NFL csevegő
82 feliratkozó
több mint 5 éve
Gamepass oszt jónapot.index.hu/kultur/media/2020/07/06/breaking_az_arena4_elvitte_az_nfl-t_a_sport1_elol/Fogalmam sincs hogy ez jó e.
shawnka
Majd ha kiderül kik szakértenek akkor megmondom.
Bazzani
több mint 5 éve
index.hu/kultur/media/2020/07/06/breaking_az_arena4_elvitte_az_nfl-t_a_sport1_elol/Fogalmam sincs hogy ez jó e.
shawnka
Majd ha kiderül kik szakértenek akkor megmondom.
több mint 5 éve
hvg.hu/vilag/20111005_obama_hank_williams_hitlerLangyos😊Emlékszik még valaki, hogy az MNF "főcímdalát" miért cserélték le?nekem rémlik valami, hogy az énekes valami rasszista dumát nyomott
nagylaza
Löfli
nagylaza
több mint 5 éve
Langyos😊Emlékszik még valaki, hogy az MNF "főcímdalát" miért cserélték le?nekem rémlik valami, hogy az énekes valami rasszista dumát nyomott
nagylaza
Löfli
több mint 5 éve
Emlékszik még valaki, hogy az MNF "főcímdalát" miért cserélték le?nekem rémlik valami, hogy az énekes valami rasszista dumát nyomott
nagylaza

https://www.facebook.com/ArizonaCardinalsHungary/
"Az életről sok mindent gondolok én jómagam is."
"Én nem gondolok semmit, uram."
Don't blink!
több mint 5 éve
Emlékszik még valaki, hogy az MNF "főcímdalát" miért cserélték le?
több mint 5 éve
Az a nagy szerencse, hogy fehérnek születtünk. Aki meg nem, az meg sajnos így járt. 😉
több mint 5 éve
Hát 92-ben Philadelphiában nem igazán díjazták, hogy 7 éves, fehérsportzoknis, szandálos fehér kölyökként az ordítóan turista, hasitasis apámmal az 50 fokban szeretünk volna egy üveg vizet venni a kisboltban. Bár lehet tényleg a majomok bolygóján jártunk. Mindenkit sért vmi. Mindenki tud egy ellenkező sztorit mondani. Valójában pedig azok, akik mindig hangsúlyozzák, hogy mi történt a FEKETÉKKEL, azok tartják fent a különbséget. Nem az én találmányom, de nagyon igaz: ha nem az lenne a főcím, hogy mit csinált a FEHÉR a FEKETÉVEL, hanem, hogy x ember ezt tette y emberrel, mindjárt megszűnne a rasszizmus. De akkor miről szólnának a hírek? Tudományos eredményekről? Ismeretterjesztésről? Művészetről? Á, az senkit nem érdekel, maradjon csak fekete meg fehér szépen mindenki!Mert amiatt, hogy fehér valaki, maximum Harlemben vagy a majmok bolygóján éri hátrányos megkülönböztetés.Vagy mint amikir az európaiakra mondják, hogy fehér. Ja, azzal valahogy senkinek nincs problémája... hülye egy világot élünk.A redskin inkább olyan, mint amikor ázsiaiakra mondják hogy sárga.Kicsit túlpörgitek ezt a dolgot szalmabáb érvelésekkel, főleg a posztod Kampman.A redskin egyáltalán nem olyan, mint a nigger, számtalan cikk bizonyítja, hogy az indiánoknak ez egyáltalán nem sértő, sőt.
A Redskins tényleg olyasmi mint a nigger, most nektek miért fáj, ha ezt megváltoztatják valami nem offenzívre?
Hozzáteszem én ilyen liberális korcs vagyok.
tenorx
warr_b
Jan
warr_b
Sajnos az elmúlt pár száz év európai történelemből nem nagyon lehet hasonló analógiákat találni, de mondjuk tudtommal nem nagyon van Jobbágyok, Eretnekek, Adosrabszolgak vagy Dologhaziak nevű csapat.
somoskovig
BTW:
hu-hu.facebook.com/pg/farehamheathensrfc/posts/
Jó, nem teljesen eretnek, de a sima pogányt is ugyanolyan hőfokon égették. 😀
"I'm gonna fuck you 'till you love me, faggot!" - Mike Tyson
több mint 5 éve
Hitelesebb lenne a kispesti fanyalgás, ha az igazi tétmeccseken legalább megpróbálnák legyőzni a Felcsútot és nem feküdnének le neki mint egy... na mindegy 😊A felcsútiakat névtolvajoknak hívjuk, és ez konkrétan igaz is. 😊Itthon ez olyan lenne mint mondjuk a Ferencvárosi Cigányok (😉 ) vagy MTK Zsidók...a Felcsúti G*cikről nem is beszélve...minden évben ment a balhé a skinks miatt most csak ráugrottak a floyd féle zavargás vonatra. de nem véletlen h évekkel ezelőtt volt már téma south parkban is.Kicsit túlpörgitek ezt a dolgot szalmabáb érvelésekkel, főleg a posztod Kampman.Bennem meg az vetődött fel, hogy olyan annyi időnk van így covid timeban, hogy a) valakiknek van arra energiájuk, hogy sértőnek találják egy NFL csapat nevét, b) másoknak meg arra van energiájuk, hogy megsértődjenek azon, hogy valaki megsértődnek ezen. Amúgy mi a különbség a két sértődés között? Sértett vagyok mert sért, vagy sértett vagyok, mert sért hogy téged sért. 😀
A Redskins tényleg olyasmi mint a nigger, most nektek miért fáj, ha ezt megváltoztatják valami nem offenzívre?
Hozzáteszem én ilyen liberális korcs vagyok.
tenorx
Oké, persze, könyvet ne égessünk, meg sóval azért mégse. De amúgy van nem kevés homokozó is ezekben a szimbolika vitákban azért. 😊
peterk2005
szerintem simán menekülési mechanizmus, olyan dolgok basszák szét az emberek évét amire nulla behatásuk van, és ütnek amit tudnak h ne érezzék tehetetlennek magukat
briareos
Solymi
iktriad
több mint 5 éve
A felcsútiakat névtolvajoknak hívjuk, és ez konkrétan igaz is. 😊Itthon ez olyan lenne mint mondjuk a Ferencvárosi Cigányok (😉 ) vagy MTK Zsidók...a Felcsúti G*cikről nem is beszélve...minden évben ment a balhé a skinks miatt most csak ráugrottak a floyd féle zavargás vonatra. de nem véletlen h évekkel ezelőtt volt már téma south parkban is.Kicsit túlpörgitek ezt a dolgot szalmabáb érvelésekkel, főleg a posztod Kampman.Bennem meg az vetődött fel, hogy olyan annyi időnk van így covid timeban, hogy a) valakiknek van arra energiájuk, hogy sértőnek találják egy NFL csapat nevét, b) másoknak meg arra van energiájuk, hogy megsértődjenek azon, hogy valaki megsértődnek ezen. Amúgy mi a különbség a két sértődés között? Sértett vagyok mert sért, vagy sértett vagyok, mert sért hogy téged sért. 😀
A Redskins tényleg olyasmi mint a nigger, most nektek miért fáj, ha ezt megváltoztatják valami nem offenzívre?
Hozzáteszem én ilyen liberális korcs vagyok.
tenorx
Oké, persze, könyvet ne égessünk, meg sóval azért mégse. De amúgy van nem kevés homokozó is ezekben a szimbolika vitákban azért. 😊
peterk2005
szerintem simán menekülési mechanizmus, olyan dolgok basszák szét az emberek évét amire nulla behatásuk van, és ütnek amit tudnak h ne érezzék tehetetlennek magukat
briareos
Solymi
több mint 5 éve
Itthon ez olyan lenne mint mondjuk a Ferencvárosi Cigányok (😉 ) vagy MTK Zsidók...a Felcsúti G*cikről nem is beszélve...minden évben ment a balhé a skinks miatt most csak ráugrottak a floyd féle zavargás vonatra. de nem véletlen h évekkel ezelőtt volt már téma south parkban is.Kicsit túlpörgitek ezt a dolgot szalmabáb érvelésekkel, főleg a posztod Kampman.Bennem meg az vetődött fel, hogy olyan annyi időnk van így covid timeban, hogy a) valakiknek van arra energiájuk, hogy sértőnek találják egy NFL csapat nevét, b) másoknak meg arra van energiájuk, hogy megsértődjenek azon, hogy valaki megsértődnek ezen. Amúgy mi a különbség a két sértődés között? Sértett vagyok mert sért, vagy sértett vagyok, mert sért hogy téged sért. 😀
A Redskins tényleg olyasmi mint a nigger, most nektek miért fáj, ha ezt megváltoztatják valami nem offenzívre?
Hozzáteszem én ilyen liberális korcs vagyok.
tenorx
Oké, persze, könyvet ne égessünk, meg sóval azért mégse. De amúgy van nem kevés homokozó is ezekben a szimbolika vitákban azért. 😊
peterk2005
szerintem simán menekülési mechanizmus, olyan dolgok basszák szét az emberek évét amire nulla behatásuk van, és ütnek amit tudnak h ne érezzék tehetetlennek magukat
briareos
több mint 5 éve
minden évben ment a balhé a skinks miatt most csak ráugrottak a floyd féle zavargás vonatra. de nem véletlen h évekkel ezelőtt volt már téma south parkban is.Kicsit túlpörgitek ezt a dolgot szalmabáb érvelésekkel, főleg a posztod Kampman.Bennem meg az vetődött fel, hogy olyan annyi időnk van így covid timeban, hogy a) valakiknek van arra energiájuk, hogy sértőnek találják egy NFL csapat nevét, b) másoknak meg arra van energiájuk, hogy megsértődjenek azon, hogy valaki megsértődnek ezen. Amúgy mi a különbség a két sértődés között? Sértett vagyok mert sért, vagy sértett vagyok, mert sért hogy téged sért. 😀
A Redskins tényleg olyasmi mint a nigger, most nektek miért fáj, ha ezt megváltoztatják valami nem offenzívre?
Hozzáteszem én ilyen liberális korcs vagyok.
tenorx
Oké, persze, könyvet ne égessünk, meg sóval azért mégse. De amúgy van nem kevés homokozó is ezekben a szimbolika vitákban azért. 😊
peterk2005
szerintem simán menekülési mechanizmus, olyan dolgok basszák szét az emberek évét amire nulla behatásuk van, és ütnek amit tudnak h ne érezzék tehetetlennek magukat
több mint 5 éve
Kicsit túlpörgitek ezt a dolgot szalmabáb érvelésekkel, főleg a posztod Kampman.Bennem meg az vetődött fel, hogy olyan annyi időnk van így covid timeban, hogy a) valakiknek van arra energiájuk, hogy sértőnek találják egy NFL csapat nevét, b) másoknak meg arra van energiájuk, hogy megsértődjenek azon, hogy valaki megsértődnek ezen. Amúgy mi a különbség a két sértődés között? Sértett vagyok mert sért, vagy sértett vagyok, mert sért hogy téged sért. 😀
A Redskins tényleg olyasmi mint a nigger, most nektek miért fáj, ha ezt megváltoztatják valami nem offenzívre?
Hozzáteszem én ilyen liberális korcs vagyok.
tenorx
Oké, persze, könyvet ne égessünk, meg sóval azért mégse. De amúgy van nem kevés homokozó is ezekben a szimbolika vitákban azért. 😊


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 5 éve
nyilván, de a történelmi előzményeket USÁra is rá lehet húzniAzért ezeknek az esetek többségében jelentős történelmi előzményei vannak, Kínát és Japánt leszámítva mindenigy terület gyarmati sorban tengődött elég sokáig...meg kinában, japánban, koreában, indiában, fekete afrika, hoppá dél afrikai köztársaság, csak igy top of my head. egyes francia v belga kerületek. Közép kelet, stb.Mert amiatt, hogy fehér valaki, maximum Harlemben vagy a majmok bolygóján éri hátrányos megkülönböztetés.Vagy mint amikir az európaiakra mondják, hogy fehér. Ja, azzal valahogy senkinek nincs problémája... hülye egy világot élünk.A redskin inkább olyan, mint amikor ázsiaiakra mondják hogy sárga.Kicsit túlpörgitek ezt a dolgot szalmabáb érvelésekkel, főleg a posztod Kampman.A redskin egyáltalán nem olyan, mint a nigger, számtalan cikk bizonyítja, hogy az indiánoknak ez egyáltalán nem sértő, sőt.
A Redskins tényleg olyasmi mint a nigger, most nektek miért fáj, ha ezt megváltoztatják valami nem offenzívre?
Hozzáteszem én ilyen liberális korcs vagyok.
tenorx
warr_b
Jan
warr_b
Sajnos az elmúlt pár száz év európai történelemből nem nagyon lehet hasonló analógiákat találni, de mondjuk tudtommal nem nagyon van Jobbágyok, Eretnekek, Adosrabszolgak vagy Dologhaziak nevű csapat.
somoskovig
briareos
somoskovig
több mint 5 éve
Azért ezeknek az esetek többségében jelentős történelmi előzményei vannak, Kínát és Japánt leszámítva mindenigy terület gyarmati sorban tengődött elég sokáig...meg kinában, japánban, koreában, indiában, fekete afrika, hoppá dél afrikai köztársaság, csak igy top of my head. egyes francia v belga kerületek. Közép kelet, stb.Mert amiatt, hogy fehér valaki, maximum Harlemben vagy a majmok bolygóján éri hátrányos megkülönböztetés.Vagy mint amikir az európaiakra mondják, hogy fehér. Ja, azzal valahogy senkinek nincs problémája... hülye egy világot élünk.A redskin inkább olyan, mint amikor ázsiaiakra mondják hogy sárga.Kicsit túlpörgitek ezt a dolgot szalmabáb érvelésekkel, főleg a posztod Kampman.A redskin egyáltalán nem olyan, mint a nigger, számtalan cikk bizonyítja, hogy az indiánoknak ez egyáltalán nem sértő, sőt.
A Redskins tényleg olyasmi mint a nigger, most nektek miért fáj, ha ezt megváltoztatják valami nem offenzívre?
Hozzáteszem én ilyen liberális korcs vagyok.
tenorx
warr_b
Jan
warr_b
Sajnos az elmúlt pár száz év európai történelemből nem nagyon lehet hasonló analógiákat találni, de mondjuk tudtommal nem nagyon van Jobbágyok, Eretnekek, Adosrabszolgak vagy Dologhaziak nevű csapat.
somoskovig
briareos
több mint 5 éve
esetleg korábbról a gladiátorok, akik jól megbecsült rabszolgái voltak a római társadalomnak 😉Mert amiatt, hogy fehér valaki, maximum Harlemben vagy a majmok bolygóján éri hátrányos megkülönböztetés.Vagy mint amikir az európaiakra mondják, hogy fehér. Ja, azzal valahogy senkinek nincs problémája... hülye egy világot élünk.A redskin inkább olyan, mint amikor ázsiaiakra mondják hogy sárga.Kicsit túlpörgitek ezt a dolgot szalmabáb érvelésekkel, főleg a posztod Kampman.A redskin egyáltalán nem olyan, mint a nigger, számtalan cikk bizonyítja, hogy az indiánoknak ez egyáltalán nem sértő, sőt.
A Redskins tényleg olyasmi mint a nigger, most nektek miért fáj, ha ezt megváltoztatják valami nem offenzívre?
Hozzáteszem én ilyen liberális korcs vagyok.
tenorx
warr_b
Jan
warr_b
Sajnos az elmúlt pár száz év európai történelemből nem nagyon lehet hasonló analógiákat találni, de mondjuk tudtommal nem nagyon van Jobbágyok, Eretnekek, Adosrabszolgak vagy Dologhaziak nevű csapat.
somoskovig
több mint 5 éve
meg kinában, japánban, koreában, indiában, fekete afrika, hoppá dél afrikai köztársaság, csak igy top of my head. egyes francia v belga kerületek. Közép kelet, stb.Mert amiatt, hogy fehér valaki, maximum Harlemben vagy a majmok bolygóján éri hátrányos megkülönböztetés.Vagy mint amikir az európaiakra mondják, hogy fehér. Ja, azzal valahogy senkinek nincs problémája... hülye egy világot élünk.A redskin inkább olyan, mint amikor ázsiaiakra mondják hogy sárga.Kicsit túlpörgitek ezt a dolgot szalmabáb érvelésekkel, főleg a posztod Kampman.A redskin egyáltalán nem olyan, mint a nigger, számtalan cikk bizonyítja, hogy az indiánoknak ez egyáltalán nem sértő, sőt.
A Redskins tényleg olyasmi mint a nigger, most nektek miért fáj, ha ezt megváltoztatják valami nem offenzívre?
Hozzáteszem én ilyen liberális korcs vagyok.
tenorx
warr_b
Jan
warr_b
Sajnos az elmúlt pár száz év európai történelemből nem nagyon lehet hasonló analógiákat találni, de mondjuk tudtommal nem nagyon van Jobbágyok, Eretnekek, Adosrabszolgak vagy Dologhaziak nevű csapat.
somoskovig
több mint 5 éve
Arábiában eddig 4* jártam, kéz és lábtörés nélkül sikerült megúsznom. És nem csak a csillivilli hotelben voltak kedvesek az emberek, hanem puszta közepén is. Többnyire a legnagyobb megpróbáltatás az arab kávé és a datoja fogyasztása volt (mindkettőt eléggé szeretem).Azért én nem sétálgatnék halálosan nyugodtan Szaúd-Arábiában meg a többi arab országban, de a Szaharától délre se, ahogy Ázsia nagy részén, de még Közép-Amerikában sem igen. Persze lehet én vagyok túl fostos 😆Mert amiatt, hogy fehér valaki, maximum Harlemben vagy a majmok bolygóján éri hátrányos megkülönböztetés.Vagy mint amikir az európaiakra mondják, hogy fehér. Ja, azzal valahogy senkinek nincs problémája... hülye egy világot élünk.A redskin inkább olyan, mint amikor ázsiaiakra mondják hogy sárga.Kicsit túlpörgitek ezt a dolgot szalmabáb érvelésekkel, főleg a posztod Kampman.A redskin egyáltalán nem olyan, mint a nigger, számtalan cikk bizonyítja, hogy az indiánoknak ez egyáltalán nem sértő, sőt.
A Redskins tényleg olyasmi mint a nigger, most nektek miért fáj, ha ezt megváltoztatják valami nem offenzívre?
Hozzáteszem én ilyen liberális korcs vagyok.
tenorx
warr_b
Jan
warr_b
Sajnos az elmúlt pár száz év európai történelemből nem nagyon lehet hasonló analógiákat találni, de mondjuk tudtommal nem nagyon van Jobbágyok, Eretnekek, Adosrabszolgak vagy Dologhaziak nevű csapat.
somoskovig
warr_b

Liverpool Fc
több mint 5 éve
Nem a közbiztonságról beszéltem, hanem arról, hogy hol van jobb-rosszabb esélyed egy munkára, egy iskolára, egészségügyi ellátásra, bármire amiatt, hogy fehér vagy.Azért én nem sétálgatnék halálosan nyugodtan Szaúd-Arábiában meg a többi arab országban, de a Szaharától délre se, ahogy Ázsia nagy részén, de még Közép-Amerikában sem igen. Persze lehet én vagyok túl fostos 😆Mert amiatt, hogy fehér valaki, maximum Harlemben vagy a majmok bolygóján éri hátrányos megkülönböztetés.Vagy mint amikir az európaiakra mondják, hogy fehér. Ja, azzal valahogy senkinek nincs problémája... hülye egy világot élünk.A redskin inkább olyan, mint amikor ázsiaiakra mondják hogy sárga.Kicsit túlpörgitek ezt a dolgot szalmabáb érvelésekkel, főleg a posztod Kampman.A redskin egyáltalán nem olyan, mint a nigger, számtalan cikk bizonyítja, hogy az indiánoknak ez egyáltalán nem sértő, sőt.
A Redskins tényleg olyasmi mint a nigger, most nektek miért fáj, ha ezt megváltoztatják valami nem offenzívre?
Hozzáteszem én ilyen liberális korcs vagyok.
tenorx
warr_b
Jan
warr_b
Sajnos az elmúlt pár száz év európai történelemből nem nagyon lehet hasonló analógiákat találni, de mondjuk tudtommal nem nagyon van Jobbágyok, Eretnekek, Adosrabszolgak vagy Dologhaziak nevű csapat.
somoskovig
warr_b
több mint 5 éve
Meg itt az elvről van szó.Azért én nem sétálgatnék halálosan nyugodtan Szaúd-Arábiában meg a többi arab országban, de a Szaharától délre se, ahogy Ázsia nagy részén, de még Közép-Amerikában sem igen. Persze lehet én vagyok túl fostos 😆Mert amiatt, hogy fehér valaki, maximum Harlemben vagy a majmok bolygóján éri hátrányos megkülönböztetés.Vagy mint amikir az európaiakra mondják, hogy fehér. Ja, azzal valahogy senkinek nincs problémája... hülye egy világot élünk.A redskin inkább olyan, mint amikor ázsiaiakra mondják hogy sárga.Kicsit túlpörgitek ezt a dolgot szalmabáb érvelésekkel, főleg a posztod Kampman.A redskin egyáltalán nem olyan, mint a nigger, számtalan cikk bizonyítja, hogy az indiánoknak ez egyáltalán nem sértő, sőt.
A Redskins tényleg olyasmi mint a nigger, most nektek miért fáj, ha ezt megváltoztatják valami nem offenzívre?
Hozzáteszem én ilyen liberális korcs vagyok.
tenorx
warr_b
Jan
warr_b
Sajnos az elmúlt pár száz év európai történelemből nem nagyon lehet hasonló analógiákat találni, de mondjuk tudtommal nem nagyon van Jobbágyok, Eretnekek, Adosrabszolgak vagy Dologhaziak nevű csapat.
somoskovig
warr_b
Ahogy egy fekete se tehet arról, hogy fekete, és jogosan elvárhatja, hogy ne feketézzék le, ne társítsanak hozzá semmiféle rasszviselkedést a bőrszíne alapján, hiszen elsősorban ember, úgy egy fehér se tehet arról, hogy fehér, és jogosan elvárhatja, hogy ne fehérezzék le, ne általánosítsanak, ne társítsanak hozzá semmiféle rasszviselkedést a bőrszíne alapján.
Márpedig ez a mostani szín-elmebaj pont ezt teszi.
több mint 5 éve
Azért én nem sétálgatnék halálosan nyugodtan Szaúd-Arábiában meg a többi arab országban, de a Szaharától délre se, ahogy Ázsia nagy részén, de még Közép-Amerikában sem igen. Persze lehet én vagyok túl fostos 😆Mert amiatt, hogy fehér valaki, maximum Harlemben vagy a majmok bolygóján éri hátrányos megkülönböztetés.Vagy mint amikir az európaiakra mondják, hogy fehér. Ja, azzal valahogy senkinek nincs problémája... hülye egy világot élünk.A redskin inkább olyan, mint amikor ázsiaiakra mondják hogy sárga.Kicsit túlpörgitek ezt a dolgot szalmabáb érvelésekkel, főleg a posztod Kampman.A redskin egyáltalán nem olyan, mint a nigger, számtalan cikk bizonyítja, hogy az indiánoknak ez egyáltalán nem sértő, sőt.
A Redskins tényleg olyasmi mint a nigger, most nektek miért fáj, ha ezt megváltoztatják valami nem offenzívre?
Hozzáteszem én ilyen liberális korcs vagyok.
tenorx
warr_b
Jan
warr_b
Sajnos az elmúlt pár száz év európai történelemből nem nagyon lehet hasonló analógiákat találni, de mondjuk tudtommal nem nagyon van Jobbágyok, Eretnekek, Adosrabszolgak vagy Dologhaziak nevű csapat.
somoskovig

Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
"I don't break the horizon
I erase it when I'm born"
több mint 5 éve
én Budapest Csicskák meccsre járnék...Mert amiatt, hogy fehér valaki, maximum Harlemben vagy a majmok bolygóján éri hátrányos megkülönböztetés.Vagy mint amikir az európaiakra mondják, hogy fehér. Ja, azzal valahogy senkinek nincs problémája... hülye egy világot élünk.A redskin inkább olyan, mint amikor ázsiaiakra mondják hogy sárga.Kicsit túlpörgitek ezt a dolgot szalmabáb érvelésekkel, főleg a posztod Kampman.A redskin egyáltalán nem olyan, mint a nigger, számtalan cikk bizonyítja, hogy az indiánoknak ez egyáltalán nem sértő, sőt.
A Redskins tényleg olyasmi mint a nigger, most nektek miért fáj, ha ezt megváltoztatják valami nem offenzívre?
Hozzáteszem én ilyen liberális korcs vagyok.
tenorx
warr_b
Jan
warr_b
Sajnos az elmúlt pár száz év európai történelemből nem nagyon lehet hasonló analógiákat találni, de mondjuk tudtommal nem nagyon van Jobbágyok, Eretnekek, Adosrabszolgak vagy Dologhaziak nevű csapat.
somoskovig
több sebből vérzik a Redskins sztori
1. még a Indiántanács billeg rajt, hogy mi a szó etilmológiája, de valszeg az lesz, hogy a redskin a skalpolásra utal - ami duplán lesz megalázó, hiszen alapvetően a britek találták ki, majd ráfogták a bennszülöttekre, hogy milyen barbárok
2. marilandben nincs sok indián, így aaszem a megmaradt 30 potomakkal kéne értekezni, vagy megegyezni - de mondjuk ahol nagyobb közösségek vannak Denver vagy Minnie ott azér meccsek előtt komoly tüntetések vannak,- ezér már mindenképpen az országos szervezetekkel kéne kezdeni, akik először pert nyertek, aztán vesztettek a névhasználatért
3. az egész precedens értékű, hogy eltüntessék az összes ilyen csapatnevet, ami azér kopik 80%át a középsulis csapatoknak át tudták rakni
4. masszívan benne van az is, hogy egy üzleti vállalkozás mennyire élhet vissza szimbólumokkal, itt ugye nem csak a név, hanem a fej és a főnöki dísz is erőssen bassza a lécet - asszem a Flo.State masszív összegeket perkál a törzsnek a Seminoles név használatáér
5. a kör bezázult, idén kéne elkezdeni az új stadiont, de Virginiában adnának legközelebb helyet, senkise akarja Redskinsként, a névszponzor kipattant, akkor hova megy az erősködés
Csicska, végülis nem annyira roszz, de nem is jó....

Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 5 éve
Mert amiatt, hogy fehér valaki, maximum Harlemben vagy a majmok bolygóján éri hátrányos megkülönböztetés.Vagy mint amikir az európaiakra mondják, hogy fehér. Ja, azzal valahogy senkinek nincs problémája... hülye egy világot élünk.A redskin inkább olyan, mint amikor ázsiaiakra mondják hogy sárga.Kicsit túlpörgitek ezt a dolgot szalmabáb érvelésekkel, főleg a posztod Kampman.A redskin egyáltalán nem olyan, mint a nigger, számtalan cikk bizonyítja, hogy az indiánoknak ez egyáltalán nem sértő, sőt.
A Redskins tényleg olyasmi mint a nigger, most nektek miért fáj, ha ezt megváltoztatják valami nem offenzívre?
Hozzáteszem én ilyen liberális korcs vagyok.
tenorx
warr_b
Jan
warr_b
Sajnos az elmúlt pár száz év európai történelemből nem nagyon lehet hasonló analógiákat találni, de mondjuk tudtommal nem nagyon van Jobbágyok, Eretnekek, Adosrabszolgak vagy Dologhaziak nevű csapat.
több mint 5 éve
Kicsit túlpörgitek ezt a dolgot szalmabáb érvelésekkel, főleg a posztod Kampman.Nem politikába akarnék én átmenni, de az amerikai identitás alapjait jelképező emberek szobrait döntögetik éppen. Hogy ha nem is valósul meg amit lentebb leírtam, hidd el, hogy nem lennének gátlásaik a csapatnevekkel szemben sem.
A Redskins tényleg olyasmi mint a nigger, most nektek miért fáj, ha ezt megváltoztatják valami nem offenzívre?
Hozzáteszem én ilyen liberális korcs vagyok.
tenorx
A politikai okokból történő el- és átnevezéseknek van hagyománya az USÁ-ban éppúgy, mint Magyarországon. Az MLB-ben nevet kellett váltania a Cincinnati Redsnek a McCarthy-féle őrjöngés idején, de annak is érdemes utánaolvasni, hogy miért lett a philadelphiai NFL-csapat neve Eagles.
Szerkesztette: Kampman