Davante Adams a Raiderstől a Jetshez megy!

Cincinnati Bengals

29 feliratkozó

több mint 10 éve
Mikey Cincinnati Bengals 18 593
Filozófiai jellegű kérdés: biztonságosabb egy egész támadószisztémát megváltoztatni, mint egyetlen új játékost hozni a már begyakorolt szisztémába?
több mint 10 éve
Soldados Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 12 174 — Defense wins the Championship!
Szóval a Pats nem a győzelemre hajt mert a második körben QB-t húzott ? vagy mi?

gabtsi
Ez nem értem hogy jön ide. A Pats teljesen más helyzetben van. Valószínűleg próbálja megtalálni a Brady-éra utáni irányítóját. Backup QB-ra pedig nem szokás korai picket áldozni, csak ha már a franchise QB visszavonulás előtti 1-2-3 évben van. Hidd el, sehol nem jó, ha kidől a franchise QB. 😉 Nálatok Campbell nem rosszabb megoldás, mint nálunk Gradkowski. A liga 3/4-e nem rendelkezik kezdő szintű QB-val, de ez a világ legtermészetesebb dolga.

Mikey:
Brownék nem megelégedni próbálnak az elsőkörös PO-búcsúval, hanem úgy alakítani a stratégiát, hogy ne legyen elsőkörös PO-búcsú. És őszintén szólva ennek nagyobb realitása és kisebb kockázata van, mint annak hogy húzol egy koraikörös QB-t.

Nem akarok flame-t, az érveimet leírtam, úgyhogy nem fogom ragozni a dolgot, de a lényeg az volt, hogy a szurkoló SB-ben gondolkodik, ezért ha nem látja az adott QB-ban ezt a potenciált, azonnal QB-t húzna, egy GM/HC/ vagy akár owner, akinek viszont az egész franchise és több száz ember érdekét kell figyelembe vennie, plusz saját állását és ezáltal pénzét is, az tuti nem vállal be egy ekkora kockázatot, amikor olyan QB-ja van, amelyik sorozatban háromszor PO-ba vitte a csapatot és franchise rekordokat döntöget. Sokkal inkább kisebb kockázatú és nagyobb javulási eséllyel kecsegtető megoldást keres, ez pedig az a játékfilozófiai váltás, ami valószínűsíthetően jobban passzol az adott QB-hozről, de erről már írtam. Óriási javulás érhető el a felelősség, azaz a passzok számának csökkentésével.

Uff, én beszéltem. 😊

ui.: természetesen értem a QB-húzás mögötti érveket, és megértem, hogy - szurkolóként - azt akartatok. A magam részéről viszont továbbra is tartom, hogy nemcsak ez volt a valószínűbb forgatókönyv, hanem szerintem a helyes is, ahogy azt közvetlen a szezon után is megírtam itt.


The best franchise in the National Football League! Six-pack in SIXburgh! Thank you, Chief!
több mint 10 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 298 — capitaine du château de Vienne 1487
Egybe biztos lehetsz a Palmer bros távozásával az öregnek beleégett a gerincvelőjébe, hogy nem fog itten gubát kaparni senki szimuláns, tehát egyenlőre Dalton franchiseQB szimuláns, egy éve van, vagy csapkodják le a nullákat a tárgyalandó összegről. Ez nem hűde kőkeménység kérdése, ez BráunPapa lókoszt-frencsije, suck or luck a pálya nyitva, reggel, este.....


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 10 éve
Mikey Cincinnati Bengals 18 593
Én szimplán arról beszélek, hogy ha megkapja Dalton a nagy pénzt, akkor nem az hogy jövőre nem, de évekig nem fognak lemondani róla.
Persze ha Brownék megelégednek az állandó első körös PO búcsúval, akkor lelkük rajta, adják meg a nagy pénzt Andynek.
több mint 10 éve
gabtsi Cincinnati Bengals 6 698 — one & done
Szóval a Pats nem a győzelemre hajt mert a második körben QB-t húzott ? vagy mi?

egyébként persze van igazság abban amit írsz, főleg a ha figyelembe vesszük, hogy Marvin Lewisnak még másfél évre van szerződése, azaz ő nagy kockázatot nem fog vállalni egy rookie QB-val.

De Daltonnak ugyanakkor már csak egy éves szerződése van, és mi van ha nem egyeznek meg, vagy lesz egy ACL szakadása decemberben ? akkor jövőre mi lesz a várhatóan továbbra is jó keretünkkel ? akkor jön egy rookie QB ? és akkor mennyivel leszünk előrébb, mintha idén jött volna és padozna (aminek egyébiránt nem vagyok híve) ? Van egy Jason Campbell meg egy AJ McCarron a keretben, hát velük snem leszünk beljebb, én nem Dalton azonnali lecserlésése miatt vártam az új QB-t hanem, hogy legyen értelmes megoldás, ha probléma van. mert lehet, és semmilyen opciónk nincs. Miért nincs terv ? mertha Campbell a terv, meg az évente változó backup QB-k akkor az nem jó terv.

az viszont nem igaz, hogy Dalton csak a PO-bam volt gyenge. hanem lényegében minden komoly meccsen. a gyengébbet persze megvertük rendszerint, de a QB-nál a Win statisztika az egyik legnagyobb röhej amivel dobálózni szoktak. én láttam minden meccsét a Steelers és a Ravens ellen is. sehol se volt jó. de tavaly még a Browns ellen sem. és nem az a baj, hogy nem volt jó, hanem hogy ugyanolyan rossz volt mint tavaly meg két éve. 4 évig volt kezdő az egyetemen, 3 évig az NFL-ben és ugyanazok a gyengeségei, szemmel láthatóan. Meddig vársz még a fejlődésre ? Vagy arra várjunk, hogy egyszer elsül mint az olasz csödör Baltimore-ban ? meddig ? mert hát az nem egy életbiztosítás.

Dalton legnagyobb előnye, hogy rookie contract alatt játszik, és most úgy néz ki, hogy ez is el fog veszni, avagy a nem rookie contractos kezdők jelenleg:
Player / APY / Free Agency Year
Aaron Rodgers / $22,000,000 / 2020
Matt Ryan / $20,750,000 / 2019
Joe Flacco / $20,100,000 / 2019
Drew Brees / $20,000,000 / 2017
Peyton Manning / $19,200,000 / 2017
Jay Cutler / $18,100,000 / 2021
Tony Romo / $18,000,000 / 2020
Matt Stafford / $17,666,667 / 2018
Eli Manning / $16,250,000 / 2016
Philip Rivers / $15,300,000 / 2016
Ben Roethlisberger / $14,664,417 / 2016
Tom Brady / $11,400,000 / 2018
Alex Smith / $9,258,333 / 2015
Carson Palmer / $8,000,000 / 2015

szóval alsó hangon itt 10-12 millióról beszélünk évente. nemtudom nem-e kellene azt mondjuk egy premier rusherre fordítani, akire esélyünk sincs a 20 körüli választásokkal a drafton ? mert igaz, hogy az ő irányítása alatt nyertünk 9-10-11 meccset amire sose volt példa, de ebből ő egyet sem nyert meg, mert ezt a csapat nyerte meg. aki nyilválvalóan gyengébb lesz, ha a cap 10%-a foglalt egy olyan emberre aki a 22. legjobb kezdő. pl MJ már távozott is, és nem azért mert szar volt, meg buta vagy lusta dick.

ami nem hajlik, az törik!
több mint 10 éve
Soldados Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 12 174 — Defense wins the Championship!
Nem akarom elhinni, hogy egy ilyen közepes irányítóból akarnak franchise QB-t csinálni. Komolyan nem.Mikey
Többször kifejtettem már, hogy egyértelmű, de legalábbis várható volt, hogy Daltonban gondolkodik a Bengals a jövőben is. Van egy franchise, amely emlékeim szerint soha nem tudott kétszer egymás után PO-ba jutni - Dalton érkeztéig. Vele pedig sorozatban háromszor és közben kezdi döntögetni a franchise rekordokat. Erről mondanátok le? Mindezt azért, mert élete első 3 PO-meccsén kikapott? Ez elég kicsi merítési alap a megbélyegzéshez - szerintem. És itt tenném hozzá, hogy azt se gondolta senki (én sem), hogy Flacco képes lehet egyszer egy olyan PO-teljesítményre, mint amilyenre képes volt tavaly. De 5., hangsúlyozom, hogy ötödik évében sikerült neki.

Ha 1-2. körben QB-pick lett volna, azzal egyértelmű üzenetet fogalmazott volna meg a Bengals: új éra jön, amint lehet, váltani fog QB-poszton. Ez nem lett volna jó hatással Daltonra, ezáltal a franchise közeljövőjére sem, mert nem volt olyan rookie, aki vélhetően azonnali előrelépést jelentene hozzá képest. Sőt! Inkább a visszalépés lenne garantált rövid távon. Márpedig a védelem és a a csapat egésze most jó, így lehet, hogy a legjobb éveket vesztegetné el a franchise egy rookie QB-ra. Semmi garancia nincs arra, hogy az új QB egyáltalán a későbbiekben elérné Dalton szintjét. Ergó az új korai körös QB draftolása nemcsak esetleges javulást hordoz magában arra az esetre, ha jobb lenne az új playa Daltonnál, hanem hatalmas rizikót is, hogy a franchise visszasüllyed korábbi, PO-mentes szintjére. És ez az a dolog, amit egy front office nem fog megkockáztatni, ezt csak egy szurkoló tenné meg, mert ő bajnoki címben gondolkodik szinte kizárólag, míg a GM számára egy div-elsőség, a PO elérése is nagy siker és ezt nem fogja kockára tenni.

Ahogy azt közvetlen a szezon után írtam (prognosztizáltam), a Bengals látva az elmúlt évek - szigorúan csak - PO-sikertelenségét, olyan irányt vett fel, hogy csökkentse a Daltonon lévő nyomást és felelősséget, azaz ne elsősorban rajta múljon a siker. Hue Jackson kinevezése és a RB-corp erősítése egyaránt a run heavy O felé mutat. Emellé jól párosul a D további erősítése. A Bengals mielőtt lemondana Daltonról, megpróbálja amolyan Alex Smith-szerepbe tenni Daltont. Ami teljesen érthető döntés, a szezon utáni elemzésémbe be is tettem azt a statisztikai adatot, hogy milyen embertelen mennyiségben passzoltatták Daltont (remélem emlékeztek még rá). Kb mintha Manning lenne. Ha ezt sikerült visszaszorítani egy hatékony futójáték mellett, az nagyszerű hatással lehet Dalton játékára minden tekintetben. Ezt mindenképpen meg kell próbálni, mielőtt róla lemondana a franchise. Márpedig az 1-2. körös egyértelmű lemondás lett volna róla. Ennek MÉG nem volt itt az ideje.

Szóval az én meglátásom szerint várható volt a Bengals döntése, sőt, helyesnek is tartom. Ti azért látjátok rossznak a draftot, mert nem jött vetélytárs, ami valójában sokkal inkább utód lett volna, ha jön, míg én, aki ezt nem is vártam, sőt, jó döntésnek tartom, nem is gondolom, hogy rossz lenne ez a draft.


The best franchise in the National Football League! Six-pack in SIXburgh! Thank you, Chief!
több mint 10 éve
MarioAna 1 997
CBS analízis:
Cincinnati Bengals

Best Pick: Third-round pass rusher Will Clarke really impressed at times coming off the edge at West Virginia. With Michael Johnson gone, it was a good move to help replace him.

Questionable move: Taking running back Jeremy Hill in the second round is too high for my liking. He's a solid runner, but they had other needs.

Third-day gem: The Bengals needed help at center, so they took North Carolina's Russell Bodine in the fourth round. He is a 310-pound player who should help them get stronger in the middle.

Analysis: They took corner Darqueze Dennard in the first, and he fills a need. But why take the back in the second? That drives the grade down some for me.

Grade: C+

kemény ha Clarkeot tartják a legjobb húzásunknak 😕

Burrow > Luck valaha is
több mint 10 éve
Mikey Cincinnati Bengals 18 593
Nem akarom elhinni, hogy egy ilyen közepes irányítóból akarnak franchise QB-t csinálni. Komolyan nem.
több mint 10 éve
MarioAna 1 997
insider info:
Dalton megkapta az első szerződés-ajánlatot, hogy értékelje (számok nem ismertek).

Burrow > Luck valaha is
több mint 10 éve
nasheem Cincinnati Bengals 4 417 — Bengals fan
Wilder tényleg jó? Mármint ahhoz képest, hogy nem húzták. Kemény meccs megy majd a futóposztokért. A többiekről még hírt is alig találok.nasheem
Wilderrel én nagyon szkeptikus vagyok.
HS-ben sztár volt mert a 16 éves linebackeren át tudott futni a 6'3-as, 230 fontos fizikumával, aztán már látta magát, hogy jobb lesz mint a faterja volt az NFL-ben. De ez már college szinten se volt elég a kezdő poszthoz. A gyúrás meg a nagyzolás twitteren az biztos megy majd neki, de a pályán max goallinebacknek lehet jó, annyira lassú. Viszont Jeremy Hillel a fedélzeten ilyen ide nem kell.Höri
Az nem jó. Akkor az idei UDFA csapatból egyelőre nincs "hú, de belenyúltunk" jelölt.

"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani."
több mint 10 éve
Höri Indianapolis Colts West Virginia Mountaineers 32 136 — bútor
Wilder tényleg jó? Mármint ahhoz képest, hogy nem húzták. Kemény meccs megy majd a futóposztokért. A többiekről még hírt is alig találok.nasheem
Wilderrel én nagyon szkeptikus vagyok.
HS-ben sztár volt mert a 16 éves linebackeren át tudott futni a 6'3-as, 230 fontos fizikumával, aztán már látta magát, hogy jobb lesz mint a faterja volt az NFL-ben. De ez már college szinten se volt elég a kezdő poszthoz. A gyúrás meg a nagyzolás twitteren az biztos megy majd neki, de a pályán max goallinebacknek lehet jó, annyira lassú. Viszont Jeremy Hillel a fedélzeten ilyen ide nem kell.

több mint 10 éve
nasheem Cincinnati Bengals 4 417 — Bengals fan
NEWS: ‪#‎Bengals‬ release QB Josh Johnson and sign 10 undrafted college free agents

Signed College Free Agents (Name, Position, Height, Weight, College):

-James Davidson, LB, 6-3, 242; Texas-El Paso
-Curtis Feigt, OT, 6-6, 307; West Virginia
-Dan France, G, 6-5, 300; Michigan State
-Ryan Hewitt, TE-FB, 6-4, 246; Stanford
-Trey Hopkins, G, 6-3, 307; Texas
-Isaiah Lewis, S, 5-10, 211; Michigan State
-Colin Lockett, WR, 5-11, 188; San Diego State;
-Alex Neutz, WR, 6-3, 214; Buffalo
-Nikita Whitlock, FB, 5-10, 251; Wake Forest
-James Wilder, Jr., HB, 6-3, 232; Florida StateRush
Wilder tényleg jó? Mármint ahhoz képest, hogy nem húzták. Kemény meccs megy majd a futóposztokért. A többiekről még hírt is alig találok.

"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani."
több mint 10 éve
Rush Cincinnati Bengals 874 — Rule The Jungle
NEWS: ‪#‎Bengals‬ release QB Josh Johnson and sign 10 undrafted college free agents

Signed College Free Agents (Name, Position, Height, Weight, College):

-James Davidson, LB, 6-3, 242; Texas-El Paso
-Curtis Feigt, OT, 6-6, 307; West Virginia
-Dan France, G, 6-5, 300; Michigan State
-Ryan Hewitt, TE-FB, 6-4, 246; Stanford
-Trey Hopkins, G, 6-3, 307; Texas
-Isaiah Lewis, S, 5-10, 211; Michigan State
-Colin Lockett, WR, 5-11, 188; San Diego State;
-Alex Neutz, WR, 6-3, 214; Buffalo
-Nikita Whitlock, FB, 5-10, 251; Wake Forest
-James Wilder, Jr., HB, 6-3, 232; Florida State


több mint 10 éve
nasheem Cincinnati Bengals 4 417 — Bengals fan
Azért szerintem kicsit túlzás temetni a csapatot, illetve azt mondani, hogy ez vagy az a játékos nem lesz jó, nem válik be stb. Kirkpatrick draftolásánál mindenki azt írta, hogy BPA, simán kezdő lesz, ehhez képest látjuk egyelőre mi lett belőle (összehasonlítva mondjuk Janoris Jenkinsszel, aki később ment ki). Én amondó vagyok, hogy várjuk meg a szezont (lehet 1-2 játékosnál még a következőt is 😊), és majd utána vonjunk mérleget.rizanjn
Így igaz, de addig is el kell ütni valamivel az időt 😊
Ezek az első vélemények. Mivel csak közvetett infók alapján ismerem az újoncainkat, iszom mindenki szavait. Akár negatív, akár pozitív.
Egyébként is draftot osztályozni, picket értékelni az egyik legjobb móka. Soha senki nem fog rá emlékezni évek múltán, hogy ha tévedtél. Ha meg véletlenül beletrafálsz, baromi büszke lehet magadra 😊

"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani."
több mint 10 éve
rizanjn Cincinnati Bengals Ohio State Buckeyes 282
Azért szerintem kicsit túlzás temetni a csapatot, illetve azt mondani, hogy ez vagy az a játékos nem lesz jó, nem válik be stb. Kirkpatrick draftolásánál mindenki azt írta, hogy BPA, simán kezdő lesz, ehhez képest látjuk egyelőre mi lett belőle (összehasonlítva mondjuk Janoris Jenkinsszel, aki később ment ki). Én amondó vagyok, hogy várjuk meg a szezont (lehet 1-2 játékosnál még a következőt is 😊), és majd utána vonjunk mérleget.
több mint 10 éve
megyerikrisz Cincinnati Bengals Cincinnati Bearcats 2 830 — Bengalista
De az miért jó, ha pont ugyan azt a szintet tudja majd jövőre? A draft lényege, hogy erősítsd a csapatot. Ha nem is azonnal, de hosszabb távon mindenképp. McCarron azonnal nem erősítés, évek múlva meg ki tudja. Ráadásul évek múlva már nem is biztos, hogy ezen a szinten lesz a csapat. Most egy jó irányítóra vagyunk a nagyobb eredményektől. Ezt a ziccert hagytuk ki. Pontosabban nem ziccer volt ez, hanem egy esély. Egész jó esély.nasheem
Hangsúlyozom, nem értek egyet azzal, amit sejtek emögött, de tulajdonosi szemmel az is erősítés lehet, ha ugyanarra a posztra ugyanolyan képességű játékost olcsóbban tud magához kötni hosszú évekre, hiszen így marad pénz a bizonyítottan nélkülözhetetlen játékosok hosszabbítására. Gondolok itt Greenre, Burfictre, Genóra. Nekem nagyon ilyen szaga van a dolognak.

Azt pedig, hogy erősödtünk vagy sem, ebben a pillanatban a kutya sem tudja megmondani. Ránézésre nem, ez tény. De ahogy a közvetítésben is mondták, ez a "scoutok Super Bowlja," én pedig bízom a sajátjainkban. Tavaly is hallottam elég sok hülyének néző szöveget, hogy miért Bernard, mikor ott van Lacy, Bell, Ball, stb... Lehet vitatkozni, hogy melyikük volt a jobb, én Bernardot senkire sem cserélném el. Nagyon remélem, hogy idén is tartogat a classunk valami hasonló meglepetést/meglepetéseket.

"I didn't think it was a necessary comment," Burrow said after the game.
több mint 10 éve
munoz Cincinnati Bengals 1 210
Dalton lesz a kezdő, és én azt gondolom, hogy ha csak nem viszi SB-be a csapatot, akkor egy évi 10/12M körüli szerződésben fognak vele megegyezni. (Ha ez kevés neki, akkor ott lesz McCarron.)
Amit leírtál értem, és igazad van, csak az a kérdés, hogy Dalton képességei alapján ebbe a szisztémába, amikor hosszú passzokat pontosan el kell engedni, képes lesz-e egyáltalán azt a "minimumot" hozni, hogy a labdái oda érkeznek, ahova a wr-ek.
több mint 10 éve
vassadi Pittsburgh Steelers Alabama Crimson Tide 15 613
Nem fogok statisztikákat keresni, de így fejből majd minden meccsen beugrik olyan szituáció, amikor hasonló módon meg volt rajzolva a play, (többnyire) Green elszakadt a védőjétől, Dalton pedig alul vagy túldobta.munoz
Nyilván, play-action passzokat minden csapat alkalmaz, de amit én próbáltam vázolni, az ennél komplexebb. Az Alabama támadószisztémájában sokkal fontosabb szerepet tölt be a play-action, az arra történő építkezés, mint a Bengals esetében.
Illetve a Gruden-féle offense-re - amiben ugye Dalton eddig szerepelt - ez még mindenképpen igaz volt, de Hue run-heavy filozófiája miatt már nálatok is megnő a play-action jelentősége. Talán éppen emiatt hoztátok McCarront, mert neki már van rutinja egy futásorientált offense vezénylésében, ahol az irányító mondhatni game manager szerepet tölt be, és igazából ez az egyetlen olyan szituáció (erős futójáték, elit supporting cast /elit védelemmel megtámogatva/), amiben elképzelhető, hogy McCarron adekvát módon tud tevékenykedni egy NFL-csapat irányítójaként. Csak hát ugye látjuk, hogy Daltonnál is ez a plafon, és az eddigiek alapján úgy tűnik, a one&done-nál többre ez nem elég. Egyértelmű backup QB-nak (tehát ha emellett Daltonra úgy tekint a stáb, mint egyértelmű kezdő QB - a sokat emlegetett esetleges új szerződés ezt fixálhatja ugyebár) viszont ideális McCarron, mivel skill-set tekintetében gyakorlatilag egy az egyben Dalton hasonmása. Tehát arra nem megfelelő jelölt, hogy idővel Daltont lenyomva kezdőként nála számottevően jobb legyen, ezt ne várja tőle senki (bár ahogy látom, egyetlen Bengals-hívő sem él ilyen tévhitben 😀 ), de amennyiben hosszú távon Dalton lesz a QB, fix cserének tökéletes lehet mögötte McC.
több mint 10 éve
MarioAna 1 997
Mindenesetre Daltonnál az egyik legnagyobb hiányosság, hogy a hosszú passzai elég reménytelenek voltak, így hiába pakolta tele az ellenfél a boxot, vagy álltak fel az LB-kkel is nagyon a LOS-ra, azt a vertikális játékot, amivel mondjuk a sokak szerint nagyjából daltoni képességekkel rendelkező Flacco SB győzelemre vezette a Ravenst, a Bengals Daltonnal valószínűleg nem fogja tudni játszani.munoz
Pontosan, nekem is nem egy szituáció rémlik amikor play action utána az addigra 5 yardos szeparációt nyert Green elé dobta 10yarddal. A Lions elleni Green TD tökéletes példa erre, hogy az is mekkora homály passz volt (a CB-t elküldte Green a double move-val, elszakadt tőle, majd a labda érkezésére megint ott volt a corner, mert szó szerint meg kellett állnia, annyira aluldobta).
Szóval nem McCarron nagyon jó deep passzoknál, hanem Andy Daltontól sokkal jobb (ami nem nehéz).
Flacco meg egy immobilis, baszott erős karral rendelkező zsebirányító aki fejben gyenge (elvileg, gyakorlatilag meg PO rekordot mutatott be). Nem is írom le, hogy ki hasonlít rá legjobban a draftról 😉.

Burrow > Luck valaha is
több mint 10 éve
munoz Cincinnati Bengals 1 210
Mint amilyen McCarron, aki tehát ebből a szempontból nem (sem) jelentene upgrade-et Daltonhoz képest.vassadi
Nyilván a college football és az NFL nem ugyanaz. De sajnos Dalton esetében éppen ezeknél a hosszú playeknél van a legnagyobb gond. Nem fogok statisztikákat keresni, de így fejből majd minden meccsen beugrik olyan szituáció, amikor hasonló módon meg volt rajzolva a play, (többnyire) Green elszakadt a védőjétől, Dalton pedig alul vagy túldobta. Azt sem néztem meg, hogy McCarron esetében a hosszú passzoknál a sikertelen kísérleteknél tiszta célpontot nem talált el, vagy a védő jól fedezte a wr-t.
Mindenesetre Daltonnál az egyik legnagyobb hiányosság, hogy a hosszú passzai elég reménytelenek voltak, így hiába pakolta tele az ellenfél a boxot, vagy álltak fel az LB-kkel is nagyon a LOS-ra, azt a vertikális játékot, amivel mondjuk a sokak szerint nagyjából daltoni képességekkel rendelkező Flacco SB győzelemre vezette a Ravenst, a Bengals Daltonnal valószínűleg nem fogja tudni játszani. Pedig ha nem lesz sérülés, akkor mind a fal, mind a futók, mind az elit WR adva lesznek arra, hogy masszív futójáték és mélységi passzokkal "bármikor" pontot tudjon szerezni a csapat.
Bár lehet, hogy Dalton három év alatt sok mindent megtanult, de éppen az hiányzik belőle, amivel esetleg MC többet tudna adni a csapatnak, míg esetleg a vörös bizonyos játékelemekben felülmúlja őt. Nem kívánom, de ha Dalton betlizik, és mondjuk ősszel úgy kezd a Bengals, mint tavaly a Steelers, akkor el tudom képzelni, hogy tesznek egy próbát McCarronnal, Dalton meg mehet ahova akar.
több mint 10 éve
vassadi Pittsburgh Steelers Alabama Crimson Tide 15 613
Plusz Höri rámutatott arra, hogy McCarron hosszú passzai nagyon jók. Ebben jobb mint Dalton.MarioAna
A helyes megfogalmazás az, hogy McCarron deep passing statisztikái nagyon jók. Ugyanis az ő esetében a hosszú passzoknál való eredményesség nem elit (értsd: NFL-viszonylatban határozottan jónak számító) karerősségnek vagy pontosságnak köszönhető, hanem mindenekelőtt ennek:



Az Alabama offense - a ground-and-pound elvet követve - alapvetően a futójátékra épít, az első és legfontosabb, hogy a földön domináljanak, képesek legyenek konstans módon hozni a yardokat a power running game-re alapozva. Ha ez megvan (márpedig a meccsek nagy részében megvolt), akkor az ellenfél kénytelen egyértelműen a futójáték limitálására helyezni a nagyobb hangsúlyt (box túltöltése, stb.), amit a fentihez hasonló hívásokkal könyörtelenül ki lehet használni.
Ez a play/meccsszituáció az egyik legjobb példa erre McCarron college pályafutásából. A 2012-es SEC-döntő második félidejében Lacy és Yeldon szanaszét futotta a Georgia védelmét (ketten együtt 55 carry / 334 yard (6.1-es átlag) mutatóval zárták a meccset), sorra követték egymást a futott first downok, az emiatt totálisan a futójátékra összpontosító defense pedig tehetetlen volt egy ilyen hívás ellen (ráadásul két blokkoló tight enddel állt fel a Tide ebben a playben, ami tovább növelte a futójáték valószínűségét).
Az Alabama passzjátékból elért big playeinek és ezzel párhuzamosan McCarron sikeres hosszú passzainak túlnyomó többsége ilyen és ehhez hasonló play-action játékokból jött össze, ahol a defense-t gyakorlatilag a playcalling veri meg. Nyilván oda kell tudni dobni a labdát az elkapónak, de ha így fel van építve az egész, akkor működni fog ez maximum adekvát karerősséggel és deep accuracy-vel bíró irányítóval is. Mint amilyen McCarron, aki tehát ebből a szempontból nem (sem) jelentene upgrade-et Daltonhoz képest.
több mint 10 éve
MarioAna 1 997
Akik jobban ismerik, elmondhatnák nekem, hogy McCarron miben gyengébb, mint Vöri.
megyerikrisz
Én is azt írtam, hogy nem rosszabb Daltonnál. Kb egy szint, aminek tényleg akkor van értelme, ha spórolni akar Brown és nem hosszabbítunk Foxyval. Plusz Höri rámutatott arra, hogy McCarron hosszú passzai nagyon jók. Ebben jobb mint Dalton.

Idén szerintem marha nehéz a sorsolásunk szóval a csapatnak rendesen oda kell tennie magát ha be akar kerülni a rájátszásba de attól tartok hogy ez erre az évre csak álomhorvath.sebi@gmail.com
Annyira egyben van a csoport, hogy ezt még most lehetetlen megtippelni. Lehetünk tök utolsók is 0-6-al csoporton belül, de söpörhetjük is a csoportot, sérülésekről, meg nem született csillagokról (semmiből feltűnő tehetségek) nem is beszélve 😊.

Burrow > Luck valaha is
több mint 10 éve
horvath.sebi@gmail.com Cincinnati Bengals 59
Idén szerintem marha nehéz a sorsolásunk szóval a csapatnak rendesen oda kell tennie magát ha be akar kerülni a rájátszásba de attól tartok hogy ez erre az évre csak álom

Welcome To The Jungle
több mint 10 éve
nasheem Cincinnati Bengals 4 417 — Bengals fan
Akik jobban ismerik, elmondhatnák nekem, hogy McCarron miben gyengébb, mint Vöri.
Nekem ugyanis van egy olyan érzésem, hogy azért pont ő lett a kiválasztott, mivel a stílusa hasonló Vöriéhez, és ha egy év alatt belerázódik, akkor minimum ugyanazt a szintet tudná továbbvinni, mint Vöri, jóval kevesebb pénzért. Ez a fontos hosszabbítások miatt sem lenne mindegy, Brown papát ismerve pedig bőven benne van, hogy spórolni akar.
Egy gondolat még a draftoltakhoz... sokan írjátok, hogy projekt meg stb... Kérdem én, ha 7 kör alatt 5-6-7 kezdőt draftolnánk, az mit árulna el a csapat erejéről? Ennyire gyengék lennénk? Nem hiszem.megyerikrisz
De az miért jó, ha pont ugyan azt a szintet tudja majd jövőre? A draft lényege, hogy erősítsd a csapatot. Ha nem is azonnal, de hosszabb távon mindenképp. McCarron azonnal nem erősítés, évek múlva meg ki tudja. Ráadásul évek múlva már nem is biztos, hogy ezen a szinten lesz a csapat. Most egy jó irányítóra vagyunk a nagyobb eredményektől. Ezt a ziccert hagytuk ki. Pontosabban nem ziccer volt ez, hanem egy esély. Egész jó esély.

"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani."
több mint 10 éve
megyerikrisz Cincinnati Bengals Cincinnati Bearcats 2 830 — Bengalista
Akik jobban ismerik, elmondhatnák nekem, hogy McCarron miben gyengébb, mint Vöri.
Nekem ugyanis van egy olyan érzésem, hogy azért pont ő lett a kiválasztott, mivel a stílusa hasonló Vöriéhez, és ha egy év alatt belerázódik, akkor minimum ugyanazt a szintet tudná továbbvinni, mint Vöri, jóval kevesebb pénzért. Ez a fontos hosszabbítások miatt sem lenne mindegy, Brown papát ismerve pedig bőven benne van, hogy spórolni akar.
Egy gondolat még a draftoltakhoz... sokan írjátok, hogy projekt meg stb... Kérdem én, ha 7 kör alatt 5-6-7 kezdőt draftolnánk, az mit árulna el a csapat erejéről? Ennyire gyengék lennénk? Nem hiszem.

"I didn't think it was a necessary comment," Burrow said after the game.