Újra működik a regisztráció és az email küldés a feliratkozott topikokra!

Könyvek, színház

20 feliratkozó

10 hónapja
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 37 417 — #NoStress
A Kossuth kiadó Bookazine sorozatairól van valakinek tapasztalata?
Érdemes ezeket megvenni?
Lúdas Solymi
Minden könyvet érdemes.
Őszentsége Sobri Jóska
Van egy csomó, amit szeretnék eladni. Érdekel? Komolyan kérdem.
Assurbanapli
Én már többszázat elajándékoztam az elmúlt években, igyekszem minél kevesebb tárgyat gyűjteni/birtokolni, és amióta van Kindle Paperwhiteom, azóta azt preferálom. De köszi.

10 hónapja
Assurbanapli Denver Broncos 2 007
A Kossuth kiadó Bookazine sorozatairól van valakinek tapasztalata?
Érdemes ezeket megvenni?
Lúdas Solymi
Minden könyvet érdemes.
Őszentsége Sobri Jóska
Van egy csomó, amit szeretnék eladni. Érdekel? Komolyan kérdem.
11 hónapja
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 37 417 — #NoStress
A Kossuth kiadó Bookazine sorozatairól van valakinek tapasztalata?
Érdemes ezeket megvenni?
Lúdas Solymi
Minden könyvet érdemes.
Őszentsége Sobri Jóska
Nagyon le vagy maradva sajnos
 hvg.hu/360/20250720_hvg-mesterseges-intelligenciaval-irt-konyvek
r.baggio
Másfél nappal. Soha jobban ne legyek. 😊

11 hónapja
r.baggio New York Giants UCLA Bruins 65 132 — no es importante
A Kossuth kiadó Bookazine sorozatairól van valakinek tapasztalata?
Érdemes ezeket megvenni?
Lúdas Solymi
Minden könyvet érdemes.
Őszentsége Sobri Jóska
Nagyon le vagy maradva sajnos
 hvg.hu/360/20250720_hvg-mesterseges-intelligenciaval-irt-konyvek


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
11 hónapja
Lúdas Solymi New England Patriots 9 517
A Kossuth kiadó Bookazine sorozatairól van valakinek tapasztalata?
Érdemes ezeket megvenni?
Lúdas Solymi
Minden könyvet érdemes.
Őszentsége Sobri Jóska
Ha mást nem, tüzelőnek jó lesz? 😛
Young Adult, Tiffany, Romana regényeket azért magamnak nem vennék.
11 hónapja
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 37 417 — #NoStress
A Kossuth kiadó Bookazine sorozatairól van valakinek tapasztalata?
Érdemes ezeket megvenni?
Lúdas Solymi
Minden könyvet érdemes.

11 hónapja
Lúdas Solymi New England Patriots 9 517
A Kossuth kiadó Bookazine sorozatairól van valakinek tapasztalata?
Érdemes ezeket megvenni?
11 hónapja
r.baggio New York Giants UCLA Bruins 65 132 — no es importante
A Líránál nyári akció van. Néhány száz könyv 400-2500 Ft között. Nem annyira izgalmas a választék de azért Houellebecq 500-ért szerintem megéri.
Tactful Cactus, a poloska
A nemrég említett Kehlmanntól is vannak akciós könyvek


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
11 hónapja
Tactful Cactus Green Bay Packers 15 629
A Líránál nyári akció van. Néhány száz könyv 400-2500 Ft között. Nem annyira izgalmas a választék de azért Houellebecq 500-ért szerintem megéri.

P-A-N-I-C
LaFleurt a kávé!
11 hónapja
Bébé Philadelphia Eagles 6 549 — rabszolga
 konyvesmagazin.hu/friss/a_tenger_utja_raynor_winn_botrany_csalas.html
Érdekes. Ha megírta volna fikciósként, minden OK.
Memoárként rengetegen inspirálódhattak belőle, de akkor így, hogy elvileg nem igaz, az olvasók pozitív élményei is törlődnek?
Dzsokijuing
Igen, szerintem kicsit átírja.
Ezt a könyvet nem olvastam, de James Freytől a Millió apró darabbant igen. Tizenévesen nagy hatással volt rám. Kicsit Requiem for a dream-es. Nem biztos, hogy át akarod élni még egyszer az élményt. 😀

És szar érzés volt megtudni, hogy itt-ott torzít(vagy full kamu), pedig úgy volt előadva, hogy teljesen real a sztori.

Szóval szerintem számit, hogy hogy állsz neki a könyvnek. Fiktív krimi könyvek is tudnak nagyot ütni és lehet élvezni, de ha valami true-crimeként van eladva és utána kiderül, hogy kamu...hát bassza meg. 😀

Bibliánál legalább én döntöm el, hogy történelmi regényként olvasom vagy fantasyként. 😀 Nem érzem magam átbaszva. 😀
11 hónapja
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 11 087 — Saturday Night Lights
 konyvesmagazin.hu/friss/a_tenger_utja_raynor_winn_botrany_csalas.html
Érdekes. Ha megírta volna fikciósként, minden OK.
Memoárként rengetegen inspirálódhattak belőle, de akkor így, hogy elvileg nem igaz, az olvasók pozitív élményei is törlődnek?

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
11 hónapja
Löfli Buffalo Bills Indiana Hoosiers 24 261 — ellenIktriad / 2026 Arena4 March Madness winner
Ez a kiadás van meg nekem is. Csodálatos
Gyurma Pappa
Nekem ez volt:



Ez a 80-as évek végén a Pecsa bolhapiacon olyan ritkaság volt, hogy 1500 forintba került, ha egyáltalán lehetett kapni. Antikváriumban beszerezhetetlen volt.
Amikor egy új könyv 20-30 forintba, egy lemez 100 forintba, egy gombóc fagyi 2 forintba, egy liter benzin 20 forintba került, és a 88-as Human Rights Now koncertre Bruce Springsteennel, Peter Gabriellel, Stinggel 250 forintba került egy jegy. Sőt, az első diákmunkám havi bére 1400 forint volt.
Ez volt életem legdrágább könyve ár-érték arányban, évekig gyűjtöttem rá. Nem ma volt.
Őszentsége Sobri Jóska
A legjobb fantasy még mindig.
Dzsokijuing
Kamaszként az volt.
A világépítése zseniális, meg a gyerekkor hangulata, de azért azóta sok jobbat, modernebbet olvastam, de a Gyűrűk ura azért alapmű.
Őszentsége Sobri Jóska
nagyfatertól kaptam anno a 2002-es kiadást, nektek is köszönhetően most végre rávettem magamat és elkezdtem olvasni, a filmeket is csak tavaly láttam először 😀


https://www.facebook.com/ArizonaCardinalsHungary/
"Az életről sok mindent gondolok én jómagam is."
"Én nem gondolok semmit, uram."
Don't blink!
11 hónapja
YoungZeeZee 9 847
Júniusi wrap-up - helyett

Nagyon régen nem volt ilyen, de egyszerűen semmit (najó, egy könyvet) voltam képes befejezni ebben a hónapban. Elkezdtem kb. 7-t, de semminek nem értem a végére. Kevesebbet is olvastam, nagyon fárasztó és kimerítő időszakon vagyok túl (?), és a koncentráltság nem volt meg ahhoz, hogy olvassak.

Meg van viszont az év első komolyabb DNF-e, és ez Mario Vargas Llosa - Négy óra a Catedralban című könyve. Pedig zseniális, komolyan. Ilyen írói bravúrokat, int ebben a könyvben MVL csinál, wow. A lényeg, hogy a főszereplők ülnek egy kocsmában, és 4 órán keresztül beszélgetnek. Ezt az első fejezetben (az egyetlen lineáris és követhető fejezetben) megtudjuk. Adott egy perui elit gyermek és a volt sofőrjük, évek óta nem találkoznak, majd isznak pár sört ebben a hírhedt hodályban, és közben mesélik a történeteket. Az elbeszélés úgy van megírva, hogy hol csak bele-bele beszélnek a két férfi párbeszéde a szövegben, hol minden bekezdés más helyen és időben van, más szereplőkkel, hol meg a fejezetek elején a franc tudja hol vagyunk. Kb. mint egy ittas beszélgetés. És közben kapunk egy iszonyatosan részletes látleletet a politikai, gazdaság, szociális életéről Perunak. Ahol leraktam (kb. a könyv 5-de), ahol 4, egymással össze-alig-függő idősíkon zajló események váltogatják egymást bekezdésenként. És nincsenek jelölések, nincsenek dőlt betűk sokszor csak annyi, hogy gondolatjel, és a mondatból jössz rá, hogy ja, ez megint más.

Szóval nagyon demanding könyv, amit most nem tudtam megugrani. Kicsit szüneteltetem is a dél-amerikai projektemet, attól tartok, hogy Marquez vagy Bolano sem egyszerűbb, talán nem most van itt ennek az ideje. Folytatni fogom, ez 100%, de valószínűleg egy ez karácsonyi lepörgött időszakban sokkal hatékonyabb lesz.

Amit befejeztem:

1) Édouard Louis: Egy asszony küzdelmei és átváltozásai 5/5
Szerintem Eddy legszebb könyve. Látszik, hogy rajong az anyjáért, pedig nem volt feltétlenül felhőtlen a viszonyuk, és bizony a családon belüli abbúzust ő is elkövette gyermekével. Míg az apjáról szóló könyve politikusabb, az anyjáról szóló könyvben ott van ugyan a nők általános helyzete, de sokkal személyesebb, intimebb. Ez a könyv kevésbé a Leszámolás... újra elmondása, mint az Akik megölték apámat, sokkal inkább egy új réteg az életművön.

25 könyv, a tavalyi mennyiségen túl, és meg fog ugrani ez a szám most júliusban, mert újra "lendületben" vagyok, sokkal emészthetőbb, és mégis szép könyvekkel.
Gyurma Pappa
nekem az egesz evem ilyen vagy inkabb tavaly szepttol.nem jon az olvasas

Szerkesztette: YoungZeeZee
11 hónapja
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 16 056 — zászló zászló szív
Júniusi wrap-up - helyett

Nagyon régen nem volt ilyen, de egyszerűen semmit (najó, egy könyvet) voltam képes befejezni ebben a hónapban. Elkezdtem kb. 7-t, de semminek nem értem a végére. Kevesebbet is olvastam, nagyon fárasztó és kimerítő időszakon vagyok túl (?), és a koncentráltság nem volt meg ahhoz, hogy olvassak.

Meg van viszont az év első komolyabb DNF-e, és ez Mario Vargas Llosa - Négy óra a Catedralban című könyve. Pedig zseniális, komolyan. Ilyen írói bravúrokat, int ebben a könyvben MVL csinál, wow. A lényeg, hogy a főszereplők ülnek egy kocsmában, és 4 órán keresztül beszélgetnek. Ezt az első fejezetben (az egyetlen lineáris és követhető fejezetben) megtudjuk. Adott egy perui elit gyermek és a volt sofőrjük, évek óta nem találkoznak, majd isznak pár sört ebben a hírhedt hodályban, és közben mesélik a történeteket. Az elbeszélés úgy van megírva, hogy hol csak bele-bele beszélnek a két férfi párbeszéde a szövegben, hol minden bekezdés más helyen és időben van, más szereplőkkel, hol meg a fejezetek elején a franc tudja hol vagyunk. Kb. mint egy ittas beszélgetés. És közben kapunk egy iszonyatosan részletes látleletet a politikai, gazdaság, szociális életéről Perunak. Ahol leraktam (kb. a könyv 5-de), ahol 4, egymással össze-alig-függő idősíkon zajló események váltogatják egymást bekezdésenként. És nincsenek jelölések, nincsenek dőlt betűk sokszor csak annyi, hogy gondolatjel, és a mondatból jössz rá, hogy ja, ez megint más.

Szóval nagyon demanding könyv, amit most nem tudtam megugrani. Kicsit szüneteltetem is a dél-amerikai projektemet, attól tartok, hogy Marquez vagy Bolano sem egyszerűbb, talán nem most van itt ennek az ideje. Folytatni fogom, ez 100%, de valószínűleg egy ez karácsonyi lepörgött időszakban sokkal hatékonyabb lesz.

Amit befejeztem:

1) Édouard Louis: Egy asszony küzdelmei és átváltozásai 5/5
Szerintem Eddy legszebb könyve. Látszik, hogy rajong az anyjáért, pedig nem volt feltétlenül felhőtlen a viszonyuk, és bizony a családon belüli abbúzust ő is elkövette gyermekével. Míg az apjáról szóló könyve politikusabb, az anyjáról szóló könyvben ott van ugyan a nők általános helyzete, de sokkal személyesebb, intimebb. Ez a könyv kevésbé a Leszámolás... újra elmondása, mint az Akik megölték apámat, sokkal inkább egy új réteg az életművön.

25 könyv, a tavalyi mennyiségen túl, és meg fog ugrani ez a szám most júliusban, mert újra "lendületben" vagyok, sokkal emészthetőbb, és mégis szép könyvekkel.

11 hónapja
warr_b Washington Commanders 30 409 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.
Csak nem bírtam magammal, Bukowski után (Nők) éles váltás lesz


r.baggio
 fanbase.hu/the-lord-of-the-rings-argonath-konyvtamasz
Zsellér van de Vrij
Már a Gyűrűk urát is fóliázni kell?! 😀
bcsarli, Udvari Főkóstoló
Na hallod! Shop stop 2 vonatkozó jelenete megvan Randalltől? 😀


Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
"I don't break the horizon
I erase it when I'm born"
11 hónapja
bcsarli, Udvari Főkóstoló Pittsburgh Steelers 9 531 — A Heinz Field-en soha sem járt, hozzá nem értő lelkes amatőr
Csak nem bírtam magammal, Bukowski után (Nők) éles váltás lesz


r.baggio
 fanbase.hu/the-lord-of-the-rings-argonath-konyvtamasz
Zsellér van de Vrij
Már a Gyűrűk urát is fóliázni kell?! 😀

11 hónapja
Brouwerij van de Vrij Baltimore Ravens 14 315 — Слава Україні! Героям слава! Vreugde van eeuwigheid
Csak nem bírtam magammal, Bukowski után (Nők) éles váltás lesz


r.baggio
 fanbase.hu/the-lord-of-the-rings-argonath-konyvtamasz

'csak az maradt tiéd, mit homlokod megett viselsz.'

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv, Vovchansk, Harkiv, Okhmatdyt, Poltava, Lviv, Sumi, Ternopil
11 hónapja
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 37 417 — #NoStress
Ez a kiadás van meg nekem is. Csodálatos
Gyurma Pappa
Nekem ez volt:



Ez a 80-as évek végén a Pecsa bolhapiacon olyan ritkaság volt, hogy 1500 forintba került, ha egyáltalán lehetett kapni. Antikváriumban beszerezhetetlen volt.
Amikor egy új könyv 20-30 forintba, egy lemez 100 forintba, egy gombóc fagyi 2 forintba, egy liter benzin 20 forintba került, és a 88-as Human Rights Now koncertre Bruce Springsteennel, Peter Gabriellel, Stinggel 250 forintba került egy jegy. Sőt, az első diákmunkám havi bére 1400 forint volt.
Ez volt életem legdrágább könyve ár-érték arányban, évekig gyűjtöttem rá. Nem ma volt.
Őszentsége Sobri Jóska
A legjobb fantasy még mindig.
Dzsokijuing
Kamaszként az volt.
A világépítése zseniális, meg a gyerekkor hangulata, de azért azóta sok jobbat, modernebbet olvastam, de a Gyűrűk ura azért alapmű.

11 hónapja
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 11 087 — Saturday Night Lights
Ez a kiadás van meg nekem is. Csodálatos
Gyurma Pappa
Nekem ez volt:



Ez a 80-as évek végén a Pecsa bolhapiacon olyan ritkaság volt, hogy 1500 forintba került, ha egyáltalán lehetett kapni. Antikváriumban beszerezhetetlen volt.
Amikor egy új könyv 20-30 forintba, egy lemez 100 forintba, egy gombóc fagyi 2 forintba, egy liter benzin 20 forintba került, és a 88-as Human Rights Now koncertre Bruce Springsteennel, Peter Gabriellel, Stinggel 250 forintba került egy jegy. Sőt, az első diákmunkám havi bére 1400 forint volt.
Ez volt életem legdrágább könyve ár-érték arányban, évekig gyűjtöttem rá. Nem ma volt.
Őszentsége Sobri Jóska
A legjobb fantasy még mindig.

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
12 hónapja
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 37 417 — #NoStress
Ez a kiadás van meg nekem is. Csodálatos
Gyurma Pappa
Nekem ez volt:



Ez a 80-as évek végén a Pecsa bolhapiacon olyan ritkaság volt, hogy 1500 forintba került, ha egyáltalán lehetett kapni. Antikváriumban beszerezhetetlen volt.
Amikor egy új könyv 20-30 forintba, egy lemez 100 forintba, egy gombóc fagyi 2 forintba, egy liter benzin 20 forintba került, és a 88-as Human Rights Now koncertre Bruce Springsteennel, Peter Gabriellel, Stinggel 250 forintba került egy jegy. Sőt, az első diákmunkám havi bére 1400 forint volt.
Ez volt életem legdrágább könyve ár-érték arányban, évekig gyűjtöttem rá. Nem ma volt.

12 hónapja
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 16 056 — zászló zászló szív
Ez a kiadás van meg nekem is. Csodálatos

12 hónapja
r.baggio New York Giants UCLA Bruins 65 132 — no es importante
Csak nem bírtam magammal, Bukowski után (Nők) éles váltás lesz



---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 1 éve
kristof New York Giants USC Trojans 9 169 — Browns GM
aki kicsit is nyitott az újcirkuszra, azoknak továbbra is bármelyik Recirquel előadást nagyon ajánlom, elképesztő világszínvonal, gyakorlatilag olcsóbban, mint egy Vasas-meccs

Oh, what a tangled web we weave
When first we practise to deceive!
több mint 1 éve
zavi27 Seattle Seahawks Oregon Ducks 5 730 — Amerikai sportok rajongója
Ünnepi Könyvheti szerzeményeim:

Inkeri Markkula: A soha fel nem engedő föld
Abdulrazak Gurnah: A tengernél
Melissa Da Costa: Az ég minden kékje
több mint 1 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 37 417 — #NoStress
 booklove.hu/online-raktarvasar
Zsellér van de Vrij
Én is valogattam innen pár könyvet, amiket amúgy eszembe nem jutba megvenni, de egy gombóc fagyi áráért meg nem fogom nem megvenni.
Közülük most ezt olvastam el:



Nekem tetszett, érdekes koncepció, mindenképpen ajánlom. Nem feltétlen kémregény.
Az első része valóban egy feszült, nyomozós, izgalmas sztori, amit aztán a második árnyal, majd a zárórész kibővít, kontextusba tesz.
Nekem bejön az effajta metafikció, ahogy az is, hogy kínai szerző Kínában játszódó műve, ami az általam olvasott rengeteg angolszász, skandináv sztori után üdítő. Jó szórakozás volt.