Koronavírus 2024

34 feliratkozó

több mint 2 éve
Bazzani Detroit Lions Michigan Wolverines 23 629 — Axel Foley
Amúgy én élelmiszer boltokban megtartanám a maszkot. Sokkal boldogabb voltam mikor a sok krákogó, össze-vissza kohogo ember nem a kajára tolta a turháját hanem a maszkjáig ment max.
De várható volt közvetlen választások előtt.
Amugyis mindenki külpolitikai szakember már, senki se maradt virológus 😂
Toca
Ez igaz, bár a maszk sem akadályozta meg h mikor mentem nagyobb boltban pékség felé és látom h öreg bácsika lehúzott maszk mellett tapogatja a pékárut, majd olyan jó QBs módszerrel nedvesített az ujjain, újabb tapogatás, ugyanabba a kézbe köhögés, majd további tapogatás. Persze úgyh volt kirakva kesztyű formájú zacskó is stb. 😀
Beki
Szerencsére amíg a boltba/kiflitartóba kerül hozzá sem ér senki.

több mint 2 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 681 — The only discipline that lasts, is self discipline
Amúgy én élelmiszer boltokban megtartanám a maszkot. Sokkal boldogabb voltam mikor a sok krákogó, össze-vissza kohogo ember nem a kajára tolta a turháját hanem a maszkjáig ment max.
De várható volt közvetlen választások előtt.
Amugyis mindenki külpolitikai szakember már, senki se maradt virológus 😂
Toca
Ez igaz, bár a maszk sem akadályozta meg h mikor mentem nagyobb boltban pékség felé és látom h öreg bácsika lehúzott maszk mellett tapogatja a pékárut, majd olyan jó QBs módszerrel nedvesített az ujjain, újabb tapogatás, ugyanabba a kézbe köhögés, majd további tapogatás. Persze úgyh volt kirakva kesztyű formájú zacskó is stb. 😀
Beki
Na, falusi boltban ezért nem veszek én nem zacskózott pékárút. 😊 Nemcsak a covid óta, hanem sok éve. Falun nőttem fel, gyerekkorom óta tudom, hogy hogy megy ez a helyi boltokban. 😀

(Egyébként ha netán nincs más, megoldható. Csak be kell pattintani a kenyeret/zsemlét/kiflit/pogácsát a mikróba fél percre, felmelegíteni és néhány percen belül steril is. Ha nem szereted melegen, pár perc alatt vissza is hűl.)


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 2 éve
Törölt felhasználó
Amúgy én élelmiszer boltokban megtartanám a maszkot. Sokkal boldogabb voltam mikor a sok krákogó, össze-vissza kohogo ember nem a kajára tolta a turháját hanem a maszkjáig ment max.
De várható volt közvetlen választások előtt.
Amugyis mindenki külpolitikai szakember már, senki se maradt virológus 😂
Toca
Ez igaz, bár a maszk sem akadályozta meg h mikor mentem nagyobb boltban pékség felé és látom h öreg bácsika lehúzott maszk mellett tapogatja a pékárut, majd olyan jó QBs módszerrel nedvesített az ujjain, újabb tapogatás, ugyanabba a kézbe köhögés, majd további tapogatás. Persze úgyh volt kirakva kesztyű formájú zacskó is stb. 😀
több mint 2 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 44 392 — The Mathematician
Magyarul kb idehaza is elengedtük az egészet majdnem teljesen.
Beki
Mivel az omikron kábé kivédhetetlenül elért mindenkit (maszkkal, távolságtartással, 3 oltással együtt), de alapvetően a társadalom szintjén nem súlyosabb, mint egy combos influenza.
Vagyis amíg nincs durvább mutáció, addig azt kell mondjam, hogy jogos az elengedés.
Sobri Jóska
A társadalom szintjén számítanának a korlátozások, mert ott markánsan, kimutathatóan meredekebb/nagyobb a hullám korlátozások nélkül, mint azokkal. Lásd angolok, akik elengedték, és újra megindult felfelé a fertőzöttek aránya.

Az egész világ ezt csinálja. Elmúlt annak a veszélye, hogy betérdel az egészségügy, a politika is visszatért a közvetlenebb érdekvezéreltséghez mindenütt. Az osztrák EÜ miniszter is lemond, mert túl nagy rajta a nyomás. A pógárokat zavarja az a kurva kis maszk, és leszarják, hogy így áprilisig meghal pluszban országonként X ezer ember, aki a maszkkal nem halna. Hát akkor a politikusok is.

Nekem ugyan nem tetszik, de hát én az oroszokat sem akarom megérteni, a politikusokat sem akarom megérteni, a szaros maszkért vinnyogó pógárt sem akarom megérteni, én csak azt akarom, ami szerintem jó lenne. De, hát kisebbségben vagyok. Már megszoktam. 😊
peterk2005
Nem számít a társadalom szintjén sem, mert van elérhető oltás, és látható, hogy az omikron nem visz el háromszor oltott embert.
Ergo, aki akar védekezni az tud, aki nem akar, annak nem kell. Ez a társadalom szintjén kb. azt jelenti, hogy "aki hülye, haljon meg".
Az alkoholvásárlást se korlátozzák, pedig ha valaki vesz egy félnapi fizetéséért egy üveg abszintot, és azt megissza húzóra, az a legtöbbször ott hal meg izibe. Tiltsák be az abszintot? Vagy bízzák a társadalom józan eszére, hamár ott a lehetőség, a pia a boltban, a pénz a zsebben? (Én betiltanám, ahogy az oltást is kötelezővé tenném, de belátom, hogy a döntnökök miért nem cselekszenek így, és azt is, hogy momentán joggal engedik el a védekezést, mivel egyrészt úgyse lehet, másrészt nem is annyira kell már.)
Sobri Jóska
Az abszint sok országban be van tiltva

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 2 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 22 527 — Lucas Scott
Amúgy én élelmiszer boltokban megtartanám a maszkot. Sokkal boldogabb voltam mikor a sok krákogó, össze-vissza kohogo ember nem a kajára tolta a turháját hanem a maszkjáig ment max.
De várható volt közvetlen választások előtt.
Amugyis mindenki külpolitikai szakember már, senki se maradt virológus 😂
Toca
Igen én is lazán megtartanam

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 2 éve
Toca Minnesota Vikings 19 215 — Vikings fan
Amúgy én élelmiszer boltokban megtartanám a maszkot. Sokkal boldogabb voltam mikor a sok krákogó, össze-vissza kohogo ember nem a kajára tolta a turháját hanem a maszkjáig ment max.
De várható volt közvetlen választások előtt.
Amugyis mindenki külpolitikai szakember már, senki se maradt virológus 😂
több mint 2 éve
davemayer Chicago Bears 14 697 — "Grammar maci"
Magyarul kb idehaza is elengedtük az egészet majdnem teljesen.
Beki
Mivel az omikron kábé kivédhetetlenül elért mindenkit (maszkkal, távolságtartással, 3 oltással együtt), de alapvetően a társadalom szintjén nem súlyosabb, mint egy combos influenza.
Vagyis amíg nincs durvább mutáció, addig azt kell mondjam, hogy jogos az elengedés.
Sobri Jóska
Igen, elengedte már egész Európa, rájöttek hogy ennél most már felesleges az egész.

BEARS BABY!

Sir Alex immortal
több mint 2 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 040 — #NoStress
Magyarul kb idehaza is elengedtük az egészet majdnem teljesen.
Beki
Mivel az omikron kábé kivédhetetlenül elért mindenkit (maszkkal, távolságtartással, 3 oltással együtt), de alapvetően a társadalom szintjén nem súlyosabb, mint egy combos influenza.
Vagyis amíg nincs durvább mutáció, addig azt kell mondjam, hogy jogos az elengedés.
Sobri Jóska
A társadalom szintjén számítanának a korlátozások, mert ott markánsan, kimutathatóan meredekebb/nagyobb a hullám korlátozások nélkül, mint azokkal. Lásd angolok, akik elengedték, és újra megindult felfelé a fertőzöttek aránya.

Az egész világ ezt csinálja. Elmúlt annak a veszélye, hogy betérdel az egészségügy, a politika is visszatért a közvetlenebb érdekvezéreltséghez mindenütt. Az osztrák EÜ miniszter is lemond, mert túl nagy rajta a nyomás. A pógárokat zavarja az a kurva kis maszk, és leszarják, hogy így áprilisig meghal pluszban országonként X ezer ember, aki a maszkkal nem halna. Hát akkor a politikusok is.

Nekem ugyan nem tetszik, de hát én az oroszokat sem akarom megérteni, a politikusokat sem akarom megérteni, a szaros maszkért vinnyogó pógárt sem akarom megérteni, én csak azt akarom, ami szerintem jó lenne. De, hát kisebbségben vagyok. Már megszoktam. 😊
peterk2005
Nem számít a társadalom szintjén sem, mert van elérhető oltás, és látható, hogy az omikron nem visz el háromszor oltott embert.
Ergo, aki akar védekezni az tud, aki nem akar, annak nem kell. Ez a társadalom szintjén kb. azt jelenti, hogy "aki hülye, haljon meg".
Az alkoholvásárlást se korlátozzák, pedig ha valaki vesz egy félnapi fizetéséért egy üveg abszintot, és azt megissza húzóra, az a legtöbbször ott hal meg izibe. Tiltsák be az abszintot? Vagy bízzák a társadalom józan eszére, hamár ott a lehetőség, a pia a boltban, a pénz a zsebben? (Én betiltanám, ahogy az oltást is kötelezővé tenném, de belátom, hogy a döntnökök miért nem cselekszenek így, és azt is, hogy momentán joggal engedik el a védekezést, mivel egyrészt úgyse lehet, másrészt nem is annyira kell már.)

több mint 2 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 681 — The only discipline that lasts, is self discipline
Magyarul kb idehaza is elengedtük az egészet majdnem teljesen.
Beki
Mivel az omikron kábé kivédhetetlenül elért mindenkit (maszkkal, távolságtartással, 3 oltással együtt), de alapvetően a társadalom szintjén nem súlyosabb, mint egy combos influenza.
Vagyis amíg nincs durvább mutáció, addig azt kell mondjam, hogy jogos az elengedés.
Sobri Jóska
A társadalom szintjén számítanának a korlátozások, mert ott markánsan, kimutathatóan meredekebb/nagyobb a hullám korlátozások nélkül, mint azokkal. Lásd angolok, akik elengedték, és újra megindult felfelé a fertőzöttek aránya.

Az egész világ ezt csinálja. Elmúlt annak a veszélye, hogy betérdel az egészségügy, a politika is visszatért a közvetlenebb érdekvezéreltséghez mindenütt. Az osztrák EÜ miniszter is lemond, mert túl nagy rajta a nyomás. A pógárokat zavarja az a kurva kis maszk, és leszarják, hogy így áprilisig meghal pluszban országonként X ezer ember, aki a maszkkal nem halna. Hát akkor a politikusok is.

Nekem ugyan nem tetszik, de hát én az oroszokat sem akarom megérteni, a politikusokat sem akarom megérteni, a szaros maszkért vinnyogó pógárt sem akarom megérteni, én csak azt akarom, ami szerintem jó lenne. De, hát kisebbségben vagyok. Már megszoktam. 😊

Szerkesztette: peterk2005 udvari bolond


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 2 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 44 392 — The Mathematician
Az egészségügyi veszélyhelyzetet viszont fenntartják részben a lehetséges hatodik hullám veszélye, részben a kormány cselekvőképessége miatt.

Ööö, akkor pl ezek szerint a tanároknak már nem kötelező az oltás, vagy most mi van?
warr_b
mind1 hogy az kötelező-e
nem sztrájkolhatnak

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 2 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 22 527 — Lucas Scott
Gulyás is erősen össze-vissza beszél 😊
warr_b
ez nem korona, de hat Gulyas nem tudom, hogyan erettsegizett le toribol, hogy ilyeneket mond:

"Ukrajna és Magyarország geopolitikai elhelyezkedése más, ezért most indokolt az, hogy kimarad Magyarország a háborúból, de az nem, hogy a Nyugat nem segített nekünk 1956-ban. A hidegháború viszonyai is eltértek akkor a mostani állapottól.

A budapesti megállapodás talaján állunk itt, amely Ukrajna területi integritását biztosította, és Oroszország is tiszteletben tartotta"

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 2 éve
warr_b Washington Commanders 23 620 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.
A járvány ötödik hulláma a végéhez közeledik, ezért kivezetik a járványügyi korlátozásokat, hétfőtől megszűnik a maszkviselési kötelezettség, kivezetik azt a szabályt is, ami lehetővé teszi, hogy a munkáltató előírja a kötelező oltást, de kivétel az egészségügyi és szociális terület.

Kivezetik a védettségi igazolvány használatára vonatkozó szabályokat is.

Az egészségügyi veszélyhelyzetet viszont fenntartják részben a lehetséges hatodik hullám veszélye, részben a kormány cselekvőképessége miatt.

Ööö, akkor pl ezek szerint a tanároknak már nem kötelező az oltás, vagy most mi van?
Gulyás is erősen össze-vissza beszél 😊


Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
több mint 2 éve
MC12 New Orleans Saints 6 146
És hàt a választások előtt se jön ez rosszul 😉
MC12
Na és mi lesz a mihazánkkal??!
r.baggio
Az ami a kutyákkal.
MC12
egyszerre tamogatjak az ellenzeki kormanyt kulsoskent? 😊
csebi
Külsősként. Már a parlamenten kívüli külsősként 😆

“A kiábrándult idealistákból lettek a cinikusok”
több mint 2 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 22 527 — Lucas Scott
És hàt a választások előtt se jön ez rosszul 😉
MC12
Na és mi lesz a mihazánkkal??!
r.baggio
Az ami a kutyákkal.
MC12
egyszerre tamogatjak az ellenzeki kormanyt kulsoskent? 😊

Szerkesztette: csebi

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 2 éve
MC12 New Orleans Saints 6 146
És hàt a választások előtt se jön ez rosszul 😉
MC12
Na és mi lesz a mihazánkkal??!
r.baggio
Az ami a kutyákkal.

“A kiábrándult idealistákból lettek a cinikusok”
több mint 2 éve
r.baggio Washington Commanders UNLV Rebels 61 839 — 258. §
És hàt a választások előtt se jön ez rosszul 😉
MC12
Na és mi lesz a mihazánkkal??!


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 2 éve
r.baggio Washington Commanders UNLV Rebels 61 839 — 258. §
Magyarul kb idehaza is elengedtük az egészet majdnem teljesen.
Beki
Most papíron is megtörtént legalább, ami eddig a gyakorlatban ment, és nem kell a boltokban (meg nekem a repülőtéren) a maszkokkal bohóckodni


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 2 éve
MC12 New Orleans Saints 6 146
Magyarul kb idehaza is elengedtük az egészet majdnem teljesen.
Beki
Mivel az omikron kábé kivédhetetlenül elért mindenkit (maszkkal, távolságtartással, 3 oltással együtt), de alapvetően a társadalom szintjén nem súlyosabb, mint egy combos influenza.
Vagyis amíg nincs durvább mutáció, addig azt kell mondjam, hogy jogos az elengedés.
Sobri Jóska
És hàt a választások előtt se jön ez rosszul 😉

“A kiábrándult idealistákból lettek a cinikusok”
több mint 2 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 040 — #NoStress
Magyarul kb idehaza is elengedtük az egészet majdnem teljesen.
Beki
Mivel az omikron kábé kivédhetetlenül elért mindenkit (maszkkal, távolságtartással, 3 oltással együtt), de alapvetően a társadalom szintjén nem súlyosabb, mint egy combos influenza.
Vagyis amíg nincs durvább mutáció, addig azt kell mondjam, hogy jogos az elengedés.

több mint 2 éve
Törölt felhasználó
Magyarul kb idehaza is elengedtük az egészet majdnem teljesen.
több mint 2 éve
warr_b Washington Commanders 23 620 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.
Hetfotol nem kell maszk kb sehol se
Janek
Itthon?
bcsarli
Jah.

 www.portfolio.hu/gazdasag/20220303/rendkivuli-minden-jarvanyugyi-korlatozast-eltorol-a-kormany-magyarorszagon-530643


Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
több mint 2 éve
bcsarli, Udvari Főkóstoló Pittsburgh Steelers 8 548 — A Heinz Field-en soha sem járt, hozzá nem értő lelkes amatőr
Hetfotol nem kell maszk kb sehol se
Janek
Itthon?

több mint 2 éve
YoungZeeZee 8 441
Hetfotol nem kell maszk kb sehol se
Janek
Ausztriaban lehet eltorlik a kotelezot.
több mint 2 éve
Janek Philadelphia Eagles Florida Gators 15 814 — Apu ökölbeszorított keze
Hetfotol nem kell maszk kb sehol se

több mint 2 éve
warr_b Washington Commanders 23 620 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.
 telex.hu/koronavirus/2022/03/02/harmadik-oltas-oltasi-igazolvany-vakcina-oltasi-akcio-grafikon


Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta