Újra működik a regisztráció és az email küldés a feliratkozott topikokra!

NFL csevegő

82 feliratkozó

több mint 6 éve
Tony Adams Indianapolis Colts 5 916 — Colts Fan
Sok múlik azon, milyen lesz ez az év. De ezzel a kerettel a tankolás egy vicc, főleg ebben a csoportban, ahol senki sem jó annyira hogy bajnokesélyes legyen, de senki sem annyira rossz, hogy tankoljon.
A keret erős, cap space van pickjeink vannak, ha bukó az évünk, én egy rutinos győzni képes QB-t - nem kérek ötleteket a trolloktól- várok jövőre.
több mint 6 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 905 — capitaine du château de Vienne 1487
Jövőre mely QB-k lesznek FA?
steelwolf
 www.spotrac.com/nfl/free-agents/2020/all/quarterback/


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 6 éve
steelwolf Pittsburgh Steelers 10 984 — 2013 óta Pittsburgh Steelers fotelszurkoló!
Jövőre mely QB-k lesznek FA?
több mint 6 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 24 967 — The only discipline that lasts, is self discipline
És akkor mi volt ebben az üzlet Caldwellnek? Szerette volna ha kirúgják és 3 évet kell várnia míg újra lehetőséget kap?Black_Adder
Hát ez egy olyan dolog, hogy mondhatsz már bármi ésszerűt, a Colts tankolása bekerült a történelem könyvekbe, onnan most már kiírtani se lehet. 😊 Nem csak itthon, odakint is lényegében készpénznek számít a "nép" számára a tankolás. Már a szakértők (edzők, volt játékosok, stb.) se szólnak inkább semmit, ha előjön a téma, mert minek. 😊

Inkább fogjuk meg úgy,, hogy a Colts tankolt, csak kva bénán csinálta. Belebukott a HC, belebukott a GM, kirúgták a játékosok 80%-át, a zömük vissza is vonult. Manning meg elment SB-t nyerni a Denvernek, a tulaj meg rákattant a bogyókra.

De most majd okosabbak leszünk. Ballard majd jól megnézi, hogy más hogyan tankol úgy, hogy nem bukik bele és a csapat is jó lesz. Aztán majd jól lemásoljuk!


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 6 éve
Törölt felhasználó
Tudom sokan ezért utáltok/vagy szerettek amit most írni fogok,de szerintem jó példa lesz kinek mi és hogyan éri meg 😃

Egy barát barátnőm abból él (és teszem hozzá kurva jól ) hogy gazdag zömében cégvezetők járánk hozzá csizmát puszilgatni na jó meg olykor rá paskol a popsijukra😅😅 Számomra hihetetlen értelmes emberek hogy tudnak ezért fizetni.

A másik meg a volt barátnőm aki abból egészítette ki a fizuját hogy a használt bugyijait küldte utánvételbe a kedves "vásárlóknak"hiszitek vagy sem még törzs vásárlói is voltak kedvezménnyel😂 (beteg egy némber volt annyi szent a volt kedvesem)
Ja és még annyi mikor rákerdeztem te kicsim hova veszed állandóan ezt a rengeteg tangát simán elmondta úgy hogy a szempillája se rebbent.

Szóval ezzel csak arra akartam kilyukadni hogy nagyon szubjektiv kinek mi éri meg és szerintem mind a két oldal álláspontjában van ráció.

Sorry az Off kommentért
Rózsa Sándor (betyár)
Nagyon szép komment, az ilyeneket kedvelem.
Két találó, a lelkünkhöz szóló példa illetve hasonlat többet mond ezer szónál.
Mindig éreztem, hogy igazi jó betyár vagy!
Sobri Jóska
Engem még az érdekelne, hogy ő esetleg előfizetett-e valamelyikre? És, ha igen, mik a tapasztalatok? Megérte forintra leosztva? Vagy az amszterdami csajok ezen a piacon is levernek bennünket a jobb ár/érték arányukkal?
peterk2005
Mire is vagy pontosan kíváncsi kedves Peterk? 😂
több mint 6 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 24 967 — The only discipline that lasts, is self discipline
Tudom sokan ezért utáltok/vagy szerettek amit most írni fogok,de szerintem jó példa lesz kinek mi és hogyan éri meg 😃

Egy barát barátnőm abból él (és teszem hozzá kurva jól ) hogy gazdag zömében cégvezetők járánk hozzá csizmát puszilgatni na jó meg olykor rá paskol a popsijukra😅😅 Számomra hihetetlen értelmes emberek hogy tudnak ezért fizetni.

A másik meg a volt barátnőm aki abból egészítette ki a fizuját hogy a használt bugyijait küldte utánvételbe a kedves "vásárlóknak"hiszitek vagy sem még törzs vásárlói is voltak kedvezménnyel😂 (beteg egy némber volt annyi szent a volt kedvesem)
Ja és még annyi mikor rákerdeztem te kicsim hova veszed állandóan ezt a rengeteg tangát simán elmondta úgy hogy a szempillája se rebbent.

Szóval ezzel csak arra akartam kilyukadni hogy nagyon szubjektiv kinek mi éri meg és szerintem mind a két oldal álláspontjában van ráció.

Sorry az Off kommentért
Rózsa Sándor (betyár)
Nagyon szép komment, az ilyeneket kedvelem.
Két találó, a lelkünkhöz szóló példa illetve hasonlat többet mond ezer szónál.
Mindig éreztem, hogy igazi jó betyár vagy!
Sobri Jóska
Engem még az érdekelne, hogy ő esetleg előfizetett-e valamelyikre? És, ha igen, mik a tapasztalatok? Megérte forintra leosztva? Vagy az amszterdami csajok ezen a piacon is levernek bennünket a jobb ár/érték arányukkal?


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 6 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 24 967 — The only discipline that lasts, is self discipline
Na így tiszta, tulajdonképpen nincs is véleménykülönbségünk. 😀

Hazudnék ha azt mondanám hogy a szerzőjogi kérdések balkáni kezelése nekem nem zavarja a szememet, de a körülményekre való tekintettel el tudok efölött nézni. (Ha ugyanezt egy fizetett újságíró csinálja a népsportnál az már nekem is gáz.)
Persze az is megértem, ha neked ez már ez sem fér bele.akdestroyer
Tök egyszerű az oka. Profán példa, de érteni fogod. Nálam nem az dönti el, hogy az asztalra szarok-e vagy sem, hogy pénzért ülök-e az asztalnál, vagy én fizetek érte. Egyszerűen nem szarok az asztalra, pont.

Szerkesztette: peterk2005 udvari bolond


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 6 éve
Stez SMU Mustangs 49 105 — Whoops, looks like something went wrong.
Nem lesz tankolás megértettem.
Bocsánat a kérdésért is, Sobrinak külön köszönöm, szeretem a finom iróniát 😀

Akkor a másik lehetőség?
Trade a top3-ba - akár 20ban akár 21ben?
Mondjuk Tuáért vagy Lawrencért?
akdestroyer
Ezt sem latom. Reich iranyitobarat rendszere nem koveteli meg, hogy elit tehetseg ugraljon a zsebben, Ballard pedig tulertekeli a pickeket, nem latom, hogy a Colts nagyobb erteket odaadjon azert, hogy felmenjen egy iranyitoert. Inkabb gondolom azt, hogy jovore vagy ket ev mulva a #3-4 iranyitot elvisszuk top15 kornyeken, netan mozgunk fel 2-3 helyet, de ennyi.

Szoval a Colts-szurkoloknak szerintem a kovetkezo ket evben az elso es masodik koros, de nem top10-es iranyitokkal kell szemezgetniuk, ebbol a kategoriabol kerul majd ki a gyoztes.

Mar ha kikerul, mert Brissett-tet es Kellyt is nagyon dicserik, ki tudja, az egyik talan robbant.

több mint 6 éve
akdestroyer Seattle Seahawks 4 916
Nem lesz tankolás megértettem.
Bocsánat a kérdésért is, Sobrinak külön köszönöm, szeretem a finom iróniát 😀

Akkor a másik lehetőség?
Trade a top3-ba - akár 20ban akár 21ben?
Mondjuk Tuáért vagy Lawrencért?

több mint 6 éve
Stez SMU Mustangs 49 105 — Whoops, looks like something went wrong.
Más: Rajtam kívűl más is lát rá esélyt, hogy a Colts 2021-ben
akdestroyer
Biztos lat. De nem fog tankolni.

több mint 6 éve
Black_Adder Denver Broncos 9 479
Megölted a bulit.

Más: Rajtam kívűl más is lát rá esélyt, hogy a Colts 2021-ben - legyen akármennyire contender a keret - tankoljon egyet Lawrencért? Vagy mondjuk top10-15 körül végezve eladja a farmot az 1/1-ért?
akdestroyer
Te vagy a Cotls edzője: Tankolnál Lawrencért? Kibasznak mint macskát szarni a szezon után, de a volt munkahelyed jól jár.
Te vagy a Cotls QB-ja: Tankolnál Lawrencért? Kibasznak mint macsát szarni a szezon után, de a volt munkahelyed jól jár. Vagy csücsülhetsz a padon backup fizetésért, ahelyett, hogy bizonyítanál és ha nem is a Coltsban, de valahol kezdő zsét kapnál.
Te vagy a Colts akármilyen poszoton játszó rotációs játékosa: Tankolnál Lawrencért? A ligából is kikerülsz valszeg, de a volt munkahelyed jól jár.

Nincs tankolás. A Colts anno nem azért lett 1/1, mert tankolt, hanem mert Manning nélkül annyira szar csapat volt. Ennyi.
Ahol a tulaj a GM, ő esetleg megteheti, kérdés mondjuk, hogy ha 1 HC-t belököttt a busz alá, kik mennek el hozzá interjúra. Irsay mondjuk egy fasz, de ha jól tudom épp van GM a csapatnál, aki ugyanúgy saját magáért dolgozik és nem a következő GM-nek akarja megkönnyíteni a dolgát egy 1/1-gyel.

Van szar csapat, van vezérét vesztve akár szezon előtt széteső csapat, de tankolás nincs.
Black_Adder
Azért nem véletlen h week 13-ig nem engedték pályára Dan Orlovskyt, hanem Curtis Painter bohóckodott és inkább megpróbálkoztak egy Kerry Collins reaktiválással minthogy pályára küldjenek vkit, aki még a playbookot is ismeri. A jó öreg Dan miután megkapta a kezdő posztot az utolsó 5 meccsre nyertek is 2-t.
empty taxi
És akkor mi volt ebben az üzlet Caldwellnek? Szerette volna ha kirúgják és 3 évet kell várnia míg újra lehetőséget kap?

Lehet Caldwell megmondta Painternek, hogy figyelj, kva szarnak kell lenned, ő meg teljesítette, de az is lehet, hogy Painter egyszerűen ennyit tud, Caldwell meg nem jó edző és 13 hét kellett hogy rájöjjön, hogy Orlovsky jobb mint Painter. Szerintem amúgy is csak azért lett kezdő, mert neki már volt tapasztalata 0-16-tal kapcsolatban, nem azért mert annyival meggyőzően jobb volt, mint bárki más. (Ő az egyébként aki a nyomás elől kifutott az endzone-ból hátul egy safety-re?)

Itt mindenki a saját jövőjéért küzd. Caldwell, Painter, Orlowski, mindenki.

Én biztosan nem mennék bele, hogy bohócot csiáljak magamból, elveszítsem az állásom, utána évekig alacsonyabb beosztásban tudjak csak dolgozni, mindezt azért, hogy a hamarosan exmunkáltatóm jól járjon. Nem tud Irsay annyi pénzt adni feketén, hogy a karrierem tönkre tegyen.
Leitatni mondjuk le tud, abban nagy tapasztalata van, de akkor minden nap le kell itatnia, mert másnap, harmadnap, amikor elmúlik a másnaposság, mégis inkább mindent megteszek a győzelemért.

Hard work may pay off, in the long run, but laziness always pays off right now

Nothing is more permanent than a temporary solution

If Tetris taught me anything is that errors pile up and accomplishments disappear

The world is made of 2 types of people. Those who can extrapolate from incomplete data
több mint 6 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 37 320 — NFL bracket champion '26
Megölted a bulit.

Más: Rajtam kívűl más is lát rá esélyt, hogy a Colts 2021-ben - legyen akármennyire contender a keret - tankoljon egyet Lawrencért? Vagy mondjuk top10-15 körül végezve eladja a farmot az 1/1-ért?
akdestroyer
Te vagy a Cotls edzője: Tankolnál Lawrencért? Kibasznak mint macskát szarni a szezon után, de a volt munkahelyed jól jár.
Te vagy a Cotls QB-ja: Tankolnál Lawrencért? Kibasznak mint macsát szarni a szezon után, de a volt munkahelyed jól jár. Vagy csücsülhetsz a padon backup fizetésért, ahelyett, hogy bizonyítanál és ha nem is a Coltsban, de valahol kezdő zsét kapnál.
Te vagy a Colts akármilyen poszoton játszó rotációs játékosa: Tankolnál Lawrencért? A ligából is kikerülsz valszeg, de a volt munkahelyed jól jár.

Nincs tankolás. A Colts anno nem azért lett 1/1, mert tankolt, hanem mert Manning nélkül annyira szar csapat volt. Ennyi.
Ahol a tulaj a GM, ő esetleg megteheti, kérdés mondjuk, hogy ha 1 HC-t belököttt a busz alá, kik mennek el hozzá interjúra. Irsay mondjuk egy fasz, de ha jól tudom épp van GM a csapatnál, aki ugyanúgy saját magáért dolgozik és nem a következő GM-nek akarja megkönnyíteni a dolgát egy 1/1-gyel.

Van szar csapat, van vezérét vesztve akár szezon előtt széteső csapat, de tankolás nincs.
Black_Adder
Azért nem véletlen h week 13-ig nem engedték pályára Dan Orlovskyt, hanem Curtis Painter bohóckodott és inkább megpróbálkoztak egy Kerry Collins reaktiválással minthogy pályára küldjenek vkit, aki még a playbookot is ismeri. A jó öreg Dan miután megkapta a kezdő posztot az utolsó 5 meccsre nyertek is 2-t.


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 6 éve
Black_Adder Denver Broncos 9 479
Megölted a bulit.

Más: Rajtam kívűl más is lát rá esélyt, hogy a Colts 2021-ben - legyen akármennyire contender a keret - tankoljon egyet Lawrencért? Vagy mondjuk top10-15 körül végezve eladja a farmot az 1/1-ért?
akdestroyer
Te vagy a Cotls edzője: Tankolnál Lawrencért? Kibasznak mint macskát szarni a szezon után, de a volt munkahelyed jól jár.
Te vagy a Cotls QB-ja: Tankolnál Lawrencért? Kibasznak mint macsát szarni a szezon után, de a volt munkahelyed jól jár. Vagy csücsülhetsz a padon backup fizetésért, ahelyett, hogy bizonyítanál és ha nem is a Coltsban, de valahol kezdő zsét kapnál.
Te vagy a Colts akármilyen poszoton játszó rotációs játékosa: Tankolnál Lawrencért? A ligából is kikerülsz valszeg, de a volt munkahelyed jól jár.

Nincs tankolás. A Colts anno nem azért lett 1/1, mert tankolt, hanem mert Manning nélkül annyira szar csapat volt. Ennyi.
Ahol a tulaj a GM, ő esetleg megteheti, kérdés mondjuk, hogy ha 1 HC-t belököttt a busz alá, kik mennek el hozzá interjúra. Irsay mondjuk egy fasz, de ha jól tudom épp van GM a csapatnál, aki ugyanúgy saját magáért dolgozik és nem a következő GM-nek akarja megkönnyíteni a dolgát egy 1/1-gyel.

Van szar csapat, van vezérét vesztve akár szezon előtt széteső csapat, de tankolás nincs.

Hard work may pay off, in the long run, but laziness always pays off right now

Nothing is more permanent than a temporary solution

If Tetris taught me anything is that errors pile up and accomplishments disappear

The world is made of 2 types of people. Those who can extrapolate from incomplete data
több mint 6 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 37 450 — #NoStress
Megölted a bulit.

Más: Rajtam kívűl más is lát rá esélyt, hogy a Colts 2021-ben - legyen akármennyire contender a keret - tankoljon egyet Lawrencért? Vagy mondjuk top10-15 körül végezve eladja a farmot az 1/1-ért?
akdestroyer
Ha jövőre visszavonul Brady, akkor a Pats tankolna Lawrencért?
És ha mindkét csapat tankol, és játszanak is egymás ellen, akkor lesz 20-30 safety a meccsen?

több mint 6 éve
akdestroyer Seattle Seahawks 4 916
Megölted a bulit.

Más: Rajtam kívűl más is lát rá esélyt, hogy a Colts 2021-ben - legyen akármennyire contender a keret - tankoljon egyet Lawrencért? Vagy mondjuk top10-15 körül végezve eladja a farmot az 1/1-ért?

több mint 6 éve
Törölt felhasználó
Tudom sokan ezért utáltok/vagy szerettek amit most írni fogok,de szerintem jó példa lesz kinek mi és hogyan éri meg 😃

Egy barát barátnőm abból él (és teszem hozzá kurva jól ) hogy gazdag zömében cégvezetők járánk hozzá csizmát puszilgatni na jó meg olykor rá paskol a popsijukra😅😅 Számomra hihetetlen értelmes emberek hogy tudnak ezért fizetni.

A másik meg a volt barátnőm aki abból egészítette ki a fizuját hogy a használt bugyijait küldte utánvételbe a kedves "vásárlóknak"hiszitek vagy sem még törzs vásárlói is voltak kedvezménnyel😂 (beteg egy némber volt annyi szent a volt kedvesem)
Ja és még annyi mikor rákerdeztem te kicsim hova veszed állandóan ezt a rengeteg tangát simán elmondta úgy hogy a szempillája se rebbent.

Szóval ezzel csak arra akartam kilyukadni hogy nagyon szubjektiv kinek mi éri meg és szerintem mind a két oldal álláspontjában van ráció.

Sorry az Off kommentért
Rózsa Sándor (betyár)
Nagyon szép komment, az ilyeneket kedvelem.
Két találó, a lelkünkhöz szóló példa illetve hasonlat többet mond ezer szónál.
Mindig éreztem, hogy igazi jó betyár vagy!
Sobri Jóska
Nagyon szépen köszönöm kedves betyár társam 😂😂😉
több mint 6 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 37 450 — #NoStress
Tudom sokan ezért utáltok/vagy szerettek amit most írni fogok,de szerintem jó példa lesz kinek mi és hogyan éri meg 😃

Egy barát barátnőm abból él (és teszem hozzá kurva jól ) hogy gazdag zömében cégvezetők járánk hozzá csizmát puszilgatni na jó meg olykor rá paskol a popsijukra😅😅 Számomra hihetetlen értelmes emberek hogy tudnak ezért fizetni.

A másik meg a volt barátnőm aki abból egészítette ki a fizuját hogy a használt bugyijait küldte utánvételbe a kedves "vásárlóknak"hiszitek vagy sem még törzs vásárlói is voltak kedvezménnyel😂 (beteg egy némber volt annyi szent a volt kedvesem)
Ja és még annyi mikor rákerdeztem te kicsim hova veszed állandóan ezt a rengeteg tangát simán elmondta úgy hogy a szempillája se rebbent.

Szóval ezzel csak arra akartam kilyukadni hogy nagyon szubjektiv kinek mi éri meg és szerintem mind a két oldal álláspontjában van ráció.

Sorry az Off kommentért
Rózsa Sándor (betyár)
Nagyon szép komment, az ilyeneket kedvelem.
Két találó, a lelkünkhöz szóló példa illetve hasonlat többet mond ezer szónál.
Mindig éreztem, hogy igazi jó betyár vagy!

több mint 6 éve
Törölt felhasználó
Tudom sokan ezért utáltok/vagy szerettek amit most írni fogok,de szerintem jó példa lesz kinek mi és hogyan éri meg 😃

Egy barát barátnőm abból él (és teszem hozzá kurva jól ) hogy gazdag zömében cégvezetők járánk hozzá csizmát puszilgatni na jó meg olykor rá paskol a popsijukra😅😅 Számomra hihetetlen értelmes emberek hogy tudnak ezért fizetni.

A másik meg a volt barátnőm aki abból egészítette ki a fizuját hogy a használt bugyijait küldte utánvételbe a kedves "vásárlóknak"hiszitek vagy sem még törzs vásárlói is voltak kedvezménnyel😂 (beteg egy némber volt annyi szent a volt kedvesem)
Ja és még annyi mikor rákerdeztem te kicsim hova veszed állandóan ezt a rengeteg tangát simán elmondta úgy hogy a szempillája se rebbent.

Szóval ezzel csak arra akartam kilyukadni hogy nagyon szubjektiv kinek mi éri meg és szerintem mind a két oldal álláspontjában van ráció.

Sorry az Off kommentért
több mint 6 éve
r.baggio New York Giants UCLA Bruins 65 135 — no es importante
egy kis off, talán ezt a topicot többen nézik, mint a gépházat
https://bowl.hu/logo/bowl-hu-black-512.png
Fejlesztések a fórumon a holtszezonban | Bowl.hu
Pár napja elkezdtünk kampányolni a közösségi finanszírozásért, felajánlásokért, de bizonyítandó, hogy eddig sem voltunk restek, összeszedtük mi változott a bowl.hu-n és mik várhatóak még.


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 6 éve
YoungZeeZee 9 848
Felrement az "osszehasonlitasom".
nem akartam almat, kortevel.Nekem az athletics is uj volt h penzert kapod a cikkeket akkor mikor a net nekem kvazi ingyen kapok informaciot mindenrol.
ZoliMP
maj próbálj bebootlni komolyabb fantazi oldalakra, ingyé
sutianap
nem toltom ilyenekkel a draga idom.
több mint 6 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 905 — capitaine du château de Vienne 1487
Felrement az "osszehasonlitasom".
nem akartam almat, kortevel.Nekem az athletics is uj volt h penzert kapod a cikkeket akkor mikor a net nekem kvazi ingyen kapok informaciot mindenrol.
ZoliMP
maj próbálj bebootlni komolyabb fantazi oldalakra, ingyé


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 6 éve
akdestroyer Seattle Seahawks 4 916
peterk2005
Na így tiszta, tulajdonképpen nincs is véleménykülönbségünk. 😀

Hazudnék ha azt mondanám hogy a szerzőjogi kérdések balkáni kezelése nekem nem zavarja a szememet, de a körülményekre való tekintettel el tudok efölött nézni. (Ha ugyanezt egy fizetett újságíró csinálja a népsportnál az már nekem is gáz.)
Persze az is megértem, ha neked ez már ez sem fér bele.

De most hogy éves szinten kb 40e magyar forinttal megtámogattam ezt a projektet, nyílván változnak majd az én elvárásaim is, méghozzá az általad felvázolt irányba, jóhogy.

Annyi a különbség, hogy tőlem előre megkapták a bizalmat, én hiszek abban hogy jó irányba változnak majd a dolgok.

Meg azt is gondolom hogy a hozzám hasonló törzsolvasóknak mind kutya kötelessége lenne megtenni ugyanezt, (mindenki a saját lehetőségeihez képest persze), bár ezzel lehet nem mindenki fog egyetérteni.

több mint 6 éve
Stez SMU Mustangs 49 105 — Whoops, looks like something went wrong.
Az Athleticsre megeri fizetni, ott tenyleg kimagaslo a minoseg. Akinek elegek a hirek es az altalanos dolgok, azoknak eleg barmelyik hirforras, akik viszont szakertoi, kulonlegesebb anyagokra varnak, azoknak egyertelmuen Athletics.

több mint 6 éve
YoungZeeZee 9 848
Felrement az "osszehasonlitasom".
nem akartam almat, kortevel.Nekem az athletics is uj volt h penzert kapod a cikkeket akkor mikor a net nekem kvazi ingyen kapok informaciot mindenrol.
több mint 6 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 24 967 — The only discipline that lasts, is self discipline
Egyetértek a leírtakkal, HA pusztán a piaci szempontokat veszem alapul.
De attól még adja magát a kérdés: most tényleg az almát a körtével? Azaz most az atletic ár/érték arányát (ahol sok főállású profi újságíró meg szakmabeli edző/játékos írogat minden erőforrással megtámogatva, a saját hatalmas piacukra) akarjuk összemérni egy hazai sufnicsapatéval, akik minimális erőforrással+ ingyen csinálják munka mellett? Hát valóban nem ugyanaz lesz a végeredmény. 😀

És bár éreztem az írásodban a finom bújtatott iróniát, hogy aki pénzt ad erre az hülye, meg lehúzzák, én utaltam nekik, és nem érzem ezt.akdestroyer
Félreértettél, mert éppen az ellenkezője volt a szándékom. Pont az volt - lett volna - a mondandóm lényege, hogy ha valakinek a "hány cikket kapok egy forintért" a fontos - teljesen érthető, amerikai fociról, egy hobbiról, szórakozásról van szó, nem gyermekkórházról -, akkor fizessen elő egy profi szolgáltatásra és kész. Meg fogja kapni minden fillérjéért a jó cikket. De egy kis magyar blogtól ezt ne várja el, mert soha nem fogják tudni ezt teljesíteni. Az fizessen elő rájuk, aki tudomásul veszi, hogy forint/szó alapon nem kap annyit, a pénze másra megy, mást jelent. Ez lett volna a dolog egyik oldala.

A kritikám viszont egyáltalán nem volt bújtatott, csak már annyiszor előjött - mindannyiszor teljesen hatástalanul -, hogy már unom, és inkább iróniába csomagoltam. De az álláspontom egyértelmű: morális szempontból lesújtó a véleményem a blogról a szerzői jogokkal kapcsolatos balkáni hozzáállásuk miatt. És innentől engem aztán nem érdekelnek az indokok, hogy "ne piaci alapon nézd", meg "segítsük, mert magyar", meg a többi. Nálam ez fekete-fehér. Nem akarom és nem is fogom az "oké, de a mi kutyánk kölke, legyünk ezért is hálásak" játékot játszani. Nem akarom félre vinni a témát, de ebben az országban egy csomó minden azért megy szarul, mert így állunk hozzá. Szar a politikai vezetésünk, tudjuk is, hogy szar, de eltűrjük mert - ki erre, ki arra mondja, de azt mondja, hogy - "még ez is jobb". Szar a focink, tudjuk, hogy szar, de eltűrjük, mert "XY-t szerettyük, vagy Z legalább akar". Szar az egészségügyünk, de eltűrjük, és inkább becsusszan X tízezer Y zsebbe, hogy működjön valami. Még hálásak is vagyunk, hogy lúzerek vagyunk. Hát én nem szálazgatom, nem mérlegelgetek. Van egy kva egyszerű morális elvárásom. Ha sikerül megugrani, patrónus leszek, ha nem akkor nem. A hajléktalannak se adok pénzt, ha közben a sarki közértből lopja a pálinkát. Akár rászorul, akár nem, akár lehet találni indokot, hogy miért van szüksége a pénzre, akár nem.

U.i.: Baggio minapi NCAA cikke remek volt. Nem akarom személyessé tenni ezt az kérdést, mert egyáltalán nem az, de mivel pozitív a kiemelés, remélem Baggio nem bánja. Az ilyen munkát, ilyen cikkeket nagyon is van értelme támogatni (de nem is szeretem ezt a szót használni, mert a magyarban van egy "én adok te örülsz" zöngéje. Egyszerűen értékes, amiért joggal vár el ellenértéket, legyen bármilyen formája annak). Viszont lásd fenn: nem fogok mérlegelgetni, mert azzal csak szónyeg alá söpröm azt ami nem tetszik ... és úgy gondolom, hogy ez hiba.

(askdestroyer: remélem így világos a véleményem. Pont azzal az ég világon nem volt és nincs is semmi bajom - ha úgy tetszik, megvédtem -, hogy 2 ezret kérnek el pár cikkért. Vagy akármennyit. Ez az, amit tökéletesen értek, hogy miért van. Van viszont egy másik problémám, aminek semmi köze a patrónus - vagy előfizetői - rendszerhez. Ez a probléma egy olyan probléma, ami nem következik abból, hogy pici, hogy non-profit, hogy magyar, hogy hobbiból csinálják. Ez morális hozzáállás kérdése, és csak a szándékon múlik. Többlet munkába sem kerülne.)

A probléma azokkal van akik nem tudnak emberként viselkedni hanem visítanak mint a disznó amiért nincs valami ingyen, de nem eltakarodik máshová, hanem marad és napi 10+kommentben folyamatosan meg cinikusan fröcsög, mert agyhalott. akdestroyer
Hát igen. Erre írtam Daninak pár napja, hogy idővel dönteni kell, hogy kiknek írnak. Ezt az olvasót akiről írsz, nem érdekli, hogy mi honnan és hogyan van. Neki aztán becoby-paste-olhatod az espn napi headline cikkét is, az se érdekli. Mégcsak nem is érti. De egyúttal ő az, aki vinnyog, mert neki teherautóról leesve kell, úgy szereti. (Bár tisztában vagyok vele, hogy azért ennek a rétegnek is el lehet passzolni mittudomén egy almanachot jódrágán, ha ügyesen csomagolod. Pont azért, mert nem tudja mit miért vesz, ha vesz.)
Ki tudja, még az is lehet, hogy ez a patrónus dolog lesz a katalizátora a döntésnek, hogy merre mennek tovább. És a végén ez löki majd jó irányba a dolgokat. (A jó irányon az én elvárásaimat értem. Nem mindenki így érti nyilván.)

Szerkesztette: peterk2005 udvari bolond


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)