NCAA eredménykövetés NCAA eredménykövetés - 1 aktív topik

Magyar foci csevegő

36 feliratkozó

több mint 13 éve
Bruce Las Vegas Raiders UCLA Bruins 11 491 — Sic semper tyrannis!
Én is szeretem böngészni a statisztikát, egyszer még összegzést is gyártottam a szezonhoz:
http://gorillaz.hu/index.php?p=hir&hid=29822

Ennek ellenére feleslegesnek tartom a mi szintünkön, egy videóhoz képest elenyésző információt ad egy csapatról (a sajátodról is, az ellenfélről is), plusz macera minden szinten. A legtöbb amit végül ki lehet hozni belőle az nagyjából az amit csináltam magunkról, hogy ki mennyi yardot hozott, hány tacklet, stb. csinált, meg ilyenek, de igazából ennek alig van jelentősége, max. jól néz ki és kész.

Ha nem vesszük komolyan (azaz van akár egy olyan meccs, ahol nem készül) már nincs is értelme. Ha komolyan vesszük, akkor minden rendezésnél plusz költség, vagy ha nincs pénzbünti, utólagos szankciók és stat.készítés, DVD gyors küldése a statisztikusnak, ő ellenőrizni (a tapasztalatok szerint persze így sem lesznek benne jó adatok), Divízió szintű összesített statokat gyártani, azokat közzétenni, stb. Mindezt azért, hogy a szezon végén meg legyenek az egyéni adatok szerinti legjobb játékosok, vagy csapatszintű statok, de kérdem én, igazából mire jó ez?

Akkor már inkább a megfelelő videó anyagok elkészítésére mennék rá. Komoly kamerákkal is fel lehetne venni 10 rugóért (a statisztikus áráért) a meccseket (ha nincs ismerős), amikből később jó promó anyagok lennének összevághatók, kötelező beküldéssel a szövetségbe, aminek persze CSAK akkor van értelme, ha azokból tényleg készül valami. Később akár a heti összefoglalót is el lehetne készíteni és ezt letolni (ha engedik) az NFL meccsek előtt kb. 2-3 percben, erre talán könnyebben bólintanának a TV-nél is, főleg ha minőségi cuccok készülnek. Ha már pénzt kell költeni, én inkább ezért fizetnék, vagy ezt tenném kötelezővé.KoriTE
Hát azért ne haragudjál, de az egyik legfontosabb dolog a statisztika!
Játékos motivációnak is jó!
A rendezettség érzését kelti egy külső szemlélőben, mert ami most van és mivel benne vagy látod hogy egy fos az egész
Felmegyek a MAFSZ oldalára, azt elhányom magam. Ilyet én is meg tudnék csinálni a nulla weblapszerkesztői tudásommal.

Valami haladás kéne talán. Mert kb 5 éve nem változott semmit az az oldal! Semmit nem változott a statisztika, szinte ugyanabban a szarban vagyunk évek óta és nem látszik a kiút...
több mint 13 éve
e53m62 Pittsburgh Steelers 299 — W.A.R. = We Are Renegades
De nem hiszem, hogy érdemes elkezdeni ezt a "kinek lejt a pálya" című szöveget.istvankovacs
Sztem beszélgess egy pettyet Cowboys-ékkal erről.

A defense lineman could tear apart a refridgerator with his teeth.
The offense lineman can tell you how to put it back together spring by spring...
több mint 13 éve
istvankovacs 53
István!

Szerinted a statisztika témája hozzátartozik az edzői kerekasztali beszélgetéshez?Bruce
valamilyen szinten mindenképpen, de ahogy írtam, nem szeretném, ha működési ügyekről beszélnénk, de mivel ez hozzátartozik a szakmai részéhez a focinak, így én is fontosnak tartom, de az már nem a mi hatáskörünk, hogy ki, mit fizet, hova tölt fel stb. mi csak ajánlhatunk.
több mint 13 éve
Kori Baltimore Ravens 1 169
Én is szeretem böngészni a statisztikát, egyszer még összegzést is gyártottam a szezonhoz:
http://gorillaz.hu/index.php?p=hir&hid=29822

Ennek ellenére feleslegesnek tartom a mi szintünkön, egy videóhoz képest elenyésző információt ad egy csapatról (a sajátodról is, az ellenfélről is), plusz macera minden szinten. A legtöbb amit végül ki lehet hozni belőle az nagyjából az amit csináltam magunkról, hogy ki mennyi yardot hozott, hány tacklet, stb. csinált, meg ilyenek, de igazából ennek alig van jelentősége, max. jól néz ki és kész.

Ha nem vesszük komolyan (azaz van akár egy olyan meccs, ahol nem készül) már nincs is értelme. Ha komolyan vesszük, akkor minden rendezésnél plusz költség, vagy ha nincs pénzbünti, utólagos szankciók és stat.készítés, DVD gyors küldése a statisztikusnak, ő ellenőrizni (a tapasztalatok szerint persze így sem lesznek benne jó adatok), Divízió szintű összesített statokat gyártani, azokat közzétenni, stb. Mindezt azért, hogy a szezon végén meg legyenek az egyéni adatok szerinti legjobb játékosok, vagy csapatszintű statok, de kérdem én, igazából mire jó ez?

Akkor már inkább a megfelelő videó anyagok elkészítésére mennék rá. Komoly kamerákkal is fel lehetne venni 10 rugóért (a statisztikus áráért) a meccseket (ha nincs ismerős), amikből később jó promó anyagok lennének összevághatók, kötelező beküldéssel a szövetségbe, aminek persze CSAK akkor van értelme, ha azokból tényleg készül valami. Később akár a heti összefoglalót is el lehetne készíteni és ezt letolni (ha engedik) az NFL meccsek előtt kb. 2-3 percben, erre talán könnyebben bólintanának a TV-nél is, főleg ha minőségi cuccok készülnek. Ha már pénzt kell költeni, én inkább ezért fizetnék, vagy ezt tenném kötelezővé.


több mint 13 éve
Bruce Las Vegas Raiders UCLA Bruins 11 491 — Sic semper tyrannis!
nem igazán hazai pálya nekünk a BVSC, mivel mi szinte kizárólag műfüvön játszunk és kizárólag műfüvön edzünk, aki már játszott a BVSC-n vagy hasonlón minőségű pályán, tudja, mi a különbség. A bírókról nyilván más a véleményünk, tehát az igazság valahol a kettő között van. De nem hiszem, hogy érdemes elkezdeni ezt a "kinek lejt a pálya" című szöveget.istvankovacs
István!

Szerinted a statisztika témája hozzátartozik az edzői kerekasztali beszélgetéshez?
több mint 13 éve
Bruce Las Vegas Raiders UCLA Bruins 11 491 — Sic semper tyrannis!
Szar van itt a palacsintában, de nagyon nagy szar!
több mint 13 éve
istvankovacs 53
nem igazán hazai pálya nekünk a BVSC, mivel mi szinte kizárólag műfüvön játszunk és kizárólag műfüvön edzünk, aki már játszott a BVSC-n vagy hasonlón minőségű pályán, tudja, mi a különbség. A bírókról nyilván más a véleményünk, tehát az igazság valahol a kettő között van. De nem hiszem, hogy érdemes elkezdeni ezt a "kinek lejt a pálya" című szöveget.
több mint 13 éve
e53m62 Pittsburgh Steelers 299 — W.A.R. = We Are Renegades
Tényleg ennyire ganéj körülmények között kell egy magyar BAJNOKI DÖNTŐT végignézni?

"Azt tudom hogy az eddigi meccsek elég felemás nyomokat hagytak sok nézőben, mivel gyarló az ember, ezért akiket kérdeztem hogy mire emlékeznek a korábbiakból, több volt a negatívum, mint a pozitívum: betonülőke, ToiToi WC, titpitapi a bejáratnál: pia-kaja elkobzása, bent meg aranyáron a manna."

Ennél trógerebb helyet nem sikerült találni a kedves szervező bizottságnak? Nem hiszem el, hogy a beszedett zseton csak ennyire elég. Mi a faszt fognak csinálni cirka 3000 emberrel egy óra alatt?

Na ezért tart itt a magyar foci, ahol. Szégyen és gyalázat, hogy leakasztanak egy rakás pénzt, és nem képesek ÉVENTE egy meccset normálisan megszervezni, de a tagszervezeteknek meg előírják a VIP páholyt is, meg a tökömtudja mit még.

Meg különben is, hogy van az, hogy az egyik csapatnak félig-meddig hazai pályának számító pályáján tolják a döntőt? Ez vmi elcseszett favorizáció? Az a Wolves Ladies-es bírócsaj is ott lesz a meccsen megint, hogy netán segítsen a megfelelő eredmény meghozásában, mint két éve?

A defense lineman could tear apart a refridgerator with his teeth.
The offense lineman can tell you how to put it back together spring by spring...
több mint 13 éve
Törölt felhasználó
Erre megint csak annyit, hogy ott nem kötelező indulni, ha nem tudod teljesíteni a feltételeket. Ha feltudod venni, feltenni ftp-re határidőre akkor hajrá, ha nem akkor nem kell részt venni benne. De ha kötelező és nincs senki aki meg tudja csinálni rendesen akkor mi az értelme kérdem én?SzentiRebel_#18
A magyar bajnokságban se kötelező indulni. Itt is teljesíteni kell(ene) néhány feltételt. 😊

A video készítése szerintem nem tudás, hanem akarat kérdése. 50 emberből valakinek biztos van kamerája, és tutira találsz olyan sérültet, hozzátartozót, szukolót aki bevállalja. A fejlődéshez pedig hozzátartozik az is, hogy visszanézed a meccseket, elemzel. Neked is, az edződnek is. Utóbbinak sokat segíthet a statisztika is. (Az, hogy ki hány yardot futott, hány TD-t csinált szerintem a statisztika legmellékesebb része). Röviden: a video és a statisztika nem öncélú, nem a szövetségnek van rá szüksége, hanem a Ti fejlődéseteket kellene hogy szolgálja. Szerintem.

Ha megnézed egy-egy meccs rendezési költségét, akkor az az 5000-9000 Ft már nem oszt, nem szoroz. Ha meg fizetsz érte, akkor pedig követelj szolgáltatást a pénzedért: ne a team csinálja a tackle-t, ne a team fusson, kapd meg a statsiztikát záros határidőn belül, mert elavul, stb.mikie
Én még egy rendes statisztikát nem láttam...
A videónak elhiszem, hogy csak az ellenőrzésnél van jelentősége, de sztem ott sem ellenőrízte még senki (statisztikus)...
A mezszámhoz tartozó neveket nem tudják... (pedig a szövetségnek le kell adni minden ilyet különben nem játszhat az illető)
Az irányítók elkapnak, a visszahordók 2x annyit futnak vissza mint valójában, CB-k futnak, LB-ik van hogy fele annyit tackle-t csinálnak, mint valójában...

Szóval a statisztikáknál valami nagyon nincs rendeben és erre ki kellene valamit találni...
több mint 13 éve
Bruce Las Vegas Raiders UCLA Bruins 11 491 — Sic semper tyrannis!
Erre megint csak annyit, hogy ott nem kötelező indulni, ha nem tudod teljesíteni a feltételeket. Ha feltudod venni, feltenni ftp-re határidőre akkor hajrá, ha nem akkor nem kell részt venni benne. De ha kötelező és nincs senki aki meg tudja csinálni rendesen akkor mi az értelme kérdem én?SzentiRebel_#18
A magyar bajnokságban se kötelező indulni. Itt is teljesíteni kell(ene) néhány feltételt. 😊

A video készítése szerintem nem tudás, hanem akarat kérdése. 50 emberből valakinek biztos van kamerája, és tutira találsz olyan sérültet, hozzátartozót, szukolót aki bevállalja. A fejlődéshez pedig hozzátartozik az is, hogy visszanézed a meccseket, elemzel. Neked is, az edződnek is. Utóbbinak sokat segíthet a statisztika is. (Az, hogy ki hány yardot futott, hány TD-t csinált szerintem a statisztika legmellékesebb része). Röviden: a video és a statisztika nem öncélú, nem a szövetségnek van rá szüksége, hanem a Ti fejlődéseteket kellene hogy szolgálja. Szerintem.

Ha megnézed egy-egy meccs rendezési költségét, akkor az az 5000-9000 Ft már nem oszt, nem szoroz. Ha meg fizetsz érte, akkor pedig követelj szolgáltatást a pénzedért: ne a team csinálja a tackle-t, ne a team fusson, kapd meg a statsiztikát záros határidőn belül, mert elavul, stb.mikie
+1
több mint 13 éve
mikie 39
Erre megint csak annyit, hogy ott nem kötelező indulni, ha nem tudod teljesíteni a feltételeket. Ha feltudod venni, feltenni ftp-re határidőre akkor hajrá, ha nem akkor nem kell részt venni benne. De ha kötelező és nincs senki aki meg tudja csinálni rendesen akkor mi az értelme kérdem én?SzentiRebel_#18
A magyar bajnokságban se kötelező indulni. Itt is teljesíteni kell(ene) néhány feltételt. 😊

A video készítése szerintem nem tudás, hanem akarat kérdése. 50 emberből valakinek biztos van kamerája, és tutira találsz olyan sérültet, hozzátartozót, szukolót aki bevállalja. A fejlődéshez pedig hozzátartozik az is, hogy visszanézed a meccseket, elemzel. Neked is, az edződnek is. Utóbbinak sokat segíthet a statisztika is. (Az, hogy ki hány yardot futott, hány TD-t csinált szerintem a statisztika legmellékesebb része). Röviden: a video és a statisztika nem öncélú, nem a szövetségnek van rá szüksége, hanem a Ti fejlődéseteket kellene hogy szolgálja. Szerintem.

Ha megnézed egy-egy meccs rendezési költségét, akkor az az 5000-9000 Ft már nem oszt, nem szoroz. Ha meg fizetsz érte, akkor pedig követelj szolgáltatást a pénzedért: ne a team csinálja a tackle-t, ne a team fusson, kapd meg a statsiztikát záros határidőn belül, mert elavul, stb.
több mint 13 éve
SzentiRebel_#18 272 — Rebels fan
Ha van rá igény én és pár vállalkozó szellemű kolléga összeállíthatunk egy excel táblát mi alapján felvételről könnyű előállítani egy statisztikát, de erre egyedül nem vagyok képes, mert nem érzem képesnek rá magamat, hogy egy ilyen játék statisztikáját képes volnék elkészíteni egyedül. Amennyiben van ilyen ember kérem jelezze a szenti88@gmail.com címen és összeülhetünk egy sör mellett megdumálni a dolgokat.

Főleg Budapest és környéki sorstársak megkeresését kérem, de távolabbi emberkék is írhatnak és neten keresztül majd egyeztetünk!SzentiRebel_#18
Próbáltál már statisztikát csinálni felvételről? Főleg amikor csak a playeket veszik fel, a chain meg annyira összefolyik a környezettel, hogy azt is nehéz kitalálni, hány yard van még vissza? A számok nehezen kivehetőek, max a saját csapatodat tudod normálisan megcsinálni, mert már mozgásról ismered az embereket. A video a statisztika szempontjából csak ellenőrzésre jó, arra se mindíg.

Van a szövetségnek szoftvere erre a célra, aki elvégzi a statisztikus képzést, az megkapja. Vannak benne érdekes dolgok, de alapvetően használható - ha nem vagy teljesen analfabéta akkor még oktatás nélkül is: http://www.statcrew.com.
A korábbi versenykiírások szerint ingyen átvehető volt a szövetségben - aztán mikor tavaly elkértem, idénre már ezt megváltoztatták. 😊

A live modulját ugyan nem vette meg a szövi, de némi ügyeskedéssel meg lehetett oldani, hogy az EFAF meccsünkről élő statisztika legyen. (http://live.cowboys.hu/)

Felesleges Excel táblával bohóckodni, ráadásul kompatibilitási problémákat is felvet: ha mindenki összevissza csinálgatja, abból nem fog kisülni egy egységes, összefésülhető valami a bajnokság végére.

Video: A CEFL-ben kötelező a mérkőzés utáni szerdáig ftp-re feltölteni a videót, meghatározott formátumban, méretben (elég ha csak a playeket tartalmazza), amihez azután a csapatok hozzáférhetnek. Az EFAF ennél tovább ment: a szabályzat szerint kötelező az elejétől a végéig tartó folyamatos felvételt DVD-re írva postázni nekik a meccs utáni héten. A CEFL-ben nem vagyok biztos, de az EFAF komoly pénzbüntetést helyez kilátásba az elmulasztásért cserébe.mikie
Erre megint csak annyit, hogy ott nem kötelező indulni, ha nem tudod teljesíteni a feltételeket. Ha feltudod venni, feltenni ftp-re határidőre akkor hajrá, ha nem akkor nem kell részt venni benne. De ha kötelező és nincs senki aki meg tudja csinálni rendesen akkor mi az értelme kérdem én?

több mint 13 éve
SzentiRebel_#18 272 — Rebels fan
Hát persze megelőzni meglehet és ez működhetne is!
Én a saját szervezéseinket tartom alapnak, ennél nem kell több, de ha több van, az csak jó!Bruce
Szerintem mi sok mindenben egyet értünk! Ezzel nincs is gond, de a megoldások tekintetében vannak ellentmondások, amiket ha jól összeszőnénk szerintem sok jó kerekedhetne belőle!

több mint 13 éve
mikie 39
Ha van rá igény én és pár vállalkozó szellemű kolléga összeállíthatunk egy excel táblát mi alapján felvételről könnyű előállítani egy statisztikát, de erre egyedül nem vagyok képes, mert nem érzem képesnek rá magamat, hogy egy ilyen játék statisztikáját képes volnék elkészíteni egyedül. Amennyiben van ilyen ember kérem jelezze a szenti88@gmail.com címen és összeülhetünk egy sör mellett megdumálni a dolgokat.

Főleg Budapest és környéki sorstársak megkeresését kérem, de távolabbi emberkék is írhatnak és neten keresztül majd egyeztetünk!SzentiRebel_#18
Próbáltál már statisztikát csinálni felvételről? Főleg amikor csak a playeket veszik fel, a chain meg annyira összefolyik a környezettel, hogy azt is nehéz kitalálni, hány yard van még vissza? A számok nehezen kivehetőek, max a saját csapatodat tudod normálisan megcsinálni, mert már mozgásról ismered az embereket. A video a statisztika szempontjából csak ellenőrzésre jó, arra se mindíg.

Van a szövetségnek szoftvere erre a célra, aki elvégzi a statisztikus képzést, az megkapja. Vannak benne érdekes dolgok, de alapvetően használható - ha nem vagy teljesen analfabéta akkor még oktatás nélkül is: http://www.statcrew.com.
A korábbi versenykiírások szerint ingyen átvehető volt a szövetségben - aztán mikor tavaly elkértem, idénre már ezt megváltoztatták. 😊

A live modulját ugyan nem vette meg a szövi, de némi ügyeskedéssel meg lehetett oldani, hogy az EFAF meccsünkről élő statisztika legyen. (http://live.cowboys.hu/)

Felesleges Excel táblával bohóckodni, ráadásul kompatibilitási problémákat is felvet: ha mindenki összevissza csinálgatja, abból nem fog kisülni egy egységes, összefésülhető valami a bajnokság végére.

Video: A CEFL-ben kötelező a mérkőzés utáni szerdáig ftp-re feltölteni a videót, meghatározott formátumban, méretben (elég ha csak a playeket tartalmazza), amihez azután a csapatok hozzáférhetnek. Az EFAF ennél tovább ment: a szabályzat szerint kötelező az elejétől a végéig tartó folyamatos felvételt DVD-re írva postázni nekik a meccs utáni héten. A CEFL-ben nem vagyok biztos, de az EFAF komoly pénzbüntetést helyez kilátásba az elmulasztásért cserébe.
több mint 13 éve
Bruce Las Vegas Raiders UCLA Bruins 11 491 — Sic semper tyrannis!
Hát persze megelőzni meglehet és ez működhetne is!
Én a saját szervezéseinket tartom alapnak, ennél nem kell több, de ha több van, az csak jó!
több mint 13 éve
SzentiRebel_#18 272 — Rebels fan
Azért kell ellenőrizni a bírókat, mert pl az én kiállításom esetén is az volt hogy beírták hogy hasbarúgtam a földön fekvő játékost...
Amikor hozzá nem értem, csak pikkelt rám a bíró, mert neki visszaszóltam és beírta azt ami a szabálykönyvben is benne van, hogy nehogy szó érje a ház elejét!
Kicsit nagy a hatalom a bírók kezében és ezért kell egy olyan független (bár itt Magyarországon kár függetlenségről beszélni...) szervezet, aki felügyelné az ilyen "túlkapásokat", mert hány ilyen lehetett még a korábbi években!

Meg ha egy bíróra panaszod van, akkor mit tudsz tenni? Írsz a JB vezetőjének és ő megígéri, hogy megpróbálja nem küldeni a meccseidre az illetékes sporit, aztán mit ad isten, mégis jön az illetékes spori a következő meccsre... Erről ennyit!Bruce
Erröl meg csak annyit, ha van a pálya szélén egy ellenőr aki ezt figyeli nem biztos hogy pont azt fogja nézni, ha ilyenre gondolsz 22 ilyen ember kéne 1 meccsre 😊 ami ugye belátod lehetetlen. A videózás alapján ezeket is meg lehetne beszélni a bíró rossz döntést hozott? visszaeső? milyen büntetéseket lehet kiróni. Azzal semmi gond ha rosszul látja, mert előfordul, nincs kamera helyben ellenőrizni a döntést, de ha tényleg csak pofára dobják a sárgát észlelhető videón és jelezhető.SzentiRebel_#18

Maga az ellenőri jelenlét is garancia lehet arra, hogy nem játszanak a bírók kiskirályt!

Valamint a szervezésekre utólag nem nagyon lehet már mit mondani, akkor ott a helyszínen felsorolni a hiányosságokat, figyelmeztetni a szervezőt és kész! Aztán ha megint előfordul, akkor már pénzbüntetés.

Ilyen jó útra terelő dolgokra gondolok itt!Bruce
Miért kéne utólag bármit is mondani? Leírod az indulási szerződében hogy biztosítod a meleg vizes fürdőt, a wc-t mindent a játékosnak, drukkernek, és ha ze nincs biztosítva a meccs elején akkor értelemszerűen közben sem lesz tehát el sem szabad indítani a mérkőzést így nincs utólag. Mindent meg lehet előzni. Nincs pénz rá hogy ezeket biztosítsad akkor nem kell indulni a div 1-ben vidéken olcsóbb a pálya mindenki emiatt hisztizik akkor ott kicist ha drágább a szervezés szavuk sem lehet, nem jól látom?

több mint 13 éve
SzentiRebel_#18 272 — Rebels fan
Alapvetően egy egyszerű dologról van szó! Az utolsó tanfolyam után például egyből ki lehetett/kellett próbálni a dolgot élesben is, mert aznap pont meccs volt és az egész társaság kiment a meccsre és csinálták a statokat.

Tényleg egyszerű dolog! Írod a formanyomtatványra hogy mi történik a meccsen, aztán meg beírod a programba, ami kiszámolja a dolgokat és egy kész statisztikát ad.

Minél többet csinálod, annál pontosabb és gyorsabb leszel!

a gépszerelést meg inkább meghagyom a gépszerelőknek! 😊 Azért egy kicsivel egyszerűbb dologra kell itt gondolni. Olyan mint a takarítás, valaki jobban, valaki kevésbé jobban tud takarítani, de kis gyakorlással lehet fejlődni!Bruce
Lehet csavarni a dolgokat, de akkor is ugyan ott vagyunk, amatőröket nem kell kiküldeni egy meccsre. Küld ki másodlagos statisztikusnak és gyakoroljon! Egyébként nem egy kezdő írta be, hogy az irányító punt-olt sőt, de nem írok többet a kilétéről, mert nem rontom azt a tekintélyét már ha van ilyen berkekben!

több mint 13 éve
Bruce Las Vegas Raiders UCLA Bruins 11 491 — Sic semper tyrannis!
Azért kell ellenőrizni a bírókat, mert pl az én kiállításom esetén is az volt hogy beírták hogy hasbarúgtam a földön fekvő játékost...
Amikor hozzá nem értem, csak pikkelt rám a bíró, mert neki visszaszóltam és beírta azt ami a szabálykönyvben is benne van, hogy nehogy szó érje a ház elejét!
Kicsit nagy a hatalom a bírók kezében és ezért kell egy olyan független (bár itt Magyarországon kár függetlenségről beszélni...) szervezet, aki felügyelné az ilyen "túlkapásokat", mert hány ilyen lehetett még a korábbi években!

Meg ha egy bíróra panaszod van, akkor mit tudsz tenni? Írsz a JB vezetőjének és ő megígéri, hogy megpróbálja nem küldeni a meccseidre az illetékes sporit, aztán mit ad isten, mégis jön az illetékes spori a következő meccsre... Erről ennyit!Bruce
Erröl meg csak annyit, ha van a pálya szélén egy ellenőr aki ezt figyeli nem biztos hogy pont azt fogja nézni, ha ilyenre gondolsz 22 ilyen ember kéne 1 meccsre 😊 ami ugye belátod lehetetlen. A videózás alapján ezeket is meg lehetne beszélni a bíró rossz döntést hozott? visszaeső? milyen büntetéseket lehet kiróni. Azzal semmi gond ha rosszul látja, mert előfordul, nincs kamera helyben ellenőrizni a döntést, de ha tényleg csak pofára dobják a sárgát észlelhető videón és jelezhető.SzentiRebel_#18

Maga az ellenőri jelenlét is garancia lehet arra, hogy nem játszanak a bírók kiskirályt!

Valamint a szervezésekre utólag nem nagyon lehet már mit mondani, akkor ott a helyszínen felsorolni a hiányosságokat, figyelmeztetni a szervezőt és kész! Aztán ha megint előfordul, akkor már pénzbüntetés.

Ilyen jó útra terelő dolgokra gondolok itt!
több mint 13 éve
Bruce Las Vegas Raiders UCLA Bruins 11 491 — Sic semper tyrannis!
Alapvetően egy egyszerű dologról van szó! Az utolsó tanfolyam után például egyből ki lehetett/kellett próbálni a dolgot élesben is, mert aznap pont meccs volt és az egész társaság kiment a meccsre és csinálták a statokat.

Tényleg egyszerű dolog! Írod a formanyomtatványra hogy mi történik a meccsen, aztán meg beírod a programba, ami kiszámolja a dolgokat és egy kész statisztikát ad.

Minél többet csinálod, annál pontosabb és gyorsabb leszel!

a gépszerelést meg inkább meghagyom a gépszerelőknek! 😊 Azért egy kicsivel egyszerűbb dologra kell itt gondolni. Olyan mint a takarítás, valaki jobban, valaki kevésbé jobban tud takarítani, de kis gyakorlással lehet fejlődni!
több mint 13 éve
SzentiRebel_#18 272 — Rebels fan
Azért kell ellenőrizni a bírókat, mert pl az én kiállításom esetén is az volt hogy beírták hogy hasbarúgtam a földön fekvő játékost...
Amikor hozzá nem értem, csak pikkelt rám a bíró, mert neki visszaszóltam és beírta azt ami a szabálykönyvben is benne van, hogy nehogy szó érje a ház elejét!
Kicsit nagy a hatalom a bírók kezében és ezért kell egy olyan független (bár itt Magyarországon kár függetlenségről beszélni...) szervezet, aki felügyelné az ilyen "túlkapásokat", mert hány ilyen lehetett még a korábbi években!

Meg ha egy bíróra panaszod van, akkor mit tudsz tenni? Írsz a JB vezetőjének és ő megígéri, hogy megpróbálja nem küldeni a meccseidre az illetékes sporit, aztán mit ad isten, mégis jön az illetékes spori a következő meccsre... Erről ennyit!Bruce
Erröl meg csak annyit, ha van a pálya szélén egy ellenőr aki ezt figyeli nem biztos hogy pont azt fogja nézni, ha ilyenre gondolsz 22 ilyen ember kéne 1 meccsre 😊 ami ugye belátod lehetetlen. A videózás alapján ezeket is meg lehetne beszélni a bíró rossz döntést hozott? visszaeső? milyen büntetéseket lehet kiróni. Azzal semmi gond ha rosszul látja, mert előfordul, nincs kamera helyben ellenőrizni a döntést, de ha tényleg csak pofára dobják a sárgát észlelhető videón és jelezhető.

több mint 13 éve
SzentiRebel_#18 272 — Rebels fan
A statisztikus képzés asszem 6k-ba kerül, vagyis tavaly ennyi volt. Egy napos képzés aztán annyi.
Amúgy valahogy úgy kell ezt csinálni, hogy a helyszínen két ember statisztikázik, amit aztán összevetnek, majd videóról még tovább finomítják a dolgot.
Persze ehhez tényleg az kell, hogy a "statisztikus szervezet" hozzájusson a videóhoz minél előbb! De ez a szint még szerintem messze van! Örülünk ha egy ember csinálja a statisztikát!Bruce
De figyu már, egy nap alatt mit tanítanak nekünk amit aztán képesek vagyunk alkalmazni élesben? Ha Neked fingod nincs az építőipari gépek javításához és megmutatom hogy kell egyet megjavítani akkor utána Te tudni fogod, és utána beszélgetünk róla még 1 napig Te tudni fogod a 3. nap élesben hogy mit hogyan merre? Na ugye hogy nem ezen a vonalon kell elindulni, és haladni nem azon hogy indítunk egy képzést és onnantól kezdve mi faszák vagyunk, és tudja mindenki!

több mint 13 éve
Bruce Las Vegas Raiders UCLA Bruins 11 491 — Sic semper tyrannis!
Azért kell ellenőrizni a bírókat, mert pl az én kiállításom esetén is az volt hogy beírták hogy hasbarúgtam a földön fekvő játékost...
Amikor hozzá nem értem, csak pikkelt rám a bíró, mert neki visszaszóltam és beírta azt ami a szabálykönyvben is benne van, hogy nehogy szó érje a ház elejét!
Kicsit nagy a hatalom a bírók kezében és ezért kell egy olyan független (bár itt Magyarországon kár függetlenségről beszélni...) szervezet, aki felügyelné az ilyen "túlkapásokat", mert hány ilyen lehetett még a korábbi években!

Meg ha egy bíróra panaszod van, akkor mit tudsz tenni? Írsz a JB vezetőjének és ő megígéri, hogy megpróbálja nem küldeni a meccseidre az illetékes sporit, aztán mit ad isten, mégis jön az illetékes spori a következő meccsre... Erről ennyit!
több mint 13 éve
Törölt felhasználó
Kutya a ti videótokat már mutattad és nagyon szép munka, mint ahogy Tigers-es videó is!
Ezeket, ha látja egy érdeklődő vagy egy NFL "fan" felmerülhet benne, hogy "Bassza meg lehet, hogy le kellene menni egy edzésre" vagy "Hoppá, ezek a magyar srácok is tudhatnak már valamit, nézzük meg. Mikor is van a következő meccs?"

És amit itt is írt valaki... Nem kellene több, mint egy ilyen ügyes srác vagy hölgy által (lásd előző 2 videó - de már sok csapattól láttam igényes és jól megvágott anyagokat) összevágott képanyag.

Mi teszi érdekessé és gyönyörűvé ezt a sportot és mi az amire felkapják az emberek a fejüket?
Ugyan az amiért mi is csináljuk és nézzük!

Szép blokkok, nagy ütközések, lendületes futások, nagy sack-ek és sok sok tackle (sztem egyet értünk, hogy az egyik legjellegzetesebb momentuma ennek a sportnak), nem is folytatom, mert tudjátok mire gondolok.

A netten van több tucat videó, még a csapatoktól sem kell elkérni azokat, csak 2-3 tehetséges koponyának össze kell dobnia, amije van...
több mint 13 éve
SzentiRebel_#18 272 — Rebels fan
Szerintem kellene egy olyan ellenőrző bizottság is, amely ugyanúgy delegál egy tagot a meccsre mint a játékvezetők, de ő a bírókat ellenőrzi valamint a mérkőzés szervezését. (pl. alapvető dolgok meglegyenek minden meccsen: wc, büfé, stb)Bruce
És minek ellenőrizni a bírókat? felvételről simán lehet ellenőrizni! "mérkőzés szervezését" a bírók is tudják ellenőrizni erre mg nem kell külön tag... ha meghatározza a szövetség hogy ez kell egy első osztályú bajnokság rendezéséhez akkor ez kell, a bírók ugyan úgy le tudják fújni a meccset ezek hiányában, mint a pálya alkalmatlansága miatt, a versenybizottság meg eldönti, hogy újra rendezés vagy 0-35 az eredmény. Ezt nem kell túlkomplikálni és még 3-4-5 embernek állást adni és ezzel terhelni a csapatok kasszáját.

több mint 13 éve
Bruce Las Vegas Raiders UCLA Bruins 11 491 — Sic semper tyrannis!
Igazából a módszertana megvan ennek, nem is ez a probléma! (Én anno készítettem egyik meccsünkről teljes statisztikát videóról, még excel sem kellett, csak egy négyzetrácsos füzet és egy kis türelem!

Inkább az a gond, hogy ha meg is csinálja valaki, akkor senki nem lát belőle semmit! nincs központilag kezelve! Inkább úgy van, hogy egy szükséges rossz, mind a csapatok mind a szövetség részéről. Ezért nem készülnek el a statok és nem a pótlás tényleg az érdek, hanem inkább befizeti a pénzt, holott úgy kéne, hogy befizeti a pénzt és pótolja a statisztikát, vagy ha nem akkor megint fizet mindaddig amíg nincs pótolva a statisztika. Szerintem egy idő után mindenki elkezdené gyártani a statisztikát serényen! Bár én nem vagyok híve az ilyen büntetéseknek, de lehet hogy ez kellene...Bruce
Ami ezt illeti én szívesen elkészítem a statisztikát a mi meccseinkről, de ahhoz el kell végezni egy képzést ami megint nem 2 forint.... Ez sem rajtam múlna! Mert ugye vagy kifizetjük a statisztikust vagy elvégezzük a képzést ami nemtom hány×10.000 Ft. plusz mi alkotjuk meg a statisztikát! Ami teljese korrekt abban a formában, ha mi fizetjük a statisztikust 9.000 Ft vagy mi készítjük el a statisztikát és ingyenes.SzentiRebel_#18


A statisztikus képzés asszem 6k-ba kerül, vagyis tavaly ennyi volt. Egy napos képzés aztán annyi.
Amúgy valahogy úgy kell ezt csinálni, hogy a helyszínen két ember statisztikázik, amit aztán összevetnek, majd videóról még tovább finomítják a dolgot.
Persze ehhez tényleg az kell, hogy a "statisztikus szervezet" hozzájusson a videóhoz minél előbb! De ez a szint még szerintem messze van! Örülünk ha egy ember csinálja a statisztikát!