Koronavírus 2024

34 feliratkozó

több mint 2 éve
nagylaza, főpohárnok Green Bay Packers 13 911 — beers & Packers
Ismerősi körből: 26-27 körüli srác képtelen volt rávenni szüleit az oltásra. (Ő Bp-en él, szülei vidéken.) Most az apja és az anyja is kórházban van koronával.
több mint 2 éve
Mikey Cincinnati Bengals 18 579
Be-nem-oltott bátyámékhoz is beköltözött a Covid. Kisfiuk hazavitte bölcsiből, átadta a kis nővérének is, és elkapta az anyjuk is. A kicsit enyhe megfázásos tünetekkel, a sógornőm lázasan, bátyám egyelőre tünetmentesen.

Lassan csak végigmegy ezen a családon is ez a vacak.

Szerkesztette: Mikey
több mint 2 éve
NB2 New England Patriots 24 479 — nabege2@yahoo.com
Gödör újabb katonája kórházban, Csollány Szilveszter is gépre került.
ozibozi
Ez honnan van?
Beki
Kóbort is előbb beírta ozi és igaza lett
több mint 2 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 681 — The only discipline that lasts, is self discipline
 24.hu/belfold/2021/12/05/koronavirus-zacher-gabor-hatvani-korhaz-oltottak-oltatlanok-korhaz/

Nagyjából stimmel azzal, amit a Kamarai saját felmérés is mutat.
Egyébként nem igazán értem a kormány titkolózását. Így is kerülnek ki adatok, csak így nem reprezentatív, orvosok által bemondott adatokat tekintünk úgy, mint tényeket, ami senkinek se jó. Zachernek abban valószínűleg igaza lehet, hogy azért nem publikálnak hivatalos adatot, mert kényelmetlennek gondolják, hogy a kínai mára nagyjából lenullázta a hatásosságát, a többi meg még kettő oltással is tartja magát viszonylagosan (kórház szempontból legalábbis). Mondjuk szerintem lehetne ezt úgy is kommunikálni, hogy ne legyen arcvesztés. Azt kéne mondaniuk, hogy a kínait fél évre szereztük be, arra meg is érte mert elvégezte a dolgát. Most viszont két kínaisok figyelem, tessék menni harmadikért. És kész. Meg lenne magyarázva, és a kínaisok is ösztökélve lennének a 3. felvételére. Két legyet egy csapásra. És megmentenének vele valószínűleg néhány száz, esetleg pár ezer életet.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 2 éve
slowmotion Dallas Cowboys 24 298 — Cowboys fan
Gödör újabb katonája kórházban, Csollány Szilveszter is gépre került.
ozibozi
Az olimpiai baknok tornász? Pedig ő még relative fiatal, és fizikailag gondolom jól karban tartja magát. 😕
peterk2005
amúgy múltkor volt valami cikk róla, hogy talán Izlandra ment vagy hova, és hát talán nem is feltétlenül a szakmájában dolgozik.
több mint 2 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 681 — The only discipline that lasts, is self discipline
Gödör újabb katonája kórházban, Csollány Szilveszter is gépre került.
ozibozi
Az olimpiai baknok tornász? Pedig ő még relative fiatal, és fizikailag gondolom jól karban tartja magát. 😕

Szerkesztette: peterk2005 udvari bolond


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 2 éve
Törölt felhasználó
Gödör újabb katonája kórházban, Csollány Szilveszter is gépre került.
ozibozi
Ez honnan van?
több mint 2 éve
ozibozi New York Giants 16 695
Gödör újabb katonája kórházban, Csollány Szilveszter is gépre került.
több mint 2 éve
Mikey Cincinnati Bengals 18 579
Lehet, hogy itt páran könnyen hozzátok meg azt a döntést, hogy beoltatjátok a gyereketeket (leginkább ugye megint olyannak a legnagyobb a szája aki nincs ilyen döntési helyzetben) vagy nem.
Én mégis azt érzem, hogy ez a teljes életem egyik legnehezebb döntése.
Bármelyiket választom lehet olyan következménye aminek nagyon rossz kimenetele van.
Magammal kapcsolatban azért volt könnyű mert ha rossz döntést hoztam az oltással, akkor én szívom meg. Nem kevés olyan ember van a környezetemben akinél eddig soha nem tapasztalt dolgok jöttek elő az oltások óta. Nálam például prosztataproblémák. Soha nem tudom bizonyítani, hogy köze van hozzá de azt sem hogy nem. Van olyan kollégám akinek állandó izületi problémái vannak, ismerősnő aki a Pfizer óta egy hónapig menstruál. De beadattam a harmadikat is, mert a saját testemet viszem a vásárra.
Viszont a kiscsajnál nem tudok döntést hozni. Egyszerűen jobban szeretem annál, hogy bármelyiket válasszam.
Bazzani
Azzal hogy nem választasz, is választasz, csak közvetetten. De remélem az élet utólag téged fog igazolni, bárhogy is dönts, akkor is ha a nagyságrendekkel nagyobb kockázatot választod.
több mint 2 éve
Willie Parker Pittsburgh Steelers 15 299
 www.egeszsegkalauz.hu/orvos-valaszol/gyerekvakcina-merjem-e-vele-oltatni-a-gyerekem-vakcinainfo-az-orvos-valaszol/mmjf8yz

Na itt már publikálva van a 6 oldalas pdf tartalma is.
topin
A szívizomgyulladás előfordulása gyerekkorban Finnországban (ahol igen alapos a betegségdokumentációs rendszer) 1.95 eset / 100 000 fő / év. Ha figyelmesen megnézzük az adatokat, a következőket vesszük észre:

a finn „békeidőbeli” (tehát oltás nélküli) szívizom gyulladás előfordulásának gyakorisága alig alacsonyabb, mint az Izraelben az oltáson átesettek közötti,
2 éves kor alatt az amúgy is nagyon ritka esetek száma még kisebb,
9-15 éves korban a fiúknál van több eset.
Negritis
Tehát 2 millió betegből 3800 került kórházba, ami 0,4%.

Post Covid syndrome 3200-ból 1, azaz 0,03%.

Briteknél most az 5-11 éves korosztály fertőződési rátája 723/100000, ami 0.7%.

Szerkesztette: Willie Parker
több mint 2 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 44 414 — The Mathematician
 www.egeszsegkalauz.hu/orvos-valaszol/gyerekvakcina-merjem-e-vele-oltatni-a-gyerekem-vakcinainfo-az-orvos-valaszol/mmjf8yz

Na itt már publikálva van a 6 oldalas pdf tartalma is.
topin
A szívizomgyulladás előfordulása gyerekkorban Finnországban (ahol igen alapos a betegségdokumentációs rendszer) 1.95 eset / 100 000 fő / év. Ha figyelmesen megnézzük az adatokat, a következőket vesszük észre:

a finn „békeidőbeli” (tehát oltás nélküli) szívizom gyulladás előfordulásának gyakorisága alig alacsonyabb, mint az Izraelben az oltáson átesettek közötti,
2 éves kor alatt az amúgy is nagyon ritka esetek száma még kisebb,
9-15 éves korban a fiúknál van több eset.

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 2 éve
topin New England Patriots 2 003
 www.egeszsegkalauz.hu/orvos-valaszol/gyerekvakcina-merjem-e-vele-oltatni-a-gyerekem-vakcinainfo-az-orvos-valaszol/mmjf8yz

Na itt már publikálva van a 6 oldalas pdf tartalma is.
több mint 2 éve
topin New England Patriots 2 003
5-11 ÉVESEK OLTÁSA: RÉSZLETES STATISZTIKA!!
#gyerekek #oltása
Kedves Csoporttagok!

Az 5-11 éves gyermekkel rendelkező szülők a napokban döntéshelyzetbe kerülnek: választaniuk kell, kérik-e a Covid-oltást gyermekeik számára is, vagy sem. Az anyukás FB csoportokban máris vérre menők viták folynak, sajnos többnyire a "KELL ÉS KÉSZ!!" és az "ÉN NEM LESZEK GYEREKGYILKOS!!!" álláspontok vannak túlsúlyban. Nyilván egyik hozzáállás sem segít a racionálisan gondolkodó, jelen pillanatban javarészt vakon, információk nélkül tépelődő szülők döntési helyzetén.
Ahhoz, hogy tudatos döntést tudjanak hozni, ismerniük kell a várható haszon/esetleges kár arányt. Ez pedig nyilván nem egyszerű helyzet, hiszen a gyermekek és a Covid-19 kapcsolatáról jóval kevesebb statisztika állt eddig rendelkezésre a médiában.
Hogy megkönnyítsük a döntést, feldolgoztuk Önöknek nagy vonalakban, emészthetőbb formában az Amerikai Járványügyi Hivatal ezen korosztályról kiadott, igen részletes statisztikai adatait, illetve utánajártunk a rettegett szívizomgyulladás sejthető kockázatainak is. Minden kutatást linkben mellékeltünk, így az érdeklődők a teljes dokumentumokat is át tudják tekinteni, a mi pdf-ünk célja csupán egy tömörebb, emészthetőbb adatsor összeállítása volt.
A hosszú távú mellékhatások ecsetelésének abszurditásával kérjük, kíméljék meg az idegrendszerünket (már a "meddőség" szó puszta elhangzásától is eret vágunk....): még tavasszal írtunk erről igen részletesen a hosszú/teljes GYIK dokumentumban, olvassák el azt is, ha kétségeik vannak.
Reméljük, ezen dokumentummal sikerül némi bizonyosságot adnunk az olvasóknak, és tudatosabban hoznak majd döntést.

A csoport orvosai

(A letölthető pdf-t nem tudom a szöveggel bemásolni, de a facebookon a Vakcinainfó - az orvos válaszol csoportban megtalálható)

Hátha segít a hezitálóknak, bizalmatlanoknak.
több mint 2 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 681 — The only discipline that lasts, is self discipline
Nekem kevés pl, hogy a kontrollcsoport az USA-ban 3100 gyerekből állt
Willie Parker
Egy klinikai teszt kontrollcsoportja nagyjából ennyi szokott lenni. A nagy számok majd a tényleges oltásból jönnek. Ott már egy ideje oltanak vele (és az angoloknál is), az már százezres minta lesz.

Lehet, hogy itt páran könnyen hozzátok meg azt a döntést, hogy beoltatjátok a gyereketeket (leginkább ugye megint olyannak a legnagyobb a szája aki nincs ilyen döntési helyzetben) vagy nem. Én mégis azt érzem, hogy ez a teljes életem egyik legnehezebb döntése. Bármelyiket választom lehet olyan következménye aminek nagyon rossz kimenetele van.Bazzani
Ezt jelenti szülőnek lenni. 😊

Én ugyan már nem vagyok döntési helyzetben, de nekem ez nem lenne nehéz döntés. Azt is elmondom, hogy miért. Azért, mert én a mérleg két oldalára a vakcina esetleges mellékhatásait, a másik oldalára pedig a megbetegedés esetleges mellékhatásait teszem. Akkor lenne a döntés nehéz, ha lenne rá reális esély, hogy a gyerek oltatlanul megússza, hogy elkapja, mert akkor a vakcina lehetséges mellékhatásaival szemben a semmi állna, aminek biztosan nulla mellékhatása vannak. De sajnos ezen már túl vagyunk. 😕 Ezt a vírust nem sikerült időben megfogni, itt maradt, hullámokat okoz. Innentől kezdve az oltatlanoknak nem az a kérdés, hogy elkapják-e, hanem csak az, hogy mikor. Valószínűleg többször is. Innentől kezdve pedig a kérdés az, hogy a vakcina okozhat-e komolyabb mellékhatásokat, vagy a vírus elkapása és a megbetegedés. Ebben az összehasonlításban pedig nincs egy súlycsoportban a kettő. A vakcina lehetséges (komoly) mellékhatásai néhány a millióhoz, a vírusos megbetegedésé ennél sok nullával nagyobb esélyű. Még úgy is, hogy magán a betegségen simán, tünetmentesen átesik a kicsi, aztán hetekkel később egyszer csak szívritmus problémái lesznek. Vagy memória zavarai és hasonlók. 😕

Namost az ember nem mindig tud racionálisan dönteni. A repülésről is tudjuk, hogy biztonságosabb, mint az autós közlekedés, mégis rengetegen vannak, akik ennek ellenére félnek repülőgépre ülni. Hiába tudják ésszel, nem segít. Így minden repülőgép út egy hatalmas stressz. Ez sajnos előfordulhat vakcina ügyben is. Hiába tudjuk, hogy a vakcina kisebb rizikó, mint a betegség, ha a vakcina félelmet okoz. Akkor a döntés valóban egy hatalmas stressz lesz. Akik így éreznek, azok talán próbáljanak beszélni a háziorvossal / egy jó gyerekorvossal / stb., Valakivel, aki egészségügyes, ért hozzá és megbíznak benne. Hátha az segít nyugodtabban meghozni a döntést.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 2 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 288 — capitaine du château de Vienne 1487
Lehet, hogy itt páran könnyen hozzátok meg azt a döntést, hogy beoltatjátok a gyereketeket (leginkább ugye megint olyannak a legnagyobb a szája aki nincs ilyen döntési helyzetben) vagy nem.
Én mégis azt érzem, hogy ez a teljes életem egyik legnehezebb döntése.
Bármelyiket választom lehet olyan következménye aminek nagyon rossz kimenetele van.
Magammal kapcsolatban azért volt könnyű mert ha rossz döntést hoztam az oltással, akkor én szívom meg. Nem kevés olyan ember van a környezetemben akinél eddig soha nem tapasztalt dolgok jöttek elő az oltások óta. Nálam például prosztataproblémák. Soha nem tudom bizonyítani, hogy köze van hozzá de azt sem hogy nem. Van olyan kollégám akinek állandó izületi problémái vannak, ismerősnő aki a Pfizer óta egy hónapig menstruál. De beadattam a harmadikat is, mert a saját testemet viszem a vásárra.
Viszont a kiscsajnál nem tudok döntést hozni. Egyszerűen jobban szeretem annál, hogy bármelyiket válasszam.
Bazzani
viszont mindez amit csak elővezetsz elméleti petting...

nekem van fejlődési rendellenességgel született gyermekem, az első 4 hónapot a subintenzíven töltöttük kizárólagos infúziós táplálással, 3 műtét mifaszom

a lelkemet naponta többször is eladtam volna, csak lássak javulást - és igen minden volt, műhiha, morfintúladagolás, baszki hajnal 3tól 5ig légzésszámlálás úgyhogy nem láttam ki a saját könnyeimtől, és mikor kijöhettünk nem pereltem be nem hurcoltam meg senkit

csak ha belegondolok ehhez még hozzárakni, hogy nem is mehetsz be, nem lehetsz ott az ágyánál

ehh, szóva pettingeljetek csak, deha megbasz az élet több sátánnak is adj fel hirdetést..


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 2 éve
nagylaza, főpohárnok Green Bay Packers 13 911 — beers & Packers
Szomorú vagyok...
Koronavírus-fertőzésbe halt bele az oltásellenes TV-lelkész
 liner.hu/oltasellenes-lelkesz-koronavirus/
több mint 2 éve
nagylaza, főpohárnok Green Bay Packers 13 911 — beers & Packers

DrChef
Ez a statisztika honnan van?
Gondolom nem hazai adatok...
gabokocka
Orvosi Kamara dobta ki pár napja, gindolom egy v több meg nem nevezett kórház adatai.
Willie Parker
A Magyar Orvosi Kamara saját - nem reprezentatív - felmérést készített, mivel hiába kért, nem kapott adatokat a kormánytól. (Mert miért is kapott volna?)
több mint 2 éve
Bazzani Detroit Lions Michigan Wolverines 23 629 — Axel Foley
Lehet, hogy itt páran könnyen hozzátok meg azt a döntést, hogy beoltatjátok a gyereketeket (leginkább ugye megint olyannak a legnagyobb a szája aki nincs ilyen döntési helyzetben) vagy nem.
Én mégis azt érzem, hogy ez a teljes életem egyik legnehezebb döntése.
Bármelyiket választom lehet olyan következménye aminek nagyon rossz kimenetele van.
Magammal kapcsolatban azért volt könnyű mert ha rossz döntést hoztam az oltással, akkor én szívom meg. Nem kevés olyan ember van a környezetemben akinél eddig soha nem tapasztalt dolgok jöttek elő az oltások óta. Nálam például prosztataproblémák. Soha nem tudom bizonyítani, hogy köze van hozzá de azt sem hogy nem. Van olyan kollégám akinek állandó izületi problémái vannak, ismerősnő aki a Pfizer óta egy hónapig menstruál. De beadattam a harmadikat is, mert a saját testemet viszem a vásárra.
Viszont a kiscsajnál nem tudok döntést hozni. Egyszerűen jobban szeretem annál, hogy bármelyiket válasszam.

több mint 2 éve
topin New England Patriots 2 003
Asszony a családban utolsóként az imént adatta be a 3.oltást... 2xPfizerre Ő Modernat szerett volna, de az oltóponton az Orvos azt mondta Neki:
"Magyarországon a Pfezerre nem lehet Modernát kérni! Mixben csak AZ, Janesen vagy Sinopharm"
Nem vitatkozott, kapott még egy Pfizert. Én azért megkérdeztem volna hol van ez leírva!?
nagir
Volt valami ilyen ajánlás az első napokban, amikor kijött mire mit lehet. De aztán az hamar megdőlt, és pár orvos nem igazán bírja tartani a tempót.

Nálunk a családban is volt ilyen, hogy 2 pfizerre nem kapott valaki modernát, hiába mondta hogy a többi családtag meg igen. Nem érdekelte az orvost. Ő meg akkor elment máshova és ott egyből beadták neki a Modernát gond nélkül.

Van egy-két furán gondolkodó oltóorvos.
topin
Ez annak a következménye, hogy friss a dolog.
Vannak tanulmányok mondjuk a két pfizer után egy harmadik pfizerre is, vannak a két pfizerre modernat elméletre is, végülis azon múlik, hogy melyik oltóorvos mit olvasott, emiatt milyen egyéni meggyőződése alakult ki, mit mond a józan esze.
De nincs ultimate igazság a booster oltásokról se.
Valószínű, hogy markáns különbség sincs hatékonyságban, lehet egy sinopharm vagy egy sputnik light is beboostol két pfizert, és a neten ugyanannyi olvasnivaló van a pfizer és a moderna hasznossága mellett is.
Egyrészt kevés az infó, másrészt 10 év múlva is lehet csak annyi lesz, hogy a egyik egyfajta embernél 98 százalékban jó, de egy másfajtánál meg 95 százalékban, míg a másik az egyik fajtánál 96 és a másiknál 97.
Sobri Jóska
NEm akarok vitázni, mert igazából tök lényegtelen. De amit írsz, akkor lenne logikus, ha nem elzárkózna a Moderna elöl és minden mást jónak találna két pfizerre. Itt ugyanis nincs semmiféle opció azon a pár helyen ahol ilyen megrekedt orvos van. Ez pontosan azzal egyezik, ami az első hazánkban kiadott ajánlásban van. Abban volt megfogalmazva, hogy Moderna az kizárt a 2 pfizerre. Aztán ez nemzetközileg megdőlt, elkezdték itthon is, de nem minden orvost érdekelnek a napi újdonságok például.

Itt van a 18 éven aluliak harmadik oltása. Nincs állásfoglalás róla, vagyis csak annyi, hogy azokat a 18 év alattiakat oltják jelenleg, akiknek van krónikus betegsége. Ehhez képest az unokahugi besétált a Heim Pál kórházba és minden további nélkül megkapta a harmadikat. Miközben ezt hivatalosan nem engedélyezték, nincs kommunikálva, orvosok sem tudnak róla. Ott meg azt mondták, kaptak körlevelet. Az unokaöcsit csak azért nem oltották be, és kell visszamennie hétfőn, mert akkor lesz meg a 2.oltástól számított időkerete. Egyik 17 másik 15 éves. A háziorvosuk is azt mondta mehetnek bátran a harmadikra, ezért sétáltak be.

Majd ezen felbuzdulva a vidéki unokahugit is oltatták volna harmadikra, de sem a háziorvos nem tudott róla, hogy mehetne, és a kórházból is elhajtották, hogy jelenleg csak a krónikus beteg 18 év alattiak kaphatják a harmadikat.

Ennek nincs köze ahhoz ki mit olvasott. Ahhoz van köze, hogy ez rakás szar az egész informálási rendszerük. Lásd Kásler vs Gulyás vs Merkely mivel nem szabad oltani és mégis mivel oltakozik valaki.
több mint 2 éve
Willie Parker Pittsburgh Steelers 15 299
Túl a barátságon..
Izé túl a baromságon..

1. kísérleti cucc - nem az, törzskönyvezett oltóanyag
2. védőoltások mellékhatása - mindenki jajong, hogy mi a wasisdas, meg félnapra kidőlt lázasan - baszod 3 gyerekkel az oltássorozatokkal simán kidőlnek a babák, mer igen ilyen a védőoltás általában, csak egy nehány éves gyerek nem csinál belőle seggszpírdrámát
3. a HPV-t beadattuk de a covidot nem?
4. egy kisgyermeknek sokkal flottabb az immunrendszere, gyorsabban reagál, sokkal többmindennel találkozik, sokkal előbb túl van rajta KIVÉVE mikor egy fordulatnál levált a korokozó gyerekekre - olvassátok el a polyomielitis történetét BAZMEG azt senki se akarja átélni, akkor mikor kihozták a polyo-vakcinát az annyukat is megölték volna csak beadhassák a valóban kísérleti szert, senki nem akarja vastüdőben látni a csimotáját
5. nagyon gyors a mutációs sor, rengeteg megbetegedés, féléven belüli alaptörzs váltás SENKI DE SENKI NEM TUDJA megmondani bekövetkezhet-e a célcsoprt váltás az agg, cukros, polimorbidról a juvenilis korosztályra - ezé kibaszott fontos a gyerekek oltása
6. nem kell a gyerek helyett dönteni meg lehet beszélni vele, de nem a mellékhatások elkerülése mentén hanem akkor rakd szembe a mellékhatást a covid-intenzívvel
sutianap
1) Én konkrétan a szívizomgyulladástól tartok, de ha garantálod, h semmi gond nincs, akkor beadatom nekik. Vagy a gyártó garantálja.

Akkor is beadatom nekik, ha milliós nagyrágrendű mintánál minimális kockázatot mutatnak ki. De nem egy 3000-s minta alapján, h amúgy mindenfasza volt.

Meggyőzhető vagyok, de nem rohanok fejjel a falnak.

2) Én jelenleg nem látok nagyobb rizikót a vírusban a gyerekre nézve, mint a vakcina esetén - még a jelenlegi ismert mutációkkal együtt sem.

3) A HPV oltás nem nálunk volt, hanem egy ismerősnél. Ezt csak arra írtam, hogy ott is nyugtatták őket előre, h minden oké, mégis rábasztak, most meg vagy 5 éve perben állnak.

4) Egy hat évest milyen döntési helyzetbe hozzak egy virológusokat is megosztó témában, ha szegény a hajcsatjai között is nehezen választ?
Willie Parker
Megértem,hogy van fentartásod a vakcina esetleges mellékhatásaival kapcsolatban gyerkőc esetén. És az igaz,hogy a gyerekek esetében ez egy gyengébb lefolyású betegség,de ami tized annyira sincsen felmérve(tekintve mindenki a vakcina mellékhatásait kutatja) az a betegség esetleges maradványtünetei. És kockázat beadni egy vakcinát(mint bármilyen orvosi beavatkozás,gyógyszerszedés),de én jobban tartok személy szerint egy fejlődő szervezet esetében egy esetleges visszamaradt légzőszervi vagy más betegségtől.

+ ha már myocarditis,két tanulmányt találtam,mert gyanús volt nekem,ha már ilyen veszélyes ez a vakcina,nem-e lehet hogy a Covid-19-es myocarditisre nagyobb az esély:

 www.cdc.gov/mmwr/volumes/70/wr/mm7035e5.htm

 www.nejm.org/doi/full/10.1056/NEJMoa2110737

Legtisztább ugyanabból az emberanyagból lenne,ezzel tisztában vagyok,de röviden a számokért:
Covid-19-es fertőzöttek esetén 0.146% volt a myocarditises esetek száma
Míg a legmagasabb előfordulás vakcináltaknál 100000 főre vetítve 0,01069% (A cikk arra az eredményre jutott,hogy a myocarditises vakcina mellékhatás incidenciája 2.13 beteg 100000 beoltottra)
DrChef
12-17 éves korosztály különbözik az 5-12-től.

Azt sem értem, hogy miért nem 3 éves kortól oltanak, ha veszélytelen (legtöbb vakcina, gyógyszer esetén otg van a határvonal) . Egy 3 éves szervezetre miért veszélyesebb, mint egy 5 évesre?

A 3 közelebb áll az 5-höz, mint az 5 a vizsgált 12 éveshez, szóval ez nekem nem elég, nagyobb trendelemzésre van szükségem.
több mint 2 éve
Willie Parker Pittsburgh Steelers 15 299

DrChef
Ez a statisztika honnan van?
Gondolom nem hazai adatok...
gabokocka
Orvosi Kamara dobta ki pár napja, gindolom egy v több meg nem nevezett kórház adatai.
több mint 2 éve
gabokocka Carolina Panthers North Carolina Tar Heels 25 270 — Keep pounding

DrChef
Ez a statisztika honnan van?
Gondolom nem hazai adatok...

http://www.youtube.com/watch?v=BwwrLgAuvUE&feature=related
Ron Rivera: We were trying to make them systematically beat us.
több mint 2 éve
Chef a'la Laci pecsenyés Houston Texans 376
Túl a barátságon..
Izé túl a baromságon..

1. kísérleti cucc - nem az, törzskönyvezett oltóanyag
2. védőoltások mellékhatása - mindenki jajong, hogy mi a wasisdas, meg félnapra kidőlt lázasan - baszod 3 gyerekkel az oltássorozatokkal simán kidőlnek a babák, mer igen ilyen a védőoltás általában, csak egy nehány éves gyerek nem csinál belőle seggszpírdrámát
3. a HPV-t beadattuk de a covidot nem?
4. egy kisgyermeknek sokkal flottabb az immunrendszere, gyorsabban reagál, sokkal többmindennel találkozik, sokkal előbb túl van rajta KIVÉVE mikor egy fordulatnál levált a korokozó gyerekekre - olvassátok el a polyomielitis történetét BAZMEG azt senki se akarja átélni, akkor mikor kihozták a polyo-vakcinát az annyukat is megölték volna csak beadhassák a valóban kísérleti szert, senki nem akarja vastüdőben látni a csimotáját
5. nagyon gyors a mutációs sor, rengeteg megbetegedés, féléven belüli alaptörzs váltás SENKI DE SENKI NEM TUDJA megmondani bekövetkezhet-e a célcsoprt váltás az agg, cukros, polimorbidról a juvenilis korosztályra - ezé kibaszott fontos a gyerekek oltása
6. nem kell a gyerek helyett dönteni meg lehet beszélni vele, de nem a mellékhatások elkerülése mentén hanem akkor rakd szembe a mellékhatást a covid-intenzívvel
sutianap
1) Én konkrétan a szívizomgyulladástól tartok, de ha garantálod, h semmi gond nincs, akkor beadatom nekik. Vagy a gyártó garantálja.

Akkor is beadatom nekik, ha milliós nagyrágrendű mintánál minimális kockázatot mutatnak ki. De nem egy 3000-s minta alapján, h amúgy mindenfasza volt.

Meggyőzhető vagyok, de nem rohanok fejjel a falnak.

2) Én jelenleg nem látok nagyobb rizikót a vírusban a gyerekre nézve, mint a vakcina esetén - még a jelenlegi ismert mutációkkal együtt sem.

3) A HPV oltás nem nálunk volt, hanem egy ismerősnél. Ezt csak arra írtam, hogy ott is nyugtatták őket előre, h minden oké, mégis rábasztak, most meg vagy 5 éve perben állnak.

4) Egy hat évest milyen döntési helyzetbe hozzak egy virológusokat is megosztó témában, ha szegény a hajcsatjai között is nehezen választ?
Willie Parker
Megértem,hogy van fentartásod a vakcina esetleges mellékhatásaival kapcsolatban gyerkőc esetén. És az igaz,hogy a gyerekek esetében ez egy gyengébb lefolyású betegség,de ami tized annyira sincsen felmérve(tekintve mindenki a vakcina mellékhatásait kutatja) az a betegség esetleges maradványtünetei. És kockázat beadni egy vakcinát(mint bármilyen orvosi beavatkozás,gyógyszerszedés),de én jobban tartok személy szerint egy fejlődő szervezet esetében egy esetleges visszamaradt légzőszervi vagy más betegségtől.

+ ha már myocarditis,két tanulmányt találtam,mert gyanús volt nekem,ha már ilyen veszélyes ez a vakcina,nem-e lehet hogy a Covid-19-es myocarditisre nagyobb az esély:

 www.cdc.gov/mmwr/volumes/70/wr/mm7035e5.htm

 www.nejm.org/doi/full/10.1056/NEJMoa2110737

Legtisztább ugyanabból az emberanyagból lenne,ezzel tisztában vagyok,de röviden a számokért:
Covid-19-es fertőzöttek esetén 0.146% volt a myocarditises esetek száma
Míg a legmagasabb előfordulás vakcináltaknál 100000 főre vetítve 0,01069% (A cikk arra az eredményre jutott,hogy a myocarditises vakcina mellékhatás incidenciája 2.13 beteg 100000 beoltottra)

Egy jéghideg mit kérsz?
több mint 2 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 049 — #NoStress
Asszony a családban utolsóként az imént adatta be a 3.oltást... 2xPfizerre Ő Modernat szerett volna, de az oltóponton az Orvos azt mondta Neki:
"Magyarországon a Pfezerre nem lehet Modernát kérni! Mixben csak AZ, Janesen vagy Sinopharm"
Nem vitatkozott, kapott még egy Pfizert. Én azért megkérdeztem volna hol van ez leírva!?
nagir
Volt valami ilyen ajánlás az első napokban, amikor kijött mire mit lehet. De aztán az hamar megdőlt, és pár orvos nem igazán bírja tartani a tempót.

Nálunk a családban is volt ilyen, hogy 2 pfizerre nem kapott valaki modernát, hiába mondta hogy a többi családtag meg igen. Nem érdekelte az orvost. Ő meg akkor elment máshova és ott egyből beadták neki a Modernát gond nélkül.

Van egy-két furán gondolkodó oltóorvos.
topin
Ez annak a következménye, hogy friss a dolog.
Vannak tanulmányok mondjuk a két pfizer után egy harmadik pfizerre is, vannak a két pfizerre modernat elméletre is, végülis azon múlik, hogy melyik oltóorvos mit olvasott, emiatt milyen egyéni meggyőződése alakult ki, mit mond a józan esze.
De nincs ultimate igazság a booster oltásokról se.
Valószínű, hogy markáns különbség sincs hatékonyságban, lehet egy sinopharm vagy egy sputnik light is beboostol két pfizert, és a neten ugyanannyi olvasnivaló van a pfizer és a moderna hasznossága mellett is.
Egyrészt kevés az infó, másrészt 10 év múlva is lehet csak annyi lesz, hogy a egyik egyfajta embernél 98 százalékban jó, de egy másfajtánál meg 95 százalékban, míg a másik az egyik fajtánál 96 és a másiknál 97.

több mint 2 éve
Szokol Pittsburgh Steelers 6 933 — Steelers fan
Mi is dilemmázunk természtesen.

Én az igen felé hajlok, amin az is segít, hogy az elsős fiam osztálytársa jóideje kórházban fekszik post-covid tünetekkel. Ne bagatellizáljuk el ennek a szarnak a hatását a gyerekekre nézve sem.