Újra működik a regisztráció és az email küldés a feliratkozott topikokra!

OFF topik

31 feliratkozó

több mint 1 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 58 984 — The Mathematician
azért a tokaj ic-n 96 perc késés az nem okés
főleg hogy a szegedi-budapest ic-n is volt balhé

az IC hogy "recseg" az nonszensz

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 1 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 37 387 — #NoStress
 holavon.at/
zacknorb
Mondjuk ha ez korrekt, akkor a legtöbb vonat csak 0-4 perc késésben van, ami szinte semmi, és egy sincs 60+ percben.
Őszentsége Sobri Jóska
Ne este 9-kor nézd, amikor kevesebb a vonat, napi maximum hőmérséklet is mögöttünk és ha voltak nagyobb késések csúcsidőben, azok örökölt késései addigra már szépen kisimultak.

Amúgy elég 15 perc késés is ahhoz, h lekéss egy csatlakozást és ott órákat várj a következőre..
dawyd728
Most, 11:47, egy piros, pár sárga, majdnem minden zöld.
Őszentsége Sobri Jóska
Király, ha estig így marad, akkor egy hétköznapot már lehozott a MÁV, mehet az olimpia-rendezés.
somoskovig
Én vagy 30 éve nem vonatozom, de mindenhonnan az ömlik, hogy mennyi késés, minden szar, de már harmadjára nézem ezt a holavonatot, és szerintem ez teljesen elfogadható amit mutat. Azért nem Japán vagyunk, hogy 2 perc késés egy 500 km-es szakaszon, és szeppukut követ el a társaság vezérigazgatója.
Ide a Balkánra jók ezek az idők.



több mint 1 éve
somoskovig Jacksonville Jaguars 12 568 — Chiefs GM
 holavon.at/
zacknorb
Mondjuk ha ez korrekt, akkor a legtöbb vonat csak 0-4 perc késésben van, ami szinte semmi, és egy sincs 60+ percben.
Őszentsége Sobri Jóska
Ne este 9-kor nézd, amikor kevesebb a vonat, napi maximum hőmérséklet is mögöttünk és ha voltak nagyobb késések csúcsidőben, azok örökölt késései addigra már szépen kisimultak.

Amúgy elég 15 perc késés is ahhoz, h lekéss egy csatlakozást és ott órákat várj a következőre..
dawyd728
Most, 11:47, egy piros, pár sárga, majdnem minden zöld.
Őszentsége Sobri Jóska
Király, ha estig így marad, akkor egy hétköznapot már lehozott a MÁV, mehet az olimpia-rendezés.

több mint 1 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 37 387 — #NoStress
 holavon.at/
zacknorb
Mondjuk ha ez korrekt, akkor a legtöbb vonat csak 0-4 perc késésben van, ami szinte semmi, és egy sincs 60+ percben.
Őszentsége Sobri Jóska
Ne este 9-kor nézd, amikor kevesebb a vonat, napi maximum hőmérséklet is mögöttünk és ha voltak nagyobb késések csúcsidőben, azok örökölt késései addigra már szépen kisimultak.

Amúgy elég 15 perc késés is ahhoz, h lekéss egy csatlakozást és ott órákat várj a következőre..
dawyd728
Most, 11:47, egy piros, pár sárga, majdnem minden zöld.

több mint 1 éve
dawyd728 4 269
 holavon.at/
zacknorb
Mondjuk ha ez korrekt, akkor a legtöbb vonat csak 0-4 perc késésben van, ami szinte semmi, és egy sincs 60+ percben.
Őszentsége Sobri Jóska
Ne este 9-kor nézd, amikor kevesebb a vonat, napi maximum hőmérséklet is mögöttünk és ha voltak nagyobb késések csúcsidőben, azok örökölt késései addigra már szépen kisimultak.

Amúgy elég 15 perc késés is ahhoz, h lekéss egy csatlakozást és ott órákat várj a következőre..
több mint 1 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 37 387 — #NoStress
 holavon.at/
zacknorb
Mondjuk ha ez korrekt, akkor a legtöbb vonat csak 0-4 perc késésben van, ami szinte semmi, és egy sincs 60+ percben.

több mint 1 éve
zacknorb Green Bay Packers Cincinnati Bearcats 24 649 — Egy ember vagyok tesó meg egy bankkártya
 holavon.at/
több mint 1 éve
warr_b Washington Commanders 30 382 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.
warr_b
az normális, hogy a gép egyből felrobban a becsapódáskor?
a magasság elég lett volna ahhoz, hogy ha a cpt úgy dönt lefele tolja az orrát akkor becsapódik a házak közé de nem robban fel egyből?
( gondolom amúgy az az iskola, hogy lakott terület fölött az elsődleges protokoll a gépnek a terület fölül történő kivezetése ezért is próbált az utolsó pillanatig emelkedni )
mi az a RAT?
peach
Teletankolva, kvázi leesve az égből? Szerintem az lenne a csoda, ha nem robbanna fel.

RAT: ha elszáll az áramellátás/hajtóművek, kinyúlik a géptestből egy kis propeller, amit meghajt a menetszél és ezáltal termel annyi áramot, ami a legszükségesebb rendszerek ellátásához kell.

 en.wikipedia.org/wiki/Ram_air_turbine

Ja, magasság: asszem valami 650 láb volt ameddig feljutottak, az semmi, kb 200 méter. Esélytelen.
warr_b
Ez alapján kettős hajtóműleállás lehetett

 index.hu/kulfold/2025/06/16/air-india-fekete-doboz-repulogep-szerencsetlenseg-lezuhant/
Willie Parker
Ez eddig is valószínű volt, a kérdés csak az oka...
warr_b
Lehet hirtelen elkezdte installálni a központi számítógép a Windows 11 25H2-es pakkját, az én céges laptopomat is majdnem megmakkantotta.
slowmotion
Ne is mondd, idegbajt kapok tőle...


Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
"I don't break the horizon
I erase it when I'm born"
több mint 1 éve
slowmotion Dallas Cowboys 28 159 — Cowboys fan
warr_b
az normális, hogy a gép egyből felrobban a becsapódáskor?
a magasság elég lett volna ahhoz, hogy ha a cpt úgy dönt lefele tolja az orrát akkor becsapódik a házak közé de nem robban fel egyből?
( gondolom amúgy az az iskola, hogy lakott terület fölött az elsődleges protokoll a gépnek a terület fölül történő kivezetése ezért is próbált az utolsó pillanatig emelkedni )
mi az a RAT?
peach
Teletankolva, kvázi leesve az égből? Szerintem az lenne a csoda, ha nem robbanna fel.

RAT: ha elszáll az áramellátás/hajtóművek, kinyúlik a géptestből egy kis propeller, amit meghajt a menetszél és ezáltal termel annyi áramot, ami a legszükségesebb rendszerek ellátásához kell.

 en.wikipedia.org/wiki/Ram_air_turbine

Ja, magasság: asszem valami 650 láb volt ameddig feljutottak, az semmi, kb 200 méter. Esélytelen.
warr_b
Ez alapján kettős hajtóműleállás lehetett

 index.hu/kulfold/2025/06/16/air-india-fekete-doboz-repulogep-szerencsetlenseg-lezuhant/
Willie Parker
Ez eddig is valószínű volt, a kérdés csak az oka...
warr_b
Lehet hirtelen elkezdte installálni a központi számítógép a Windows 11 25H2-es pakkját, az én céges laptopomat is majdnem megmakkantotta.
több mint 1 éve
warr_b Washington Commanders 30 382 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.
warr_b
az normális, hogy a gép egyből felrobban a becsapódáskor?
a magasság elég lett volna ahhoz, hogy ha a cpt úgy dönt lefele tolja az orrát akkor becsapódik a házak közé de nem robban fel egyből?
( gondolom amúgy az az iskola, hogy lakott terület fölött az elsődleges protokoll a gépnek a terület fölül történő kivezetése ezért is próbált az utolsó pillanatig emelkedni )
mi az a RAT?
peach
Teletankolva, kvázi leesve az égből? Szerintem az lenne a csoda, ha nem robbanna fel.

RAT: ha elszáll az áramellátás/hajtóművek, kinyúlik a géptestből egy kis propeller, amit meghajt a menetszél és ezáltal termel annyi áramot, ami a legszükségesebb rendszerek ellátásához kell.

 en.wikipedia.org/wiki/Ram_air_turbine

Ja, magasság: asszem valami 650 láb volt ameddig feljutottak, az semmi, kb 200 méter. Esélytelen.
warr_b
Ez alapján kettős hajtóműleállás lehetett

 index.hu/kulfold/2025/06/16/air-india-fekete-doboz-repulogep-szerencsetlenseg-lezuhant/
Willie Parker
Ez eddig is valószínű volt, a kérdés csak az oka...


Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
"I don't break the horizon
I erase it when I'm born"
több mint 1 éve
Willie Parker Pittsburgh Steelers Notre Dame Fighting Irish 17 699
warr_b
az normális, hogy a gép egyből felrobban a becsapódáskor?
a magasság elég lett volna ahhoz, hogy ha a cpt úgy dönt lefele tolja az orrát akkor becsapódik a házak közé de nem robban fel egyből?
( gondolom amúgy az az iskola, hogy lakott terület fölött az elsődleges protokoll a gépnek a terület fölül történő kivezetése ezért is próbált az utolsó pillanatig emelkedni )
mi az a RAT?
peach
Teletankolva, kvázi leesve az égből? Szerintem az lenne a csoda, ha nem robbanna fel.

RAT: ha elszáll az áramellátás/hajtóművek, kinyúlik a géptestből egy kis propeller, amit meghajt a menetszél és ezáltal termel annyi áramot, ami a legszükségesebb rendszerek ellátásához kell.

 en.wikipedia.org/wiki/Ram_air_turbine

Ja, magasság: asszem valami 650 láb volt ameddig feljutottak, az semmi, kb 200 méter. Esélytelen.
warr_b
Ez alapján kettős hajtóműleállás lehetett

 index.hu/kulfold/2025/06/16/air-india-fekete-doboz-repulogep-szerencsetlenseg-lezuhant/
több mint 1 éve
slowmotion Dallas Cowboys 28 159 — Cowboys fan
warr_b
az normális, hogy a gép egyből felrobban a becsapódáskor?
a magasság elég lett volna ahhoz, hogy ha a cpt úgy dönt lefele tolja az orrát akkor becsapódik a házak közé de nem robban fel egyből?
( gondolom amúgy az az iskola, hogy lakott terület fölött az elsődleges protokoll a gépnek a terület fölül történő kivezetése ezért is próbált az utolsó pillanatig emelkedni )
mi az a RAT?
peach
Teletankolva, kvázi leesve az égből? Szerintem az lenne a csoda, ha nem robbanna fel.

RAT: ha elszáll az áramellátás/hajtóművek, kinyúlik a géptestből egy kis propeller, amit meghajt a menetszél és ezáltal termel annyi áramot, ami a legszükségesebb rendszerek ellátásához kell.

 en.wikipedia.org/wiki/Ram_air_turbine

Ja, magasság: asszem valami 650 láb volt ameddig feljutottak, az semmi, kb 200 méter. Esélytelen.
warr_b
ráadásul nem a szomszédba ugrott át, nyilván jól telenyomták a tankot kerozinnal. ott meg amikor törik a szárny, vele meg a bazi nagy tartály, szikrázik a szakadó fém, akkor esély nincs arra, hogy ne találkozzon a kerozingőz és a szikra, és onnantól már be is robbant, és van jó pár tonna gyúlékony anyag, ami táplálja a további égést.
több mint 1 éve
warr_b Washington Commanders 30 382 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.
warr_b
az normális, hogy a gép egyből felrobban a becsapódáskor?
a magasság elég lett volna ahhoz, hogy ha a cpt úgy dönt lefele tolja az orrát akkor becsapódik a házak közé de nem robban fel egyből?
( gondolom amúgy az az iskola, hogy lakott terület fölött az elsődleges protokoll a gépnek a terület fölül történő kivezetése ezért is próbált az utolsó pillanatig emelkedni )
mi az a RAT?
peach
Teletankolva, kvázi leesve az égből? Szerintem az lenne a csoda, ha nem robbanna fel.

RAT: ha elszáll az áramellátás/hajtóművek, kinyúlik a géptestből egy kis propeller, amit meghajt a menetszél és ezáltal termel annyi áramot, ami a legszükségesebb rendszerek ellátásához kell.

 en.wikipedia.org/wiki/Ram_air_turbine

Ja, magasság: asszem valami 650 láb volt ameddig feljutottak, az semmi, kb 200 méter. Esélytelen.

Szerkesztette: warr_b


Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
"I don't break the horizon
I erase it when I'm born"
több mint 1 éve
peach Atlanta Falcons 15 974 — a new hope (again)
warr_b
az normális, hogy a gép egyből felrobban a becsapódáskor?
a magasság elég lett volna ahhoz, hogy ha a cpt úgy dönt lefele tolja az orrát akkor becsapódik a házak közé de nem robban fel egyből?
( gondolom amúgy az az iskola, hogy lakott terület fölött az elsődleges protokoll a gépnek a terület fölül történő kivezetése ezért is próbált az utolsó pillanatig emelkedni )
mi az a RAT?

Szerkesztette: peach



...nem , nem tündérke. A kívánság az kívánság. Térdelj csak le szépen...
több mint 1 éve
bcsarli, Udvari Főkóstoló Pittsburgh Steelers 9 531 — A Heinz Field-en soha sem járt, hozzá nem értő lelkes amatőr
Akkor jóvan, akkor:
 player.hu/sport-3/lolo-jones-kepek
Matthew99
Aha, szűz 😆😆😆😆😆😆😆😆
JC6 (Mr. Miele)
Nem kell senkinek 😀

több mint 1 éve
JC6 (Mr. Miele) Denver Broncos 9 279
Akkor jóvan, akkor:
 player.hu/sport-3/lolo-jones-kepek
Matthew99
Aha, szűz 😆😆😆😆😆😆😆😆
több mint 1 éve
Matthew99 New Orleans Saints 10 488 — Invisible man
Akkor jóvan, akkor:
 player.hu/sport-3/lolo-jones-kepek


A baseball 90% fejjáték. A másik fele fizikai. Nincs ez elbaszva, csak másra lesz jó. A legrosszabb, mikor a hülyeség szorgalommal párosul.
több mint 1 éve
ThundersNFL AntiHarcosKlubAlapító New England Patriots 19 262 — !SuPeR6BoWL!Vrabel.......
Amikor a fiatalság legyőzi a legendát
8-3-ról.....
Áron sérülés után szépen tért vissza....de ennyire lefagyni még nem láttam....

Draft


2001-2003-2004-2014-2016-2018
több mint 1 éve
Nomac New England Patriots 4 552 — balazs.t85@gmail.com
 telex.hu/techtud/2025/06/13/boeing-dreamliner-air-india-zuhanas-problema
warr_b
Ekkora ürüléktartályból hogyan fog kimászni a bőing?
szaba
MAX nál is megúszták, most is meg fogják. Amcsi érdek.

Szerkesztette: Nomac
több mint 1 éve
szaba Los Angeles Chargers 12 900
 telex.hu/techtud/2025/06/13/boeing-dreamliner-air-india-zuhanas-problema
warr_b
Ekkora ürüléktartályból hogyan fog kimászni a bőing?
több mint 1 éve
warr_b Washington Commanders 30 382 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.
 telex.hu/techtud/2025/06/13/boeing-dreamliner-air-india-zuhanas-problema


Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
"I don't break the horizon
I erase it when I'm born"
több mint 1 éve
warr_b Washington Commanders 30 382 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.
Összefoglaló a jelenleg ismert tények alapján (pprune):

- A repülőgép személyzete egy tapasztalt kapitányból és egy első tisztből állt, valamivel több mint 1000 órával. Az, hogy ez a repülés kiképzés volt-e vagy sem, még nem derült ki.
- A repülőgép Ahmedabadból indult, a kifutópálya teljes hosszát kihasználva, az indulási végállomástól megfelelő távolságban felemelkedve, és kevesebb mint 1000 láb magasságot elérve, mielőtt ismét leereszkedett volna a becsapódásig. A felszálláshoz választott teljesítmény is elegendő volt ahhoz, hogy a repülőgép a pálya korlátain belül a levegőbe emelkedjen.
- A futóművet a szokásosnál jóval hosszabb ideig leengedve hagyták, és a repülés teljes időtartama alatt így is maradt.
- Úgy tűnik, hogy a fékszárnyakat normálisan, olyan beállításra húzták ki, amely nem váltott ki semmilyen felszállás előtti konfigurációs figyelmeztetést. A 787-esen a kihúzott TE fékszárnyak nem olyan nyilvánvalóan láthatóak, mint más típusokon, különösen a rossz minőségű képeken, de a fékszárnyak és a szárny közötti rés látható volt, amelyen keresztül a hajtóműgondola egy pillanatig látható.
- Az, hogy a RAT ki volt-e kapcsolva, nem teljesen világos, bár a jelek erősen utalnak arra, hogy ki volt húzva. Ha ez beigazolódik, akkor ez komoly hajtómű- vagy elektromos problémára utal.
- A rendelkezésre álló videókon meglepően alacsony a hajtóműzaj, amit vagy a környezeti zajok (a 787-es nem egy zajos madár), vagy a termelt teljesítmény hiánya miatt elnyomnak.
- Az ereszkedés nagyon magas AOA-n történt, és úgy tűnik, nem szándékos. A személyzet nem döntött úgy, hogy az orrot lefelé nyomja.
- Úgy tűnik, hogy a repülőgép szerkezetileg sértetlen volt, és semmi sem került ki belőle. Nem volt nyomokban törmelék, füst, füstgáz vagy folyadék, nem volt megfigyelhető, hogy alkatrész veszett volna el vagy esett volna le.
- Úgy tűnik, hogy a repülőgép vészjelzést adott le, ami valószínűleg áramellátási problémákat jelzett.

Úgy tűnik, hogy a személyzet nem talált okot a felszállás megszakítására a V1 előtt. Bármi is történt velük, az a sebességet meghaladta, és okot adott arra, hogy ne húzzák be a futóművet. Hogy a kart nem mozdították-e el, vagy a rendszerek nem reagáltak rá, még nem derült ki.

A repülőgépnek volt elég energiája ahhoz, hogy kb. 600, mindenesetre 1000 láb magasságnál kisebb magasságig emelkedjen. Úgy tűnik, Ahmedabad nem ír elő konkrét NADP-t, de akár NADP1, 2, A vagy B volt az, amit repültek, eléggé biztosra vehető, hogy a normál rendszer a felszállási teljesítmény és a felszállási fékszárnyak beállítása lett volna abban az időben.

A baleset előtt több más repülőgép is indult Ahmedabadból, illetve érkezett Ahmedabadba, amelyek közül legalább egynek minden valószínűség szerint jelentős mennyiségű üzemanyagot kellett a fedélzetre vinnie a helyi töltőállomásokról, és azt gond nélkül felhasználnia, különben más járatok is bajba kerültek volna emiatt.


Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
"I don't break the horizon
I erase it when I'm born"
több mint 1 éve
warr_b Washington Commanders 30 382 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.
 youtu.be/SbDJjgN7Xbo?t=110

Azon megy az agyalás, hogy a RAT-ot lehetett-e hallani a felvételen.

Azért fontos elem, hogy a RAT kint volt vagy sem:

- Ha nem volt kint, akkor működtek a hajtóművek, és inkább gyanítható valamilyen pilótahiba (pl flap és gear összekeverése, sajnos volt már rá példa)

- Ha viszont kint volt, akkor elment a hajtás, valószínű egy dual engine failure, bár ennek oka ismeretlen, a birdstrike valószínűtlen, egyelőre semmi nyoma sincs, ugyanúgy esetleges fuel contamination is valószínűtlen.


Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
"I don't break the horizon
I erase it when I'm born"
több mint 1 éve
warr_b Washington Commanders 30 382 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.
Nem megerősített infó:

The captain of the Boeing 787-8 Dreamliner passenger plane that crashed in India this afternoon sent a distress signal immediately after takeoff. The plane's engines did not have enough power to take off.

Állítólag a mayday után mondta a cpt hogy nincs tolóerő.


Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
"I don't break the horizon
I erase it when I'm born"
több mint 1 éve
slowmotion Dallas Cowboys 28 159 — Cowboys fan
a gép előtte teljesített egy hosszabb etapot is, szóval nem lehet mechanikai probléma. a pilóták is bőven több ezer repült óra felett voltak, ne hiszem hogy a pre flight checklist elmaradt volna, ráadásul ezek a checklistek leredukálódtak kb. 5 darabra.
ha meg a flaps and slaps nincs beállítva felszálláshoz, az automatika nem "engedi" a felszállást.
amúgy ebből a krumplikamerából nem lehet megállapítani, hogy ki voltak-e engedve a segédszárnyak, a DL nagy gép és elveszhet a nagy felületen ennek a látványa.
petey
A mechanikai problémák olyanok, hogy hirtelen megtörténnek, teljesen függetlenül attól, hogy előtte x órával még működött.

De itt az tényleg furcsa, hogy a futóművet sem húzták be. Lehet elektromos probléma volt? Vagy a hajtómű leszabályzott? Mintha felszálló helyett leszálló fokozaton lett volna, úgy süllyedt.

A CVR meg a FDR elég fontos lesz, bár utóbbiról nem tudom, hogy telemetriát is rögzít-e, vagy csak a magasság-sebesség-állásszög adatokat...