New Orleans Saints

45 feliratkozó

több mint 11 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 663 — The only discipline that lasts, is self discipline
Tehát ha nem nyerünk Super Bowl-t, akkor a PO-ba jutás semmit nem ér? Mert szerintem igen...Tocy
Én ezzel úgy vagyok, hogy ha a csapat nem nyer Superbowlt - vagy inkább mondjuk azt, hogy nem jut be, mert nekem az SB-be jutás már hatalmas dolog -, akkor annyira nem maga a PO a fontos, hanem egy élvezhető szezon, sok jó, és 1-2 felejthetetlen meccsel.

Mondjuk például, én idén jobban örülnék a Colts esetén egy 10-6-nak amivel nem jutunk PO-ba, mint egy 8-8-nak amivel bejutunk. A 10-6 két győztes élménnyel több, a PO-ba jutás meg max. a papíron egy pipa, aminek jópár hely az ára a drafton...

(Hangsúlyozom, abban az esetben, ha az SB run-ra nincs reális esély.)


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 11 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 021 — #neverpunt
a PO jelenleg óriási kérdőjel. Ha sikerül futni egy 6-1-es runt, akkor látok némi esélyt, szerintem a Seahawks nem fog 9-7 felett végezni, az Eastben kb. csak a csoportgyőztes lesz pozitív, számomra a kérdés, hogy a Lion-Packers-Bears triumvirátus hogy végez. Egy vereségnél több biztos nem fér bele, ha PO-t szeretnénk, kérdés hogy szeretnénk-e (persze Brees-zel a QB poszton nem lehet kérdés).
Gyurma Pappa
A most 6-4-s Seahawks 6 maradék ellenfeléből 2 van 50% felett. Ebből az egyik SF-val egy végig szoros meccsen kaptak ki idegenben, északon könnyen lehet fordított a vége.
A North-ból nem hagynám ki a Vikingeket sem, jelenleg ők életképesebbnek tűnnek a Detroitnál. Ott nagy kérdés lesz, hogy miként alakulnak a hátralévő divmeccsek, a Minny kétszer játszik a Packers és kétszer a Bears ellen, ahogy a Bears-nek is 4 divmeccse van még. A GB-nek meg 5...


Ha már a sikeres szezon definíciójánál tartunk, láttam egy "magazinműsort", ahol az Atlanta-meccs előtt kérdezgették a népeket, itt egy szurkoló azt mondta: ha egy idény vége 2-14, de a két győzelem az Atlanta ellen jött össze, akkor az egy sikeres szezon 😀

több mint 11 éve
clbass New Orleans Saints 3 109 — Saints fan
Azért tavaly a Colts masszívan, konzekvensen rossz oldalán át a ...nak. Nálunk ez most a legkevésbé se igaz. Szerintem addig míg van matematika esély a PO-ra egy olyan évben, ahol hazai pályán játszhatnánk SB-t, kizártnak tartom, hogy tudatosan gyűjtenénk vereségeket. Lehet, hogy lesz olyan pontja a szezonnak, ahol már a matematikai esély elvesztése előtt lélekben feladjuk az évet, de addigra már késő lesz az érdemben jobb pickre apellálni, a fanatikus közönséget pedig nem fogják "megalázni" két-hárommal jobb cetliért. Szvsz ezt az évet végigküzdjük. Lehet, hogy izzadtságszagú lesz, de igaz.
több mint 11 éve
BB New Orleans Saints 42 — Who Dat!
Ha viszont ilyen 9-7-es vagy 10-6-os mérleggel bukjuk a PO-t, az fájna később a drafton, már a mostani mérleggel is kb. a 15. helyen húznánk, akkor meg egy 20. hellyel kéne megoldani a pass rusher kérdést, ami nehezebb lesz.

atapapa
Pont ez vetődött fel bennem is. Szerintem nincs értelme mindenáron hajtani a PO-ra, mert még ha valahogy be is jutunk nem hiszem, hogy hosszabb menetelésre számíthatnánk, viszont rontjuk a draft-pozíciónkat.
Kb. ilyen "suck for Luck" helyzet ez, mint tavaly a Colts-nál, de mint szurkoló, ez bennem elég kettős érzelmeket kelt, mert természetesen azért drukkolok, hogy a csapat minden meccset nyerjen meg. :-\BB
Tehát ha nem nyerünk Super Bowl-t, akkor a PO-ba jutás semmit nem ér? Mert szerintem igen...Tocy
Egy szóval sem mondtam, hogy nem ér semmit. Egy 0-4-es kezdéssel, eltiltásokkal és Payton nélkül lejátszott szezon végén hatalmas plusz lenne, ha rájátszásba jutnánk. Az utóbbi évek teljesítménye és a SB-győzelem után meg főleg presztízskérdés a PO.
DE...
A jövőre nézve, ha építkezni akarunk, akkor nem árt ha jó helyen választhatunk a drafton. Mert szerintem Spagnuolo rendszeréhez muszáj lesz változtatni az emberanyagon a védelemben.
Nem azt mondom, hogy direkt veszítsünk meccseket, ez kb. szentségtörés lenne. Ez inkább egy dilemma számomra, hogy mivel járna jobban a csapat. De ettől függetlenül azt szeretném, ha minden meccsen nyernénk. Ezért vagyok Saints szurkoló...
több mint 11 éve
adam77 New Orleans Saints 635
ma én is esélylatolgatással kezdtem a napot. a riválisok soron következő meccsei tekintetében a következőket vizionálom (természetesen jó szenthez illően magam felé hajló kézzel):
az arizonával nem számolok. nálam a lions is kiesik, bár jó csapatnak tartom őket és lehet okoznak majd meglepetéseket, de túl erősnek tűnik a menetrendjük és annyira nem meggyőzőek számomra. a dallas, tampa duót tartom olyan csapatnak, akik hasonló reményekkel indulnak neki a hátralévő szakasznak, illetve a vikings, de ők szerintem kevésbé esélyesek. a north tuti viszi az egyik wc helyet, hogy a green bay, vagy a bears, egyelőre nem látom. inkább utóbbi. ettől fogva leginkább nekünk a west meccsei lesznek a legérdekesebbek, ahol a most seattle a fő vetélytárs.
persze ehhez egy igazi menetelésre lenne szükség, talán egy bukta fér csak bele, ami new york-i hidegben szinte tuti meglesz.

igazából abban reménykedem, hogy karácsonykor még tétre menő meccseket fogunk játszani és az a 0-4, meg a bounty után nekem már meg fogja menteni ezt a szezont. ha ezek után bejutnánk a PO-ba, akkor pedig csak az SB lehet az egyetlen opció 😀
több mint 11 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 990 — Egyéb témák lakó
A mostani meccs igazából azért érdekes, hogy mit tudunk csinálni idegenben, egy tényleg gyengébb csapat ellen. A Raiders D-nek momentumai voltak idén, nem tud annyit átütő lenni, hogy megállítsa az elmúlt két-három meccsen mutatott játékot. Ha Jr. nem kezd el bohóckodni, akkor elég könnyedén fogunk pontokat szerezni.
A Raiders O hasonló a Falcons O-hoz, sok passz, 0 futás. Ha a D hozza, hogy jól megfogjuk a futásokat, akkor kénytelen lesz Palmer szétdobálni a meccset, de általában az ilyen meccsekből mi jövünk ki jobban.
Jó lenne ha a pass rush továbbra is fejlődne, és többet játszana Wilson és Galette megint egészséges lenne.

Más téma: a PO jelenleg óriási kérdőjel. Ha sikerül futni egy 6-1-es runt, akkor látok némi esélyt, szerintem a Seahawks nem fog 9-7 felett végezni, az Eastben kb. csak a csoportgyőztes lesz pozitív, számomra a kérdés, hogy a Lion-Packers-Bears triumvirátus hogy végez. Egy vereségnél több biztos nem fér bele, ha PO-t szeretnénk, kérdés hogy szeretnénk-e (persze Brees-zel a QB poszton nem lehet kérdés).

Ha ez számít, én szeretnék. Két okból:
1) sporttörténelem része lehetne, hogy a legtöbb yardot kapó D a PO-ba jut, meg ugye 0-4-ről PO is királyság
2) megint lenne lehetőség, hogy az idegenbeli PO meccs nyerési képességet fejlesszük, előbb-utóbb mennie kell 😀

több mint 11 éve
Bruce Las Vegas Raiders UCLA Bruins 11 485 — Sic semper tyrannis!
Ellenünk most szerintem simán nyertek. Tele vagyunk sérültekkel. De még ha nem is lennénk, akkor is erősebb csapatotok van. Igaz a passz játékunk elég jó, de az egyedül nem lesz elég. Sőt a spec team recovery részén nagyon gyengék vagyunk, ti meg úgy tudom a visszahordásokban nagyon jók vagytok! 😊
több mint 11 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 021 — #neverpunt
Utoljára 2008-ban néztünk ilyen dilemmával szembe. Én akkor úgy voltam vele, hogy ementálivédelemmel ne jussunk PO-ba, mert nincs szükség komolyabb csapattól rögtön 20 pontos zakóval búcsúzni, majd 6-8-10 hellyel hátrébb draftolni.
Azóta valamennyit változtatott a véleményemen az, hogy egymást követően SB-t nyert egy 9-7-es divgyőztes, meg egy 10-6-os WC-csapat. Meg ez kicsit már presztízskérdés is, az elmúlt 6 szezonból négyszer PO-ban voltunk, ne legyen már nélkülünk rájátszás.
Ha SS képes annyit kihozni a védelemből, hogy az eddig bizonyos szempontból történelmileg legrosszabb D elfogatható szintet hozzon, és ez PO-t ér, akkor hurrá.
Ám a gondom az, hogy szerintem még egy elég jó 5-2-es finissel se tudnánk WC-helyet fogni az idei NFC-ben.

több mint 11 éve
Tocy New Orleans Saints 1 140
Ha viszont ilyen 9-7-es vagy 10-6-os mérleggel bukjuk a PO-t, az fájna később a drafton, már a mostani mérleggel is kb. a 15. helyen húznánk, akkor meg egy 20. hellyel kéne megoldani a pass rusher kérdést, ami nehezebb lesz.

atapapa
Pont ez vetődött fel bennem is. Szerintem nincs értelme mindenáron hajtani a PO-ra, mert még ha valahogy be is jutunk nem hiszem, hogy hosszabb menetelésre számíthatnánk, viszont rontjuk a draft-pozíciónkat.
Kb. ilyen "suck for Luck" helyzet ez, mint tavaly a Colts-nál, de mint szurkoló, ez bennem elég kettős érzelmeket kelt, mert természetesen azért drukkolok, hogy a csapat minden meccset nyerjen meg. :-\BB
Tehát ha nem nyerünk Super Bowl-t, akkor a PO-ba jutás semmit nem ér? Mert szerintem igen...
több mint 11 éve
BB New Orleans Saints 42 — Who Dat!
Ha viszont ilyen 9-7-es vagy 10-6-os mérleggel bukjuk a PO-t, az fájna később a drafton, már a mostani mérleggel is kb. a 15. helyen húznánk, akkor meg egy 20. hellyel kéne megoldani a pass rusher kérdést, ami nehezebb lesz.

atapapa
Pont ez vetődött fel bennem is. Szerintem nincs értelme mindenáron hajtani a PO-ra, mert még ha valahogy be is jutunk nem hiszem, hogy hosszabb menetelésre számíthatnánk, viszont rontjuk a draft-pozíciónkat.
Kb. ilyen "suck for Luck" helyzet ez, mint tavaly a Colts-nál, de mint szurkoló, ez bennem elég kettős érzelmeket kelt, mert természetesen azért drukkolok, hogy a csapat minden meccset nyerjen meg. :-\
több mint 11 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 990 — Egyéb témák lakó
Épp most nézek a Viasat Exploreren egy dokumentumfilmet, egy NO-i középiskoláról, 2008-as forgatású, baromi komoly cucc, nézzétek meg.

America's Toughest High School a címe, sajnos nem találtam értelmes linket hozzá, de hátha.

több mint 11 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 021 — #neverpunt
Hajduval pont tegnap beszélgettem arról, hogy ez a wildcard dolog nagyon irreális perpill. A Seattle/49ers-Green Bay/Bears versengéshez karcsúnak érzem magunkat. Ezek a hátralévő 7 meccsből nyerni fognak legalább négyet, ahhoz meg a D-nek további hatalmas fejlődésre lenne szüksége, hogy mi hozzunk legalább ötöt. Mivel a GB megvert minket, ha be is érnénk őket WC-helyen, ők mennének tovább, ezért lesz nagy meccs a Frisco elleni, mert ha azt hozzuk, talán a SEA megelőzi őket és a 49-esekkel azonos mérleg esetén mi érhetnénk révbe. (szerk: hülyeség, rájöttem közben hogy ez lehetetlen, mert a Frisconak van egy döntetlenje is)


Ha viszont ilyen 9-7-es vagy 10-6-os mérleggel bukjuk a PO-t, az fájna később a drafton, már a mostani mérleggel is kb. a 15. helyen húznánk, akkor meg egy 20. hellyel kéne megoldani a pass rusher kérdést, ami nehezebb lesz.

Pedig szükség lenne rá, a két endünk a 15 legrosszabb között van a posztján pass rusban

 www.profootballfocus.com/blog/2012/11/14/signature-stat-snapshot-pass-rushing-productivity/



ez a harper snap meg hogy? milyen szerepkörben volt fent?

adam77
victory formation 😊
Ha a meccs végén térdelünk, akkor Brees mögé Harper áll. Kivéve olyan eseteket, mint pl. amikor Bradford egy szerzett labda után befutotta Harpert. Akkor büntetésből kimaradt a végén 😊
atapapa

több mint 11 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 990 — Egyéb témák lakó
Nem hittem volna, hogy ilyet fogok írni, de White most kifejezetten hiányozna...

Sproles juhú 😀 Strief és Galette sem edzett még mindig, nem hangzik jónak...

Amúgy nem 11-5, mert a Falcons vissza fog vágni :/ De a PO-ban ismét elkészül a sólyompörkölt 😀Tocy
Miről beszélsz?hajdu
tényközlés 😀peach
Wishful thinkinghajdu
Az tény, hogy nagy meccs lesz szvsz.

több mint 11 éve
hajdu New Orleans Saints 937 — Hajrá Saints!
Nem hittem volna, hogy ilyet fogok írni, de White most kifejezetten hiányozna...

Sproles juhú 😀 Strief és Galette sem edzett még mindig, nem hangzik jónak...

Amúgy nem 11-5, mert a Falcons vissza fog vágni :/ De a PO-ban ismét elkészül a sólyompörkölt 😀Tocy
Miről beszélsz?hajdu
tényközlés 😀peach
Wishful thinking
több mint 11 éve
peach Atlanta Falcons 14 627 — a new hope (again)
Nem hittem volna, hogy ilyet fogok írni, de White most kifejezetten hiányozna...

Sproles juhú 😀 Strief és Galette sem edzett még mindig, nem hangzik jónak...

Amúgy nem 11-5, mert a Falcons vissza fog vágni :/ De a PO-ban ismét elkészül a sólyompörkölt 😀Tocy
Miről beszélsz?hajdu
tényközlés 😀



...nem , nem tündérke. A kívánság az kívánság. Térdelj csak le szépen...
több mint 11 éve
hajdu New Orleans Saints 937 — Hajrá Saints!
Nem hittem volna, hogy ilyet fogok írni, de White most kifejezetten hiányozna...

Sproles juhú 😀 Strief és Galette sem edzett még mindig, nem hangzik jónak...

Amúgy nem 11-5, mert a Falcons vissza fog vágni :/ De a PO-ban ismét elkészül a sólyompörkölt 😀Tocy
Miről beszélsz?
több mint 11 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 021 — #neverpunt
ez a harper snap meg hogy? milyen szerepkörben volt fent?

Szerk: "snapszámláló"

C Ivory RB 10 16%

T Cadet RB 6 10%

R Harper SS 1 2%
😊


atapapa
adam77
victory formation 😊
Ha a meccs végén térdelünk, akkor Brees mögé Harper áll. Kivéve olyan eseteket, mint pl. amikor Bradford egy szerzett labda után befutotta Harpert. Akkor büntetésből kimaradt a végén 😊

több mint 11 éve
adam77 New Orleans Saints 635
ez a harper snap meg hogy? milyen szerepkörben volt fent?

Szerk: "snapszámláló"

C Ivory RB 10 16%

T Cadet RB 6 10%

R Harper SS 1 2%
😊atapapa
több mint 11 éve
Tocy New Orleans Saints 1 140
Nem hittem volna, hogy ilyet fogok írni, de White most kifejezetten hiányozna...

Sproles juhú 😀 Strief és Galette sem edzett még mindig, nem hangzik jónak...

Amúgy nem 11-5, mert a Falcons vissza fog vágni :/ De a PO-ban ismét elkészül a sólyompörkölt 😀
több mint 11 éve
Kájzerszóze New Orleans Saints 5 229 — playoffs???
Ez a löket McCray mutatványra emlékeztet, amikor szegény Kurt nem tudta hány óra van. Ez tényleg lights out 😀 😀 😀 😀Kájzerszóze
😀 olyasmi, de itt az a slusszpoén, hogy Henderson 60 fonttal könnyebb Abrahamnél. Tehát ezt úgy képzeljük el, mintha annak idején Kurt zúzta volna le Bobbyt 😊atapapa
régen kúrt 😀



több mint 11 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 021 — #neverpunt
Nem mindegy, hogy "snapszámláló", vagy "snapsz-számláló"! 😀😀zemanla
Valakinek túl sokat jár a drinken az esze 😉

Azért én Ingramat nem vágnám ki! Tény, hogy az első 7 meccsen nem csinált semmi, de most bizonyít Sproles hiányában. Jó lesz ő, De az tény, hogy Sproles-Pierre helye fix. Ingram-Ivory(-Cadet).. Nem lesz egyszerű dönteni.. Szvsz Ivory lenne a 3. back.krixtofer
mindegy, mert szerintem ritkán lesz az első 4 egészséges, csoda hogy egyáltalán fél szezont lehúztunk sárülésmentes futóval.





Jimmy a hét támadója az NFC-ben, nem gondoltam volna, hogy Peterson vagy CJ megelőzhető. Talán leszólt Goodell az érdekünkben 😉

Sproles pedig újra edzett, közel fullon, viszont White nem, csak annyit tudni hogy térd :/ Volt egy jó meccse végre és rögtön kiesik.

több mint 11 éve
krixtofer New Orleans Saints 604 — SaintGooner
Azért én Ingramat nem vágnám ki! Tény, hogy az első 7 meccsen nem csinált semmi, de most bizonyít Sproles hiányában. Jó lesz ő, De az tény, hogy Sproles-Pierre helye fix. Ingram-Ivory(-Cadet).. Nem lesz egyszerű dönteni.. Szvsz Ivory lenne a 3. back.
több mint 11 éve
hajdu New Orleans Saints 937 — Hajrá Saints!
A helyes válasz 11-5
több mint 11 éve
Tocy New Orleans Saints 1 140
Javíthatnál 4-5-re 😊hajdu
Bocs, mindig elfelejtem. Legjobb lesz, ha beírom előre a 10-6-ot 😀
több mint 11 éve
hajdu New Orleans Saints 937 — Hajrá Saints!
Javíthatnál 4-5-re 😊