Filmek

40 feliratkozó

több mint 2 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 36 306 — Lájkold a zsűrit!
 444.hu/2021/10/22/alec-baldwin-egy-diszletfegyverrel-agyonlotte-legujabb-filmje-operatoret
 hvg.hu/kultura/20211022_Nyilt_level_Alec_Baldwin_operator
empty taxi
Brandon Lee szelleme előjött.
Arról nem találtam semmit, hogy baleset volt vagy elkattant baldwin? Mert ha egy másik színészt vagy statisztát talál el még értem, de miért lőtt a rendező meg az operatőr felé?
peach
Lehet mert így tudják felvenni egy másik szereplő szemszögéből?
slowmotion
 telex.hu/kult/2021/10/25/alec-baldwin-film-rust-rendezoasszisztens-korabbi-panasz
empty taxi
 24.hu/kultura/2021/10/27/alec-baldwin-halyna-hutchins-rust-fegyver/


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 2 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 44 511 — The Mathematician
Dűne:
én se vágtam semmit belőle, de Villeneuve stílusa nagyon érződik rajta
a monumentalitás rohadt jól működik
az is tetszett hogy nem rágják az új nézők szájába a dolgokat, sokszor csak pislogtam mikor a kifejezéseket használták a dolgokra és nem tudtam hogy micsoda míg rendesen ki nem derült
sajnos szinkronnal néztem, a fordítással nem voltam elégedett

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 2 éve
Kúrfürst briareos Miami Dolphins Miami Hurricanes 17 535 — StuG Life
Dűne: Nem olvastam a könyvet se nem láttam a filmet sorozatot. Amit éreztem és láttam a film kapcsán , hogy egy nagyon jó film olyan dolgokkal amiket jobb lett volna kibontani. ( Világok pl. ) Egy GOT lehetne ebből a könyvből sorozat formájában , jó jó filmnek is viszont nekem kevés és érzem azt , hogy nem kapom meg a teljes történetet.
KeyG
Régiben volt mopsz újban nincs, enough said

több mint 2 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 44 511 — The Mathematician
Elkúrtuk c. filmből lesz rendezői változat?
Abban amiben Márki-Zay Péter ad parancsot a tömegbe lövésre! 🙃
steelwolf
ő csak felvázolja dobrevnek mint legjobb döntés

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 2 éve
steelwolf Pittsburgh Steelers 9 325 — 2013 óta Pittsburgh Steelers fotelszurkoló!
Elkúrtuk c. filmből lesz rendezői változat?
Abban amiben Márki-Zay Péter ad parancsot a tömegbe lövésre! 🙃
több mint 2 éve
r.baggio Washington Commanders Vanderbilt Commodores 61 923 — no es importante
bejelentették a Dűne 2. részét, szóval tényleg lehet nyugodtan menni már az elsőre a moziba


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 2 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 36 306 — Lájkold a zsűrit!
 444.hu/2021/10/22/alec-baldwin-egy-diszletfegyverrel-agyonlotte-legujabb-filmje-operatoret
 hvg.hu/kultura/20211022_Nyilt_level_Alec_Baldwin_operator
empty taxi
Brandon Lee szelleme előjött.
Arról nem találtam semmit, hogy baleset volt vagy elkattant baldwin? Mert ha egy másik színészt vagy statisztát talál el még értem, de miért lőtt a rendező meg az operatőr felé?
peach
Lehet mert így tudják felvenni egy másik szereplő szemszögéből?
slowmotion
 telex.hu/kult/2021/10/25/alec-baldwin-film-rust-rendezoasszisztens-korabbi-panasz


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 2 éve
KeyG Baltimore Ravens 9 127
Dűne: Nem olvastam a könyvet se nem láttam a filmet sorozatot. Amit éreztem és láttam a film kapcsán , hogy egy nagyon jó film olyan dolgokkal amiket jobb lett volna kibontani. ( Világok pl. ) Egy GOT lehetne ebből a könyvből sorozat formájában , jó jó filmnek is viszont nekem kevés és érzem azt , hogy nem kapom meg a teljes történetet.

Szerkesztette: KeyG

Real Madrid & Boston Celtics & Los Angeles Dodgers
több mint 2 éve
winston Jacksonville Jaguars 2 894 — tag
Én nem olvastam a könyvet, semmit nem tudok az egészről, szóval csak érdeklődésből kérdem. Annak mi az oka, hogy nincsenek lőfegyverek( | illetve nyilván van valami, a végénamit visszakér a fremen csávó | )? Ezek a személyi pajzsok miatt vannak?
Illetve magyaráztak valamit, hogy csak az tud áthatolni a pajzson, ami elég lassú ( | azok a nagy bombák, amik lelassítottak a hajók fölött, elég ötletesek voltak | ), ezt láttuk is amikor Paul vívás órán volt. Viszont akkor nem értem, hogy az összes többi kaszabolós jelent hogyan működik 😀 van ezekre valami magyarázat a könyvben? Vagy ne gondolkozzak rajta, mert csak így sikerült?
Hanni
Az ok a pajzs, ami nem engedi át a gyors támadást, legyen az bármi, ill ha energiával támadják, akkor brutális robbanás lesz mind a pajzsnál, mind a lövés helyén.
ender1112
Zseni húzás volt ez egyébként Herberttől, hogy “kiírta” a világból a lőfegyvereket es a gondolkodó gépeket, igy nagyon jól öregedett a Düne.
több mint 2 éve
ender1112 Kansas City Chiefs 2 275 — Víí aaaar dö cseempjönsz.
Én nem olvastam a könyvet, semmit nem tudok az egészről, szóval csak érdeklődésből kérdem. Annak mi az oka, hogy nincsenek lőfegyverek( | illetve nyilván van valami, a végénamit visszakér a fremen csávó | )? Ezek a személyi pajzsok miatt vannak?
Illetve magyaráztak valamit, hogy csak az tud áthatolni a pajzson, ami elég lassú ( | azok a nagy bombák, amik lelassítottak a hajók fölött, elég ötletesek voltak | ), ezt láttuk is amikor Paul vívás órán volt. Viszont akkor nem értem, hogy az összes többi kaszabolós jelent hogyan működik 😀 van ezekre valami magyarázat a könyvben? Vagy ne gondolkozzak rajta, mert csak így sikerült?
Hanni
Az ok a pajzs, ami nem engedi át a gyors támadást, legyen az bármi, ill ha energiával támadják, akkor brutális robbanás lesz mind a pajzsnál, mind a lövés helyén.
több mint 2 éve
deyell Las Vegas Raiders 11 646

Vrij6
vidéki mozikban is ez a legnagyobb nézettségű film most.

Old Henry c. filmet néztem meg mostanában. Tim Blake Nelson játéka jó benne ahogy tőle megszokott, de a film maga felejthető sztem.

choose life
több mint 2 éve
Hanni Seattle Seahawks Army Black Knights 8 239 — "Valakinek utolsónak is kell lennie"
Én nem olvastam a könyvet, semmit nem tudok az egészről, szóval csak érdeklődésből kérdem. Annak mi az oka, hogy nincsenek lőfegyverek( | illetve nyilván van valami, a végénamit visszakér a fremen csávó | )? Ezek a személyi pajzsok miatt vannak?
Illetve magyaráztak valamit, hogy csak az tud áthatolni a pajzson, ami elég lassú ( | azok a nagy bombák, amik lelassítottak a hajók fölött, elég ötletesek voltak | ), ezt láttuk is amikor Paul vívás órán volt. Viszont akkor nem értem, hogy az összes többi kaszabolós jelent hogyan működik 😀 van ezekre valami magyarázat a könyvben? Vagy ne gondolkozzak rajta, mert csak így sikerült?
több mint 2 éve
Stez SMU Mustangs 43 247 — Whoops, looks like something went wrong.
Nekem meg felemas volt a Dune. Ha olvastam a konyvet, azt mondom, egy halom fontos dolog kimaradt belole, netan maskepp vagy abrazolva. Sok karakter. Nem mely a film egyaltalan es felrevezeto. Az emberek nincsenek bekutatva, kb egyikkel sem igazan lehet szimpatizalni.

Ha viszont nem olvastam a konyvet, akkor egy elvezheto popcorn mozi. Ha nem tudom, hohy egyebkent mik maradtak ki vagy lettek megmasitva.

A lezaras nalam egeszen wtf. Erthetetlen. Sorolhatnam meg, hogy mik azok igazabol. Szerintem ezt a filmet azok nem fogjak szeretni, akik szerettek a konyvet, es varjak, hogy az azert eleg alaposan legyen megfilmesitve. Akik nem ezt varjak, azok elvezhetik siman. Akik nem tudjak, hogy amugy minden masodik karakter teljesen mas volt, mint a konyvben. Engem ezek erdekelnek, es nagyon zavaronak talalom, hogy kicsit sincsenek bemutatva, mint a konyvben, ezaltal nem igazan ismeri mrg oket a nezo. Tobbsegeben tok tucatoknak vannak beallitva, mikozben a konyvben melyek, fontos elemeket adnak a tortenetnek, a lefolyasanak, megismeri az olvaso a motovaciojukat, gondolkodasukat. A film nagyon feluletes, ezaltal nem igazan tudok maskent tekinteni ra, mint popcornmozira. Hiaba kotott le egyebkent. A latvany nagyszeru volt. De felrevezeto az egesz egy kocanezo szamara, aki a filmbol ismerne meg a szereploket, es aki azt latja, hogy a filmben a fo karakterek mennyire unalmasak es egyoldaluak, holott a konyvben nagyon nem ennyire fekete es feher volt minden.

több mint 2 éve
rob3r7o Denver Broncos Air Force Falcons 4 081 — #officialBoliever
Na megvolt a Dűne nálam is. És nekem kifejezetten kellemes csalódás volt. A látványvilág gyönyörű, a színészek szerintem egytől egyik jó választások voltak, és a cselekmény sem volt vontatott, pedig nagyon tartottam tőle. Barátnőmmel néztem, aki nem olvasta a könyvet, de számára is teljesen érthető volt. Egy hibája volt talan, hogy nagyon befejezetlen érzése van az embernek a végén, de nyilván ez is volt a cél.

Szerintem amúgy jó döntés volt, hogy mozifilm készült belőle, mert azért valljuk be, ehhez a filmhez nagyon kell a látványvilág, ami moziban üt igazán nagyot, tévében szerintem közel se adta volna vissza ezt. Plusz ha minden igaz egy trilógia van most tervben, aminek a 3. része a teljes második könyv lesz, és szerintem tovább nem is lenne érdemes vinni. Ezt rendesen filmre vinni se lesz könnyű, onnantól kezdve viszont tuti bukó. A második könyvvel Paul történet is szépen keretbe lehet zárni, szóval szerintem ez így kerek lenne. Mindenesetre szerintem ez egy teljesen korrekt nyitófilm volt, várom a folytatást!

#DenverBroncos #RealMadrid #1FCUnionBerlin #GenoaCFC #AirForceFalcons #ColoradoAvalanche #DenverNuggets #PaksiFC #CsepelSC

#DanielRicciardo #RafaelNadal #EneaBastianini #DT88 #BigBenz #PS2 #CarsonHocevar #JesseLove
több mint 2 éve
gordon New England Patriots Auburn Tigers 4 530 — JAFL Tampa GM
 www.youtube.com/watch?v=fga6W1hgyCM
Vrij6
"Közéletileg elkötelezett művészet."
Ebből a Demeterből miniszteri biztost kellene csinálni.
több mint 2 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 058 — #NoStress
Én azt nem értem, hogy miért nem sorozatban csinálták meg.
Egyrészt ma már a sorozat is teljesen legitim, pénzt is tudnak beletenni, másrészt ahogy pl. a Trónok harca is hülyén jött volna ki pár óra játékidőben, úgy a Dűne is elbírt volna mondjuk 12 órát.
Aztán ha bejön, ott az a rengeteg szar könyvfolytatás, lehetett volna még évadokat gyurmázni belőle a megépített, megalapozott világban a végtelenségig.
(Tudom volt már Dűne sorozat, de az szar volt és a kutya se látta.)

több mint 2 éve
winston Jacksonville Jaguars 2 894 — tag
Ez Dűne nagy kibaszás így
De nekem bejövő
Bár fingom nincs az egészről
De várom a folytatást
Tényleg aki otthon van a témában írjon már pár sort hogy milyen a film a könyv interpetációjában
VvAlekosz
Végig azon gondolkoztam, hogy a mellettem ülő két haveromnak mi jön át úgy, hogy nem olvasták a könyvet. Alapból maga az könyv nem "eseménydús", a világépítést meg elég nehéz megfilmesíteni. Ennek ellenére én is elégedett voltam, és ők is (pedig az egyikük a 444 híres/hírhedt filmkritikáit szokta írni 😀).
Szvsz a világépítésből amit mindenképp tudni érdemes, azt jól adagolták, attól féltem, hogy végtelen narrációkhoz lesznek kénytelenek nyúlni. Nyilván a felszínt kapargatták, de filmen nem is várható ennél sokkal több. Volt, amit látványosan kihagytak, pl a Harkonnenek háttere, a filmben csak leegyszerűsített, zsigeri gonoszok, de úgy ámblokk a császár motivációit is lerendezték kb egy mondatban.
Nem ez Villeneuve legjobb filmje, de eléggé meg is volt kötve a keze, mégiscsak a Dünét kellett megcsinálni, és többféle célközönséget kiszolgálni. Kíváncsi vagyok a második felét hogy filmesítik meg, ami szerintem még sokkal nehezebb dolog lesz, viszont több hely lesz talán a világépítésre. Csak ezt akik nem olvasták még nem tudják(?) 😊
több mint 2 éve
Zsellér van de Vrij Baltimore Ravens 13 422 — Слава Україні! Героям слава!
 www.youtube.com/watch?v=fga6W1hgyCM

"Minél messzebb sodródik egy társadalom az igazságtól, annál jobban fogja gyűlölni azokat, akik kimondják azt." (George Orwell)

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv, Vovchansk, Harkiv, Okhmatdyt, Poltava, Lviv
több mint 2 éve
slowmotion Dallas Cowboys 24 314 — Cowboys fan
 444.hu/2021/10/22/alec-baldwin-egy-diszletfegyverrel-agyonlotte-legujabb-filmje-operatoret
 hvg.hu/kultura/20211022_Nyilt_level_Alec_Baldwin_operator
empty taxi
Brandon Lee szelleme előjött.
Arról nem találtam semmit, hogy baleset volt vagy elkattant baldwin? Mert ha egy másik színészt vagy statisztát talál el még értem, de miért lőtt a rendező meg az operatőr felé?
peach
Lehet mert így tudják felvenni egy másik szereplő szemszögéből?
több mint 2 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 36 306 — Lájkold a zsűrit!
 444.hu/2021/10/22/alec-baldwin-egy-diszletfegyverrel-agyonlotte-legujabb-filmje-operatoret
 hvg.hu/kultura/20211022_Nyilt_level_Alec_Baldwin_operator
empty taxi
Brandon Lee szelleme előjött.
Arról nem találtam semmit, hogy baleset volt vagy elkattant baldwin? Mert ha egy másik színészt vagy statisztát talál el még értem, de miért lőtt a rendező meg az operatőr felé?
peach
Halálos balesetként aposztrofálták, de gondolom lesz itt is rendőrségi nyomozás.


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 2 éve
peach Atlanta Falcons 14 665 — a new hope (again)
 444.hu/2021/10/22/alec-baldwin-egy-diszletfegyverrel-agyonlotte-legujabb-filmje-operatoret
 hvg.hu/kultura/20211022_Nyilt_level_Alec_Baldwin_operator
empty taxi
Brandon Lee szelleme előjött.
Arról nem találtam semmit, hogy baleset volt vagy elkattant baldwin? Mert ha egy másik színészt vagy statisztát talál el még értem, de miért lőtt a rendező meg az operatőr felé?



...nem , nem tündérke. A kívánság az kívánság. Térdelj csak le szépen...
több mint 2 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 36 306 — Lájkold a zsűrit!
 444.hu/2021/10/22/alec-baldwin-egy-diszletfegyverrel-agyonlotte-legujabb-filmje-operatoret
 hvg.hu/kultura/20211022_Nyilt_level_Alec_Baldwin_operator

Szerkesztette: empty taxi


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 2 éve
Zsellér van de Vrij Baltimore Ravens 13 422 — Слава Україні! Героям слава!
A Dűne bevallom nekem kimaradt mint könyv, de ettől függetlenül megfogom nézni. Mihelyst barátnőm kiolvassa az első könyvet, megyünk is a moziba. 😀

Aztán, ha nem tetszik, még mindig beülhetünk utána az Elk*rtuk-ra, ott legalább nem lesz zsákbamacska a minőséggel kapcsolatban.

"Minél messzebb sodródik egy társadalom az igazságtól, annál jobban fogja gyűlölni azokat, akik kimondják azt." (George Orwell)

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv, Vovchansk, Harkiv, Okhmatdyt, Poltava, Lviv
több mint 2 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 44 511 — The Mathematician
inkább a Dűnéről beszélgessünk 😊

szerintem eléggé semmilyen lett, ugyanolyan blockbuster, mint a többi. nem olvastam a könyvet, de a sztori sem tűnt semmi extrának (főleg így lefelezve), a látvány cserébe kurvajó, Csalamádé is jó volt főszereplőnek, viszont ha a Warner nem rendeli be a 2. részt, akkor ez egy tök felesleges 2,5 órás petting volt
Löfli
szerdán reagálok majd 😀

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 2 éve
Löfli Detroit Lions Tulane Green Wave 19 847 — ellenIktriad / #1 BVSC ultra
inkább a Dűnéről beszélgessünk 😊

szerintem eléggé semmilyen lett, ugyanolyan blockbuster, mint a többi. nem olvastam a könyvet, de a sztori sem tűnt semmi extrának (főleg így lefelezve), a látvány cserébe kurvajó, Csalamádé is jó volt főszereplőnek, viszont ha a Warner nem rendeli be a 2. részt, akkor ez egy tök felesleges 2,5 órás petting volt


https://www.facebook.com/ArizonaCardinalsHungary/
Don't blink!