Gyűlölködjünk

36 feliratkozó

több mint 1 éve
MC12 New Orleans Saints 6 160
Édes jóistenem mennyire bénák dolgoznak a kfc marketingosztályán... bár ezt még egy takarító is kiszúrhatta volna


r.baggio
Mit kell nézni?
Bazzani
Én a whisky - whiskey tengelyen keresném a problémát 😊

“A kiábrándult idealistákból lettek a cinikusok”
több mint 1 éve
Bazzani Detroit Lions Michigan Wolverines 23 629 — Axel Foley
Édes jóistenem mennyire bénák dolgoznak a kfc marketingosztályán... bár ezt még egy takarító is kiszúrhatta volna


r.baggio
Mit kell nézni?

több mint 1 éve
r.baggio Washington Commanders Vanderbilt Commodores 61 948 — no es importante
Édes jóistenem mennyire bénák dolgoznak a kfc marketingosztályán... bár ezt még egy takarító is kiszúrhatta volna



---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 1 éve
Nemes samu09 Houston Texans 4 030 — I like the Texans, I like who we are
Hétvégén a telek rövidebb oldalán fuvesitettem a kerites előtt. Még fasza virágágyást is építettem a kerites tövébe kurvabuszke voltam magamra. Tegnap, amikor a másik oldalon betonoztuk a szegelyt a térkőnek, egyszer csak megáll egy autó, kiszáll két C típusú ügyfél, és kérik hogy a sódert kicsit lökjük már arrébb, mert optikai kábelt fognak fektetni. Segítőkész voltam, mondtam nekik oldják meg.
Kerdeztem mi a terv, merre ásnak. Sarok telken lakok, elásnak a sarokig, onnan tovább és a telekhatarnál lesz egy telefonoszlop. Mondtam oké, de az uccso 8-10 méter most lett füvesítve, arra biztos nem léptek rá pár hétig. Jól van főnök ott majd furunk az nem nagy távolság. Ok. Egyébként telekom telepít kábelt amiről se nekem, se a szomszédoknak nem küldtek értesítést. Egyébként nem kezdtem volna fuvesiteni.
Ma reggel mire felkeltem és osszeszedtem magam, már nagyban ment az ásás. Kimegyek, látom a frissen fuvesitett rész hosszaba van ásva. Kérdem ez miabudosistenf@sza?!?? Hát nem tudtak fúrni mert pont ahol kezdenék csatorna megy meg erős áram ők nem kockáztatnak.
Nyilván nem az ő hibájuk de a Telekomot nagyon szívesen elkuldenem jó szabolcsi módon a helyükre. Teljes fuvesites újra.
A telek hosszabbik oldalán összebarmolták a járdát, ami az önkormányzaté és amit én korábban kis mértékben már összebarmoltam a kerites építésénél, úgyhogy most legalább reklamalhatok a hivatalban hogy jöttek tönkre tenni a járdát gyerek elesik asszony dühös nekem rossz tessék gyorsan megcsinalni. És így nem nekem kell helyrehozni.
több mint 1 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 44 530 — The Mathematician
Pár éve olvastam, hogy aki Magyarországon netto havi 400 dollár felett keres, az simán a világ leggazdagabb, legnagyobb jólétben élő 5 százalékába tartozik.
Szerintem erre a fórumra nem ír olyan, akire ez ne lenne igaz.
Őszentsége Sobri Jóska
ez meglepne

 news.gallup.com/poll/166211/worldwide-median-household-income-000.aspx
 www.bbc.com/news/magazine-17512040

10 éves adatok/cikkek, de az évi 10k az legit medián/átlagnak tűnik
az pedig a havi 400$-ból nem igazán jön ki
Negritis, a vajda
Szerinted legalább 400 millió ember keres netto havi 400 dollár fölött?
Őszentsége Sobri Jóska
szerinted nem?
 countryeconomy.com/national-minimum-wage
 en.wikipedia.org/wiki/List_of_countries_by_labour_force

csak az 1k usd feletti minimum bért nézve a munkások száma
usa 160m, németek 45m, uk 33m, spanyol 22m, aus 12m, francia 30m, japán 65m, kanada 19m
és a sort még lehetne folytatni
Negritis, a vajda
Lehet rosszul írták, vagy rosszul emlékszem, vagy nem pár éve olvastam, hanem tizenpár.
De ettől abban még biztos vagyok, hogy mindannyiunk aki ide ír, az simán a világ top 5 százalékába tartozik az anyagi helyzete alapján, és ha még azt is hozzávesszük, hogy az EU-ban egy (hibrid) demokráciában élünk, akkor akár az 1-2 százalék is meglehet, ami azt jelenti, hogy nagyságrendekkel kevésbbé hat ki a vallás és a politika az életünkre mint egy iráni nőnek, kínai parasztnak, indiai melósnak, orosz tartalékosnak.
Őszentsége Sobri Jóska
vagy simán csak csúsztatás volt azért hogy fogadd el hogy itthon milyen kurvajó
mer máshol szarabb

iránban szar, de attól még itthon nem lesz jó, főleg ha a környékhez viszonyítunk

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 1 éve
kittli Pittsburgh Steelers 2 205 — Steelers fan
Hogy rohadna meg az összes...
Ma reggel jöttek megnézni a 2. számú kocsinkat.
Öreg mint az országút van hibája nem kevés, műszaki novemberben lejár, ezért is volt annyi az ára amennyi.
Elmondom emberünknek amit tudok, megnézi, kritizálja, alkuszik, megegyezünk.
Papir megír, kifizeti, elmegy.
3 órával később hív, hogy most ért csak haza (35 km) mert 15 km után felforrt a víz, se kép, se hang, tréler kellett neki.
Napi használatból adtam el, ilyen baja sosem volt.
Most hív autószerelőt nézze meg...
Gondol hív majd még
De ha vissza akarja hozni, első út a szerelőm lesz (a jóember költségére) nézze meg mit pakoltak ki a kocsi alól.
Ha bármi bajos, katalizátor, egyebek akkor jegyzőkönyv, rendőrség.
kittli
Mi lett a tortenet folytatasa?
undisputedly
Fater most szólt, hogy olcsón adtam a kocsit, mert majd kétszer annyiért árulják most a neten mint amennyiért meghírdettem.
"Korához képest kitűnő állapotban"
Egészségükre. 😊
kittli
Hehe 😀
Csak kísért még ez az autó engem.
Kaptunk egy büntit az útdíjkezelőtöl.
Nincs vele probléma mert minden papír szabályosan volt részünkről intézve, csak nem értem 2 hónap alatt hogy nem kerül át a tulaj neve a rendszerben.
kittli
te lejelentetted a kormányablakban, hogy eladtad a kocsid?
peach
Egyből. Meg is van a papír, el is küldtük a másolatot az útdíjasoknak.
kittli
akkor no problem 😉
peach
Meg is jött a válasz, tárgytalan a kiküldött büntetés.
több mint 1 éve
Klaci79 Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 21 935
Lassan nem telik el nap, hogy ne találkozzak a magyar oktatás rákfenéjével. Nagyon rosszul érint az utóbbi időben csak visszafejlődés van oktatáspolitikában, mivel most 6. osztályos a gyerek és a követelményekben szereplő tankönyv, ritkán találkozik például a munkafüzetek kérdéseivel, így abban kell bíznom, hogy a gyerek odafigyel az órán és képes lesz így elsajátítani azt a tudást, ami egy jó érdemjegyhez szükséges. Időnként sikerül, néha nem, ami elég bosszantó, mivel a főbb tantárgyakban mi itthon elég sok energiát beleteszünk, miközben azt tapasztaljuk, hogy igazából nincs honnan tanulni, illetve ha lenne is, nem nagyon tanítják meg a gyereket ma önállóan tanulni.
Ez persze biztos másoknál másképp van, de bevallom az én lányom igényli az együtt-tanulást, vagy nem igényelné, de annak kellemetlen következményei lennének az iskolai érdemjegyekben.
Na de történt, hogy írt a gyerek egy 3-as természettudomány dolgozatot és megkértük a tanárt, hogy valahogy küldjék már haza a fotóját a témazárónak. A tanári válasz: majd ha lesz időm...végül aztán sikerült 2-3 nap elteltével és azt láttuk, hogy a gyerek válaszai megegyeztek a tankönyv válaszaival, illetve a munkafüzettel is. Gondoltam ha már így van nem ártana beszélni a tanárral, mégiscsak a gyerek kedvenc tantárgya volt ez még tavaly.
Jött az újabb érdekesség kedden 11 órára bemehetek, ha éppen beszélni akarok vele, mert akkor van lukas -igen, nem lyukas- órája. Hát...ha ilyenkor dolgozik az ember, akkor vegyen ki szabadságot...jól indul.
Kértem az igazgatót, hogy ugyan segítsen már eljutni ehhez a kedves asszonysághoz, aki a többi tanárral együtt, covid óta mintha menekülne a szülők elől. Hogy milyen az igazgató, hagyjuk inkább, de végül elintézte, hogy a bemehettem.
Persze teljesen felesleges minden reklamáció, a tanár úgy gondolja ugyanis, hogy a könyv és az ő követelménye nem áll beszélőiszonyban egymással. Mindent megmagyaráz, hogy az nem úgy volt, azt másképp kellett volna, amiről persze mi szülők nem tudtunk semmit. Témazáró dolgozat ugyan, de a kérdések nem egyértelműek, így nem tudom, ha 5 év múlva valaki vissza szeretné ellenőrizni, akkor mi alapján fogja. És nem akarom felmenteni a büdös kölköt, mert elsősorban az ő hibája, hogy nem figyel oda rendesen, de az mégiscsak nevetséges valahol, hogy a könyv válaszai nem megfelelőek a tanárnak, mert ő éppen másra gondol egy-egy kérdésnél. Persze ezeket elmondta a gyerekeknek, de aki rosszul írta le a füzetébe, az magára vessen.
Ja, közben azt nem is írtam...beszélgetek vele az udvaron, erre egy kedves megszólalása: nem tudom, hogy Ön hol dolgozik, de nem is érdekel 😀
Büszke 40 éve tanító tanárnéni...hát ilyen világot nevelünk...

Szerkesztette: Klaci79
több mint 1 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 061 — #NoStress
Nem ugyanúgy, de nagyobb mértékben befolyásolja ahogy látod és nekik is lehetne az a választásuk ott Iránban, hogy nem foglalkoznak vele és elfogadják a jelenlegi valóságot.

Lúdas Solymi
Aki ott elfogadja az hülye, aki itt nem fogadja el az hülye.
Óriási különbség, mert itthon a covid előttig a politika csak annak hatott ki az életére, aki hagyta, ezt többször leírtam, megokoltam. De Iránban, egy elbaszott vallási agyhalott diktatúrában már 3 vagy 13 éve is markánsan kihatott az átlagember (vagy a felső közeposztály, amihez minimum itt mind tartozunk) mindennapjaira, míg itthon csak 2020, az első covid-lezárások óta.


Továbbá, ha jól tudom, kijelentették, hogy Magyarország nem tekinthető demokráciának, a felelős kormányzat nem a demokrácia elve szerint kormányoz, hanem a kínai vagy autoriter rendszer szerint.
Lúdas Solymi
Ja, egy eu-s szerv megszavazta, ami politikai ellenfelekből áll, nem egy orákulum vagy objektív ítész tárgyilagos döntése ez. Ha itt a fórum megszavazza, hogy a legjobb sport az amerikai foci, attól még a magyarok többsége a gurulóst fogja választani ha kapcsolgat.
Magyarországon ponthogy demokrácia van, egy hackelt, hibrid demokrácia egyre autoriterebb vonásokkal, de demokrácia, pont ez benne az idegesítő annak, akinek Orbán nem tetszik.


Hovatovább, ha szerinted a tanárok által követett fizetésemelés az jutalomként értelmezhető, akkor nálad is baj van és olyan fejtegetésekbe ne menjünk bele, hogy mit jelent a fizetés meg a jutalom fogalma, de vissza az eredeti témához.
Lúdas Solymi
Összekevered a fizetesemelést a jutalmakkal, amiből 11 klik-vezető egyedül többet kapott, mint az összes tanár alatta, mai cikk, eddig elkerülhette a figyelmedet, erre utaltam.

több mint 1 éve
Toca Minnesota Vikings 19 236 — Vikings fan
Pár éve olvastam, hogy aki Magyarországon netto havi 400 dollár felett keres, az simán a világ leggazdagabb, legnagyobb jólétben élő 5 százalékába tartozik.
Szerintem erre a fórumra nem ír olyan, akire ez ne lenne igaz.
Őszentsége Sobri Jóska
ez meglepne

 news.gallup.com/poll/166211/worldwide-median-household-income-000.aspx
 www.bbc.com/news/magazine-17512040

10 éves adatok/cikkek, de az évi 10k az legit medián/átlagnak tűnik
az pedig a havi 400$-ból nem igazán jön ki
Negritis, a vajda
Szerinted legalább 400 millió ember keres netto havi 400 dollár fölött?
Őszentsége Sobri Jóska
szerinted nem?
 countryeconomy.com/national-minimum-wage
 en.wikipedia.org/wiki/List_of_countries_by_labour_force

csak az 1k usd feletti minimum bért nézve a munkások száma
usa 160m, németek 45m, uk 33m, spanyol 22m, aus 12m, francia 30m, japán 65m, kanada 19m
és a sort még lehetne folytatni
Negritis, a vajda
Lehet rosszul írták, vagy rosszul emlékszem, vagy nem pár éve olvastam, hanem tizenpár.
De ettől abban még biztos vagyok, hogy mindannyiunk aki ide ír, az simán a világ top 5 százalékába tartozik az anyagi helyzete alapján, és ha még azt is hozzávesszük, hogy az EU-ban egy (hibrid) demokráciában élünk, akkor akár az 1-2 százalék is meglehet, ami azt jelenti, hogy nagyságrendekkel kevésbbé hat ki a vallás és a politika az életünkre mint egy iráni nőnek, kínai parasztnak, indiai melósnak, orosz tartalékosnak.
Őszentsége Sobri Jóska
Az nagyjából fejenként 1,5 milliós bevétel havi szinten (top 5%) szerintem azért ettől messze vagyunk hogy a fórumon mindenki itt tartson. 😊
több mint 1 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 061 — #NoStress
Pár éve olvastam, hogy aki Magyarországon netto havi 400 dollár felett keres, az simán a világ leggazdagabb, legnagyobb jólétben élő 5 százalékába tartozik.
Szerintem erre a fórumra nem ír olyan, akire ez ne lenne igaz.
Őszentsége Sobri Jóska
ez meglepne

 news.gallup.com/poll/166211/worldwide-median-household-income-000.aspx
 www.bbc.com/news/magazine-17512040

10 éves adatok/cikkek, de az évi 10k az legit medián/átlagnak tűnik
az pedig a havi 400$-ból nem igazán jön ki
Negritis, a vajda
Szerinted legalább 400 millió ember keres netto havi 400 dollár fölött?
Őszentsége Sobri Jóska
szerinted nem?
 countryeconomy.com/national-minimum-wage
 en.wikipedia.org/wiki/List_of_countries_by_labour_force

csak az 1k usd feletti minimum bért nézve a munkások száma
usa 160m, németek 45m, uk 33m, spanyol 22m, aus 12m, francia 30m, japán 65m, kanada 19m
és a sort még lehetne folytatni
Negritis, a vajda
Lehet rosszul írták, vagy rosszul emlékszem, vagy nem pár éve olvastam, hanem tizenpár.
De ettől abban még biztos vagyok, hogy mindannyiunk aki ide ír, az simán a világ top 5 százalékába tartozik az anyagi helyzete alapján, és ha még azt is hozzávesszük, hogy az EU-ban egy (hibrid) demokráciában élünk, akkor akár az 1-2 százalék is meglehet, ami azt jelenti, hogy nagyságrendekkel kevésbbé hat ki a vallás és a politika az életünkre mint egy iráni nőnek, kínai parasztnak, indiai melósnak, orosz tartalékosnak.

több mint 1 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 22 582 — Lucas Scott
 444.hu/2022/10/19/sebestyen-balazsek-rohogve-alaztak-egy-gyereket-az-rtl-celebes-tulelos-musoraban

ezert remelem kapnak egy rohadt nagy buntetest ...

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 1 éve
Lúdas Solymi New England Patriots 7 938
Jó ez a vallási fundamentalizmus
Gyurma Pappa
Ez is csak azért van, mert hagyja, hogy a politika és a vallás befolyásolja az életét.
Lúdas Solymi
Ha szerinted a politika, pláne a vallás ugyanúgy befolyásolja egy ember életét egy eu-s pszeudodemokratikus banánköztársaságban, mint egy vallási fundamentalista fanatikusok által vezetett közép-ázsiai diktatúrában, akkor már értem, hogy miért kaptad az 'egybites' jelzőt.
Sajnálatos, hogy ennyire nem tudod megkülönböztetni a valódi elnyomó, az emberek, nők alapvető jogait sértő diktatorikus rezsimet egy felautoriter hibrid demokráciától, amelyik integráns része az EU-nak.
Ha egy olyan országot, ahol egy nőt simán halálra vernek az államhatalom erőszakszervezetének tagjai, mert nem takarja el az arcát egy ronggyal, hasonlítasz egy olyan országhoz, ahol egy nő az egyik legfőbb közjogi méltóság, nő vezeti az árnyékkormányt és a legaktuálisabb sérelme egy női pedagógusnak az, hogy nem kap annyi jutalmat, mint szintén női tankerületi elöljárója, akkor benned se racionalitás, se belátás, se empátia, csak sértettség, keserűség és düh.
Szar lehet.
Őszentsége Sobri Jóska
Ejj, de ráharaptál erre 😛

Nem ugyanúgy, de nagyobb mértékben befolyásolja ahogy látod és nekik is lehetne az a választásuk ott Iránban, hogy nem foglalkoznak vele és elfogadják a jelenlegi valóságot. Persze, a következmények is mások, de úgy látszik ezzel ott jobban tisztában vannak mint itt és mégis tesznek ellene.

Továbbá, ha jól tudom, kijelentették, hogy Magyarország nem tekinthető demokráciának, a felelős kormányzat nem a demokrácia elve szerint kormányoz, hanem a kínai vagy autoriter rendszer szerint.

Hovatovább, ha szerinted a tanárok által követett fizetésemelés az jutalomként értelmezhető, akkor nálad is baj van és olyan fejtegetésekbe ne menjünk bele, hogy mit jelent a fizetés meg a jutalom fogalma, de vissza az eredeti témához.

Szóval, az autoriter meg az elnyomó diktatúra is ugyanazzal az üzenettel operál:
Te csak éld az életed a szabályok szerint, a többiről majd mi gondoskodunk.
Az, hogy ennek betartásában mások a módszerek azt a környezet is befolyásolja.
Nekünk az a szerencsénk, hogy demokráciában éltünk korábban, így OV se tehet meg mindent illetve finomabb módszereket kell keresnie.

A cél ugyanaz, a módszerek mások.
több mint 1 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 44 530 — The Mathematician
Pár éve olvastam, hogy aki Magyarországon netto havi 400 dollár felett keres, az simán a világ leggazdagabb, legnagyobb jólétben élő 5 százalékába tartozik.
Szerintem erre a fórumra nem ír olyan, akire ez ne lenne igaz.
Őszentsége Sobri Jóska
ez meglepne

 news.gallup.com/poll/166211/worldwide-median-household-income-000.aspx
 www.bbc.com/news/magazine-17512040

10 éves adatok/cikkek, de az évi 10k az legit medián/átlagnak tűnik
az pedig a havi 400$-ból nem igazán jön ki
Negritis, a vajda
Havi 400 dollár:



 wid.world/income-comparator/

Itt lehet nyomkodni. Mondjuk igazán elszomorító, hogy így is van a világon 3 mrd ember, aki ennél kevesebbet keres.
Gyurma Pappa
félig direkt hoztam 10+ éves adatokat, de igen mocsok szomorú

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 1 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 44 530 — The Mathematician
Pár éve olvastam, hogy aki Magyarországon netto havi 400 dollár felett keres, az simán a világ leggazdagabb, legnagyobb jólétben élő 5 százalékába tartozik.
Szerintem erre a fórumra nem ír olyan, akire ez ne lenne igaz.
Őszentsége Sobri Jóska
ez meglepne

 news.gallup.com/poll/166211/worldwide-median-household-income-000.aspx
 www.bbc.com/news/magazine-17512040

10 éves adatok/cikkek, de az évi 10k az legit medián/átlagnak tűnik
az pedig a havi 400$-ból nem igazán jön ki
Negritis, a vajda
Szerinted legalább 400 millió ember keres netto havi 400 dollár fölött?
Őszentsége Sobri Jóska
szerinted nem?
 countryeconomy.com/national-minimum-wage
 en.wikipedia.org/wiki/List_of_countries_by_labour_force

csak az 1k usd feletti minimum bért nézve a munkások száma
usa 160m, németek 45m, uk 33m, spanyol 22m, aus 12m, francia 30m, japán 65m, kanada 19m
és a sort még lehetne folytatni

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 1 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 22 582 — Lucas Scott
Pár éve olvastam, hogy aki Magyarországon netto havi 400 dollár felett keres, az simán a világ leggazdagabb, legnagyobb jólétben élő 5 százalékába tartozik.
Szerintem erre a fórumra nem ír olyan, akire ez ne lenne igaz.
Őszentsége Sobri Jóska
ez meglepne

 news.gallup.com/poll/166211/worldwide-median-household-income-000.aspx
 www.bbc.com/news/magazine-17512040

10 éves adatok/cikkek, de az évi 10k az legit medián/átlagnak tűnik
az pedig a havi 400$-ból nem igazán jön ki
Negritis, a vajda
Havi 400 dollár:



 wid.world/income-comparator/

Itt lehet nyomkodni. Mondjuk igazán elszomorító, hogy így is van a világon 3 mrd ember, aki ennél kevesebbet keres.
Gyurma Pappa
en megneztem a maltait es a magyart is. hat baszki eddig Maltat tartottam szegeny orszagnak, de hat at kell ezt ertekelnem ...

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 1 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 14 029 — Egyéb témák lakó
Pár éve olvastam, hogy aki Magyarországon netto havi 400 dollár felett keres, az simán a világ leggazdagabb, legnagyobb jólétben élő 5 százalékába tartozik.
Szerintem erre a fórumra nem ír olyan, akire ez ne lenne igaz.
Őszentsége Sobri Jóska
ez meglepne

 news.gallup.com/poll/166211/worldwide-median-household-income-000.aspx
 www.bbc.com/news/magazine-17512040

10 éves adatok/cikkek, de az évi 10k az legit medián/átlagnak tűnik
az pedig a havi 400$-ból nem igazán jön ki
Negritis, a vajda
Havi 400 dollár:



 wid.world/income-comparator/

Itt lehet nyomkodni. Mondjuk igazán elszomorító, hogy így is van a világon 3 mrd ember, aki ennél kevesebbet keres.

több mint 1 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 061 — #NoStress
Pár éve olvastam, hogy aki Magyarországon netto havi 400 dollár felett keres, az simán a világ leggazdagabb, legnagyobb jólétben élő 5 százalékába tartozik.
Szerintem erre a fórumra nem ír olyan, akire ez ne lenne igaz.
Őszentsége Sobri Jóska
ez meglepne

 news.gallup.com/poll/166211/worldwide-median-household-income-000.aspx
 www.bbc.com/news/magazine-17512040

10 éves adatok/cikkek, de az évi 10k az legit medián/átlagnak tűnik
az pedig a havi 400$-ból nem igazán jön ki
Negritis, a vajda
Szerinted legalább 400 millió ember keres netto havi 400 dollár fölött?

több mint 1 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 44 530 — The Mathematician
Pár éve olvastam, hogy aki Magyarországon netto havi 400 dollár felett keres, az simán a világ leggazdagabb, legnagyobb jólétben élő 5 százalékába tartozik.
Szerintem erre a fórumra nem ír olyan, akire ez ne lenne igaz.
Őszentsége Sobri Jóska
ez meglepne

 news.gallup.com/poll/166211/worldwide-median-household-income-000.aspx
 www.bbc.com/news/magazine-17512040

10 éves adatok/cikkek, de az évi 10k az legit medián/átlagnak tűnik
az pedig a havi 400$-ból nem igazán jön ki

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 1 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 061 — #NoStress
Jó ez a vallási fundamentalizmus
Gyurma Pappa
Ez is csak azért van, mert hagyja, hogy a politika és a vallás befolyásolja az életét.
Lúdas Solymi
Ha szerinted a politika, pláne a vallás ugyanúgy befolyásolja egy ember életét egy eu-s pszeudodemokratikus banánköztársaságban, mint egy vallási fundamentalista fanatikusok által vezetett közép-ázsiai diktatúrában, akkor már értem, hogy miért kaptad az 'egybites' jelzőt.
Sajnálatos, hogy ennyire nem tudod megkülönböztetni a valódi elnyomó, az emberek, nők alapvető jogait sértő diktatorikus rezsimet egy felautoriter hibrid demokráciától, amelyik integráns része az EU-nak.
Ha egy olyan országot, ahol egy nőt simán halálra vernek az államhatalom erőszakszervezetének tagjai, mert nem takarja el az arcát egy ronggyal, hasonlítasz egy olyan országhoz, ahol egy nő az egyik legfőbb közjogi méltóság, nő vezeti az árnyékkormányt és a legaktuálisabb sérelme egy női pedagógusnak az, hogy nem kap annyi jutalmat, mint szintén női tankerületi elöljárója, akkor benned se racionalitás, se belátás, se empátia, csak sértettség, keserűség és düh.
Szar lehet.
Őszentsége Sobri Jóska
Mondjuk Novák nem azért lett köztársasági elnök mert megérdemli, rászolgált, hanem egy látszatintézkedés miszerint a Fidesz ennyire nyitott és modern gondolkodású, hogy egy nőt rak oda.
Ugyanakkora súlya van ma a magyar köztársasági elnöknek mint egy kisfalusi banki ugyintezonek. Bólogat és aláír.
Nemes samu09
Iránban valahogy még a látszat miatt sincs női elnök, de még helyettes vagy vezető tisztségviselő sem.

Szerintem sokat elárul egy emberről az, hogyha fel se tudja fogni mekkora kibaszás Iránban és a többi vallási agyhalott országban nőnek lenni. Leginkább azt, hogy a saját élete, politikai nyűglődése, problémái mennyire first word problemek, mennyire szerencsés, hogy pl. Magyarországon élhet, annak is a felső 10 százalékában.
Pár éve olvastam, hogy aki Magyarországon netto havi 400 dollár felett keres, az simán a világ leggazdagabb, legnagyobb jólétben élő 5 százalékába tartozik.
Szerintem erre a fórumra nem ír olyan, akire ez ne lenne igaz.

több mint 1 éve
Gergőbácsi Green Bay Packers 8 921 — Packers Suicide Squad
Hogy rohadna meg az összes...
Ma reggel jöttek megnézni a 2. számú kocsinkat.
Öreg mint az országút van hibája nem kevés, műszaki novemberben lejár, ezért is volt annyi az ára amennyi.
Elmondom emberünknek amit tudok, megnézi, kritizálja, alkuszik, megegyezünk.
Papir megír, kifizeti, elmegy.
3 órával később hív, hogy most ért csak haza (35 km) mert 15 km után felforrt a víz, se kép, se hang, tréler kellett neki.
Napi használatból adtam el, ilyen baja sosem volt.
Most hív autószerelőt nézze meg...
Gondol hív majd még
De ha vissza akarja hozni, első út a szerelőm lesz (a jóember költségére) nézze meg mit pakoltak ki a kocsi alól.
Ha bármi bajos, katalizátor, egyebek akkor jegyzőkönyv, rendőrség.
kittli
Mi lett a tortenet folytatasa?
undisputedly
Fater most szólt, hogy olcsón adtam a kocsit, mert majd kétszer annyiért árulják most a neten mint amennyiért meghírdettem.
"Korához képest kitűnő állapotban"
Egészségükre. 😊
kittli
Hehe 😀
Csak kísért még ez az autó engem.
Kaptunk egy büntit az útdíjkezelőtöl.
Nincs vele probléma mert minden papír szabályosan volt részünkről intézve, csak nem értem 2 hónap alatt hogy nem kerül át a tulaj neve a rendszerben.
kittli
te lejelentetted a kormányablakban, hogy eladtad a kocsid?
peach
Egyből. Meg is van a papír, el is küldtük a másolatot az útdíjasoknak.
kittli
akkor no problem 😉
peach
Így van, nem is lehet belőle probléma. Néhány évvel ezelőtt a fater kis A Corsáját vették meg gyanús alakok, kemény 40.000-ért, egyből lejelentette az okmányiroda felé. 4-5 héten belül 2 bünti is jött jogosulatlan útdíjhasználat miatt. Elküldtük az utasoknak, aztán szevasz

I have been wounded but not yet slain. I shall lie here and bleed a while. Then I shall rise and fight again. The title of champion may from time to time fall to others more than ourselves, but the heart, the spirit, and the soul of champions remain in Green Bay.
több mint 1 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 14 029 — Egyéb témák lakó
Jó ez a vallási fundamentalizmus
Gyurma Pappa
Ez is csak azért van, mert hagyja, hogy a politika és a vallás befolyásolja az életét.
Lúdas Solymi
Ha szerinted a politika, pláne a vallás ugyanúgy befolyásolja egy ember életét egy eu-s pszeudodemokratikus banánköztársaságban, mint egy vallási fundamentalista fanatikusok által vezetett közép-ázsiai diktatúrában, akkor már értem, hogy miért kaptad az 'egybites' jelzőt.
Sajnálatos, hogy ennyire nem tudod megkülönböztetni a valódi elnyomó, az emberek, nők alapvető jogait sértő diktatorikus rezsimet egy felautoriter hibrid demokráciától, amelyik integráns része az EU-nak.
Ha egy olyan országot, ahol egy nőt simán halálra vernek az államhatalom erőszakszervezetének tagjai, mert nem takarja el az arcát egy ronggyal, hasonlítasz egy olyan országhoz, ahol egy nő az egyik legfőbb közjogi méltóság, nő vezeti az árnyékkormányt és a legaktuálisabb sérelme egy női pedagógusnak az, hogy nem kap annyi jutalmat, mint szintén női tankerületi elöljárója, akkor benned se racionalitás, se belátás, se empátia, csak sértettség, keserűség és düh.
Szar lehet.
Őszentsége Sobri Jóska
Mondjuk Novák nem azért lett köztársasági elnök mert megérdemli, rászolgált, hanem egy látszatintézkedés miszerint a Fidesz ennyire nyitott és modern gondolkodású, hogy egy nőt rak oda.
Ugyanakkora súlya van ma a magyar köztársasági elnöknek mint egy kisfalusi banki ugyintezonek. Bólogat és aláír.
Nemes samu09
Ez tény, de azért Magyarország nem Irán.

A szorulásos kaka és a híg fos között is van különbség.

több mint 1 éve
Nemes samu09 Houston Texans 4 030 — I like the Texans, I like who we are
Jó ez a vallási fundamentalizmus
Gyurma Pappa
Ez is csak azért van, mert hagyja, hogy a politika és a vallás befolyásolja az életét.
Lúdas Solymi
Ha szerinted a politika, pláne a vallás ugyanúgy befolyásolja egy ember életét egy eu-s pszeudodemokratikus banánköztársaságban, mint egy vallási fundamentalista fanatikusok által vezetett közép-ázsiai diktatúrában, akkor már értem, hogy miért kaptad az 'egybites' jelzőt.
Sajnálatos, hogy ennyire nem tudod megkülönböztetni a valódi elnyomó, az emberek, nők alapvető jogait sértő diktatorikus rezsimet egy felautoriter hibrid demokráciától, amelyik integráns része az EU-nak.
Ha egy olyan országot, ahol egy nőt simán halálra vernek az államhatalom erőszakszervezetének tagjai, mert nem takarja el az arcát egy ronggyal, hasonlítasz egy olyan országhoz, ahol egy nő az egyik legfőbb közjogi méltóság, nő vezeti az árnyékkormányt és a legaktuálisabb sérelme egy női pedagógusnak az, hogy nem kap annyi jutalmat, mint szintén női tankerületi elöljárója, akkor benned se racionalitás, se belátás, se empátia, csak sértettség, keserűség és düh.
Szar lehet.
Őszentsége Sobri Jóska
Mondjuk Novák nem azért lett köztársasági elnök mert megérdemli, rászolgált, hanem egy látszatintézkedés miszerint a Fidesz ennyire nyitott és modern gondolkodású, hogy egy nőt rak oda.
Ugyanakkora súlya van ma a magyar köztársasági elnöknek mint egy kisfalusi banki ugyintezonek. Bólogat és aláír.
több mint 1 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 061 — #NoStress
Jó ez a vallási fundamentalizmus
Gyurma Pappa
Ez is csak azért van, mert hagyja, hogy a politika és a vallás befolyásolja az életét.
Lúdas Solymi
Ha szerinted a politika, pláne a vallás ugyanúgy befolyásolja egy ember életét egy eu-s pszeudodemokratikus banánköztársaságban, mint egy vallási fundamentalista fanatikusok által vezetett közép-ázsiai diktatúrában, akkor már értem, hogy miért kaptad az 'egybites' jelzőt.
Sajnálatos, hogy ennyire nem tudod megkülönböztetni a valódi elnyomó, az emberek, nők alapvető jogait sértő diktatorikus rezsimet egy felautoriter hibrid demokráciától, amelyik integráns része az EU-nak.
Ha egy olyan országot, ahol egy nőt simán halálra vernek az államhatalom erőszakszervezetének tagjai, mert nem takarja el az arcát egy ronggyal, hasonlítasz egy olyan országhoz, ahol egy nő az egyik legfőbb közjogi méltóság, nő vezeti az árnyékkormányt és a legaktuálisabb sérelme egy női pedagógusnak az, hogy nem kap annyi jutalmat, mint szintén női tankerületi elöljárója, akkor benned se racionalitás, se belátás, se empátia, csak sértettség, keserűség és düh.
Szar lehet.

több mint 1 éve
Mikey Cincinnati Bengals 18 585
Jó ez a vallási fundamentalizmus
Gyurma Pappa
A világ egyértelműen legnagyobb baromsága.
több mint 1 éve
Lúdas Solymi New England Patriots 7 938
Jó ez a vallási fundamentalizmus
Gyurma Pappa
Ez is csak azért van, mert hagyja, hogy a politika és a vallás befolyásolja az életét.