Politika
68 feliratkozó
2 hónapja
Az oké (na jó, nem annyira), hogy a vagyont átcsatornázzák magántőkealapokba és mondjuk ott megvan, hogy ki vagy kik a tulajdonosok, de hogyan lesz a pénz visszaszerezve?hang.hu/belfold/mintegy-44-milliard-forintot-vontak-ki-egy-kisebb-meszaros-cegbol-az-oligarcha-magantokealapjaba-187667Ja, csak ez meg olyan, hogy ha és amennyiben mondjuk a pénz eltűnik, akkor még pénzügyi bűncselekményekkel is majd őket terhelni, mert azért viszonylag nehéz ezeket megmagyarázni. Most én értem, hogy ez majd egy 2027. eleji probléma lesz, de azért én annyira nem lennék biztos benne, hogy az MNB felügyeleti szerv része ehhez asszisztálni fog hosszútávon, főleg hogy ennek a leválasztás az MNB-ről egyébként csak a parlamenten múlik, hiszen a PSZF nem eredendően a MNB része...
Elkövetkezendő időszakban ebből még lesz egy pár.
Lúdas Solymi
Szóval, ahogy ügyfeleknek is szoktam mondani, én elmondom, leírom a valóságot, a döntést nekik kell meghozni.
Gyurma Pappa
És hogyan lesz Récsöltől meg TIborcztól visszaszedve?
Vagy ők most ne legyen annyira nyugodtak Ámerikában, hogy apu már nem barátja a narancsfejnek?
Szerkesztette: Lúdas Solymi
2 hónapja
Annak, aki ott él, mégis sokat jelent.A székely himnusz és az agyhalott nacionalisták között azért van különbség.Mi a különbség?
somoskovig
Egy tipikus giccses, nacionalista műdal az 1920-as évekből.
Őszentsége Sobri Jóska
2 hónapja
A székely himnusz és az agyhalott nacionalisták között azért van különbség.Mi a különbség?
somoskovig
Egy tipikus giccses, nacionalista műdal az 1920-as évekből.
2 hónapja
Én sokáig azt hittem, ez valami ősi dal, aztán megtudtam, hogy a 20-as években irták.A székely himnusz és az agyhalott nacionalisták között azért van különbség.Vagy maradhatnának csak a magyar himnusznál, de az agyhalott nacionalistáknak az már kevés, és a Tisza ezeknek játszik.telex.hu/belfold/2026/04/17/magyar-peter-orszaghaz-parlamenti-partok-egyeztetesÉrtem, hogy jobb lenne, ha az Internacionálét enekelnek el, de MP még mindig jobboldali populista.
"Magyar Péter azt is elmondta, hogy a Mi Hazánk kérésére az új kormány a Szent Korona előtt tesz majd esküt, és a magyar himnusz mellett a székely himnusz is elhangzik majd."
Tudom-tudom, ez csak a választási kampány, győzelem után majd más... várjunk csak, úgy érzem, valami nem stimmel 😀
(Egyébként sok minden más is van itt, érdemes elolvasni, szvsz.)
ender1112
somoskovig
Mondjuk ehhez a parlamenthez ez egy tökéletes bemutatkozás 😊
ender1112
Pl. én aztán elég messze vagyok a nagymagyar nemzettudattól, pláne bármilyen vallásosságtól, de életem egyik meghatározó élménye volt, amikor 16 évesen Erdélyben osztálykirándultunk, és valahogy úgy alakult, hogy több kis faluban is pont mise idején tévedtünk be a templomba. Emlékeim szerint a misék többsége a magyar himnusszal kezdődött és a székellyel végződött. Nem lettem tőle irredenta, de megértettem, hogy nekik miért tartozik össze baromira a két dolog, és mennyire fontos a magyarságuk megőrzésében.
somoskovig
Ha Polymarketen lehetne fogadni, akkor megtenném, hogy a következő (2030-as) miniszterelnöki eskütételen már a Nélküled is el lesz énekelve.
Zsebi, Pilla, Szuszi, Pizsi, Pulcsi, Bolka, Bendegúz, Tihamér, Lolka és Pacsi
2 hónapja
Azért addig ne jussunk el, hogy a Nélküledet is eléneklik. 😀de akkor írjunk egy dalt a felvidékieknek és a vajdaságiaknak isA székely himnusz és az agyhalott nacionalisták között azért van különbség.Vagy maradhatnának csak a magyar himnusznál, de az agyhalott nacionalistáknak az már kevés, és a Tisza ezeknek játszik.telex.hu/belfold/2026/04/17/magyar-peter-orszaghaz-parlamenti-partok-egyeztetesÉrtem, hogy jobb lenne, ha az Internacionálét enekelnek el, de MP még mindig jobboldali populista.
"Magyar Péter azt is elmondta, hogy a Mi Hazánk kérésére az új kormány a Szent Korona előtt tesz majd esküt, és a magyar himnusz mellett a székely himnusz is elhangzik majd."
Tudom-tudom, ez csak a választási kampány, győzelem után majd más... várjunk csak, úgy érzem, valami nem stimmel 😀
(Egyébként sok minden más is van itt, érdemes elolvasni, szvsz.)
ender1112
somoskovig
Mondjuk ehhez a parlamenthez ez egy tökéletes bemutatkozás 😊
ender1112
Pl. én aztán elég messze vagyok a nagymagyar nemzettudattól, pláne bármilyen vallásosságtól, de életem egyik meghatározó élménye volt, amikor 16 évesen Erdélyben osztálykirándultunk, és valahogy úgy alakult, hogy több kis faluban is pont mise idején tévedtünk be a templomba. Emlékeim szerint a misék többsége a magyar himnusszal kezdődött és a székellyel végződött. Nem lettem tőle irredenta, de megértettem, hogy nekik miért tartozik össze baromira a két dolog, és mennyire fontos a magyarságuk megőrzésében.
somoskovig
meg akkor menjen az angol himnusz is a londonba kényszerültek számára ...
Negritis, a vajda
2 hónapja
de akkor írjunk egy dalt a felvidékieknek és a vajdaságiaknak isA székely himnusz és az agyhalott nacionalisták között azért van különbség.Vagy maradhatnának csak a magyar himnusznál, de az agyhalott nacionalistáknak az már kevés, és a Tisza ezeknek játszik.telex.hu/belfold/2026/04/17/magyar-peter-orszaghaz-parlamenti-partok-egyeztetesÉrtem, hogy jobb lenne, ha az Internacionálét enekelnek el, de MP még mindig jobboldali populista.
"Magyar Péter azt is elmondta, hogy a Mi Hazánk kérésére az új kormány a Szent Korona előtt tesz majd esküt, és a magyar himnusz mellett a székely himnusz is elhangzik majd."
Tudom-tudom, ez csak a választási kampány, győzelem után majd más... várjunk csak, úgy érzem, valami nem stimmel 😀
(Egyébként sok minden más is van itt, érdemes elolvasni, szvsz.)
ender1112
somoskovig
Mondjuk ehhez a parlamenthez ez egy tökéletes bemutatkozás 😊
ender1112
Pl. én aztán elég messze vagyok a nagymagyar nemzettudattól, pláne bármilyen vallásosságtól, de életem egyik meghatározó élménye volt, amikor 16 évesen Erdélyben osztálykirándultunk, és valahogy úgy alakult, hogy több kis faluban is pont mise idején tévedtünk be a templomba. Emlékeim szerint a misék többsége a magyar himnusszal kezdődött és a székellyel végződött. Nem lettem tőle irredenta, de megértettem, hogy nekik miért tartozik össze baromira a két dolog, és mennyire fontos a magyarságuk megőrzésében.
somoskovig
meg akkor menjen az angol himnusz is a londonba kényszerültek számára ...
The Stronger you become, the Weaker you really are.
I wanted Champ to be champ!
2 hónapja
telex.hu/belfold/2026/04/17/magyar-peter-orszaghaz-parlamenti-partok-egyeztetesVegülis most, hogy mindenki leszavazott MP-re, ezzel az igazi siker megvalósult, Orbán off, már nyugodtan lehet fanyalogni, fikázni, kritizálni, a nem tetsző dolgait górcső alá venni, hiszen nem egy szekta vagyunk, ő meg nem egy tökeletes ember.
"Magyar Péter azt is elmondta, hogy a Mi Hazánk kérésére az új kormány a Szent Korona előtt tesz majd esküt, és a magyar himnusz mellett a székely himnusz is elhangzik majd."
Tudom-tudom, ez csak a választási kampány, győzelem után majd más... várjunk csak, úgy érzem, valami nem stimmel 😀
(Egyébként sok minden más is van itt, érdemes elolvasni, szvsz.)
ender1112
De őszintén kérdezem tőled, hogy mi ennek most az értelme?
A 2010-es években is ezt kérdeztem az Orbánra fröcsögőktől, hogy minek teszik, majd legközelebb ellene szavaznak, ennyi a mi dolgunk ezzel, de ott az lett a számomra akceptálható válasz, hogy a frusztrációt így ventillálják ki.
De MP még csak egy hete nyert egy választást, amivel leváltott egy monolitnak tűnő állampartot, ráadasul úgy, hogy nulla más alternatíva volt, aminek ez sikerülhetett volna, a legtöbb ember meg ennek örül, te meg egy hét alatt befrusztrálódtál?
Számomra is nevetséges ez az avétos szentkoronázas meg székelyhimnuszozás (bár politikailag logikus), de ez a "valami nem stimmel" attitűdöd olyan, mintha 56 decemberében egy sikeres forradalom után azzal jönnél, hogy "gyanús nekem ez a Nagy Imre, nem volt ez komcsi véletlenül?!"
2 hónapja
A székely himnusz és az agyhalott nacionalisták között azért van különbség.Vagy maradhatnának csak a magyar himnusznál, de az agyhalott nacionalistáknak az már kevés, és a Tisza ezeknek játszik.telex.hu/belfold/2026/04/17/magyar-peter-orszaghaz-parlamenti-partok-egyeztetesÉrtem, hogy jobb lenne, ha az Internacionálét enekelnek el, de MP még mindig jobboldali populista.
"Magyar Péter azt is elmondta, hogy a Mi Hazánk kérésére az új kormány a Szent Korona előtt tesz majd esküt, és a magyar himnusz mellett a székely himnusz is elhangzik majd."
Tudom-tudom, ez csak a választási kampány, győzelem után majd más... várjunk csak, úgy érzem, valami nem stimmel 😀
(Egyébként sok minden más is van itt, érdemes elolvasni, szvsz.)
ender1112
somoskovig
Mondjuk ehhez a parlamenthez ez egy tökéletes bemutatkozás 😊
ender1112
Pl. én aztán elég messze vagyok a nagymagyar nemzettudattól, pláne bármilyen vallásosságtól, de életem egyik meghatározó élménye volt, amikor 16 évesen Erdélyben osztálykirándultunk, és valahogy úgy alakult, hogy több kis faluban is pont mise idején tévedtünk be a templomba. Emlékeim szerint a misék többsége a magyar himnusszal kezdődött és a székellyel végződött. Nem lettem tőle irredenta, de megértettem, hogy nekik miért tartozik össze baromira a két dolog, és mennyire fontos a magyarságuk megőrzésében.
2 hónapja
Vagy maradhatnának csak a magyar himnusznál, de az agyhalott nacionalistáknak az már kevés, és a Tisza ezeknek játszik.telex.hu/belfold/2026/04/17/magyar-peter-orszaghaz-parlamenti-partok-egyeztetesÉrtem, hogy jobb lenne, ha az Internacionálét enekelnek el, de MP még mindig jobboldali populista.
"Magyar Péter azt is elmondta, hogy a Mi Hazánk kérésére az új kormány a Szent Korona előtt tesz majd esküt, és a magyar himnusz mellett a székely himnusz is elhangzik majd."
Tudom-tudom, ez csak a választási kampány, győzelem után majd más... várjunk csak, úgy érzem, valami nem stimmel 😀
(Egyébként sok minden más is van itt, érdemes elolvasni, szvsz.)
ender1112
somoskovig
Mondjuk ehhez a parlamenthez ez egy tökéletes bemutatkozás 😊
2 hónapja
telex.hu/belfold/2026/04/17/magyar-peter-orszaghaz-parlamenti-partok-egyeztetesUtána pedig megnèzik a Hòfeherke ès a majdnem 7 Mi Hazànkos Törpèt!
"Magyar Péter azt is elmondta, hogy a Mi Hazánk kérésére az új kormány a Szent Korona előtt tesz majd esküt, és a magyar himnusz mellett a székely himnusz is elhangzik majd."
Tudom-tudom, ez csak a választási kampány, győzelem után majd más... várjunk csak, úgy érzem, valami nem stimmel 😀
(Egyébként sok minden más is van itt, érdemes elolvasni, szvsz.)
ender1112
2 hónapja
telex.hu/belfold/2026/04/17/magyar-peter-orszaghaz-parlamenti-partok-egyeztetesÉrtem, hogy jobb lenne, ha az Internacionálét enekelnek el, de MP még mindig jobboldali populista.
"Magyar Péter azt is elmondta, hogy a Mi Hazánk kérésére az új kormány a Szent Korona előtt tesz majd esküt, és a magyar himnusz mellett a székely himnusz is elhangzik majd."
Tudom-tudom, ez csak a választási kampány, győzelem után majd más... várjunk csak, úgy érzem, valami nem stimmel 😀
(Egyébként sok minden más is van itt, érdemes elolvasni, szvsz.)
ender1112
2 hónapja
telex.hu/belfold/2026/04/17/magyar-peter-orszaghaz-parlamenti-partok-egyeztetes"Magyar Péter azt is elmondta, hogy a Mi Hazánk kérésére az új kormány a Szent Korona előtt tesz majd esküt, és a magyar himnusz mellett a székely himnusz is elhangzik majd."
Tudom-tudom, ez csak a választási kampány, győzelem után majd más... várjunk csak, úgy érzem, valami nem stimmel 😀
(Egyébként sok minden más is van itt, érdemes elolvasni, szvsz.)
2 hónapja
hang.hu/belfold/mintegy-44-milliard-forintot-vontak-ki-egy-kisebb-meszaros-cegbol-az-oligarcha-magantokealapjaba-187667Ja, csak ez meg olyan, hogy ha és amennyiben mondjuk a pénz eltűnik, akkor még pénzügyi bűncselekményekkel is majd őket terhelni, mert azért viszonylag nehéz ezeket megmagyarázni. Most én értem, hogy ez majd egy 2027. eleji probléma lesz, de azért én annyira nem lennék biztos benne, hogy az MNB felügyeleti szerv része ehhez asszisztálni fog hosszútávon, főleg hogy ennek a leválasztás az MNB-ről egyébként csak a parlamenten múlik, hiszen a PSZF nem eredendően a MNB része...
Elkövetkezendő időszakban ebből még lesz egy pár.
Lúdas Solymi
Szóval, ahogy ügyfeleknek is szoktam mondani, én elmondom, leírom a valóságot, a döntést nekik kell meghozni.

2 hónapja
hang.hu/belfold/mintegy-44-milliard-forintot-vontak-ki-egy-kisebb-meszaros-cegbol-az-oligarcha-magantokealapjaba-187667Elkövetkezendő időszakban ebből még lesz egy pár.
2 hónapja
Nem sok kellett a 143-hoz..... Hahn Endre bá tud valamit.....
Draft

2001-2003-2004-2014-2016-2018
2 hónapja
Az öcsi edzőnek is hülye volt szegény. Peti legalább abban megütött egy szintet.Kaposváron az egyik agyhalott, Dér Tamás írja hogy megújulás kell és ezt a választást nem a tisza nyerte meg, hanem ők vesztették el. A luxizás és korrupció nem jó, ez baj volt szerinte. Ahogy az arrogáns viselkedés is.Azért a tanárok mentségére szóljon, hogy Dér öcsi csak tornatanár 😊 Kaposváron ez ilyen politikai elvárás, lásd meg Stickel Petyusz. 😊
DE!!!
Gelencsért nem említi, hogy takarodjon a búsba, aki mindegyiket kimerítette. Országosan sem mond neveket, kinek a luxizására és korrupciójára gondol. Ahogy abban sem kételkedem, ha nyertek volna ugyanennyi szavazattal, akkor nem a tisza veszti el, hanem fényes győzelmet aratott a fidesz.
60+ éves, szánalmas digitális tartalmakat gyártott, tanárként hazudott ezekben folyamatosan. És nem érti mit jelent a megtisztulás, újjáépítés. Kurvára nem akar egyik se hátralépni ezek közül, csak mantráznak valamit, ami közben tök üres szólam lesz.
topin
somoskovig
2 hónapja
Szerintetek be fog ülni OV a parlementbe? Azt érzem hogy nem fog. Az összes régi öregnek is hasonló lesz a sorsa.Ha marad úgy a parlament, ahogy most van, akkor szerintem papíron beül simán. Ha esetleg változtatnak és mondjuk néha be is kell járni a fizetésért, akkor nem fog, nincs neki már ahhoz türelme, hogy végigülje a s(z)avazást...
Nomac
THIS ONE'S FOR PAT!!!!!!!!
A gyász első fázisaRuff Bálint
2 hónapja
Srácok, életem legnagyszerűbb eredménykövetője volt ez. Köszi a hozzászólásokat, mémeket rég nevettem ennyit.S mèg a
Tactful Cactus
2 hónapja
Srácok, életem legnagyszerűbb eredménykövetője volt ez. Köszi a hozzászólásokat, mémeket rég nevettem ennyit.
P-A-N-I-C
LaFleurt a kávé!
2 hónapja
Zala 2-ben érdemes volt újraszámoltatni. A végére több, mint 2000-rel nyert a tiszás képviselő.szerintem mindig van értelme újraszámoltatni, mert csak erősíti a végeredményt és csökkenti a hiba lehetőségeket
shagi0206
persze nyilván kérdés hogy van-e értelme akkor amikor még nem fix a végeredmény, de ez egy másik témakör
The Stronger you become, the Weaker you really are.
I wanted Champ to be champ!
2 hónapja
Zala 2-ben érdemes volt újraszámoltatni. A végére több, mint 2000-rel nyert a tiszás képviselő.
2 hónapja
Elég jó kis összegzés az elmúlt napok és évek történéseiről.youtu.be/1juGHmsDtK8?si=K4SI29r-AqHZhPiQ
2 hónapja
24.hu/belfold/2026/04/18/hadhazy-akos-hatvanpuszta-zebra-meszaros-lorinc-vadasztarasag/
Hol vannak a zebráááák
warr_b
Cserebírók, Fail Mary stb.
P-A-N-I-C
LaFleurt a kávé!
2 hónapja
VanillaSky
1 696
Jámbor AndrásEz egy megfelelő széljegyzet a Válasz - Zsuppán mellett - leggyengébb tagjának!
Reggel óta gondolkodom, hogy megírjam ezt. Kétszer megírtam, kitöröltem, de most mégis megnyomom azt az "entert".
Olvasom Stumpf András cikkét a Válasz Onlineon, amiben lényegében a Partizánt és a Telexet kárhoztatja, hogy az áldozatok helyett a bűnözőket szerepeltetik. Nagyon sok részben egyetértek, hiszen két napja én írtam meg és mondtam el egy videóban ugyanezt. Csak én tettem különbségeket. Mert fontosak.
De az a pont, amiben az idegenügynöközés van mint a rendszer bűne felidézve Gulyás Mártonnal szemben, hogy ezt ő nem veszi komolyan, és nem csap le ezért, az abszurd. Főleg ott leírva.
Ugyanis én emlékszem, amikor még a Heti Válasz és talán Stumpf András is sorosügynöközött minket Gulyás Mártonnal. És nem tekinteném azokat a cikkeket ma sem ténycikknek. A következményeiről a sorosistának bélyegezett civileknél annak a gyülöletkampánynak beraktam egy linket kommentbe.
És félreértés ne essen, én ezt már rég megbocsátottam. Amikor bezáratták a Heti Választ, nekrológot írtam, amikor elindult a Válasz Online, mindenkit a támogatására buzdítottam, mert kell szabad sajtó. És az talán lényegtelen is, én mit gondolok, hiszen tény: az Orbán-rendszer sokszorosan megpróbálta Stumpf András és a Válasz szerkesztőségének életét tönkretenni. Ez tény. És igen, ők is a rendszer ellenzékei, aldozatai lettek.
Nincs és nem is lehet kifogásom a Válasz Online szerkesztőinek tisztessége kapcsán, és nem is áldozatversenybe szeretnék belemenni, hogy „bibibí, nekem már 2014 arról szóltak a napjaim, hogy rettegek”.
Mert emlékszem arra a pontra, amikor vártuk, milyen hazugságot hoz majd ki a Heti Válasz új száma.
Amikor vártuk, mikor jön ki a hatóság a Krétakörbe, amikor valaki annyira berezelt, hogy a teljes magyar sajtót értesítette, hogy most csaptak le ránk.
Pedig szerencsére csak hónapokkal később. Emlékszem az autókra, amik követték Marcit és Füzessi Kareszt a Netadós tüntetések szervezésekor.
Emlékszem, amikor egy újságíró ismerősöm jelezte nekem, hogy szolgálati megfigyelés alatt állunk, és amikor egy ügyvéd ismerősöm ugyanezt pár nappal később – úgy, hogy teljesen más forrásból tudták ezt meg.
Mert a szolgálatok szerint az alkotmányos rend megdöntésére készültünk. Vicc.
Mert igen, az a csapat ott nem adta fel a kormányzati propaganda és a hatóságok támadásai után, hanem megszervezte a magyar ellenzék 2010 és 2024 közötti legikonikusabb tüntetéseit.
És persze arra is emlékszem hogyan lett a Telex, hogyan folytogatták őket még Indexként evről-évre, honapról, hónapra, naprol napra, hogy a végén kihúzzák alóluk egy evtized nyomasztása után a lapjukat.
És hogyan állt fel egy szerkesztőség és mondta azt, hogy nem megyünk bele a kollaborációba a rendszerrel. Így lett a Telex.
De végső soron csak azt akarom írni, hogy van különbség Gulyás Márton Deák Dániel interjúja, és a Telex Ferencz Orsolya interjúja között. Az elsőben saját bűneivel szembesítve van Deák Dániel, a másodikban meg Ferencz Orsolya visszakérdezés nélkül relativizálhatja az Orbán-rendszer bűneit.
Vagy akkor az is hiba volt, hogy Navracsics Tibort meginterjúvolta Benyó Rita? Szerintem nem.
Igen, én is hiányolom az áldozatok sztorijait, én is túlzásnak tartom a bűnösök szó nélkül hagyását, de speciel Gulyás Márton és a Partizán nem csupán hőse az Orbán-rendszer elleni küzdelemnek, hanem áldozata is. Olyan hősei és aldozatai, akik leginkább teret adtak az elmúlt 8 évben arra, hogy az áldozatok legalább beszélhessenek valahol.
Ne öntsük ki az indulatunkkal a tiszta vizet is!
"Száz ismétlés, heti három éjszaka, négy éven keresztül gondolta Bernard Marx, a hipnopédiaspecialista. Hatvankétezer-négyszáz ismétlés, és az állítás igazsággá válik. Idióták!"
2 hónapja
Ejnye Petikèm hát neked semmi nem elèg 😏Nem vagyok benne biztos, de ha ezt behúzza a Tisza akkor listán buknak egyet, nem?
telex.hu/belfold/2026/04/18/agh-peter-vas-varmegye-magyar-peter-strompova-viktoria
dande2