Big East figyelő 10.

Szoros mérkőzésekkel kezdődtek meg a konferencián belüli küzdelmek. A jövő héten még többet láthatunk belőlük, elérkezett a Big East lényegi szakasza...

A hatodik játékhét mérkőzéseinek összefoglalói:

Rutgers Scarlet Knights-Connecticut Huskies 27-24
Tom Savage nem tudta vállalni a Rutgersben a játékot, így Chas Dodd, a freshman QB első mérkőzésére készülhetett kezdőként. Az akadozó indulás után éppen a fiatal irányító volt az, aki – pár Sanu Wildcat próbálkozás után – megszerezte a vezetést a csapatnak, miután mélységi passzával megtalálta a szintén újonc WR-t, Jeremy Deeringet. Deering TD-jét követően őrült két perc vette kezdetét. A kickoffal előbb a UConnból Nick Williams 100 yardos TD-re futott vissza, majd jött Joe Lefeged a Rutgersből, és 75 yardos returnt mutatott be. Pár play után Sanu révén megszületett az újabb TD, és ismét vezetett a Rutgers. Dodd bíztatóan játszott, és Todmant is megfogta a Scarlet Knights az első negyedben. A második negyed elején 10 pontosra növelte előnyét a Schiano gárda, de ekkor Jordan Todman végre megszabadult őrzőitől, és 66 yardos TD futást mutatott be. Ez volt az a pillanat, amikor a Rutgers összeesett, és a következő két driveban is pontokat szerzett a Huskies. Előbb Kashif Moore elkapott TD-je, majd egy utolsó másodperces - legfőképp idő menedzselési gondok miatt TD-re nem váltott szituációból születő - Teggart FG eredményezte a Connecticut fordítását és szünetbeli vezetését. A harmadik negyedre visszaestek a támadójátékok, punt versenyt láthattak a nézők. Végül a UConn nem is tért magához, a Rutgers-szel ellentétben. A Knights előbb egy 82 yardos drive-ot vezetett, de ennek elrontották a végét, mert nem sikerült a 4. és 2 szituációt megoldani, majd egyenlítettek Dodd Harrisonhoz szálló passzolt TD-je után. Deering 45 yardos elkapása indította azt a driveot, amellyel megszerezték a vezetést Sanuék San San Te FG-ja segítségével. A Huskiesnak még volt egy lehetősége, de nem tudtak vele élni. Cody Endres passza ugyanis a meccs utolsó playére CB-ként beküldött mindenes, Mohamed Sanu kezében kötött ki. A Rutgers pozitív jeleket mutatott a Tulane elleni borzalmak után, a UConn pedig a második félidőben összezuhant, érthetetlenül visszafogott és konzervatív játékot nyújtva. Jordan Todman ismét remek volt, 123 yardot ért el a TD-je mellett, de az utolsó előtti driveban megsérült, és már nem tudott visszaállni.
A mérkőzés legjobbja: Chas Dodd (QB, Rutgers) 18/29, 322 yard, 2 TD

South Florida Bulls-Syracuse Orange 9-13
Az elismertségért küzdő két csapat mérkőzésén a South Florida kezdett jobban. Dominálták az első játékrészt labdabirtoklás szempontjából, ez azonban semmire sem volt elég, hiszen 3-3-as döntetlen volt az állás a szünetben. A USF-es BJ Daniels hatalmas hibája is kellett ehhez, hiszen a QB nem vette észre az üresen álló Evan Landit, és a jól őrzött Dontavia Bogan felé dobta a labdát, amely Da’Mon Merkerson, a Cuse védője kezében halt el, illetve Maikon Bonani is kihagyott egy FG-t. A védelmek dominanciája jellemezte a találkozót, az offensek nem nagyon tudtak kibontakozni. Egy idő után aztán a Syracuse, elsősorban a futójátékának köszönhetően, felülemelkedett a Bullson. Mondhatjuk ezt annak ellenére is, hogy a harmadik negyed után még Skip Holtzék vezettek, köszönhetően elsősorban Lindsey Lamar 94 yardos kickoff return TD-jének. A Cuse a TD után blokkolta az extra pontot. Az utolsó negyedben aztán már csak az Orange szerzett pontot. A fizikális, erőteljes futójátékra építő Syracuse egy 98 yardos drivenak köszönhetően fordította meg az eredményt és nyerte meg a találkozót. Delone Carter és Antwon Bailey, valamint a szívós Orange komoly gondot okozott ezen a napon a Craig Marshall (8 szerelés, 3 sack) vezette USF D-nek. BJ Daniels ismét nagyon gyengén játszott. A Marrone gárda öt éves vereségsorozatot szakított meg története első USF elleni győzelmével.
A mérkőzés legjobbja: Delone Carter (RB, Syracuse) 26 futás, 105 yard

Louisville Cardinals-Memphis Tigers 56-0
Charlie Strong csapata egész egyszerűen kiütötte a Memphist ezen a hétvégén. A szünetben már 35 ponttal vezettek, és ekkor le is ült a kispadra az addig 4 TD passzt kiosztó QB, Adam Froman. A támadóoldalon szinte mindenki remekelt, Bilal Powell 200 yard felé jutott futásban, és elért 2 TD-t, a WR Josh Bellamy pedig remekül pótolta a sérült Doug Beaumontot 112 elkapott yarddal és 2 elkapott TD-vel. A szünet után már a cserejátékosok is pályára léptek. TD-t szerzett a csere QB, Justin Burke, illetve a harmadik RB, Jeremy Wright is. A mérkőzés jelenete volt a Louisville Wildcat playe, amelynek során Powell kapta a snapet, majd átadta a szintén RB Andersonnak. Anderson kipasszolta a labdát a WR-ként felálló Fromannak, aki 48 yardos TD passzal találta meg az elkapó Josh Chichestert.
A mérkőzés legjobbja: Adam Froman (QB, Louisville) 12/16, 235 yard, 4 TD

Notre Dame Fighting Irish-Pittsburgh Panthers 23-17
A Pittsburgh meglepően jól kezdte az Irish elleni rangadót, már az első támadásuk során haladt az offense 68 yardot, ami az elmúlt hetek teljesítményét figyelembe véve pozitívum. Azonban csupán 3 pontot sikerült szerezni ezzel a drive-val. És utána rögtön megfordult a mérkőzés, mert elkezdett remekelni a Notre Dame támadójátéka. Előbb Michael Floyd szerzett TD-t egy elkapással, majd a QB, Dayne Crist ért el futott TD-t, és végül David Ruffer értékesített egy mezőnygólt, és máris 14 pontos hátrányban volt a Pitt. Hogy ők közben mit csináltak? Előbb kihagytak egy FG-t, majd Sunseri interceptiont dobott, a szünet előtt pedig sikerült a FG kísérletnél rosszul lehelyezni a labdát Janockoéknak... Ezt követte a második negyed nyitó drivejában egy teljesen felesleges fake punt a saját térfélen, amely eladott labdával végződött. Természetesen az ND ebből is összehozott 3 pontot. A harmadik negyed vége felé aztán végre magára talált a csapat, és az idei legjobb játékát nyújtó QB, Tino Sunseri futott TD-jével 10 pontra zárkózott fel a Panthers. Sunseri egy újabb Irish FG után remek playt mutatott be, amelynek következtében Jonathan Baldwin teljesen üresen kocoghatott be az endzoneba. Aztán nem sokkal már a győzelemért támadhatott a Panthers, de következett a nap Dave Wannstedt momentuma. 3 perc lehetett hátra a mérkőzésből, és a Pitt saját térfelén állt, két futás után egy leütött passz és 4. és 5 szituáció előtt. Wannstedt időt kért azért, hogy utána ... puntolhasson. Elvesztegetve egy időkérést, a győzelem helyett a vereség elkerülésére játszva. Később visszakerült a labda hozzájuk még egyszer, akkor már természetesen passzoltak, de többek között az az egy elvesztegetett timeout nagyon hiányzott.  A második-harmadik negyed eleji szerencsétlenkedés után a a Panthers feljavult, de mégsem tudtak kijönni győztesen a párharcból, még úgy sem, hogy ezúttal nagyon jó volt Sunseri. A futójátékban Dion Lewis 13, Ray Graham 8 carryt kapott, de egyikük sem volt főszereplő ezen a mérkőzésen.
A mérkőzés legjobbja: Harrison Smith (S, Notre Dame) 11 szerelés, 2 kivédekezett passz, 1 interception

West Virginia Mountaineers-UNLV Rebels 49-10
A vártnál is könnyebb estén volt túl Bill Stewart csapata a UNLV Rebels elleni mérkőzést követően. Noel Devine végül pályára lépett, de alig volt szükség a szereplésére. A kiváló RB 3 futókísérletével 84 yardot és 2 TD-t ért el. Mellette Jock Sandersnek is volt az első félidőben egy TD futása. Az igazi hős viszont a sérülések után visszatérő Brad Starks volt. Az elkapó eredetileg Sanders társa lett volna  a kezdőcsapatban, de megsérült a felkészülés folyamán, így át kellett adnia a helyét Tavon Austinnak és Stedman Bailey is megelőzte a depth charton. Visszatérését 100 elkapott yarddal és 3 TD-vel ünnepelte meg. A harmadik TD-jét követően a harmadik negyed közepén, 42-0-ás állásnál aztán átadta a helyet a cseréknek a kezdőcsapat. A hátralevő játékidőben szépített az eredményen a Rebels, de sokkal már nem sikerült szorosabbá tenniük az összecsapást. A WVU két évnyi szünet után lépte át ismét a 40 pontot egy mérkőzésen.
A mérkőzés legjobbja: Brad Starks (WR, West Virginia) 4 elkapás, 100 elkapott yard, 3 TD

Cincinnati Bearcats-Miami (OH) Redhawks 45-3
A Bearcats egyetlen negyed alatt megadásra késztette az eddig tisztelreméltó eredményeket felmutató Redhawks gárdáját. Zach Collaros, Armon Binns, DJ Woods és Isaiah Pead teljesen felőrölte a Miami (OH) védelmét. A szünetre már 45-3 volt az állás a hazaiaknak. Olyan különbség volt a két csapat között ezen a mérkőzésen, hogyha a második félidőben is a kezdők lépnek pályára, akkor még a 100 pontos különbség is könnyen meglehetett volna. A támadók ismét javuló produkciója, és a két csapat közötti különbségek miatt végül Butch Jones a szünetben változtatott és a cserecsapatot küldte a pályára a második félidőre. Ők sem vitték túlzásba, hiszen végigfutották a második félidőt, amely 0-0-ás döntetlennel ért véget.

Helyezés Csapat Indoklás Előző hét
1. West Virginia Mountaineers Domináns teljesítményt nyújtottak mindkét oldalon egy limitált Devine-nal is, megérdemelten kerültek vissza a ranglistákra. 1.
2. Syracuse Orange Vezetik a Big Eastet és bizonyítottak a USF ellen, tiszteletet parancsoló, még akkor is, ha a nehezebb mérkőzések hátra vannak még. 5.
3. Cincinnati Bearcats Egy olyan ellenféllel szemben remekeltek, amely idén elég jó eredményeket ért el. A támadójáték gondjai megszűnni látszanak. 4.
4. Rutgers Scarlet Knights Chas Dodd jött, látott és győzött. Veszélyesebb volt vele a UConn ellen a Knights (=volt támadójáték Sanun kívül is) , mint Tom Savage irányításával bármelyik idei mérkőzésen. 8.
5. Connecticut Huskies Mi történt már megint ezzel a csapattal? Egy nyert meccset engedtek ki a kezükből a második félidő túl konzervatív játékának köszönhetően. Két jó hét után ismét egy rossz. 2.
6. Louisville Cardinals Nagyon pozitív az összkép. Kiütöttek egy nagyon gyenge együttest, továbbra is úgy tűnik, ők lehetnek a meglepetéscsapat idén. Vagy már azok is?! 6.
7. South Florida Bulls A védelem remek, de hogy a passzjáték nem fog működni a jó védelmek ellen, az most megmutatkozott. BJ Danielstől nagy előrelépés kell, a FAU elleni jó játéka - úgy tűnik - csak egy pillanatnyi fellobbanás volt, most megint problémái vannak. 3.
8. Pittsburgh Panthers Javultak, vesztettek, még mindig nem a csapat szintjén teljesítenek. Visszaestek, mert a többiek egyelőre jobbak náluk. A Cuse ellen debütálnak majd a Big East porondon, az egyéni képességek terén szerényebb, de jobb játékot nyújtó Orange ellen nyerniük kell, ha valamit vissza akarnak hozni az eddigi tragikus szezonból. 7.

Mozgások a ranglistákon:

AP Top 25: West Virginia 25. (az elmúlt héten: nem rangsorolt)
USA Today Coaches’ Poll: West Virginia 25. (az elmúlt héten: nem rangsorolt)
BCS rangsor: -

Beharangozók, hetedik játékhét:

A hét mérkőzése: Syracuse Orange-Pittsburgh Panthers

2004 óta nem nyert a Syracuse a Pittsburgh ellen, de forma alapján jelenleg esélyesebbek a preseason favoritnál a mérkőzés megnyerésére. Papíron a Panthers annyira nem fut rossz idényt, hiszen a vereségeket a Utahtól, a Miamitól és a Notre Dametől szenvedték el, amelyek elismert egyetemek, még ha közülük idén a Utahn kívül mást nem is jegyeznek magasan. A játékszínvonal az, ami a probléma, de azért látszottak már a fejlődés jelei az elmúlt két hétben.
A kiváló védelem mellé egy kiegyensúlyozott offense párosul a Marrone gárdánál, ez teszi veszélyes ellenféllé a Syracuset. A védelem okozhatja a gondot a nem mindig összeszedett játékot mutató Pitt O-nak. A Panthers defense sokat javult a futás és a passz ellen is, de még mindig nem számítanak kimagaslónak Big East szinten. Mindenképpen szorosabb mérkőzés várható, mint amilyen tavaly volt (37-10-re nyert a Panthers akkor), és szerintem a Pitt újabb lépést tesz előre a javulás útján, egy küzdelmes összecsapáson kiharcolt nehéz győzelemmel.

A hét rivalizálása: Louisville Cardinals-Cincinnati Bearcats

A Keg of Nails névre hallgató rivalizálás 1929 óta kerül megrendezésre. A csapatok konferenciákon át tartó vándolása során is megmaradt a rangadó szerepe. Eddig 28 Cincy és 21 Cards siker született egy döntetlen mellett. A legutóbbi két mérkőzést a Bearcats nyerte.
Mike Sanford offenzív koordinátor egy csodálatos támadósort rakott össze Louisvilleben. Azért nevezhetjük őket annak, mert a játékosok egyéni képességei annyira nem kimagaslóak, csapatként viszont remekül működik eddig a Cards O. A Bearcats megélt már egy nagyon nagy hullámvölgyet a szezonban, de kezd visszatalálni a Zach Collaros vezette támadósor korábbi szintjéhez. Sok pont lehet a mérkőzésen, és talán valamivel esélyesebb Butch Jones együttese, de ne írjuk le a Cardst sem, lehet éppen most kezdik még komolyabban sugallni nekünk Charlie Strongék, hogy Louisvilleben már idén nagy eredmények születhetnek...

Kiemelkedő mérkőzések: West Virginia Mountaineers (25.)-South Florida Bulls; Rutgers Scarlet Knights-Army Black Knights

A nagyszerű D-kről szólhat a WVU-USF péntek hajnali összecsapása, hiszen két pazar védelmet láthatunk. A Mountaineers inkább a futás ellen, a Bulls inkább a passz ellen remekel idén. Így talán egy egészséges Devine számára lenne ideális ez a mérkőzés, de egyelőre nem tudni, hogy képes lesz-e egyáltalán pályára lépni. A USF-nek nagy hátrány, hogy a WVU inkább futás ellen jó, mert a passzjáték bizony nem képes cipelni a támadósort.
A West Virginia a Big East legkomplettebb csapata, a Bullsnál a támadójátékban vannak gondok, és ez okozhatja a vesztüket ezen a mérkőzésen.

A Big East csapatok már csupán három konferencián kívüli mérkőzést játszanak idén, ebből az egyik hátralevő a Rutgers-Army rangadó. A New York Metropolitan Area két csapata ezúttal semleges pályán, a New Meadowlands Stadiumban csap össze egymással. A Rutgers kezdő QB-je az elmúlt másfél mérkőzésen remekül játszó Chas Dodd lesz, de ettől még az offense gondjai ismét jelentkezhetnek bármikor... A D viszont továbbra is remek. Az Army egy futásorientált csapat, így leginkább arra kell készülniük Schianoéknak. Jordan Todman ugyan 123 yardot ért el ellenük, de ennek a fele egyetlen carrynek volt köszönhető, megfelelően védekeztek a futózseni ellen. Márpedig Todman szintű játékosa a Black Knightsnak nincs. Az Army az elmúlt héten azt a Tulanet verte meg 41-23-ra, amelytől a Rutgers két hete kikapott. Ennek ellenére a Scarlet Knights lehet a meccs esélyese, hiszen idei produkciójuk alapján képesek lehetnek limitálni a Hadsereg többfejű futószörnyének hatékonyságát.