NFL eredménykövetés NFL eredménykövetés - 1 aktív topik

Kiütéses denveri győzelem a szezonnyitón

Írta: vassadi — 2013. szeptember 6., 08:57

Peyton Manning 7(!) touchdownt passzolt, a Broncos 49-27 arányban múlta felül a címvédő Ravenst.

A 2013-as NFL-szezon nyitómérkőzésén a nagyszünetre még 17-14-es baltimore-i vezetéssel vonultak a csapatok, a második félidőt azonban már a hazai együttes dominálta. A szünet utáni első támadássorozat során, harmadik downos szituációban Wes Welker érvényesnek ítélt elkapásánál földet ért a labda, a Ravens vezetőedzője, John Harbaugh azonban nem élt a challenge lehetőségével, a Broncos támadói TD-vel fejezték be a drive-ot, majd ezt követően további 21 pontot szereztek úgy, hogy mindeközben a hollók támadóegysége eredménytelen maradt. A 35 megválaszolatlan pont is könnyedén összejöhetett volna, Danny Trevathan azonban interception visszahordás közben túl korán kezdte ünnepeltetni magát, közvetlenül a gólvonal előtt, senkitől sem zavartatva elejtette a játékszert, így a Broncos újabb hatpontosa helyett touchback és baltimore-i labdabirtoklás következett.

Peyton Manning parádés formában, holtversenyben ligarekordot jelentő 7 touchdownt és 462 yardot passzolva kezdte az idényt, a liga egyik legjobb védelme ellen. Két-két alkalommal Wes Welkert és Demaryius Thomast találta meg hat pontot érő átadással, míg a tight end Julius Thomas, aki karrierje során korábban egyetlen elkapást jegyzett, szintén két TD-t, valamint 110 yardot ért el. A Ravens pass rusherei olykor még odaértek az irányítóhoz, az újjáalakult secondary-nek azonban esélye sem volt Manning fegyverarzenáljával szemben. A Von Millert nélkülöző Broncos defense-nek csak Michael Oher (RT) kiesése után sikerült konstans nyomást gyakorolnia Flaccóra, a futást viszont végig jól tartották, a DB-sor pedig Champ Bailey nélkül is - kiegészülve a nagyszerűen coverező linebackerekkel - levette a pályáról a baltimore-i elkapókat és tight endeket. A Ravens története során még sohasem engedett 7 passzolt touchdownt, valamint a 49 pont is a legtöbb, amit valaha egy mérkőzésen kaptak.