NFL eredménykövetés NFL eredménykövetés - 1 aktív topik

NFL Draft 2012

11 feliratkozó

több mint 13 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 16 309 — No 1 Zhang Yufei fan
Jó lett volna, ha a McGinn cikkre jön ekkora reakcióözön, mint a sok felesleges szájtépés volt itt a topikban, aki nem olvasta el, olvassa, a legjobb draft előtti cikksorozat évről évre.gsn
A lényegi részhez insider kell.. neked van?
Mert a főcikk szvsz nem nagy durranás... és csak Camről szól, de ezt eddig is tudtuk, amit leírt.
Annyi a különbség, hogy odatett néhány nevet/címet. Az, hogy Polian (kb. az egyetlen nevesített ember) ennyire kiemeli a többi QB közül, ez volt számomra a cikk egyetlen érdekessége..

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 13 éve
gsn 3 548
Jó lett volna, ha a McGinn cikkre jön ekkora reakcióözön, mint a sok felesleges szájtépés volt itt a topikban, aki nem olvasta el, olvassa, a legjobb draft előtti cikksorozat évről évre.

Oldal: http://www.profootballbusiness.com
Hírek: http://www.twitter.com/pfbusiness
több mint 13 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 16 309 — No 1 Zhang Yufei fan
Na,már van ismétlődés... nem akartam ám a szavazást befolyásolni.. de most már kíváncsi vagyok, lesznek-e bandwagon-ugrók 😛

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 13 éve
szaba Los Angeles Chargers 10 460
Ravens izgi lesz, 5 szavazat jött 5 emberre 😊
több mint 13 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 026 — #NoStress
Miért, a számok mit jelentenek? 😊
De majd meglátjuk mennyire lőttem mellé.
Én Fairley-t érzem a Denverhez, tehát ha viszik, akkor a 2. helye telitalálatnak bizonyulna, bár ez nem mock draft, mert ugye nem Von Miller lesz az 1/1.

több mint 13 éve
fetomy 9 005 — Törölt Felhasználó
Na pl. Fairleyt 2. helyre rakni jóval viccesebb, mint 11-re 😊 Főleg, mert a két WR és PP is jóval biztosabb szerintem..
Egyébként ezek a betűk mi fenét jelentenek? o.O
több mint 13 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 026 — #NoStress
Értem.
Csináltam a saját szempontrendszerem alapján egy top10 listát, lehet fikázni, de most, hogy már ismerek többféle kritériumrendszert, fel tudtam állítani a sajátomat is.

1. Von Miller 8.6
2. Nick Fairley 8.5
3. Cam Newton 8.4
4. Patrick Peterson 8.4 L
5. A.J. Green 8.3 Z+
6. Julio Jones 8.3 H Z-
7. Robert Quinn 8.2
8. Marcell Dareus 8.1
9. Kyle Rudolph 8.0
10. Gabe Carimi 8.0 J

több mint 13 éve
DoM New England Patriots Northwestern Wildcats 5 164 — vaccpáör fan
Oké, akkor ebben a szempontrendszerben hány pont Amukamara, J.Jones, Newton és Fairley és Xavier Rambo?
Nem is a pont a lényeg, hanem az arányok egymáshoz képest.Sobri Jóska
ezt a rankingot és grading scale-t mintha neked írták volna. 😊 ráadásul Fairley is a negyedik helyen van náluk:

http://www.nationalfootballpost.com/college_big_board_rankings.htmlDoM
Sok QB nincs rajta. Amukamara 19. A másik listán top10-es volt. Hogy lehetnek ekkora eltérések, ha csak én vagyok a hülye?Sobri Jóska
El kell olvasni mindkét lista értékelési szempontjait. Ezt csak így lehet eldönteni. Mondjuk az NFP listáján, amit linkeltem a 11. játékosnak ugyanúgy 7.0 az értéke, mint a huszonhetediknek, tehát csak árnyalatnyi különbségekről lehet beszélni, és ezzel Amukamara is ott kopogtat a top10 kapuján.
több mint 13 éve
fetomy 9 005 — Törölt Felhasználó
Oké, akkor ebben a szempontrendszerben hány pont Amukamara, J.Jones, Newton és Fairley és Xavier Rambo?
Nem is a pont a lényeg, hanem az arányok egymáshoz képest.Sobri Jóska
Pont nyilván nincsen. Körülbelüli listát lehet csinálni. Egy prospect ranking az körülbelöli lista, magyarán 1-2 hely plusz minusz simán van mindenkiben.
Nálam: J.Jones, Amukamara, Fairley, Newton, Rambo.
Miért? Mert J.Jones-nak brutális képességei vannak, és szerintem a WR poszt az, ahol a legkönyebb eldönteni, hogy mi várható a játékostól az NFL-ben. Az pedig biztos, hogy ő is és Green is meglepő, ha nem lesznek nagyon jó NFL játékosok.
Amukamara azért, mert stabil, jó teljesítményre képes játékos. Őt mondjuk nem annyira ismerem, vele kapcsolatban bízok az értékelésekben 😛
Fairley: Nekem kevés az 1 év királykodás. Illetve vele kapcsolatban már vannak kérdések, problémák.
Newton: Ő lenne nálam az első, mert könnyen nagyon jó játékos lehet belőle, csak szerintem őt megmentőként fogják behúzni, ami viszont az egoját felemeli Isten mellé, és ezzel tönkre is ment a karrierje. Amire kisebb az esély: megtanítják neki, hogy nem ő a világ közepe, padoztatják legalább egy évig, tanul, és akkor nagy játékos lesz, lehet.
Rambo: Ne vicceljünk 😊 Olyan WR mint ő, 234567 van minden idényben 😊

Fairley amúgy nálam hátrébb lenne, mint a draftcoundown-on, igaz csak 1-2 hellyel. Bár én általában úgy vagyok az ilyen rangsorolással, hogy szívem szerint olyan listát írnék, hogy:
1.xy, zs, pt
2. ts, kr
3. jp
4. ks ss, pt
satöbbi, tehát, hogy nem top10et csinálni, hanem megnézni, hogy hányat tudok a többi fölé emelni, és top annyis listát emelni, ahol 1 adott helyen több ember is lehet, mert pl. egy AJ Greent és egy Von Millert nem nagyon tudnék előrébb és hátrébb rakni.
több mint 13 éve
DoM New England Patriots Northwestern Wildcats 5 164 — vaccpáör fan
Dom, a te szempontrendszered alapján top hányas játékos Fairley?
Belefér a top3-ba? top5-be? top10-be?Sobri Jóska
A képességével semmi gond nincs, de a megkérdőjelezett érettsége és munkamorálja miatt inkább top15, mint top5.
több mint 13 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 026 — #NoStress
Oké, akkor ebben a szempontrendszerben hány pont Amukamara, J.Jones, Newton és Fairley és Xavier Rambo?
Nem is a pont a lényeg, hanem az arányok egymáshoz képest.Sobri Jóska
ezt a rankingot és grading scale-t mintha neked írták volna. 😊 ráadásul Fairley is a negyedik helyen van náluk:

http://www.nationalfootballpost.com/college_big_board_rankings.htmlDoM
Sok QB nincs rajta. Amukamara 19. A másik listán top10-es volt. Hogy lehetnek ekkora eltérések, ha csak én vagyok a hülye?

több mint 13 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 026 — #NoStress
Dom, a te szempontrendszered alapján top hányas játékos Fairley?
Belefér a top3-ba? top5-be? top10-be?

több mint 13 éve
DoM New England Patriots Northwestern Wildcats 5 164 — vaccpáör fan
Oké, akkor ebben a szempontrendszerben hány pont Amukamara, J.Jones, Newton és Fairley és Xavier Rambo?
Nem is a pont a lényeg, hanem az arányok egymáshoz képest.Sobri Jóska
ezt a rankingot és grading scale-t mintha neked írták volna. 😊 ráadásul Fairley is a negyedik helyen van náluk:

http://www.nationalfootballpost.com/college_big_board_rankings.html
több mint 13 éve
DoM New England Patriots Northwestern Wildcats 5 164 — vaccpáör fan
Nem a summázással, és az én idézésem elmaradásával van a gond, hanem azzal, hogy leírtam mi a szempontrendszer.
- NCAA karrier teljesítmény (prioritás, ha minél több éven át volt stabil, esetleg folyamatosan fejlődő, illetve sokat húz le, ha csak 1 évig volt jó valaki, mert 1 év ugyanúgy nem mérvadó, ahogyan 1-1 meccs sem)
- Hozzáállás, mentális képességek
- Karrierje során milyen ellenfelekkel játszott
- Mennyire múlott a teljesítménye a csapattársain
- Fizikai adottságok

Kb. ezek határozzák meg a potenciált, amivel rendelkezik. Legalábbis én ezek alapján ítélek meg egy játékost, nyilván vannak még szempontok 😊 Kérdés, hogy ezek mennyire egzaktak, mert számokban csak némelyik mérhető, viszont nem véletlen, hogy általában azért hatalmas különbségek nincsenek, max 1-1 játékost más-más szakértő másképp lát 😊fetomy
A legfontosabb, hogy mindent az NFL-hez kell mérni, mert hiába volt vki sztár az egyetemen, ha olyan poszton játszik, ami a profiknál nem létezik (Pat White ugye).

Ahogy én látom:

1. képessége, tehetsége, hozzáállása, jelleme alapján kezdő játékos-e posztján az NFL-ben (azonnali kezdő, vagy a posztja miatt feltétlenül szükséges neki tanulóidő)?

2. a sok lehetséges kezdő között aztán lehet a "mennyire lesz kiemelkedő/jó" és "mennyire fontos is a posztja (QB vs. 2-down LB)" alapon szűkíteni és viszonyítási alapként mindig "keresni" egy NFL játékost akire leginkább emlékeztet a leendő újonc, és ennek a játékosnak megvizsgálni az egyetemi játéka alapján felállított akkori scouting reportot, hogy miért is lett ő sikeres NFL játékos, és hogy ezek megtalálhatóak-e a mostani friss jelöltben.

3. a kezdők után jöhetnek a szituációs játékosok, majd az ún. projectek, talán lesz belőlük valami felkiáltással.
több mint 13 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 026 — #NoStress
Oké, akkor ebben a szempontrendszerben hány pont Amukamara, J.Jones, Newton és Fairley és Xavier Rambo?
Nem is a pont a lényeg, hanem az arányok egymáshoz képest.

több mint 13 éve
fetomy 9 005 — Törölt Felhasználó
Nem a summázással, és az én idézésem elmaradásával van a gond, hanem azzal, hogy leírtam mi a szempontrendszer.
- NCAA karrier teljesítmény (prioritás, ha minél több éven át volt stabil, esetleg folyamatosan fejlődő, illetve sokat húz le, ha csak 1 évig volt jó valaki, mert 1 év ugyanúgy nem mérvadó, ahogyan 1-1 meccs sem)
- Hozzáállás, mentális képességek
- Karrierje során milyen ellenfelekkel játszott
- Mennyire múlott a teljesítménye a csapattársain
- Fizikai adottságok

Kb. ezek határozzák meg a potenciált, amivel rendelkezik. Legalábbis én ezek alapján ítélek meg egy játékost, nyilván vannak még szempontok 😊 Kérdés, hogy ezek mennyire egzaktak, mert számokban csak némelyik mérhető, viszont nem véletlen, hogy általában azért hatalmas különbségek nincsenek, max 1-1 játékost más-más szakértő másképp lát 😊
több mint 13 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 026 — #NoStress
Vagyis számomra annyiban hasznos volt a disputa, hogy megtudtam, hogy nincs semmi egzakt szempontrendszer.Sobri Jóska
Csak hogy tudjam, mert ebből az jön le: Ignorálod a hszeimet?😊fetomy
Hülye vagy?!
A tieid a kedvenceim, te mindig korrektül, sok mondatban fejted ki a mondanivalódat, indoklással, magyarázattal.
Jelen esetben azért tűnik ignorálásnak, mert ahogy summáztam úgy tűnhet, mintha el se olvastam volna őket, vagy fel se fogtam volna, de nincs így. Persze ez a summázás lehet részemről tévedés, dehát mit tegyek, így gondolom. 😊

több mint 13 éve
fetomy 9 005 — Törölt Felhasználó
Vagyis számomra annyiban hasznos volt a disputa, hogy megtudtam, hogy nincs semmi egzakt szempontrendszer.Sobri Jóska
Csak hogy tudjam, mert ebből az jön le: Ignorálod a hszeimet?😊
több mint 13 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 026 — #NoStress
De ez a baj. Megvan a top10 lista értelmezése, te meg újat adsz neki. Ez kb. olyan, mint hogy nálad kosárban a büntető két pontot ér.szaba
Szerintem nem olyan.
Teljesen rossz példa.
És nem akarom újra kezdeni, de még mindig nem tudom mi a jobbság egzakt kritériumrendszere.
Mivel többen is elmondták, hogy az, hogy ki a jobb, mit nem értek ezen?!
De megértettem, ez xy szubjektív listája, ennyi.
Mindenki másén, más a top10.
Vagyis számomra annyiban hasznos volt a disputa, hogy megtudtam, hogy nincs semmi egzakt szempontrendszer.

több mint 13 éve
szaba Los Angeles Chargers 10 460
De ez a baj. Megvan a top10 lista értelmezése, te meg újat adsz neki. Ez kb. olyan, mint hogy nálad kosárban a büntető két pontot ér.
több mint 13 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 026 — #NoStress
Most ahelyett hogy átfordulnál szarkasztikusba, már rég leírhattad volna hogy SZERINTED miért van ott a helye Fairley-nek a top10 prospect között. Ezen max röhögnénk egyet, valaki belekötne, de mégis előbbre tartanánk mint egy lista értelmetlenségét (minthogy minden szubjektív lista/rangsor alapból az) megkérdőjelezniJJ
SZERINTEM -mint már mondtam- azért top10 Fairley, mert biztos vagyok benne, hogy kimegy a 10-ben. És ha ÉN összeraknék egy ilyen listát - ami eszembe nem jutna, hiszen csak olvasok ezekről az emberekről, alig láttam őket- tuti azokkal kezdeném, akik top10-be várhatóak.
De ettől függetlenül én csak egy lista vicces mivoltát kívántam felvetni, és erről diskurálni, de mivel korrektül megkérdezted, elmondtam, hogy mi az én szempontom. Lehet nem túl szakmai, de számomra maximálisan vállalható.

Jóska, nem a véleménnyel van a baj.. hanem az érveléseddel, és azzal hogy Te másképp értelmezted ezt a TOP 10 listát, mint a listaíró/futballt olvasó közönség 90%-a.Igor
Na igen, de most mit tegyek?😊 Evvan. Azért a világ csak nem dől össze.

több mint 13 éve
r.baggio Detroit Lions Washington State Cougars 61 735 — no es importante
Egyébként mindenki ragaszkodik a véleményéhez, hiszen azért mondja, mert az az ő véleménye.
Nem azért beszélgetünk, hogy meggyőzzük a másikat, hanem, hogy megismerjün új szempontokat, nézőpontokat, adatokat, infókat, meglátásokat, stb.
Én nem akarok senkit se meggyőzni soha semmiről, nincs a mondandómban sosem kötelező érvényű utalás, csak úgy beszélgetek, hogy fenntartsam az oppozíciót, ami nélkül elhalna a disputa.
Nekem nem az a természetes, hogy mindig igazam van, hiszen az életben már sokszor nem volt, hanem az a természetes, hogy ellentétes véleményt megfogalmazni nem bűn, sokkal inkább szórakoztató dolog, mint helyeselni.Sobri Jóska
Igen, ahogy van egy-, két- és háromhurkos tanulási mód, az elsőnél az alap szabályokon belül maradsz, a másodiknál a szabályokat kérdőjelezed meg, a harmadiknál meg az egész rendszert. A többség sajnos soha nem akar az egyhurkosnál tovább menni, veled viszont az a baj hogy a háromhurkosnál alább nem adod soha


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 13 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 16 309 — No 1 Zhang Yufei fan
Ha már a középső/késő körös QB-k szóba kerültek, Nathan Enderléből tényleg lehet sleeper, mint ahogy egyesek mondogatják nekem "kinti" ismerőseim közül?iktriad
Eléggé mély sleeper... sajnos az idén kicsit visszalépett tavalyhoz képest, sok volt a pickből/nem elég pontos.

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 13 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 16 309 — No 1 Zhang Yufei fan
Jóska, nem a véleménnyel van a baj.. hanem az érveléseddel, és azzal hogy Te másképp értelmezted ezt a TOP 10 listát, mint a listaíró/futballt olvasó közönség 90%-a.

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 13 éve
iktriad Jacksonville Jaguars 79 262 — GoT Survivor, GM Game 2018, NBA Fantasy 2020 winner
Áruld el, Amukamara miben jobb Fairley-nél vagy Newtonnál?Sobri Jóska
Hosszabb ideje nyújt kiemelkedő teljesítményt. 4 év kontra 1 év

Mellesleg sportemberi magatartásban is előttük jár, de ez mellékes szempont.Höri
Nálunk pl. ez egyátalán nem mellékes szempont, sőt. 😊

Devlin miért tűnt el?szaba
az FCS playoffban minden volt csak jó nem, márpedig ha valaki már azon a szinten is csak game manager, attól sok jót ne reméljünk.

Persze aztán elhívták az East-West Shrine Game-re is, de a formája maradt közepes.Höri
Ha már a középső/késő körös QB-k szóba kerültek, Nathan Enderléből tényleg lehet sleeper, mint ahogy egyesek mondogatják nekem "kinti" ismerőseim közül?