Újra működik a regisztráció és az email küldés a feliratkozott topikokra!

Politika

68 feliratkozó

2 hónapja
Stez SMU Mustangs 49 037 — Whoops, looks like something went wrong.
Mondjuk ha barmi realitasa van annak, hogy hirtelen megnyertek minden fonyeremenyt a lotton, es ennek koze lehet a penzek kimenekitesehez, azt hiszem, az tokeletesen osszefoglalna, hogy tenyleg a legkorruptabb orszag vagyunk Europaban, es hogy mik folynak itt. 😃

2 hónapja
kittli Pittsburgh Steelers 2 941 — Steelers fan

Lúdas Solymi
Amúgy ők telbe vágták a mandátumokat?
bcsarli, Udvari Főkóstoló
138-143 Tiszát mondtak az utolsó héten, tehát mondhatni igen.
szaba
Április 8-án a hvg-ben:
141, 52, 5, 1 (roma)

"Kegyes Urunk soká éljen,
egészségben, dicsőségben!"
Zászló, zászló, szív.
2 hónapja
szaba Los Angeles Chargers 12 881

Lúdas Solymi
Amúgy ők telbe vágták a mandátumokat?
bcsarli, Udvari Főkóstoló
138-143 Tiszát mondtak az utolsó héten, tehát mondhatni igen.
2 hónapja
bcsarli, Udvari Főkóstoló Pittsburgh Steelers 9 519 — A Heinz Field-en soha sem járt, hozzá nem értő lelkes amatőr

Lúdas Solymi
Amúgy ők telbe vágták a mandátumokat?

2 hónapja
Lúdas Solymi New England Patriots 9 481
2 hónapja
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 27 889 — Lucas Scott
Mikor fog kiderülni, hogy kik voltak MP segítői a fideszből, kik adták az infókat, mert láthatóan kapott előre súgásokat.
Gulyásgeri, Varga Judit kiszállt de ki tudja? Mráz Ágostont is gyanúsították már meg. Jó kis konteó hegyek születhetnek még😂✌️
ozibozi
Szvsz nem az történt, hogy volt 1-2-3 olyan nagyon bennfentes segítője akik mindenre ráláttak, inkább több olyan alacsonyabb pozicióban levő káder, akik csak a saját területükről adak infót.

Meglepődnék, ha később kiderülne, hogy a segítői között volt valami igazán ismert "nagy" név.

A jelenlegi helyzetről annyit hallottam, hogy olyan nagyon nem izgulnak az irat darálások miatt. Nagyon sok hivatalnok jelentkezik náluk, hogy a megsemmisített iratokról van digitális másolat, és azt átadja, ha őt nem vizsgálják. Tehát büntetlenségért cserébe.

Ilyesmire egyébként számítottam is, aki ilyen helyen dolgozik, az hülye ha nem biztosítja be magát.
Jan
Igen, azért vicces meg látványos ez a darálós iratmegsemmísítés, de mi az manapság ami kizárólag papíralapon létezik...?
warr_b
Meglepődnel pedig …

Ha meg akarjuk védeni a demokráciánkat, újra kell épitenünk azokat a normákat, amelyek egykor védelmezték. Ám ennel többet kell tennünk. E normákat ki kell terjesztenünk úgy, hogy egy sokszínű társadalom minden tagja számára elerhetők legyenek.
2 hónapja
zacknorb Green Bay Packers Cincinnati Bearcats 24 622 — Kinek mit intézett a kormánya
 www.facebook.com/share/p/18mSR6zoji/

1 millió lépés, alias működik a szimbólumpolitizálás

Poloska vagyok.
2 hónapja
Lúdas Solymi New England Patriots 9 481
Nem kell ezen gúnyolódni, ezek eddig is nemzeti jelképeink voltak, csak korábban pl. a székelyek helyzetével nem tudtak mit kezdeni, mert óriási felháborodás lett volna belőle.

Most meg eljutottunk arra a szintre, hogy jobb esetben ezt a román kormány is helyén tudja kezelni és érti azt, hogy Székelyföld nagy valószínűség szerint nem fog asszimilálódni a román nemzettestbe, szóval nekik is érdekük, hogy jó legyen ez a kapcsolat.

Lúdas Solymi
Naivitásod szemkápráztató. Kiderül, hogy a románok belenyugszanak - talán még területi autonómiát is adnak - a székelyeknek. Elképzelem, ahogy az AUR-os, RMDSZ-es srácok tapsolnak MP-nek, miközben a 80+%os levélszavazatok után a külhon is megvilágosodik, hogy a faszi tényleg azisten!
VanillaSky
Túltolod.
A helyén tudja kezelni az azt jelenti, hogy nem ront a helyzeten és mi sem próbálunk rontani rajta.
Az EU-n belül elég sok módja van a kisebbségek jogainak kezelésére, ezeket kell alkalmazni.
Az RMDSZ az nem feltétlenül egyenlő a székelyekkel, de ez egy hosszabb folyamat lesz, hogy mit lehet velük kezdeni.
2 hónapja
warr_b Washington Commanders 30 297 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.
Mikor fog kiderülni, hogy kik voltak MP segítői a fideszből, kik adták az infókat, mert láthatóan kapott előre súgásokat.
Gulyásgeri, Varga Judit kiszállt de ki tudja? Mráz Ágostont is gyanúsították már meg. Jó kis konteó hegyek születhetnek még😂✌️
ozibozi
Szvsz nem az történt, hogy volt 1-2-3 olyan nagyon bennfentes segítője akik mindenre ráláttak, inkább több olyan alacsonyabb pozicióban levő káder, akik csak a saját területükről adak infót.

Meglepődnék, ha később kiderülne, hogy a segítői között volt valami igazán ismert "nagy" név.

A jelenlegi helyzetről annyit hallottam, hogy olyan nagyon nem izgulnak az irat darálások miatt. Nagyon sok hivatalnok jelentkezik náluk, hogy a megsemmisített iratokról van digitális másolat, és azt átadja, ha őt nem vizsgálják. Tehát büntetlenségért cserébe.

Ilyesmire egyébként számítottam is, aki ilyen helyen dolgozik, az hülye ha nem biztosítja be magát.
Jan
Igen, azért vicces meg látványos ez a darálós iratmegsemmísítés, de mi az manapság ami kizárólag papíralapon létezik...?


Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
"I don't break the horizon
I erase it when I'm born"
2 hónapja
Jan Pittsburgh Steelers 5 690 — Steelers fan
Mikor fog kiderülni, hogy kik voltak MP segítői a fideszből, kik adták az infókat, mert láthatóan kapott előre súgásokat.
Gulyásgeri, Varga Judit kiszállt de ki tudja? Mráz Ágostont is gyanúsították már meg. Jó kis konteó hegyek születhetnek még😂✌️
ozibozi
Szvsz nem az történt, hogy volt 1-2-3 olyan nagyon bennfentes segítője akik mindenre ráláttak, inkább több olyan alacsonyabb pozicióban levő káder, akik csak a saját területükről adak infót.

Meglepődnék, ha később kiderülne, hogy a segítői között volt valami igazán ismert "nagy" név.

A jelenlegi helyzetről annyit hallottam, hogy olyan nagyon nem izgulnak az irat darálások miatt. Nagyon sok hivatalnok jelentkezik náluk, hogy a megsemmisített iratokról van digitális másolat, és azt átadja, ha őt nem vizsgálják. Tehát büntetlenségért cserébe.

Ilyesmire egyébként számítottam is, aki ilyen helyen dolgozik, az hülye ha nem biztosítja be magát.

Hungary has for some time felt like two different worlds running in tandem.

On Sunday night, those two worlds collided, and only one was real.

P.Kirby BBC 2026.04.13.
2 hónapja
Stez SMU Mustangs 49 037 — Whoops, looks like something went wrong.
Mikor fog kiderülni, hogy kik voltak MP segítői a fideszből, kik adták az infókat, mert láthatóan kapott előre súgásokat.
Gulyásgeri, Varga Judit kiszállt de ki tudja? Mráz Ágostont is gyanúsították már meg. Jó kis konteó hegyek születhetnek még😂✌️
ozibozi
Varga Juditnak volt egy érdekes posztja facebookon a választás előtt. nem tudom láttátok-e azt a gyalázatos orosz propaganda szart, miszerint VJ önéletrajzi könyvet írt, amiben leírta, hogy MP alkesz és a gyerekei előtt maszturbált, valamint kiskutyát tett a mikróba. amikor ez elkezdett terjedni, VJ kiírta facebookra, hogy "„egyébként az interneten terjedő tiszás álhír nem igaz, nem írtam semmilyen életrajzi könyvet." csakhogy ezt egy tiszás sem állította, hogy önéletrajzi könyvet írt, ezt az orosz propaganda állította. ebből a posztjából úgy tűnt, hogy ezt akarná cáfolni a megfogalmazása ellenére.
deyell
Szerintem o kikerult annyira a jatszmabol, hogy olyan infokat ne kapjon meg, amik eljutottak MP-hez. Inkabb gondolnam azt, hogy mivel ebbe a tulsagosan is alja pletykaba a gyerekeket is belekevertek, azert irta, amit. Talan volt nemi lelkiismerete a sok szar utan, hogy ezt azert megsem kellene.

2 hónapja
VanillaSky 1 696
Nem kell ezen gúnyolódni, ezek eddig is nemzeti jelképeink voltak, csak korábban pl. a székelyek helyzetével nem tudtak mit kezdeni, mert óriási felháborodás lett volna belőle.

Most meg eljutottunk arra a szintre, hogy jobb esetben ezt a román kormány is helyén tudja kezelni és érti azt, hogy Székelyföld nagy valószínűség szerint nem fog asszimilálódni a román nemzettestbe, szóval nekik is érdekük, hogy jó legyen ez a kapcsolat.

Lúdas Solymi
Naivitásod szemkápráztató. Kiderül, hogy a románok belenyugszanak - talán még területi autonómiát is adnak - a székelyeknek. Elképzelem, ahogy az AUR-os, RMDSZ-es srácok tapsolnak MP-nek, miközben a 80+%os levélszavazatok után a külhon is megvilágosodik, hogy a faszi tényleg azisten!

"Száz ismétlés, heti három éjszaka, négy éven keresztül gondolta Bernard Marx, a hipnopédiaspecialista. Hatvankétezer-négyszáz ismétlés, és az állítás igazsággá válik. Idióták!"
2 hónapja
deyell Las Vegas Raiders 12 850 — Sworn to the Dark
Mikor fog kiderülni, hogy kik voltak MP segítői a fideszből, kik adták az infókat, mert láthatóan kapott előre súgásokat.
Gulyásgeri, Varga Judit kiszállt de ki tudja? Mráz Ágostont is gyanúsították már meg. Jó kis konteó hegyek születhetnek még😂✌️
ozibozi
Varga Juditnak volt egy érdekes posztja facebookon a választás előtt. nem tudom láttátok-e azt a gyalázatos orosz propaganda szart, miszerint VJ önéletrajzi könyvet írt, amiben leírta, hogy MP alkesz és a gyerekei előtt maszturbált, valamint kiskutyát tett a mikróba. amikor ez elkezdett terjedni, VJ kiírta facebookra, hogy "„egyébként az interneten terjedő tiszás álhír nem igaz, nem írtam semmilyen életrajzi könyvet." csakhogy ezt egy tiszás sem állította, hogy önéletrajzi könyvet írt, ezt az orosz propaganda állította. ebből a posztjából úgy tűnt, hogy ezt akarná cáfolni a megfogalmazása ellenére.

built for this shit

2 hónapja
somoskovig Jacksonville Jaguars 12 558 — Chiefs GM
Igen, amit a Fidesz sárként rápakolt a valódi nemzeti politizálásra (a szimbólumokkal együtt), most lehetőség nyílik megtisztítani.
MP nem árult zsákbamacskát, neki az első Fidesz-kormány az etalon és ezzel nincs is baj, a rendszerváltás utáni legjobban működő volt.
Abban bízom, hogy amikor a rendszerváltó népfrontról egy pontos törvényszerűen leválik a balliberális oldal, ez összességében segít megőrizni ezt a 3+M voksot és lesz még egy ciklus.
Dzsokijuing
Szerencsére az MSZP már meg is hirdette, hogy rájuk lehet ebben számítani 😊

2 hónapja
Lúdas Solymi New England Patriots 9 481
Nekem egyébként semmi bajom nincs azzal, hogy az esküt a Szent Korona előtt kell letenni vagy hogy a székely himnuszt is eléneklik, sőt.

Az előbbi, mint ahogy az utóbbi is, a külföld és a magyarok számára is tűnhet egy revizionista, múltba révedő szimbolikának, viszont szerintem ennek az ellenkezője igaz, hogyha jól kommunikálják.

A Szent Korona jelképezi számunkra az ezeréves államot, a szent istváni törekvéseket, miszerint mi Európához, annak is a nyugati, felvilágosult részéhez tartozunk és akarunk is tartozni a jövőben.

A székely himnusz pedig mutatja minden határon túli magyarnak, hogy ők is az ország részei és a mindig aktuális kormány pedig számol velük, figyelembe veszi őket is a döntéseknél, mert a haza, az állam részei, habár nem területileg, de egyénileg és szellemileg is.

Ez utóbbi momentum egy jó húzás volt a Fidesztől, viszont az is igaz, hogy minden amihez hozzányúltak, az megrontódott,hisz nem tiszta és nemes szándékból cselekedték meg, hanem színtiszta számításból.
Így most lehetőség van megtisztítani ezeket a szimbolikákat és újraépíteni, erősíteni a kapcsolatokat a határon túliakkal.

Én nem várok színtiszta baloldali kormányzást az elkövetkezendő 4-8 évben, de ha MP valóban visszaállítja a korábbi rendszert és valóban többpárti parlament lesz, akkor már az is jó, hisz akkor egy konszenzusos döntés fog kelleni minden egyes törvényhez, programhoz. Az se lesz a Kánaán, de legalább lesz párbeszéd.
És remélhetőleg nem csak a Parlamentben, hanem az utcákon az emberek között.
Lúdas Solymi
ha lúd legyen már kövér.. szóval én várom hozzá a Szent Jobb csókolgatását, majd a MH képviselők részvételének kötelezővé tételét is a következő Pride-on
Josszi
Nem kell ezen gúnyolódni, ezek eddig is nemzeti jelképeink voltak, csak korábban pl. a székelyek helyzetével nem tudtak mit kezdeni, mert óriási felháborodás lett volna belőle.

Most meg eljutottunk arra a szintre, hogy jobb esetben ezt a román kormány is helyén tudja kezelni és érti azt, hogy Székelyföld nagy valószínűség szerint nem fog asszimilálódni a román nemzettestbe, szóval nekik is érdekük, hogy jó legyen ez a kapcsolat.

A Szent Korona meg alapvető jelkép volt eddig is, kb. ugyanaz mint a briteknél uralkodóra esküt tenni vagy az amerikaiaknál az alkotmányra.
Mi pedig Szent Istvánra vezetjük vissza a nyugathoz és annak eszmeiségéhez való tartozásunkat.
2 hónapja
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 11 047 — Saturday Night Lights
Igen, amit a Fidesz sárként rápakolt a valódi nemzeti politizálásra (a szimbólumokkal együtt), most lehetőség nyílik megtisztítani.
MP nem árult zsákbamacskát, neki az első Fidesz-kormány az etalon és ezzel nincs is baj, a rendszerváltás utáni legjobban működő volt.
Abban bízom, hogy amikor a rendszerváltó népfrontról egy ponton törvényszerűen leválik a balliberális oldal, ez összességében segít megőrizni ezt a 3+M voksot és lesz még egy ciklus.

Szerkesztette: Dzsokijuing

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
2 hónapja
ozibozi New York Giants 21 718
Mikor fog kiderülni, hogy kik voltak MP segítői a fideszből, kik adták az infókat, mert láthatóan kapott előre súgásokat.
Gulyásgeri, Varga Judit kiszállt de ki tudja? Mráz Ágostont is gyanúsították már meg. Jó kis konteó hegyek születhetnek még😂✌️
2 hónapja
Josszi San Francisco 49ers Nevada Wolf Pack 4 755
Nekem egyébként semmi bajom nincs azzal, hogy az esküt a Szent Korona előtt kell letenni vagy hogy a székely himnuszt is eléneklik, sőt.

Az előbbi, mint ahogy az utóbbi is, a külföld és a magyarok számára is tűnhet egy revizionista, múltba révedő szimbolikának, viszont szerintem ennek az ellenkezője igaz, hogyha jól kommunikálják.

A Szent Korona jelképezi számunkra az ezeréves államot, a szent istváni törekvéseket, miszerint mi Európához, annak is a nyugati, felvilágosult részéhez tartozunk és akarunk is tartozni a jövőben.

A székely himnusz pedig mutatja minden határon túli magyarnak, hogy ők is az ország részei és a mindig aktuális kormány pedig számol velük, figyelembe veszi őket is a döntéseknél, mert a haza, az állam részei, habár nem területileg, de egyénileg és szellemileg is.

Ez utóbbi momentum egy jó húzás volt a Fidesztől, viszont az is igaz, hogy minden amihez hozzányúltak, az megrontódott,hisz nem tiszta és nemes szándékból cselekedték meg, hanem színtiszta számításból.
Így most lehetőség van megtisztítani ezeket a szimbolikákat és újraépíteni, erősíteni a kapcsolatokat a határon túliakkal.

Én nem várok színtiszta baloldali kormányzást az elkövetkezendő 4-8 évben, de ha MP valóban visszaállítja a korábbi rendszert és valóban többpárti parlament lesz, akkor már az is jó, hisz akkor egy konszenzusos döntés fog kelleni minden egyes törvényhez, programhoz. Az se lesz a Kánaán, de legalább lesz párbeszéd.
És remélhetőleg nem csak a Parlamentben, hanem az utcákon az emberek között.
Lúdas Solymi
ha lúd legyen már kövér.. szóval én várom hozzá a Szent Jobb csókolgatását, majd a MH képviselők részvételének kötelezővé tételét is a következő Pride-on

¯\_(ツ)_/¯ Csak egészség legyen, meg kerozin a repcsibe!
2 hónapja
Lúdas Solymi New England Patriots 9 481
 telex.hu/belfold/2026/04/17/magyar-peter-orszaghaz-parlamenti-partok-egyeztetes

"Magyar Péter azt is elmondta, hogy a Mi Hazánk kérésére az új kormány a Szent Korona előtt tesz majd esküt, és a magyar himnusz mellett a székely himnusz is elhangzik majd."
Tudom-tudom, ez csak a választási kampány, győzelem után majd más... várjunk csak, úgy érzem, valami nem stimmel 😀
(Egyébként sok minden más is van itt, érdemes elolvasni, szvsz.)
ender1112
Tudom, hogy Te és még jó páran továbbra is várnátok a Messiást újabb Fidesz 2/3-ad után, de mi akik a racionalitásban éltünk úgy gondoltuk, hogy oldaltól függetlenül itt az esély leváltani a rendszert, akkor is ha marad egy jobboldali nézeteket valló kormány és hát igazunk lett.

Kurva messze áll tőlem is az, amit a fenti szimbólumok képviselnek, de tudtam hogy ez lesz, hisz soha senki nem mondta, hogy baloldali kormányzás jön, így nem is várom hogy az legyen. Az is igaz, hogy nagyon szívesen fogok szavazni egy értelmes baloldali/liberális pártra 4 év múlva, remélem hogy lesz ilyen.

Amíg pedig nincs ilyen párt, addig is inkább ez legyen, mint ami az elmúlt 16 évben volt.
Jughead
Nekem egyébként semmi bajom nincs azzal, hogy az esküt a Szent Korona előtt kell letenni vagy hogy a székely himnuszt is eléneklik, sőt.

Az előbbi, mint ahogy az utóbbi is, a külföld és a magyarok számára is tűnhet egy revizionista, múltba révedő szimbolikának, viszont szerintem ennek az ellenkezője igaz, hogyha jól kommunikálják.

A Szent Korona jelképezi számunkra az ezeréves államot, a szent istváni törekvéseket, miszerint mi Európához, annak is a nyugati, felvilágosult részéhez tartozunk és akarunk is tartozni a jövőben.

A székely himnusz pedig mutatja minden határon túli magyarnak, hogy ők is az ország részei és a mindig aktuális kormány pedig számol velük, figyelembe veszi őket is a döntéseknél, mert a haza, az állam részei, habár nem területileg, de egyénileg és szellemileg is.

Ez utóbbi momentum egy jó húzás volt a Fidesztől, viszont az is igaz, hogy minden amihez hozzányúltak, az megrontódott,hisz nem tiszta és nemes szándékból cselekedték meg, hanem színtiszta számításból.
Így most lehetőség van megtisztítani ezeket a szimbolikákat és újraépíteni, erősíteni a kapcsolatokat a határon túliakkal.

Én nem várok színtiszta baloldali kormányzást az elkövetkezendő 4-8 évben, de ha MP valóban visszaállítja a korábbi rendszert és valóban többpárti parlament lesz, akkor már az is jó, hisz akkor egy konszenzusos döntés fog kelleni minden egyes törvényhez, programhoz. Az se lesz a Kánaán, de legalább lesz párbeszéd.
És remélhetőleg nem csak a Parlamentben, hanem az utcákon az emberek között.
2 hónapja
shagi0206 Arizona Cardinals LSU Tigers 14 074
hat nem most viszik el a lottokat?
micsoda veletlen😂
Kenny
az utolsó centet is vinni kell magukkal...
2 hónapja
KB23 Seattle Seahawks Washington Huskies 1 941
Ezt most az a post ,hogy nekem ilyen "alvilági" haverjaim vannak és kurva bevedenek ha kell? Vagy mi a tosz?

 444.hu/2026/04/19/szijjarto-peter-150-ora-szunet-utan-ujra-posztolt
2 hónapja
somoskovig Jacksonville Jaguars 12 558 — Chiefs GM
hat nem most viszik el a lottokat?
micsoda veletlen😂
Kenny
Legalább abban az egyben biztosak lehetünk, hogy nem Nagy Márton talált el 5 számot. 😀

2 hónapja
Kenny Atlanta Falcons 11 700 — Omar's Coming Yo!
hat nem most viszik el a lottokat?
micsoda veletlen😂

2 hónapja
Löfli Buffalo Bills Indiana Hoosiers 24 240 — ellenIktriad / 2026 Arena4 March Madness winner
Bowl.hu választási tippelde 2026 - Mandátum és listás % tipp végeredmény

- listán a Tisza 53%-os eredményét @cartman023 és @ThundersNFL AntiHarcosKlubAlapító találta telibe
- a Fidesz 38%-át ThundersNFL megint eltalálta, valamint @Bruce és @Heisman nádor is. @KB23 honorable mention kerekítéssel
- a másik három párt %-it azért nem volt nehéz megtippelni, az MKKP-nál @warr_b volt a legközelebb a 0,81%-hoz

- nem gondoltam volna, de lett telitalálat a Tisza mandátumainál, @Tactful Cactus megjósolta az áradást (az más kérdés, hogy kétpárti parlamentet tippelt)
- a Fidesz 52 helyes végeredményéhez @Bruce volt a legközelebb (57)
- a Mi Hazánk 6 mandátumát kb olyan nehéz volt megjósolni, mint azt, hogy megtartják a választást

köszönöm a figyelmet, találkozunk 4(?) év múlva

Szerkesztette: Löfli


https://www.facebook.com/ArizonaCardinalsHungary/
"Az életről sok mindent gondolok én jómagam is."
"Én nem gondolok semmit, uram."
Don't blink!
2 hónapja
Toca Minnesota Vikings 20 705 — Vikings fan
Ender felocsúdott a választási csalódásból?
Végülis mindig szükség van ellenzékre. 😊
Toca
He?
ender1112
Hát nem szeretted volna ezt az eredményt és eddigis nyílt kritikusa voltál MP-nek, gondoltam maradsz is így végre valaki ellenzéki szerepben lehet.
Toca
Eddig nem az volt a szöveg, hogy nem a szektakiépítés a cél és a NER továbbvitele, hanem MP 'eszközként' való felhasználása és a kritikusnak tűnő gondolkodás gyakorlatba ültetése? Mert az eufória után eddig leginkább az jön le, hogy már a kétpártrendszer is sok és inkább kéne egy, talán még nem kötelező választási részvétellel aztán a kör be is zárul!
VanillaSky
Ez nem tudom, hogy jön ide. De ok.
Én örülnék ha lenne másik vagy akár több erő is és annak is, hogy ez a 2/3-azódás kifutna végre.
Reméljük a rendszerváltás ezt is elhozza.