Pittsburgh Steelers

73 feliratkozó

több mint 13 éve
tomi-tomi 5 058 — Patriots fan
Azért kissé túlzásba estél (már ha jól értettem, hogy az O erősítését szorgalmaznád a Steelers esetében). Én azt mondom, hogy a D-t kell építeni, mert kell nekünk az a Number One D státusz (ez a Steelers 😛), csak az most 1-2-3 évig nem túl sanszos már, az O viszont évekre kész van, csupa-csupa fiatal tehetség vagy legjobb korban lévő játékos van benne, már csak egy RT és egy RG kell bele. Ha marad a filozófia (remélem, Arians maradhat), akkor a természetes fejlődés/rutin és kevesebb sérülés a jelenleg középmezőny elejében lévő O-t egy szinttel feljebb helyezheti. Ehhez pedig elég egy 5-6. D szvsz.Soldados
Persze, sarkítok. Ezt az Off-t nem kell már túlzottan erősíteni, ez a lényeg szerintem is. Ez pedig a 28-30 pont környéke. Természetesen ez a Steelers marad, a Def erősítésével lesz elfoglalva, csak közben és addig Nektek kell megbarátkozni a támadó foci szépségeivel és bizonytalanságaival. 😛 Nem lesztek pass heavy O, de nem fogjátok parlagon hagyni ezt a Wallace fiút.
Arians képes egy ilyen szint lépést levezényelni, alkalmas rá? BTW ez a szint lépés nem jött össze idén 100%-ig, stabilan a Ravensnek.tomi-tomi
A Ravens azért nem jött össze mert nem alkalmas rá a QB-ja. Itt a Steels topikban mindenki azt gondolja, hogy BB képes rá.

Arians-ról tavaly olvastam egy nagyon jó cikket, hogy ő tipikusan az az ember aki sokféle O-t irányított. Az nem elkötelezett egy bizonyos rendszer iránt, volt ahol run heavy és volt ahol pas heavy O-t vezetett, irányított. Ez nálunk is így van 4 éves regnálása során. Ő mindig a kerethez próbálja szabni az O-t. Pl ez a bunch formáció nem is annyira titkon Ward miatt van, hogy produktív maradhasson, mert ugye a sebesség már nincs meg, de ez ellen csak zónával lehet jól védekezni, ő pedig azt nagyon érzi, hogy abban hove kell mennie, hogy üres legyen. De másik példa, hogy korábban nem hívott trükkös playeket, most hogy Randle El ott volt, hívott gadget playt, mindkettő TD lett, Wallace rutinosabb volt és rögtön nem egy end around jelent meg a játékunkban. Ezért is tudott idomulni ahhoz a felülről jövő utasításhoz, hogy több futás kell. Én abszolút alkalmasnak tartom erre a feladatra. Sőt Scott gyengeségeinek eltüntetésében is van szerepe a playcallingnak szvsz. Ha lenne egy olyan évünk, amikor mondjuk O-ban nem lennének kulcssérültek, és még egy picit erősítünk a falon, akkor igen erős O lehet jövőre. Emellé kell vhogy egy 5-6. D és akkor maradunk dominánsak legalább a csoporton belül. Már csak azért is mert Flacco-féle Raventől nem tartok hosszútávon és a D ott is évről évre gyengül, a Browns Shurmur húzása szintén nem bejövős. Jövőre még leginkább a Bengals-t érzem potenciális meglepetéscsapatnak, ha maradna Palmer. De persze ez nagyon korai prognózis előbb látni kell az off-season mozgásait.Soldados
Ha ez így van, akkor szegény suti bukott egy sört, Te meg biztosra fogadtál. 😊
Ha valaki képes egy pillanatra érzelem nélkül Big Benre tekinteni, akkor nem kell Steelers fannak lennie, hogy elismerje a kvalitásait. Pats oldalakon több szakértőt idéztek mostanában, mert valaki elkezdte a hasonlítgatást BB és TB között az SB előtt Big Ben potenciális csatlakozási lehetősége miatt (3+ SB győzelemmel rendelkező QB). A konklúzió mindenkinél az volt, hogy másképp teremtik meg maguknak a passz lehetőségét (a csapataik ehhez idomulnak), de ha passzolnak, akkor mindkettő kitűnő. Egy szó, mint száz: képes rá. (BTW tegnap se volt olyan rossz, mint a számai. Talán a Wallace-nak szánt túldobása volt fájó és saját hiba. Túlkompenzált, korábban, mármint korábbi meccseken meg sokszor aluldobta.)
Flaccoban én több potenciált látok, mint Te. De ezt tudjuk egymásról, ne ez legyen a fő téma.

"A nem kreatív elme fel tudja ismerni a rossz válaszokat, de a rossz kérdések felismeréséhez kreatív elme szükségeltetik."(Anthony Jay)
több mint 13 éve
Soldados Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 12 174 — Defense wins the Championship!
Azért kissé túlzásba estél (már ha jól értettem, hogy az O erősítését szorgalmaznád a Steelers esetében). Én azt mondom, hogy a D-t kell építeni, mert kell nekünk az a Number One D státusz (ez a Steelers 😛), csak az most 1-2-3 évig nem túl sanszos már, az O viszont évekre kész van, csupa-csupa fiatal tehetség vagy legjobb korban lévő játékos van benne, már csak egy RT és egy RG kell bele. Ha marad a filozófia (remélem, Arians maradhat), akkor a természetes fejlődés/rutin és kevesebb sérülés a jelenleg középmezőny elejében lévő O-t egy szinttel feljebb helyezheti. Ehhez pedig elég egy 5-6. D szvsz.Soldados
Persze, sarkítok. Ezt az Off-t nem kell már túlzottan erősíteni, ez a lényeg szerintem is. Ez pedig a 28-30 pont környéke. Természetesen ez a Steelers marad, a Def erősítésével lesz elfoglalva, csak közben és addig Nektek kell megbarátkozni a támadó foci szépségeivel és bizonytalanságaival. 😛 Nem lesztek pass heavy O, de nem fogjátok parlagon hagyni ezt a Wallace fiút.
Arians képes egy ilyen szint lépést levezényelni, alkalmas rá? BTW ez a szint lépés nem jött össze idén 100%-ig, stabilan a Ravensnek.tomi-tomi
A Ravens azért nem jött össze mert nem alkalmas rá a QB-ja. Itt a Steels topikban mindenki azt gondolja, hogy BB képes rá.

Arians-ról tavaly olvastam egy nagyon jó cikket, hogy ő tipikusan az az ember aki sokféle O-t irányított. Az nem elkötelezett egy bizonyos rendszer iránt, volt ahol run heavy és volt ahol pas heavy O-t vezetett, irányított. Ez nálunk is így van 4 éves regnálása során. Ő mindig a kerethez próbálja szabni az O-t. Pl ez a bunch formáció nem is annyira titkon Ward miatt van, hogy produktív maradhasson, mert ugye a sebesség már nincs meg, de ez ellen csak zónával lehet jól védekezni, ő pedig azt nagyon érzi, hogy abban hove kell mennie, hogy üres legyen. De másik példa, hogy korábban nem hívott trükkös playeket, most hogy Randle El ott volt, hívott gadget playt, mindkettő TD lett, Wallace rutinosabb volt és rögtön nem egy end around jelent meg a játékunkban. Ezért is tudott idomulni ahhoz a felülről jövő utasításhoz, hogy több futás kell. Én abszolút alkalmasnak tartom erre a feladatra. Sőt Scott gyengeségeinek eltüntetésében is van szerepe a playcallingnak szvsz. Ha lenne egy olyan évünk, amikor mondjuk O-ban nem lennének kulcssérültek, és még egy picit erősítünk a falon, akkor igen erős O lehet jövőre. Emellé kell vhogy egy 5-6. D és akkor maradunk dominánsak legalább a csoporton belül. Már csak azért is mert Flacco-féle Raventől nem tartok hosszútávon és a D ott is évről évre gyengül, a Browns Shurmur húzása szintén nem bejövős. Jövőre még leginkább a Bengals-t érzem potenciális meglepetéscsapatnak, ha maradna Palmer. De persze ez nagyon korai prognózis előbb látni kell az off-season mozgásait.


The best franchise in the National Football League! Six-pack in SIXburgh! Thank you, Chief!
több mint 13 éve
tenorx Pittsburgh Steelers 13 369 — Wrath of Khan
Pff értékelés, http://www.profootballfocus.com/blog/2011/02/07/re-focused-super-bowl-xlv-packers-31-steelers-25/
több mint 13 éve
tomi-tomi 5 058 — Patriots fan
Azért kissé túlzásba estél (már ha jól értettem, hogy az O erősítését szorgalmaznád a Steelers esetében). Én azt mondom, hogy a D-t kell építeni, mert kell nekünk az a Number One D státusz (ez a Steelers 😛), csak az most 1-2-3 évig nem túl sanszos már, az O viszont évekre kész van, csupa-csupa fiatal tehetség vagy legjobb korban lévő játékos van benne, már csak egy RT és egy RG kell bele. Ha marad a filozófia (remélem, Arians maradhat), akkor a természetes fejlődés/rutin és kevesebb sérülés a jelenleg középmezőny elejében lévő O-t egy szinttel feljebb helyezheti. Ehhez pedig elég egy 5-6. D szvsz.Soldados
Persze, sarkítok. Ezt az Off-t nem kell már túlzottan erősíteni, ez a lényeg szerintem is. Ez pedig a 28-30 pont környéke. Természetesen ez a Steelers marad, a Def erősítésével lesz elfoglalva, csak közben és addig Nektek kell megbarátkozni a támadó foci szépségeivel és bizonytalanságaival. 😛 Nem lesztek pass heavy O, de nem fogjátok parlagon hagyni ezt a Wallace fiút.
Arians képes egy ilyen szint lépést levezényelni, alkalmas rá? BTW ez a szint lépés nem jött össze idén 100%-ig, stabilan a Ravensnek.

"A nem kreatív elme fel tudja ismerni a rossz válaszokat, de a rossz kérdések felismeréséhez kreatív elme szükségeltetik."(Anthony Jay)
több mint 13 éve
Soldados Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 12 174 — Defense wins the Championship!
persze híni kell, de le is köhögtek neki, hogy mi is az elvárássutianap
És azt meg is csinálta. Voltak big playek, trükkös playek, a bunch formáció nagyon jól működik, a 3rd down nagyon jól működik akár sok, akár rövidyardos, jó volt a red zone is. Szvsz nincs ok a váltásra.


The best franchise in the National Football League! Six-pack in SIXburgh! Thank you, Chief!
több mint 13 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 291 — capitaine du château de Vienne 1487
persze híni kell, de le is köhögtek neki, hogy mi is az elvárás


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 13 éve
Soldados Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 12 174 — Defense wins the Championship!
Szerintem is marad, nem hinném, hogy bűnbakokat fogunk keresni. Amit szezon előtt megígértek bejött, a futás elég jól működött.tenorx
azt a húzást szerintem Kuglernek hívjáksutianap
Azért ahhoz playeket is kell ám hívni. Teljesen rendben volt összességében a playcalling. Persze van, amikor vmi nem jó, de összességében szvsz nagyon is rendben volt. 3rd downoknál különösen, s ez akkor is igaz, ha épp az SB-n ezek valóban nem voltak jó döntések.


The best franchise in the National Football League! Six-pack in SIXburgh! Thank you, Chief!
több mint 13 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 291 — capitaine du château de Vienne 1487
Szerintem is marad, nem hinném, hogy bűnbakokat fogunk keresni. Amit szezon előtt megígértek bejött, a futás elég jól működött.tenorx
azt a húzást szerintem Kuglernek hívják


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 13 éve
tenorx Pittsburgh Steelers 13 369 — Wrath of Khan
Szerintem is marad, nem hinném, hogy bűnbakokat fogunk keresni. Amit szezon előtt megígértek bejött, a futás elég jól működött.
több mint 13 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 291 — capitaine du château de Vienne 1487
tényleg az Arians Outra raknék egy pár sört, ha valaki vállalja. Nos?sutianap
Állom. Sztem marad.Soldados
okás, de nem minden papsajt ám 😛


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 13 éve
Soldados Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 12 174 — Defense wins the Championship!
tényleg az Arians Outra raknék egy pár sört, ha valaki vállalja. Nos?sutianap
Állom. Sztem marad.


The best franchise in the National Football League! Six-pack in SIXburgh! Thank you, Chief!
több mint 13 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 291 — capitaine du château de Vienne 1487
tényleg az Arians Outra raknék egy pár sört, ha valaki vállalja. Nos?


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 13 éve
Soldados Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 12 174 — Defense wins the Championship!
Soldi, amúgy szerinted ennek a társaságnak ez volt az utolsó esélye SB-t nyerni? Idény elején sokszor hosszabban fejtegetted, hogy 1-2 évet adsz nekik és jön az elkerülhetetlen völgymenet. Letelt az idő, vagy bennük van még egy jó év? Szóval, hogy a szokottnál is fontosabb lehetőséget engedtek ki a kezükből?tomi-tomi
Bennem erősen fogalmazódik egy gondolat. De ezt majd kifejtem, mert egyre tisztulva jön elő belőlem egyre több emocionális és racionális dolog a meccs és a jövő kapcsán. De a lényege az, hogy sztem a támadók idén rengeteget léptek előre. Labdabiztosak voltunk és a futójáték hatékonnyá vált, BB clutch volt és megvannak neki a playmakerei. És ezt a PO-ban is tudtuk hozni,még a futójátékot is, ami a PO-ban kegyetlen nehéz. Az eredeti fal pedig már egész pofás volt, legalábbis az elmúlt évekhez képest. Szóval bennem az körvonalazódik, hogy egy jó offense-re reális esélyt látok (eddig középmezőnybe soroltam), ehhez pedig talán már nem feltétlen kell a liga legjobb D-je, hanem elég lehet egy 5-6. hely körüli is. A number One szerepkört jövőre nézve nem látom a D-ben, el kell fogadni, hogy ez a generáció kifelé megy, egyre limitáltabb lesz a régiek (Hampton, Smith, Warrior, Ike) szerepe. Nyilván ez áthidalhatatlan bizonyos visszaesés nélkül. De ha az O még egy kicsit előrébb tud lépni, akkor talán nincs is szükség, hogy Number One D legyünk (bár Pittsburgh-ben mindig ez az elvárás 😊), de ilyen formán még lehet 1 év ebben a generációban, több nem hiszem.

Én annak örülnék, ha rövidített szezon lenne. Egyrészt hátha belebukik a főgyökér, másrészt ennek az öreg csapatnak nagy előny lehetne, arra képesek lehetünk. Én most azért drukkolok, hogy egy utolsó nagy menetre mindenki vállaljon még egy évet: Smith, Warrior, Ward és LeBeau is. Talán még egy nagy dobás beleférhet, de már így is tovább húztuk a domináns éveket, mint gondoltam.

Na azért csak jobban belementem, mint elsőre terveztem. 😊Soldados
Arról jutott eszembe az egész, hogy a tegnapi meccsetek hosszú távra kiható tanulságán elmélkedtem. (BTW hasonló helyre érkeztem, mint Te. 😊 )
Egyre inkább úgy érzem, hogy a GB egy hasonló Off. gameplannel győzött, mint amilyet a Pats használt idén. A drive-ok felépítése, a passzolt TD-k, mind erről árulkodtak, de ők még azt a merészséget is megengedték maguknak, hogy kevesebbet fussanak, mint a Pats. Egy domináns csapatnak kellemetlen, ha van a konferenciájában egy szintén domináns erejű mumus. De ezt a mumust azért el lehet kerülni. Na de ha ugyanebből a fajtából a másik konferenciában is feltűnik-egy?! WTF, jelentősen csökkentik az SB esélyt!
Valami hasonló gondolat felüthette a fejét korábban a Heinz Fielden (Legalább annyit észrevehettek, hogy az AFC másik két-három domináns csapata alapvetően Off felfogású, nekik meg a sors különös kegyelméből egy pont ideillő tehetségű és dobni is, nyerni is tudó irányítójuk van). Az elit védelem árnyékában eltoljuk a fejlesztés hangsúlyát az Off. felé, megtévesztésül még SB-t is nyerünk! 😊 S egyszer csak előállunk egy potenciális (nem stabil, potenciális) 30+pontos támadósorral és egy jó esetben TOP5-TOP10 közé eső védelemmel. (Idén a bajnok ilyen. Amennyire nem hozták stabilan a 30+pontot, annyira TOP3 a védelmük.)
Ez egy lehetséges forgatókönyv a Steelersnek 2011-re, és akkor elérték azt, hogy nyertek plusz egy SB esélyes évet a Def öregedése ellenére. Erre még a nagy öregeket is rá lehetne beszélni. Az egész SB azt bizonyíthatta számukra, hogy működhet az elképzelés. (Ők már most hozták a TOP5-TOP 10 Def. teljesítményt, az Off. meg csak nem fog minden meccsen 3 labdát eladni. 😛 Mi meg nem egymással fogunk vitázni, hogy mennyire fontos vagy lényegtelen az Off. a PO-ban. 😊 ) Lehet, tenorx, hogy nem a védelmet akarjátok ezen a szinten tartani, hanem a támadókat erősíteni.
Ha belegondolok, hogy a Pats ugyanezt akarja elérni a túloldalról, a Chargers levetkőzi végre a kisebbrendűségi érzését, a Colts év elején is hajlandó futás ellen védekezni, akkor itt négy ugyanolyan bivaly fog egymásnak esni. S akkor még a közvetlenül nyomuló Ravens, Jets, Chiefs hármasáról és a szokásos meglepetésekről szó sem esett. De jó lenne egy 2011-es idény!tomi-tomi
Azért kissé túlzásba estél (már ha jól értettem, hogy az O erősítését szorgalmaznád a Steelers esetében). Én azt mondom, hogy a D-t kell építeni, mert kell nekünk az a Number One D státusz (ez a Steelers 😛), csak az most 1-2-3 évig nem túl sanszos már, az O viszont évekre kész van, csupa-csupa fiatal tehetség vagy legjobb korban lévő játékos van benne, már csak egy RT és egy RG kell bele. Ha marad a filozófia (remélem, Arians maradhat), akkor a természetes fejlődés/rutin és kevesebb sérülés a jelenleg középmezőny elejében lévő O-t egy szinttel feljebb helyezheti. Ehhez pedig elég egy 5-6. D szvsz.


The best franchise in the National Football League! Six-pack in SIXburgh! Thank you, Chief!
több mint 13 éve
tenorx Pittsburgh Steelers 13 369 — Wrath of Khan
Szerintem se WR, se RB nem kell.

WRnek ott van még egy-két évig Ward, + a 3 fiatal srác, akik szerintem kurva jól beváltak. Emellé még itt van ARE, bőven elég.
RB poszton meg Mendenhall egy állat, FB + 3rd down backnek ott van Redman, és még jövőre simán kipróbálhatjuk Dwyert is.
több mint 13 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 291 — capitaine du château de Vienne 1487
Szerintem szokásunkhoz híven nem fogunk magasan CB-re menni, eddig az utolsó tíz évben másodikkörösbe jött BMac meg előtte valami Colclough, ismerős?
Nállam az első három körre falhúzás lenne D,O vegyesen (DE,NT,OT,Mike)
Én vagyok az RB fetisiszta? de idén nem kő pikk rá. Inkább raknék WR-re, bár a fasz tuggya meddig dédelgetjük a Svéd Sagát


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 13 éve
tenorx Pittsburgh Steelers 13 369 — Wrath of Khan
Nah írok már egy jelenlegi álommockot számomra (természetesen reálisan, nem úgy álom, hogy 6. körben fogunk első körösöket húzni 😀 )
1. kör: Jimmy Smith, CB, Colorado - Problémás lehet a srác, de nincs kétségem afelől, hogy Harrison+LeBeau+Tomlin megnevelik. Nagyon nagyon bejöhet
2. kör: Kendrick Ellis, NT, Hampton - Itt szívem szerint ILBt húznék, de kegyetlen szarnak tűnik az idei ILB felhozatal. Nekem egyedül Foster tetszik, de ő sokkal korábban ki fog menni, mert 4-3as OLBnek is jó, és nagy a kereslet.
3. kör: James Carpenter, OT, Alabama - Már Alabamában is tetszett, de a Senior Bowlon mutatta meg igazán, hogy milyen jó játékos, nagyot nyerhetünk vele.
4. kör: Ras-I Dowling, CB, Virginia - Nagyon zuhan a srác, utálja a média. Ha itt még bent lesz akkor gyakorlatilag 0 rizikó ez a pick.
5. kör: Josh Bynes, ILB, Auburn - Akár be is jöhet.
6. kör: Brandon Bair, DE, Oregon - Sajnos már elég öreg, ezért csúszik eddig, nagyon jó játékosnak tartom (és embernek is, jó helyre kerülne http://blog.oregonlive.com/behindducksbeat/2010/09/oregon_football_husband_father.html )
7. kör: Alex Henery, K, Nebraska
több mint 13 éve
tomi-tomi 5 058 — Patriots fan
Soldi, amúgy szerinted ennek a társaságnak ez volt az utolsó esélye SB-t nyerni? Idény elején sokszor hosszabban fejtegetted, hogy 1-2 évet adsz nekik és jön az elkerülhetetlen völgymenet. Letelt az idő, vagy bennük van még egy jó év? Szóval, hogy a szokottnál is fontosabb lehetőséget engedtek ki a kezükből?tomi-tomi
Bennem erősen fogalmazódik egy gondolat. De ezt majd kifejtem, mert egyre tisztulva jön elő belőlem egyre több emocionális és racionális dolog a meccs és a jövő kapcsán. De a lényege az, hogy sztem a támadók idén rengeteget léptek előre. Labdabiztosak voltunk és a futójáték hatékonnyá vált, BB clutch volt és megvannak neki a playmakerei. És ezt a PO-ban is tudtuk hozni,még a futójátékot is, ami a PO-ban kegyetlen nehéz. Az eredeti fal pedig már egész pofás volt, legalábbis az elmúlt évekhez képest. Szóval bennem az körvonalazódik, hogy egy jó offense-re reális esélyt látok (eddig középmezőnybe soroltam), ehhez pedig talán már nem feltétlen kell a liga legjobb D-je, hanem elég lehet egy 5-6. hely körüli is. A number One szerepkört jövőre nézve nem látom a D-ben, el kell fogadni, hogy ez a generáció kifelé megy, egyre limitáltabb lesz a régiek (Hampton, Smith, Warrior, Ike) szerepe. Nyilván ez áthidalhatatlan bizonyos visszaesés nélkül. De ha az O még egy kicsit előrébb tud lépni, akkor talán nincs is szükség, hogy Number One D legyünk (bár Pittsburgh-ben mindig ez az elvárás 😊), de ilyen formán még lehet 1 év ebben a generációban, több nem hiszem.

Én annak örülnék, ha rövidített szezon lenne. Egyrészt hátha belebukik a főgyökér, másrészt ennek az öreg csapatnak nagy előny lehetne, arra képesek lehetünk. Én most azért drukkolok, hogy egy utolsó nagy menetre mindenki vállaljon még egy évet: Smith, Warrior, Ward és LeBeau is. Talán még egy nagy dobás beleférhet, de már így is tovább húztuk a domináns éveket, mint gondoltam.

Na azért csak jobban belementem, mint elsőre terveztem. 😊Soldados
Arról jutott eszembe az egész, hogy a tegnapi meccsetek hosszú távra kiható tanulságán elmélkedtem. (BTW hasonló helyre érkeztem, mint Te. 😊 )
Egyre inkább úgy érzem, hogy a GB egy hasonló Off. gameplannel győzött, mint amilyet a Pats használt idén. A drive-ok felépítése, a passzolt TD-k, mind erről árulkodtak, de ők még azt a merészséget is megengedték maguknak, hogy kevesebbet fussanak, mint a Pats. Egy domináns csapatnak kellemetlen, ha van a konferenciájában egy szintén domináns erejű mumus. De ezt a mumust azért el lehet kerülni. Na de ha ugyanebből a fajtából a másik konferenciában is feltűnik-egy?! WTF, jelentősen csökkentik az SB esélyt!
Valami hasonló gondolat felüthette a fejét korábban a Heinz Fielden (Legalább annyit észrevehettek, hogy az AFC másik két-három domináns csapata alapvetően Off felfogású, nekik meg a sors különös kegyelméből egy pont ideillő tehetségű és dobni is, nyerni is tudó irányítójuk van). Az elit védelem árnyékában eltoljuk a fejlesztés hangsúlyát az Off. felé, megtévesztésül még SB-t is nyerünk! 😊 S egyszer csak előállunk egy potenciális (nem stabil, potenciális) 30+pontos támadósorral és egy jó esetben TOP5-TOP10 közé eső védelemmel. (Idén a bajnok ilyen. Amennyire nem hozták stabilan a 30+pontot, annyira TOP3 a védelmük.)
Ez egy lehetséges forgatókönyv a Steelersnek 2011-re, és akkor elérték azt, hogy nyertek plusz egy SB esélyes évet a Def öregedése ellenére. Erre még a nagy öregeket is rá lehetne beszélni. Az egész SB azt bizonyíthatta számukra, hogy működhet az elképzelés. (Ők már most hozták a TOP5-TOP 10 Def. teljesítményt, az Off. meg csak nem fog minden meccsen 3 labdát eladni. 😛 Mi meg nem egymással fogunk vitázni, hogy mennyire fontos vagy lényegtelen az Off. a PO-ban. 😊 ) Lehet, tenorx, hogy nem a védelmet akarjátok ezen a szinten tartani, hanem a támadókat erősíteni.
Ha belegondolok, hogy a Pats ugyanezt akarja elérni a túloldalról, a Chargers levetkőzi végre a kisebbrendűségi érzését, a Colts év elején is hajlandó futás ellen védekezni, akkor itt négy ugyanolyan bivaly fog egymásnak esni. S akkor még a közvetlenül nyomuló Ravens, Jets, Chiefs hármasáról és a szokásos meglepetésekről szó sem esett. De jó lenne egy 2011-es idény!

"A nem kreatív elme fel tudja ismerni a rossz válaszokat, de a rossz kérdések felismeréséhez kreatív elme szükségeltetik."(Anthony Jay)
több mint 13 éve
Soldados Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 12 174 — Defense wins the Championship!
FS nem kell, Clarkkal hosszútávút kötöttünk. Colon menni fog, de kell egy RT hosszú távra. CB nagyon-nagyon kell, ide FA-húzást sem tartok kizártnak (persze ha lesz CBA). Woodley megtartásával kapcsolatban vannak kétségeim, nem véletlen húztunk 2 OLB-t tavaly és jól mutatja, hogy Ike nagyobb prioritást élvez és ez a rostert látva nem is kérdés. Sőt Gayt is megtartanám nickelnek, B-Macet viszont szvsz elengedjük, de a 2-ből egyet szintén meg kell tartani (kivéve FA-igazolás esetén), mert ha mindkettőt elengedjük, akkor nagyon megrendül a mélység az amúgy is gyengus egységünkben. Viszont ILB is kellene középső körökben. OG-nek én Legut megpróbálnám.

Nálam most ezek a legfőbb needek azzal számolva, hogy Ike és még 1 CB marad:
Woodley megtartása esetén:
1-2.: CB, OT
3-5.: ILB, NT, DE
6-7.: OG, RB
Távozása esetén:
1-2.: CB, OT
3-5.: ILB, NT, OLB
6-7.: OG, DE


The best franchise in the National Football League! Six-pack in SIXburgh! Thank you, Chief!
több mint 13 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 291 — capitaine du château de Vienne 1487
- LB korp szerintem adott, kérdés, hogy Vugyli-t meg tudjuk-e tartani. Ott van Worldis meg ugye még Sly. És ott a nagy labda is ha DerAlte csak még egy év és hagyjuk Butlert a sivatagba kószálni, akkor mi is van? A Séf átveszi a D-t, illetve mikor???
- akkor jöhetnek a D-fal húzások, FilTéjlort adom én is, hozzá vágnám még Nanny McPhee-t, ha még az egyik oldalt tandemmel is visszük el egy darabig
- az O-falba mindenképp kő cetli, Kolonc meg mennyen, egy WR-t várok Hawaii-rúl :cool:
- CB kész káosz, bár azt álmodtam, hogy Revis meg Fitz hazajöttek gyűrűért 😂 😂 😂
- a végire hagytam a Májkomat, azt muszáj -
- a Cromarti gyerekkel mivan, vagy lehet FS-t is húzgálni


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 13 éve
tenorx Pittsburgh Steelers 13 369 — Wrath of Khan
Csukódik az a bizonyos ablak, ezt be kell látni. Egy-két nagyon jó draft kell ahhoz, hogy ezt a defenset tartani tudjuk.

Aki helyére mindenképp találni kell embereket (remélhetőleg már idén):
-Farrior: Öreg, de idén is gecinagy szezonja volt. Timmons mellé elég lenne egy átlagos ILB, de ha tartani akarjuk a liga legjobb LB sora titulust, akkor megfelelő pótlék kell. Foote esetleg még pótolhatja 2-3 évig.
-Hampton: Ő 33 éves, Hoke meg 34. Emellett Casey már alig van a pályán, ide szerintem nagyon kellene egy ember. Egyáltalán nem lepődnék meg ha a front office idén behúzná Phil Taylort, Jerrel Powet vagy Kendrick Ellist.
-Taylor: Ha nem is rögtön a helyére, de legalább mellé kellene valaki, aki egy idő után átvenné tőle a #1 CB szerepkört. Nem bánnám, ha sikerülne még egy Mel Blountot találnunk 😊

Akikben még bírják, de az ő helyükre se lenne rossz döntést embert hozni:
-Harrison: Ez érdekes, mert ugye itt van az idén húzott Worilds. Nagyon kíváncsi vagyok hogy fog teljesíteni TCk alatt, esetlg ő átveheti Harrison szerepét. Ha nem megoldás, akkor kell egy domináns passrusher Woodley mellé.
-Keisel: Szintén kurva jó szezon, de ő se fiatal már. Smith pótlása megoldott Ziggyvel, az idény második felében nagyon jól játszott, a Szakáll helyére viszont lehetne egy projekt játékost húzni a 4-5. kör tájékán, lesz pár idén is (Lawrence Guy mondjuk az én egyik favoritom)


Amik csak szimplán megoldandó posztok az off-seasonban:
-CB. Nem csak kezdő, megfelelő backupok is kellenek, Gay csak maradjon nickelben. Keenan Lewis bust, dobjuk ki. Butlerből még lehet valaki, de mutatnia kell valamit az offseasonban.
-RT: Flozell valszeg marad még egy évet, de ha nem tartjuk meg Colont (bár szerintem megtartjuk, nagyon látszik, hogy a csapat tagja, gyakorlatilag végig az oldalvonal mellett van) akkor kell valaki.
-RG: Foster nem kezdő szint, backupnak elmegy. Ha Legurskyból tudunk guardot csinálni akkor azt esetleg meg lehet próbálni, Rajit szépen kezelte a Packers ellen, ha nem akkor ide se ártana valaki.
több mint 13 éve
Soldados Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 12 174 — Defense wins the Championship!
Soldi, amúgy szerinted ennek a társaságnak ez volt az utolsó esélye SB-t nyerni? Idény elején sokszor hosszabban fejtegetted, hogy 1-2 évet adsz nekik és jön az elkerülhetetlen völgymenet. Letelt az idő, vagy bennük van még egy jó év? Szóval, hogy a szokottnál is fontosabb lehetőséget engedtek ki a kezükből?tomi-tomi
Bennem erősen fogalmazódik egy gondolat. De ezt majd kifejtem, mert egyre tisztulva jön elő belőlem egyre több emocionális és racionális dolog a meccs és a jövő kapcsán. De a lényege az, hogy sztem a támadók idén rengeteget léptek előre. Labdabiztosak voltunk és a futójáték hatékonnyá vált, BB clutch volt és megvannak neki a playmakerei. És ezt a PO-ban is tudtuk hozni,még a futójátékot is, ami a PO-ban kegyetlen nehéz. Az eredeti fal pedig már egész pofás volt, legalábbis az elmúlt évekhez képest. Szóval bennem az körvonalazódik, hogy egy jó offense-re reális esélyt látok (eddig középmezőnybe soroltam), ehhez pedig talán már nem feltétlen kell a liga legjobb D-je, hanem elég lehet egy 5-6. hely körüli is. A number One szerepkört jövőre nézve nem látom a D-ben, el kell fogadni, hogy ez a generáció kifelé megy, egyre limitáltabb lesz a régiek (Hampton, Smith, Warrior, Ike) szerepe. Nyilván ez áthidalhatatlan bizonyos visszaesés nélkül. De ha az O még egy kicsit előrébb tud lépni, akkor talán nincs is szükség, hogy Number One D legyünk (bár Pittsburgh-ben mindig ez az elvárás 😊), de ilyen formán még lehet 1 év ebben a generációban, több nem hiszem.

Én annak örülnék, ha rövidített szezon lenne. Egyrészt hátha belebukik a főgyökér, másrészt ennek az öreg csapatnak nagy előny lehetne, arra képesek lehetünk. Én most azért drukkolok, hogy egy utolsó nagy menetre mindenki vállaljon még egy évet: Smith, Warrior, Ward és LeBeau is. Talán még egy nagy dobás beleférhet, de már így is tovább húztuk a domináns éveket, mint gondoltam.

Na azért csak jobban belementem, mint elsőre terveztem. 😊


The best franchise in the National Football League! Six-pack in SIXburgh! Thank you, Chief!
több mint 13 éve
tomi-tomi 5 058 — Patriots fan
Soldi, amúgy szerinted ennek a társaságnak ez volt az utolsó esélye SB-t nyerni? Idény elején sokszor hosszabban fejtegetted, hogy 1-2 évet adsz nekik és jön az elkerülhetetlen völgymenet. Letelt az idő, vagy bennük van még egy jó év? Szóval, hogy a szokottnál is fontosabb lehetőséget engedtek ki a kezükből?

"A nem kreatív elme fel tudja ismerni a rossz válaszokat, de a rossz kérdések felismeréséhez kreatív elme szükségeltetik."(Anthony Jay)
több mint 13 éve
Soldados Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 12 174 — Defense wins the Championship!
A Cards hivatalosan interjúra kérte Butlert az üres def. coord. posztra. Állítólag a Steelers elengedi. Ez arra utal, hogy LeBeau marad még 1 évet, mert amúgy LeBeau visszavonulásának esetére, őt terveztük utódnak.


The best franchise in the National Football League! Six-pack in SIXburgh! Thank you, Chief!
több mint 13 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 685 — The only discipline that lasts, is self discipline
Ez csak Soldi paranoiája. 😊
Mindenki szereti a Steelerst, láthatod.Sobri Jóska
Azért a "mindenki szereti" is túlzás. 😀

A tegnapi meccs egyébként számomra egy tanulsággal járt: Egy meccsen minden megtörténhet. A Steelers lett volna az egyik utolsó csapat, amelyikre azt tippeltem volna, hogy -3TO mutatóval hoz le egy PO meccset, aztán tessék. A PO-ban egyszerűen nincsenek szabályok. Két kiváló, morálisan is bivalyerős csapat közül többnyire a szerencsésebb nyer, nagyon ritka, hogy az egyik csapat érdemben jobb a másiknál és azt képes is kiaknázni.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 13 éve
kicsi joe Pittsburgh Steelers 100
Az O (a fal kivételével) nagyon jól és okosan lett renoválva. Viszont ha a D-t is sikerülne 2-3 év alatt ugyanígy megfiatalítani, akkor bizony nagyon de nagyon domináns lesz még ez a csapat. Bár ugye felmerül a kérdés, hogy mikor is vonul vissza Coach Dad, mert ez a DC-től fog függni, hogy milyen is lesz a D összetétele. Az biztos, hogy a mostani rendszerbe kéne egy NT, egy DE, egy épkézláb CB, és egy S. Ebből a corner kivételével mindenki padozhat, és tanulhat a mesterektől legalább 2 évig. Én legalábbis ebben látom a további "fejlődést", ami inkább a brutális defense szintentartása. 😛