Újra működik a regisztráció és az email küldés a feliratkozott topikokra!

OFF topik

31 feliratkozó

több mint 1 éve
petey San Francisco 49ers Iowa State Cyclones 21 710 — Csodabogár
 www.facebook.com/vikas.makwana3/videos/2565820410416919/

kint sem térítve a felületek. ami azért érdekes, mert ezeket szerintem már taxizás közben kitérítik
slowmotion
A videó kb 27. mp-éig úgy tűnik rendben emelkedik, aztán oda a kakaó. Lehet itt is madár volt? Bár nem látszik a videókon...
warr_b
Meg ha madarat ledarálja, akkor lángokat köpköd hátrafelé, mint a dragsterverdák, itt meg semmi nem látszott. Egyszerűen csak hiányzott az erő a gépből.

Esetleg még a nagy meleg ronthatja a motorok hatásfokát, no de ennyire...
slowmotion
a gép előtte teljesített egy hosszabb etapot is, szóval nem lehet mechanikai probléma. a pilóták is bőven több ezer repült óra felett voltak, ne hiszem hogy a pre flight checklist elmaradt volna, ráadásul ezek a checklistek leredukálódtak kb. 5 darabra.
ha meg a flaps and slaps nincs beállítva felszálláshoz, az automatika nem "engedi" a felszállást.
amúgy ebből a krumplikamerából nem lehet megállapítani, hogy ki voltak-e engedve a segédszárnyak, a DL nagy gép és elveszhet a nagy felületen ennek a látványa.

több mint 1 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 11 084 — Saturday Night Lights
😕

Klaci79
Elnézve a videót, semmi fékszárny nem volt kint 😮

Állásszög is nagy, gondolom próbálták húzni, aztán átesett. Elég érthetetlen... hacsak nem valami hirtelen fellépő műszaki hiba.
warr_b
Felszálláshoz nem is kell fékszárny, csak ívelőlapok. Gondolom pörgették ezerrel a motort, de nem volt meg a szükséges tolóerő, annak a hiányában meg kb mint a balta süllyedtek lefelé.

Minimálisan segített volna, ha a futóműveket behúzzák, de a felvételt elnézve nem ezen múlott. Elhatározási és elemelkedési sebesség után igazából már nem lehet mit tenni, csak remélni, hogy nem üt be a krach. Most beütött.
slowmotion
Hogyne kéne flaps, főleg egy koppra tankolt longhaul járatnál?
A futók is furák, jah, elemelkedés után 10 mp-cel általában már csuknak.
warr_b
funkcionális olvasás lehet egyes lenne, összekevertem a féklappal. lehet azért szoktam ívelőlapot mondani, az egyszerűbb.
slowmotion
Jah, akkor oké 😊

Hihetetlen hogy bárki túlélte ezt 😮
warr_b
11A ülésen ült állítólag
Klaci79
Oda kérem magam mostantól.

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 1 éve
peach Atlanta Falcons 15 974 — a new hope (again)
egyrészről érdekes, másrészről egyre szimpatikusabbak a gyíkemberes konteok



...nem , nem tündérke. A kívánság az kívánság. Térdelj csak le szépen...
több mint 1 éve
slowmotion Dallas Cowboys 28 159 — Cowboys fan
Ha letezik masodik szulinap..

 telex.hu/kulfold/2025/06/12/india-ahmadabad-repulogep-katasztrofa-egy-tulelo?fbclid=IwQ0xDSwK30tRleHRuA2FlbQIxMQABHoy_22hSPj7tNEb6PUq-zM-INnKLr2YMSJgaORPaMoIJaMJ-uJAqtnOwGnnJ_aem_ACco-4871C53ZKIUa2HPKg
JéBé
Abból a tűzgömbből hogy lehetett élve kijönni? Hihetetlen.
bcsarli, Udvari Főkóstoló
Az emberek nagy többsége már a becsapódaskor meghal. Ha a szárnyak hamar leszakadnak, akkor ráadásul a tűzgömb nem is feltétlenül a törzsnél keletkezik.

Kell emellé szerencse (hogy olyan oldalon legyen, ami nem elsőnek csapódik be, és a szerkezet elvezesse a lassulást), meg hogy esetleg a törzs pont úgy nyíljon szét, hogy könnyen ki tudsz mászni.

Vagy lehet, hogy most játszódott le élesben a Sebezhetetlen. Vagy a Hegylakó.
több mint 1 éve
slowmotion Dallas Cowboys 28 159 — Cowboys fan
 www.facebook.com/vikas.makwana3/videos/2565820410416919/

kint sem térítve a felületek. ami azért érdekes, mert ezeket szerintem már taxizás közben kitérítik
slowmotion
A videó kb 27. mp-éig úgy tűnik rendben emelkedik, aztán oda a kakaó. Lehet itt is madár volt? Bár nem látszik a videókon...
warr_b
Meg ha madarat ledarálja, akkor lángokat köpköd hátrafelé, mint a dragsterverdák, itt meg semmi nem látszott. Egyszerűen csak hiányzott az erő a gépből.

Esetleg még a nagy meleg ronthatja a motorok hatásfokát, no de ennyire...
több mint 1 éve
gyeek LSU Tigers 8 719 — Grady Judd fan
Ha letezik masodik szulinap..

 telex.hu/kulfold/2025/06/12/india-ahmadabad-repulogep-katasztrofa-egy-tulelo?fbclid=IwQ0xDSwK30tRleHRuA2FlbQIxMQABHoy_22hSPj7tNEb6PUq-zM-INnKLr2YMSJgaORPaMoIJaMJ-uJAqtnOwGnnJ_aem_ACco-4871C53ZKIUa2HPKg
JéBé
"Egyike az egyetlen megerősített tűlélőnek." Nyelvtani csoda...

blikk.hu : Sajnos ki vagy tiltva 9999-12-31 23:59:00-ig, mert •
Káromkodás, csúnya szavak használata, alapvető beszélgetési normák be nem tartása.


"ALL IN" refers to the proximity of Jerry's head to his ass
több mint 1 éve
bcsarli, Udvari Főkóstoló Pittsburgh Steelers 9 531 — A Heinz Field-en soha sem járt, hozzá nem értő lelkes amatőr
Ha letezik masodik szulinap..

 telex.hu/kulfold/2025/06/12/india-ahmadabad-repulogep-katasztrofa-egy-tulelo?fbclid=IwQ0xDSwK30tRleHRuA2FlbQIxMQABHoy_22hSPj7tNEb6PUq-zM-INnKLr2YMSJgaORPaMoIJaMJ-uJAqtnOwGnnJ_aem_ACco-4871C53ZKIUa2HPKg
JéBé
Abból a tűzgömbből hogy lehetett élve kijönni? Hihetetlen.

több mint 1 éve
Mikey Cincinnati Bengals 21 827
A pálya felénél kezdte a take offot, 1900 m. Ez persze általában elég neki, de most 37 fok volt.
Hamar odaért a döntési ponthoz és rosszul döntött, persze lehetett baj a hajtóművel, ez ki fog derülni, de biztos, hogy kevés volt 37 fokban ez a félpálya
Klaci79
Nekem is az volt az érzésem a fellelhető videók alapján hogy elfogyott az erő.

KYLE LARSON – TWO-TIME NASCAR CUP SERIES CHAMPION

A Liverbird upon my chest
We are men of Shankly's best
A team that plays the Liverpool way
And wins the championship in May
több mint 1 éve
warr_b Washington Commanders 30 382 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.
Közben már 294 halottról írnak...


Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
"I don't break the horizon
I erase it when I'm born"
több mint 1 éve
Klaci79 Pittsburgh Steelers Indiana Hoosiers 24 113
A pálya felénél kezdte a take offot, 1900 m. Ez persze általában elég neki, de most 37 fok volt.
Hamar odaért a döntési ponthoz és rosszul döntött, persze lehetett baj a hajtóművel, ez ki fog derülni, de biztos, hogy kevés volt 37 fokban ez a félpálya
több mint 1 éve
warr_b Washington Commanders 30 382 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.
 www.facebook.com/vikas.makwana3/videos/2565820410416919/

kint sem térítve a felületek. ami azért érdekes, mert ezeket szerintem már taxizás közben kitérítik
slowmotion
A videó kb 27. mp-éig úgy tűnik rendben emelkedik, aztán oda a kakaó. Lehet itt is madár volt? Bár nem látszik a videókon...


Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
"I don't break the horizon
I erase it when I'm born"
több mint 1 éve
slowmotion Dallas Cowboys 28 159 — Cowboys fan
https://scontent.xx.fbcdn.net/v/t15.5256-10/505126565_2597909127208377_1987100272566924800_n.jpg?_nc_cat=106&ccb=1-7&_nc_sid=a27664&_nc_ohc=bMIaUR0sfyQQ7kNvwGVPzus&_nc_oc=AdpuQPGKudSwDJ48-eja1i9OsliGRQLV4bk8X1qAFYZY5Yik_Mqa0ben-4ea4xx7wXo&_nc_zt=23&_nc_ht=scontent.xx&_nc_gid=lPm5YDBQwffZaaS5VntHFw&_nc_ss=7b20f&oh=00_Af-DCfFhoJe-Gtvt3pgiGwIBYa9NspdyXsXws9U4ca7zdQ&oe=6A3F1EBE
13.881 Aufrufe · 81 Reaktionen | LIVE CCTV VIDEO CCTV footage of Ahmedabad-London Air India flight taking off | Vikas Makwana
LIVE CCTV VIDEO CCTV footage of Ahmedabad-London Air India flight taking off


kint sem térítve a felületek. ami azért érdekes, mert ezeket szerintem már taxizás közben kitérítik
több mint 1 éve
Klaci79 Pittsburgh Steelers Indiana Hoosiers 24 113
😕

Klaci79
Elnézve a videót, semmi fékszárny nem volt kint 😮

Állásszög is nagy, gondolom próbálták húzni, aztán átesett. Elég érthetetlen... hacsak nem valami hirtelen fellépő műszaki hiba.
warr_b
Felszálláshoz nem is kell fékszárny, csak ívelőlapok. Gondolom pörgették ezerrel a motort, de nem volt meg a szükséges tolóerő, annak a hiányában meg kb mint a balta süllyedtek lefelé.

Minimálisan segített volna, ha a futóműveket behúzzák, de a felvételt elnézve nem ezen múlott. Elhatározási és elemelkedési sebesség után igazából már nem lehet mit tenni, csak remélni, hogy nem üt be a krach. Most beütött.
slowmotion
Hogyne kéne flaps, főleg egy koppra tankolt longhaul járatnál?
A futók is furák, jah, elemelkedés után 10 mp-cel általában már csuknak.
warr_b
funkcionális olvasás lehet egyes lenne, összekevertem a féklappal. lehet azért szoktam ívelőlapot mondani, az egyszerűbb.
slowmotion
Jah, akkor oké 😊

Hihetetlen hogy bárki túlélte ezt 😮
warr_b
11A ülésen ült állítólag
több mint 1 éve
warr_b Washington Commanders 30 382 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.
😕

Klaci79
Elnézve a videót, semmi fékszárny nem volt kint 😮

Állásszög is nagy, gondolom próbálták húzni, aztán átesett. Elég érthetetlen... hacsak nem valami hirtelen fellépő műszaki hiba.
warr_b
Felszálláshoz nem is kell fékszárny, csak ívelőlapok. Gondolom pörgették ezerrel a motort, de nem volt meg a szükséges tolóerő, annak a hiányában meg kb mint a balta süllyedtek lefelé.

Minimálisan segített volna, ha a futóműveket behúzzák, de a felvételt elnézve nem ezen múlott. Elhatározási és elemelkedési sebesség után igazából már nem lehet mit tenni, csak remélni, hogy nem üt be a krach. Most beütött.
slowmotion
Hogyne kéne flaps, főleg egy koppra tankolt longhaul járatnál?
A futók is furák, jah, elemelkedés után 10 mp-cel általában már csuknak.
warr_b
funkcionális olvasás lehet egyes lenne, összekevertem a féklappal. lehet azért szoktam ívelőlapot mondani, az egyszerűbb.
slowmotion
Jah, akkor oké 😊

Hihetetlen hogy bárki túlélte ezt 😮


Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
"I don't break the horizon
I erase it when I'm born"
több mint 1 éve
slowmotion Dallas Cowboys 28 159 — Cowboys fan
😕

Klaci79
Elnézve a videót, semmi fékszárny nem volt kint 😮

Állásszög is nagy, gondolom próbálták húzni, aztán átesett. Elég érthetetlen... hacsak nem valami hirtelen fellépő műszaki hiba.
warr_b
Felszálláshoz nem is kell fékszárny, csak ívelőlapok. Gondolom pörgették ezerrel a motort, de nem volt meg a szükséges tolóerő, annak a hiányában meg kb mint a balta süllyedtek lefelé.

Minimálisan segített volna, ha a futóműveket behúzzák, de a felvételt elnézve nem ezen múlott. Elhatározási és elemelkedési sebesség után igazából már nem lehet mit tenni, csak remélni, hogy nem üt be a krach. Most beütött.
slowmotion
Hogyne kéne flaps, főleg egy koppra tankolt longhaul járatnál?
A futók is furák, jah, elemelkedés után 10 mp-cel általában már csuknak.
warr_b
funkcionális olvasás lehet egyes lenne, összekevertem a féklappal. lehet azért szoktam ívelőlapot mondani, az egyszerűbb.
több mint 1 éve
JéBé Green Bay Packers 8 121
Ha letezik masodik szulinap..

 telex.hu/kulfold/2025/06/12/india-ahmadabad-repulogep-katasztrofa-egy-tulelo?fbclid=IwQ0xDSwK30tRleHRuA2FlbQIxMQABHoy_22hSPj7tNEb6PUq-zM-INnKLr2YMSJgaORPaMoIJaMJ-uJAqtnOwGnnJ_aem_ACco-4871C53ZKIUa2HPKg
több mint 1 éve
warr_b Washington Commanders 30 382 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.
😕

Klaci79
Elnézve a videót, semmi fékszárny nem volt kint 😮

Állásszög is nagy, gondolom próbálták húzni, aztán átesett. Elég érthetetlen... hacsak nem valami hirtelen fellépő műszaki hiba.
warr_b
Felszálláshoz nem is kell fékszárny, csak ívelőlapok. Gondolom pörgették ezerrel a motort, de nem volt meg a szükséges tolóerő, annak a hiányában meg kb mint a balta süllyedtek lefelé.

Minimálisan segített volna, ha a futóműveket behúzzák, de a felvételt elnézve nem ezen múlott. Elhatározási és elemelkedési sebesség után igazából már nem lehet mit tenni, csak remélni, hogy nem üt be a krach. Most beütött.
slowmotion
Hogyne kéne flaps, főleg egy koppra tankolt longhaul járatnál?
A futók is furák, jah, elemelkedés után 10 mp-cel általában már csuknak.


Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
"I don't break the horizon
I erase it when I'm born"
több mint 1 éve
Klaci79 Pittsburgh Steelers Indiana Hoosiers 24 113
😕

Klaci79
Elnézve a videót, semmi fékszárny nem volt kint 😮

Állásszög is nagy, gondolom próbálták húzni, aztán átesett. Elég érthetetlen... hacsak nem valami hirtelen fellépő műszaki hiba.
warr_b
Felszálláshoz nem is kell fékszárny, csak ívelőlapok. Gondolom pörgették ezerrel a motort, de nem volt meg a szükséges tolóerő, annak a hiányában meg kb mint a balta süllyedtek lefelé.

Minimálisan segített volna, ha a futóműveket behúzzák, de a felvételt elnézve nem ezen múlott. Elhatározási és elemelkedési sebesség után igazából már nem lehet mit tenni, csak remélni, hogy nem üt be a krach. Most beütött.
slowmotion
hajtóműtüzet nem látni, de ezek a hajtóművek nem tudom milyen teljesítményt adhattak le, ha ennyire képtelen volt elemelkedni
több mint 1 éve
slowmotion Dallas Cowboys 28 159 — Cowboys fan
😕

Klaci79
Elnézve a videót, semmi fékszárny nem volt kint 😮

Állásszög is nagy, gondolom próbálták húzni, aztán átesett. Elég érthetetlen... hacsak nem valami hirtelen fellépő műszaki hiba.
warr_b
Felszálláshoz nem is kell fékszárny, csak ívelőlapok. Gondolom pörgették ezerrel a motort, de nem volt meg a szükséges tolóerő, annak a hiányában meg kb mint a balta süllyedtek lefelé.

Minimálisan segített volna, ha a futóműveket behúzzák, de a felvételt elnézve nem ezen múlott. Elhatározási és elemelkedési sebesség után igazából már nem lehet mit tenni, csak remélni, hogy nem üt be a krach. Most beütött.
több mint 1 éve
Nomac New England Patriots 4 552 — balazs.t85@gmail.com
Közben a Boeing vezérkara megint:


Hanni
Az első Dreamliner ami lezuhant 😕
több mint 1 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 58 984 — The Mathematician
Közben a Boeing vezérkara megint:


Hanni
mondjuk segített volna ha nem a pénz kilopása a cél a cégből

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 1 éve
Hanni Seattle Seahawks Army Black Knights 8 734 — Poloska confirmed
Közben a Boeing vezérkara megint:

több mint 1 éve
warr_b Washington Commanders 30 382 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.
😕

Klaci79
Elnézve a videót, semmi fékszárny nem volt kint 😮

Állásszög is nagy, gondolom próbálták húzni, aztán átesett. Elég érthetetlen... hacsak nem valami hirtelen fellépő műszaki hiba.


Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
"I don't break the horizon
I erase it when I'm born"
több mint 1 éve
warr_b Washington Commanders 30 382 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.
 telex.hu/kulfold/2025/06/12/lehzuhant-az-air-india-egyik-utasszallitoja-242-utassal-a-fedelzeten


Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
"I don't break the horizon
I erase it when I'm born"
több mint 1 éve
Klaci79 Pittsburgh Steelers Indiana Hoosiers 24 113
😕