Politika
68 feliratkozó
2 hónapja
Ejnye Petikèm hát neked semmi nem elèg 😏telex.hu/belfold/2026/04/18/agh-peter-vas-varmegye-magyar-peter-strompova-viktoria
2 hónapja
2 hónapja
Nem akarok nagyon ilyen egymás mellett elbeszélő diskurzust de amikor a Bizottság minimum jogilag border line megoldásokat talált ki h mikre terjesztik a pénzek befagyasztását akkor de az beavatkozás. Ezerszer meg lett énekelve hogy voltak olyan döntések amiken meglepődött a magyar kormány is hogy bizonyos forrásokat befagyasztanak mert azt nem olvastak ki a jogszabályokbol (ugye Erasmus talán a leghíresebb ebben).Persze, hogy azért. De a nyomás és a beavatkozás két külön dolog, és ha ez összekeveredik, az ugyanaz a fogalmi angolnázás, mint amit a Deák Dani csinált a minap, amikor egyik mondatban azt mondja, hogy védi az informátorait mert újságírói kötelessége, majd a következő mondatban meg azt mondja, hogy ő nem újságíró.Naiv vagy sztem ebben.Ez nem igaz. A beleszólás akkor lett volna igaz, ha a CÉLJA lett volna az, hogy beleszóljanak az itteni folyamatokba. Ha AZÉRT vonták volna meg őket, hogy Orbánnak keresztbe tegyenek. Csakhogy erről szó nincs. Az EU sok-sok évig teljesen jól elvolt Orbánnal, néha nevetve arcon paskolták, hogy hello dictator és ennyi. A pénzeket azért kezdték megvonni, mert botrányos módon és mértékben ellkezdték elcsatornázni a céloktól. Csak annyit kellett volna csinálni, hogy az elcsatornázást eltűrhető mértéken tartják, és simán jöhetett volna továbbra is. De a NER olyan éhes lett már, hogy erre se voltak hajlandók. Úgyhogy nem, nem az EU szólt bele a mi ügyeinkbe, hanem a NER saját maga okozta magának.nézed és nem hiszed el, hogy ekkora orbitális bukta után TALÁN szembenéznek magukkal és belátják, hogy TALÁN ők hibáztak...akor jön ez. midenki más a hibás, de ők nem. meg az a fene nagy egyenetlen terep az. pusztuljanak ki.Amúgy népszerűtlen leszek de azzal h az EUs forrásokat megvonták azzal az EU igenis markánsan beleszólt a magyar gazdasag helyzetébe. Nyilván tettek ezért Orbánék de ez a része amit Balázs mond az valid. Viszont azt nem mertek fel hogy rossz lóra tettek amikor azt hittek h majd azokat a forrásokat kipotoljak keleti tőkéből.
Összevissza halandzsázik ez a fasz a közösségi média cenzúrájáról, meg a külföldi befolyásról. A kurva anyád, Bazsi.
— Pete (@splendid_pete) April 17, 2026
Lőrincnek 400 milliárd volt a vagyona 2022-ben, Tiborcznak 45 milliárd. Most Lőrincnek 1 800 milliárd, Tiborcznak 210 milliárd. Eközben a kumulatív infláció 53%… pic.twitter.com/Xaj4ElJKPX
petey
csebi
peterk2005 udvari bolond
Azért vontak meg h nyomást gyakoroljanak Orbánra. Mivel ez nem sikerült ezért tovább is vittek hogy ne maradjon Orbán.
csebi
Orbán lopta a közösségének szánt "szociális tüzifát" és iskolatejet. Emellett egyre gyakrabban lyukasztgatta ki a közösségi kombájn vagy éppen a polgárvédelmis kocsi kerekét. Ő kezdte, nem a közösség, és megjött rá a reakció. Nyomás gyakorlás formájában természetesen. De ne angolnázzuk ezt ki beavatkozásnak minőstíve, úgy téve, mintha a tüzifa lopás és a többi meg se történt volna.
peterk2005 udvari bolond
Szóval nem angolnazas.
Alapvetően sztem ezzel olyan hatalmas gond nincs is mert hat az EU is egy politikai aktor és még igyis jóval kevésbé avatkozott bele mint más külföldi aktorok mint USA, Oroszország pl.
Ha meg akarjuk védeni a demokráciánkat, újra kell épitenünk azokat a normákat, amelyek egykor védelmezték. Ám ennel többet kell tennünk. E normákat ki kell terjesztenünk úgy, hogy egy sokszínű társadalom minden tagja számára elerhetők legyenek.
2 hónapja
Kaposváron az egyik agyhalott, Dér Tamás írja hogy megújulás kell és ezt a választást nem a tisza nyerte meg, hanem ők vesztették el. A luxizás és korrupció nem jó, ez baj volt szerinte. Ahogy az arrogáns viselkedés is.Azért a tanárok mentségére szóljon, hogy Dér öcsi csak tornatanár 😊 Kaposváron ez ilyen politikai elvárás, lásd meg Stickel Petyusz. 😊
DE!!!
Gelencsért nem említi, hogy takarodjon a búsba, aki mindegyiket kimerítette. Országosan sem mond neveket, kinek a luxizására és korrupciójára gondol. Ahogy abban sem kételkedem, ha nyertek volna ugyanennyi szavazattal, akkor nem a tisza veszti el, hanem fényes győzelmet aratott a fidesz.
60+ éves, szánalmas digitális tartalmakat gyártott, tanárként hazudott ezekben folyamatosan. És nem érti mit jelent a megtisztulás, újjáépítés. Kurvára nem akar egyik se hátralépni ezek közül, csak mantráznak valamit, ami közben tök üres szólam lesz.
topin
2 hónapja
Tök szimpatikus, hogy tegnap/ma/holnap a Tisza egyéni jelöltek megint kimennek pultozni, megköszönni, találkozni a szavazókkal, ilyesmi.Így kell csinálni. Így tudsz valódi kapcsolatot kiépíteni és fenntartani a választókkal. Nem pedig a hivatalos havi egy óráig tartó képviselői fogadoorara ahol imádkozik a képviselő h ne jöjjön senki.
somoskovig
Ha meg akarjuk védeni a demokráciánkat, újra kell épitenünk azokat a normákat, amelyek egykor védelmezték. Ám ennel többet kell tennünk. E normákat ki kell terjesztenünk úgy, hogy egy sokszínű társadalom minden tagja számára elerhetők legyenek.
2 hónapja
24.hu/belfold/2026/04/18/hadhazy-akos-hatvanpuszta-zebra-meszaros-lorinc-vadasztarasag/Hol vannak a zebráááák

Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
"I don't break the horizon
I erase it when I'm born"
2 hónapja
remélem a börtönmeccseken majd bíráskodhatIsmerem, játékvezető kollégám volt. 😀 Búcsúi, tehát a szombathelyi körzetben lakik, Ágh Péter körzetéhez semmi köze
Nekem a Magyar Péter nevű független tűnt most fel. Tuti trollkodásból indult 😀
shagi0206
Nandito
https://www.facebook.com/reel/904335682614253
¯\_(ツ)_/¯ Csak egészség legyen, meg kerozin a repcsibe!
2 hónapja
szerintem ebbe a sormintába tökéletesen beleillenek, mint "emblematikus" figurákAzért amikor valaki magát "emblematikus figurának" nevezi, ott már szerintem a pszichiátriának lenne munkája...Tudják már hogy indul az út a börtönbe program 😀Ja mert ez is megvolt eddig ugyanugy. Vittek be újságírókat kihallgatásra sőt elzárva is voltak. Ahogy parlamenti képviselőt is ítéltek el. Csak eddig ti csináltatok Kálmánt.
www.reddit.com/r/hungary/comments/1sordc6/bety%C3%A1r_id%C5%91szak_j%C3%B6n_k%C3%A1lm%C3%A1n/
Nomac
csebi
StormST
2 hónapja
Akkor véglegesek a mandátumok? Löfli, jöhet a tippelés értékelés!

Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
"I don't break the horizon
I erase it when I'm born"
2 hónapja
Kaposváron az egyik agyhalott, Dér Tamás írja hogy megújulás kell és ezt a választást nem a tisza nyerte meg, hanem ők vesztették el. A luxizás és korrupció nem jó, ez baj volt szerinte. Ahogy az arrogáns viselkedés is.DE!!!
Gelencsért nem említi, hogy takarodjon a búsba, aki mindegyiket kimerítette. Országosan sem mond neveket, kinek a luxizására és korrupciójára gondol. Ahogy abban sem kételkedem, ha nyertek volna ugyanennyi szavazattal, akkor nem a tisza veszti el, hanem fényes győzelmet aratott a fidesz.
60+ éves, szánalmas digitális tartalmakat gyártott, tanárként hazudott ezekben folyamatosan. És nem érti mit jelent a megtisztulás, újjáépítés. Kurvára nem akar egyik se hátralépni ezek közül, csak mantráznak valamit, ami közben tök üres szólam lesz.
2 hónapja
Tök szimpatikus, hogy tegnap/ma/holnap a Tisza egyéni jelöltek megint kimennek pultozni, megköszönni, találkozni a szavazókkal, ilyesmi.Patkány probál kiúszni a süllyedő hajóról, miközben önmosdat… Okádék
Ellenben kevés gyomorforgatóbb dolog van, mint ezek a Király Nóra féle senkik, akik persze végigtolták a kampányt a fejbelövős AI videótól kezdve, Budapest bombázásán keresztül az összes baromsággal, de most persze már nagyon mondják, hogy ők nem is így akarták… Gajdics legalább önazonos féreg 😊
somoskovig
2 hónapja
Szerintem nem hitte el. De ekkora tömeggel, úgy hogy a renvédelmi szervekben is 80-20 vagy 70-30-ban a masik oldalon állnak az emberek nem volt választása.A söprés az ilyen. Ha jön a cunami, az visz mindent.Torz valóság érzékelés. Elhitte, hogy ő szarja a passzát szelet, neki csak akarnia kell és fordíthat.
Engem jobban meglep, hogy 11 oevk-t egyáltalán el tudott vinni a Fidesz.
És tovabbra se hagy nyugodni az a kérdés, hogy ugyan mi a retkes faszért engedte ezt a választást így Orbán?!
Miért nem nyúlt bele legalább a választási rendszerbe, hogy arányosabb legyen, még jól is nézett volna ki tavaly, mintha konszolidálni akarna? Vagy bárhogy máshogy, ami meg belefér ebbe az illiberális "választási autokráciába".
Mert ezzel nem simán "elvesztett egy választást", hanem a teljes legendáját, legacyjét fullra lenullázta.
Őszentsége Sobri Jóska
peterk2005 udvari bolond
2 hónapja
Tök szimpatikus, hogy tegnap/ma/holnap a Tisza egyéni jelöltek megint kimennek pultozni, megköszönni, találkozni a szavazókkal, ilyesmi.Ellenben kevés gyomorforgatóbb dolog van, mint ezek a Király Nóra féle senkik, akik persze végigtolták a kampányt a fejbelövős AI videótól kezdve, Budapest bombázásán keresztül az összes baromsággal, de most persze már nagyon mondják, hogy ők nem is így akarták… Gajdics legalább önazonos féreg 😊
2 hónapja
“A gyár a mienk, úgyhogy vigyük is haza!”“Az nem korrupció, ha magyar vállalkozó nyer.”Ezt én úgy hallgatom mindig történetmesélésekkor, hogy amit nem visznek ki az országból, az nem lopás.
- Bayer Zsolt
resistance is futile
Mikey
2 hónapja
Szerintetek be fog ülni OV a parlementbe? Azt érzem hogy nem fog. Az összes régi öregnek is hasonló lesz a sorsa.
2 hónapja
Hát, ez alapján ő sem fog sokáig orvoslást gyakorolni, vagy ilyen miatt nem veheti el az orvosi kamara tőle?Úgy tűnik, hogy meghackelhették az oldalt. Ekkora hülyeséget én nem is feltételezek a dokitól.
444.hu/2026/04/17/egy-maganklinika-a-honlapjan-jelzi-hogy-a-vezeto-orvosa-mostantol-nem-lat-el-tiszas-pacienseket
AI szerint könnyen mehet a levesbe:
Eltiltás/Felfüggesztés: Ha az orvos tevékenysége során kirekesztő módon jár el, az betegjogi panaszhoz, etikai eljáráshoz, végső soron pedig a működési engedély felfüggesztéséhez vagy visszavonásához vezethet, amelyet az illetékes hatóság (OKFŐ - Országos Kórházi Főigazgatóság) végez [5.5, 5.6].
bogjosi
Ha már szóba jött, én inkább a fordítottját tartom valószínűbbnek. Hogy majd a betegek fognak magánklinikákat ignorálni azért, mert szerintük benyaltak a fidesznek. Sajnos, mert ez mindkét irányban szomorú (és ismételten jelzi, hogy mennyire rohadtul megérett a helyzet már a váltásra).


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
2 hónapja
A söprés az ilyen. Ha jön a cunami, az visz mindent.Torz valóság érzékelés. Elhitte, hogy ő szarja a passzát szelet, neki csak akarnia kell és fordíthat.
Engem jobban meglep, hogy 11 oevk-t egyáltalán el tudott vinni a Fidesz.
És tovabbra se hagy nyugodni az a kérdés, hogy ugyan mi a retkes faszért engedte ezt a választást így Orbán?!
Miért nem nyúlt bele legalább a választási rendszerbe, hogy arányosabb legyen, még jól is nézett volna ki tavaly, mintha konszolidálni akarna? Vagy bárhogy máshogy, ami meg belefér ebbe az illiberális "választási autokráciába".
Mert ezzel nem simán "elvesztett egy választást", hanem a teljes legendáját, legacyjét fullra lenullázta.
Őszentsége Sobri Jóska


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
2 hónapja
Nekem ez az 55 Fideszes meg a hangoztatott 2,5 millió magyar is sok.Szerintem - 2010-el ellentétben, amikor a választásokra a maszop egy leeresztett labda volt már - most nem csak a Tisza, de a Fidesz is szavazatot maxolt. Más okból, de "normál" esetben én nem látom, hogy bármelyik is képes lenne megtartani ennyi szavazót 4 év múlva. De nyilván ezek csak üveggömbözések, rengeteg múlik azon, hogy milyen lesz a Tisza/MP kormány. Ha botrány botrány hátán, egymás haját tépik, az nyilván más helyzetet teremt majd. De "normál" négy évet - csak elfogadható, semmi extra, de nem is balhékkal terhelt - feltételezve, én most nem látom, hogy megfordulhatna a helyzet. A Fidesz óriási krízisben van, és nem látom, hogy Orbán fogságában ebből hogyan tudnának kimászni.
Értem én, hogy kétharmad, csak ugye a szavazótömeg az kb. nekik az alapjuk, így gondolhatják azt, hogy nincs itt akkora gáz a jövőre nézve, mert ez most egy protest szavazat volt, a bázis megvan, lehet tovább menni, megújulni, mint amit OV is mondott.
Persze, anyagi erőforrások hiányában ez nem lesz olyan egyszerű, de ne vessük még el ezt az opciót, mert itt elkezdhetik ők is a konszolidációt, hacsak addig nem dől ki a csontvázhadsereg a szekrényből.
Lúdas Solymi


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
2 hónapja
szép kis "tankcsapda"www.portfolio.hu/gazdasag/20260417/breking-a-tisza-kormany-donthet-a-kamatstop-es-az-arresstop-sorsarol-831376
mondjuk a felvezetés adja a propaganda szintjét
The Stronger you become, the Weaker you really are.
I wanted Champ to be champ!
2 hónapja
Seggnyalogato gyűlés a prosti srácok szervezésében youtu.be/kAAJd3aMnYg?is=ru_lgp-vYJNkpj0-
The Stronger you become, the Weaker you really are.
I wanted Champ to be champ!
2 hónapja
Persze, hogy azért. De a nyomás és a beavatkozás két külön dolog, és ha ez összekeveredik, az ugyanaz a fogalmi angolnázás, mint amit a Deák Dani csinált a minap, amikor egyik mondatban azt mondja, hogy védi az informátorait mert újságírói kötelessége, majd a következő mondatban meg azt mondja, hogy ő nem újságíró.Naiv vagy sztem ebben.Ez nem igaz. A beleszólás akkor lett volna igaz, ha a CÉLJA lett volna az, hogy beleszóljanak az itteni folyamatokba. Ha AZÉRT vonták volna meg őket, hogy Orbánnak keresztbe tegyenek. Csakhogy erről szó nincs. Az EU sok-sok évig teljesen jól elvolt Orbánnal, néha nevetve arcon paskolták, hogy hello dictator és ennyi. A pénzeket azért kezdték megvonni, mert botrányos módon és mértékben ellkezdték elcsatornázni a céloktól. Csak annyit kellett volna csinálni, hogy az elcsatornázást eltűrhető mértéken tartják, és simán jöhetett volna továbbra is. De a NER olyan éhes lett már, hogy erre se voltak hajlandók. Úgyhogy nem, nem az EU szólt bele a mi ügyeinkbe, hanem a NER saját maga okozta magának.nézed és nem hiszed el, hogy ekkora orbitális bukta után TALÁN szembenéznek magukkal és belátják, hogy TALÁN ők hibáztak...akor jön ez. midenki más a hibás, de ők nem. meg az a fene nagy egyenetlen terep az. pusztuljanak ki.Amúgy népszerűtlen leszek de azzal h az EUs forrásokat megvonták azzal az EU igenis markánsan beleszólt a magyar gazdasag helyzetébe. Nyilván tettek ezért Orbánék de ez a része amit Balázs mond az valid. Viszont azt nem mertek fel hogy rossz lóra tettek amikor azt hittek h majd azokat a forrásokat kipotoljak keleti tőkéből.
Összevissza halandzsázik ez a fasz a közösségi média cenzúrájáról, meg a külföldi befolyásról. A kurva anyád, Bazsi.
— Pete (@splendid_pete) April 17, 2026
Lőrincnek 400 milliárd volt a vagyona 2022-ben, Tiborcznak 45 milliárd. Most Lőrincnek 1 800 milliárd, Tiborcznak 210 milliárd. Eközben a kumulatív infláció 53%… pic.twitter.com/Xaj4ElJKPX
petey
csebi
peterk2005 udvari bolond
Azért vontak meg h nyomást gyakoroljanak Orbánra. Mivel ez nem sikerült ezért tovább is vittek hogy ne maradjon Orbán.
csebi
Orbán lopta a közösségének szánt "szociális tüzifát" és iskolatejet. Emellett egyre gyakrabban lyukasztgatta ki a közösségi kombájn vagy éppen a polgárvédelmis kocsi kerekét. Ő kezdte, nem a közösség, és megjött rá a reakció. Nyomás gyakorlás formájában természetesen. De ne angolnázzuk ezt ki beavatkozásnak minőstíve, úgy téve, mintha a tüzifa lopás és a többi meg se történt volna.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
2 hónapja
Vér fideszes a faszi. Kicsit több volt ez, mint trollkodás. Viszont bejött nekik, az tény.
Nekem a Magyar Péter nevű független tűnt most fel. Tuti trollkodásból indult 😀
shagi0206

2 hónapja
Évente kb 100+ ezer 65+ ember elveszik és kb 20.000+ új 18+ szavazó jön helyettük. A levél szavazás megszűnik ilyen formában, és a kint élők is könnyebben fognak szavazni, megszűnik az egyirányú propaganda is.
Nem automatikus hogy ez mindig a Tisza előnye lesz, de a Fideszé biztos hogy nem.☝🏻

