Politika
68 feliratkozó
2 hónapja
Mondjuk ha barmi realitasa van annak, hogy hirtelen megnyertek minden fonyeremenyt a lotton, es ennek koze lehet a penzek kimenekitesehez, azt hiszem, az tokeletesen osszefoglalna, hogy tenyleg a legkorruptabb orszag vagyunk Europaban, es hogy mik folynak itt. 😃
2 hónapja
Április 8-án a hvg-ben:138-143 Tiszát mondtak az utolsó héten, tehát mondhatni igen.Amúgy ők telbe vágták a mandátumokat?
Lúdas Solymi
bcsarli, Udvari Főkóstoló
szaba
141, 52, 5, 1 (roma)
"Kegyes Urunk soká éljen,
egészségben, dicsőségben!"
Zászló, zászló, szív.
2 hónapja
138-143 Tiszát mondtak az utolsó héten, tehát mondhatni igen.Amúgy ők telbe vágták a mandátumokat?
Lúdas Solymi
bcsarli, Udvari Főkóstoló
2 hónapja
Amúgy ők telbe vágták a mandátumokat?
Lúdas Solymi
2 hónapja
2 hónapja
Meglepődnel pedig …Igen, azért vicces meg látványos ez a darálós iratmegsemmísítés, de mi az manapság ami kizárólag papíralapon létezik...?Mikor fog kiderülni, hogy kik voltak MP segítői a fideszből, kik adták az infókat, mert láthatóan kapott előre súgásokat.Szvsz nem az történt, hogy volt 1-2-3 olyan nagyon bennfentes segítője akik mindenre ráláttak, inkább több olyan alacsonyabb pozicióban levő káder, akik csak a saját területükről adak infót.
Gulyásgeri, Varga Judit kiszállt de ki tudja? Mráz Ágostont is gyanúsították már meg. Jó kis konteó hegyek születhetnek még😂✌️
ozibozi
Meglepődnék, ha később kiderülne, hogy a segítői között volt valami igazán ismert "nagy" név.
A jelenlegi helyzetről annyit hallottam, hogy olyan nagyon nem izgulnak az irat darálások miatt. Nagyon sok hivatalnok jelentkezik náluk, hogy a megsemmisített iratokról van digitális másolat, és azt átadja, ha őt nem vizsgálják. Tehát büntetlenségért cserébe.
Ilyesmire egyébként számítottam is, aki ilyen helyen dolgozik, az hülye ha nem biztosítja be magát.
Jan
warr_b
Ha meg akarjuk védeni a demokráciánkat, újra kell épitenünk azokat a normákat, amelyek egykor védelmezték. Ám ennel többet kell tennünk. E normákat ki kell terjesztenünk úgy, hogy egy sokszínű társadalom minden tagja számára elerhetők legyenek.
2 hónapja
www.facebook.com/share/p/18mSR6zoji/1 millió lépés, alias működik a szimbólumpolitizálás
Poloska vagyok.
2 hónapja
Túltolod.Nem kell ezen gúnyolódni, ezek eddig is nemzeti jelképeink voltak, csak korábban pl. a székelyek helyzetével nem tudtak mit kezdeni, mert óriási felháborodás lett volna belőle.Naivitásod szemkápráztató. Kiderül, hogy a románok belenyugszanak - talán még területi autonómiát is adnak - a székelyeknek. Elképzelem, ahogy az AUR-os, RMDSZ-es srácok tapsolnak MP-nek, miközben a 80+%os levélszavazatok után a külhon is megvilágosodik, hogy a faszi tényleg azisten!
Most meg eljutottunk arra a szintre, hogy jobb esetben ezt a román kormány is helyén tudja kezelni és érti azt, hogy Székelyföld nagy valószínűség szerint nem fog asszimilálódni a román nemzettestbe, szóval nekik is érdekük, hogy jó legyen ez a kapcsolat.
Lúdas Solymi
VanillaSky
A helyén tudja kezelni az azt jelenti, hogy nem ront a helyzeten és mi sem próbálunk rontani rajta.
Az EU-n belül elég sok módja van a kisebbségek jogainak kezelésére, ezeket kell alkalmazni.
Az RMDSZ az nem feltétlenül egyenlő a székelyekkel, de ez egy hosszabb folyamat lesz, hogy mit lehet velük kezdeni.
2 hónapja
Igen, azért vicces meg látványos ez a darálós iratmegsemmísítés, de mi az manapság ami kizárólag papíralapon létezik...?Mikor fog kiderülni, hogy kik voltak MP segítői a fideszből, kik adták az infókat, mert láthatóan kapott előre súgásokat.Szvsz nem az történt, hogy volt 1-2-3 olyan nagyon bennfentes segítője akik mindenre ráláttak, inkább több olyan alacsonyabb pozicióban levő káder, akik csak a saját területükről adak infót.
Gulyásgeri, Varga Judit kiszállt de ki tudja? Mráz Ágostont is gyanúsították már meg. Jó kis konteó hegyek születhetnek még😂✌️
ozibozi
Meglepődnék, ha később kiderülne, hogy a segítői között volt valami igazán ismert "nagy" név.
A jelenlegi helyzetről annyit hallottam, hogy olyan nagyon nem izgulnak az irat darálások miatt. Nagyon sok hivatalnok jelentkezik náluk, hogy a megsemmisített iratokról van digitális másolat, és azt átadja, ha őt nem vizsgálják. Tehát büntetlenségért cserébe.
Ilyesmire egyébként számítottam is, aki ilyen helyen dolgozik, az hülye ha nem biztosítja be magát.
Jan

Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
"I don't break the horizon
I erase it when I'm born"
2 hónapja
Mikor fog kiderülni, hogy kik voltak MP segítői a fideszből, kik adták az infókat, mert láthatóan kapott előre súgásokat.Szvsz nem az történt, hogy volt 1-2-3 olyan nagyon bennfentes segítője akik mindenre ráláttak, inkább több olyan alacsonyabb pozicióban levő káder, akik csak a saját területükről adak infót.
Gulyásgeri, Varga Judit kiszállt de ki tudja? Mráz Ágostont is gyanúsították már meg. Jó kis konteó hegyek születhetnek még😂✌️
ozibozi
Meglepődnék, ha később kiderülne, hogy a segítői között volt valami igazán ismert "nagy" név.
A jelenlegi helyzetről annyit hallottam, hogy olyan nagyon nem izgulnak az irat darálások miatt. Nagyon sok hivatalnok jelentkezik náluk, hogy a megsemmisített iratokról van digitális másolat, és azt átadja, ha őt nem vizsgálják. Tehát büntetlenségért cserébe.
Ilyesmire egyébként számítottam is, aki ilyen helyen dolgozik, az hülye ha nem biztosítja be magát.
Hungary has for some time felt like two different worlds running in tandem.
On Sunday night, those two worlds collided, and only one was real.
P.Kirby BBC 2026.04.13.
2 hónapja
Szerintem o kikerult annyira a jatszmabol, hogy olyan infokat ne kapjon meg, amik eljutottak MP-hez. Inkabb gondolnam azt, hogy mivel ebbe a tulsagosan is alja pletykaba a gyerekeket is belekevertek, azert irta, amit. Talan volt nemi lelkiismerete a sok szar utan, hogy ezt azert megsem kellene.Mikor fog kiderülni, hogy kik voltak MP segítői a fideszből, kik adták az infókat, mert láthatóan kapott előre súgásokat.Varga Juditnak volt egy érdekes posztja facebookon a választás előtt. nem tudom láttátok-e azt a gyalázatos orosz propaganda szart, miszerint VJ önéletrajzi könyvet írt, amiben leírta, hogy MP alkesz és a gyerekei előtt maszturbált, valamint kiskutyát tett a mikróba. amikor ez elkezdett terjedni, VJ kiírta facebookra, hogy "„egyébként az interneten terjedő tiszás álhír nem igaz, nem írtam semmilyen életrajzi könyvet." csakhogy ezt egy tiszás sem állította, hogy önéletrajzi könyvet írt, ezt az orosz propaganda állította. ebből a posztjából úgy tűnt, hogy ezt akarná cáfolni a megfogalmazása ellenére.
Gulyásgeri, Varga Judit kiszállt de ki tudja? Mráz Ágostont is gyanúsították már meg. Jó kis konteó hegyek születhetnek még😂✌️
ozibozi
deyell
2 hónapja
VanillaSky
1 696
Nem kell ezen gúnyolódni, ezek eddig is nemzeti jelképeink voltak, csak korábban pl. a székelyek helyzetével nem tudtak mit kezdeni, mert óriási felháborodás lett volna belőle.Naivitásod szemkápráztató. Kiderül, hogy a románok belenyugszanak - talán még területi autonómiát is adnak - a székelyeknek. Elképzelem, ahogy az AUR-os, RMDSZ-es srácok tapsolnak MP-nek, miközben a 80+%os levélszavazatok után a külhon is megvilágosodik, hogy a faszi tényleg azisten!
Most meg eljutottunk arra a szintre, hogy jobb esetben ezt a román kormány is helyén tudja kezelni és érti azt, hogy Székelyföld nagy valószínűség szerint nem fog asszimilálódni a román nemzettestbe, szóval nekik is érdekük, hogy jó legyen ez a kapcsolat.
Lúdas Solymi
"Száz ismétlés, heti három éjszaka, négy éven keresztül gondolta Bernard Marx, a hipnopédiaspecialista. Hatvankétezer-négyszáz ismétlés, és az állítás igazsággá válik. Idióták!"
2 hónapja
Mikor fog kiderülni, hogy kik voltak MP segítői a fideszből, kik adták az infókat, mert láthatóan kapott előre súgásokat.Varga Juditnak volt egy érdekes posztja facebookon a választás előtt. nem tudom láttátok-e azt a gyalázatos orosz propaganda szart, miszerint VJ önéletrajzi könyvet írt, amiben leírta, hogy MP alkesz és a gyerekei előtt maszturbált, valamint kiskutyát tett a mikróba. amikor ez elkezdett terjedni, VJ kiírta facebookra, hogy "„egyébként az interneten terjedő tiszás álhír nem igaz, nem írtam semmilyen életrajzi könyvet." csakhogy ezt egy tiszás sem állította, hogy önéletrajzi könyvet írt, ezt az orosz propaganda állította. ebből a posztjából úgy tűnt, hogy ezt akarná cáfolni a megfogalmazása ellenére.
Gulyásgeri, Varga Judit kiszállt de ki tudja? Mráz Ágostont is gyanúsították már meg. Jó kis konteó hegyek születhetnek még😂✌️
ozibozi
built for this shit
2 hónapja
Igen, amit a Fidesz sárként rápakolt a valódi nemzeti politizálásra (a szimbólumokkal együtt), most lehetőség nyílik megtisztítani.Szerencsére az MSZP már meg is hirdette, hogy rájuk lehet ebben számítani 😊
MP nem árult zsákbamacskát, neki az első Fidesz-kormány az etalon és ezzel nincs is baj, a rendszerváltás utáni legjobban működő volt.
Abban bízom, hogy amikor a rendszerváltó népfrontról egy pontos törvényszerűen leválik a balliberális oldal, ez összességében segít megőrizni ezt a 3+M voksot és lesz még egy ciklus.
Dzsokijuing
2 hónapja
Nem kell ezen gúnyolódni, ezek eddig is nemzeti jelképeink voltak, csak korábban pl. a székelyek helyzetével nem tudtak mit kezdeni, mert óriási felháborodás lett volna belőle.Nekem egyébként semmi bajom nincs azzal, hogy az esküt a Szent Korona előtt kell letenni vagy hogy a székely himnuszt is eléneklik, sőt.ha lúd legyen már kövér.. szóval én várom hozzá a Szent Jobb csókolgatását, majd a MH képviselők részvételének kötelezővé tételét is a következő Pride-on
Az előbbi, mint ahogy az utóbbi is, a külföld és a magyarok számára is tűnhet egy revizionista, múltba révedő szimbolikának, viszont szerintem ennek az ellenkezője igaz, hogyha jól kommunikálják.
A Szent Korona jelképezi számunkra az ezeréves államot, a szent istváni törekvéseket, miszerint mi Európához, annak is a nyugati, felvilágosult részéhez tartozunk és akarunk is tartozni a jövőben.
A székely himnusz pedig mutatja minden határon túli magyarnak, hogy ők is az ország részei és a mindig aktuális kormány pedig számol velük, figyelembe veszi őket is a döntéseknél, mert a haza, az állam részei, habár nem területileg, de egyénileg és szellemileg is.
Ez utóbbi momentum egy jó húzás volt a Fidesztől, viszont az is igaz, hogy minden amihez hozzányúltak, az megrontódott,hisz nem tiszta és nemes szándékból cselekedték meg, hanem színtiszta számításból.
Így most lehetőség van megtisztítani ezeket a szimbolikákat és újraépíteni, erősíteni a kapcsolatokat a határon túliakkal.
Én nem várok színtiszta baloldali kormányzást az elkövetkezendő 4-8 évben, de ha MP valóban visszaállítja a korábbi rendszert és valóban többpárti parlament lesz, akkor már az is jó, hisz akkor egy konszenzusos döntés fog kelleni minden egyes törvényhez, programhoz. Az se lesz a Kánaán, de legalább lesz párbeszéd.
És remélhetőleg nem csak a Parlamentben, hanem az utcákon az emberek között.
Lúdas Solymi
Josszi
Most meg eljutottunk arra a szintre, hogy jobb esetben ezt a román kormány is helyén tudja kezelni és érti azt, hogy Székelyföld nagy valószínűség szerint nem fog asszimilálódni a román nemzettestbe, szóval nekik is érdekük, hogy jó legyen ez a kapcsolat.
A Szent Korona meg alapvető jelkép volt eddig is, kb. ugyanaz mint a briteknél uralkodóra esküt tenni vagy az amerikaiaknál az alkotmányra.
Mi pedig Szent Istvánra vezetjük vissza a nyugathoz és annak eszmeiségéhez való tartozásunkat.
2 hónapja
Igen, amit a Fidesz sárként rápakolt a valódi nemzeti politizálásra (a szimbólumokkal együtt), most lehetőség nyílik megtisztítani.MP nem árult zsákbamacskát, neki az első Fidesz-kormány az etalon és ezzel nincs is baj, a rendszerváltás utáni legjobban működő volt.
Abban bízom, hogy amikor a rendszerváltó népfrontról egy ponton törvényszerűen leválik a balliberális oldal, ez összességében segít megőrizni ezt a 3+M voksot és lesz még egy ciklus.
Szerkesztette: Dzsokijuing
Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
2 hónapja
Mikor fog kiderülni, hogy kik voltak MP segítői a fideszből, kik adták az infókat, mert láthatóan kapott előre súgásokat.Gulyásgeri, Varga Judit kiszállt de ki tudja? Mráz Ágostont is gyanúsították már meg. Jó kis konteó hegyek születhetnek még😂✌️
2 hónapja
Nekem egyébként semmi bajom nincs azzal, hogy az esküt a Szent Korona előtt kell letenni vagy hogy a székely himnuszt is eléneklik, sőt.ha lúd legyen már kövér.. szóval én várom hozzá a Szent Jobb csókolgatását, majd a MH képviselők részvételének kötelezővé tételét is a következő Pride-on
Az előbbi, mint ahogy az utóbbi is, a külföld és a magyarok számára is tűnhet egy revizionista, múltba révedő szimbolikának, viszont szerintem ennek az ellenkezője igaz, hogyha jól kommunikálják.
A Szent Korona jelképezi számunkra az ezeréves államot, a szent istváni törekvéseket, miszerint mi Európához, annak is a nyugati, felvilágosult részéhez tartozunk és akarunk is tartozni a jövőben.
A székely himnusz pedig mutatja minden határon túli magyarnak, hogy ők is az ország részei és a mindig aktuális kormány pedig számol velük, figyelembe veszi őket is a döntéseknél, mert a haza, az állam részei, habár nem területileg, de egyénileg és szellemileg is.
Ez utóbbi momentum egy jó húzás volt a Fidesztől, viszont az is igaz, hogy minden amihez hozzányúltak, az megrontódott,hisz nem tiszta és nemes szándékból cselekedték meg, hanem színtiszta számításból.
Így most lehetőség van megtisztítani ezeket a szimbolikákat és újraépíteni, erősíteni a kapcsolatokat a határon túliakkal.
Én nem várok színtiszta baloldali kormányzást az elkövetkezendő 4-8 évben, de ha MP valóban visszaállítja a korábbi rendszert és valóban többpárti parlament lesz, akkor már az is jó, hisz akkor egy konszenzusos döntés fog kelleni minden egyes törvényhez, programhoz. Az se lesz a Kánaán, de legalább lesz párbeszéd.
És remélhetőleg nem csak a Parlamentben, hanem az utcákon az emberek között.
Lúdas Solymi
¯\_(ツ)_/¯ Csak egészség legyen, meg kerozin a repcsibe!
2 hónapja
Nekem egyébként semmi bajom nincs azzal, hogy az esküt a Szent Korona előtt kell letenni vagy hogy a székely himnuszt is eléneklik, sőt.telex.hu/belfold/2026/04/17/magyar-peter-orszaghaz-parlamenti-partok-egyeztetesTudom, hogy Te és még jó páran továbbra is várnátok a Messiást újabb Fidesz 2/3-ad után, de mi akik a racionalitásban éltünk úgy gondoltuk, hogy oldaltól függetlenül itt az esély leváltani a rendszert, akkor is ha marad egy jobboldali nézeteket valló kormány és hát igazunk lett.
"Magyar Péter azt is elmondta, hogy a Mi Hazánk kérésére az új kormány a Szent Korona előtt tesz majd esküt, és a magyar himnusz mellett a székely himnusz is elhangzik majd."
Tudom-tudom, ez csak a választási kampány, győzelem után majd más... várjunk csak, úgy érzem, valami nem stimmel 😀
(Egyébként sok minden más is van itt, érdemes elolvasni, szvsz.)
ender1112
Kurva messze áll tőlem is az, amit a fenti szimbólumok képviselnek, de tudtam hogy ez lesz, hisz soha senki nem mondta, hogy baloldali kormányzás jön, így nem is várom hogy az legyen. Az is igaz, hogy nagyon szívesen fogok szavazni egy értelmes baloldali/liberális pártra 4 év múlva, remélem hogy lesz ilyen.
Amíg pedig nincs ilyen párt, addig is inkább ez legyen, mint ami az elmúlt 16 évben volt.
Jughead
Az előbbi, mint ahogy az utóbbi is, a külföld és a magyarok számára is tűnhet egy revizionista, múltba révedő szimbolikának, viszont szerintem ennek az ellenkezője igaz, hogyha jól kommunikálják.
A Szent Korona jelképezi számunkra az ezeréves államot, a szent istváni törekvéseket, miszerint mi Európához, annak is a nyugati, felvilágosult részéhez tartozunk és akarunk is tartozni a jövőben.
A székely himnusz pedig mutatja minden határon túli magyarnak, hogy ők is az ország részei és a mindig aktuális kormány pedig számol velük, figyelembe veszi őket is a döntéseknél, mert a haza, az állam részei, habár nem területileg, de egyénileg és szellemileg is.
Ez utóbbi momentum egy jó húzás volt a Fidesztől, viszont az is igaz, hogy minden amihez hozzányúltak, az megrontódott,hisz nem tiszta és nemes szándékból cselekedték meg, hanem színtiszta számításból.
Így most lehetőség van megtisztítani ezeket a szimbolikákat és újraépíteni, erősíteni a kapcsolatokat a határon túliakkal.
Én nem várok színtiszta baloldali kormányzást az elkövetkezendő 4-8 évben, de ha MP valóban visszaállítja a korábbi rendszert és valóban többpárti parlament lesz, akkor már az is jó, hisz akkor egy konszenzusos döntés fog kelleni minden egyes törvényhez, programhoz. Az se lesz a Kánaán, de legalább lesz párbeszéd.
És remélhetőleg nem csak a Parlamentben, hanem az utcákon az emberek között.
2 hónapja
hat nem most viszik el a lottokat?az utolsó centet is vinni kell magukkal...
micsoda veletlen😂
Kenny
2 hónapja
Ezt most az a post ,hogy nekem ilyen "alvilági" haverjaim vannak és kurva bevedenek ha kell? Vagy mi a tosz?444.hu/2026/04/19/szijjarto-peter-150-ora-szunet-utan-ujra-posztolt
2 hónapja
hat nem most viszik el a lottokat?Legalább abban az egyben biztosak lehetünk, hogy nem Nagy Márton talált el 5 számot. 😀
micsoda veletlen😂
Kenny
2 hónapja
Bowl.hu választási tippelde 2026 - Mandátum és listás % tipp végeredmény- listán a Tisza 53%-os eredményét @cartman023 és @ThundersNFL AntiHarcosKlubAlapító találta telibe
- a Fidesz 38%-át ThundersNFL megint eltalálta, valamint @Bruce és @Heisman nádor is. @KB23 honorable mention kerekítéssel
- a másik három párt %-it azért nem volt nehéz megtippelni, az MKKP-nál @warr_b volt a legközelebb a 0,81%-hoz
- nem gondoltam volna, de lett telitalálat a Tisza mandátumainál, @Tactful Cactus megjósolta az áradást (az más kérdés, hogy kétpárti parlamentet tippelt)
- a Fidesz 52 helyes végeredményéhez @Bruce volt a legközelebb (57)
- a Mi Hazánk 6 mandátumát kb olyan nehéz volt megjósolni, mint azt, hogy megtartják a választást
köszönöm a figyelmet, találkozunk 4(?) év múlva
Szerkesztette: Löfli

https://www.facebook.com/ArizonaCardinalsHungary/
"Az életről sok mindent gondolok én jómagam is."
"Én nem gondolok semmit, uram."
Don't blink!
2 hónapja
Ez nem tudom, hogy jön ide. De ok.Eddig nem az volt a szöveg, hogy nem a szektakiépítés a cél és a NER továbbvitele, hanem MP 'eszközként' való felhasználása és a kritikusnak tűnő gondolkodás gyakorlatba ültetése? Mert az eufória után eddig leginkább az jön le, hogy már a kétpártrendszer is sok és inkább kéne egy, talán még nem kötelező választási részvétellel aztán a kör be is zárul!Hát nem szeretted volna ezt az eredményt és eddigis nyílt kritikusa voltál MP-nek, gondoltam maradsz is így végre valaki ellenzéki szerepben lehet.Ender felocsúdott a választási csalódásból?He?
Végülis mindig szükség van ellenzékre. 😊
Toca
ender1112
Toca
VanillaSky
Én örülnék ha lenne másik vagy akár több erő is és annak is, hogy ez a 2/3-azódás kifutna végre.
Reméljük a rendszerváltás ezt is elhozza.