Újra működik a regisztráció és az email küldés a feliratkozott topikokra!

Politika

68 feliratkozó

2 hónapja
resistance is futile Las Vegas Raiders Michigan Wolverines 34 815
A zsidó mibenlét elsősorban származás alapú. Csak hogy pontosítsuk a dolgokat.
További jó birkózást.
szaba
Nem.
2 hónapja
resistance is futile Las Vegas Raiders Michigan Wolverines 34 815
" Én, mint bevallottam, nem értek ahhoz, amiről beszélek, de ez egyáltalán nem probléma számomra."

- Kövér László
2 hónapja
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 27 889 — Lucas Scott
KATA-t amúgy visszahozza MP?
Löfli
Remélem nem, az nekem havi nagyon sokba kerülne, majd 700 átalányadózó ügyféllel.
Gyurma Pappa
vegen kiderul, hogy te is abba a tarsadalmi retegbe tartozol, ami a sajat erdekeivel szemben szavaz ...
csebi
Ez csak a végén derül ki? Nem derült ki az elmúlt 6-7 évben, mióta aktívan irogatok ide, hogy én azért nem tartozom abba a kategóriába, akit elnyomott a NER 😊 (próbálták, de aztán rájöttek, hogy attól nem lesz több hozzáértő, hogy engem utálnak)
Gyurma Pappa
jo most mar tul komolyan vesszuk a viccet 😀 amugy attol meg h esetleg buksz 700 ugyfelet osszesegeben jol is kijohetsz MP kormanyzasaval mas dolgok miatt 😉

Ha meg akarjuk védeni a demokráciánkat, újra kell épitenünk azokat a normákat, amelyek egykor védelmezték. Ám ennel többet kell tennünk. E normákat ki kell terjesztenünk úgy, hogy egy sokszínű társadalom minden tagja számára elerhetők legyenek.
2 hónapja
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 16 018 — zászló zászló szív
KATA-t amúgy visszahozza MP?
Löfli
Remélem nem, az nekem havi nagyon sokba kerülne, majd 700 átalányadózó ügyféllel.
Gyurma Pappa
vegen kiderul, hogy te is abba a tarsadalmi retegbe tartozol, ami a sajat erdekeivel szemben szavaz ...
csebi
Ez csak a végén derül ki? Nem derült ki az elmúlt 6-7 évben, mióta aktívan irogatok ide, hogy én azért nem tartozom abba a kategóriába, akit elnyomott a NER 😊 (próbálták, de aztán rájöttek, hogy attól nem lesz több hozzáértő, hogy engem utálnak)

2 hónapja
dankodavid San Francisco 49ers 2 632
Keves annal szorakoztatobb lesz, mint amikor a dagadt majomtol egy no veszi el a szot felszolalas kozepen, mikozben a hatterben az eletmuvet bontjak vissza a betonig. Hibatlan huzas.

Pulvis et umbra sumus.
2 hónapja
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 27 889 — Lucas Scott
 www.reddit.com/r/hungary/comments/1sq5105/seagull_mrd_%C3%A9ppen_%C3%BAton/
NER-es körökbe tartozó Jacht (Seagull MRD) éppen úton van Máltáról.

most akkor csebi Andi vagy Lölő? 😊
NB2
vagy? 😊
Negritis, a vajda
Devil's threesome.

Ha meg akarjuk védeni a demokráciánkat, újra kell épitenünk azokat a normákat, amelyek egykor védelmezték. Ám ennel többet kell tennünk. E normákat ki kell terjesztenünk úgy, hogy egy sokszínű társadalom minden tagja számára elerhetők legyenek.
2 hónapja
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 27 889 — Lucas Scott
KATA-t amúgy visszahozza MP?
Löfli
Remélem nem, az nekem havi nagyon sokba kerülne, majd 700 átalányadózó ügyféllel.
Gyurma Pappa
vegen kiderul, hogy te is abba a tarsadalmi retegbe tartozol, ami a sajat erdekeivel szemben szavaz ...

Ha meg akarjuk védeni a demokráciánkat, újra kell épitenünk azokat a normákat, amelyek egykor védelmezték. Ám ennel többet kell tennünk. E normákat ki kell terjesztenünk úgy, hogy egy sokszínű társadalom minden tagja számára elerhetők legyenek.
2 hónapja
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 16 018 — zászló zászló szív
KATA-t amúgy visszahozza MP?
Löfli
Remélem nem, az nekem havi nagyon sokba kerülne, majd 700 átalányadózó ügyféllel.

2 hónapja
szaba Los Angeles Chargers 12 881
A zsidó mibenlét elsősorban származás alapú. Csak hogy pontosítsuk a dolgokat.
További jó birkózást.
2 hónapja
warr_b Washington Commanders 30 297 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.
 444.hu/2026/04/19/semmilyen-fogamzasgatlot-nem-adnak-ki-a-budai-irgalmasrendi-korhaz-patikajaban-a-rend-szellemisegere-hivatkozva
Na és akkor neki lehet futni újra, miért nem jó egy hívő katolikus bizonyos fajta állásokra 😀
ender1112
Mivel láthatóan tényleg nem érted, megmagyarázom, hogy miről van szó: nem minden vallásos ember gonosztevő attól, hogy vannak köztük azok is. Pont úgy, mint ahogyan nem minden a bowl.hu-ra írogató ember fasiszta attól, hogy egy ender1112 nicknevű tag erősen az.
Assurbanapli
Elfogytak az érvek és egyből megy a namecalling, nice.

Btw a vallással pont az a baj, hogy az úgynevezett jó emberek is képesek a legaljasabb dolgokra a nevében.
Jakehomer
Elfogytak az érvek? Érted te, hogy miről beszélsz? Ott írtam le az egyetlen releváns érvet, amit ebben a témában nézni kell: nem ítélhetsz meg valakit pusztán azért, mert egy olyan csoporthoz tartozik, amelyben vannak nem odaillő elemek is. Jelen esetben nem mondhatod en bloc a katolikusokra azt, hogy alkalmatlanok valamire, még akkor sem, ha vannak olyan vallásos emberek, akik "a legaljasabb dolgokra is képesek". (Pont, mint ahogy a fórum közösségének teszőleges tagját sem ítélheted meg az alapján, hogy egy másik tetszőleges tag milyen.)
És ha neadjisten adminisztratív eszközökkel akarnál kirekeszteni bizonyos tevékenységekből hívő embereket, mondván, hogy ők eleve kizárt, hogy alkalmasak legyenek, és náluk nem is vizsgálunk semmit, pusztán azt, hogy hívők-e, akkor az bizony nettó fasizmus. Most már érthető?
Assurbanapli
Fordítsuk meg, szerinted az rendben van, hogy egy gyógyszertár, amelyik simán közforgalmú ellátást is végez, tehát nem csak a fenntartó kórház szükségleteit elégíti ki, hanem bárki bemehet az utcáról, akármilyen indokra hivatkozva nem tart készleten bizonyos termékcsoportokat? Ez szerintem olyan, mintha bemennél egy Sparba vagy akármilyen hasonló élelmiszerboltba, és ott nem tartanának kenyeret, vagy húsféléket, mert az üzletvezető mondjuk vega, vagy gluténérzékeny.
Akkor lenne esetlegesen rendben ez a gyógyszertári gyakorlat, ha csak hívőket szolgálnának ki, ténylegesen csak az irgalmasrendi kórház felé működnének, vagy mondjuk egy kolostornak 😊 Akkor abszolút érthető lenne, ha nem tartanának semmilyen tipusú fogamzásgátlót, mert ugye minek. De így szerintem meglehetősen visszás. Fasizmust idekeverni és endert lefasisztázni meg, hát érdekes logikai bakugrás szerintem 😊
warr_b
Hol írtam én olyat, hogy rendben van ez a gyógyszertári gyakorlat? Sőt, továbbmegyek, hol írtam én olyat, hogy a katolikus hit nevében nem követtek el szörnyű dolgokat? De ez még mindig nem jelenti azt, hogy az összes katolikust ki lehetne vagy kellene zárni bizonyos tevékenységekből.
Inkább én kérdezek. Durva, hogy ezt magyarázni kell. Ha van olyan zsidó, aki uzsorás, csal a boltjában stb., akkor az azt jelenti, hogy a zsidótörvények rendben vannak? Ez pont ugyanaz.
Assurbanapli
Nem csak a katolikusokat, minden vallás képviselőjét 😊 😉

Zsidótörvények, oké.
warr_b
Kicserélted azt a csoportot, hogy katolikus, arra, hogy minden vallásos ember, és azt hiszed, hogy így rendben van?

Igen, zsidótörvények. Tudod, mik voltak azok? Mármint konkrétan, nemcsak úgy hallottam róla jelleggel, hiszen nyilván hallottál róla. Már az I. zsidótörvény (1938:XV. tc.) éppen foglalkozásokból zárt ki embereket a vallásuk alapján.
Assurbanapli
Tudom, mik voltak azok. Szerinted itt tényleg ugyanarról volt szó?
Egyrészt semmiféle törvény nem lett hozva, senki nem lett kizárva semmiből tudtommal. Ötletelés ment, és vélemények hangzottak el. Ne hasonlítsuk már össze azt, hogy valaki nem szeretné, hogy valaki egy-két konkrét politikai posztot betöltsön azzal, hogy egy komplett vallási felekezetet kizárnak törvényileg rengeteg mindenből. Azért érezzük, hogy ez messze-messze nem ugyanaz, ugye?


Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
"I don't break the horizon
I erase it when I'm born"
2 hónapja
warr_b Washington Commanders 30 297 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.
A másik problémakörre meg: igenis szét kell szerintem választani az államot az egyháztól. Én például biztos nem szeretném, ha a gyerekem egyházi fenntartású iskolába járjon. És azt se szeretném, ha egyházi személy töltene be oktatási vagy egészségügyi tisztséget. Nem a középkorban vagyunk.
Aztán lehet én is fasiszta vagyok persze 😀
warr_b
Mert szerinted mi lenne a gyerekeddel egy egyházi fenntartású iskolában, azon kívül hogy sokkal nagyobb eséllyel nem rohadna szét az iskola, meg a tornaterem? 😀
Én pl. egyházi gimibe jártam 8 évig, aztán a 27 fős osztályból kb 1 ember lett vallásos, de gimiben még ő sem volt az, csak később magával ragadta valamilyen szekta a férje által az evangélikus gimitől teljesen függetlenül.
Még én se halok bele abba, hogy évi 5-6-szor betévedek egy templomba, bár ahhoz semmi köze a sulinak, mivel katolikus vagyok.
eaglesmcnabb
Nem szeretek kockáztatni 😊


Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
"I don't break the horizon
I erase it when I'm born"
2 hónapja
dande2 Philadelphia Eagles Penn State Nittany Lions 48 295 — Így remélem megfelelek nektek.....
 telex.hu/belfold/2026/04/20/tisza-part-elso-frakcioules-magyar-peter-miniszteriumok-kormanyalakitas

Spoiler: Oktatási mèg ma nem lesz megnevezve, akkor az tènyleg nehèz dió....

Szerkesztette: dande2
2 hónapja
eaglesmcnabb Cleveland Browns Virginia Tech Hokies 23 437 — je suis poloska
A másik problémakörre meg: igenis szét kell szerintem választani az államot az egyháztól. Én például biztos nem szeretném, ha a gyerekem egyházi fenntartású iskolába járjon. És azt se szeretném, ha egyházi személy töltene be oktatási vagy egészségügyi tisztséget. Nem a középkorban vagyunk.
Aztán lehet én is fasiszta vagyok persze 😀
warr_b
Mert szerinted mi lenne a gyerekeddel egy egyházi fenntartású iskolában, azon kívül hogy sokkal nagyobb eséllyel nem rohadna szét az iskola, meg a tornaterem? 😀
Én pl. egyházi gimibe jártam 8 évig, aztán a 27 fős osztályból kb 1 ember lett vallásos, de gimiben még ő sem volt az, csak később magával ragadta valamilyen szekta a férje által az evangélikus gimitől teljesen függetlenül.
Még én se halok bele abba, hogy évi 5-6-szor betévedek egy templomba, bár ahhoz semmi köze a sulinak, mivel katolikus vagyok.

No 1. Kyle Pitts, Jordan Mailata, Myles Garrett, Jerry Jeudy, Tre Harris, Jayden Higgins és Nick Chubb fan!!!
2 hónapja
rva 4 700 — Me for President!
Fordítsuk meg, szerinted az rendben van, hogy egy gyógyszertár, amelyik simán közforgalmú ellátást is végez, tehát nem csak a fenntartó kórház szükségleteit elégíti ki, hanem bárki bemehet az utcáról, akármilyen indokra hivatkozva nem tart készleten bizonyos termékcsoportokat? Ez szerintem olyan, mintha bemennél egy Sparba vagy akármilyen hasonló élelmiszerboltba, és ott nem tartanának kenyeret, vagy húsféléket, mert az üzletvezető mondjuk vega, vagy gluténérzékeny.
Akkor lenne esetlegesen rendben ez a gyógyszertári gyakorlat, ha csak hívőket szolgálnának ki, ténylegesen csak az irgalmasrendi kórház felé működnének, vagy mondjuk egy kolostornak 😊 Akkor abszolút érthető lenne, ha nem tartanának semmilyen tipusú fogamzásgátlót, mert ugye minek. De így szerintem meglehetősen visszás. Fasizmust idekeverni és endert lefasisztázni meg, hát érdekes logikai bakugrás szerintem 😊
warr_b
tudomásom szerint a gyógyszertár pont olyan piaci intézmény, mint a Spar.
ezért, ha a Spar úgy döntene, hogy nem árulna bizonyos termékcsoportokat, akkor - meglepetés - nem ott venném meg.
sőt, tovább megyek: a Spar most is úgy dönt, hogy nem árul bizonyos termékcsoportokat, elég a mellette lévő Tesco-val összevetni. vagy Auchannal. de nálunk a faluban a Lidl árul gyepszellőztetőt, mikrohullámú sütőt meg gyerek mesekönyvet, a Spar meg egyiket sem. de nincs rendes gluténmentes választékuk, nincs növényi sajt, egy csomó féle péksütemény, stb. az, hogy miért, az egy dolog. itt a gyógyszertárnák kiderült, a Spar-nál meg nem derül ki, de a végeredményen (hogy nem kapható) nem változtat.
2 hónapja
rva 4 700 — Me for President!
 telex.hu/belfold/2026/04/19/sajtoklub-huth-gergely-gajdics-otto-bayer-zsolt-fidesz-orban-viktor-vereseg
ezek még mindig azon a szinten vannak, hogy ha én adom a pénzt, akkor azt csinálsz amit mondok.

"Szabó azzal folytatta, hogy ő megnézte, azok a zenekarok, akik felléptek a Rendszerbontó Nagykoncerten, mennyi állami támogatást kaptak az elmúlt években. Szerinte a döntéshozóknak le kellett volna ülnie ezekkel a zenekarokkal, „hogy megbeszéljék, mi az a minimum, hogy mit lehet és mit nem lehet csinálni”, ha már állami támogatásban részesültek. Szerinte lehet, hogy nem támogatják az előadók a kormány vagy a Fidesz értékrendjét, de legyen egy minimum, amiben meg tudnak állapodni, és ez elmaradt."
2 hónapja
Assurbanapli Denver Broncos 2 007
 444.hu/2026/04/19/semmilyen-fogamzasgatlot-nem-adnak-ki-a-budai-irgalmasrendi-korhaz-patikajaban-a-rend-szellemisegere-hivatkozva
Na és akkor neki lehet futni újra, miért nem jó egy hívő katolikus bizonyos fajta állásokra 😀
ender1112
Mivel láthatóan tényleg nem érted, megmagyarázom, hogy miről van szó: nem minden vallásos ember gonosztevő attól, hogy vannak köztük azok is. Pont úgy, mint ahogyan nem minden a bowl.hu-ra írogató ember fasiszta attól, hogy egy ender1112 nicknevű tag erősen az.
Assurbanapli
Elfogytak az érvek és egyből megy a namecalling, nice.

Btw a vallással pont az a baj, hogy az úgynevezett jó emberek is képesek a legaljasabb dolgokra a nevében.
Jakehomer
Elfogytak az érvek? Érted te, hogy miről beszélsz? Ott írtam le az egyetlen releváns érvet, amit ebben a témában nézni kell: nem ítélhetsz meg valakit pusztán azért, mert egy olyan csoporthoz tartozik, amelyben vannak nem odaillő elemek is. Jelen esetben nem mondhatod en bloc a katolikusokra azt, hogy alkalmatlanok valamire, még akkor sem, ha vannak olyan vallásos emberek, akik "a legaljasabb dolgokra is képesek". (Pont, mint ahogy a fórum közösségének teszőleges tagját sem ítélheted meg az alapján, hogy egy másik tetszőleges tag milyen.)
És ha neadjisten adminisztratív eszközökkel akarnál kirekeszteni bizonyos tevékenységekből hívő embereket, mondván, hogy ők eleve kizárt, hogy alkalmasak legyenek, és náluk nem is vizsgálunk semmit, pusztán azt, hogy hívők-e, akkor az bizony nettó fasizmus. Most már érthető?
Assurbanapli
Fordítsuk meg, szerinted az rendben van, hogy egy gyógyszertár, amelyik simán közforgalmú ellátást is végez, tehát nem csak a fenntartó kórház szükségleteit elégíti ki, hanem bárki bemehet az utcáról, akármilyen indokra hivatkozva nem tart készleten bizonyos termékcsoportokat? Ez szerintem olyan, mintha bemennél egy Sparba vagy akármilyen hasonló élelmiszerboltba, és ott nem tartanának kenyeret, vagy húsféléket, mert az üzletvezető mondjuk vega, vagy gluténérzékeny.
Akkor lenne esetlegesen rendben ez a gyógyszertári gyakorlat, ha csak hívőket szolgálnának ki, ténylegesen csak az irgalmasrendi kórház felé működnének, vagy mondjuk egy kolostornak 😊 Akkor abszolút érthető lenne, ha nem tartanának semmilyen tipusú fogamzásgátlót, mert ugye minek. De így szerintem meglehetősen visszás. Fasizmust idekeverni és endert lefasisztázni meg, hát érdekes logikai bakugrás szerintem 😊
warr_b
Hol írtam én olyat, hogy rendben van ez a gyógyszertári gyakorlat? Sőt, továbbmegyek, hol írtam én olyat, hogy a katolikus hit nevében nem követtek el szörnyű dolgokat? De ez még mindig nem jelenti azt, hogy az összes katolikust ki lehetne vagy kellene zárni bizonyos tevékenységekből.
Inkább én kérdezek. Durva, hogy ezt magyarázni kell. Ha van olyan zsidó, aki uzsorás, csal a boltjában stb., akkor az azt jelenti, hogy a zsidótörvények rendben vannak? Ez pont ugyanaz.
Assurbanapli
Nem csak a katolikusokat, minden vallás képviselőjét 😊 😉

Zsidótörvények, oké.
warr_b
Kicserélted azt a csoportot, hogy katolikus, arra, hogy minden vallásos ember, és azt hiszed, hogy így rendben van?

Igen, zsidótörvények. Tudod, mik voltak azok? Mármint konkrétan, nemcsak úgy hallottam róla jelleggel, hiszen nyilván hallottál róla. Már az I. zsidótörvény (1938:XV. tc.) éppen foglalkozásokból zárt ki embereket a vallásuk alapján.
2 hónapja
Mikey Cincinnati Bengals 21 816
 www.reddit.com/r/hungary/comments/1sq5105/seagull_mrd_%C3%A9ppen_%C3%BAton/
NER-es körökbe tartozó Jacht (Seagull MRD) éppen úton van Máltáról.

most akkor csebi Andi vagy Lölő? 😊
NB2
csebi repülni szokott, nem?

KYLE LARSON – TWO-TIME NASCAR CUP SERIES CHAMPION

A Liverbird upon my chest
We are men of Shankly's best
A team that plays the Liverpool way
And wins the championship in May
2 hónapja
ervinator New England Patriots Michigan Wolverines 2 085
MP-t se lehet azzal vádolni, hogy nem tesz nőket pozíciókba.
Országgyülés elnöke: Forsthoffer Ágnes
bogjosi
Kövért lecserélni rá olyan, mint kocka Ladából átülni egy új S Mercibe.

iktriad
Tőle elfogadnám, ahogy mondja nekem, hogy rendre utasítom.

"If you don't believe in yourself then why is anyone else going to?"
2 hónapja
vpi New England Patriots Rutgers Scarlet Knights 4 680 — Patriot
 444.hu/2026/04/19/semmilyen-fogamzasgatlot-nem-adnak-ki-a-budai-irgalmasrendi-korhaz-patikajaban-a-rend-szellemisegere-hivatkozva
Na és akkor neki lehet futni újra, miért nem jó egy hívő katolikus bizonyos fajta állásokra 😀
ender1112
Mivel láthatóan tényleg nem érted, megmagyarázom, hogy miről van szó: nem minden vallásos ember gonosztevő attól, hogy vannak köztük azok is. Pont úgy, mint ahogyan nem minden a bowl.hu-ra írogató ember fasiszta attól, hogy egy ender1112 nicknevű tag erősen az.
Assurbanapli
Elfogytak az érvek és egyből megy a namecalling, nice.

Btw a vallással pont az a baj, hogy az úgynevezett jó emberek is képesek a legaljasabb dolgokra a nevében.
Jakehomer
Elfogytak az érvek? Érted te, hogy miről beszélsz? Ott írtam le az egyetlen releváns érvet, amit ebben a témában nézni kell: nem ítélhetsz meg valakit pusztán azért, mert egy olyan csoporthoz tartozik, amelyben vannak nem odaillő elemek is. Jelen esetben nem mondhatod en bloc a katolikusokra azt, hogy alkalmatlanok valamire, még akkor sem, ha vannak olyan vallásos emberek, akik "a legaljasabb dolgokra is képesek". (Pont, mint ahogy a fórum közösségének teszőleges tagját sem ítélheted meg az alapján, hogy egy másik tetszőleges tag milyen.)
És ha neadjisten adminisztratív eszközökkel akarnál kirekeszteni bizonyos tevékenységekből hívő embereket, mondván, hogy ők eleve kizárt, hogy alkalmasak legyenek, és náluk nem is vizsgálunk semmit, pusztán azt, hogy hívők-e, akkor az bizony nettó fasizmus. Most már érthető?
Assurbanapli
Fordítsuk meg, szerinted az rendben van, hogy egy gyógyszertár, amelyik simán közforgalmú ellátást is végez, tehát nem csak a fenntartó kórház szükségleteit elégíti ki, hanem bárki bemehet az utcáról, akármilyen indokra hivatkozva nem tart készleten bizonyos termékcsoportokat? Ez szerintem olyan, mintha bemennél egy Sparba vagy akármilyen hasonló élelmiszerboltba, és ott nem tartanának kenyeret, vagy húsféléket, mert az üzletvezető mondjuk vega, vagy gluténérzékeny.
Akkor lenne esetlegesen rendben ez a gyógyszertári gyakorlat, ha csak hívőket szolgálnának ki, ténylegesen csak az irgalmasrendi kórház felé működnének, vagy mondjuk egy kolostornak 😊 Akkor abszolút érthető lenne, ha nem tartanának semmilyen tipusú fogamzásgátlót, mert ugye minek. De így szerintem meglehetősen visszás. Fasizmust idekeverni és endert lefasisztázni meg, hát érdekes logikai bakugrás szerintem 😊
warr_b
Hol írtam én olyat, hogy rendben van ez a gyógyszertári gyakorlat? Sőt, továbbmegyek, hol írtam én olyat, hogy a katolikus hit nevében nem követtek el szörnyű dolgokat? De ez még mindig nem jelenti azt, hogy az összes katolikust ki lehetne vagy kellene zárni bizonyos tevékenységekből.
Inkább én kérdezek. Durva, hogy ezt magyarázni kell. Ha van olyan zsidó, aki uzsorás, csal a boltjában stb., akkor az azt jelenti, hogy a zsidótörvények rendben vannak? Ez pont ugyanaz.
Assurbanapli
Nem csak a katolikusokat, minden vallás képviselőjét 😊 😉

Zsidótörvények, oké.
warr_b
Buzi lehessen tanár? Vagy minden buzi egy pedofil?
Asking for a friend

Zsebi, Pilla, Szuszi, Pizsi, Pulcsi, Bolka, Bendegúz, Tihamér, Lolka és Pacsi
2 hónapja
bogjosi New England Patriots 2 296
 444.hu/2026/04/19/semmilyen-fogamzasgatlot-nem-adnak-ki-a-budai-irgalmasrendi-korhaz-patikajaban-a-rend-szellemisegere-hivatkozva
Na és akkor neki lehet futni újra, miért nem jó egy hívő katolikus bizonyos fajta állásokra 😀
ender1112
Mivel láthatóan tényleg nem érted, megmagyarázom, hogy miről van szó: nem minden vallásos ember gonosztevő attól, hogy vannak köztük azok is. Pont úgy, mint ahogyan nem minden a bowl.hu-ra írogató ember fasiszta attól, hogy egy ender1112 nicknevű tag erősen az.
Assurbanapli
Elfogytak az érvek és egyből megy a namecalling, nice.

Btw a vallással pont az a baj, hogy az úgynevezett jó emberek is képesek a legaljasabb dolgokra a nevében.
Jakehomer
Elfogytak az érvek? Érted te, hogy miről beszélsz? Ott írtam le az egyetlen releváns érvet, amit ebben a témában nézni kell: nem ítélhetsz meg valakit pusztán azért, mert egy olyan csoporthoz tartozik, amelyben vannak nem odaillő elemek is. Jelen esetben nem mondhatod en bloc a katolikusokra azt, hogy alkalmatlanok valamire, még akkor sem, ha vannak olyan vallásos emberek, akik "a legaljasabb dolgokra is képesek". (Pont, mint ahogy a fórum közösségének teszőleges tagját sem ítélheted meg az alapján, hogy egy másik tetszőleges tag milyen.)
És ha neadjisten adminisztratív eszközökkel akarnál kirekeszteni bizonyos tevékenységekből hívő embereket, mondván, hogy ők eleve kizárt, hogy alkalmasak legyenek, és náluk nem is vizsgálunk semmit, pusztán azt, hogy hívők-e, akkor az bizony nettó fasizmus. Most már érthető?
Assurbanapli
Fordítsuk meg, szerinted az rendben van, hogy egy gyógyszertár, amelyik simán közforgalmú ellátást is végez, tehát nem csak a fenntartó kórház szükségleteit elégíti ki, hanem bárki bemehet az utcáról, akármilyen indokra hivatkozva nem tart készleten bizonyos termékcsoportokat? Ez szerintem olyan, mintha bemennél egy Sparba vagy akármilyen hasonló élelmiszerboltba, és ott nem tartanának kenyeret, vagy húsféléket, mert az üzletvezető mondjuk vega, vagy gluténérzékeny.
Akkor lenne esetlegesen rendben ez a gyógyszertári gyakorlat, ha csak hívőket szolgálnának ki, ténylegesen csak az irgalmasrendi kórház felé működnének, vagy mondjuk egy kolostornak 😊 Akkor abszolút érthető lenne, ha nem tartanának semmilyen tipusú fogamzásgátlót, mert ugye minek. De így szerintem meglehetősen visszás. Fasizmust idekeverni és endert lefasisztázni meg, hát érdekes logikai bakugrás szerintem 😊
warr_b
Hol írtam én olyat, hogy rendben van ez a gyógyszertári gyakorlat? Sőt, továbbmegyek, hol írtam én olyat, hogy a katolikus hit nevében nem követtek el szörnyű dolgokat? De ez még mindig nem jelenti azt, hogy az összes katolikust ki lehetne vagy kellene zárni bizonyos tevékenységekből.
Inkább én kérdezek. Durva, hogy ezt magyarázni kell. Ha van olyan zsidó, aki uzsorás, csal a boltjában stb., akkor az azt jelenti, hogy a zsidótörvények rendben vannak? Ez pont ugyanaz.
Assurbanapli
Nem csak a katolikusokat, minden vallás képviselőjét 😊 😉

Zsidótörvények, oké.
warr_b
Szerintem meg azzal nincs baj, ha valaki vallásos, vallási szereplő, esetleg egyházi pozíciókat tölt/töltött be és kerül világi pozícióba.
A baj (-és ez igaz minden más területre is a Földön) az, ha szélsőségeket képvisel és nem tudja különválasztani az egyházi és világi szerepét, ez pedig totál emberfüggő!

...ne gondolkodd túl a dolgokat, ÉLVEZD!
2 hónapja
warr_b Washington Commanders 30 297 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.
 444.hu/2026/04/19/semmilyen-fogamzasgatlot-nem-adnak-ki-a-budai-irgalmasrendi-korhaz-patikajaban-a-rend-szellemisegere-hivatkozva
Na és akkor neki lehet futni újra, miért nem jó egy hívő katolikus bizonyos fajta állásokra 😀
ender1112
Mivel láthatóan tényleg nem érted, megmagyarázom, hogy miről van szó: nem minden vallásos ember gonosztevő attól, hogy vannak köztük azok is. Pont úgy, mint ahogyan nem minden a bowl.hu-ra írogató ember fasiszta attól, hogy egy ender1112 nicknevű tag erősen az.
Assurbanapli
Elfogytak az érvek és egyből megy a namecalling, nice.

Btw a vallással pont az a baj, hogy az úgynevezett jó emberek is képesek a legaljasabb dolgokra a nevében.
Jakehomer
Elfogytak az érvek? Érted te, hogy miről beszélsz? Ott írtam le az egyetlen releváns érvet, amit ebben a témában nézni kell: nem ítélhetsz meg valakit pusztán azért, mert egy olyan csoporthoz tartozik, amelyben vannak nem odaillő elemek is. Jelen esetben nem mondhatod en bloc a katolikusokra azt, hogy alkalmatlanok valamire, még akkor sem, ha vannak olyan vallásos emberek, akik "a legaljasabb dolgokra is képesek". (Pont, mint ahogy a fórum közösségének teszőleges tagját sem ítélheted meg az alapján, hogy egy másik tetszőleges tag milyen.)
És ha neadjisten adminisztratív eszközökkel akarnál kirekeszteni bizonyos tevékenységekből hívő embereket, mondván, hogy ők eleve kizárt, hogy alkalmasak legyenek, és náluk nem is vizsgálunk semmit, pusztán azt, hogy hívők-e, akkor az bizony nettó fasizmus. Most már érthető?
Assurbanapli
Fordítsuk meg, szerinted az rendben van, hogy egy gyógyszertár, amelyik simán közforgalmú ellátást is végez, tehát nem csak a fenntartó kórház szükségleteit elégíti ki, hanem bárki bemehet az utcáról, akármilyen indokra hivatkozva nem tart készleten bizonyos termékcsoportokat? Ez szerintem olyan, mintha bemennél egy Sparba vagy akármilyen hasonló élelmiszerboltba, és ott nem tartanának kenyeret, vagy húsféléket, mert az üzletvezető mondjuk vega, vagy gluténérzékeny.
Akkor lenne esetlegesen rendben ez a gyógyszertári gyakorlat, ha csak hívőket szolgálnának ki, ténylegesen csak az irgalmasrendi kórház felé működnének, vagy mondjuk egy kolostornak 😊 Akkor abszolút érthető lenne, ha nem tartanának semmilyen tipusú fogamzásgátlót, mert ugye minek. De így szerintem meglehetősen visszás. Fasizmust idekeverni és endert lefasisztázni meg, hát érdekes logikai bakugrás szerintem 😊
warr_b
Hol írtam én olyat, hogy rendben van ez a gyógyszertári gyakorlat? Sőt, továbbmegyek, hol írtam én olyat, hogy a katolikus hit nevében nem követtek el szörnyű dolgokat? De ez még mindig nem jelenti azt, hogy az összes katolikust ki lehetne vagy kellene zárni bizonyos tevékenységekből.
Inkább én kérdezek. Durva, hogy ezt magyarázni kell. Ha van olyan zsidó, aki uzsorás, csal a boltjában stb., akkor az azt jelenti, hogy a zsidótörvények rendben vannak? Ez pont ugyanaz.
Assurbanapli
Nem csak a katolikusokat, minden vallás képviselőjét 😊 😉

Zsidótörvények, oké.


Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
"I don't break the horizon
I erase it when I'm born"
2 hónapja
Negritis, a vajda Denver Broncos 58 895 — The Mathematician
kicsit kaotikus volt a hétvégén, de még szombaton beszélgettem a szomszédommal aki így 80hoz közel kérdezte mi a véleményem a választásokról
korábban szóba se került semmi ilyesmi, csodálkoztam is
az öreg nem jártas az online dolgokban így mondta hogy ő ténylegesen meglepődött hogy mi a fasz történt mert hogy "semmi előjele nem volt"
aztán beszéltünk kicsit a dezinformációról meg hogy miért is baj ha a tájékoztatás nem tartalmazza a valóságot, meg hogy végülis ez a változás kinek és hogyan lesz jó
aszonta hogy neki tuti szarabb lesz de nekem nem biztos
mondom első körben valszeg mindenkinek szarabb lesz, de ha csak olyan apróságokat mint a svájci indexálás behoznak a 13. meg 14. havi nyugdíj helyett (ami mondta ő is hogy a világ vicce) már előrébb lesz mindenki
nem volt hosszú beszélgetés, de hálisten nem kellett csalódnom a szimpatikus szomszédomban akiről korábban csak általánosabb dolgokról beszélgettünk

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
2 hónapja
slowmotion Dallas Cowboys 28 138 — Cowboys fan
MP-t se lehet azzal vádolni, hogy nem tesz nőket pozíciókba.
Országgyülés elnöke: Forsthoffer Ágnes
bogjosi
Volt már szó itt Fideszes nőkről, na de Forsthoffer egy új, magasabb kategória.
zacknorb
Ezt hogy érted?
bogjosi
Hogy, hát behúzná rá az ikszet 😀
warr_b
és hogy biztosan ne legyen kétség a jelölés érvényességében, addig erősítené a vonalakat, amíg át nem szakad a papír 😮
2 hónapja
Negritis, a vajda Denver Broncos 58 895 — The Mathematician
 www.reddit.com/r/hungary/comments/1sq5105/seagull_mrd_%C3%A9ppen_%C3%BAton/
NER-es körökbe tartozó Jacht (Seagull MRD) éppen úton van Máltáról.

most akkor csebi Andi vagy Lölő? 😊
NB2
vagy? 😊

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
2 hónapja
bergerdani Atlanta Falcons USC Trojans 4 979
Szegény kocsis Mátéra a hirtv se kíváncsi
 hvg.hu/itthon/20260419_kocsis-mate-hir-tv-borbas-marcsi-arulo#mo6e6doqtxwxqw7b5r
Negritis, a vajda
Ez egyébként megintcsak nevezhető szimbolikusnak. Amikor 18 augusztusában fehér lovon visszatért a fidesz a hírtévébe, azzal kezdték, hogy elkaszáltak műsorokat már aznap estére, és a legelső vendég a Csokis volt, aki elmondta, hogy most aztán visszakapta ezt a tévét a nemzeti oldal, hurrá. Tette mindezt úgy, hogy kb egy évvel korábban engem azzal hajtott el, hogy ő simicskatévének nem nyilatkozik.

Mindig jövőre