New Orleans Saints

45 feliratkozó

több mint 11 éve
Tocy New Orleans Saints 1 140
Na jah, csak a Bears D is kapott 32 pontot...na mindegy, majd visszajön Smith, és megoldja a védelmünk helyett 😀
több mint 11 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 991 — Egyéb témák lakó
Mit is akarunk mi ez ellen a 49ers ellen?Tocy
Egyszerű. Nem ez ellen a Niners ellen fogtok játszani, hanem a múlt heti ellen, és nem lesz gond. 😊peterk2005
Erről van szó. Nem volt idén két igazán jó meccsük egymás után, ráadásul a mi O-nk azért nem a Bears O.

Jó móka lesz, a következő két héten 4 nap alatt kétszer lesz "év meccse" kategória, már nagyon várom.

több mint 11 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 663 — The only discipline that lasts, is self discipline
Mit is akarunk mi ez ellen a 49ers ellen?Tocy
Egyszerű. Nem ez ellen a Niners ellen fogtok játszani, hanem a múlt heti ellen, és nem lesz gond.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 11 éve
Tocy New Orleans Saints 1 140
Mit is akarunk mi ez ellen a 49ers ellen?
több mint 11 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 663 — The only discipline that lasts, is self discipline
Nem, a konfmérleg számít.atapapa
Igazad van. De nem gond, abban is jobban fogtok állni, ha 10-6-nál kell majd tiebreakert nézni. 😊

Ez nagyjából olyan, mintha arra lennél büszke, hogy megmondtad: az a csapat nyer, amelyik több TD-t ér el 😊 Az elmúlt 6 évben az összes meccsünket buktuk, ahol Brees legalább 50-t passzolt.atapapa
Az "addig jár a korsó a kútra, míg el nem törik" is oltári közhely, de igaz. 😊 Az a lényeg, hogy passz-közhely is kezd működni. 😊


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 11 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 021 — #neverpunt
Az egyik WC helyet úgyis elviszi a North, a Seattle kellemes meglepetés csapat, de nem hiszem, hogy 4:2-nél jobb mérleggel zárná a maradék meccseit (az 10-6), ha pedig így lesz, akkor még egy vereséggel is ti álltok jobban, mert a Seattle divízió mérlege borzalmas. (A W/L mutató és a tie breaker után az a harmadik szempont a besorolásnál).
peterk2005
Nem, a konfmérleg számít.

Egyébként a szezon elején mondtam, hogy amíg Brees 50 snap körül passzol, addig a csapat nem megy sokra. Nos, igazam lett, vagy igazam lett?
peterk2005
Ez nagyjából olyan, mintha arra lennél büszke, hogy megmondtad: az a csapat nyer, amelyik több TD-t ér el 😊
Az elmúlt 6 évben az összes meccsünket buktuk, ahol Brees legalább 50-t passzolt.



Egyébként lehet hogy sok ez a bekapott 404 yard, mégis eddig ez a legkevesebb a szezon során.

Brees kicsapott mellényzsebből 1millió dollárt a Sandy áldozatainak javára.

több mint 11 éve
Tocy New Orleans Saints 1 140
Azért az is durva,hogy Tocy magától állította át a rangját 5-5-re és nem kellett neki szólni 😛Kiss
Mert ma agyaltam a PO-s esélyeinkről, és eszembe jutott 😀
több mint 11 éve
Kiss New Orleans Saints 2 151 — Who Dat Nation
Azért az is durva,hogy Tocy magától állította át a rangját 5-5-re és nem kellett neki szólni 😛

Bode
Samaras játszott?
Még szép, ollózott is egy gyönyörű fejesgólt, csak nem adták meg intentional grounding miatt :/
több mint 11 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 663 — The only discipline that lasts, is self discipline
Jelenleg 10% esélyünk a rájátszásra. A szintén 5-5-tel álló Cincinnatinek meg 31 😊 Én se hiszem, hogy nagy sanszok vannak a PO-ra, a run D gáz volt, ám passz ellen 40 kísérletből nem szégyen 310 yardot kapni Palmertől (ebből ráadásul 80 yard az utolsó drive-ban, prevent D mellett jött össze).atapapa
A PO csak rajtatok fog múlni, más csapatokat felesleges számolgatni. Az egyik WC helyet úgyis elviszi a North, a Seattle kellemes meglepetés csapat, de nem hiszem, hogy 4:2-nél jobb mérleggel zárná a maradék meccseit (az 10-6), ha pedig így lesz, akkor még egy vereséggel is ti álltok jobban, mert a Seattle divízió mérlege borzalmas. (A W/L mutató és a tie breaker után az a harmadik szempont a besorolásnál). A Dallas pedig ugyanúgy áll, és ellenük játszotok, ergo rajtatok múlik.
Az egyetlen gond, hogy a hátralevő schedule brutális... Ha ebből összejön egy 5-1, akkor megérdemlitek a PO-t, az biztos. 😊

(Egyébként a szezon elején mondtam, hogy amíg Brees 50 snap körül passzol, addig a csapat nem megy sokra. Nos, igazam lett, vagy igazam lett? 😀 )


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 11 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 021 — #neverpunt
Azt azért ne felejtsük el, hogy igazából csak a Falcons volt jó csapat azok közül, akiket megvertünk, és most is 400 yard felett kapott a védelmünk. Ezzel még mindig nincs reális esélyünk a Sólymok ellen idegenben, de a 49ers ellen se sok. Az utóbbi meccseken él a futójátékunk, viszont a San Francisco ellen nem nagyon fog. A hiányos O-line miatt a passzjáték is nehezebb lesz...hát-hát. Márpedig most jön a 49ers, a Falcons, és még lesz egy Tampa, egy Giants és egy Cowboys. Pantherst sem szabad leírni, bár elviekben az a legkönnyebb meccsünk, és egy szezonban kétszer csak nem kapunk ki tőlük. Borzasztó kemény lesz a következő heti meccs, viszont ha azt nem hozzuk, akkor nincs is értelme miről beszélni. Szerintem Atlantában kikapunk, de a PO-hoz a többit hoznunk kellene.Tocy
Jelenleg 10% esélyünk a rájátszásra. A szintén 5-5-tel álló Cincinnatinek meg 31 😊
Én se hiszem, hogy nagy sanszok vannak a PO-ra, a run D gáz volt, ám passz ellen 40 kísérletből nem szégyen 310 yardot kapni Palmertől (ebből ráadásul 80 yard az utolsó drive-ban, prevent D mellett jött össze).
Palmer az egész szezonban gyártja a yardokat, jelenleg 30 yarddal van lemaradva Brees mögött. Viszonylag ritkán sackelik, most zsákoltuk háromszor is.
Ez még a meccs előttről

Az alsó részből most lett 5-1, 18 sack és 104 yard

San Francisco: azon múlik, hogy mennyire tudja majd limitálni az ellenfél Brees-t (jelenleg a 4. legrosszabb passser ratinggel dobnak ellenük). Ha menni fog, akkor a futással bedarálnak minket. Ha nem, hozható.
Atlanta: ki-ki meccs, ha a sec az elmúlt hetek formájában játszik, akkor reménykedhetünk.
Giants: 2006 óta nem tudtak ellenünk győzni. Hideg lesz? 2006-ban karácsonykor a NY-nak egyetlen offensive snapre se futotta a mi térfelünkön a mínuszokban. Volt egy nagy passzplayük TD-vel, utána teljesen lehúztuk a redőnyt (pedig az egy középszerű védelem volt). Kérdés Eli mennyire lesz ihletett állapotban, mert ha jó napot fog ki, vagy csak egy jó negyedet, akkor cumi.
Tampa: mindig többre tartottam őket, mint a "szakma", de nehezen tudom elhinni hogy kikapunk ellenük itthon.
Dallas: a Tampa mellett a másik közvetlen vetélytárs és vízválasztó meccs. Ha ebből a kettőből egyet elveszítünk, az olyan, mintha a Frisco és az Atlanta is megverne minket. A védelmükkel az elmúlt években sok bajunk volt, Romo Eli a négyzeten. Ha hülye, zsebben a meccs. Ha nem....
Panthers: Nagy dolog lenne, ha ennek a meccsnek lenne tétje.

több mint 11 éve
Tocy New Orleans Saints 1 140
Azért az Arizonáról se gondoltam volna, hogy 4-0 után 6 vereséget szenved sorozatban. Végül is majdnem az ellentétünk. Okés, hogy nem túl acélosak amúgy se. 😀 De az, hogy Ryan 5 INT-t dob és úgy se tudnak nyerni..krixtofer
Jó, de ott azért Kolb sérülése elég jelentős veszteség...pl ha tegnap egy irányító játszik Skeltonék helyett, akkor simán megverik az Atlantát.
több mint 11 éve
krixtofer New Orleans Saints 604 — SaintGooner
Azért az Arizonáról se gondoltam volna, hogy 4-0 után 6 vereséget szenved sorozatban. Végül is majdnem az ellentétünk. Okés, hogy nem túl acélosak amúgy se. 😀 De az, hogy Ryan 5 INT-t dob és úgy se tudnak nyerni..
több mint 11 éve
Tocy New Orleans Saints 1 140
Azt azért ne felejtsük el, hogy igazából csak a Falcons volt jó csapat azok közül, akiket megvertünk, és most is 400 yard felett kapott a védelmünk. Ezzel még mindig nincs reális esélyünk a Sólymok ellen idegenben, de a 49ers ellen se sok. Az utóbbi meccseken él a futójátékunk, viszont a San Francisco ellen nem nagyon fog. A hiányos O-line miatt a passzjáték is nehezebb lesz...hát-hát. Márpedig most jön a 49ers, a Falcons, és még lesz egy Tampa, egy Giants és egy Cowboys. Pantherst sem szabad leírni, bár elviekben az a legkönnyebb meccsünk, és egy szezonban kétszer csak nem kapunk ki tőlük. Borzasztó kemény lesz a következő heti meccs, viszont ha azt nem hozzuk, akkor nincs is értelme miről beszélni. Szerintem Atlantában kikapunk, de a PO-hoz a többit hoznunk kellene.
több mint 11 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 991 — Egyéb témák lakó
Utoljára 2008-ban vesztettünk novemberben meccset, azóta ebben a hónapban 14-0 a mérlegünk. Ha ez a következő két meccsen se törik meg, akkor még izgulhatunk a rájátszásért a szezon végén. atapapa
Ha nyerjük a következő két meccset, akkor reális esélyeink lesznek a PO-ra. Furcsa érzés, de jövő héten szurkolni kell a Falconsnak, mert egy újabb Bucs győzelem nehezíteni az életünket.

több mint 11 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 021 — #neverpunt
Elbert Mack játéka nekem nagyon tetszett.
Illetve én a Greer FF-ét, nem értem miért kellett visszafújni. Szerintem megvolt az elkapás is és a 2 lépés is..
No meg, asszem az elején volt egy 3. és X, amikor Colstonnak ment Deepbe, az nem egyértelmű DPI volt? Stocktonék a Foxnál dicsérték a védőt, de én úgy érzem arra lehetett volna dobni zászlót. Na mindegy a lényeg a W! 😊
krixtofer
Szerintem ha a Greer FF-nél nem az a kérdés, hogy TO, hanem az, hogy megvolt-e a catch, akkor simán megadják elkapásnak 😊 Annál a colstonos esetnél meg inkább az bosszantott, hogy Brees nem dobta jobban MC elé a labdát, akkor a védőnek nem lett volna esélye a labdához férni.

De ha bírózunk, köszönjük meg annak a szabálytalan Hicks-blokknak az elnézést is visszahordás után, amiből aztán lett az Ingram-TD. Bár szerintem ha akkor Hicks rendesen blokkol, akkor se fér Cadethez az ellenfél, elég rossz volt a Raiders ST ott.


a másodiknál meg konkrétan miután eldobta Brees a labdát, a védő földre b*ta, mint egy rongybabát, a bíró meg ott állt 1,5 méterre.Gyurma Pappa
Az nagyon ocsmány volt, labda nélküli QB-t nem lehet így "irányítva" földhöz verni. Talán Hargrove csapta így annak idején oda Favre-t 😀



Érdekesség: ez volt Brees zsinórban 4. meccse 300 yard alatt. 2008 (!) óta nem volt zsinórban 3 olyan meccsnél több neki, amikor ennyire "keveset" passzolt:
- 2008-ban, 1W 2L
- 2009-ben, 1W 2L
- 2010-ben, 2W 1L
- idén: 4 meccs, 3W 1L.

Érdekesség: amikor nyertünk, akkor ezzel a yard mennyiséggel is nagyobb volt Brees ratinge. És hogy szép legyen: Brees ratingje 0,2-re van a 100-tól, ami az idén kezdet után eléggé szívderítő látvány.

És még egy szívderítés: +3 a TO margin.Gyurma Pappa
Na ja, Ha Brees kevés yardot dob, az vagy azért van, mert a futás és a védők megoldják a meccset (sima W) vagy azért, mert az ellenfél védőibe beletörik a bicskánk.

Én eléggé tartottam a Raiders passzjátékától. Nem akarom túlértékelni a meccset, de ezt a részét elég jól megoldottuk.

Utoljára 2008-ban vesztettünk novemberben meccset, azóta ebben a hónapban 14-0 a mérlegünk. Ha ez a következő két meccsen se törik meg, akkor még izgulhatunk a rájátszásért a szezon végén.

több mint 11 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 991 — Egyéb témák lakó
Illetve én a Greer FF-ét, nem értem miért kellett visszafújni. Szerintem megvolt az elkapás is és a 2 lépés is..
krixtofer
Arra hivatkozva fújták vissza, hogy dadogott az elkapó kezében a labda, ergo nem volt teljesen a birtokában (ilyen esetben mindegy, mennyit lép vele). Nem sokat jelent, de Pereira is ezt mondta.Jakehomer
Ezt írtam az eredménykövetőben is, hogy ha ő mondja, akkor elfogadom duzzogva. A bíráskodás oda-vissza volt szar, engem egy dolog zavart csak: két egyértelmű roughing the passer büntetés simán elengedtek Breesen. Az első tiszta helmet-to-helmet volt, a másodiknál meg konkrétan miután eldobta Brees a labdát, a védő földre b*ta, mint egy rongybabát, a bíró meg ott állt 1,5 méterre. Nem akarom még csak sugallni sem, hogy oda fújtak volna, mert nem, és az is lehet, hogy Palmeren is volt ilyen hit, csak arra kevésbé vagyok "érzékeny". Mindössze annyit akarok mondani, hogy ennyit arról, hogy mennyire védik a sztárirányítókat...

A meccs csalódása nekem Johnny Patrick volt, akit én követeltem még a csapatba, de ezen a meccsen, amikor beállt az utolsó Raider TD drive gyakorlatilag rajta ment végig, kezdve a holding büntetéssel. Innen már érthető, hogy miért Mack játszott helyette.

Egyéb dolgot nem lehet írni a meccsről, talán csak annyit, hogy így kellett volna nyerni a Chiefs és a Skins ellen, és akkor 7-3-mal ugyanígy kellene izgulni a PO helyért, mert bizony az idei év ilyen. Ahogy mondtam: igazából a Falcons eredménye a "sok", más csoportokat simán vezetnek 6-4-gyel csapatok. Ha a Falcons mondjuk 7-3 (6-4) lenne, akkor sokkal nyugodt lennék, mert lenne reális esély akár arra is, hogy a csoport elejére odaérjünk, de így, hogy gyakorlatilag a fél NFC keresztül-kasul eredményei kellenek, vannak kétségeim.

Az éjszakai számolgatásomat újragondoltam, lehet hogy egy Bears meltdown jönne nekünk a legjobban, és úgy hogy közben a Vikes is képességei szerint teljesítsen, mert akkor a Packers nyeri a Northot, és 9-7, 8-8 körüli eredménnyel zárhatna a két kihívó. A Westet nézve a Seahawks vereségei nélkül fixen a 49ers és köztük fog eldőlni az egyik WC hely. Az East más tészta, ott szerintem 9-7-es csoportgyőzelem lesz, hacsak a Giants nem táltosodik meg, de játszanak ellenünk és a Falcons ellen is, amit én akkor sem adnék egyértelműen nekik, ha mi a hidegben fogunk játszani, ezzel a futójátékkal van keresni valónk.

Érdekesség: ez volt Brees zsinórban 4. meccse 300 yard alatt. 2008 (!) óta nem volt zsinórban 3 olyan meccsnél több neki, amikor ennyire "keveset" passzolt:
- 2008-ban, 1W 2L
- 2009-ben, 1W 2L
- 2010-ben, 2W 1L
- idén: 4 meccs, 3W 1L.

Érdekesség: amikor nyertünk, akkor ezzel a yard mennyiséggel is nagyobb volt Brees ratinge. És hogy szép legyen: Brees ratingje 0,2-re van a 100-tól, ami az idén kezdet után eléggé szívderítő látvány.

És még egy szívderítés: +3 a TO margin.

több mint 11 éve
Jakehomer Carolina Panthers Kentucky Wildcats 21 555 — Panthers fan
Illetve én a Greer FF-ét, nem értem miért kellett visszafújni. Szerintem megvolt az elkapás is és a 2 lépés is..
krixtofer
Arra hivatkozva fújták vissza, hogy dadogott az elkapó kezében a labda, ergo nem volt teljesen a birtokában (ilyen esetben mindegy, mennyit lép vele). Nem sokat jelent, de Pereira is ezt mondta.

Tepper takarodj!
több mint 11 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 991 — Egyéb témák lakó
Mondok valami vicceset: akár 11-5-tel is ki lehet majd maradni a PO-ból, elnézve az eredményeket.Gyurma Pappa
Hát ez az.
És "szerencsénkre" két riválisunk is hosszabbításban nyert (Dallas, Tampa).

Sima meccs volt, remélem a sérülések nem komolyak. atapapa
Dallastól tartok, a Tampától nem, ők most ki fognak kapni a Falconstól és mi is ütjük őket, illetve Denverbe sem nyerni mennek szvsz. A Northban nagyobb a baj, ezért is mondom nem tudom ki nyerjen, de talán a Bears jobb lenne, mert akkor lehet olyan helyzet, hogy a 49ers ellen kell küzdenünk. Igazából ha nem nyerünk jövő héten a SF ellen, akkor PO sem lesz.

több mint 11 éve
krixtofer New Orleans Saints 604 — SaintGooner
Elbert Mack játéka nekem nagyon tetszett.
Illetve én a Greer FF-ét, nem értem miért kellett visszafújni. Szerintem megvolt az elkapás is és a 2 lépés is..
No meg, asszem az elején volt egy 3. és X, amikor Colstonnak ment Deepbe, az nem egyértelmű DPI volt? Stocktonék a Foxnál dicsérték a védőt, de én úgy érzem arra lehetett volna dobni zászlót. Na mindegy a lényeg a W! 😊
több mint 11 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 021 — #neverpunt
Mondok valami vicceset: akár 11-5-tel is ki lehet majd maradni a PO-ból, elnézve az eredményeket.Gyurma Pappa
Hát ez az.
És "szerencsénkre" két riválisunk is hosszabbításban nyert (Dallas, Tampa).

Sima meccs volt, remélem a sérülések nem komolyak.

több mint 11 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 991 — Egyéb témák lakó
Mondok valami vicceset: akár 11-5-tel is ki lehet majd maradni a PO-ból, elnézve az eredményeket. Pl. holnap nem tudom ki kéne szurkolni.

Na, de először meg kell nyerni a Raiders ellenit is.

több mint 11 éve
krixtofer New Orleans Saints 604 — SaintGooner
ha már Dome Patrol:
Pt79
Ezzel a zenei aláfestéssel az igazi! Káprázatos. 😊
több mint 11 éve
Pt79 New Orleans Saints 49
ha már Dome Patrol:
több mint 11 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 991 — Egyéb témák lakó
Ilyeneket manapság nem látunk a védelemtől. Amikor a Dome Patrol a zeniten volt: Pat Swilling, az év évdője
atapapa
Ilyet mostanában nem is fogunk sajnos, illetve hála az égnek máshol sem, mert így talán örökre a legjobb LB sor marad a Dome Patrol 😊 Bár ugye Unitas rekordot sem gondolták sokan, hogy meg lehet dönteni... 😊

több mint 11 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 021 — #neverpunt
Két régebbi videót ajánlok a figyelmetekbe
Az időszak, amikor Benson megvette a csapatot és hamar az egyik legnépszerűbb tulajdonossá vált: nem pókerarccal figyelte a meccseket, mint a legtöbb góré, hanem úgy szurkolt a VIP páholyban, mint a legcsóróbb szurkoló a 613-as szekcióban. És persze a győztes meccsek után eljárta a Benson Boogie-t 😊


Ilyeneket manapság nem látunk a védelemtől. Amikor a Dome Patrol a zeniten volt: Pat Swilling, az év védője