NCAA eredménykövetés NCAA eredménykövetés - 1 aktív topik

Koronavírus 2024

34 feliratkozó

több mint 2 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 288 — capitaine du château de Vienne 1487
Kiléptem a buborékomból. Lehet, hogy nem kellett volna:
Fontos tudnotok!
Ha még nem "oltakoztál", világos, hogy nem is akarsz. Ezt ők is tudják.
Ha eddig kitartottál, te egy csodálatos ember vagy és vigasztaljon a tudat, hogy:
kényszeríteni és fenyegetni fognak, mert azt remélik, megtörsz. Azt hiszik, ha fenyegetnek, megadod magad.
Ha nem engedelmeskedsz, kiakasztod őket, ezért még keményebben korlátoznak.
Pont, mint egy bántalmazó kapcsolatban, minél tovább ellenállsz, annál jobban megőrjíted őket.
Minél jobban megőrülnek ettől, annál őrültebbnek látszanak.
Minél őrültebbnek tűnnek, annál több embernek fog ez feltűnni.
Minél több embernek tűnik ez fel, annál többen fognak felébredni.
Minél többen felébrednek, ezek annál jobban beijednek.
Még jobban beijednek, még több őrültséggel állnak elő.
Minél több őrültséget találnak ki, annál több ember ébred fel.
Ez mindaddig tart, amíg végül a saját kardjukba dőlnek.
Légy bátor, légy erős, tarts ki és ne dőlj be nekik.
Ennyi, amit tenned kell. Legyenek ők azok, akiknek harcolniuk kell, hogy életben maradjanak.

nagylaza
ezt nyomtassátok ki Sobrinak, vegytiszta millenarizmus - ugye, hogy mikké tudnak átkonvertálódni a vallási hevületek

jesuslizardlovesyou


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 2 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 681 — The only discipline that lasts, is self discipline
1. Ez az oltásfetisizmus nem két hónapja kezdődött, hanem mióta tart a járvány. Komplett kormányok - nem csak a miénk - húzták fel erre a narratívájukat, hogy ha oltás van - minden van. Ebből elképesztő nehéz lenne visszatáncolni - plusz egyszerűen nem ez a kormány szándéka. Itt nem hiba zajlik, vagy elnéztek valamit. Ők pontosan látják, tudják, hogy milyen számok lesznek egy hét, egy hónap meg két hónap múlva a jelenlegi intézkedésekkel, és úgy döntöttek valamiért, hogy itt nem lesz korlátozás. És azt azért ne feledd, hogy az osztrák kormány politikailag borzasztót húzott ezzel a lezárással, a népszerűsége a béka segge alatt és ki lőtt ki? Az oltásellenes Szabadságpárt.

Ha ez az a lezárás-jogkorlátozás mantra beviszi a Mi Hazánkat a Parlamentbe -amire megintcsak van esély - és az ő támogatásukkal újabb 4 évre Fidesz-kormány lesz, akkor is jó ötlet? MC12
Ezt most úgy kérdezed, mint reális opciót. 😊 Hivatkozok a megelőző bekezdésben általad írtakra: ha ez a lezárás-jogkorlátozás mantra bevinné a Mi Hazánkat a Parlamentbe, akkor a Fidesz már rég lezárna, korlátozna. De nem így működik. Az osztrák népszerűségi mutatók alakulása sem az oltáshoz való hozzáállás következménye. Van/lehet annak is szerepe, de távolról sem az a döntő ok (szerintem a sokadik utáni sokadik.)

Magyarországon nem volt igazi politikai kockázata annak, hogy beleálljanak egy osztrák típusú korlátozási dologba, mert az ellenzék ha beállt volna azzal szemben, saját magát hiteltelenítette volna el. Ha volt is kimért/kimérhető oka a döntésnek, akkor csak és kizárólag az lehetett, hogy a saját szavazótáboruk egységét féltették. A Fidesz vidéken, különösen a falvakban erős, és ott él a legtöbb szkeptikus is. Mindazonáltal szerintem ebben a dologban több volt a feltételezés, mint a mérés. A kormány járványkezelésének megítélését nem a maszkhasználat vagy az oltatlanok korlátozása tudja lerombolni. Lásd a felméréseket. Ma lényegesen rosszabb számokat hoz a felmérésekben a járványkezelés, mint mondjuk tavasszal hozott. És biztosan nem a korlátozások miatt, merthogy nem voltak semmilyen korlátozások ebben az időszakban.

2. Úgy pontos, hogy nem CSAK az ő felelősségük, de a felelősségük is jelentős. Senki nem tartott pisztolyt a fejükhöz, hogy kétnaponta állítsanak valamit a médiában majd két hét múlva gond nélkül vallják az ellenkezőkét ugyanott. Egyszerűen a tudományos szereplőket is megrészegítette a népszerűség, a fontosság-érzet, a "namostmegmondommerténvagyokatudós" mentalitás, és a végén oda jutottunk, hogy ha egy Merkely vagy Boldogkői mond valamit, akkor tudjuk, hogy pontosan az ellenkezőjével kell számolnunk. És hát a reflexió hiánya. Hogy egy Zacher mond valami egetrengető ostobaságot, majd két hét múlva ugyanúgy ott áll az ATV-n és bocsánatkérés helyett egy újabb marhasággal áll elő. És ez igaz az összes többi szereplőre is.
MC12
Egyrészt Merkely és Zacher nem a tudomány képviselői, ők gyakorló orvosok. Még csak nem is szakterületük a virológia. Másrészt, ha a tudomány területéről jöttek volna, akkor sem a tudománynak rónám fel a jelenséget, mert a tudomány eszköztelen. A politikának és a médiának van csak és kizárólag eszköze ahhoz, hogy rábökjön, hogy ki kap mikrofont. Akkor legyen a felelősség is már az övék.

Én amikor a tudomány kommunikácós hibázásairól beszéltem, akkor olyan esetekre gondoltam, mint például még a járvány elején a maszkkal kapcsolatos kommunikáció. Akkor a virológusok "agytrösztje" javasolta, hogy mondják azt, hogy a maszk nem igazán hatásos, mert féltek, hogy olyan roham lesz maszkokért, hogy nem jut elég az egészségügybe, Ami igaz is volt, tényleg nem jutott elég, az elején nagy készlet hiány volt. A szándék érthető volt, de a megvalósítás pocsékra sikerült. Én erre gondoltam, mint kommunikációs hibákra, nem a Merkely-kre. Utóbbi vegytisztán a politika és ahol van független média, ott a média bűne.

Szerkesztette: peterk2005 udvari bolond


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 2 éve
Medvepapa Seattle Seahawks Washington Huskies 3 422 — Anthony Richardson fan
A 2 moderna egyelőre jól vizsgázik, mert csak a szaglását, ízlelését vesztette el.

Vrij6
Mindenekelőtt gyors gyógyulást kívánok minden rokonodnak!

Nem támadás, tényleg, csak így eszembe jutnak gondolatok amiket megkérdezek:
Ha valaki oltás nélkül kapja el és "csak" a fenti tüneteket produkálja (pont van is ilyen a családomban)...ott mi vizsgázott jól? Az immunrendszer?

Tényleg, csak játszok a gondolatokkal. 😊
Medvepapa
Nem tudod mivel a betegség mortalitása nem 100% - ugyanígy a fertőzőképesség se 100%.

Mongyuk hiába van a kresz, akkor se rakod ki az aprógyereket a körút közepére a piros háromkerekűvel...

Meg lehet menni Mátészalkára 150nel ignissel, csak ne soxor kelljen mer előbb utóbb megpurdelsz, ha egy utat túl éltél akkor már Hamilton vagy?

Csak játszok a gondolatokkal, mi az amit ép ésszel bevállalsz, meg mi az amiér gyertyát gyújtasz a templomban, hívhatjuk immunrendszernek is, de a nanogedva ellen csak vakszerencse.
sutianap
A lényeg hogy jót játszottunk! Felénk kombinálták a vakcinákat, és egyesített hatalmukból létre jött a Kállói Szilva pálinka Kapitány! A szervezetem azóta is keresi rá a megfelelő immunválaszt!😎

Gyerekként azt mondtam anyámnak ha felnövök, rocksztár leszek. Anyám erre azt mondta: "Fiam, a kettő együtt nem megy!"
több mint 2 éve
steelwolf Pittsburgh Steelers 9 311 — 2013 óta Pittsburgh Steelers fotelszurkoló!
Na én is 3 chip-es lettem.
Pfizer a házban.

2órát kellett állni a hidegben, rohadt sokan vannak de kitartóak az emberek.
Kivettem 2 nap szabit ha beütne a krach.
Eddig semmi mellékhatás, Bill Gates-el egy sárkánnyal meg két UFO-val is normálisan el tudtam beszélgetni hazafelé.
Bazzani
Campbellel már nem megy a nagyduma?
több mint 2 éve
r.baggio Washington Commanders California Golden Bears 61 871 — no es importante
Nem merültél te még el igazán az agyhalottak csodálatos világában... az én személyes kedvencem most az, hogy azért nem szabad maszkot viselni, mert akkor Isten nem hallja a hangunkat, az oltásban pedig olyan fehérje van, ami meggátolja a halálunk utáni isteni reinkarnációt


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 2 éve
YoungZeeZee 8 453
 m.hvg.hu/tudomany/20211121_Kihalhatott_a_delta_varians_Japanban
több mint 2 éve
slowmotion Dallas Cowboys 24 301 — Cowboys fan
Kiléptem a buborékomból. Lehet, hogy nem kellett volna:
Fontos tudnotok!
Ha még nem "oltakoztál", világos, hogy nem is akarsz. Ezt ők is tudják.
Ha eddig kitartottál, te egy csodálatos ember vagy és vigasztaljon a tudat, hogy:
kényszeríteni és fenyegetni fognak, mert azt remélik, megtörsz. Azt hiszik, ha fenyegetnek, megadod magad.
Ha nem engedelmeskedsz, kiakasztod őket, ezért még keményebben korlátoznak.
Pont, mint egy bántalmazó kapcsolatban, minél tovább ellenállsz, annál jobban megőrjíted őket.
Minél jobban megőrülnek ettől, annál őrültebbnek látszanak.
Minél őrültebbnek tűnnek, annál több embernek fog ez feltűnni.
Minél több embernek tűnik ez fel, annál többen fognak felébredni.
Minél többen felébrednek, ezek annál jobban beijednek.
Még jobban beijednek, még több őrültséggel állnak elő.
Minél több őrültséget találnak ki, annál több ember ébred fel.
Ez mindaddig tart, amíg végül a saját kardjukba dőlnek.
Légy bátor, légy erős, tarts ki és ne dőlj be nekik.
Ennyi, amit tenned kell. Legyenek ők azok, akiknek harcolniuk kell, hogy életben maradjanak.

nagylaza
Egy dolog hogy valakik tájékozatlanok(finom voltam), de hogy még ennyi idejük is legyen ilyen hülyeségek megírására, mindig megmosolyogtat 😀
esanders10
lehet, hogy éppen karanténban vannak 😮
több mint 2 éve
esanders10 Denver Broncos 510
Kiléptem a buborékomból. Lehet, hogy nem kellett volna:
Fontos tudnotok!
Ha még nem "oltakoztál", világos, hogy nem is akarsz. Ezt ők is tudják.
Ha eddig kitartottál, te egy csodálatos ember vagy és vigasztaljon a tudat, hogy:
kényszeríteni és fenyegetni fognak, mert azt remélik, megtörsz. Azt hiszik, ha fenyegetnek, megadod magad.
Ha nem engedelmeskedsz, kiakasztod őket, ezért még keményebben korlátoznak.
Pont, mint egy bántalmazó kapcsolatban, minél tovább ellenállsz, annál jobban megőrjíted őket.
Minél jobban megőrülnek ettől, annál őrültebbnek látszanak.
Minél őrültebbnek tűnnek, annál több embernek fog ez feltűnni.
Minél több embernek tűnik ez fel, annál többen fognak felébredni.
Minél többen felébrednek, ezek annál jobban beijednek.
Még jobban beijednek, még több őrültséggel állnak elő.
Minél több őrültséget találnak ki, annál több ember ébred fel.
Ez mindaddig tart, amíg végül a saját kardjukba dőlnek.
Légy bátor, légy erős, tarts ki és ne dőlj be nekik.
Ennyi, amit tenned kell. Legyenek ők azok, akiknek harcolniuk kell, hogy életben maradjanak.

nagylaza
Egy dolog hogy valakik tájékozatlanok(finom voltam), de hogy még ennyi idejük is legyen ilyen hülyeségek megírására, mindig megmosolyogtat 😀
több mint 2 éve
nagylaza, főpohárnok Green Bay Packers 13 911 — beers & Packers
Kiléptem a buborékomból. Lehet, hogy nem kellett volna:
Fontos tudnotok!
Ha még nem "oltakoztál", világos, hogy nem is akarsz. Ezt ők is tudják.
Ha eddig kitartottál, te egy csodálatos ember vagy és vigasztaljon a tudat, hogy:
kényszeríteni és fenyegetni fognak, mert azt remélik, megtörsz. Azt hiszik, ha fenyegetnek, megadod magad.
Ha nem engedelmeskedsz, kiakasztod őket, ezért még keményebben korlátoznak.
Pont, mint egy bántalmazó kapcsolatban, minél tovább ellenállsz, annál jobban megőrjíted őket.
Minél jobban megőrülnek ettől, annál őrültebbnek látszanak.
Minél őrültebbnek tűnnek, annál több embernek fog ez feltűnni.
Minél több embernek tűnik ez fel, annál többen fognak felébredni.
Minél többen felébrednek, ezek annál jobban beijednek.
Még jobban beijednek, még több őrültséggel állnak elő.
Minél több őrültséget találnak ki, annál több ember ébred fel.
Ez mindaddig tart, amíg végül a saját kardjukba dőlnek.
Légy bátor, légy erős, tarts ki és ne dőlj be nekik.
Ennyi, amit tenned kell. Legyenek ők azok, akiknek harcolniuk kell, hogy életben maradjanak.
több mint 2 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 051 — #NoStress
Jó, elfogadom, hogy OV-nak mások a céljai. De akkor mi az?
roberto23
Nem tudom.
Nem tudhatom.
Hatalom.
Bomlott elme.
Cezarománia.
Milliárdok.
Küldetéstudat.
Akármi.
Bármi.
Van jelentősége?
Ő van hatalmi, döntési pozícióban.
Olyan ez, mint amikor egy csaj kikosaraz, végülis nem mindegy, hogy miért tette? Vagy ha azt mondja, hogy a viccesebb, magasabb, figyelmesebb pasikat kedveli azzal beljebb vagy? Tudsz magasabb vagy viccesebb lenni varázsütésre? Biztos, hogy azt mondja, ami a valódi ok? Tudja egyáltalán, hogy mi a tényleges valódi ok, vagy csak érez valamit, amit szavakba se tud önteni?
Senkinek nem látunk be a fejébe, vagy elhisszük amit mond, vagy nem.
De nem is az számít, hogy mi van a fejében, hanem az, hogy mi jön ki belőle ránk nézve.

Szóval jöhetünk szempontokkal meg célokkal, de az a nagy büdös helyzet, hogy kurva szarul kezeltük ezt az egész járványt, aminek már több, mint 30 ezer honfitársunk fizette meg az árát. A többi csak rizsa.
roberto23
Ami most kijön a kormányzatból az nem jó, ezt mindenki tudja, senki nem vitatja.
Nem is erre kérdeztem rá peterk2005-nél.
Hanem arra, hogy neki miért jó ha azt gondolja, hogy jajjdenagyonszar minden meg arra, hogy szerinte tényleg lehetne e érdemben jobb.

A 30ezer covid-halottról meg továbbra is azt gondolom, hogy a többlethalálozás a lényeges ha számokkal dobálózunk, mert teljesen mások a protokollok országonként, így az a mérvadó. és abban szerintem teljesen belepasszolunk az európai átlagba.
De akár 15ezer, akár 45ezer, az kurva sok, de ez alapvetően a "nanogedva", a vírus, a járvány bűne, nem embereké, kormányzatoké, politikusoké. de persze rájuk lehet haragudni, nem egy szemmel láthatatlanul kicsi szarságra.

több mint 2 éve
rob3r7o Denver Broncos Air Force Falcons 4 069 — #officialBoliever
Nem kellett volna úgy csinálni...
peterk2005
Volna, volna, utólag könnyű okosnak lenni.
Akkoris, ha már előtte is ugyanazt mondtad.
Sőt, még ha én is azt mondtam, és egyet is értettünk.
Mivel nem te vagy a döntnök, nem a tied a felelősség, nincs valós hatalmad és kvázi az oldalvonal mellől kiabálsz be. Én is. A kormányzaton kívül mindenki.
Van céged. Tét, felelősség és kurva kevés releváns infó birtokában én is tudnék sok okosat mondani, hogy mit csinálj másképp a cégedben, és ránézésre egy olyan embernek aki szintén outsider még lehet tetszene is a sok ötletem. De nem az én cégem, így teljesen haszontalan lenne beleokoskodnom, pláne utólag.

Európa minden kormánya kaotikusan, összevissza, ad hoc jelleggel intézkedik, a saját infóik, céljaik, lehetőségeik függvényében. A magyar is. Legalábbis számunkra úgy tűnik. De ők elégedettek magukkal, mert a járványkezelés miatt egyik kormányzat se mondott le.
Az a kérdésem, hogy mitől jobb neked, ha azt gondolod, hogy a magyar kormányzat hűdenagyon szuperszar, illetve az, hogy komolyan azt hiszed, hogy a magyarországi lehetőségekkel, infrastruktúrával, hozzáállással, néplélekkel, stb. lehetne ezt érdemben máshogy csinálni?
Sobri Jóska
Már nem azért, de lassan 12 év kormányzás és kitudja hány milliárd, innen-onnan származó forrás elsíbolása után ki tehet róla, hogy ilyenek az itthoni lehetőségek és infrastruktúra?
roberto23
Számít? (Szerinted Orbán, szerintem az elmúlt minimum 76 év, más szerint Gyurcsány, de indifferens.)
Ilyenek a lehetősegek és az infrastruktúra, ehhez kell megoldásokat passzítani, és azt így lehet.
Sobri Jóska
Hát abból a szempontból teljesen egyetértek, hogy amilyen a magyar néplélek, én sem vernék mindent Orbán nyakába.

De azt, hogy egy végtelenül kiszipolyozott, leterhelt eü rendszerrel (vagyis kb letolt gatyával) vártuk ezt a vírust már a legelején, arról igenis ők tehetnek. Ahogy arról is, hogy ennek köszönhetően mind az eu-ban, mind a világon sereghajtók vagyunk lakosságszám arányosan a halálesetekben. Persze itt lehet mondani, hogy Németországban és Ausztriában se csinálják jól, de vmi miatt mégis számottevően kevesebben halnak meg ott ebben a szarban, mint nálunk. És ennek oka van, nem lehet annyival elintézni, hogy hát sajnos szarból várat OV sem tud építeni, mert neki köszönhető ez a nagy rakás szar, amivel gazdálkodhatunk jelenleg.
roberto23
Egyrészt ha egyetértünk abban, hogy Orbánék tehetnek mindarról, ami a helyzet volt 19 elején, az mit változtat az eredeti megállapításomon a megoldás szempontjából? Mert szerintem semmit. Attól még a magyarországi lehetőségekkel, infrastruktúrával, hozzáállással, néplélekkel, stb. lehetne ezt érdemben máshogy csinálni?
Neked attól, hogy Orbánt hibáztatod, az a válaszod, hogy "igen, lehetne érdemben máshogy csinálni"?
Mert szerintem meg nem.
És ez volt az egyik eredeti állításom.

Másrészt mi van akkor, ha a döntnökök -a kormányzat, Orbán- számára egyszerűen nem azok a szempontok a fontosak, mint neked, nekem, a médiának?
Ha egy teljesen másik meccset játszik, más a célja, mint amit hiszel?
Mert akkor te vagy a Sportszeletes pasi, aki nem fog fel egy helyzetet a "helyzetgazda" szempontjából, és csak kívülről beleokoskodik és próbál teljesen inadekvát módon beleavatkozni. Vagy a lelkes úttörő, aki átkíséri a nénit a zebrán, pedig az át se akart menni.
Erre gondoltál?
Hogy talán nem a te szempontjaid alapján igyekszik hasznosan dönteni Orbán? Hogy neki más szempontjai, infói, céljai, lehetőségei vannak, lehetnek.
Mert ez volt egy másik állításom.
Sobri Jóska
Jó, elfogadom, hogy OV-nak mások a céljai. De akkor mi az? Mi az a cél, aminek a megvalósulásához ez a jelenlegi állapot kell? Erre komolyan kíváncsi vagyok, mert jelenleg nem tudok semmit elképzelni, amiben ez a jelenlegi szitu az előnyére válna.

Nekem sokkal inkább úgy tűnik, hogy gyakorlatilag halvány lila fingjuk sincs mit kéne csinálni, adhoc, sokszor egymásnak ellentmondóan döntenek, nyilatkoznak, majd utána megideológizálják, hogy tulajdonképpen ez egy fasza terv része, és nekünk az elejétől fogva ez volt a célunk. mert ugye mi nem a megfertőződések, hanem a halálozások számában mérjük a sikert. Aztán meg már az oltások számában. Aztán meg már nem tudom éppen miben.

Szóval jöhetünk szempontokkal meg célokkal, de az a nagy büdös helyzet, hogy kurva szarul kezeltük ezt az egész járványt, aminek már több, mint 30 ezer honfitársunk fizette meg az árát. A többi csak rizsa.

#DenverBroncos #RealMadrid #1FCUnionBerlin #GenoaCFC #AirForceFalcons #ColoradoAvalanche #DenverNuggets #PaksiFC #CsepelSC

#DanielRicciardo #RafaelNadal #EneaBastianini #DT88 #BigBenz #PS2 #CarsonHocevar #JesseLove
több mint 2 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 288 — capitaine du château de Vienne 1487
A 2 moderna egyelőre jól vizsgázik, mert csak a szaglását, ízlelését vesztette el.

Vrij6
Mindenekelőtt gyors gyógyulást kívánok minden rokonodnak!

Nem támadás, tényleg, csak így eszembe jutnak gondolatok amiket megkérdezek:
Ha valaki oltás nélkül kapja el és "csak" a fenti tüneteket produkálja (pont van is ilyen a családomban)...ott mi vizsgázott jól? Az immunrendszer?

Tényleg, csak játszok a gondolatokkal. 😊
Medvepapa
Nem tudod mivel a betegség mortalitása nem 100% - ugyanígy a fertőzőképesség se 100%.

Mongyuk hiába van a kresz, akkor se rakod ki az aprógyereket a körút közepére a piros háromkerekűvel...

Meg lehet menni Mátészalkára 150nel ignissel, csak ne soxor kelljen mer előbb utóbb megpurdelsz, ha egy utat túl éltél akkor már Hamilton vagy?

Csak játszok a gondolatokkal, mi az amit ép ésszel bevállalsz, meg mi az amiér gyertyát gyújtasz a templomban, hívhatjuk immunrendszernek is, de a nanogedva ellen csak vakszerencse.


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 2 éve
bcsarli, Udvari Főkóstoló Pittsburgh Steelers 8 551 — A Heinz Field-en soha sem járt, hozzá nem értő lelkes amatőr
Boldog Névnapot, Cili néni! 😀

több mint 2 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 051 — #NoStress
Nem kellett volna úgy csinálni...
peterk2005
Volna, volna, utólag könnyű okosnak lenni.
Akkoris, ha már előtte is ugyanazt mondtad.
Sőt, még ha én is azt mondtam, és egyet is értettünk.
Mivel nem te vagy a döntnök, nem a tied a felelősség, nincs valós hatalmad és kvázi az oldalvonal mellől kiabálsz be. Én is. A kormányzaton kívül mindenki.
Van céged. Tét, felelősség és kurva kevés releváns infó birtokában én is tudnék sok okosat mondani, hogy mit csinálj másképp a cégedben, és ránézésre egy olyan embernek aki szintén outsider még lehet tetszene is a sok ötletem. De nem az én cégem, így teljesen haszontalan lenne beleokoskodnom, pláne utólag.

Európa minden kormánya kaotikusan, összevissza, ad hoc jelleggel intézkedik, a saját infóik, céljaik, lehetőségeik függvényében. A magyar is. Legalábbis számunkra úgy tűnik. De ők elégedettek magukkal, mert a járványkezelés miatt egyik kormányzat se mondott le.
Az a kérdésem, hogy mitől jobb neked, ha azt gondolod, hogy a magyar kormányzat hűdenagyon szuperszar, illetve az, hogy komolyan azt hiszed, hogy a magyarországi lehetőségekkel, infrastruktúrával, hozzáállással, néplélekkel, stb. lehetne ezt érdemben máshogy csinálni?
Sobri Jóska
Már nem azért, de lassan 12 év kormányzás és kitudja hány milliárd, innen-onnan származó forrás elsíbolása után ki tehet róla, hogy ilyenek az itthoni lehetőségek és infrastruktúra?
roberto23
Számít? (Szerinted Orbán, szerintem az elmúlt minimum 76 év, más szerint Gyurcsány, de indifferens.)
Ilyenek a lehetősegek és az infrastruktúra, ehhez kell megoldásokat passzítani, és azt így lehet.
Sobri Jóska
Hát abból a szempontból teljesen egyetértek, hogy amilyen a magyar néplélek, én sem vernék mindent Orbán nyakába.

De azt, hogy egy végtelenül kiszipolyozott, leterhelt eü rendszerrel (vagyis kb letolt gatyával) vártuk ezt a vírust már a legelején, arról igenis ők tehetnek. Ahogy arról is, hogy ennek köszönhetően mind az eu-ban, mind a világon sereghajtók vagyunk lakosságszám arányosan a halálesetekben. Persze itt lehet mondani, hogy Németországban és Ausztriában se csinálják jól, de vmi miatt mégis számottevően kevesebben halnak meg ott ebben a szarban, mint nálunk. És ennek oka van, nem lehet annyival elintézni, hogy hát sajnos szarból várat OV sem tud építeni, mert neki köszönhető ez a nagy rakás szar, amivel gazdálkodhatunk jelenleg.
roberto23
Egyrészt ha egyetértünk abban, hogy Orbánék tehetnek mindarról, ami a helyzet volt 19 elején, az mit változtat az eredeti megállapításomon a megoldás szempontjából? Mert szerintem semmit. Attól még a magyarországi lehetőségekkel, infrastruktúrával, hozzáállással, néplélekkel, stb. lehetne ezt érdemben máshogy csinálni?
Neked attól, hogy Orbánt hibáztatod, az a válaszod, hogy "igen, lehetne érdemben máshogy csinálni"?
Mert szerintem meg nem.
És ez volt az egyik eredeti állításom.

Másrészt mi van akkor, ha a döntnökök -a kormányzat, Orbán- számára egyszerűen nem azok a szempontok a fontosak, mint neked, nekem, a médiának?
Ha egy teljesen másik meccset játszik, más a célja, mint amit hiszel?
Mert akkor te vagy a Sportszeletes pasi, aki nem fog fel egy helyzetet a "helyzetgazda" szempontjából, és csak kívülről beleokoskodik és próbál teljesen inadekvát módon beleavatkozni. Vagy a lelkes úttörő, aki átkíséri a nénit a zebrán, pedig az át se akart menni.
Erre gondoltál?
Hogy talán nem a te szempontjaid alapján igyekszik hasznosan dönteni Orbán? Hogy neki más szempontjai, infói, céljai, lehetőségei vannak, lehetnek.
Mert ez volt egy másik állításom.

több mint 2 éve
rob3r7o Denver Broncos Air Force Falcons 4 069 — #officialBoliever
Nem kellett volna úgy csinálni...
peterk2005
Volna, volna, utólag könnyű okosnak lenni.
Akkoris, ha már előtte is ugyanazt mondtad.
Sőt, még ha én is azt mondtam, és egyet is értettünk.
Mivel nem te vagy a döntnök, nem a tied a felelősség, nincs valós hatalmad és kvázi az oldalvonal mellől kiabálsz be. Én is. A kormányzaton kívül mindenki.
Van céged. Tét, felelősség és kurva kevés releváns infó birtokában én is tudnék sok okosat mondani, hogy mit csinálj másképp a cégedben, és ránézésre egy olyan embernek aki szintén outsider még lehet tetszene is a sok ötletem. De nem az én cégem, így teljesen haszontalan lenne beleokoskodnom, pláne utólag.

Európa minden kormánya kaotikusan, összevissza, ad hoc jelleggel intézkedik, a saját infóik, céljaik, lehetőségeik függvényében. A magyar is. Legalábbis számunkra úgy tűnik. De ők elégedettek magukkal, mert a járványkezelés miatt egyik kormányzat se mondott le.
Az a kérdésem, hogy mitől jobb neked, ha azt gondolod, hogy a magyar kormányzat hűdenagyon szuperszar, illetve az, hogy komolyan azt hiszed, hogy a magyarországi lehetőségekkel, infrastruktúrával, hozzáállással, néplélekkel, stb. lehetne ezt érdemben máshogy csinálni?
Sobri Jóska
Már nem azért, de lassan 12 év kormányzás és kitudja hány milliárd, innen-onnan származó forrás elsíbolása után ki tehet róla, hogy ilyenek az itthoni lehetőségek és infrastruktúra?
roberto23
Számít? (Szerinted Orbán, szerintem az elmúlt minimum 76 év, más szerint Gyurcsány, de indifferens.)
Ilyenek a lehetősegek és az infrastruktúra, ehhez kell megoldásokat passzítani, és azt így lehet.
Sobri Jóska
Hát abból a szempontból teljesen egyetértek, hogy amilyen a magyar néplélek, én sem vernék mindent Orbán nyakába.

De azt, hogy egy végtelenül kiszipolyozott, leterhelt eü rendszerrel (vagyis kb letolt gatyával) vártuk ezt a vírust már a legelején, arról igenis ők tehetnek. Ahogy arról is, hogy ennek köszönhetően mind az eu-ban, mind a világon sereghajtók vagyunk lakosságszám arányosan a halálesetekben. Persze itt lehet mondani, hogy Németországban és Ausztriában se csinálják jól, de vmi miatt mégis számottevően kevesebben halnak meg ott ebben a szarban, mint nálunk. És ennek oka van, nem lehet annyival elintézni, hogy hát sajnos szarból várat OV sem tud építeni, mert neki köszönhető ez a nagy rakás szar, amivel gazdálkodhatunk jelenleg.

#DenverBroncos #RealMadrid #1FCUnionBerlin #GenoaCFC #AirForceFalcons #ColoradoAvalanche #DenverNuggets #PaksiFC #CsepelSC

#DanielRicciardo #RafaelNadal #EneaBastianini #DT88 #BigBenz #PS2 #CarsonHocevar #JesseLove
több mint 2 éve
Szokol Pittsburgh Steelers 6 933 — Steelers fan
Amúgy az sincs biztonságban aki már egyszer legyőzte ezt a betegséget.
Nagyon sok olyan van akit második nekifutásra győzött le ez a szar sajnos.
A te esetedben amúgy a válasz a szabolcsi szilvapálinka bizonyára.
Bazzani
Mondjuk ne is csodálkozz azon, hogy a Lions szarul szerepel, ha te se tudod: a szilva, az szatmári, az alma meg szabolcsi! 😉
több mint 2 éve
Bazzani Detroit Lions Michigan Wolverines 23 629 — Axel Foley
A 2 moderna egyelőre jól vizsgázik, mert csak a szaglását, ízlelését vesztette el.

Vrij6
Mindenekelőtt gyors gyógyulást kívánok minden rokonodnak!

Nem támadás, tényleg, csak így eszembe jutnak gondolatok amiket megkérdezek:
Ha valaki oltás nélkül kapja el és "csak" a fenti tüneteket produkálja (pont van is ilyen a családomban)...ott mi vizsgázott jól? Az immunrendszer?

Tényleg, csak játszok a gondolatokkal. 😊
Medvepapa
Amúgy az sincs biztonságban aki már egyszer legyőzte ezt a betegséget.
Nagyon sok olyan van akit második nekifutásra győzött le ez a szar sajnos.
A te esetedben amúgy a válasz a szabolcsi szilvapálinka bizonyára.

több mint 2 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 051 — #NoStress
Nem kellett volna úgy csinálni...
peterk2005
Volna, volna, utólag könnyű okosnak lenni.
Akkoris, ha már előtte is ugyanazt mondtad.
Sőt, még ha én is azt mondtam, és egyet is értettünk.
Mivel nem te vagy a döntnök, nem a tied a felelősség, nincs valós hatalmad és kvázi az oldalvonal mellől kiabálsz be. Én is. A kormányzaton kívül mindenki.
Van céged. Tét, felelősség és kurva kevés releváns infó birtokában én is tudnék sok okosat mondani, hogy mit csinálj másképp a cégedben, és ránézésre egy olyan embernek aki szintén outsider még lehet tetszene is a sok ötletem. De nem az én cégem, így teljesen haszontalan lenne beleokoskodnom, pláne utólag.

Európa minden kormánya kaotikusan, összevissza, ad hoc jelleggel intézkedik, a saját infóik, céljaik, lehetőségeik függvényében. A magyar is. Legalábbis számunkra úgy tűnik. De ők elégedettek magukkal, mert a járványkezelés miatt egyik kormányzat se mondott le.
Az a kérdésem, hogy mitől jobb neked, ha azt gondolod, hogy a magyar kormányzat hűdenagyon szuperszar, illetve az, hogy komolyan azt hiszed, hogy a magyarországi lehetőségekkel, infrastruktúrával, hozzáállással, néplélekkel, stb. lehetne ezt érdemben máshogy csinálni?
Sobri Jóska
Már nem azért, de lassan 12 év kormányzás és kitudja hány milliárd, innen-onnan származó forrás elsíbolása után ki tehet róla, hogy ilyenek az itthoni lehetőségek és infrastruktúra?
roberto23
Számít? (Szerinted Orbán, szerintem az elmúlt minimum 76 év, más szerint Gyurcsány, de indifferens.)
Ilyenek a lehetősegek és az infrastruktúra, ehhez kell megoldásokat passzítani, és azt így lehet.

több mint 2 éve
Lúdas Solymi New England Patriots 7 936
A 2 moderna egyelőre jól vizsgázik, mert csak a szaglását, ízlelését vesztette el.

Vrij6
Mindenekelőtt gyors gyógyulást kívánok minden rokonodnak!

Nem támadás, tényleg, csak így eszembe jutnak gondolatok amiket megkérdezek:
Ha valaki oltás nélkül kapja el és "csak" a fenti tüneteket produkálja (pont van is ilyen a családomban)...ott mi vizsgázott jól? Az immunrendszer?

Tényleg, csak játszok a gondolatokkal. 😊
Medvepapa
Valószínűleg igen.
Sokan azt felejtik el, hogy az oltás nem azért kell, hogy ne kapd el, hanem ha elkapod akkor minél enyhébb lefolyású legyen.
A korlátozások meg azért kellenek/kellenének a maszkviseléssel egyetemben, hogy azok akiknek a szervezete súlyosan reagálna rá, azok lehetőleg ne kapják el.

Itthon nem csak azért rossz a helyzet, mert az oltások ellenére is sokan kerülnek kórházba, hanem mert az általános egészségi állapot is gyalázatos. Lehet, hogy külföldön egy nyugdíjas kórházba kerül és túléli, itt meg valszeg elviszi.

Én meg inkább felveszem az oltást, mert nem tudom, hogy a szervezetem miként reagálna ha elkapnám, függetlenül attól, hogy nem nagyon szoktam beteg lenni (kopp-kopp-kopp, lekopogtam 😊 ).
több mint 2 éve
somoskovig Jacksonville Jaguars 10 264 — 49ers GM
Nem kellett volna úgy csinálni...
peterk2005
Volna, volna, utólag könnyű okosnak lenni.
Akkoris, ha már előtte is ugyanazt mondtad.
Sőt, még ha én is azt mondtam, és egyet is értettünk.
Mivel nem te vagy a döntnök, nem a tied a felelősség, nincs valós hatalmad és kvázi az oldalvonal mellől kiabálsz be. Én is. A kormányzaton kívül mindenki.
Van céged. Tét, felelősség és kurva kevés releváns infó birtokában én is tudnék sok okosat mondani, hogy mit csinálj másképp a cégedben, és ránézésre egy olyan embernek aki szintén outsider még lehet tetszene is a sok ötletem. De nem az én cégem, így teljesen haszontalan lenne beleokoskodnom, pláne utólag.

Európa minden kormánya kaotikusan, összevissza, ad hoc jelleggel intézkedik, a saját infóik, céljaik, lehetőségeik függvényében. A magyar is. Legalábbis számunkra úgy tűnik. De ők elégedettek magukkal, mert a járványkezelés miatt egyik kormányzat se mondott le.
Az a kérdésem, hogy mitől jobb neked, ha azt gondolod, hogy a magyar kormányzat hűdenagyon szuperszar, illetve az, hogy komolyan azt hiszed, hogy a magyarországi lehetőségekkel, infrastruktúrával, hozzáállással, néplélekkel, stb. lehetne ezt érdemben máshogy csinálni?
Sobri Jóska
Már nem azért, de lassan 12 év kormányzás és kitudja hány milliárd, innen-onnan származó forrás elsíbolása után ki tehet róla, hogy ilyenek az itthoni lehetőségek és infrastruktúra?
roberto23
Soros. Gyurcsány. Brüsszel. A migránsok. A pirézek. Nem tudom, most éppen melyik az aktuális.

több mint 2 éve
rob3r7o Denver Broncos Air Force Falcons 4 069 — #officialBoliever
Nem kellett volna úgy csinálni...
peterk2005
Volna, volna, utólag könnyű okosnak lenni.
Akkoris, ha már előtte is ugyanazt mondtad.
Sőt, még ha én is azt mondtam, és egyet is értettünk.
Mivel nem te vagy a döntnök, nem a tied a felelősség, nincs valós hatalmad és kvázi az oldalvonal mellől kiabálsz be. Én is. A kormányzaton kívül mindenki.
Van céged. Tét, felelősség és kurva kevés releváns infó birtokában én is tudnék sok okosat mondani, hogy mit csinálj másképp a cégedben, és ránézésre egy olyan embernek aki szintén outsider még lehet tetszene is a sok ötletem. De nem az én cégem, így teljesen haszontalan lenne beleokoskodnom, pláne utólag.

Európa minden kormánya kaotikusan, összevissza, ad hoc jelleggel intézkedik, a saját infóik, céljaik, lehetőségeik függvényében. A magyar is. Legalábbis számunkra úgy tűnik. De ők elégedettek magukkal, mert a járványkezelés miatt egyik kormányzat se mondott le.
Az a kérdésem, hogy mitől jobb neked, ha azt gondolod, hogy a magyar kormányzat hűdenagyon szuperszar, illetve az, hogy komolyan azt hiszed, hogy a magyarországi lehetőségekkel, infrastruktúrával, hozzáállással, néplélekkel, stb. lehetne ezt érdemben máshogy csinálni?
Sobri Jóska
Már nem azért, de lassan 12 év kormányzás és kitudja hány milliárd, innen-onnan származó forrás elsíbolása után ki tehet róla, hogy ilyenek az itthoni lehetőségek és infrastruktúra?

#DenverBroncos #RealMadrid #1FCUnionBerlin #GenoaCFC #AirForceFalcons #ColoradoAvalanche #DenverNuggets #PaksiFC #CsepelSC

#DanielRicciardo #RafaelNadal #EneaBastianini #DT88 #BigBenz #PS2 #CarsonHocevar #JesseLove
több mint 2 éve
kijo New Orleans Saints 351
A számokból elfelejtitek az a hivatalosan is 1 milló embert (ami inkább 2 vagy több) aki már egyszer (vagy többször) elkapta. Azért azokból is akad egynéhány.


....... Azaz majdnem semennyire.

Szeretnék kérdezni valamit: Ez számodra mit jelent? Hány szoros antitest szintet?kijo
peterk2005


Szerkesztette: kijo
több mint 2 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 051 — #NoStress
Nem kellett volna úgy csinálni...
peterk2005
Volna, volna, utólag könnyű okosnak lenni.
Akkoris, ha már előtte is ugyanazt mondtad.
Sőt, még ha én is azt mondtam, és egyet is értettünk.
Mivel nem te vagy a döntnök, nem a tied a felelősség, nincs valós hatalmad és kvázi az oldalvonal mellől kiabálsz be. Én is. A kormányzaton kívül mindenki.
Van céged. Tét, felelősség és kurva kevés releváns infó birtokában én is tudnék sok okosat mondani, hogy mit csinálj másképp a cégedben, és ránézésre egy olyan embernek aki szintén outsider még lehet tetszene is a sok ötletem. De nem az én cégem, így teljesen haszontalan lenne beleokoskodnom, pláne utólag.

Európa minden kormánya kaotikusan, összevissza, ad hoc jelleggel intézkedik, a saját infóik, céljaik, lehetőségeik függvényében. A magyar is. Legalábbis számunkra úgy tűnik. De ők elégedettek magukkal, mert a járványkezelés miatt egyik kormányzat se mondott le.
Az a kérdésem, hogy mitől jobb neked, ha azt gondolod, hogy a magyar kormányzat hűdenagyon szuperszar, illetve az, hogy komolyan azt hiszed, hogy a magyarországi lehetőségekkel, infrastruktúrával, hozzáállással, néplélekkel, stb. lehetne ezt érdemben máshogy csinálni?

több mint 2 éve
csi77 Chicago Bears Illinois Fighting Illini 8 666 — Bears & Illinois fan
Csak én érzem azt, hogy ez most mindenkin végig fog menni akármit is csinálunk? Aztán ki így, ki úgy reagálja le...
Matthew99
Van kb. 1.5 millió háromszor oltott, és a kétszer oltottakból maradt talán még további másfél millió, akiket május második fele óta oltottak be. Jó esetben ez három millió, nem tudva, hogy hányan vették fel a harmadikat utóbbiak közül. Ezek azok - nagyjából 3 millió ember -, akiknél vélhetően még elég magas az oltási ellenanyag szint, hogy járvány szempontból ők korlátot jelentsenek, fékezzék a terjedést. A többi kétszer meg egyszer oltott sajnos már járvány szempontból nem tud sokat segíteni, mert az a 30-40%-os védettség ami a Pfizernél/Moderna-nak megvan az se sok, az Asta és főleg a kínai meg 10%-ban se tudja megfogni a deltát. Ez a csoport már majdnem ugyanúgy elkapja és továbbadja, mint a nem oltottak. Annyit segít legalább, hogy utóbbiak kevésbé betegszenek le, így kevesebb jut kórházba / hal bele, de a járványt fékezni már nem tudják.

Nem szabadott volna az oltást maszkként felfogni. Európa egésze elkövette ezt a hibát, sajnos mi (ismét) az utolsók között fogtuk fel, hogy hibáztunk. Megint nem figyeltünk eléggé a sógorokra.
peterk2005
Ne tegyünk úgy, mintha nem tűnt volna fel, hogy sajnos 3 oltással is fertőződnek és fertőznek is emberek, igaz, kisebb arányban és talán kevésbé súlyosan. Mentős ismerősömtől hallom azt is, hogy 3 pfizerrel is visznek be embereket és mástól azt is, hogy gépre is kerülnek. Úgy tűnik, hogy azoknál, akik a legmagasabb kockázati tényezőkkel él, a 3 oltás sem biztonságos. Szüleimet, bár háromszor oltottak valószínűleg idén Karácsonykor sem tudjuk meglátogatni.
Amikor az oltás elindult, én megmondom őszintén nem ezt vártam.
Ettől függően meglesz a harmadik nekem is, aztán várjuk a csodát.....😕

Hajrá Bad Bones!
A lányos apukáknak a legjobb!!
http://orig08.deviantart.net/fa61/f/2015/248/f/d/matt_forte_by_anyegin-d98fqaw.png
több mint 2 éve
peach Atlanta Falcons 14 663 — a new hope (again)
Valaki magyarázza már el nekem, hogy miért állnak sorba a népek amikor regisztrációval sokkal gyorsabb?
Az 'akció' a hívószó?
Tactful Cactus
Mert nem kell regisztralni?! A legtobb ember kapacitasat az meghaladja, az mar eloretervezes lenne.
rokaur
Meg azért rengeteg idős nem is nagyon ért ehhez a regisztráció dologhoz.
Vagy nem akar vele vergődni.
Bazzani
Sokfelé az országban tényleg probléma a regisztráció és az időpontfoglalás, de Bp-en nagyon nem ez a jellemző. Mégis sorban állnak az emberek.
nagylaza
Ehhoz képest két hétig élvezhettük a panaszkodásodat, hogy nem tudsz időpontot foglalni



...nem , nem tündérke. A kívánság az kívánság. Térdelj csak le szépen...