Újra működik a regisztráció és az email küldés a feliratkozott topikokra!

Autó- és motorsportok

21 feliratkozó

több mint 2 éve
NB2 New England Patriots 29 039 — nabege2@yahoo.com
van m4
több mint 2 éve
NB2 New England Patriots 29 039 — nabege2@yahoo.com
 motorsport2.sportshub.stream/event/m%D1%96%D0%B0m%D1%96_gr%D0%B0nd_%D1%80r%D1%96x_204559934/
több mint 2 éve
zacknorb Green Bay Packers Cincinnati Bearcats 24 648 — Egy ember vagyok tesó meg egy bankkártya
gec, nem lehetnek az m4-nél ennyire kretének hogy riportokat adnak az élő f1 helyett
vagy mégis?
több mint 2 éve
NB2 New England Patriots 29 039 — nabege2@yahoo.com
Egyelőre nincs jelünk a Forma-1-es helyszínről, dolgozunk a hiba elhárításán. Köszönjük a türelmet!!!



bokszutcafészbuk
több mint 2 éve
steelwolf Pittsburgh Steelers 10 967 — 2013 óta Pittsburgh Steelers fotelszurkoló!
Leclerc bekezdet 😦🤣
több mint 2 éve
🤘 gaben 🤘 Chicago Bears Duke Blue Devils 9 040 — If you ain't cheatin', you ain't tryin'
Szörnyű ez a szegény TCR
Gondolom mind első kerekes. Folyton elfékezik meg lecsúsznak az ívről, tempó meg semmi.

Szerkesztette: 🤘 gaben 🤘

" Szeretem a jeget, hagyjál békén. "
több mint 2 éve
zacknorb Green Bay Packers Cincinnati Bearcats 24 648 — Egy ember vagyok tesó meg egy bankkártya
 www.motogp.com/en/news/2024/05/03/grand-prix-of-kazakhstan-postponed-until-later-in-2024/497181?utm_source=twitter.com&utm_medium=social&utm_campaign=traffic
több mint 2 éve
Heisman nádor Denver Broncos Oregon Ducks 28 015 — "Montoya por favor!"
Napi jó hír: Assen marad a MotoGP naptárban 2031-ig 😊

NFL : Denver Broncos / NCAA : Oregon Ducks, BYU, Penn State, Iowa / Peyton Manning, Marcus Mariota
Soccer : Arsenal, Levante, Lazio, Millwall, Stuttgart / National Teams : HUN, ESP
NBA : Mavericks [Doncic] / NHL : Ducks, Maple Leafs / MLB : Twins, Astros
F1 : Lewis Hamilton / MotoGP : Marc & Alex Marquez, Pedro Acosta (és igazából mindenki más) / NASCAR : #22 Joey Logano
Cycling : Pogacar, Meintjes, Valter, Quintana, Contador, Cras, Juan Ayuso
Darts : Nathan Aspinall, Chris Dobey, Gerwyn Price
UFC : Justin Gaethje, Cody Garbrandt, Nate Diaz, Brandon Moreno
Euroleague : Valencia Basket / Tennis : Federer, Alcaraz
több mint 2 éve
slowmotion Dallas Cowboys 28 155 — Cowboys fan
 totalcar.hu/magazin/kozelet/2024/05/01/senna-halalos-balesetenek-oka-a-forma-1-tortenetenek-legnagyobb-rejtelye/
🤘 gaben 🤘
A szikraesős elmélet kapcsán még az érdekes, amit az alsóbb linkelt videóban szerepelt.
Senna autója a hatodik körben láthatóan szikrázott a Tamburello bejárata előtt, viszont akkor simán elfordult.
Schumacher kamerájából azonban látszik, hogy a hetedik körben, közvetlenül a baleset előtt nem volt szikra, ami megszüntette volna a tapadást.

A Tamburelloban szokásos sliding viszont nem következett be: a videóban linkelnek egy csomó bevágást slidingokról, amikor a kanyarral ellentétes irányba forognak ki a kerekek, többek között Sennától is több ilyet. Imolában és más pályákról is.
A balesetnél viszont a kerekek egyenesen állnak, meg sem mozdulnak, hanem az autó egyenesen száguld a fal felé.
A cockpit kamerából látszik, hogy Senna feje teljesen balra bicsaklik és a telemetria is azt mutatta, hogy a kormányt teljes erővel tekerte (valószínűleg emiatt is emelkedett meg a kormánymű). Elvette a gáz is, és fékhatás is kialakult, ami viszont a rosszullét ellen hat.
Willie Parker
a bal oldali kamerán (ami a képernyő jobb alsó sarkában van) látszik, hogy mielőtt Senna sisakja megjelenik a kamera látóterében, azelőtt fordul a háttér a kamera előtt. aztán jön a bukó, és a háttér teljesen stabilan áll. mondjuk Schumi kamerájából meg az látszik, hogy pont a kiegyenesítés környékén van némi szikra.

ha a kormányrúd törik el a kanyar közben, akkor a lendület pont így egyenesíti ki a menetirányt ellenállás hiányában, mert a kerekek a lendület irányába fordulnak.

ha a kocsi kanyarodás közben megcsúszik, akkor szerintem meg is pördült volna.

a szikraeső jelenthetné ez utóbbit, de szerintem azt is, hogy amikor eltört a kormányrúd, kiegyenesedett az autó mozgása, akkor megszűnt a jobbra dőlés is hirtelen, hossztengely körül balra fordult a törzs, és a padlólemez bal fele az aszfalthoz csapódott.
több mint 2 éve
Eazzy Philadelphia Eagles 5 279 — No one likes us, cause no one like us
Nem feltétlenül csak Newey a lényeg, hanem hogy 2007 után először lehetne Ferrari egyéni VB. És erre nyilván nagy a sansz Max és Newey kombóval erősödve.

Don't talk the walk, Walk the talk!
több mint 2 éve
Jughead Dallas Cowboys 6 767
Adrian Newey 2025 első negyedéveben, 19 év után távozik az F1-es csapat kötelékéből, de addig is az RB17 kódjelű szupersportautó befejezésén dolgozik majd elsősorban. Egyelőre tehát távozott is, meg nem is. A háttérben valószínűleg folynak az egyeztetések, de jelen állás szerint 2027 előtt nem csatlakozhat más csapathoz.
-Wéber
steelwolf
2025 első negyedéve után már dolgozhat másik csapatnál és annak a 2026-os autóján.
Heisman nádor
A kérdés inkább az, hogy Horner úrrá tud lenni a helyzeten vagy Neweyt követve szétesik a csapat.
Pillanatnyilag nem Hornerre fogadnék. Az erózió elindult, egyre több dolog fog lemálni, a pótlás kérdéses. Lehet ebből is egy Mclaren - Ron Dennis búcsú story lesz.
vpi
Azért kemény lenne ha nemsokára Max is menne mondjuk vele a Ferrariba, és akkor megint lehet sansz egy 8x VB-re...elvégre mindenki akar életében egyszer Ferrari-t vezetni.
Eazzy
28 évesen minden valószínűség szerint 5x világbajnok lesz, Newey nélkül is reális sansza lesz erre.
több mint 2 éve
Eazzy Philadelphia Eagles 5 279 — No one likes us, cause no one like us
Adrian Newey 2025 első negyedéveben, 19 év után távozik az F1-es csapat kötelékéből, de addig is az RB17 kódjelű szupersportautó befejezésén dolgozik majd elsősorban. Egyelőre tehát távozott is, meg nem is. A háttérben valószínűleg folynak az egyeztetések, de jelen állás szerint 2027 előtt nem csatlakozhat más csapathoz.
-Wéber
steelwolf
2025 első negyedéve után már dolgozhat másik csapatnál és annak a 2026-os autóján.
Heisman nádor
A kérdés inkább az, hogy Horner úrrá tud lenni a helyzeten vagy Neweyt követve szétesik a csapat.
Pillanatnyilag nem Hornerre fogadnék. Az erózió elindult, egyre több dolog fog lemálni, a pótlás kérdéses. Lehet ebből is egy Mclaren - Ron Dennis búcsú story lesz.
vpi
Azért kemény lenne ha nemsokára Max is menne mondjuk vele a Ferrariba, és akkor megint lehet sansz egy 8x VB-re...elvégre mindenki akar életében egyszer Ferrari-t vezetni.

Don't talk the walk, Walk the talk!
több mint 2 éve
Willie Parker Pittsburgh Steelers Notre Dame Fighting Irish 17 699
 totalcar.hu/magazin/kozelet/2024/05/01/senna-halalos-balesetenek-oka-a-forma-1-tortenetenek-legnagyobb-rejtelye/
🤘 gaben 🤘
A szikraesős elmélet kapcsán még az érdekes, amit az alsóbb linkelt videóban szerepelt.
Senna autója a hatodik körben láthatóan szikrázott a Tamburello bejárata előtt, viszont akkor simán elfordult.
Schumacher kamerájából azonban látszik, hogy a hetedik körben, közvetlenül a baleset előtt nem volt szikra, ami megszüntette volna a tapadást.

A Tamburelloban szokásos sliding viszont nem következett be: a videóban linkelnek egy csomó bevágást slidingokról, amikor a kanyarral ellentétes irányba forognak ki a kerekek, többek között Sennától is több ilyet. Imolában és más pályákról is.
A balesetnél viszont a kerekek egyenesen állnak, meg sem mozdulnak, hanem az autó egyenesen száguld a fal felé.
A cockpit kamerából látszik, hogy Senna feje teljesen balra bicsaklik és a telemetria is azt mutatta, hogy a kormányt teljes erővel tekerte (valószínűleg emiatt is emelkedett meg a kormánymű). Elvette a gáz is, és fékhatás is kialakult, ami viszont a rosszullét ellen hat.
több mint 2 éve
🤘 gaben 🤘 Chicago Bears Duke Blue Devils 9 040 — If you ain't cheatin', you ain't tryin'
 totalcar.hu/magazin/kozelet/2024/05/01/senna-halalos-balesetenek-oka-a-forma-1-tortenetenek-legnagyobb-rejtelye/

" Szeretem a jeget, hagyjál békén. "
több mint 2 éve
Willie Parker Pittsburgh Steelers Notre Dame Fighting Irish 17 699
Ma éppen 30 éve az F1 történelem talán 2 legsötétebb napja....
Roland Ratzenberger 🇦🇹
Ayrton Senna 🇧🇷

R.I.P.
ThundersNFL a Paraszt
Én még mindig nem értem Senna balesetét: ma is megnéztem újra a belső kamerás felvételt és nem értem mitől indult meg az autó. Nem akarom elhinni, hogy nem technikai hiba vagy rosszullét következménye, olyan furcsa az egész.
Szokol
Nem az volt a konszenzus, hogy technikai hiba volt a baleset?
zacknorb
Régen láttam, de ennél többre úgy tudom nem jutottak

 youtu.be/Ows5AOKQhqU?si=NBtt_adcVRcq5P_2


illetve kiegészítés
 youtu.be/1NjSIZfG5rk?si=puBxzNKPP58ntn6k

Szerkesztette: Willie Parker
több mint 2 éve
vpi New England Patriots Rutgers Scarlet Knights 4 682 — Patriot
Adrian Newey 2025 első negyedéveben, 19 év után távozik az F1-es csapat kötelékéből, de addig is az RB17 kódjelű szupersportautó befejezésén dolgozik majd elsősorban. Egyelőre tehát távozott is, meg nem is. A háttérben valószínűleg folynak az egyeztetések, de jelen állás szerint 2027 előtt nem csatlakozhat más csapathoz.
-Wéber
steelwolf
2025 első negyedéve után már dolgozhat másik csapatnál és annak a 2026-os autóján.
Heisman nádor
A kérdés inkább az, hogy Horner úrrá tud lenni a helyzeten vagy Neweyt követve szétesik a csapat.
Pillanatnyilag nem Hornerre fogadnék. Az erózió elindult, egyre több dolog fog lemálni, a pótlás kérdéses. Lehet ebből is egy Mclaren - Ron Dennis búcsú story lesz.

Zsebi, Pilla, Szuszi, Pizsi, Pulcsi, Bolka, Bendegúz, Tihamér, Lolka és Pacsi
több mint 2 éve
zacknorb Green Bay Packers Cincinnati Bearcats 24 648 — Egy ember vagyok tesó meg egy bankkártya
Ma éppen 30 éve az F1 történelem talán 2 legsötétebb napja....
Roland Ratzenberger 🇦🇹
Ayrton Senna 🇧🇷

R.I.P.
ThundersNFL a Paraszt
Én még mindig nem értem Senna balesetét: ma is megnéztem újra a belső kamerás felvételt és nem értem mitől indult meg az autó. Nem akarom elhinni, hogy nem technikai hiba vagy rosszullét következménye, olyan furcsa az egész.
Szokol
Nem az volt a konszenzus, hogy technikai hiba volt a baleset?
több mint 2 éve
Szokol Pittsburgh Steelers 7 420 — Steelers fan
Ma éppen 30 éve az F1 történelem talán 2 legsötétebb napja....
Roland Ratzenberger 🇦🇹
Ayrton Senna 🇧🇷

R.I.P.
ThundersNFL a Paraszt
Én még mindig nem értem Senna balesetét: ma is megnéztem újra a belső kamerás felvételt és nem értem mitől indult meg az autó. Nem akarom elhinni, hogy nem technikai hiba vagy rosszullét következménye, olyan furcsa az egész.
több mint 2 éve
Heisman nádor Denver Broncos Oregon Ducks 28 015 — "Montoya por favor!"
Adrian Newey 2025 első negyedéveben, 19 év után távozik az F1-es csapat kötelékéből, de addig is az RB17 kódjelű szupersportautó befejezésén dolgozik majd elsősorban. Egyelőre tehát távozott is, meg nem is. A háttérben valószínűleg folynak az egyeztetések, de jelen állás szerint 2027 előtt nem csatlakozhat más csapathoz.
-Wéber
steelwolf
2025 első negyedéve után már dolgozhat másik csapatnál és annak a 2026-os autóján.

NFL : Denver Broncos / NCAA : Oregon Ducks, BYU, Penn State, Iowa / Peyton Manning, Marcus Mariota
Soccer : Arsenal, Levante, Lazio, Millwall, Stuttgart / National Teams : HUN, ESP
NBA : Mavericks [Doncic] / NHL : Ducks, Maple Leafs / MLB : Twins, Astros
F1 : Lewis Hamilton / MotoGP : Marc & Alex Marquez, Pedro Acosta (és igazából mindenki más) / NASCAR : #22 Joey Logano
Cycling : Pogacar, Meintjes, Valter, Quintana, Contador, Cras, Juan Ayuso
Darts : Nathan Aspinall, Chris Dobey, Gerwyn Price
UFC : Justin Gaethje, Cody Garbrandt, Nate Diaz, Brandon Moreno
Euroleague : Valencia Basket / Tennis : Federer, Alcaraz
több mint 2 éve
Hanni Seattle Seahawks Army Black Knights 8 734 — Poloska confirmed
Meglepően nem öklendeztem fel az ebédet a Dinoco Ferrari láttán. Not good not terrible a véleményem.
több mint 2 éve
ThundersNFL AntiHarcosKlubAlapító New England Patriots 19 259 — !SuPeR6BoWL!Vrabel.......
Ma éppen 30 éve az F1 történelem talán 2 legsötétebb napja....
Roland Ratzenberger 🇦🇹
Ayrton Senna 🇧🇷

R.I.P.

Draft


2001-2003-2004-2014-2016-2018
több mint 2 éve
steelwolf Pittsburgh Steelers 10 967 — 2013 óta Pittsburgh Steelers fotelszurkoló!
Adrian Newey 2025 első negyedéveben, 19 év után távozik az F1-es csapat kötelékéből, de addig is az RB17 kódjelű szupersportautó befejezésén dolgozik majd elsősorban. Egyelőre tehát távozott is, meg nem is. A háttérben valószínűleg folynak az egyeztetések, de jelen állás szerint 2027 előtt nem csatlakozhat más csapathoz.
-Wéber
több mint 2 éve
Cowboykarcsi90 3 585 — …not me…Im in my prime!
A futam után amúgy be akartam írni, hogy nem tudom, hogy ez most egy átmeneti futam volt, vagy lesz változás, mert
- Aprillák sehol
- Acosta sem villogott
- VR46-ok jól mozogtak, sőt ugye jött egy dobogó is
- Félig ideírhatom, hogy MM valóban harcolt a győzelemért (jó Texasban is, de az első kettőn nem igazán volt köze a vezetőhöz)
Szóval az első 3 futamon nem ezt láttuk, kíváncsi vagyok, hogy ez egy átmeneti fellángolás/visszaesés volt vagy folytatódik a trend.
NB2
Én szeretnék hinni az Apriliában és főleg MVKben, de az utóbbi évek alapján inkább hajlamos vagyok azt mondani, hogy ez van közelebb a valósághoz, és Portimao meg Texas volt egy perfect storm nekik. Aztán cáfoljanak rám.

Acostának szerintem most nagyon szarul jött a két bukás. Főleg az időmérős, mert amiatt indult a negyedik sorból. Szombaton még ezt tudta kompenzálni azzal, hogy kiestek vagy öten előle, de vasárnap már benn ragadt a húsdarálóba

Bezz éd Diggi remélem megtalálja lassan a gól lövő cipőt. Diggi amugy a hétfői tesztet első helyen hozta be.

MM szerintem valóban a VB címért fog harcolni idén, de ezt ugye már írtam korábban.

The ring dang doo, now what is that?
Its soft and round like a pussy cat!
Got a hole in the middle, and it's split in two
and that's what you call the ring dang doo!
több mint 2 éve
NB2 New England Patriots 29 039 — nabege2@yahoo.com
A futam után amúgy be akartam írni, hogy nem tudom, hogy ez most egy átmeneti futam volt, vagy lesz változás, mert
- Aprillák sehol
- Acosta sem villogott
- VR46-ok jól mozogtak, sőt ugye jött egy dobogó is
- Félig ideírhatom, hogy MM valóban harcolt a győzelemért (jó Texasban is, de az első kettőn nem igazán volt köze a vezetőhöz)
Szóval az első 3 futamon nem ezt láttuk, kíváncsi vagyok, hogy ez egy átmeneti fellángolás/visszaesés volt vagy folytatódik a trend.
több mint 2 éve
Cowboykarcsi90 3 585 — …not me…Im in my prime!
Tavalyi technika igen, de azért ez a tavalyi technika simán jobb még most is a rajtrácson lévő összes idei gépnél amit nem Bolognában építettek.

Azért a ló hasa alatt se kell átesni, és úgy csinálni, mintha Marc még mindig a tök utolsó Hondával menne a dobogókért…

Az egyik legjobb motoron ül(amit én egyáltalán nem bánok még mielőtt…)

The ring dang doo, now what is that?
Its soft and round like a pussy cat!
Got a hole in the middle, and it's split in two
and that's what you call the ring dang doo!