OFF topik
31 feliratkozó
12 hónapja
Ezt nem látom, olyan pici.
Menetrend szerint már Pécsen kellene legyen, de szemlátomást még messze van tőle és zöld...
dawyd728
Namost elvileg ez nem egy olyan független -vagyis nem állami- honlap, ami az osztrákoktól szedi az infókat, és azt vizualizálja?
Mert -ahogy látom- attól még lehet szar, nem csak az állami tud használhatatlan lenni.
12 hónapja
Valóban.Ezaz, percenkénti frissítésben egyszer piros valami, egyszer zöld.2 piros, 24 narancsNálam nulla piros.
dawyd728
Őszentsége Sobri Jóska
A mi vidéki vonalunkon pl látom hogy nincs fenn egy vonat, aminek ott kéne lennie, de egyszer kijelezte 35 perc késéssel.
Vagy az oldal szart be, vagy megy a trükközés
zacknorb
Eléggé kaotikus.
12 hónapja
Ezaz, percenkénti frissítésben egyszer piros valami, egyszer zöld.2 piros, 24 narancsNálam nulla piros.
dawyd728
Őszentsége Sobri Jóska
A mi vidéki vonalunkon pl látom hogy nincs fenn egy vonat, aminek ott kéne lennie, de egyszer kijelezte 35 perc késéssel.
Vagy az oldal szart be, vagy megy a trükközés
12 hónapja
dawyd728
4 269
2 piros, 24 narancs
12 hónapja
Amúgy a késő vonatok hol eltűnnek hol megjelennek 5 perc nézegetés után. Meg van ahol hirtelen az eddig 30 percet késő vonat 0 percet késik.So vagy az oldallal van gebasz a 40 fokban vagy igen, trükköznek az adatokkal a MÁV-nál
12 hónapja
És tényleg frissült.Nem tudom, nekem frissült.holavon.at/Hajnal 00:36 óta nem frissült.
zacknorb
Pedig ma a 40 fokban szívesen megnéztem volna.
Őszentsége Sobri Jóska
A Balaton part jól tartja magát, a Szolnok-Debrecen alföldi régióval ellentétben
zacknorb
Szinte minden zöld.
Szerkesztette: Őszentsége Sobri Jóska
12 hónapja
Nem tudom, nekem frissült.holavon.at/Hajnal 00:36 óta nem frissült.
zacknorb
Pedig ma a 40 fokban szívesen megnéztem volna.
Őszentsége Sobri Jóska
A Balaton part jól tartja magát, a Szolnok-Debrecen alföldi régióval ellentétben
12 hónapja
holavon.at/Hajnal 00:36 óta nem frissült.
zacknorb
Pedig ma a 40 fokban szívesen megnéztem volna.
több mint 1 éve
Inkább az, hogy hol próbálod meg a kettőt közelíteni egymáshoz. Kínában és Japánban összeér, de sok nyugat-európai államban sem áll távol egymástól. Mivel itt évtizedek óta megy a rendszer szintű leépítés, így egyre távolabb kerül egymástól a kettő.Egyébként a kötött pályás közlekedés lényege épp az lenne, hogy normális infrastruktúra és forgalom irányítás/szervezés mellett csak baleseti helyzet okozhatna bármilyen jellegű késést.Igen, elméletben.
szaba
És tudod mi a különbség az elmélet és a gyakorlat között?
Elméletben semmi...
Őszentsége Sobri Jóska
több mint 1 éve
volt egy felmérés (VR HH-ban hallottam) ott mondták, hogy a magyar vasút nem is olyan szörnyű... a németeknél ennél durvábbkb olyan országok előznek meg mint Japán, Ausztria, Svájc, de pl az egész Balkán jócskán mögöttünk kullog
több mint 1 éve
dehogy lenne gáz, ide a balkánra jóaz 🙃azért a tokaj ic-n 96 perc késés az nem okésIgen, ezt mondom. Van kb. száz vonat, abból 80 zöld, 12 sárga, 7 narancs, 1 piros.
főleg hogy a szegedi-budapest ic-n is volt balhé
az IC hogy "recseg" az nonszensz
Negritis, a vajda
Ez nem a világvége. Autóval is van olyan, hogy pályán 40 perccel későbbi az érkezés mint amit indulásnál írt a Waze.
Az lenne a gáz, ha legalább a fele sárga/narancs lenne, és legalább 10% piros.
Őszentsége Sobri Jóska
what do you need right now?
i need a bag of weed nigga, wassup?!
több mint 1 éve
Igen, elméletben.Egyébként a kötött pályás közlekedés lényege épp az lenne, hogy normális infrastruktúra és forgalom irányítás/szervezés mellett csak baleseti helyzet okozhatna bármilyen jellegű késést.Persze, hogy a MÁV hibája, ki másé lenne?ez hogy az elővárosi vonatok 15-20%a sárga vagy narancs az igenis kurvagázazért a tokaj ic-n 96 perc késés az nem okésIgen, ezt mondom. Van kb. száz vonat, abból 80 zöld, 12 sárga, 7 narancs, 1 piros.
főleg hogy a szegedi-budapest ic-n is volt balhé
az IC hogy "recseg" az nonszensz
Negritis, a vajda
Ez nem a világvége. Autóval is van olyan, hogy pályán 40 perccel későbbi az érkezés mint amit indulásnál írt a Waze.
Az lenne a gáz, ha legalább a fele sárga/narancs lenne, és legalább 10% piros.
Őszentsége Sobri Jóska
az hogy napi 1nél több IC full piros az kurvagáz
pont azért mert nem sok minden indokolja a vonatok késését hisz kötöttpálya függetlenül a forgalomtól, itt ha késés van az a máv hibája
Negritis, a vajda
Én csak azt mondom, hogy én sokkal rosszabbat gondoltam a buborékomban (telex, 444, partizán, jolvanezígy, magyar hang, kontroll, stb.) tobzódó "minden szar a MÁV-nál" után.
Őszentsége Sobri Jóska
szaba
És tudod mi a különbség az elmélet és a gyakorlat között?
Elméletben semmi...
több mint 1 éve
Egyébként a kötött pályás közlekedés lényege épp az lenne, hogy normális infrastruktúra és forgalom irányítás/szervezés mellett csak baleseti helyzet okozhatna bármilyen jellegű késést.Persze, hogy a MÁV hibája, ki másé lenne?ez hogy az elővárosi vonatok 15-20%a sárga vagy narancs az igenis kurvagázazért a tokaj ic-n 96 perc késés az nem okésIgen, ezt mondom. Van kb. száz vonat, abból 80 zöld, 12 sárga, 7 narancs, 1 piros.
főleg hogy a szegedi-budapest ic-n is volt balhé
az IC hogy "recseg" az nonszensz
Negritis, a vajda
Ez nem a világvége. Autóval is van olyan, hogy pályán 40 perccel későbbi az érkezés mint amit indulásnál írt a Waze.
Az lenne a gáz, ha legalább a fele sárga/narancs lenne, és legalább 10% piros.
Őszentsége Sobri Jóska
az hogy napi 1nél több IC full piros az kurvagáz
pont azért mert nem sok minden indokolja a vonatok késését hisz kötöttpálya függetlenül a forgalomtól, itt ha késés van az a máv hibája
Negritis, a vajda
Én csak azt mondom, hogy én sokkal rosszabbat gondoltam a buborékomban (telex, 444, partizán, jolvanezígy, magyar hang, kontroll, stb.) tobzódó "minden szar a MÁV-nál" után.
Őszentsége Sobri Jóska
több mint 1 éve
Elhiszem.Jelenleg 18 narancs (+15 perc) és 1 piros (+60 perc). Ezek a késések pont elegek ahhoz, amit írtam és mondjuk egy átszállás már nem működik. Én Gödöllőn rendszeresen járok úgy, hogy 5 perc (sárga pöttyök) MÁV késés pont azt eredményezi, h a fél óránként járó HÉV-et lekésem. Egy cég. HÉV-nek végállomás is. Légvonalban 20m-re a két peron. Nem egyszer jártam úgy, hogy miközben szaladok peronról le, peronról föl a MÁV 4-5 perces késése miatt a HÉV-hez, az az orrom előtt csukja az ajtaját. Egy cég és még sincs semmi kommunikáció közöttük. Lehet túl feszes a HÉV menetrend és 1-2 plusz perc várakozás nagy torlódást okoz Budapest közigazgatási határain belül főleg ott, ahol a csömöri HÉV-vel közös szakaszon közlekednek.. na, de akkor meg legyen puffer a hév menetrendben. Ahogy a vonatok is, a volánbuszok is képesek visszahozni késést, ha 120-al mennek, mert a menetrend mondjuk 100-as átlagra van számolva, vagy busz esetén 80-ra. Na de a HÉV nyomvonalak annyira leromlott állapotban vannak, h már puffer érdekében nincs hova lassítani őket, mert már annyira lassan haladnak így is, h lassan biciklivel gyorsabban a városba ér az ember. Szóval örülök neki, h szerinted a 80% zöld pötty az neked belefér, de hidd el, akik közlekednek vele és a menetidejük 1,5x-re vagy nagyobbra nő, azok nem értenek veled egyet.azért a tokaj ic-n 96 perc késés az nem okésIgen, ezt mondom. Van kb. száz vonat, abból 80 zöld, 12 sárga, 7 narancs, 1 piros.
főleg hogy a szegedi-budapest ic-n is volt balhé
az IC hogy "recseg" az nonszensz
Negritis, a vajda
Ez nem a világvége. Autóval is van olyan, hogy pályán 40 perccel későbbi az érkezés mint amit indulásnál írt a Waze.
Az lenne a gáz, ha legalább a fele sárga/narancs lenne, és legalább 10% piros.
Őszentsége Sobri Jóska
dawyd728
És gondolom ezek véleménye artikulálódik a buborékomban. Pont ehhez viszonyítva lepettmeg, csodálkozok rá arra, hogy mindehhez képest milyen sok a zöld pont. Ennyi volt az állításom.
több mint 1 éve
Dél-Dunántúl most 14 vonat, ebből 6 zöld, 5 citrom, 3 narancs.azért a tokaj ic-n 96 perc késés az nem okésIgen, ezt mondom. Van kb. száz vonat, abból 80 zöld, 12 sárga, 7 narancs, 1 piros.
főleg hogy a szegedi-budapest ic-n is volt balhé
az IC hogy "recseg" az nonszensz
Negritis, a vajda
Ez nem a világvége. Autóval is van olyan, hogy pályán 40 perccel későbbi az érkezés mint amit indulásnál írt a Waze.
Az lenne a gáz, ha legalább a fele sárga/narancs lenne, és legalább 10% piros.
Őszentsége Sobri Jóska
Ebből az egyik 38 perc.
"Sajnos" piros nincs.
"Kegyes Urunk soká éljen,
egészségben, dicsőségben!"
Zászló, zászló, szív.
több mint 1 éve
dawyd728
4 269
Jelenleg 18 narancs (+15 perc) és 1 piros (+60 perc). Ezek a késések pont elegek ahhoz, amit írtam és mondjuk egy átszállás már nem működik. Én Gödöllőn rendszeresen járok úgy, hogy 5 perc (sárga pöttyök) MÁV késés pont azt eredményezi, h a fél óránként járó HÉV-et lekésem. Egy cég. HÉV-nek végállomás is. Légvonalban 20m-re a két peron. Nem egyszer jártam úgy, hogy miközben szaladok peronról le, peronról föl a MÁV 4-5 perces késése miatt a HÉV-hez, az az orrom előtt csukja az ajtaját. Egy cég és még sincs semmi kommunikáció közöttük. Lehet túl feszes a HÉV menetrend és 1-2 plusz perc várakozás nagy torlódást okoz Budapest közigazgatási határain belül főleg ott, ahol a csömöri HÉV-vel közös szakaszon közlekednek.. na, de akkor meg legyen puffer a hév menetrendben. Ahogy a vonatok is, a volánbuszok is képesek visszahozni késést, ha 120-al mennek, mert a menetrend mondjuk 100-as átlagra van számolva, vagy busz esetén 80-ra. Na de a HÉV nyomvonalak annyira leromlott állapotban vannak, h már puffer érdekében nincs hova lassítani őket, mert már annyira lassan haladnak így is, h lassan biciklivel gyorsabban a városba ér az ember. Szóval örülök neki, h szerinted a 80% zöld pötty az neked belefér, de hidd el, akik közlekednek vele és a menetidejük 1,5x-re vagy nagyobbra nő, azok nem értenek veled egyet.azért a tokaj ic-n 96 perc késés az nem okésIgen, ezt mondom. Van kb. száz vonat, abból 80 zöld, 12 sárga, 7 narancs, 1 piros.
főleg hogy a szegedi-budapest ic-n is volt balhé
az IC hogy "recseg" az nonszensz
Negritis, a vajda
Ez nem a világvége. Autóval is van olyan, hogy pályán 40 perccel későbbi az érkezés mint amit indulásnál írt a Waze.
Az lenne a gáz, ha legalább a fele sárga/narancs lenne, és legalább 10% piros.
Őszentsége Sobri Jóska
több mint 1 éve
Úgy nehéz késést termelni, ha a 60-65 kilométeres út menetideje 110 perc.és úgyis simán sikerül
zacknorb
The Stronger you become, the Weaker you really are.
I wanted Champ to be champ!
több mint 1 éve
Úgy nehéz késést termelni, ha a 60-65 kilométeres út menetideje 110 perc.
több mint 1 éve
Persze, hogy a MÁV hibája, ki másé lenne?ez hogy az elővárosi vonatok 15-20%a sárga vagy narancs az igenis kurvagázazért a tokaj ic-n 96 perc késés az nem okésIgen, ezt mondom. Van kb. száz vonat, abból 80 zöld, 12 sárga, 7 narancs, 1 piros.
főleg hogy a szegedi-budapest ic-n is volt balhé
az IC hogy "recseg" az nonszensz
Negritis, a vajda
Ez nem a világvége. Autóval is van olyan, hogy pályán 40 perccel későbbi az érkezés mint amit indulásnál írt a Waze.
Az lenne a gáz, ha legalább a fele sárga/narancs lenne, és legalább 10% piros.
Őszentsége Sobri Jóska
az hogy napi 1nél több IC full piros az kurvagáz
pont azért mert nem sok minden indokolja a vonatok késését hisz kötöttpálya függetlenül a forgalomtól, itt ha késés van az a máv hibája
Negritis, a vajda
Én csak azt mondom, hogy én sokkal rosszabbat gondoltam a buborékomban (telex, 444, partizán, jolvanezígy, magyar hang, kontroll, stb.) tobzódó "minden szar a MÁV-nál" után.
több mint 1 éve
az a másik ugye hogy random tűnnek el vonatok az adatbázisból mer minekazért a tokaj ic-n 96 perc késés az nem okésFiamék mentek egy hetes vándortáborba a Tisza-tóhoz, ma délelőtt 10-kor indultak a Keletiből.
főleg hogy a szegedi-budapest ic-n is volt balhé
az IC hogy "recseg" az nonszensz
Negritis, a vajda
A vonatról valahol Kál-akárhol át kellett szállni pótlóbuszra, mert a katasztrófavédelem tűzveszély miatt letiltotta a vonalat ott 😀 Aztán a pótlóbusz meg lerobbant 😛 De legalább a klíma ment rajta.
Ha nem megy a vonat, nem is késik 😉
warr_b
múlt héten mikor mentem be a G70es 30 perces késésben volt, sehol nem volt róla semmi infó
még a kijelzőkön se
The Stronger you become, the Weaker you really are.
I wanted Champ to be champ!
több mint 1 éve
ez hogy az elővárosi vonatok 15-20%a sárga vagy narancs az igenis kurvagázazért a tokaj ic-n 96 perc késés az nem okésIgen, ezt mondom. Van kb. száz vonat, abból 80 zöld, 12 sárga, 7 narancs, 1 piros.
főleg hogy a szegedi-budapest ic-n is volt balhé
az IC hogy "recseg" az nonszensz
Negritis, a vajda
Ez nem a világvége. Autóval is van olyan, hogy pályán 40 perccel későbbi az érkezés mint amit indulásnál írt a Waze.
Az lenne a gáz, ha legalább a fele sárga/narancs lenne, és legalább 10% piros.
Őszentsége Sobri Jóska
az hogy napi 1nél több IC full piros az kurvagáz
pont azért mert nem sok minden indokolja a vonatok késését hisz kötöttpálya függetlenül a forgalomtól, itt ha késés van az a máv hibája
The Stronger you become, the Weaker you really are.
I wanted Champ to be champ!
több mint 1 éve
azért a tokaj ic-n 96 perc késés az nem okésFiamék mentek egy hetes vándortáborba a Tisza-tóhoz, ma délelőtt 10-kor indultak a Keletiből.
főleg hogy a szegedi-budapest ic-n is volt balhé
az IC hogy "recseg" az nonszensz
Negritis, a vajda
A vonatról valahol Kál-akárhol át kellett szállni pótlóbuszra, mert a katasztrófavédelem tűzveszély miatt letiltotta a vonalat ott 😀 Aztán a pótlóbusz meg lerobbant 😛 De legalább a klíma ment rajta.
Ha nem megy a vonat, nem is késik 😉

Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
"I don't break the horizon
I erase it when I'm born"
több mint 1 éve
azért a tokaj ic-n 96 perc késés az nem okésIgen, ezt mondom. Van kb. száz vonat, abból 80 zöld, 12 sárga, 7 narancs, 1 piros.
főleg hogy a szegedi-budapest ic-n is volt balhé
az IC hogy "recseg" az nonszensz
Negritis, a vajda
Ez nem a világvége. Autóval is van olyan, hogy pályán 40 perccel későbbi az érkezés mint amit indulásnál írt a Waze.
Az lenne a gáz, ha legalább a fele sárga/narancs lenne, és legalább 10% piros.

