Gyűlölködjünk

36 feliratkozó

több mint 2 éve
undisputedly Seattle Seahawks 11 936 — SuperBowl Champions 2013/2014
@dankodavid
@deyell

Akkor csak nekem tunt drasztikusnak, hogy a tomege tobb, mint 50%-at elveszitette. Gondolom volt benne szteroid boven, nem a csirkemelltol volt akkora 😀
több mint 2 éve
dankodavid San Francisco 49ers 2 218
Valaki hozzaerto irja mar meg, milyen koksz lehetett ebben az emberben, hogy 140 kg-rol 60 kg-ra fogyott a bortonben. Vagy ez normalis tomegveszteseg?

 24.hu/belfold/2022/04/26/m-richad-kritikus-allapotban-van-mesterseges-komaban/
undisputedly
Teljesen normalis szvsz, tekintve, hogy nem csak a megfelelo anyaghoz, hanem a szukseges mennyisegu es minosegu kajahoz sem jutott hozza. Vagyis iszonyatisan meglepodnek, ha a bortonkonyha steakekkel segiteni a tomegenek a megmaradasat.

Szerkesztette: dankodavid

Pulvis et umbra sumus.
több mint 2 éve
deyell Las Vegas Raiders 11 660
Valaki hozzaerto irja mar meg, milyen koksz lehetett ebben az emberben, hogy 140 kg-rol 60 kg-ra fogyott a bortonben. Vagy ez normalis tomegveszteseg?

 24.hu/belfold/2022/04/26/m-richad-kritikus-allapotban-van-mesterseges-komaban/
undisputedly
sok koksz, meg jó sokat kellett zabálnia. amikor visszavonulnak az NFL játékosok, főleg a támadófalban játszók, akkor azokról is lemegy sok kiló (mondjuk nem 80, mert ők jóval magasabbak mint a 170 centis Ricsi). nézd meg hogy néz ki a visszavonulás után Jordan Gross, Nick Hardwick. ők is leadtak mondjuk 50-60 kilót, és vékonyak lettek. de még Gronkowski is eléggé összeesett.

choose life
több mint 2 éve
undisputedly Seattle Seahawks 11 936 — SuperBowl Champions 2013/2014
Valaki hozzaerto irja mar meg, milyen koksz lehetett ebben az emberben, hogy 140 kg-rol 60 kg-ra fogyott a bortonben. Vagy ez normalis tomegveszteseg?

 24.hu/belfold/2022/04/26/m-richad-kritikus-allapotban-van-mesterseges-komaban/
több mint 2 éve
Hungarian Bill Buffalo Bills 1 516
Volt már korábban szó a Szilágyi Liliána bántalmazási ügyéről.
Tőlem jogban képzettek, bölcsebbeket kérdezném, mit jelent (vagy mire utal) az h Liliána nem tett tanuvallomást a rendőrségen a bántalmazása kapcsán és emiatt a rendőrség lezárta a nyomozást??
Pari
Be. 171. § A tanúvallomást megtagadhatja a terhelt hozzátartozója.
deyell
Ok, ez tiszta sor, de a saját bántalmazása ügyében nem illene elmondani mi történt vele pontosan? Vagy nem értem.
Pari
Itt a büntető eljárásjogi hivatkozás valóban kimerülhet annyiban, hogy nem kötelezhető a tanú vallomástételre olyan kérdésekben, amelyre adott válaszában saját magát vagy hozzátartozóját bűncselekmény elkövetésével vádolná.

Ugye itt elvileg a képben van egy 30 milliós, polgári útra tartozó sérelemdíj iránti igény is apuka részéről a lányával szemben. Ez meglehetősen túlzó összeg, a bíróságok a gyakorlatban nem szoktak ekkora mértékű díjat megállapítani becsülethez/jó hírnévhez való jog megsértése esetén. Talán a Hableány-katasztrófa ügyében zajló polgári peres eljárásban az érvényesítendő sérelemdíj 4,3 milliárd forint, ami a 78 felperesre leosztva cirka 55 millió ft/kopf. Itt viszont ugye nemcsak az áldozatok, hanem valamennyi károsult szerepel, ezáltal fejenként eltérő összeget állapíthat meg a bíróság, ha alapos a 78 koreai keresete. Arról nem is beszélve, hogy ez a 4,3 milliárd ft felperesi igény, tehát ettől jóval kevesebbet is megállapíthat a bíróság.

Valószínűleg apuka részéről ez inkább csak egy elterelő hadművelet - az más kérdés, hogy erkölcsileg mennyire gyomorforgató, hogy így fenyegeted a lányod - arra vonatkozólag, hogy egyezzenek meg, és egyszer és mindenkorra egyik fél menjen jobbra, másik pedig balra.

Az is benne van a pakliban, hogy a magyar bíróságok, nyomozóhatóságok szeretik indokolatlanul sokszor kihallgatni a szexuális abúzusokat elszenvedő feleket. Iszonyatos kitartást és lelkierőt igényel az, hogy akár többször a nyomozóhatóság előtt, majd később a bíróság előtt is beszéljen a sértett ezekről a dolgokról, és lehetőleg úgy, hogy természetesen mindenre emlékszik. Lehet, Liliána megelégelte ezt, így viszont a büntetőeljárás is lezárult.

Valószínű, hogy a háttérben most megy némi pókerezés a jogászok között arról, hogy ezt a sérelemdíjasdit ne tereljék jogi útra, és adott esetben egyezzenek meg peren kívül.
több mint 2 éve
hétszilvafás adam8 Houston Texans 2 647
Volt már korábban szó a Szilágyi Liliána bántalmazási ügyéről.
Tőlem jogban képzettek, bölcsebbeket kérdezném, mit jelent (vagy mire utal) az h Liliána nem tett tanuvallomást a rendőrségen a bántalmazása kapcsán és emiatt a rendőrség lezárta a nyomozást??
Pari
Be. 171. § A tanúvallomást megtagadhatja a terhelt hozzátartozója.
deyell
Ok, ez tiszta sor, de a saját bántalmazása ügyében nem illene elmondani mi történt vele pontosan? Vagy nem értem.
Pari
gondolom hamis tanúzásba sem szeretne esni ...
csebi
Ja, persze meg az úszótársai is, ellentmondás nélkül.. 😊

"„Volt egy jogerős bírósági ítélet, ami a kúriát is megjárta: ebben szerepelt a tettlegesség, és az is, hogy Szilágyi Zoltán veszélyezteti a kisebbik gyereke fejlődését.

Liliána brutális bántalmazásról számolt be a pszichológusának. Többen alátámasztották ezt az esetet, az egyik versenyzőtársa sírva fakadt, amikor erről az esetről beszélt előttünk.

Az érintettek ugyanazokat mondták el, amiket a tévéinterjúban Liliána is. Ellentmondásmentesen, egyhangúan meggyőződtünk arról, hogy a súlyos bántalmazás megfelelt a valóságnak. Egy edzője úgy érzékelte, hogy a téboly határán volt a fojtogatás után. A szexuális visszaélésben nem foglaltunk állást, mert az rendkívül súlyos állítás, és nem volt hatáskörünk erre. Liliána arról is részletesen és életszerűen beszélt. Szilágyi Zoltán és Gerda ezeket határozottan cáfolták. Szerintük teljesen életszerűtlen Liliána állítása, Gerda szerint az egész ügy azért van, mert a testvére influenszerkedik, és ezt csak kitalálta. Ez is egy álláspont” – emelte ki Papp." -  telex.hu/sport/2022/03/30/szilagyi-liliana-musz-bizottsag-jelentes

több mint 2 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 22 600 — Lucas Scott
Volt már korábban szó a Szilágyi Liliána bántalmazási ügyéről.
Tőlem jogban képzettek, bölcsebbeket kérdezném, mit jelent (vagy mire utal) az h Liliána nem tett tanuvallomást a rendőrségen a bántalmazása kapcsán és emiatt a rendőrség lezárta a nyomozást??
Pari
Be. 171. § A tanúvallomást megtagadhatja a terhelt hozzátartozója.
deyell
Ok, ez tiszta sor, de a saját bántalmazása ügyében nem illene elmondani mi történt vele pontosan? Vagy nem értem.
Pari
gondolom hamis tanúzásba sem szeretne esni ...

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 2 éve
Pari Las Vegas Raiders 3 636 — Rise My Nation!
Volt már korábban szó a Szilágyi Liliána bántalmazási ügyéről.
Tőlem jogban képzettek, bölcsebbeket kérdezném, mit jelent (vagy mire utal) az h Liliána nem tett tanuvallomást a rendőrségen a bántalmazása kapcsán és emiatt a rendőrség lezárta a nyomozást??
Pari
Be. 171. § A tanúvallomást megtagadhatja a terhelt hozzátartozója.
deyell
Ok, ez tiszta sor, de a saját bántalmazása ügyében nem illene elmondani mi történt vele pontosan? Vagy nem értem.
több mint 2 éve
deyell Las Vegas Raiders 11 660
Volt már korábban szó a Szilágyi Liliána bántalmazási ügyéről.
Tőlem jogban képzettek, bölcsebbeket kérdezném, mit jelent (vagy mire utal) az h Liliána nem tett tanuvallomást a rendőrségen a bántalmazása kapcsán és emiatt a rendőrség lezárta a nyomozást??
Pari
Be. 171. § A tanúvallomást megtagadhatja a terhelt hozzátartozója.

choose life
több mint 2 éve
Pari Las Vegas Raiders 3 636 — Rise My Nation!
Volt már korábban szó a Szilágyi Liliána bántalmazási ügyéről.
Tőlem jogban képzettek, bölcsebbeket kérdezném, mit jelent (vagy mire utal) az h Liliána nem tett tanuvallomást a rendőrségen a bántalmazása kapcsán és emiatt a rendőrség lezárta a nyomozást??
több mint 2 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 22 600 — Lucas Scott
Viszonylag szürreális ami lentebb zajlott annak fényében, hogy a Jóskát baszogatók többsége - nem mindenki, a többsége (csebi konzekvens volt kutya kérdésben) - az alábbiakkal spammelte tele a politika topikot a választások előtt hónapokig 😊 :

Aki a kutyákra szavaz - a Fideszre szavaz
Aki kamupártokra szavaz - a Fideszre szavaz
Aki a mi hazánkra szavaz - a Fideszre szavaz
Aki nem megy el szavazni - a Fidesz hatalomban maradását segíti elő

Csak az egyesült ellenzékre szavazás nem Fideszre szavazás.

Aztán most megmagyarázzátok, hogy aki a kutyákra szavazott az nem is a Fideszre szavazott, meg aki nem ment el szavazni az se a fideszt akarta. Hát, nem egyszerű kiigazodni.

Egyébként volt 8,2 millió szavazásra jogosult, ebből 1,9 szavazott az egyesült ellenzékre, az 23%. A választások előtti ellenzéki (!!!) vagyis a fentebbi mantra alapján 77% bizony szemét agyhalott fideszes, én nem is értem, miért hátráltok ki ebből a narratívából? 😊
MC12
én amúgy sosem fogom azt premisszaként elfogadni, hogy aki nem megy el, aki nem egy anti OVra szavaz, az a fideszre szavaz. csak még jobban megerősített abban, hogy kutyákra kell ikszelni legalább listán, amikor MZP meg a többiek ennyire ezt nyomták, hogy aki nem odaszavaz az fideszbérenc (nem szó szerint ezt mondták, de ez volt a lényeg).
de tényleg nézzük meg akkor a mihazánkat: releváns dolog volt rájuk szavazni, mert ott vannak a parlamentben.

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 2 éve
slowmotion Dallas Cowboys 24 341 — Cowboys fan
 youtu.be/s1opx0DY0eg
NB2
Mégis mi a fasz járhatott a fejében???🤬
Nagyon remélem megjutalmazzák a rendőrök!
nagir
tizenöt perc hírnév
több mint 2 éve
nagir New York Giants Michigan Wolverines 7 834 — Bla, bla, bla
 youtu.be/s1opx0DY0eg
NB2
Mégis mi a fasz járhatott a fejében???🤬
Nagyon remélem megjutalmazzák a rendőrök!



ETO, A.C. Milan, Winnipeg Jets, Liverpool F.C., SF Giants, Chicago Bulls, Vale 46, MvG, Senna, Lance Armstrong, Stephen Hendry, Mike Tyson, Boris Becker, Tiger Woods FAN!!!
több mint 2 éve
csi77 Chicago Bears Illinois Fighting Illini 8 684 — Bears & Illinois fan
Munkaerőkeresés..
Szokol
Ajaj, önszándék vagy menni kellett?
csi77
Szerintem munkaerőt keres nem pedig munkát.
kittli
Ok, ezt beneztem 😊

Hajrá Bad Bones!
A lányos apukáknak a legjobb!!
http://orig08.deviantart.net/fa61/f/2015/248/f/d/matt_forte_by_anyegin-d98fqaw.png
több mint 2 éve
kittli Pittsburgh Steelers 2 206 — Steelers fan
Munkaerőkeresés..
Szokol
Ajaj, önszándék vagy menni kellett?
csi77
Szerintem munkaerőt keres nem pedig munkát.
több mint 2 éve
csi77 Chicago Bears Illinois Fighting Illini 8 684 — Bears & Illinois fan
Munkaerőkeresés..
Szokol
Ajaj, önszándék vagy menni kellett?

Hajrá Bad Bones!
A lányos apukáknak a legjobb!!
http://orig08.deviantart.net/fa61/f/2015/248/f/d/matt_forte_by_anyegin-d98fqaw.png
több mint 2 éve
MC12 New Orleans Saints 6 163
Viszonylag szürreális ami lentebb zajlott annak fényében, hogy a Jóskát baszogatók többsége - nem mindenki, a többsége (csebi konzekvens volt kutya kérdésben) - az alábbiakkal spammelte tele a politika topikot a választások előtt hónapokig 😊 :

Aki a kutyákra szavaz - a Fideszre szavaz
Aki kamupártokra szavaz - a Fideszre szavaz
Aki a mi hazánkra szavaz - a Fideszre szavaz
Aki nem megy el szavazni - a Fidesz hatalomban maradását segíti elő

Csak az egyesült ellenzékre szavazás nem Fideszre szavazás.

Aztán most megmagyarázzátok, hogy aki a kutyákra szavazott az nem is a Fideszre szavazott, meg aki nem ment el szavazni az se a fideszt akarta. Hát, nem egyszerű kiigazodni.

Egyébként volt 8,2 millió szavazásra jogosult, ebből 1,9 szavazott az egyesült ellenzékre, az 23%. A választások előtti ellenzéki (!!!) vagyis a fentebbi mantra alapján 77% bizony szemét agyhalott fideszes, én nem is értem, miért hátráltok ki ebből a narratívából? 😊

“A kiábrándult idealistákból lettek a cinikusok”
több mint 2 éve
NB2 New England Patriots 24 533 — nabege2@yahoo.com
 youtu.be/s1opx0DY0eg
több mint 2 éve
Szokol Pittsburgh Steelers 6 935 — Steelers fan
Munkaerőkeresés..
több mint 2 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 22 600 — Lucas Scott
Az otthonmaradók, a fideszcsicska mihazánkra voksolók, a komolytalan kutyákra vagy Gődényre szavazók nem arra ikszeltek, hogy változás legyen. Én így látom.
Sobri Jóska
ez egy teljesen hamis látásmód. mert, ha azok nem akarnak változást akkor tényleg a fideszre szavaznak. azért elég nagy logikai bukfencet eredményez az, hogy van a nemfidesz és azon kívül mki fidesz. nem ennyire fekete-fehér a világ, nem ennyire bináris az élet, még USAban is van 3. opció is.
mert ha nem akartam volna változást akkor fideszre szavazok. de akarok változást. ezért kutyákra szavaztam listán. lehet most nem jutottak be a parlamentbe, de lehet az én szavazatom (meg az összes többi plusz szavazat) azt fogja nekik mutatni, hogy igen is érdemes reálpolitikával foglalkozniuk, jobban kilépni az alapból NGO feladatok ellátásából a politikai színtérre. lehet, hogy 4-8-12 év múlva emiatt odajutnak, hogy pl a közbeszerzési törvényben változást érnek majd el a parlamentben. és akkor odajutunk, hogy ez azért történhet meg, mert 2022ben voltak páran, akik így jeleztek, hogy változást szeretnének. hasonló gondolatmenetet le lehet vezetni bmeik mihazánkos, gödényes, gattyános szavazónál csak más érvekkel.

sok mindenben igazad van akár az itteni fórum működésével, tagokkal kapcsolatban aláírom. azt is, hogy akár nekünk ellenzékieknek is nagyon változtatni kell a stílusunkon is. én személy szerint már elengedtem. nem érdekel, hogy EMMI azt sem tudja, hogy mi van a lélegeztetőgépekkel. az sem, hogy tesi tanárok képzik kémiából a jövő borsodchemes kutatóit. nem az én dolgom jelenleg, és megteszek mindent, hogy ez ne legyen hatással családomra. de azt azért nem veszem be, hogy ha vki veszi a fáradtságot és elmegy szavazni akkor ha nem akar változást, és szavazhatna fideszre akkor az nem a fideszre fog szavazni. mert ez így nem igaz.

hozzáteszem továbbra is, nem értek egyet azzal, hogy aki nem megy el szavazni az mind nem akar változást. de már van annyi tapasztalatom, hogy ebbe a vitába már csak azért sem megyek be, mert nincs értelme.

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 2 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 078 — #NoStress
#mindenholdrágul #jobbanteljesít
r.baggio
#kinekmitintézettakormanya
#vegyétekahazait
gordon
#brusszel
#soros
#gyurcsany
#usa
#zelenszkij
Solymi
#demokracia
#nepakarat
#miugyisjobbantudjuk
#mindenkiszembejonazautopalyan
#ketharmad
Sobri Jóska
azért mki nem ... vagy hát most már úgy gondolkozol, hogy akkor ha marad OV akkor mki rá szavazott?
csebi
Azt gondolom, hogy az megy szembe az autópályán, aki annyira vaksi, hogy nem veszi észre, hogy az ő Orbán kritikája nem találkozik tömegigényekkel, nem látja, hogy ő a kisebbség, hogy egy avétos, huszadik századi écán kattog, és úgy kommunikál, mintha a fenti picsogás (soros, gyurcsany, zelenszkij, stb.) lenne a jócskán többségi vélemény.
Holott a szavazókorú lakosság kb. ötöde gondolta csak úgy, hogy Orbánnak (meg a sorosozásnak, brüsszelezésnek, migránsozásnak, stb.) mennie kell.
Ez a fórum egy ellenzéki buborék, de a való világban Orbán megy a jó irányba (a választók négyötöde szerint, akiknek kb. a fele elment és szavazott rá, másik fele meg otthon maradt, hiszen semmi változásra nem volt benne igény), és aki a fentiek miatt, Orbán miatt picsog, az megy szembe a forgalommal.
Csupán erre utaltam a hashtages hsz-ben.
Sobri Jóska
Jóska, amikor azt mondod, hogy a választók 4/5 akkor az nem tényszerű, hamis adat, teljesen félreértelmezhető.

kb 5,5 millió szavazó volt idén, abból 3 millió szavazott Orbánra, 2.5 millió nem. ez akárhogy is nézem kb 55% nem pedig 80% amiről beszélsz itt.
DE még ha elfogadnánk azt a bődületes dolgot, hogy aki nem megy el szavazni az is OV-ra szavaz, akkor sem jön ki a 80% mert, ha összeadjuk az összes nem OV szavazatot akkor is 33%nyi jön össze, ergo a másik oldal nem lehet négy ötöd, mert akkor 113%nal járnánk a lehetséges maximum 100%ból. szóval #nemmkiszembejönazautopalyancsaktobbenmennekmasikiranyba talan helyesebb hashtag lett volna (asszem mindent elárul, hogy kb fél perc volt mire megtaláltam a #t a billentyűzetem ...)

azt meg azért nehéz elvitatni, hogy egy olyan országban, ahol 7,7 millió jogosult szavazásra, ebből ha több, mint 2.5 millió nem Orbánra szavaz akkor az nem tömegigény. attól még tömegigény, de nem elegendő ahhoz, hogy OVt leváltsa.

én azért nem szeretem az ellenzéki buborék kifejezését amúgy erre a fórumra, mert ezt a buborékot azért elég szépen áttöritek páran szerencsére. én ennek örülök. épp azért tudjátok áttörni, mert jó páran átgondoljuk sokszor az érdemi kommunikációtokat. egy igazi buborékban ilyen nincs. de ez már ízlés és megfogalmazás kérdése.
csebi
Egy másik topicban leírtam a pontos matekot, és a szempontjaimat is.
Felkerekítve 22% szavazott arra, hogy ne Orbán kormányozzon.
Az otthonmaradók, a fideszcsicska mihazánkra voksolók, a komolytalan kutyákra vagy Gődényre szavazók nem arra ikszeltek, hogy változás legyen. Én így látom.
A 22% meg kerekítve egyötöd, de lehet egynegyed is, ez irreleváns, és benne vagyok, mindegy.
És valóban, a háromnegyed sem mindenki, de amennyire túlzó és sarkos gyurcsányozni, sorosozni, migránsozni szüntelen, és értelmetlenül még mindig, egy ennyire kijózanító szopatás után is annyira belefér az itt sokszor leírt toposz, -hogy az Orbánt értő, kedvelő, akceptáló attitűd- visszafordítása arról, hogy valójaban ki megy szembe az autópályán.

több mint 2 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 22 600 — Lucas Scott
#mindenholdrágul #jobbanteljesít
r.baggio
#kinekmitintézettakormanya
#vegyétekahazait
gordon
#brusszel
#soros
#gyurcsany
#usa
#zelenszkij
Solymi
#demokracia
#nepakarat
#miugyisjobbantudjuk
#mindenkiszembejonazautopalyan
#ketharmad
Sobri Jóska
azért mki nem ... vagy hát most már úgy gondolkozol, hogy akkor ha marad OV akkor mki rá szavazott?
csebi
Azt gondolom, hogy az megy szembe az autópályán, aki annyira vaksi, hogy nem veszi észre, hogy az ő Orbán kritikája nem találkozik tömegigényekkel, nem látja, hogy ő a kisebbség, hogy egy avétos, huszadik századi écán kattog, és úgy kommunikál, mintha a fenti picsogás (soros, gyurcsany, zelenszkij, stb.) lenne a jócskán többségi vélemény.
Holott a szavazókorú lakosság kb. ötöde gondolta csak úgy, hogy Orbánnak (meg a sorosozásnak, brüsszelezésnek, migránsozásnak, stb.) mennie kell.
Ez a fórum egy ellenzéki buborék, de a való világban Orbán megy a jó irányba (a választók négyötöde szerint, akiknek kb. a fele elment és szavazott rá, másik fele meg otthon maradt, hiszen semmi változásra nem volt benne igény), és aki a fentiek miatt, Orbán miatt picsog, az megy szembe a forgalommal.
Csupán erre utaltam a hashtages hsz-ben.
Sobri Jóska
Jóska, amikor azt mondod, hogy a választók 4/5 akkor az nem tényszerű, hamis adat, teljesen félreértelmezhető.

kb 5,5 millió szavazó volt idén, abból 3 millió szavazott Orbánra, 2.5 millió nem. ez akárhogy is nézem kb 55% nem pedig 80% amiről beszélsz itt.
DE még ha elfogadnánk azt a bődületes dolgot, hogy aki nem megy el szavazni az is OV-ra szavaz, akkor sem jön ki a 80% mert, ha összeadjuk az összes nem OV szavazatot akkor is 33%nyi jön össze, ergo a másik oldal nem lehet négy ötöd, mert akkor 113%nal járnánk a lehetséges maximum 100%ból. szóval #nemmkiszembejönazautopalyancsaktobbenmennekmasikiranyba talan helyesebb hashtag lett volna (asszem mindent elárul, hogy kb fél perc volt mire megtaláltam a #t a billentyűzetem ...)

azt meg azért nehéz elvitatni, hogy egy olyan országban, ahol 7,7 millió jogosult szavazásra, ebből ha több, mint 2.5 millió nem Orbánra szavaz akkor az nem tömegigény. attól még tömegigény, de nem elegendő ahhoz, hogy OVt leváltsa.

én azért nem szeretem az ellenzéki buborék kifejezését amúgy erre a fórumra, mert ezt a buborékot azért elég szépen áttöritek páran szerencsére. én ennek örülök. épp azért tudjátok áttörni, mert jó páran átgondoljuk sokszor az érdemi kommunikációtokat. egy igazi buborékban ilyen nincs. de ez már ízlés és megfogalmazás kérdése.

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 2 éve
nagylaza, főpohárnok Green Bay Packers 13 971 — beers & Packers
Aki érdemben, demokratikusan tett az Orbán-rendszer ellen, az kb a szavazók ötöde, aki demokratikusan, tevőlegesen nem tett ellene, az meg a négyötöde.
Sobri Jóska
Érdekesen bánsz a számokkal. A szavazók ötöde 20 százalékot jelent. Ehhez képest az egyesült ellenzék hazai eredménye: 36,15 százalék. Gondolom, nem árulok el újdonságot azzal, hogy mások is voltak, akik nem a Fideszre szavaztak: Mi Hazánk 6,15 százalék, MKKP 3,42 százalék + a kamupártok (Memo, Gődény) is összehoztak 1,8 százalékot. A Fidesz 52,45 százalékot kapott. Miről beszélünk?
nagylaza
sztem a szavazatra jogosultakról beszél, akkor már kb ott vannak a számok
Negritis
Akkor se: a teljes népességnek kb. a 33 százaléka nem a Fideszre szavazott. (Lásd politika topik.)
több mint 2 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 44 552 — The Mathematician
Aki érdemben, demokratikusan tett az Orbán-rendszer ellen, az kb a szavazók ötöde, aki demokratikusan, tevőlegesen nem tett ellene, az meg a négyötöde.
Sobri Jóska
Érdekesen bánsz a számokkal. A szavazók ötöde 20 százalékot jelent. Ehhez képest az egyesült ellenzék hazai eredménye: 36,15 százalék. Gondolom, nem árulok el újdonságot azzal, hogy mások is voltak, akik nem a Fideszre szavaztak: Mi Hazánk 6,15 százalék, MKKP 3,42 százalék + a kamupártok (Memo, Gődény) is összehoztak 1,8 százalékot. A Fidesz 52,45 százalékot kapott. Miről beszélünk?
nagylaza
sztem a szavazatra jogosultakról beszél, akkor már kb ott vannak a számok

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 2 éve
dugo93 Indianapolis Colts 4 198
Elég nyakatekert gondolkodás 😊))
Tetszik nem tetszik ebben igaza van Sobrinak, a nép nem akart váltást, aki elment szavazni az is megmutatta és aki nem ment el az is.
NB2
Szerintem pedig az a nyakatekert, ha valaki kihozza az eredményből, hogy a "nép" négyötöde a Fideszt akarja. Mert semmi nem elég. Ahogyan Orbánnak sem.
nagylaza
Nem ezt mondtam.
Az az állításom, hogy a szavásra jogosultak négyötödének megfelel a jelenlegi rendszer.
Ezt vagy aképp jelzi, hogy a Fideszre szavaz, vagy aképp, hogy nem szavaz sehogyse.
Aki változást akar, az kb egyötöd., hiszen ennyi szavazott ellene.
A nemszavazókat nem teheted a valtozást akarók közé, mert az paradoxon lenne, ha valaki azzal akarna változást, hogy nem csinál semmit.
Azt elemezgetheted, hogy aki nem szavazott annak jó e így vagy rossz, de tart a még rosszabbtól, de az biztos, és tényszerű, hogy semmit nem tesz ellene.
Aki érdemben, demokratikusan tett az Orbán-rendszer ellen, az kb a szavazók ötöde, aki demokratikusan, tevőlegesen nem tett ellene, az meg a négyötöde.
Sobri Jóska
A választást mindenki 0-ról kezdi. Nem számít, hogy ki volt hatalmon, így nem jelenthető ki, hogy ha valaki nem szavaz, az azért nem teszi, mert elégedett.