NCAA eredménykövetés NCAA eredménykövetés - 1 aktív topik

Koronavírus 2024

34 feliratkozó

több mint 2 éve
MC12 New Orleans Saints 6 150
egynéhány.
kijo
Nem

Csak én érzem azt, hogy ez most mindenkin végig fog menni akármit is csinálunk? Aztán ki így, ki úgy reagálja le...
Matthew99
Van

Nem szabadott volna az oltást maszkként felfogni. Európa egésze elkövette ezt a hibát, sajnos mi (ismét) az utolsók között fogtuk fel, hogy hibáztunk. Megint nem figyeltünk eléggé a sógorokra.
peterk2005
maximum.MC12
Nagyon egyszerű. Nem kellett volna úgy csinálni az utóbbi két hónapban, mintha az oltás minden megoldana, és nekünk nincs szükségünk már se maszkra, se semmi másra. Mert ezt csináltuk. Itt cseng a fülemben a két hónapos mantra, hogy a járványt az oltás állítja meg, emberek oltakozzatok. Mondták ezt abban a két hónapban, amikor ezzel a kommunikációval sikerült 5.9 millióról 6 millióra emelni az oltottak számát. Azaz tudták, láthatták, hogy ez a kommunikáció már falra hányt borsó. Azt kellett volna csinálni - legalább akkor, amikor mondjuk az osztrákok elkezdték a szomszédban -, hogy elkezdeni korlátozni, és "befenyegetni", hogy aki nincs oltva, az korlátozva lesz. Ha csak annyi történiik, hogy azzal együtt amikor rányomták a cégekre az oltás felelősségét, akkor egyúttal azt mondják, hogy zárt terekben kötelező a maszk, tömegrendezvények ismét nincsenek, már az szerintem jelentősen tompíthatta volna a járványgörbét.

Nem lehet - és teljesen felesleges - szofisztikált, (vélt) tudományos tényekkel alátámasztott 398 oldalas tanulmányokat adni a népnek, hogy, hát akkor ezek és ezek a járványtani összefüggések, tehát így és így fogjuk csinálni, kivéve ha ez és ez töténik, mert akkor minden máshogy lesz - főleg, hogy ennek a vírusnak a kommunikációs menedzselésében a teljes tudományos élet leszerepelt, az egész világon.MC12
A tudományos élet kommunikációs szempontból valóban nem vizsgázott jól szerintem sem. De azért ne csináljunk úgy, mintha az ő felelősségük lenne a kommunikációs fejreállás. A tudomány mindig is egy plurális, egymással folyamatosan vitatkozó, véleményeket nyíltan ütköztető közeg volt. Ez produkál eredményt, így lehet tudósként létezni, eredményeket elérni, ilyen a természetes közegük. Elsősorban a politikának és a nyilvánosságot uraló többi szereplőnek (média elsősorban) kellett volna úgy szűrnie, hogy a mainstreambe ne egy kakofón káosz kerüljön ki, hanem legalább nagyjából egységes legyen a kommunikáció. De ehelyett saját maguk jártak élen abban, hogy káoszt kreáljanak a történetből.
peterk2005
1. Ez az oltásfetisizmus nem két hónapja kezdődött, hanem mióta tart a járvány. Komplett kormányok - nem csak a miénk - húzták fel erre a narratívájukat, hogy ha oltás van - minden van. Ebből elképesztő nehéz lenne visszatáncolni - plusz egyszerűen nem ez a kormány szándéka. Itt nem hiba zajlik, vagy elnéztek valamit. Ők pontosan látják, tudják, hogy milyen számok lesznek egy hét, egy hónap meg két hónap múlva a jelenlegi intézkedésekkel, és úgy döntöttek valamiért, hogy itt nem lesz korlátozás. És azt azért ne feledd, hogy az osztrák kormány politikailag borzasztót húzott ezzel a lezárással, a népszerűsége a béka segge alatt és ki lőtt ki? Az oltásellenes Szabadságpárt.

Ha ez az a lezárás-jogkorlátozás mantra beviszi a Mi Hazánkat a Parlamentbe -amire megintcsak van esély - és az ő támogatásukkal újabb 4 évre Fidesz-kormány lesz, akkor is jó ötlet?

2. Úgy pontos, hogy nem CSAK az ő felelősségük, de a felelősségük is jelentős. Senki nem tartott pisztolyt a fejükhöz, hogy kétnaponta állítsanak valamit a médiában majd két hét múlva gond nélkül vallják az ellenkezőkét ugyanott. Egyszerűen a tudományos szereplőket is megrészegítette a népszerűség, a fontosság-érzet, a "namostmegmondommerténvagyokatudós" mentalitás, és a végén oda jutottunk, hogy ha egy Merkely vagy Boldogkői mond valamit, akkor tudjuk, hogy pontosan az ellenkezőjével kell számolnunk. És hát a reflexió hiánya. Hogy egy Zacher mond valami egetrengető ostobaságot, majd két hét múlva ugyanúgy ott áll az ATV-n és bocsánatkérés helyett egy újabb marhasággal áll elő. És ez igaz az összes többi szereplőre is.

“A kiábrándult idealistákból lettek a cinikusok”
több mint 2 éve
Nemes samu09 Houston Texans 4 028 — I like the Texans, I like who we are
Na én is 3 chip-es lettem.
Pfizer a házban.

2órát kellett állni a hidegben, rohadt sokan vannak de kitartóak az emberek.
Kivettem 2 nap szabit ha beütne a krach.
Eddig semmi mellékhatás, Bill Gates-el egy sárkánnyal meg két UFO-val is normálisan el tudtam beszélgetni hazafelé.
Bazzani
Addig nincs gond amíg nem kezdesz el a Detroitnak szurkolni. Wait…
több mint 2 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 44 420 — The Mathematician
Valaki magyarázza már el nekem, hogy miért állnak sorba a népek amikor regisztrációval sokkal gyorsabb?
Az 'akció' a hívószó?
Tactful Cactus
Mert nem kell regisztralni?! A legtobb ember kapacitasat az meghaladja, az mar eloretervezes lenne.
rokaur
Meg azért rengeteg idős nem is nagyon ért ehhez a regisztráció dologhoz.
Vagy nem akar vele vergődni.
Bazzani
Illetve most tud oltatni az, akinek nincs TAJ száma.
Az is többtízezer ember.
Sobri Jóska
az nem kell a papír kitöltéséhez?

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 2 éve
Medvepapa Seattle Seahawks Washington Huskies 3 422 — Anthony Richardson fan
A 2 moderna egyelőre jól vizsgázik, mert csak a szaglását, ízlelését vesztette el.

Vrij6
Mindenekelőtt gyors gyógyulást kívánok minden rokonodnak!

Nem támadás, tényleg, csak így eszembe jutnak gondolatok amiket megkérdezek:
Ha valaki oltás nélkül kapja el és "csak" a fenti tüneteket produkálja (pont van is ilyen a családomban)...ott mi vizsgázott jól? Az immunrendszer?

Tényleg, csak játszok a gondolatokkal. 😊

Gyerekként azt mondtam anyámnak ha felnövök, rocksztár leszek. Anyám erre azt mondta: "Fiam, a kettő együtt nem megy!"
több mint 2 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 051 — #NoStress
Valaki magyarázza már el nekem, hogy miért állnak sorba a népek amikor regisztrációval sokkal gyorsabb?
Az 'akció' a hívószó?
Tactful Cactus
Mert nem kell regisztralni?! A legtobb ember kapacitasat az meghaladja, az mar eloretervezes lenne.
rokaur
Meg azért rengeteg idős nem is nagyon ért ehhez a regisztráció dologhoz.
Vagy nem akar vele vergődni.
Bazzani
Illetve most tud oltatni az, akinek nincs TAJ száma.
Az is többtízezer ember.

több mint 2 éve
NB2 New England Patriots 24 480 — nabege2@yahoo.com
Csak én érzem azt, hogy ez most mindenkin végig fog menni akármit is csinálunk? Aztán ki így, ki úgy reagálja le...
Matthew99
kb...
Az elmúlt fél év alapján sajnos én is ezt mondom. Nem tudom, hogy itt olvastam-e, de ez a vírus egy genetikai lottó.
több mint 2 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 681 — The only discipline that lasts, is self discipline
A számokból elfelejtitek az a hivatalosan is 1 milló embert (ami inkább 2 vagy több) aki már egyszer (vagy többször) elkapta. Azért azokból is akad egynéhány.
kijo
Nem felejtettem ki, csak az utolsó hullámnak április végén / május közepén vége lett. Aki korábban átesett rajta, az mind 6 hónapnál régebben esett át. Legjobb esetben is annyira védettek, mint a május előtti kétszer oltottak. Azaz majdnem semennyire.

Csak én érzem azt, hogy ez most mindenkin végig fog menni akármit is csinálunk? Aztán ki így, ki úgy reagálja le...
Matthew99
Van kb. 1.5 millió háromszor oltott, és a kétszer oltottakból maradt talán még további másfél millió, akiket május második fele óta oltottak be. Jó esetben ez három millió, nem tudva, hogy hányan vették fel a harmadikat utóbbiak közül. Ezek azok - nagyjából 3 millió ember -, akiknél vélhetően még elég magas az oltási ellenanyag szint, hogy járvány szempontból ők korlátot jelentsenek, fékezzék a terjedést. A többi kétszer meg egyszer oltott sajnos már járvány szempontból nem tud sokat segíteni, mert az a 30-40%-os védettség ami a Pfizernél/Moderna-nak megvan az se sok, az Asta és főleg a kínai meg 10%-ban se tudja megfogni a deltát. Ez a csoport már majdnem ugyanúgy elkapja és továbbadja, mint a nem oltottak. Annyit segít legalább, hogy utóbbiak kevésbé betegszenek le, így kevesebb jut kórházba / hal bele, de a járványt fékezni már nem tudják.

Nem szabadott volna az oltást maszkként felfogni. Európa egésze elkövette ezt a hibát, sajnos mi (ismét) az utolsók között fogtuk fel, hogy hibáztunk. Megint nem figyeltünk eléggé a sógorokra.
peterk2005
Mit kellett volna tenni abban a helyzetben? Hogy magyarázod el a tömegnek, hogy az oltás nem biztos, hogy elég lesz, hogy lehet, hogy 3-4-5ször kell ismételni, és ugyanúgy kell maszk, távolságtartás stb. Abban a helyzetben az egyetlen jó megoldás volt azt kommunikálni, hogy vedd fel az oltás és vége lesz. Hogy az oltás az alfa és az omega. Mert ha nem teszik meg, akkor nem hogy nincs 6 millió oltott idehaza (sem), hanem mondjuk a fele, vagy a harmada, vagy ki tudja. És akkor nemhogy 3 millió embernél nem lenne magas védettség, hanem 300ezernél maximum.MC12
Nagyon egyszerű. Nem kellett volna úgy csinálni az utóbbi két hónapban, mintha az oltás minden megoldana, és nekünk nincs szükségünk már se maszkra, se semmi másra. Mert ezt csináltuk. Itt cseng a fülemben a két hónapos mantra, hogy a járványt az oltás állítja meg, emberek oltakozzatok. Mondták ezt abban a két hónapban, amikor ezzel a kommunikációval sikerült 5.9 millióról 6 millióra emelni az oltottak számát. Azaz tudták, láthatták, hogy ez a kommunikáció már falra hányt borsó. Azt kellett volna csinálni - legalább akkor, amikor mondjuk az osztrákok elkezdték a szomszédban -, hogy elkezdeni korlátozni, és "befenyegetni", hogy aki nincs oltva, az korlátozva lesz. Ha csak annyi történiik, hogy azzal együtt amikor rányomták a cégekre az oltás felelősségét, akkor egyúttal azt mondják, hogy zárt terekben kötelező a maszk, tömegrendezvények ismét nincsenek, már az szerintem jelentősen tompíthatta volna a járványgörbét.

Nem lehet - és teljesen felesleges - szofisztikált, (vélt) tudományos tényekkel alátámasztott 398 oldalas tanulmányokat adni a népnek, hogy, hát akkor ezek és ezek a járványtani összefüggések, tehát így és így fogjuk csinálni, kivéve ha ez és ez töténik, mert akkor minden máshogy lesz - főleg, hogy ennek a vírusnak a kommunikációs menedzselésében a teljes tudományos élet leszerepelt, az egész világon.MC12
A tudományos élet kommunikációs szempontból valóban nem vizsgázott jól szerintem sem. De azért ne csináljunk úgy, mintha az ő felelősségük lenne a kommunikációs fejreállás. A tudomány mindig is egy plurális, egymással folyamatosan vitatkozó, véleményeket nyíltan ütköztető közeg volt. Ez produkál eredményt, így lehet tudósként létezni, eredményeket elérni, ilyen a természetes közegük. Elsősorban a politikának és a nyilvánosságot uraló többi szereplőnek (média elsősorban) kellett volna úgy szűrnie, hogy a mainstreambe ne egy kakofón káosz kerüljön ki, hanem legalább nagyjából egységes legyen a kommunikáció. De ehelyett saját maguk jártak élen abban, hogy káoszt kreáljanak a történetből.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 2 éve
nagylaza, főpohárnok Green Bay Packers 13 911 — beers & Packers
Valaki magyarázza már el nekem, hogy miért állnak sorba a népek amikor regisztrációval sokkal gyorsabb?
Az 'akció' a hívószó?
Tactful Cactus
Mert nem kell regisztralni?! A legtobb ember kapacitasat az meghaladja, az mar eloretervezes lenne.
rokaur
Meg azért rengeteg idős nem is nagyon ért ehhez a regisztráció dologhoz.
Vagy nem akar vele vergődni.
Bazzani
Sokfelé az országban tényleg probléma a regisztráció és az időpontfoglalás, de Bp-en nagyon nem ez a jellemző. Mégis sorban állnak az emberek.
több mint 2 éve
Bazzani Detroit Lions Michigan Wolverines 23 629 — Axel Foley
Valaki magyarázza már el nekem, hogy miért állnak sorba a népek amikor regisztrációval sokkal gyorsabb?
Az 'akció' a hívószó?
Tactful Cactus
Mert nem kell regisztralni?! A legtobb ember kapacitasat az meghaladja, az mar eloretervezes lenne.
rokaur
Meg azért rengeteg idős nem is nagyon ért ehhez a regisztráció dologhoz.
Vagy nem akar vele vergődni.

több mint 2 éve
Bazzani Detroit Lions Michigan Wolverines 23 629 — Axel Foley
Valaki magyarázza már el nekem, hogy miért állnak sorba a népek amikor regisztrációval sokkal gyorsabb?
Az 'akció' a hívószó?
Tactful Cactus
Igen, ezt akartam írni: aakcciióóóó! És ilyenkor megindul a tömeg.
nagylaza
1. A háziorvosom nem adott időpontot az akciós oltási hét miatt.
2. Az eeszt oldalán nem lehetett sz én városomra regisztrálni.
3. Most kaptam szabit.

több mint 2 éve
rokaur 869
Valaki magyarázza már el nekem, hogy miért állnak sorba a népek amikor regisztrációval sokkal gyorsabb?
Az 'akció' a hívószó?
Tactful Cactus
Mert nem kell regisztralni?! A legtobb ember kapacitasat az meghaladja, az mar eloretervezes lenne.
több mint 2 éve
kijo New Orleans Saints 351
Valaki magyarázza már el nekem, hogy miért állnak sorba a népek amikor regisztrációval sokkal gyorsabb?
Az 'akció' a hívószó?
Tactful Cactus
Igen, ezt akartam írni: aakcciióóóó! És ilyenkor megindul a tömeg.
nagylaza
Akkor pénteken black friday miatt rögtön kettőt kapsz.
több mint 2 éve
nagylaza, főpohárnok Green Bay Packers 13 911 — beers & Packers
Valaki magyarázza már el nekem, hogy miért állnak sorba a népek amikor regisztrációval sokkal gyorsabb?
Az 'akció' a hívószó?
Tactful Cactus
Igen, ezt akartam írni: aakcciióóóó! És ilyenkor megindul a tömeg.
több mint 2 éve
Szesze New York Giants 21 016 — Giants fan
Valaki magyarázza már el nekem, hogy miért állnak sorba a népek amikor regisztrációval sokkal gyorsabb?
Az 'akció' a hívószó?
Tactful Cactus
Tényleg hülyeség, főleg hogy eddig is ugyanúgy oltottak regisztráció nélkül, legalább is itt Pécsen. Én pénteken megyek a háziorvoshoz időpontra..
több mint 2 éve
kijo New Orleans Saints 351
Csak én érzem azt, hogy ez most mindenkin végig fog menni akármit is csinálunk? Aztán ki így, ki úgy reagálja le...
Matthew99
Van kb. 1.5 millió háromszor oltott, és a kétszer oltottakból maradt talán még további másfél millió, akiket május második fele óta oltottak be. Jó esetben ez három millió, nem tudva, hogy hányan vették fel a harmadikat utóbbiak közül. Ezek azok - nagyjából 3 millió ember -, akiknél vélhetően még elég magas az oltási ellenanyag szint, hogy járvány szempontból ők korlátot jelentsenek, fékezzék a terjedést. A többi kétszer meg egyszer oltott sajnos már járvány szempontból nem tud sokat segíteni, mert az a 30-40%-os védettség ami a Pfizernél/Moderna-nak megvan az se sok, az Asta és főleg a kínai meg 10%-ban se tudja megfogni a deltát. Ez a csoport már majdnem ugyanúgy elkapja és továbbadja, mint a nem oltottak. Annyit segít legalább, hogy utóbbiak kevésbé betegszenek le, így kevesebb jut kórházba / hal bele, de a járványt fékezni már nem tudják.

Nem szabadott volna az oltást maszkként felfogni. Európa egésze elkövette ezt a hibát, sajnos mi (ismét) az utolsók között fogtuk fel, hogy hibáztunk. Megint nem figyeltünk eléggé a sógorokra.
peterk2005
Mit kellett volna tenni abban a helyzetben? Hogy magyarázod el a tömegnek, hogy az oltás nem biztos, hogy elég lesz, hogy lehet, hogy 3-4-5ször kell ismételni, és ugyanúgy kell maszk, távolságtartás stb. Abban a helyzetben az egyetlen jó megoldás volt azt kommunikálni, hogy vedd fel az oltás és vége lesz. Hogy az oltás az alfa és az omega. Mert ha nem teszik meg, akkor nem hogy nincs 6 millió oltott idehaza (sem), hanem mondjuk a fele, vagy a harmada, vagy ki tudja. És akkor nemhogy 3 millió embernél nem lenne magas védettség, hanem 300ezernél maximum. Nem lehet - és teljesen felesleges - szofisztikált, (vélt) tudományos tényekkel alátámasztott 398 oldalas tanulmányokat adni a népnek, hogy, hát akkor ezek és ezek a járványtani összefüggések, tehát így és így fogjuk csinálni, kivéve ha ez és ez töténik, mert akkor minden máshogy lesz - főleg, hogy ennek a vírusnak a kommunikációs menedzselésében a teljes tudományos élet leszerepelt, az egész világon.

Az általam ismert - elég sok - ember elsöprő többsége nem jókedvében, vagy valami magasztos eszme érdekében vette fel az oltást, hanem két dolog miatt: szabadon találkozhasson a család és lehessen normális életet élni. És a politika + a tudósok ezt meg is ígérték - csak vedd fel és minden oké lesz, és akkor ez egy jó döntés volt.

Aztán hogy ez nem lett így, abba majd belebuknak a kormányok, az osztrák, a magyar is simán lehet, meg a többi. De attól még az oltás és a kötelező oltás a megoldás, lehet hogy 10 kell belőle, vagy minden évben 1, de máshogy nem fog menni. Mert az ilyen bohóckoddással mint a lezárások, meg itt-ott kötelező maszk hordás, csak annyit érünk el, hogy szépen mutálódik tovább és tovább ez szar.
MC12
A számokból elfelejtitek az a hivatalosan is 1 milló embert (ami inkább 2 vagy több) aki már egyszer (vagy többször) elkapta.
Azért azokból is akad egynéhány.

Szerkesztette: kijo
több mint 2 éve
Tactful Cactus Green Bay Packers 13 633
Valaki magyarázza már el nekem, hogy miért állnak sorba a népek amikor regisztrációval sokkal gyorsabb?
Az 'akció' a hívószó?

P-A-N-I-C
LaFleurt a kávé!
több mint 2 éve
Törölt felhasználó
Sorok kígyóznak a kórházak előtt. Többeknek: sejthető volt egy így lesz, pont ezt akartam elkerülni.
 nepszava.hu/3138652_ismet-hatalmas-sorok-kigyoznak-tobb-korhaznal-annyian-szeretnek-beoltatni-magukat
nagylaza
Ritka hülye nép a magyar...
több mint 2 éve
nagylaza, főpohárnok Green Bay Packers 13 911 — beers & Packers
Na én is 3 chip-es lettem.
Pfizer a házban.

2órát kellett állni a hidegben, rohadt sokan vannak de kitartóak az emberek.
Kivettem 2 nap szabit ha beütne a krach.
Eddig semmi mellékhatás, Bill Gates-el egy sárkánnyal meg két UFO-val is normálisan el tudtam beszélgetni hazafelé.
Bazzani
Egyre több a bizonyíték arra, hogy tényleg az oltások miatt van chiphiány.
több mint 2 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 22 534 — Lucas Scott
Csak én érzem azt, hogy ez most mindenkin végig fog menni akármit is csinálunk? Aztán ki így, ki úgy reagálja le...
Matthew99
Van kb. 1.5 millió háromszor oltott, és a kétszer oltottakból maradt talán még további másfél millió, akiket május második fele óta oltottak be. Jó esetben ez három millió, nem tudva, hogy hányan vették fel a harmadikat utóbbiak közül. Ezek azok - nagyjából 3 millió ember -, akiknél vélhetően még elég magas az oltási ellenanyag szint, hogy járvány szempontból ők korlátot jelentsenek, fékezzék a terjedést. A többi kétszer meg egyszer oltott sajnos már járvány szempontból nem tud sokat segíteni, mert az a 30-40%-os védettség ami a Pfizernél/Moderna-nak megvan az se sok, az Asta és főleg a kínai meg 10%-ban se tudja megfogni a deltát. Ez a csoport már majdnem ugyanúgy elkapja és továbbadja, mint a nem oltottak. Annyit segít legalább, hogy utóbbiak kevésbé betegszenek le, így kevesebb jut kórházba / hal bele, de a járványt fékezni már nem tudják.

Nem szabadott volna az oltást maszkként felfogni. Európa egésze elkövette ezt a hibát, sajnos mi (ismét) az utolsók között fogtuk fel, hogy hibáztunk. Megint nem figyeltünk eléggé a sógorokra.
peterk2005
Mit kellett volna tenni abban a helyzetben? Hogy magyarázod el a tömegnek, hogy az oltás nem biztos, hogy elég lesz, hogy lehet, hogy 3-4-5ször kell ismételni, és ugyanúgy kell maszk, távolságtartás stb. Abban a helyzetben az egyetlen jó megoldás volt azt kommunikálni, hogy vedd fel az oltás és vége lesz. Hogy az oltás az alfa és az omega. Mert ha nem teszik meg, akkor nem hogy nincs 6 millió oltott idehaza (sem), hanem mondjuk a fele, vagy a harmada, vagy ki tudja. És akkor nemhogy 3 millió embernél nem lenne magas védettség, hanem 300ezernél maximum. Nem lehet - és teljesen felesleges - szofisztikált, (vélt) tudományos tényekkel alátámasztott 398 oldalas tanulmányokat adni a népnek, hogy, hát akkor ezek és ezek a járványtani összefüggések, tehát így és így fogjuk csinálni, kivéve ha ez és ez töténik, mert akkor minden máshogy lesz - főleg, hogy ennek a vírusnak a kommunikációs menedzselésében a teljes tudományos élet leszerepelt, az egész világon.

Az általam ismert - elég sok - ember elsöprő többsége nem jókedvében, vagy valami magasztos eszme érdekében vette fel az oltást, hanem két dolog miatt: szabadon találkozhasson a család és lehessen normális életet élni. És a politika + a tudósok ezt meg is ígérték - csak vedd fel és minden oké lesz, és akkor ez egy jó döntés volt.

Aztán hogy ez nem lett így, abba majd belebuknak a kormányok, az osztrák, a magyar is simán lehet, meg a többi. De attól még az oltás és a kötelező oltás a megoldás, lehet hogy 10 kell belőle, vagy minden évben 1, de máshogy nem fog menni. Mert az ilyen bohóckoddással mint a lezárások, meg itt-ott kötelező maszk hordás, csak annyit érünk el, hogy szépen mutálódik tovább és tovább ez szar.
MC12
itt vhogy Máltan ment a kommunikacio, nem dobta le senki a maszkot, es zart terben mindig kotelezo volt. valamint amikor az utcan unnepeltek a Hamrun foci csapat bajnoki cimet, utolag videofelvetelek alapjan kiszabtak bunteteseket, akik az utcan nem tartottak a covidos szabalyokat. lehet mas a covidkezeles is.

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 2 éve
nando89 Green Bay Packers Wisconsin Badgers 3 771
Sztori:

Lányom 9 napja nem volt suliban!
Osztálytársa szintén, rajta szerdán az anyja végzett gyorstesztett! +
Visszamenőleg ma éjfélig karanténban van az osztály!
Közben az egyik kissrác kórházba került, így meghosszabbodott a karantén!
Mi pénteken hivatalosan teszteltünk!

Vicc:
Tanár meg a fb csoportba osztogatja a karantént, mindenféle hivatalos papír nélkül.

Kérdések:
Otthoni gyorsteszt alapján elfogadják az eredményt?
Esetleg Taj szám alapján le lehet kérni az eredményt? /nincs úgyfélkapuja, nekünk van/
Ha mi negatívak vagyunk és 10 napja nem voltunk suliban, akkor holnaptól mehetünk amerre akarunk?
steelwolf
Hivatalos papír/email nélkül nincs karantén, mehettek amerre akartok. Ha csak kontakt volt, nem ő maga volt pozitív, akkor nincs para.
Nálunk mikor az oviban volt két hete az óvónő miatt karantén, küldték a hivatalos papírt emailben, persze nem névre szólóan, csak hogy X ovi y csoportjába járó gyerekek. A végén a kik kapnak példányt résznél se volt se rendőrség, se semmilyen hatóság, nem is ellenőrizte a kutya se.
warr_b
Nah ez az amit én most már meguntam október eleje óta a nagyobbik fiam (4éves) most kapja 3.10 napos karanténját,... mert a másik csoport dada nénije egyszer belépett hozzájuk a terembe , mert az udavaron biztosan kontakt volt egy másik csoport beli ovodással stb ..az első 2 alkalmat kibekkeltük , 88 négyzetméteres lakásban (tudom az nem kicsi , de akkor is) egy örök mozgo gyerekkel ugy h a tesója meg mehet bölcsibe ...most is teszteltük semmi baja ,de most már esténként lefogom vinni egy sétára mert ez így nem állapot .
Amikor a stadionok fullon vannak ,a diszkok veretnek , kongresszuson maszk nélkül megy a bulika, vajon Fürjes eset után karanténba ment az 1064 küldött ???
Az ovodásokat meg szopatják , nem fog járni újévig a gyerek mert ennek semmi értelmeh 5 nap ovi után10 nap karantén.
Hozzáteszem még h eddig én mindent betartottam az egész család 3x oltott , maszkozunk október óta beltereken , de ebből a következetlen faszságból elég...
több mint 2 éve
MC12 New Orleans Saints 6 150
Csak én érzem azt, hogy ez most mindenkin végig fog menni akármit is csinálunk? Aztán ki így, ki úgy reagálja le...
Matthew99
Van kb. 1.5 millió háromszor oltott, és a kétszer oltottakból maradt talán még további másfél millió, akiket május második fele óta oltottak be. Jó esetben ez három millió, nem tudva, hogy hányan vették fel a harmadikat utóbbiak közül. Ezek azok - nagyjából 3 millió ember -, akiknél vélhetően még elég magas az oltási ellenanyag szint, hogy járvány szempontból ők korlátot jelentsenek, fékezzék a terjedést. A többi kétszer meg egyszer oltott sajnos már járvány szempontból nem tud sokat segíteni, mert az a 30-40%-os védettség ami a Pfizernél/Moderna-nak megvan az se sok, az Asta és főleg a kínai meg 10%-ban se tudja megfogni a deltát. Ez a csoport már majdnem ugyanúgy elkapja és továbbadja, mint a nem oltottak. Annyit segít legalább, hogy utóbbiak kevésbé betegszenek le, így kevesebb jut kórházba / hal bele, de a járványt fékezni már nem tudják.

Nem szabadott volna az oltást maszkként felfogni. Európa egésze elkövette ezt a hibát, sajnos mi (ismét) az utolsók között fogtuk fel, hogy hibáztunk. Megint nem figyeltünk eléggé a sógorokra.
peterk2005
Mit kellett volna tenni abban a helyzetben? Hogy magyarázod el a tömegnek, hogy az oltás nem biztos, hogy elég lesz, hogy lehet, hogy 3-4-5ször kell ismételni, és ugyanúgy kell maszk, távolságtartás stb. Abban a helyzetben az egyetlen jó megoldás volt azt kommunikálni, hogy vedd fel az oltás és vége lesz. Hogy az oltás az alfa és az omega. Mert ha nem teszik meg, akkor nem hogy nincs 6 millió oltott idehaza (sem), hanem mondjuk a fele, vagy a harmada, vagy ki tudja. És akkor nemhogy 3 millió embernél nem lenne magas védettség, hanem 300ezernél maximum. Nem lehet - és teljesen felesleges - szofisztikált, (vélt) tudományos tényekkel alátámasztott 398 oldalas tanulmányokat adni a népnek, hogy, hát akkor ezek és ezek a járványtani összefüggések, tehát így és így fogjuk csinálni, kivéve ha ez és ez töténik, mert akkor minden máshogy lesz - főleg, hogy ennek a vírusnak a kommunikációs menedzselésében a teljes tudományos élet leszerepelt, az egész világon.

Az általam ismert - elég sok - ember elsöprő többsége nem jókedvében, vagy valami magasztos eszme érdekében vette fel az oltást, hanem két dolog miatt: szabadon találkozhasson a család és lehessen normális életet élni. És a politika + a tudósok ezt meg is ígérték - csak vedd fel és minden oké lesz, és akkor ez egy jó döntés volt.

Aztán hogy ez nem lett így, abba majd belebuknak a kormányok, az osztrák, a magyar is simán lehet, meg a többi. De attól még az oltás és a kötelező oltás a megoldás, lehet hogy 10 kell belőle, vagy minden évben 1, de máshogy nem fog menni. Mert az ilyen bohóckoddással mint a lezárások, meg itt-ott kötelező maszk hordás, csak annyit érünk el, hogy szépen mutálódik tovább és tovább ez szar.

“A kiábrándult idealistákból lettek a cinikusok”
több mint 2 éve
Bazzani Detroit Lions Michigan Wolverines 23 629 — Axel Foley
Na én is 3 chip-es lettem.
Pfizer a házban.

2órát kellett állni a hidegben, rohadt sokan vannak de kitartóak az emberek.
Kivettem 2 nap szabit ha beütne a krach.
Eddig semmi mellékhatás, Bill Gates-el egy sárkánnyal meg két UFO-val is normálisan el tudtam beszélgetni hazafelé.

több mint 2 éve
nagylaza, főpohárnok Green Bay Packers 13 911 — beers & Packers
Sorok kígyóznak a kórházak előtt. Többeknek: sejthető volt egy így lesz, pont ezt akartam elkerülni.
 nepszava.hu/3138652_ismet-hatalmas-sorok-kigyoznak-tobb-korhaznal-annyian-szeretnek-beoltatni-magukat
több mint 2 éve
andree Arizona Cardinals 1 712
Csak én érzem azt, hogy ez most mindenkin végig fog menni akármit is csinálunk? Aztán ki így, ki úgy reagálja le...
Matthew99
Van kb. 1.5 millió háromszor oltott, és a kétszer oltottakból maradt talán még további másfél millió, akiket május második fele óta oltottak be. Jó esetben ez három millió, nem tudva, hogy hányan vették fel a harmadikat utóbbiak közül. Ezek azok - nagyjából 3 millió ember -, akiknél vélhetően még elég magas az oltási ellenanyag szint, hogy járvány szempontból ők korlátot jelentsenek, fékezzék a terjedést. A többi kétszer meg egyszer oltott sajnos már járvány szempontból nem tud sokat segíteni, mert az a 30-40%-os védettség ami a Pfizernél/Moderna-nak megvan az se sok, az Asta és főleg a kínai meg 10%-ban se tudja megfogni a deltát. Ez a csoport már majdnem ugyanúgy elkapja és továbbadja, mint a nem oltottak. Annyit segít legalább, hogy utóbbiak kevésbé betegszenek le, így kevesebb jut kórházba / hal bele, de a járványt fékezni már nem tudják.

Nem szabadott volna az oltást maszkként felfogni. Európa egésze elkövette ezt a hibát, sajnos mi (ismét) az utolsók között fogtuk fel, hogy hibáztunk. Megint nem figyeltünk eléggé a sógorokra.
peterk2005
Ezt egész jól alátámasztja az én példám. Bátyám is és én is a májusban-június turnusban lettünk beoltva Pfizerrel. Bátyám elkapta, és a lappangó időszakban voltunk edzeni, én is simán elkaptam. Még benne vagyunk, de úgy néz ki mind a ketten közepesen szar tünetekkel, pár nap alatt túl vagyunk a nehezén.
több mint 2 éve
ozibozi New York Giants 16 696
Csak én érzem azt, hogy ez most mindenkin végig fog menni akármit is csinálunk? Aztán ki így, ki úgy reagálja le...
Matthew99
remélem én meg tudom úszni, de igen valszeg mindenkin
Negritis
Csak én érzem azt, hogy ez most mindenkin végig fog menni akármit is csinálunk? Aztán ki így, ki úgy reagálja le...
Matthew99
Rusvai ezt mondta pár hete.
bcsarli
Az ilyen rusvai félék kb mondanak már mindent is, csak azt elfelejtik hogy a 70-80 feletti szülők, nagyszülők akár egy mezei megfázástól el tudnak menni, nem egy ilyen vírustól oltástól függetlenül. Ez meg fertőzne meg mindenkit, csak hogy szerepelhessen kicsit a médiában, majd pár hónap után elmondják az ellenkezőjét, addig meg ahelyett hogy inkább az otthon maradásra kérnék az időseket, hamis biztonságérzetet keltve védőpajzsként kommunikálják le az oltást.

Szerkesztette: ozibozi