NFL eredménykövetés NFL eredménykövetés - 1 aktív topik

Autó- és motorsportok

18 feliratkozó

több mint 2 éve
csipkelli 4 008
Egyébként a FIA baromságainál egy undorítóbb dolgot tudok csak.
Amit tol most az összes brit vagy brit közeli ember nyilatkozat címén az totálisan nevetséges. Páros lábbal állnak bele Verstappenbe és Hamit éltetik.
Fúj de undorodom az ilyentől...
Toca
Mi ugyanezt csinálnánk, ha azt gondolnánk, hogy elcsaltak tőlünk egy olimpiai aranyat. Szöllősi Gyuri Szaniszló Ferenc paródiákat adna elő a Nemzeti Sportban.
Verstappent mondjuk nem értem, miért veszik elő, de hát hülye angolok.
több mint 2 éve
Vito Minnesota Vikings LSU Tigers 619 — Purple People Eaters
Érdekes volt az első tesztnap a jövő évihez hasonló autókkal. Csak a Haas volt rosszabb, mint a Red Bull (Verstappen) és a Merci (Russell), a McLaren és a Ferrari majdnem két másodpercet vert rájuk.

Nyilván messze még a március és ezek még nem is a végleges autók, de azért érdekes, hiszen nem egyszer volt idén arról szó, hogy a többi csapat a szezon felénél abbahagyta az idei fejlesztést, míg a Red Bull és Merci nyilván nem (mondhat a Merci amit akar, év közben is egyfolytában fejlődött az autójuk). Persze mem valószínű, hogy ennyire visszaesnek, de talán némi hátrányuk lehet, ami többszereplőssé tehetné az évet.
Jughead
Te is úgy érzed, hogy hamis vágyakat ébresztenek a többiekben?

Verstappenből meg kinézem, hogy full beállva tesztelt.
Willie Parker
Ezek még nem azok az autók ránézésre sem!
Tesztelnek egy-egy elemet és ennyi…
Motor nem fog változni drasztikusan, az aero csomag versenyben pedig meglepődnék, ha Newey nem húzna elő valamit a cilinderből az altatás után!
clbass
Én el tudom képzelni. Necces dolog a szabályváltozás.
2014-ben a Red Bull hirtelen nem volt contender pedig címvédők voltak, 2009-ben egy technikai trükknek köszönhetően a Brawn szétalázta a mezőnyt, a Mclaren lényegében azóta nem találja magát és sorolhatnám.
Tulajdonképp minden szabályváltoztatás az épp aktuális verhetetlen csapat ellen szól, miért vagy biztos, hogy most nem így lesz?
vpi
Nem mondom, hogy nem lehet igazad a végén, megszívhatja ezt a RB és a Merci is. De ezeket nem mostanában találták ki - ugye normál esetben már idéntől ez lett volna, szóval nem hiszem, hogy bármelyik most verhetetlen csapat ellen menne. Persze a legjobbnak van a legtöbb veszíteni valója, de ez nem rájuk írt változtatás.

Továbbá a Red Bull és Mclaren visszaesése is ennél összetettebb.
A Red Bull úgy nem volt kontender 2014-ben, hogy az űrautó Merci ellen mentek (11 kettős győzelem a szezonban), de egyébként behúzták a 2. helyet és csak ők nyertek a Mercin kívül futamot. Jelentős részben egyébként a Renault visszaesésének volt köszönhető a Red Bull visszaesése. Ezt lehetett látni a többi Renault motoros csapaton, főleg a Lotus szenvedésén.
A Mclaren meg annyira szenvedett, hogy 2009-től sorozatban 3-2-2-3. volt a helyezésük a konstruktőriben, mindegyik évben több futamot nyerve. Ez semennyire nem lóg ki a előtte lévő 10 éves eredménysorukból. Nekik a Honda projekt tette be a kaput inkább.
több mint 2 éve
vpi New England Patriots Rutgers Scarlet Knights 3 859 — Patriot
Érdekes volt az első tesztnap a jövő évihez hasonló autókkal. Csak a Haas volt rosszabb, mint a Red Bull (Verstappen) és a Merci (Russell), a McLaren és a Ferrari majdnem két másodpercet vert rájuk.

Nyilván messze még a március és ezek még nem is a végleges autók, de azért érdekes, hiszen nem egyszer volt idén arról szó, hogy a többi csapat a szezon felénél abbahagyta az idei fejlesztést, míg a Red Bull és Merci nyilván nem (mondhat a Merci amit akar, év közben is egyfolytában fejlődött az autójuk). Persze mem valószínű, hogy ennyire visszaesnek, de talán némi hátrányuk lehet, ami többszereplőssé tehetné az évet.
Jughead
Te is úgy érzed, hogy hamis vágyakat ébresztenek a többiekben?

Verstappenből meg kinézem, hogy full beállva tesztelt.
Willie Parker
Ezek még nem azok az autók ránézésre sem!
Tesztelnek egy-egy elemet és ennyi…
Motor nem fog változni drasztikusan, az aero csomag versenyben pedig meglepődnék, ha Newey nem húzna elő valamit a cilinderből az altatás után!
clbass
Én el tudom képzelni. Necces dolog a szabályváltozás.
2014-ben a Red Bull hirtelen nem volt contender pedig címvédők voltak, 2009-ben egy technikai trükknek köszönhetően a Brawn szétalázta a mezőnyt, a Mclaren lényegében azóta nem találja magát és sorolhatnám.
Tulajdonképp minden szabályváltoztatás az épp aktuális verhetetlen csapat ellen szól, miért vagy biztos, hogy most nem így lesz?
több mint 2 éve
clbass New Orleans Saints 3 113 — Saints fan
Érdekes volt az első tesztnap a jövő évihez hasonló autókkal. Csak a Haas volt rosszabb, mint a Red Bull (Verstappen) és a Merci (Russell), a McLaren és a Ferrari majdnem két másodpercet vert rájuk.

Nyilván messze még a március és ezek még nem is a végleges autók, de azért érdekes, hiszen nem egyszer volt idén arról szó, hogy a többi csapat a szezon felénél abbahagyta az idei fejlesztést, míg a Red Bull és Merci nyilván nem (mondhat a Merci amit akar, év közben is egyfolytában fejlődött az autójuk). Persze mem valószínű, hogy ennyire visszaesnek, de talán némi hátrányuk lehet, ami többszereplőssé tehetné az évet.
Jughead
Te is úgy érzed, hogy hamis vágyakat ébresztenek a többiekben?

Verstappenből meg kinézem, hogy full beállva tesztelt.
Willie Parker
Ezek még nem azok az autók ránézésre sem!
Tesztelnek egy-egy elemet és ennyi…
Motor nem fog változni drasztikusan, az aero csomag versenyben pedig meglepődnék, ha Newey nem húzna elő valamit a cilinderből az altatás után!
több mint 2 éve
Willie Parker Pittsburgh Steelers 15 311
Érdekes volt az első tesztnap a jövő évihez hasonló autókkal. Csak a Haas volt rosszabb, mint a Red Bull (Verstappen) és a Merci (Russell), a McLaren és a Ferrari majdnem két másodpercet vert rájuk.

Nyilván messze még a március és ezek még nem is a végleges autók, de azért érdekes, hiszen nem egyszer volt idén arról szó, hogy a többi csapat a szezon felénél abbahagyta az idei fejlesztést, míg a Red Bull és Merci nyilván nem (mondhat a Merci amit akar, év közben is egyfolytában fejlődött az autójuk). Persze mem valószínű, hogy ennyire visszaesnek, de talán némi hátrányuk lehet, ami többszereplőssé tehetné az évet.
Jughead
Te is úgy érzed, hogy hamis vágyakat ébresztenek a többiekben?

Verstappenből meg kinézem, hogy full beállva tesztelt.
több mint 2 éve
Toca Minnesota Vikings 19 268 — Vikings fan
Érdekes volt az első tesztnap a jövő évihez hasonló autókkal. Csak a Haas volt rosszabb, mint a Red Bull (Verstappen) és a Merci (Russell), a McLaren és a Ferrari majdnem két másodpercet vert rájuk.

Nyilván messze még a március és ezek még nem is a végleges autók, de azért érdekes, hiszen nem egyszer volt idén arról szó, hogy a többi csapat a szezon felénél abbahagyta az idei fejlesztést, míg a Red Bull és Merci nyilván nem (mondhat a Merci amit akar, év közben is egyfolytában fejlődött az autójuk). Persze mem valószínű, hogy ennyire visszaesnek, de talán némi hátrányuk lehet, ami többszereplőssé tehetné az évet.
Jughead
Merci RB duónak van annyi pénze hogy egyszerre fejlessze a két autótipust, sőt a Merciről olvastam ilyet szezon közben. Meg ha valakik tudják mennyi számít az új szabályváltozás, az pont a Mercedesék. Sőt, én még azt is belelátom, hogy akkora előnyük van hogy kísérleteznek más beállításokkal stb.
Heisman
Fizetési sapka van tudtommal, szóval mindegy mennyijük van.
Jughead
City és a PSG is tartja az UEFA fair playt.
Toca
Igen a Mercedes a büdös geci ezredjére is 😀😀😀

a pénzt úgy értettem hogy meg tudnak annyi embert fizetni, hogy szétosztják a projekteket két csoport között, de mindkét projekt a másik capbe tartozik. a 2021-es és a 2022-es fizetési sapka külön van.
Heisman
Nem a Mercedesre értettem specifikusan, hanem a Ferrari - RB - Merci kombora, biztos vagyok benne hogy vannak sutyiba fejlesztések amik nem úgy vannak el számolva.
Amúgy nekem semmi bajom a Mercivel, nagyon ügyesen csinálták az elmúlt éveket.

És igen pl. a két külön tervezői csapat is már ilyen.
Mondjuk azért jelentős visszavágás ez is, de mivel a Merci azért főleg az alap előnyből el már a korszak kezdete óta valószínűleg az olló szűkűlni fog.
Kivétel, ha valamelyik csapat megint talál egy olyan elemet amit a többi majd később másol vagy a motorok között különbség lesz.
több mint 2 éve
Heisman nádor Denver Broncos Oregon Ducks 24 376 — “Sha-la-la-la-la-la, Thiiiiii-baut Pinot!“
Érdekes volt az első tesztnap a jövő évihez hasonló autókkal. Csak a Haas volt rosszabb, mint a Red Bull (Verstappen) és a Merci (Russell), a McLaren és a Ferrari majdnem két másodpercet vert rájuk.

Nyilván messze még a március és ezek még nem is a végleges autók, de azért érdekes, hiszen nem egyszer volt idén arról szó, hogy a többi csapat a szezon felénél abbahagyta az idei fejlesztést, míg a Red Bull és Merci nyilván nem (mondhat a Merci amit akar, év közben is egyfolytában fejlődött az autójuk). Persze mem valószínű, hogy ennyire visszaesnek, de talán némi hátrányuk lehet, ami többszereplőssé tehetné az évet.
Jughead
Merci RB duónak van annyi pénze hogy egyszerre fejlessze a két autótipust, sőt a Merciről olvastam ilyet szezon közben. Meg ha valakik tudják mennyi számít az új szabályváltozás, az pont a Mercedesék. Sőt, én még azt is belelátom, hogy akkora előnyük van hogy kísérleteznek más beállításokkal stb.
Heisman
Fizetési sapka van tudtommal, szóval mindegy mennyijük van.
Jughead
City és a PSG is tartja az UEFA fair playt.
Toca
Igen a Mercedes a büdös geci ezredjére is 😀😀😀

a pénzt úgy értettem hogy meg tudnak annyi embert fizetni, hogy szétosztják a projekteket két csoport között, de mindkét projekt a másik capbe tartozik. a 2021-es és a 2022-es fizetési sapka külön van.

NFL : Denver Broncos / NCAA : Oregon Ducks, BYU, Penn State, Iowa / Peyton Manning, Marcus Mariota
Soccer : Arsenal, Levante, Lazio, Millwall, Stuttgart / National Teams : HUN, ESP
NBA : Mavericks [Doncic] / NHL : Ducks, Maple Leafs / MLB : Twins, Astros
F1 : Lewis Hamilton / MotoGP : Marc & Alex Marquez, Pedro Acosta (és igazából mindenki más) / NASCAR : #22 Joey Logano
Cycling : Pogacar, Meintjes, Valter, Quintana, Contador, Cras, Juan Ayuso
Darts : Nathan Aspinall, Chris Dobey, Gerwyn Price, Ricky Evans
UFC : Justin Gaethje, Cody Garbrandt, Nate Diaz, Brandon Moreno
Euroleague : Valencia Basket / Tennis : Federer, Alcaraz
több mint 2 éve
Toca Minnesota Vikings 19 268 — Vikings fan
Érdekes volt az első tesztnap a jövő évihez hasonló autókkal. Csak a Haas volt rosszabb, mint a Red Bull (Verstappen) és a Merci (Russell), a McLaren és a Ferrari majdnem két másodpercet vert rájuk.

Nyilván messze még a március és ezek még nem is a végleges autók, de azért érdekes, hiszen nem egyszer volt idén arról szó, hogy a többi csapat a szezon felénél abbahagyta az idei fejlesztést, míg a Red Bull és Merci nyilván nem (mondhat a Merci amit akar, év közben is egyfolytában fejlődött az autójuk). Persze mem valószínű, hogy ennyire visszaesnek, de talán némi hátrányuk lehet, ami többszereplőssé tehetné az évet.
Jughead
Merci RB duónak van annyi pénze hogy egyszerre fejlessze a két autótipust, sőt a Merciről olvastam ilyet szezon közben. Meg ha valakik tudják mennyi számít az új szabályváltozás, az pont a Mercedesék. Sőt, én még azt is belelátom, hogy akkora előnyük van hogy kísérleteznek más beállításokkal stb.
Heisman
Fizetési sapka van tudtommal, szóval mindegy mennyijük van.
Jughead
City és a PSG is tartja az UEFA fair playt.
több mint 2 éve
Jughead Dallas Cowboys 4 969
Érdekes volt az első tesztnap a jövő évihez hasonló autókkal. Csak a Haas volt rosszabb, mint a Red Bull (Verstappen) és a Merci (Russell), a McLaren és a Ferrari majdnem két másodpercet vert rájuk.

Nyilván messze még a március és ezek még nem is a végleges autók, de azért érdekes, hiszen nem egyszer volt idén arról szó, hogy a többi csapat a szezon felénél abbahagyta az idei fejlesztést, míg a Red Bull és Merci nyilván nem (mondhat a Merci amit akar, év közben is egyfolytában fejlődött az autójuk). Persze mem valószínű, hogy ennyire visszaesnek, de talán némi hátrányuk lehet, ami többszereplőssé tehetné az évet.
Jughead
Merci RB duónak van annyi pénze hogy egyszerre fejlessze a két autótipust, sőt a Merciről olvastam ilyet szezon közben. Meg ha valakik tudják mennyi számít az új szabályváltozás, az pont a Mercedesék. Sőt, én még azt is belelátom, hogy akkora előnyük van hogy kísérleteznek más beállításokkal stb.
Heisman
Fizetési sapka van tudtommal, szóval mindegy mennyijük van.
több mint 2 éve
Heisman nádor Denver Broncos Oregon Ducks 24 376 — “Sha-la-la-la-la-la, Thiiiiii-baut Pinot!“
Érdekes volt az első tesztnap a jövő évihez hasonló autókkal. Csak a Haas volt rosszabb, mint a Red Bull (Verstappen) és a Merci (Russell), a McLaren és a Ferrari majdnem két másodpercet vert rájuk.

Nyilván messze még a március és ezek még nem is a végleges autók, de azért érdekes, hiszen nem egyszer volt idén arról szó, hogy a többi csapat a szezon felénél abbahagyta az idei fejlesztést, míg a Red Bull és Merci nyilván nem (mondhat a Merci amit akar, év közben is egyfolytában fejlődött az autójuk). Persze mem valószínű, hogy ennyire visszaesnek, de talán némi hátrányuk lehet, ami többszereplőssé tehetné az évet.
Jughead
Merci RB duónak van annyi pénze hogy egyszerre fejlessze a két autótipust, sőt a Merciről olvastam ilyet szezon közben. Meg ha valakik tudják mennyi számít az új szabályváltozás, az pont a Mercedesék. Sőt, én még azt is belelátom, hogy akkora előnyük van hogy kísérleteznek más beállításokkal stb.

NFL : Denver Broncos / NCAA : Oregon Ducks, BYU, Penn State, Iowa / Peyton Manning, Marcus Mariota
Soccer : Arsenal, Levante, Lazio, Millwall, Stuttgart / National Teams : HUN, ESP
NBA : Mavericks [Doncic] / NHL : Ducks, Maple Leafs / MLB : Twins, Astros
F1 : Lewis Hamilton / MotoGP : Marc & Alex Marquez, Pedro Acosta (és igazából mindenki más) / NASCAR : #22 Joey Logano
Cycling : Pogacar, Meintjes, Valter, Quintana, Contador, Cras, Juan Ayuso
Darts : Nathan Aspinall, Chris Dobey, Gerwyn Price, Ricky Evans
UFC : Justin Gaethje, Cody Garbrandt, Nate Diaz, Brandon Moreno
Euroleague : Valencia Basket / Tennis : Federer, Alcaraz
több mint 2 éve
Jughead Dallas Cowboys 4 969
Érdekes volt az első tesztnap a jövő évihez hasonló autókkal. Csak a Haas volt rosszabb, mint a Red Bull (Verstappen) és a Merci (Russell), a McLaren és a Ferrari majdnem két másodpercet vert rájuk.

Nyilván messze még a március és ezek még nem is a végleges autók, de azért érdekes, hiszen nem egyszer volt idén arról szó, hogy a többi csapat a szezon felénél abbahagyta az idei fejlesztést, míg a Red Bull és Merci nyilván nem (mondhat a Merci amit akar, év közben is egyfolytában fejlődött az autójuk). Persze mem valószínű, hogy ennyire visszaesnek, de talán némi hátrányuk lehet, ami többszereplőssé tehetné az évet.
több mint 2 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 36 327 — Lájkold a zsűrit!
Na de akkor elcsalták? És ha igen, akkor kik és mit??
Szokol
Donald, te vagy az?


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 2 éve
Toca Minnesota Vikings 19 268 — Vikings fan
Egyébként a FIA baromságainál egy undorítóbb dolgot tudok csak.
Amit tol most az összes brit vagy brit közeli ember nyilatkozat címén az totálisan nevetséges. Páros lábbal állnak bele Verstappenbe és Hamit éltetik.
Fúj de undorodom az ilyentől...
több mint 2 éve
Klaci79 Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 22 023
kb 15-20 éve nem követem a forma 1et, de ma végig kellett hallgatnom a főnököm beszámolóját a hétvégi futam befutójáról, szóval kicsit utána olvastam de ez egyszerűen nevetséges

kicsit olyan érzésem van mintha egy focimeccsen a bíró teljesen véletlenszerűen néha 5-10 percekre eltörölné a lesszabályt, biztos izgalmas lenne de értelmet már kevesebbet látok benne

jó lehet egy olyan szervezet versenyzőjének lenni amelyik verseny közben ad hoc módon dönt arról melyik szabályok érvényesek illetve melyek nem

na mindegy én ezután sem fogok forma 1et nézni, eddig csak baromi unalmas volt ezután már értelmetlen is
Cuchulain82
Azt nézel és gondolsz, amit akarsz, de hogy ez a forma-1 unalmas nem volt 1-2 verseny kivételével, az egészen biztos. Tévedések meg voltak ide is, oda is. Összességében talán ki is egyenlítették egymást. Csak olyan 30 éve követem, de hogy az egyik legjobb idény volt ez, az biztos.
több mint 2 éve
Mikey Cincinnati Bengals 18 593
Noah Gragson részidőben a Kaulig Racing #16-os Chevyjét fogja vezetni a Cup Seriesben Daniel Hemrickel és AJ Allmendingerrel felváltva.

FUCK YEEEEAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAHHHH!!!

Az offszezon híre, ki tudnék ugrani a bőrömből.
Eddig is a kedvenc csapatom volt a Kaulig, és ezek után most már szintekkel feljebb van bármelyik másiknál is.

P.S.: nagyjából egy órája hozta meg a futár a Gragsonos csini telefontokomat, szóval ráéreztem. 😀

Szerkesztette: Mikey
több mint 2 éve
Mikey Cincinnati Bengals 18 593
A Superbike VB is Magyarországra jön.
 telex.hu/gazdasag/2021/12/13/superbike-versenyt-is-rendez-magyarorszag-330-millio-forintert

TIzedannyiba kerül a rendezési jog, mint a MotoGP, azért ez meglepett.
Erre viszont tuti kimegyek majd, (ha tényleg lesz is belőle rendezés.)

Szerkesztette: Mikey
több mint 2 éve
Mr.Breaker 1 880
Tehát jól értem, hogy ha ez a szépember a leírt szabályoknak megfelelően azonnal elzavar mindenkit, hogy vegye vissza a körét és ugyanígy elengedi a mezőnyt, hogy ne sétakocsikázással érjen véget egy autóverseny idény akkor nem lenne agónia a világban? Cöhhh....
Matthew99
Igenis meg nem is, az elengedéstől számítva +1 kört kellett volna még az SC-nek megtennie, ha időben cselekszik és nem tétovázik az 56. körben erre meg lett volna a lehetősége, ugyanis a mentéssel végeztek az 55. körben, de valamiért azt a döntést hozta, hogy nem vehetik vissza a körüket a lekörözöttek, az RB-nek nem tudta megindokolni ezt a döntését, hogy miért is nem. Majd eltelt 1 kör és meggondolta magát, de akkora már a szabálykönyv szerint kicsúszott abból az intervallumból, hogy ez megfeleljen a szabályoknak. Normál esetben ez így egy fekete-fehér döntés, de itt jön a képbe az, hogy a futam alatt a versenyigazgató a szabálykönyv felett áll és ha úgy ítéli meg a helyzetet dönthet úgy, ahogy tegnap tette.
Mr.Breaker
 www.youtube.com/watch?v=QWG782-XZ1E

2:58. Valószínűleg már elkezdődött az 56. kör, amikor Bono szerint még takarítottak a 14-esben. Innen kellene még körön belül megkapni a zöld jelzést, Masinak kiadni, hogy induljanak a lekörözöttek, aztán az 57.-ben behívni a SC-t.
csipkelli
Valóban az 56. kör végére fejezték be a pálya takarítását, de Latifi autóját már az 55. körben kiemelték. Ilyen helyzetet viszont láttunk többször is, hogy a lekörözöttek elengedése és a pálya takarítása párhuzamosan történik már meg, nem várnak a lekörözöttekkel míg teljesen megtisztítják a pályát. Azért gondolom azt, hogy az 56. körben már vissza tudták volna venni a körüket, azt hiszem Alonso is pont ennek a körnek az elején rádiózott, hogy most már engedjék visszavenni a kört, mert az autó mentését akkorra befejezték.
több mint 2 éve
csipkelli 4 008
Tehát jól értem, hogy ha ez a szépember a leírt szabályoknak megfelelően azonnal elzavar mindenkit, hogy vegye vissza a körét és ugyanígy elengedi a mezőnyt, hogy ne sétakocsikázással érjen véget egy autóverseny idény akkor nem lenne agónia a világban? Cöhhh....
Matthew99
Igenis meg nem is, az elengedéstől számítva +1 kört kellett volna még az SC-nek megtennie, ha időben cselekszik és nem tétovázik az 56. körben erre meg lett volna a lehetősége, ugyanis a mentéssel végeztek az 55. körben, de valamiért azt a döntést hozta, hogy nem vehetik vissza a körüket a lekörözöttek, az RB-nek nem tudta megindokolni ezt a döntését, hogy miért is nem. Majd eltelt 1 kör és meggondolta magát, de akkora már a szabálykönyv szerint kicsúszott abból az intervallumból, hogy ez megfeleljen a szabályoknak. Normál esetben ez így egy fekete-fehér döntés, de itt jön a képbe az, hogy a futam alatt a versenyigazgató a szabálykönyv felett áll és ha úgy ítéli meg a helyzetet dönthet úgy, ahogy tegnap tette.
Mr.Breaker
 www.youtube.com/watch?v=QWG782-XZ1E

2:58. Valószínűleg már elkezdődött az 56. kör, amikor Bono szerint még takarítottak a 14-esben. Innen kellene még körön belül megkapni a zöld jelzést, Masinak kiadni, hogy induljanak a lekörözöttek, aztán az 57.-ben behívni a SC-t.
több mint 2 éve
Mr.Breaker 1 880
Tehát jól értem, hogy ha ez a szépember a leírt szabályoknak megfelelően azonnal elzavar mindenkit, hogy vegye vissza a körét és ugyanígy elengedi a mezőnyt, hogy ne sétakocsikázással érjen véget egy autóverseny idény akkor nem lenne agónia a világban? Cöhhh....
Matthew99
Igenis meg nem is, az elengedéstől számítva +1 kört kellett volna még az SC-nek megtennie, ha időben cselekszik és nem tétovázik az 56. körben erre meg lett volna a lehetősége, ugyanis a mentéssel végeztek az 55. körben, de valamiért azt a döntést hozta, hogy nem vehetik vissza a körüket a lekörözöttek, az RB-nek nem tudta megindokolni ezt a döntését, hogy miért is nem. Majd eltelt 1 kör és meggondolta magát, de akkora már a szabálykönyv szerint kicsúszott abból az intervallumból, hogy ez megfeleljen a szabályoknak. Normál esetben ez így egy fekete-fehér döntés, de itt jön a képbe az, hogy a futam alatt a versenyigazgató a szabálykönyv felett áll és ha úgy ítéli meg a helyzetet dönthet úgy, ahogy tegnap tette.
több mint 2 éve
Mr.Breaker 1 880
kb 15-20 éve nem követem a forma 1et, de ma végig kellett hallgatnom a főnököm beszámolóját a hétvégi futam befutójáról, szóval kicsit utána olvastam de ez egyszerűen nevetséges

kicsit olyan érzésem van mintha egy focimeccsen a bíró teljesen véletlenszerűen néha 5-10 percekre eltörölné a lesszabályt, biztos izgalmas lenne de értelmet már kevesebbet látok benne

jó lehet egy olyan szervezet versenyzőjének lenni amelyik verseny közben ad hoc módon dönt arról melyik szabályok érvényesek illetve melyek nem

na mindegy én ezután sem fogok forma 1et nézni, eddig csak baromi unalmas volt ezután már értelmetlen is
Cuchulain82
Szabály szerint 2 dolgot nem tehetett volna Masi.
1. A lekörözöttekkel a mezőnyben újraindítani a futamot.
2. Az elengedések után rögtön behívni az SC-t.
Na neki sikerült összehozni mindkettőt. Az első rossz döntését revízionálta egy másik, ugyan ilyen a szabályokkal ellentétes döntéssel.

Nehéz dolga volt, pár perc alatt kellett volna meghoznia a helyes döntést. Úgy, hogy a csapatok is nyomás alá helyezték és valamelyest a Liberty irányelveit is követni akarta a "Let them race"-szel emiatt mindenképpen újra akarta indítani a futamot SC nélkül. Ezzel nem akarom felmenteni Masit, mert amit lehetett azt félremenedzselt, de ő sem volt egyszerű helyzetben.
több mint 2 éve
Matthew99 New Orleans Saints 9 593 — Invisible man
Tehát jól értem, hogy ha ez a szépember a leírt szabályoknak megfelelően azonnal elzavar mindenkit, hogy vegye vissza a körét és ugyanígy elengedi a mezőnyt, hogy ne sétakocsikázással érjen véget egy autóverseny idény akkor nem lenne agónia a világban? Cöhhh....


A baseball 90% fejjáték. A másik fele fizikai. Nincs ez elbaszva, csak másra lesz jó. A legrosszabb, mikor a hülyeség szorgalommal párosul.
több mint 2 éve
Toca Minnesota Vikings 19 268 — Vikings fan
amugy nem nagyon nezek forma 1-et, de most elolvastam es meg is neztem mi tortent es nem szabad idekeverni, hogy ev kozben mi volt mi nem volt.
ez igy vicc volt es megbaszattak hamiltont is.
nem vagyok erdekelt a f1-ben, de ez nem volt fair.
YoungZeeZee
Őszintén mi nem volt fair?
Volt egy baleset ami miatt be kellett küldeni az SC-t.
Van egy előre megírt direktíva, hogy meg kell próbálni a mezőnyt nem SC mögött leinteni.
Voltak körözöttek akiket előre kellett engedni.
Minden úgy jött ki, hogy biztonságosan el lehetett indítani az utolsó kört SC nélkül.

Mi a faszom nem volt ebbe fair ?
Azt lehet mondani, hogy a FIA balfaszkodott, azt lehet mondani, hogy nem volt szerencsés Hamilton, azt lehet mondani, hogy ekkora mákja tényleg nincs senkinek mint Maxnak volt most, azt lehet mondani hogy a versenyigazgató nem volt a helyzet magaslatán.
De azt, hogy nem volt fair azt nem. Fordítva és ha Hami kijön és csoda folytán Max mögé kerül is ez lett volna a helyzet.
Toca
de az h nem mindekit engedtek el az sztem vicc azok utan hogy mondtak h senkit sem engednek el.
csak a shownak ment az egesz, legyen izgalom, de igy aki mondjuk ment a 3-4 vagy a 10 helyert jol megszivattak.

ez ne mvolt fair.
de a show must go on.
YoungZeeZee
Amúgy amiről itt beszéltek, csak, hogy tegyük tisztába:
Sainznak mindegy volt 1-2-be úgyse mert volna beleszólni és a sebessége se volt meg.
Tsunada úgy előzte meg Bottlást, hogy volt köztük autó, Gasly szintén.
Mögöttük az előre engedett pilóták jöttek be.
Maradt bent 3 db autó ami nem osztott vagy szorzott semmilyen helyezésben.
Esetleg Tsunoda óvhatna, hogy ha nincs Mick Schumi akkor hamarabb elmegy Bottas mellett és még levadászhatja Sainzot, de az is necces, mert Bottast hamarabb nem tudta volna megelőzni. Nem néztem utána volt-e gumikülönbségük Sainzzal, de nem igazán problémázott a japán emiatt.

Vicces, hogy a Merci és sokan azon problémáznak ami amúgy rohadtul senkit nem zavart. 😊
Toca
mindegy volt, van ilyen?nem tudta volna, meg tudta volna.
elmondtam a velemenyem, ha akarod olvass utana mit mondtak a versenyzok, neked mind1 lehet, de nekik nem.
"Eléggé érdekes verseny volt, és mi nem tudtunk profitálni a kései biztonsági autós szakaszból sem, hiszen nekünk már nem engedték meg, hogy visszavegyük a körünket, ami meglehetősen frusztráló volt, és nem is értettem. Az egy utolsó esély lehetett volna a számunkra, hogy pontot szerezzünk, azt követően, hogy a kerékcsere mellett döntöttünk."
ugyhogy nalam ennyi
nalad mind1 😀
YoungZeeZee
Igen végig neztem a pontszerzőket csak pont a lekorozotteket nem, jogos amit írsz mea culpa 😊
Amúgy +3 auto volt ott szóval ezért totálisan érthetetlen amúgy hogy ők miért nem. Igazából senkinek nem múlt semmi az év végén gondolom az első kettőnél akarta csak megoldani a problémát.
Toca
Az az öt nagy biztonsággal el tudott menni az élmezőny mellett a 2. egyenes végére. Aztán egyből be kellett dobni a SC kimegy üzenetet, ami után az gyorsít az elején, a többiek lassítanak, esetleg egymás mellé is mennek a kanyargós részeken készülve az újraindításra.
csipkelli
Őszintén, nem hiszem. Masi valószínűleg akkora stressz alatt volt, hogy annyi idő alatt szerintem azzal foglalkozott, hogyan tudja megoldani, hogy Hami - Max 1-2. legyen. Totál indiferens volt szerintem számára a többi.
Igazából senkinek semmi nem múlt rajta ezért nem foglalkoztak veluk. Mintahogy történik ez legtöbbször.
több mint 2 éve
steelwolf Pittsburgh Steelers 9 336 — 2013 óta Pittsburgh Steelers fotelszurkoló!
Már vártam ezt az elméletet...

 www.borsonline.hu/sport/mick-schumacher-osszeeskuves-elmelet/249072
több mint 2 éve
Cuchulain82 New England Patriots 985
kb 15-20 éve nem követem a forma 1et, de ma végig kellett hallgatnom a főnököm beszámolóját a hétvégi futam befutójáról, szóval kicsit utána olvastam de ez egyszerűen nevetséges

kicsit olyan érzésem van mintha egy focimeccsen a bíró teljesen véletlenszerűen néha 5-10 percekre eltörölné a lesszabályt, biztos izgalmas lenne de értelmet már kevesebbet látok benne

jó lehet egy olyan szervezet versenyzőjének lenni amelyik verseny közben ad hoc módon dönt arról melyik szabályok érvényesek illetve melyek nem

na mindegy én ezután sem fogok forma 1et nézni, eddig csak baromi unalmas volt ezután már értelmetlen is
több mint 2 éve
NB2 New England Patriots 24 592 — nabege2@yahoo.com
https://scontent.xx.fbcdn.net/v/t15.5256-10/263868974_657703785589571_3798420315268872009_n.jpg?_nc_cat=100&ccb=1-7&_nc_sid=a27664&_nc_ohc=4tDPdFZrPHAQ7kNvgGqu7FU&_nc_zt=23&_nc_ht=scontent.xx&_nc_gid=AEkm7ghb72otLlD1gVQKsoV&oh=00_AYA4ihcr4ZTCzF12ml7iEBaBW4596GZ_L6pfkCL_aW_PkQ&oe=671066A4
167.459 Aufrufe · 6.750 Reaktionen | Az Abu-Dzabi Nagydíj utolsó köre Gábor Wéber és Ujvári Máté kommentálásában. 🤯 | Garantált libabőr: az Abu-Dzabi Nagydíj utolsó köre Wéber Gábor és Ujvári Máté kommentálásában. 🤯 | By M4 Sport | Facebook
Garantált libabőr: az Abu-Dzabi Nagydíj utolsó köre Wéber Gábor és Ujvári Máté kommentálásában. 🤯