5OM2ViTG0wc2o5MHJ5Znl4OGRZYXVMNXY2MEZiRStHdmRtYlNpVT0=

Beütöd a nevét a tápkiegnek, és már mondja is... Pl. az Animal cuccok szinte mind tiltólistásak.e53m62
Hova kell itt beütni mit? Nekem semmit sem talált 😀
több mint 13 éve
kisdani Minnesota Vikings 305 — Jászberény Wolverines fan
Kedves Naturálbajnokság Úr!

ha azt nevezzük savanyúnak, hogy én nem doppingolok, maximum teljesítménycsökkentőszereket szedek, akkor igen, savanyú. de szerintem nem erre céloztál. tökéletesen tisztában vagyok azzal, hogy nem érdemeltük meg a döntőben való részvételt, még ha jobban is játszottunk ellenfelünknél. valszeg ha be is jutunk, akkor is kikapunk tőletek, bár nem akkora arányban, mint az alapszakasz meccsen. remélem jövőre már nem verjük meg magunkat és találkozunk a döntőben.

egyébként furcsa, hogy pont te kéred számon rajtam a pozitív szemléletet, és állítod hogy a keresűség szól belőlem. szeretném emlékezetedbe idézni a div 2 bajnoki döntőt.
nem savanyú a szőlő semmilyen értelemben, de lehet nálatok nincs minden rendben a doppingolással kapcsolatban, mint ahogy valszeg minden csapatnál. de nem értem, hogy miért hallottam elvileg hiteles forrásokból egymástól teljesen eltérő sztorikat. ha már te pozitív szemléletet vársz tőlem, én tőled azt várom, hogy mutass pozitív mintát.

Pace,
BBálint #15
Kedves Drogmentes, Anti-alkoholista, Nemdohányzó Mintasportoló Úr!
Bárki mástól szívesen veszek tanácsot ebben a témában, Tőled kevésbé. A div2 bajnoki döntővel kapcsolatban nem tudom hogyan vagyok érintett. Nem gondolom, hogy nem érdemeltétek meg a döntőben való részvételt, hasonló játékerőt képviseltek, mint a Nyíregyháza. Most nekik jött ki jobban a lépés. És azt gondolom, hogy akik döntőbe/playoffba jutottak, azok nem a kox miatt jutottak oda, hanem azért, mert beérett a munka, amit a csapatnál végeznek. Ha valaki ilyenkor kifogásokat keres, hogy neki miért nem sikerült, akkor azt gondolom, hogy savanyú a szőlő.
Javaslom, hogy ne feszegessük ezt a kox-témát, egészen addig, amíg minden csapatnál nincs ellenőrzés, és reméljük hogy minden érintett esetében olyan ítélet születik, ami a magyar football-ra nézve kedvező.
Afelől ne legyen kétségetek, hogyha valaki tényleg bukik, akkor mindenki szopni fog...csepi#49
Remélem nem sértődsz meg ,de én nem szeretek célozgatni meg csűrni csavarni a dolgokat.
Szeretném megkérdezni, amire csak itt utalgat mindenki.
1. Van tudomásod arról ,hogy a csapatodnál bárki is doppingol ?
2. Tényleg néhányan menekülőre fogták a döntő után ,mikor a wada emberi megjelentek?
Válaszod előre is köszönöm.
Peace


Wolverines #79 C
több mint 13 éve
arcsike 100
Kedves Naturálbajnokság Úr!

ha azt nevezzük savanyúnak, hogy én nem doppingolok, maximum teljesítménycsökkentőszereket szedek, akkor igen, savanyú. de szerintem nem erre céloztál. tökéletesen tisztában vagyok azzal, hogy nem érdemeltük meg a döntőben való részvételt, még ha jobban is játszottunk ellenfelünknél. valszeg ha be is jutunk, akkor is kikapunk tőletek, bár nem akkora arányban, mint az alapszakasz meccsen. remélem jövőre már nem verjük meg magunkat és találkozunk a döntőben.

egyébként furcsa, hogy pont te kéred számon rajtam a pozitív szemléletet, és állítod hogy a keresűség szól belőlem. szeretném emlékezetedbe idézni a div 2 bajnoki döntőt.
nem savanyú a szőlő semmilyen értelemben, de lehet nálatok nincs minden rendben a doppingolással kapcsolatban, mint ahogy valszeg minden csapatnál. de nem értem, hogy miért hallottam elvileg hiteles forrásokból egymástól teljesen eltérő sztorikat. ha már te pozitív szemléletet vársz tőlem, én tőled azt várom, hogy mutass pozitív mintát.

Pace,
BBálint #15
Kedves Drogmentes, Anti-alkoholista, Nemdohányzó Mintasportoló Úr!
Bárki mástól szívesen veszek tanácsot ebben a témában, Tőled kevésbé. A div2 bajnoki döntővel kapcsolatban nem tudom hogyan vagyok érintett. Nem gondolom, hogy nem érdemeltétek meg a döntőben való részvételt, hasonló játékerőt képviseltek, mint a Nyíregyháza. Most nekik jött ki jobban a lépés. És azt gondolom, hogy akik döntőbe/playoffba jutottak, azok nem a kox miatt jutottak oda, hanem azért, mert beérett a munka, amit a csapatnál végeznek. Ha valaki ilyenkor kifogásokat keres, hogy neki miért nem sikerült, akkor azt gondolom, hogy savanyú a szőlő.
Javaslom, hogy ne feszegessük ezt a kox-témát, egészen addig, amíg minden csapatnál nincs ellenőrzés, és reméljük hogy minden érintett esetében olyan ítélet születik, ami a magyar football-ra nézve kedvező.
Afelől ne legyen kétségetek, hogyha valaki tényleg bukik, akkor mindenki szopni fog...csepi#49
Köszönöm a kedves megszólítást, bár nem érzem igaznak 😊

Nem akarok neked életviteli tanácsokat adni, amellett hogy nincs rá felhatalmazásom tőled, nem is érzem tisztemnek a feladatot.

Nem azt mondom, hogy azért nyert a Nyíregyháza, mert doppingolt, sem azt, hogy ti azért nyertetek, mert ti doppingoltok. Azért kaptunk ki mert buta hibákat vétettünk, amivel megvertük magunkat. Ezeket a hibákat ki lehet és ki kell javítani.

Nem értek egyet a doppingellenőrzéssel egy teljesen amatőr sportban, de ezt már leírtam. De ha már vezetőink túlbuzgósága miatt van doppingellenőrzés, akkor az mindenkire ugyanúgy vonatkozzon, mindenkit egyenlően bíráljanak el, ne legyen kettős mérce. Legyen tiszta a kommunikáció az esetleges doppingellenőrzésekről, a sportági vezetőink legyen tisztában az eseményekkel, történésekkel, mert nem csak a negatív minta miatt fogunk szopni, de a rossz kommunikáció sem segít a sportágunk felfuttatásában.

Egyébként a nyíregyházi játékos már kvázi megbukott, mert a mintaadás megtagadásának szankciói megfelelnek a negatív minta esetével. És akkor még nem tudjuk a leadott minták eredményét, amiktől szintén nem várok jót. Fel kell készülnünk, hogy a sportág lehetséges szponzorainak listája a "táplálékkiegészítő" gyártókra rövidül. Nincsenek kapcsolataid hozzájuk?

BBálint #15
nem azért a két fillérért, de a pozitív minta jelenti azt h valakinél találtak valamit, a negatív pedig azt h nem...
több mint 13 éve
Ricsi56 369 — VT megafan
akkor most mi van a PEAK international kézikönyvel? ott is csak kurvát láttam kedden? 😀 😛Ricsi56
😀
van ismerősöm, anno pedzegettem is náluk, hogy valamilyen formában az amerikai foci felmerülhet-e, mint támogatandó sportág, de nem nagyon kapkodtak... egyszerűbb és olcsóbb is egy csinos lányt fotózni, meg többen is megnézikcsepi#49
nos, valóban egyszerübb kifizetni egy 45kg semmiylenruhás modellánykát, mint pl 5 emberre valo 2-3 havi táplálékkiegészitőt bedobni 1-2 csapatnak. 😐
érthető

Crushers #12
több mint 13 éve
Törölt felhasználó
akkor most mi van a PEAK international kézikönyvel? ott is csak kurvát láttam kedden? 😀 😛Ricsi56
😀
van ismerősöm, anno pedzegettem is náluk, hogy valamilyen formában az amerikai foci felmerülhet-e, mint támogatandó sportág, de nem nagyon kapkodtak... egyszerűbb és olcsóbb is egy csinos lányt fotózni, meg többen is megnézik
több mint 13 éve
Ricsi56 369 — VT megafan
Köszönöm a kedves megszólítást, bár nem érzem igaznak 😊
Bálint #15
Melyik részét nem érzed igaznak, hogy Drogmentes vagy, azt hogy anti-alkesz, nemdohányzó, esetleg mintasportoló, vagy mindez együtt? 😀 Na jó, nem piszkálódok, szerintem nincs értelme egymást basztatni...
Nem akarok neked életviteli tanácsokat adni, amellett hogy nincs rá felhatalmazásom tőled, nem is érzem tisztemnek a feladatot.

Nem azt mondom, hogy azért nyert a Nyíregyháza, mert doppingolt, sem azt, hogy ti azért nyertetek, mert ti doppingoltok. Azért kaptunk ki mert buta hibákat vétettünk, amivel megvertük magunkat. Ezeket a hibákat ki lehet és ki kell javítani.

Nem értek egyet a doppingellenőrzéssel egy teljesen amatőr sportban, de ezt már leírtam. De ha már vezetőink túlbuzgósága miatt van doppingellenőrzés, akkor az mindenkire ugyanúgy vonatkozzon, mindenkit egyenlően bíráljanak el, ne legyen kettős mérce. Legyen tiszta a kommunikáció az esetleges doppingellenőrzésekről, a sportági vezetőink legyen tisztában az eseményekkel, történésekkel, mert nem csak a negatív minta miatt fogunk szopni, de a rossz kommunikáció sem segít a sportágunk felfuttatásában.
Bálint #15
ebben egyetértünk!
Egyébként a nyíregyházi játékos már kvázi megbukott, mert a mintaadás megtagadásának szankciói megfelelnek a negatív minta esetével. És akkor még nem tudjuk a leadott minták eredményét, amiktől szintén nem várok jót. Fel kell készülnünk, hogy a sportág lehetséges szponzorainak listája a "táplálékkiegészítő" gyártókra rövidül. Nincsenek kapcsolataid hozzájuk?

BBálint #15
Sajnos a táplálékkiegészítőket is csak kurvákkal lehet már eladni, jobban megvesznek valamit az emberek, ha egy picsa van rajta, mintha egy sportoló 😊csepi#49
akkor most mi van a PEAK international kézikönyvel? ott is csak kurvát láttam kedden? 😀 😛

Crushers #12
több mint 13 éve
e53m62 Pittsburgh Steelers 299 — W.A.R. = We Are Renegades
Tápkieget sem szabad szedni?

Mondjuk ha Creatint és fehérjét szedek kondizáshoz, amit a foci mellett csinálok, akkor az már szabályellenes? (csak nem, ne vicceljünk már...)Amadeus91
http://antidopping.hu/main.php?Esemeny_Id=N0Fick5OM2ViTG0wc2o5MHJ5Znl4OGRZYXVMNXY2MEZiRStHdmRtYlNpVT0=

Beütöd a nevét a tápkiegnek, és már mondja is... Pl. az Animal cuccok szinte mind tiltólistásak.

A defense lineman could tear apart a refridgerator with his teeth.
The offense lineman can tell you how to put it back together spring by spring...
több mint 13 éve
Törölt felhasználó
Tápkieget sem szabad szedni?

Mondjuk ha Creatint és fehérjét szedek kondizáshoz, amit a foci mellett csinálok, akkor az már szabályellenes? (csak nem, ne vicceljünk már...)Amadeus91
az a vicc, hogy előfodrulhat tápkiegekben is olyan összetevő, ami miatt buksz a doppingellenőrzésen. Tehát elvileg, amikor megveszel valamit, akkor végig kellene nézegetned az összetevőket, hogy listás-e valamelyik...
több mint 13 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 704
Tápkieget sem szabad szedni?

Mondjuk ha Creatint és fehérjét szedek kondizáshoz, amit a foci mellett csinálok, akkor az már szabályellenes? (csak nem, ne vicceljünk már...)

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 13 éve
Törölt felhasználó
Köszönöm a kedves megszólítást, bár nem érzem igaznak 😊
Bálint #15
Melyik részét nem érzed igaznak, hogy Drogmentes vagy, azt hogy anti-alkesz, nemdohányzó, esetleg mintasportoló, vagy mindez együtt? 😀 Na jó, nem piszkálódok, szerintem nincs értelme egymást basztatni...
Nem akarok neked életviteli tanácsokat adni, amellett hogy nincs rá felhatalmazásom tőled, nem is érzem tisztemnek a feladatot.

Nem azt mondom, hogy azért nyert a Nyíregyháza, mert doppingolt, sem azt, hogy ti azért nyertetek, mert ti doppingoltok. Azért kaptunk ki mert buta hibákat vétettünk, amivel megvertük magunkat. Ezeket a hibákat ki lehet és ki kell javítani.

Nem értek egyet a doppingellenőrzéssel egy teljesen amatőr sportban, de ezt már leírtam. De ha már vezetőink túlbuzgósága miatt van doppingellenőrzés, akkor az mindenkire ugyanúgy vonatkozzon, mindenkit egyenlően bíráljanak el, ne legyen kettős mérce. Legyen tiszta a kommunikáció az esetleges doppingellenőrzésekről, a sportági vezetőink legyen tisztában az eseményekkel, történésekkel, mert nem csak a negatív minta miatt fogunk szopni, de a rossz kommunikáció sem segít a sportágunk felfuttatásában.
Bálint #15
ebben egyetértünk!
Egyébként a nyíregyházi játékos már kvázi megbukott, mert a mintaadás megtagadásának szankciói megfelelnek a negatív minta esetével. És akkor még nem tudjuk a leadott minták eredményét, amiktől szintén nem várok jót. Fel kell készülnünk, hogy a sportág lehetséges szponzorainak listája a "táplálékkiegészítő" gyártókra rövidül. Nincsenek kapcsolataid hozzájuk?

BBálint #15
Sajnos a táplálékkiegészítőket is csak kurvákkal lehet már eladni, jobban megvesznek valamit az emberek, ha egy picsa van rajta, mintha egy sportoló 😊
több mint 13 éve
Törölt felhasználó
Kedves Naturálbajnokság Úr!

ha azt nevezzük savanyúnak, hogy én nem doppingolok, maximum teljesítménycsökkentőszereket szedek, akkor igen, savanyú. de szerintem nem erre céloztál. tökéletesen tisztában vagyok azzal, hogy nem érdemeltük meg a döntőben való részvételt, még ha jobban is játszottunk ellenfelünknél. valszeg ha be is jutunk, akkor is kikapunk tőletek, bár nem akkora arányban, mint az alapszakasz meccsen. remélem jövőre már nem verjük meg magunkat és találkozunk a döntőben.

egyébként furcsa, hogy pont te kéred számon rajtam a pozitív szemléletet, és állítod hogy a keresűség szól belőlem. szeretném emlékezetedbe idézni a div 2 bajnoki döntőt.
nem savanyú a szőlő semmilyen értelemben, de lehet nálatok nincs minden rendben a doppingolással kapcsolatban, mint ahogy valszeg minden csapatnál. de nem értem, hogy miért hallottam elvileg hiteles forrásokból egymástól teljesen eltérő sztorikat. ha már te pozitív szemléletet vársz tőlem, én tőled azt várom, hogy mutass pozitív mintát.

Pace,
BBálint #15
Kedves Drogmentes, Anti-alkoholista, Nemdohányzó Mintasportoló Úr!
Bárki mástól szívesen veszek tanácsot ebben a témában, Tőled kevésbé. A div2 bajnoki döntővel kapcsolatban nem tudom hogyan vagyok érintett. Nem gondolom, hogy nem érdemeltétek meg a döntőben való részvételt, hasonló játékerőt képviseltek, mint a Nyíregyháza. Most nekik jött ki jobban a lépés. És azt gondolom, hogy akik döntőbe/playoffba jutottak, azok nem a kox miatt jutottak oda, hanem azért, mert beérett a munka, amit a csapatnál végeznek. Ha valaki ilyenkor kifogásokat keres, hogy neki miért nem sikerült, akkor azt gondolom, hogy savanyú a szőlő.
Javaslom, hogy ne feszegessük ezt a kox-témát, egészen addig, amíg minden csapatnál nincs ellenőrzés, és reméljük hogy minden érintett esetében olyan ítélet születik, ami a magyar football-ra nézve kedvező.
Afelől ne legyen kétségetek, hogyha valaki tényleg bukik, akkor mindenki szopni fog...csepi#49
Köszönöm a kedves megszólítást, bár nem érzem igaznak 😊

Nem akarok neked életviteli tanácsokat adni, amellett hogy nincs rá felhatalmazásom tőled, nem is érzem tisztemnek a feladatot.

Nem azt mondom, hogy azért nyert a Nyíregyháza, mert doppingolt, sem azt, hogy ti azért nyertetek, mert ti doppingoltok. Azért kaptunk ki mert buta hibákat vétettünk, amivel megvertük magunkat. Ezeket a hibákat ki lehet és ki kell javítani.

Nem értek egyet a doppingellenőrzéssel egy teljesen amatőr sportban, de ezt már leírtam. De ha már vezetőink túlbuzgósága miatt van doppingellenőrzés, akkor az mindenkire ugyanúgy vonatkozzon, mindenkit egyenlően bíráljanak el, ne legyen kettős mérce. Legyen tiszta a kommunikáció az esetleges doppingellenőrzésekről, a sportági vezetőink legyen tisztában az eseményekkel, történésekkel, mert nem csak a negatív minta miatt fogunk szopni, de a rossz kommunikáció sem segít a sportágunk felfuttatásában.

Egyébként a nyíregyházi játékos már kvázi megbukott, mert a mintaadás megtagadásának szankciói megfelelnek a negatív minta esetével. És akkor még nem tudjuk a leadott minták eredményét, amiktől szintén nem várok jót. Fel kell készülnünk, hogy a sportág lehetséges szponzorainak listája a "táplálékkiegészítő" gyártókra rövidül. Nincsenek kapcsolataid hozzájuk?

B
több mint 13 éve
Törölt felhasználó
Kedves Naturálbajnokság Úr!

ha azt nevezzük savanyúnak, hogy én nem doppingolok, maximum teljesítménycsökkentőszereket szedek, akkor igen, savanyú. de szerintem nem erre céloztál. tökéletesen tisztában vagyok azzal, hogy nem érdemeltük meg a döntőben való részvételt, még ha jobban is játszottunk ellenfelünknél. valszeg ha be is jutunk, akkor is kikapunk tőletek, bár nem akkora arányban, mint az alapszakasz meccsen. remélem jövőre már nem verjük meg magunkat és találkozunk a döntőben.

egyébként furcsa, hogy pont te kéred számon rajtam a pozitív szemléletet, és állítod hogy a keresűség szól belőlem. szeretném emlékezetedbe idézni a div 2 bajnoki döntőt.
nem savanyú a szőlő semmilyen értelemben, de lehet nálatok nincs minden rendben a doppingolással kapcsolatban, mint ahogy valszeg minden csapatnál. de nem értem, hogy miért hallottam elvileg hiteles forrásokból egymástól teljesen eltérő sztorikat. ha már te pozitív szemléletet vársz tőlem, én tőled azt várom, hogy mutass pozitív mintát.

Pace,
BBálint #15
Kedves Drogmentes, Anti-alkoholista, Nemdohányzó Mintasportoló Úr!
Bárki mástól szívesen veszek tanácsot ebben a témában, Tőled kevésbé. A div2 bajnoki döntővel kapcsolatban nem tudom hogyan vagyok érintett. Nem gondolom, hogy nem érdemeltétek meg a döntőben való részvételt, hasonló játékerőt képviseltek, mint a Nyíregyháza. Most nekik jött ki jobban a lépés. És azt gondolom, hogy akik döntőbe/playoffba jutottak, azok nem a kox miatt jutottak oda, hanem azért, mert beérett a munka, amit a csapatnál végeznek. Ha valaki ilyenkor kifogásokat keres, hogy neki miért nem sikerült, akkor azt gondolom, hogy savanyú a szőlő.
Javaslom, hogy ne feszegessük ezt a kox-témát, egészen addig, amíg minden csapatnál nincs ellenőrzés, és reméljük hogy minden érintett esetében olyan ítélet születik, ami a magyar football-ra nézve kedvező.
Afelől ne legyen kétségetek, hogyha valaki tényleg bukik, akkor mindenki szopni fog...
több mint 13 éve
Törölt felhasználó
Logikailag helyesnek tűnik, de valahogy egy vicc jut (thx kutya23c) eszembe nyuszikával, oroszlánnal és annak halállistájával... "-te, oroszlán, nem lehetne kihúzni engem a listáról? -kihúzni?? dehogynem lehet! - köszi, oroszlán"Bálint #15
Nekem meg egy Esopus-i mese jut eszembe rólad, ami valami savanyú szőlőről szól...
Ne légy ilyen, Bálint, rettenetes keserűség árad belőled! Pozitív szemlélet! Píszcsepi#49
Kedves Naturálbajnokság Úr!

ha azt nevezzük savanyúnak, hogy én nem doppingolok, maximum teljesítménycsökkentőszereket szedek, akkor igen, savanyú. de szerintem nem erre céloztál. tökéletesen tisztában vagyok azzal, hogy nem érdemeltük meg a döntőben való részvételt, még ha jobban is játszottunk ellenfelünknél. valszeg ha be is jutunk, akkor is kikapunk tőletek, bár nem akkora arányban, mint az alapszakasz meccsen. remélem jövőre már nem verjük meg magunkat és találkozunk a döntőben.

egyébként furcsa, hogy pont te kéred számon rajtam a pozitív szemléletet, és állítod hogy a keresűség szól belőlem. szeretném emlékezetedbe idézni a div 2 bajnoki döntőt.
nem savanyú a szőlő semmilyen értelemben, de lehet nálatok nincs minden rendben a doppingolással kapcsolatban, mint ahogy valszeg minden csapatnál. de nem értem, hogy miért hallottam elvileg hiteles forrásokból egymástól teljesen eltérő sztorikat. ha már te pozitív szemléletet vársz tőlem, én tőled azt várom, hogy mutass pozitív mintát.

Pace,
B
több mint 13 éve
Bruce Las Vegas Raiders UCLA Bruins 11 491 — Sic semper tyrannis!
Nem értem a kérdésedet!

Ennyit kérdeztek, szerintünk jó e a 9 fős junior csapatlétszám avagy 11 fő létszámot szeretnénk csapatrészenként, úgy mint a felnőttben!

Erre azt válaszoltuk, hogy 11-eset szeretnénk mindenképpen!

Ekkor még a fasorban sem volt a korosztály! (Az a legvégén volt és már csak négyszemközt Istvánnal, hogy emelik e a felnőttnek az alsó korhatárát és azt mondta igen) Ebből következtettem én ki, meg persze sok minden másból, hogy nagyon az osztrák példát látják követendőnek és ezért kerestem ki az ottani korhatárokat!

Csakhogy azt közbevetném, hogy míg az osztrákoknál a 80-as évek elején alakult a szövetség és nem hiszem hogy olyan ugrásszerűen növekedtek a csapatok akkoriban mint nálunk most, tehát már csak ezért sem tartom én jónak az ő módszerüket átvenni, hiszen náluk mindenre sokkal több idő volt! Mi meg itt kapkodunk mindennel, aztán haladás meg nem nagyon van...
több mint 13 éve
Törölt felhasználó
A 9-es létszámot is nyitvahagyták, hogy ha nem jön össze annyi 11 fős csapat akkor megint 9 fős lesz sztem a lebonyolítás!

Mindenképpen rá kell menni a toborzásra, ahol már van egy kis mag, hogy az a plusz 4-5-6 fő meglegyen és ne legyen akadálya a 11 fős bajnokságnak!Bruce
Most egy kicsit gonosz leszek, ha ti is kértétek akkor a szabályok ismeretében kértétek nem?
Vagy hogy?
Ha úgy kértétek hogy legyen tizenegy de 15-éves kortól akkor esetleg megértem.
De azt hallottam ilyen nem történt ott.
És mivel viccekkel közmondásokkal él mindenki megpróbálkozom én is eggyel
Nekem ez meg úgy tűnik mint az egyszeri tündértől kívánó
-Legyen kerek a szám --> És lőn 😀
több mint 13 éve
Bruce Las Vegas Raiders UCLA Bruins 11 491 — Sic semper tyrannis!
A 9-es létszámot is nyitvahagyták, hogy ha nem jön össze annyi 11 fős csapat akkor megint 9 fős lesz sztem a lebonyolítás!

Mindenképpen rá kell menni a toborzásra, ahol már van egy kis mag, hogy az a plusz 4-5-6 fő meglegyen és ne legyen akadálya a 11 fős bajnokságnak!