NCAA eredménykövetés NCAA eredménykövetés - 1 aktív topik

Magyar foci csevegő

36 feliratkozó

több mint 13 éve
Bruce Las Vegas Raiders UCLA Bruins 11 491 — Sic semper tyrannis!
Jó szerintem érdemes, szerinted meg nem! Kifejtetted a dolgot, én meg reagáltam rá!
Ez egy fórum, így mennek itt a dolgok! Egyébként meg ne azt írd, hogy mit nem kéne, hanem hogy mit kéne, úgy mint a blogodon! 😉Bruce
Egy varázsszó: SzMSz (szervezeti és működés szabályzat). Kinek mi a dolga és hatásköre (bizottságok, tisztségviselők, stb) és l'art pour l'art szinten kerülnének ezek terítékre, hanem a megfelelő helyen (és ha a tagság is kiköti) és időben.
Talán ideje lenne 5 év után 20+ tagszervezettel, mellesleg tudtommal kötelező is.Pacalporkolt
Szép is volna, ha minden le lenne szabályozva így...

Sajnos az Elnök úr nem sok feladatot delegál lentebbi szintre, ezért öröm számomra, hogy egy bizottság (jelen esetben az edzői) felvállal egy ilyen kerekasztali beszélgetést! Lehet hogy nem feladata az edzői bizottságnak a statisztika készítés, de ez egy jó lehetőség hogy a csapatok megbeszéljék az elvárásaikat. Mivel én valószínűleg nem leszek ott, feldobtam egy témát, ha lesz rá vevő, akkor felveszik a napirendi pontok közé, ha nem akkor nem!

Az SZMSZ témája meg a legutolsó közgyűlésen felvetődött, de nem is igazán foglalkozott vele senki. Pedig ez szerintem is kéne...

Szerintem kellene egy olyan ellenőrző bizottság is, amely ugyanúgy delegál egy tagot a meccsre mint a játékvezetők, de ő a bírókat ellenőrzi valamint a mérkőzés szervezését. (pl. alapvető dolgok meglegyenek minden meccsen: wc, büfé, stb)
több mint 13 éve
SzentiRebel_#18 272 — Rebels fan
Igazából a módszertana megvan ennek, nem is ez a probléma! (Én anno készítettem egyik meccsünkről teljes statisztikát videóról, még excel sem kellett, csak egy négyzetrácsos füzet és egy kis türelem!

Inkább az a gond, hogy ha meg is csinálja valaki, akkor senki nem lát belőle semmit! nincs központilag kezelve! Inkább úgy van, hogy egy szükséges rossz, mind a csapatok mind a szövetség részéről. Ezért nem készülnek el a statok és nem a pótlás tényleg az érdek, hanem inkább befizeti a pénzt, holott úgy kéne, hogy befizeti a pénzt és pótolja a statisztikát, vagy ha nem akkor megint fizet mindaddig amíg nincs pótolva a statisztika. Szerintem egy idő után mindenki elkezdené gyártani a statisztikát serényen! Bár én nem vagyok híve az ilyen büntetéseknek, de lehet hogy ez kellene...Bruce
Ami ezt illeti én szívesen elkészítem a statisztikát a mi meccseinkről, de ahhoz el kell végezni egy képzést ami megint nem 2 forint.... Ez sem rajtam múlna! Mert ugye vagy kifizetjük a statisztikust vagy elvégezzük a képzést ami nemtom hány×10.000 Ft. plusz mi alkotjuk meg a statisztikát! Ami teljese korrekt abban a formában, ha mi fizetjük a statisztikust 9.000 Ft vagy mi készítjük el a statisztikát és ingyenes.

több mint 13 éve
Bruce Las Vegas Raiders UCLA Bruins 11 491 — Sic semper tyrannis!
Igazából a módszertana megvan ennek, nem is ez a probléma! (Én anno készítettem egyik meccsünkről teljes statisztikát videóról, még excel sem kellett, csak egy négyzetrácsos füzet és egy kis türelem!

Inkább az a gond, hogy ha meg is csinálja valaki, akkor senki nem lát belőle semmit! nincs központilag kezelve! Inkább úgy van, hogy egy szükséges rossz, mind a csapatok mind a szövetség részéről. Ezért nem készülnek el a statok és nem a pótlás tényleg az érdek, hanem inkább befizeti a pénzt, holott úgy kéne, hogy befizeti a pénzt és pótolja a statisztikát, vagy ha nem akkor megint fizet mindaddig amíg nincs pótolva a statisztika. Szerintem egy idő után mindenki elkezdené gyártani a statisztikát serényen! Bár én nem vagyok híve az ilyen büntetéseknek, de lehet hogy ez kellene...
több mint 13 éve
Törölt felhasználó
Jó szerintem érdemes, szerinted meg nem! Kifejtetted a dolgot, én meg reagáltam rá!
Ez egy fórum, így mennek itt a dolgok! Egyébként meg ne azt írd, hogy mit nem kéne, hanem hogy mit kéne, úgy mint a blogodon! 😉Bruce
Egy varázsszó: SzMSz (szervezeti és működés szabályzat). Kinek mi a dolga és hatásköre (bizottságok, tisztségviselők, stb) és nem l'art pour l'art szinten kerülnének ezek terítékre, hanem a megfelelő helyen (és ha a tagság is kiköti) és időben.
Talán ideje lenne 5 év után 20+ tagszervezettel, mellesleg tudtommal kötelező is.
több mint 13 éve
SzentiRebel_#18 272 — Rebels fan
Ha van rá igény én és pár vállalkozó szellemű kolléga összeállíthatunk egy excel táblát mi alapján felvételről könnyű előállítani egy statisztikát, de erre egyedül nem vagyok képes, mert nem érzem képesnek rá magamat, hogy egy ilyen játék statisztikáját képes volnék elkészíteni egyedül. Amennyiben van ilyen ember kérem jelezze a szenti88@gmail.com címen és összeülhetünk egy sör mellett megdumálni a dolgokat.

Főleg Budapest és környéki sorstársak megkeresését kérem, de távolabbi emberkék is írhatnak és neten keresztül majd egyeztetünk!

több mint 13 éve
Bruce Las Vegas Raiders UCLA Bruins 11 491 — Sic semper tyrannis!
Jó szerintem érdemes, szerinted meg nem! Kifejtetted a dolgot, én meg reagáltam rá!
Ez egy fórum, így mennek itt a dolgok! Egyébként meg ne azt írd, hogy mit nem kéne, hanem hogy mit kéne, úgy mint a blogodon! 😉
több mint 13 éve
Törölt felhasználó
Remélem ezen az edzői tanácskozáson, ami 22-én lesz, azért olyan témákat is boncolgatni fognak, mint a statisztika elérhetősége, naprakészsége. Mert ami most van, az tulajdonképpen egy marék szar!
Fizetünk a statisztikusért, aztán én kb 2 statisztikánkat láttam. Más csapatokét pedig nem (kivéve persze akik ellen játszottunk (igen azt a kettőt))Bruce

Izé... ilyenekről miért az edzői bigottságon kell beszélni? Ez nem működés kérdése? A doppingbigottság meg majd foglalkozik mondjuk az edzőtáborokkal, hogy minden a helyén legyen? :rolleyes:Pacalporkolt
Köszönöm a hozzászólásod a témához! De miért pont itt szólsz hozzá? Miért nem egy másik fórumon?

remélem érzed a hasonlatot...Bruce
Nem baj ha egyszerű vagy mint a faék, végül is a szövegértés nem egyenlő az olvasás képességével. Hogy megértsd, arra próbáltam utalni, hogy egy normális működést érintő kérdésekre (lásd amiket feltettél) miért egy edzői tanácskozás a megfelelő fórum, miért nem egy közgyűlés vagy annak megfelelő szintű közeg. Nem kérdés hogy az edzői tanácskozáson is van amit érdemes megtárgyalni, de ugye érted hasonlatként is a kis halmaz meg nagy halmaz kapcsolatát?
No offense: pisz
több mint 13 éve
Busy 95 — El Presiden†e
úgy gondolom, hogy az edzőknek is szükségük lenne normális statisztikákra, az ellenfél vagy épp a saját csapatukról, ha már el akarunk indulni előre, és ez a "konferencia" nem csak a szó szoros értelmében edzői megbeszélés lesz, edzői dolgokról...

több mint 13 éve
Bruce Las Vegas Raiders UCLA Bruins 11 491 — Sic semper tyrannis!
Remélem ezen az edzői tanácskozáson, ami 22-én lesz, azért olyan témákat is boncolgatni fognak, mint a statisztika elérhetősége, naprakészsége. Mert ami most van, az tulajdonképpen egy marék szar!
Fizetünk a statisztikusért, aztán én kb 2 statisztikánkat láttam. Más csapatokét pedig nem (kivéve persze akik ellen játszottunk (igen azt a kettőt))Bruce

Izé... ilyenekről miért az edzői bigottságon kell beszélni? Ez nem működés kérdése? A doppingbigottság meg majd foglalkozik mondjuk az edzőtáborokkal, hogy minden a helyén legyen? :rolleyes:Pacalporkolt
Köszönöm a hozzászólásod a témához! De miért pont itt szólsz hozzá? Miért nem egy másik fórumon?

remélem érzed a hasonlatot...
több mint 13 éve
Törölt felhasználó
Remélem ezen az edzői tanácskozáson, ami 22-én lesz, azért olyan témákat is boncolgatni fognak, mint a statisztika elérhetősége, naprakészsége. Mert ami most van, az tulajdonképpen egy marék szar!
Fizetünk a statisztikusért, aztán én kb 2 statisztikánkat láttam. Más csapatokét pedig nem (kivéve persze akik ellen játszottunk (igen azt a kettőt))Bruce
Izé... ilyenekről miért az edzői bigottságon kell beszélni? Ez nem működés kérdése? A doppingbigottság meg majd foglalkozik mondjuk az edzőtáborokkal, hogy minden a helyén legyen? :rolleyes:
több mint 13 éve
Bruce Las Vegas Raiders UCLA Bruins 11 491 — Sic semper tyrannis!
Na igen, ez az igazi faszság! Minden meccsre szabadon el lehet menni, mi az a plusz amit a statisztikából lehet megtudni? Soha nem értettem. Na mindegy! Ezért nem lesz soha megoldás erre, mert ilyen emberek vannak!

"Senkiháziak kezében van a popszakma"
több mint 13 éve
Törölt felhasználó
Én is hallottam olyan csapatról aki inkább kifizeti a büntetést de nem kér statot, nehogy késöbb felhasználja az ellenfél.....nevetséges.
több mint 13 éve
fokhagyma New Orleans Saints 40
én is szeretem böngészgetni a statokat (habár nem tudom miért 😊 ) az egyik meccsünk után írtam az ellenfél statisztikusának (vagy hogy hívják aki csinálja a statot) hogy ha lehet küldje már el a meccsünk statisztikáját ha nem probléma, erre azt a választ kaptam, hogy inkább nem küldené el nehogy valami előnyt szerezek belőle vagy én vagy a csapatom mert mi van ha én nem is az vagyok akinek mondom magam, hanem egy jövőbeli ellenfelük embere
😊

Butchers
Debrecen Gladiators
ZooBoszlo underground
több mint 13 éve
kutya23c 223
Nem kritika, és nem is okoskodás hanem csak egy észrevétel, nem az lenne logikus, ha a következő héten megrendezésre kerülő meccsekről csinálnának egy előzetest? Fel lehet használni ugyan úgy a meccs videókat, ha valakinek nincs akkor képekkel illusztrálni valami okosságot, és azt lejátszani a meccsek alatt. Így 1 héttel korábban megtudja mindenki hogy most hétvégén meccs lesz a szomszédban, vagy épp döntő lesz, és ha érdekli lemegy, de pár szóban megemlítve nem biztos hogy nyomot hagy az emberekbenSzentiRebel_#18
Szerintem valami ilyesmire gondolsz, csak elfogulatlanabra amiben mindkét csaptot bemutatják:
http://www.youtube.com/watch?v=HFi1DqOXUvg

Nagyon ügyes videó gratulálok a készítőnek hozzá.John Doe
Ahogy mondani tetszik!
Csak ugye ahogy mondod nem elfogultan, mind a két csapatról kell hogy szóljon, egy Tigers vs. Cowboys meccs beharangozójának nem kell a két csapat korábbi egymás elleni meccsét bemutatni, hanem lehet a két csapat egy 3. illetve 4. ellenfél elleni meccséből bevágás, és a végén összevágni 2 sisakot, de ezt a szerkesztők jobban tudják😊SzentiRebel_#18
MI is csináltunka nyári "edzőtáborról" az amcsikal egy kis hangulat fokozót:
http://www.youtube.com/watch?v=cEsxTj9GTO0

"Olyan vagyok, mint egy gép. Teljesítek mindenképp. Ha érzem is, hogy fáradok, holtomig már nincsen fék."

több mint 13 éve
SzentiRebel_#18 272 — Rebels fan
Lehet a statisztikust is úgy kéne küldeni mint a bírót. Már ha szükség van rá egyáltalán. Az tuti, hogy ha a csapatoknak kell intézniük, akkor abból mindig káosz lesz.KoriTE
De ha ők csinálják lehet az lesz benne ami a valóság😊 De szükség szerintem nincs rá. Majdnem minden meccsen van video felvétel elég lenne azt elkérni és kisilabizálni. Ahol meg nincs véletlenül oda ki lehet küldeni egy kamerás embert. annak az árából hogy minden meccsre kiküldenek 1-1 statisztikust lehet venni kamerát, és felvenni. De ennek semmi értelme, hogy ökörségeket írnak le.

több mint 13 éve
Kori Baltimore Ravens 1 169
Lehet a statisztikust is úgy kéne küldeni mint a bírót. Már ha szükség van rá egyáltalán. Az tuti, hogy ha a csapatoknak kell intézniük, akkor abból mindig káosz lesz.


több mint 13 éve
Bruce Las Vegas Raiders UCLA Bruins 11 491 — Sic semper tyrannis!
A problémát én sem tudom...

De ez az átláthatatlanság és fejetlenség eléggé taszító. Mennyivel jobban nézne ki minden, ha rendezetten meglennének a dolgok és tudnánk hogy kihez kell fordulni bizonyos kérdésekben, de így csak vagyunk mint fasz a langyos vízben :S
több mint 13 éve
SzentiRebel_#18 272 — Rebels fan
Remélem ezen az edzői tanácskozáson, ami 22-én lesz, azért olyan témákat is boncolgatni fognak, mint a statisztika elérhetősége, naprakészsége. Mert ami most van, az tulajdonképpen egy marék szar!
Fizetünk a statisztikusért, aztán én kb 2 statisztikánkat láttam. Más csapatokét pedig nem (kivéve persze akik ellen játszottunk (igen azt a kettőt))Bruce
Akkor Te pont 2x annyit láttál mint én 😊 és abban az 1-ben is az volt hogy az irányítónk punt-olt 😀 Viszont megkértek, ha találunk hibát akkor szóljunk és javítják, tök rendesek voltak! nem tudom mi a probléma ...

több mint 13 éve
Bruce Las Vegas Raiders UCLA Bruins 11 491 — Sic semper tyrannis!
Nálunk volt ilyen próbálkozás, de sajnos pont a meccs napján nem ér rá, meg hasonlók!
De nem is ezzel van baj, fizetünk érte! Ez meg is történt, de a baj ott kezdődik, hogy nem látom a statisztikát sehol közzétéve! Miért?
Ha megcsinálták, akkor miért nincs? Vagy akkor csak elkérte a pénzt aztán nem is csinált semmit?
Mert én szívesen kifizetem tényleg, ha kapok valamit cserébe, még ha az egy értéktelen adathalmaz is másnak!
De úgy fizetni, hogy nincs ellenérték... hát azért ne nézzük már hülyének egymást :S
több mint 13 éve
GRAFI New England Patriots 1 823 — Next Game Up!!
Baseball stat ráadásul nem is annyira egyszerű. Mégis minden csapat ki tud állítani egy statisztikust, pedig még csak az se lehet elmondani sajnos, hogy nagy a rajongótábor. Nem tudom elképzelni, hogy egy mai magyar amfoci csapat nem találna INGYEN IS akár néhány olyan embert a szurkolók közül, aki szívesen elvállalná. Biztos vagyok benne, hogy miknden csapatnál egy csomó jelentkező lenne a feladatra.
több mint 13 éve
Bruce Las Vegas Raiders UCLA Bruins 11 491 — Sic semper tyrannis!
Csak példaként említem, de a sokkal hányatottab sorsú magyar baseball-bajnokságban is kötelező a statisztika készítés, amit minden csapatból valakinek vezetnie kell. Mégg NB3-ban is. Az összes eddigi statisztika, minden meccsről pedig közzé van téve az interneten. Minden szempontból nézve kisebb a körítés a csapatok körül, és mégis meg lehet oldani. MAFL szinten ez miért nem működőképes???GRAFI
Így is van!

A jégkorong oldalát is megnéztem és tök jól ott van minden korosztály minden meccséről a statisztika. Jó persze egyszerűbb készíteni statisztikát jégkorogban, de nálunk még csak próbálkozás sincs arra, hogy összefoglaljuk egy oldalon a dolgokat. :S
több mint 13 éve
GRAFI New England Patriots 1 823 — Next Game Up!!
Csak példaként említem, de a sokkal hányatottab sorsú magyar baseball-bajnokságban is kötelező a statisztika készítés, amit minden csapatból valakinek vezetnie kell. Mégg NB3-ban is. Az összes eddigi statisztika, minden meccsről pedig közzé van téve az interneten. Minden szempontból nézve kisebb a körítés a csapatok körül, és mégis meg lehet oldani. MAFL szinten ez miért nem működőképes???
több mint 13 éve
Bruce Las Vegas Raiders UCLA Bruins 11 491 — Sic semper tyrannis!
Remélem ezen az edzői tanácskozáson, ami 22-én lesz, azért olyan témákat is boncolgatni fognak, mint a statisztika elérhetősége, naprakészsége. Mert ami most van, az tulajdonképpen egy marék szar!
Fizetünk a statisztikusért, aztán én kb 2 statisztikánkat láttam. Más csapatokét pedig nem (kivéve persze akik ellen játszottunk (igen azt a kettőt))

Szerintem ez felfoghatatlan. Legyen egy hét idő rá egy mérkőzés után, hogy egy központi oldalon, nevezzük ki akkor a MAFL oldalát, hogy minden mérkőzés, minden statisztikája ott legyen.

Nem tudom, ki hogy van vele, de én ezt a részét is szeretem az amerikai focinak, hogy a statisztikákat böngészem és így hogy saját bőrömön tapasztalom a meccseket, így még jobb lenne!

Tényleg ott a lengyel példa, hogy így is lehet!
Szinte minden mérkőzésről van előzetes, térkép a helyszínről, majd összefoglaló és statisztika! Mindez rendezett formában! Nálunk meg nincs is olyan oldal, ahol hivatalosan meg lehet nézni az eredményeket, jobb híján a sportmedia oldalát szoktam nézni, de az is olyan megbízhatatlan! (Pl a Debrecen junior meccsei még mindig ott vannak :S)

De már válogatottat akarunk! Amikor még semmi háttér nincs meg! Legyen már rendezettebb először a honlap! Hogy a faszomba lehet arra 240 000 Ft-ot elkölteni évente? Akkor már legyen profibb! Pl működjön a legelterjedtebb böngészőkön! Jó azt megértem, hogy a szövetség honlapján nem akarják az eredményeket közölni, de akkor tartsunk fenn egy olyan oldalt, ami szövetségi fennhatóság alatt van, tehát hivatalos, amin az eredmények, a statisztikák, a meccsek összefoglalója elérhető. Egy ilyen rendezett oldallal sokkal jobban eladható a sport is a neten. Mert most valaki ránéz az oldalra, aztán csak röhög egyet hogy ez mit akar?

Szerintem mindennel együtt (tárhely, egy adminisztrátor, két újságíró) egy ilyen oldal évente 1 millió forintból kihozható lenne (mondjuk 20k/hó az újságíróknak és 30k/hó az adminnak, 160k-ból olyan tárhelyet lehet fenntartani, hogy nem is kell annál jobb!)
több mint 13 éve
SzentiRebel_#18 272 — Rebels fan
Nem kritika, és nem is okoskodás hanem csak egy észrevétel, nem az lenne logikus, ha a következő héten megrendezésre kerülő meccsekről csinálnának egy előzetest? Fel lehet használni ugyan úgy a meccs videókat, ha valakinek nincs akkor képekkel illusztrálni valami okosságot, és azt lejátszani a meccsek alatt. Így 1 héttel korábban megtudja mindenki hogy most hétvégén meccs lesz a szomszédban, vagy épp döntő lesz, és ha érdekli lemegy, de pár szóban megemlítve nem biztos hogy nyomot hagy az emberekbenSzentiRebel_#18
Szerintem valami ilyesmire gondolsz, csak elfogulatlanabra amiben mindkét csaptot bemutatják:
http://www.youtube.com/watch?v=HFi1DqOXUvg

Nagyon ügyes videó gratulálok a készítőnek hozzá.John Doe
Ahogy mondani tetszik!
Csak ugye ahogy mondod nem elfogultan, mind a két csapatról kell hogy szóljon, egy Tigers vs. Cowboys meccs beharangozójának nem kell a két csapat korábbi egymás elleni meccsét bemutatni, hanem lehet a két csapat egy 3. illetve 4. ellenfél elleni meccséből bevágás, és a végén összevágni 2 sisakot, de ezt a szerkesztők jobban tudják😊

több mint 13 éve
John Doe 25
Nem kritika, és nem is okoskodás hanem csak egy észrevétel, nem az lenne logikus, ha a következő héten megrendezésre kerülő meccsekről csinálnának egy előzetest? Fel lehet használni ugyan úgy a meccs videókat, ha valakinek nincs akkor képekkel illusztrálni valami okosságot, és azt lejátszani a meccsek alatt. Így 1 héttel korábban megtudja mindenki hogy most hétvégén meccs lesz a szomszédban, vagy épp döntő lesz, és ha érdekli lemegy, de pár szóban megemlítve nem biztos hogy nyomot hagy az emberekbenSzentiRebel_#18
Szerintem valami ilyesmire gondolsz, csak elfogulatlanabra amiben mindkét csaptot bemutatják:
http://www.youtube.com/watch?v=HFi1DqOXUvg

Nagyon ügyes videó gratulálok a készítőnek hozzá.