New Orleans Saints

45 feliratkozó

több mint 12 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 866 — Circus Maximus
...atapapa
Semmi ellentmondás nincs abban amit mondok. Vagy finomítás. Megpróbálom utoljára leírni. Ha most sem érthető, akkor ennyi. Elbeszélünk egymás mellett.

A "Nem fizetik ki az összeget" és "újrakonstruálják a szerződést" az lehet ugyanaz.

Szóval jelenleg elméletben lenne egy negyedik év (és ötödik) amiben keresne Brees:
1. 2012: 10,4
2. 2013: 17,4
3. 2014: 18,4
4. 2015: 26,4
5. 2016: 27,4
millió $t.

Én úgy gondolom, nem fog. Mert addigra átírják a szerződését. Épp ezért van ott a nagy ugrás pénzben. És épp ezért ott nincs már garantált része a szerződésnek. Épp ezért van a 60% garantált a "garantáltnak".


Ilyen mega szerződéseknél gyakori, hogy papíron kikerekítik 100+ milliós szerződésre. Ehhez kellett a két utolsó évet papíron így megemelni. Amit azonban nem fizetnek ki ebben a formában sosem. (Erre írtam, hogy létezik is az összeg, meg nem is) Nem kell ehhez kirúgni adott játékost. Ez nem először mondom. Az csak egy végső fegyver, ha Brees (ügynöke) mindenképp kötné az ebet valami irreális karóhoz, akkor is ha Brees kiugróan rosszul teljesítene. Vagy ne adj' Isten lesérülne.

Lehet tévedek, egyáltalán nem kizárt. ÚGy tűnik számomra, azt hiszed, hogy Brees sztem nem érdemelné meg a pénzt. Pedig írtam, hogy mindenképpen igen. Ezért jössz P. Manninggel, hogy hány évesen mit kapott.
Érdekes összevetés. Sztem a legnagyobb eltérés a rizikó. Ami jóval (jóval!) nagyobb Peytonnál. Brees eddig semmi jelét nem mutatta gyenge formának, vagy komoly (IR) sérülésnek, motiválatlanságnak. Tehát a Saints mindenképp meg akarja tartani 5 év után is. Hatodik, akár hetedik évre. Ez a csapat Breesre épül. P. Mannig esetében kellett egy IR szezon (előtte sérülések, pontatlanabbá váló távoli dobások), egy 1/1 szezon és Luck a nagy padavan, teljes hatalomváltás, hogy ki merjék rúgni.

Brees estében egy hasonló sem merült fel. A Denver pedig nem tehetett mást. Odarepült a már komoly ajánlatokkal rendelkező P. Manning. Akit vártak még nagy capspace-el megáldott komoly érdeklődők. Nem lehetett cicózni, hogy 18 millió 20 millió vagy 22. (Brees hónapokig tárgyalt. Úgy, hogy tudtuk a megállapodás meglesz. Csak az összeg és az időintervallum volt a kérdés)
Ha Tebowt le akarták váltani (akarták), nem tehették meg ezt Garrardal, vagy feltrade-ben Tannehillel, vagy Weedennel. Nekik Peyton kellett. Így döntöttek, benne bíznak. Így is népharag van. Viszont Peyton szerződése sem fix. Elég komoly kitételek vannak benne. De az más lapra tartozik sztem.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 12 éve
krixtofer New Orleans Saints 604 — SaintGooner
Még több Brees! 😀
több mint 12 éve
zemanla New Orleans Saints Florida Gators 3 366 — Do Your Job
Tök off, de máshova nem tudom kiírni: megszületett a gyermekünk, lehet hogy nem lesz Saints szurkoló, de cucca már most van hozzá, hogy az legyen. Én maradok Sainst szurkoló továbbra is 😀Gyurma Pappa
Megjöttem szabiról, ata segítségével megtalaláltam a fórumot...
És természetesen én is gratulálok!!!!




2011.10.30.: Vazzzze,vazzzze,vazzzze......!!!!!! 2012.03.21.: vazzze az n hatványon; n→∞
több mint 12 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 021 — #neverpunt
Én nem állítottam, hogy "valószínű cutolni fogják".
ulpianus
Számomra az indító hozzászólásod ezen része erősen erre irányuló célzásnak tűnt, de mindegy
Szóval uccsó két évre az van, hogy a pénz garantált, de csak a 60%a. Akkor, ha Brees a csapat tagja. Ha nem, akkor nyema lóvé. Vagyis kirúghatják, az aláírási pénze ragad be. Tehát ezek az összegek léteznek is meg nem is.
ulpianus
mert az +2 lenne nagy összeg, de azt úgyse fizetik ki soha. ulpianus
Inkább hogy újrakonstruálják a szerződését a harmadik év után. Ehhez már most megteremtették az alapot.
ulpianus
Ez meg részben ennek mond ellent, de nem érdekes.

Ha erre gondoltál, akkor meg szintén nem értelek, ugyanis egy ilyen átstrukturálással vélhetően Brees nem fog kevesebbet keresni abban a 2 évben, mivel annak a két évnek a capszáma nem csak az alapfizetés miatt lesz igazán magas, hanem a most kifizetett bónusz miatt.
Láttunk az elmúlt néhány évben ilyen szerződésátalakítást, a legtöbb esetben a játékos több pénzt kapott, mint előtte.
Legfeljebb más formában kap meg bizonyos pénzeket vagy hozzácsapnak újabb éveket hogy szétkenjék a bónuszt vagy fene tudja még milyen technikák vannak, de ha Brees bírja, akkor ennek a (ahogy te nevezted) "csodaszámnak" a döntő része mind Brees zsebébe vándorol majd, mégpedig 5 év alatt.

A lényeg: az a két év szvsz nem hasonlítható Manning 1+2+1+1 éves szerződéséhez, vagy Vick kontraktusának végével való trükközéshez, egyszerűen arról van szó, hogy nem lehet 5 évre 100%-ra garantált szerződést adni az NFL-ben, ez a kvázi 60% is iszonyú magas, a 60 millió garantált pénz ugye konkrétan NFL-rekord.

több mint 12 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 866 — Circus Maximus
Ez már "finomabb" az eredeti álláspontnál, de miből gondolod, hogy valószínűleg megéri majd Brees-t 2015-ben cutolni és esetleg újraigazolni "olcsóbban"?
Mennyi lesz úgy a sapkában ragadt pénz 2015-re? 6-8-14 millió?
atapapa
Én nem állítottam, hogy "valószínű cutolni fogják".
Inkább hogy újrakonstruálják a szerződését a harmadik év után. Ehhez már most megteremtették az alapot.
Az egy másik dolog, amit mondasz. Ha Brees lesérül, vagy rosszul játszik, akkor könnyebben szabadulnak meg tőle. Ez is igaz, nem tagadom. De sztem egyik fél sem erre apellált amikor aláírtak. Szokás, mert 30 fölött érthetően nem kötnek e nélkül giga szerződéseket öt évre könnyen.
Azonban sztem az első érv volt a fő ok, erről beszéltem (nem finomítva semmit előbb sem, és most sem. Ezt írtam elsőre is a végén: "Meg lehet tartani Breest akkor is. De lesz tárgyalási alap.")


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 12 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 021 — #neverpunt
....

atapapa
Félreértesz. Nem alibiről beszélek.
Első három évre jön szépen a lé, jól kiharcolta Brees. Meg is érdemli. És az még nem is annyira horror összeg (Breeshez képest, az említett Peyton sem olcsóbb, bár ott is van trükk).
Szóval uccsó két évre az van, hogy a pénz garantált, de csak a 60%a. Akkor, ha Brees a csapat tagja. Ha nem, akkor nyema lóvé. Vagyis kirúghatják, az aláírási pénze ragad be. Tehát ezek az összegek léteznek is meg nem is.
(Ezek most soknak tűnnek, de amint jön az új médialóvé, nem fog ennyire.) Szóval nekem ez egy 3+2 éves szerződésnek tűnik. Amivel mindenki jól jár igazából, mert az +2 lenne nagy összeg, de azt úgyse fizetik ki soha. Az arra van (főleg a 40%), hogy meglegyen a 100 millió, mert sajnos sok szurkoló ennyit ért meg majd belőle. Brees 100 milliós, ahogy Peyton (sem az igazából 😊).
Remélem érthetőbb voltam.ulpianus
Ez már "finomabb" az eredeti álláspontnál, de miből gondolod, hogy valószínűleg megéri majd Brees-t 2015-ben cutolni és esetleg újraigazolni "olcsóbban"?
Mennyi lesz úgy a sapkában ragadt pénz 2015-re? 6-8-14 millió?

Igen, vannak szerződések, amelyek jók arra, hogy hülyítsék a népet (bár azoknak se az ez az elsődleges célja, hanem cap-megfontolásokból alakítják őket úgy), de ha csak Brees teljesítménye nem kerül lejtőre 2014-ben, akkor kizártnak tartom a kivágását.

Azt elképzelhetőnek tartom, hogy 2015-ben vagy 2015-ig valamit kavarjunk a szerződéssel, amivel az utolsó két évet a sapka számára kedvezőbbé tesszük, de ez még többismeretlenes dolog:
hogy alakul Brees játéka 2014-ben?
mennyire leszünk akkor versenyképes csapat és emiatt mennyire fog szorítani a sapka?
nő-e 2015-re a mostanihoz képest a tévés pénzek miatt legalább 10 millió dollárt a cap? (mert ebben az esetben meg is lenne az az összeg, amivel emelkedik Brees fizetése 2014-ről 2015-re)
hogy fognak állni akkor az elit QB-fizuk? Könnyen lehet hogy addigra Brees effektív pénze a top3-ban se lesz, mert olyan játékosok kaphatnak új szerződést 2-3 éven belül, mint Rodgers vagy Stafford.

Ha azt nézzük hogy Manning idén, 36 évesen egy évre 20 millió garantált fizetést kap egy szezonnyi kihagyás után, akkor 3 év múlva, feltehetőleg növekvő cap mellett miért érné meg nekünk benyelni a kivágással keletkező ballasztot és egy másik, vélhetően évi 20 milliónál semmivel se kevesebbet nyújtó szerződést tenni Brees elé?

Ez a szerződés szvsz csak akkor fog véget érni a 3. évvel, ha Brees játéka addigra súlyosan hanyatlani fog.

több mint 12 éve
Kiss New Orleans Saints 2 151 — Who Dat Nation
Brees nyilatkozata "Here I am, I'm going into my 12th season, I'm 33 years old, and yet I feel like a kid," továbbá amire még ata is utalt a játék iránti szenvedélye nem csökkent "I feel like I could do this for another 20 years. And I always want to have that passion for the game and that emotion."

Bode
Samaras játszott?
Még szép, ollózott is egy gyönyörű fejesgólt, csak nem adták meg intentional grounding miatt :/
több mint 12 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 866 — Circus Maximus
....

atapapa
Félreértesz. Nem alibiről beszélek.
Első három évre jön szépen a lé, jól kiharcolta Brees. Meg is érdemli. És az még nem is annyira horror összeg (Breeshez képest, az említett Peyton sem olcsóbb, bár ott is van trükk).
Szóval uccsó két évre az van, hogy a pénz garantált, de csak a 60%a. Akkor, ha Brees a csapat tagja. Ha nem, akkor nyema lóvé. Vagyis kirúghatják, az aláírási pénze ragad be. Tehát ezek az összegek léteznek is meg nem is.
(Ezek most soknak tűnnek, de amint jön az új médialóvé, nem fog ennyire.) Szóval nekem ez egy 3+2 éves szerződésnek tűnik. Amivel mindenki jól jár igazából, mert az +2 lenne nagy összeg, de azt úgyse fizetik ki soha. Az arra van (főleg a 40%), hogy meglegyen a 100 millió, mert sajnos sok szurkoló ennyit ért meg majd belőle. Brees 100 milliós, ahogy Peyton (sem az igazából 😊).
Remélem érthetőbb voltam.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 12 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 021 — #neverpunt
Akkor még igazolni is fogunk?Kájzerszóze
Nagyon királyság van, van 6 misi okoskodni. Nézegetve a FA-kat, van azért fantázia.Gyurma Pappa
Van néhány elgondolkodtató név a piacon, lehet opció még behúzni onnan pár nevet vagy a keretszűkítéseknél lecsapni valami használható emberre.
De nem biztos hogy el lesz csapva ez a pénz FA-re, az új CBA-vel a sapkában megmaradt pénz átvihető a következő évre, ahol lenne helye neki.
Egyrészt lesz pár RFA is, akik a mostani pénznél biztos többet hasítanak majd (Ivory, Puente, Galette)

És az FA-k jövőre
Bushrod, 6 millióból nem ússzuk meg évente.
Henderson, akit lehet hogy már nem tartunk meg, de az utána keletkezett űrt be kell tömni.
Morstead: már top5 punter, és hiába nem olyan értékes nekünk, mint lenne egy alja offense mellett, nagyon nem engedném el. Évi három millió körül is kaphat majd.
Ott lesz Ellis is, akiért mondjuk nem robbantanék bankot, de simán kinézem belőle hogy a szerződése utolsó évére belead mindent, aztán kénytelenek leszünk túlfizetni.

És akkor még Shanle-ről nem is beszéltem 😛

Elképzelem, amint tegnap délután a Tampa/Carolina/Atlanta védelmek ültek a film roomban és elemezték Chase Daniel egyetemi videóit, mivel sokat az NFL-ben nem bizonyíthatott, aztán egyszer csak betoppan a DC, szótlanul és rezignáltan beteszi ezt a blue rayt, amiből rögtön mindenki megértette, hogy Brees aláírt

több mint 12 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 021 — #neverpunt
Nekem úgy tűnik, ez egy három éves szerződés. További két udvariassági évvel, hogy meglegyen a médiának (+ egyes szurkereknek) a 100 milliós csodaszám. És az öt év illúziója. (Meg lehet tartani Breest akkor is. De lesz tárgyalási alap.)
ulpianus
Ha Manning aláír 36 évesen egy 5 éves szerződést, akkor (Loomis vagy) Brees 32 évesen nem hiszem hogy alibiből tolja bele az utolsó két évet. Pont este nyilatkozta Brees, hogy még jelenleg is akkora a lelkesedése a játék iránt (37 milliós fizetésnap után kinek ne lenne), amivel még további 20 évig tudna játszani. Ez persze lehet PR is, de Brees habitusát ismerve nem állhat messze az igazságtól.
Természetesen 3 év az NFL-ben nagy idő, lehet hogy akkor már mi fogjuk kikövetelni a csapatból, annyira rossz lesz. Egy éve se sok ember fogadott volna arra, hogy Manninget kivágják az új szerződésének aláírása után egy évvel.

több mint 12 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 866 — Circus Maximus
Nekem úgy tűnik, ez egy három éves szerződés. További két udvariassági évvel, hogy meglegyen a médiának (+ egyes szurkereknek) a 100 milliós csodaszám. És az öt év illúziója. (Meg lehet tartani Breest akkor is. De lesz tárgyalási alap.)

Csendben mondottra. Nicks első év/ ~6 millióért nem maradt volna. (Lehet mohó. Brees nem? Ki nem?)
Értem a tervet, hogy majd eltolják a fizetését. Ellenben Breesnek is idén van 10 millás fizuja, aztán 17+18 milla, plusz az apró. Vagyis ha Nicksét is eltolják, ugyanazt a problémát generálják újra. Valaki(ke)t ki kell rúgni.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 12 éve
Kiss New Orleans Saints 2 151 — Who Dat Nation
A rohadt életbe, pedig már megrendeltem a Chase Daniel authentic mezt 😉atapapa
tippverseny győztesének fel is ajánlhatod 😀
offseason összefoglaló http://www.nfl.com/videos/nfl-network-total-access/09000d5d82a8a150/Saints-offseason-timeline?module=HP11_content_stream

Bode
Samaras játszott?
Még szép, ollózott is egy gyönyörű fejesgólt, csak nem adták meg intentional grounding miatt :/
több mint 12 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 985 — Egyéb témák lakó
Nagyon királyság van, van 6 misi okoskodni. Nézegetve a FA-kat, van azért fantázia. Szerintem kellene még CB/S depth, illetve a D falba sem ártana még igazolni, illetve kellene még talán elkapó is. Őszintén szólva minden reményemet felülmúlta így nézve az offseason. Ezért megérte ennyit beszélgetni. 😊

(Csendben mondom, hogy ennyibe simán belefért volna talán Nicks is, simán lehetett volna neki olyan szerződést adni, ami csak 6 misi terhelés idén. De ő mohó volt...)

több mint 12 éve
Kájzerszóze New Orleans Saints 5 228 — playoffs???
Korrekt 😀 😀 😀
Akkor még igazolni is fogunk?



több mint 12 éve
clbass New Orleans Saints 3 109 — Saints fan
Végre! Ezt alaposan átrágták a felek 😛 Most már kezdődhetne a szezon!
több mint 12 éve
gsn 3 548
PFT szerint így fest a cap terhelése ezzel a szerződéssel
2012: 10,4
2013: 17,4
2014: 18,4
2015: 26,4
2016: 27,4

Vagyis a 16 milliós tag után hirtelen lett 6 millió helyünk az idei sapibanatapapa
Másik forrás is megerősítette nekem, szóval ez tűnik a hivatalosnak. Bővebben írtam a blogban a szerződésről, ha valakit érdekelnek a részletek. gsn
Az avatarod most készült a Brees-rezidencián? 😛atapapa
Oda nem engedtek be. 😕 Úgyhogy modellezni kellett játékpénzzel és zsákokkal. 😀

Oldal: http://www.profootballbusiness.com
Hírek: http://www.twitter.com/pfbusiness
több mint 12 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 021 — #neverpunt
PFT szerint így fest a cap terhelése ezzel a szerződéssel
2012: 10,4
2013: 17,4
2014: 18,4
2015: 26,4
2016: 27,4

Vagyis a 16 milliós tag után hirtelen lett 6 millió helyünk az idei sapibanatapapa
Másik forrás is megerősítette nekem, szóval ez tűnik a hivatalosnak. Bővebben írtam a blogban a szerződésről, ha valakit érdekelnek a részletek. gsn
Az avatarod most készült a Brees-rezidencián? 😛

több mint 12 éve
gsn 3 548
PFT szerint így fest a cap terhelése ezzel a szerződéssel
2012: 10,4
2013: 17,4
2014: 18,4
2015: 26,4
2016: 27,4

Vagyis a 16 milliós tag után hirtelen lett 6 millió helyünk az idei sapibanatapapa
Másik forrás is megerősítette nekem, szóval ez tűnik a hivatalosnak. Bővebben írtam a blogban a szerződésről, ha valakit érdekelnek a részletek.

Oldal: http://www.profootballbusiness.com
Hírek: http://www.twitter.com/pfbusiness
több mint 12 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 021 — #neverpunt
PFT szerint így fest a cap terhelése ezzel a szerződéssel
2012: 10,4
2013: 17,4
2014: 18,4
2015: 26,4
2016: 27,4

Vagyis a 16 milliós tag után hirtelen lett 6 millió helyünk az idei sapiban.

Más: egy öltözői felirat 2008-ból, nem Williams volt az edző 😊

http://profootballtalk.nbcsports.com/2012/07/13/chiefs-preached-kill-the-head-and-the-body-will-die-too/

több mint 12 éve
eloel 3 212 — Hard working. Alpha male. Jackhammer.
de jó ilyen hírekre hazaérni. 😊
CHAMPIONS!

- new orleans saints hungary - sig gallery -
több mint 12 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 021 — #neverpunt
A rohadt életbe, pedig már megrendeltem a Chase Daniel authentic mezt 😛atapapa
azt nem írja, hogy ezzel kezdőcsapatban is marad automatikusan!Höri
Frankó anyós lenne belőled, jól tudsz vigasztalni 😊

The deal includes $40 million in the first year and a guaranteed $60 million in the first three years of the contract. That’s the biggest guarantee for any contract in NFL history.

több mint 12 éve
Höri Indianapolis Colts West Virginia Mountaineers 32 136 — bútor
A rohadt életbe, pedig már megrendeltem a Chase Daniel authentic mezt 😛atapapa
azt nem írja, hogy ezzel kezdőcsapatban is marad automatikusan!

több mint 12 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 021 — #neverpunt
A rohadt életbe, pedig már megrendeltem a Chase Daniel authentic mezt 😉

több mint 12 éve
Asbee New York Giants California Golden Bears 6 771 — OL- és Afrika szakértő
not bad...


Magyar Giants Blog a Facebookon és a Twitteren is! 2018-as FA TRACKER
több mint 12 éve
Höri Indianapolis Colts West Virginia Mountaineers 32 136 — bútor
RT @mortreport ,@DrewBrees, #Saints reach agreement on 5 yr, $100-mill deal, including $40 mill in year 1; $60 mill guaranteed in 1st 3 yr. More on #ESPN