Politika
68 feliratkozó
2 hónapja
És akkor ez még csak "egy vasútvonal". Bízzunk benne hogy Paks2 csodás kivitelezésébe nem robban fel az egész ország...Ezekről mindig jó megemlékezni.index.hu/gazdasag/2026/04/20/budapest-kelebia-belgrad-vasutvonal-vonat-vitezy-david/mondjuk ezt már az átadás előtt is tudtuk
Szenzációs gigaberuházások, sokadik rész.
szaba
Negritis, a vajda
szaba

2 hónapja
Ezekről mindig jó megemlékezni.index.hu/gazdasag/2026/04/20/budapest-kelebia-belgrad-vasutvonal-vonat-vitezy-david/mondjuk ezt már az átadás előtt is tudtuk
Szenzációs gigaberuházások, sokadik rész.
szaba
Negritis, a vajda
2 hónapja
index.hu/gazdasag/2026/04/20/budapest-kelebia-belgrad-vasutvonal-vonat-vitezy-david/mondjuk ezt már az átadás előtt is tudtuk
Szenzációs gigaberuházások, sokadik rész.
szaba
The Stronger you become, the Weaker you really are.
I wanted Champ to be champ!
2 hónapja
index.hu/gazdasag/2026/04/20/budapest-kelebia-belgrad-vasutvonal-vonat-vitezy-david/Szenzációs gigaberuházások, sokadik rész.
2 hónapja
Ez a Kover interju eddig a top. Mindenfele tulzas, ironai nelkul, a klasszikus ertelemben szerintem megbolondult.
2 hónapja
telex.hu/belfold/2026/04/20/kiraly-nora-fidesz-vereseg-orban-viktor-lemondasIgaza van, Viktornak legkésőbb a 2006-os vereség után kellett volna lemondani. De ő is olyan, mint a párja, Feri. Nem hisz a következményekben. És így lett a következmények nélküli ország.
Nórika próbálja lemosni magáról a szart, de ez nem fog menni.
Toca
2 hónapja
Mert ő a belülről jövő megújulásban hisz. 😀telex.hu/belfold/2026/04/20/kiraly-nora-fidesz-vereseg-orban-viktor-lemondasNaiv kérdés: ha ennyire rossz volt a párt tagjaként, akkor miért nem lépett ki?
Nórika próbálja lemosni magáról a szart, de ez nem fog menni.
Toca
Mikey
2 hónapja
telex.hu/belfold/2026/04/20/kiraly-nora-fidesz-vereseg-orban-viktor-lemondasNaiv kérdés: ha ennyire rossz volt a párt tagjaként, akkor miért nem lépett ki?
Nórika próbálja lemosni magáról a szart, de ez nem fog menni.
Toca
KYLE LARSON – TWO-TIME NASCAR CUP SERIES CHAMPION
A Liverbird upon my chest
We are men of Shankly's best
A team that plays the Liverpool way
And wins the championship in May
2 hónapja
telex.hu/belfold/2026/04/20/kiraly-nora-fidesz-vereseg-orban-viktor-lemondasNórika próbálja lemosni magáról a szart, de ez nem fog menni.
2 hónapja
Vizsgálja az adatvédelmi hatóság, hogy használták-e Magyarországon a Webloc nevű megfigyelőszoftvertA VSquare szerint Magyarország az első EU-s állam, amely bizonyítottan használja ezt a programot, holott a Webloc használata az Európai Unió adatvédelmi rendelete (GDPR) alapján elvileg tilos lenne.
...
KYLE LARSON – TWO-TIME NASCAR CUP SERIES CHAMPION
A Liverbird upon my chest
We are men of Shankly's best
A team that plays the Liverpool way
And wins the championship in May
2 hónapja
Nem, hiszen mindenki más a hülye.Kövér László ledobta láncait Bayer műsorábande akkor ne álljanak már meg a gyerekeknél, hanem menjenek neki az egész népnek. nem vették észre, hogy mindenki szemben megy velük az autópályán?
Hogy nem alakult ki ott egy fekete lyuk, nem is értem.
Minden szava arany.
De a kedvencem ez a rész:
„Máshogy kell a politikához állnunk a jövőben”, vállalni kell a vitákat, „a gyerekeinkkel is”, nem mondhatjuk, hogy „szabadsága van ezt gondolni” mert „nincs szabadsága ezt gondolni.
Nem lep meg ez a kijelentése, de elég erősre sikerült.
Mikey
slowmotion
KYLE LARSON – TWO-TIME NASCAR CUP SERIES CHAMPION
A Liverbird upon my chest
We are men of Shankly's best
A team that plays the Liverpool way
And wins the championship in May
2 hónapja
Kövér László ledobta láncait Bayer műsorábande akkor ne álljanak már meg a gyerekeknél, hanem menjenek neki az egész népnek. nem vették észre, hogy mindenki szemben megy velük az autópályán?
Hogy nem alakult ki ott egy fekete lyuk, nem is értem.
Minden szava arany.
De a kedvencem ez a rész:
„Máshogy kell a politikához állnunk a jövőben”, vállalni kell a vitákat, „a gyerekeinkkel is”, nem mondhatjuk, hogy „szabadsága van ezt gondolni” mert „nincs szabadsága ezt gondolni.
Nem lep meg ez a kijelentése, de elég erősre sikerült.
Mikey
2 hónapja
meg ne felejtsd el a balatoni nyaralast a szolgalati uduloben!!!Ez olyan volt, mint amikor két öreg kommunista szidja a naftalinszagú öltönyében a világot, hogy "hát ezek a fiatalok ezek utazni akarnak, meg valutát, meg nyugatot, pedig aztán itthon még fusizhattak is, meg a szüleiknek jutott nyaralóra, autóra, hát mé' elégedetlenkednek?"Kövér László ledobta láncait Bayer műsorábanEz a két ember mutatja meg legjobban, hogy mi a baja a Fidesznek.
Hogy nem alakult ki ott egy fekete lyuk, nem is értem.
Minden szava arany.
De a kedvencem ez a rész:
„Máshogy kell a politikához állnunk a jövőben”, vállalni kell a vitákat, „a gyerekeinkkel is”, nem mondhatjuk, hogy „szabadsága van ezt gondolni” mert „nincs szabadsága ezt gondolni.
Nem lep meg ez a kijelentése, de elég erősre sikerült.
Mikey
1. Mi mindent jobban tudunk!
2. Önreflexió = 0
3. Nem őszinte, nem reagál csak tolja a választási mantrát.
5. Önreflexió = 0
4. Felkorbácsolt gyűlöletről beszél, meghogy a Tisza és a facebook hülyítí az embereket - amikor a manipuláció minden fegyverét alkalmazták eddig…
5. Önreflexió = 0
Ez a beszélgetés egy tökéltes korkép miért kell a Fideszt kivágni mint egy mételyt.
Toca
somoskovig
Ha meg akarjuk védeni a demokráciánkat, újra kell épitenünk azokat a normákat, amelyek egykor védelmezték. Ám ennel többet kell tennünk. E normákat ki kell terjesztenünk úgy, hogy egy sokszínű társadalom minden tagja számára elerhetők legyenek.
2 hónapja
Ez olyan volt, mint amikor két öreg kommunista szidja a naftalinszagú öltönyében a világot, hogy "hát ezek a fiatalok ezek utazni akarnak, meg valutát, meg nyugatot, pedig aztán itthon még fusizhattak is, meg a szüleiknek jutott nyaralóra, autóra, hát mé' elégedetlenkednek?"Kövér László ledobta láncait Bayer műsorábanEz a két ember mutatja meg legjobban, hogy mi a baja a Fidesznek.
Hogy nem alakult ki ott egy fekete lyuk, nem is értem.
Minden szava arany.
De a kedvencem ez a rész:
„Máshogy kell a politikához állnunk a jövőben”, vállalni kell a vitákat, „a gyerekeinkkel is”, nem mondhatjuk, hogy „szabadsága van ezt gondolni” mert „nincs szabadsága ezt gondolni.
Nem lep meg ez a kijelentése, de elég erősre sikerült.
Mikey
1. Mi mindent jobban tudunk!
2. Önreflexió = 0
3. Nem őszinte, nem reagál csak tolja a választási mantrát.
5. Önreflexió = 0
4. Felkorbácsolt gyűlöletről beszél, meghogy a Tisza és a facebook hülyítí az embereket - amikor a manipuláció minden fegyverét alkalmazták eddig…
5. Önreflexió = 0
Ez a beszélgetés egy tökéltes korkép miért kell a Fideszt kivágni mint egy mételyt.
Toca
2 hónapja
Olvasd már vissza lécci, hogy mihez szóltál hozzá. Ha annyi lett volna, hogy "én nem támogatom, hogy XY legyen ezmegaz, mert az illetőről ezértmegazért ilyenmegolyan a véleményem", akkor nem lenne semmi baj, ez egyszerű véleménynyilvánítás. De itt az hangzott el, hogy márpedig aki vallásos katolikus, az semmilyen körülmények között ne legyen oktatási miniszter, méghozzá azért, mert vallásos.Tudom, mik voltak azok. Szerinted itt tényleg ugyanarról volt szó?Kicserélted azt a csoportot, hogy katolikus, arra, hogy minden vallásos ember, és azt hiszed, hogy így rendben van?Nem csak a katolikusokat, minden vallás képviselőjét 😊 😉Hol írtam én olyat, hogy rendben van ez a gyógyszertári gyakorlat? Sőt, továbbmegyek, hol írtam én olyat, hogy a katolikus hit nevében nem követtek el szörnyű dolgokat? De ez még mindig nem jelenti azt, hogy az összes katolikust ki lehetne vagy kellene zárni bizonyos tevékenységekből.Fordítsuk meg, szerinted az rendben van, hogy egy gyógyszertár, amelyik simán közforgalmú ellátást is végez, tehát nem csak a fenntartó kórház szükségleteit elégíti ki, hanem bárki bemehet az utcáról, akármilyen indokra hivatkozva nem tart készleten bizonyos termékcsoportokat? Ez szerintem olyan, mintha bemennél egy Sparba vagy akármilyen hasonló élelmiszerboltba, és ott nem tartanának kenyeret, vagy húsféléket, mert az üzletvezető mondjuk vega, vagy gluténérzékeny.Elfogytak az érvek? Érted te, hogy miről beszélsz? Ott írtam le az egyetlen releváns érvet, amit ebben a témában nézni kell: nem ítélhetsz meg valakit pusztán azért, mert egy olyan csoporthoz tartozik, amelyben vannak nem odaillő elemek is. Jelen esetben nem mondhatod en bloc a katolikusokra azt, hogy alkalmatlanok valamire, még akkor sem, ha vannak olyan vallásos emberek, akik "a legaljasabb dolgokra is képesek". (Pont, mint ahogy a fórum közösségének teszőleges tagját sem ítélheted meg az alapján, hogy egy másik tetszőleges tag milyen.)Elfogytak az érvek és egyből megy a namecalling, nice.444.hu/2026/04/19/semmilyen-fogamzasgatlot-nem-adnak-ki-a-budai-irgalmasrendi-korhaz-patikajaban-a-rend-szellemisegere-hivatkozvaMivel láthatóan tényleg nem érted, megmagyarázom, hogy miről van szó: nem minden vallásos ember gonosztevő attól, hogy vannak köztük azok is. Pont úgy, mint ahogyan nem minden a bowl.hu-ra írogató ember fasiszta attól, hogy egy ender1112 nicknevű tag erősen az.
Na és akkor neki lehet futni újra, miért nem jó egy hívő katolikus bizonyos fajta állásokra 😀
ender1112
Assurbanapli
Btw a vallással pont az a baj, hogy az úgynevezett jó emberek is képesek a legaljasabb dolgokra a nevében.
Jakehomer
És ha neadjisten adminisztratív eszközökkel akarnál kirekeszteni bizonyos tevékenységekből hívő embereket, mondván, hogy ők eleve kizárt, hogy alkalmasak legyenek, és náluk nem is vizsgálunk semmit, pusztán azt, hogy hívők-e, akkor az bizony nettó fasizmus. Most már érthető?
Assurbanapli
Akkor lenne esetlegesen rendben ez a gyógyszertári gyakorlat, ha csak hívőket szolgálnának ki, ténylegesen csak az irgalmasrendi kórház felé működnének, vagy mondjuk egy kolostornak 😊 Akkor abszolút érthető lenne, ha nem tartanának semmilyen tipusú fogamzásgátlót, mert ugye minek. De így szerintem meglehetősen visszás. Fasizmust idekeverni és endert lefasisztázni meg, hát érdekes logikai bakugrás szerintem 😊
warr_b
Inkább én kérdezek. Durva, hogy ezt magyarázni kell. Ha van olyan zsidó, aki uzsorás, csal a boltjában stb., akkor az azt jelenti, hogy a zsidótörvények rendben vannak? Ez pont ugyanaz.
Assurbanapli
Zsidótörvények, oké.
warr_b
Igen, zsidótörvények. Tudod, mik voltak azok? Mármint konkrétan, nemcsak úgy hallottam róla jelleggel, hiszen nyilván hallottál róla. Már az I. zsidótörvény (1938:XV. tc.) éppen foglalkozásokból zárt ki embereket a vallásuk alapján.
Assurbanapli
Egyrészt semmiféle törvény nem lett hozva, senki nem lett kizárva semmiből tudtommal. Ötletelés ment, és vélemények hangzottak el. Ne hasonlítsuk már össze azt, hogy valaki nem szeretné, hogy valaki egy-két konkrét politikai posztot betöltsön azzal, hogy egy komplett vallási felekezetet kizárnak törvényileg rengeteg mindenből. Azért érezzük, hogy ez messze-messze nem ugyanaz, ugye?
warr_b
Szóval ne gyere azzal, hogy mi nem ugyanaz, mert kettőnk közül te kevered a dolgokat.
2 hónapja
Raiders.Löfli igazából Cards fan, nem?jó, de Bills drukkernek lenni az nem egy pozitív példa, így nem segíted a fenti ügyet 😛én is felekezeti suliba jártam, aztán nézd meg mi lett belőlem!A másik problémakörre meg: igenis szét kell szerintem választani az államot az egyháztól. Én például biztos nem szeretném, ha a gyerekem egyházi fenntartású iskolába járjon. És azt se szeretném, ha egyházi személy töltene be oktatási vagy egészségügyi tisztséget. Nem a középkorban vagyunk.Mert szerinted mi lenne a gyerekeddel egy egyházi fenntartású iskolában, azon kívül hogy sokkal nagyobb eséllyel nem rohadna szét az iskola, meg a tornaterem? 😀
Aztán lehet én is fasiszta vagyok persze 😀
warr_b
Én pl. egyházi gimibe jártam 8 évig, aztán a 27 fős osztályból kb 1 ember lett vallásos, de gimiben még ő sem volt az, csak később magával ragadta valamilyen szekta a férje által az evangélikus gimitől teljesen függetlenül.
Még én se halok bele abba, hogy évi 5-6-szor betévedek egy templomba, bár ahhoz semmi köze a sulinak, mivel katolikus vagyok.
eaglesmcnabb
Löfli
bogjosi
iktriad
Ha meg akarjuk védeni a demokráciánkat, újra kell épitenünk azokat a normákat, amelyek egykor védelmezték. Ám ennel többet kell tennünk. E normákat ki kell terjesztenünk úgy, hogy egy sokszínű társadalom minden tagja számára elerhetők legyenek.
2 hónapja
sajnos nem lehet szembesíteni ezeket a figurákat azzal, hány latin kifejezésből áll a lelki világuk. mivel betegségtudatuk nulla, ezért teljesen érdemtelen bármi ilyesmin polemizálni4. Felkorbácsolt gyűlöletről beszél, ...Ez a legszebb az egészben. Amikor egy fideszes vádol mást azzal hogy gyűlöletet szít. Mert ők nem szítottak gyűlöletet mindenki ellen az elmúlt legalább 12 évben, ugye..?
5. Önreflexió = 0
Toca
Mikey
what do you need right now?
i need a bag of weed nigga, wassup?!
2 hónapja
Kövér László ledobta láncait Bayer műsorábanKi is csapta a biztosítékot ez a "nejénél". 😀 😀 😀
Hogy nem alakult ki ott egy fekete lyuk, nem is értem.
Minden szava arany.
De a kedvencem ez a rész:
„Máshogy kell a politikához állnunk a jövőben”, vállalni kell a vitákat, „a gyerekeinkkel is”, nem mondhatjuk, hogy „szabadsága van ezt gondolni” mert „nincs szabadsága ezt gondolni.
Nem lep meg ez a kijelentése, de elég erősre sikerült.
Mikey
2 hónapja
Löfli igazából Cards fan, nem?jó, de Bills drukkernek lenni az nem egy pozitív példa, így nem segíted a fenti ügyet 😛én is felekezeti suliba jártam, aztán nézd meg mi lett belőlem!A másik problémakörre meg: igenis szét kell szerintem választani az államot az egyháztól. Én például biztos nem szeretném, ha a gyerekem egyházi fenntartású iskolába járjon. És azt se szeretném, ha egyházi személy töltene be oktatási vagy egészségügyi tisztséget. Nem a középkorban vagyunk.Mert szerinted mi lenne a gyerekeddel egy egyházi fenntartású iskolában, azon kívül hogy sokkal nagyobb eséllyel nem rohadna szét az iskola, meg a tornaterem? 😀
Aztán lehet én is fasiszta vagyok persze 😀
warr_b
Én pl. egyházi gimibe jártam 8 évig, aztán a 27 fős osztályból kb 1 ember lett vallásos, de gimiben még ő sem volt az, csak később magával ragadta valamilyen szekta a férje által az evangélikus gimitől teljesen függetlenül.
Még én se halok bele abba, hogy évi 5-6-szor betévedek egy templomba, bár ahhoz semmi köze a sulinak, mivel katolikus vagyok.
eaglesmcnabb
Löfli
bogjosi
2 hónapja
4. Felkorbácsolt gyűlöletről beszél, ...Ez a legszebb az egészben. Amikor egy fideszes vádol mást azzal hogy gyűlöletet szít. Mert ők nem szítottak gyűlöletet mindenki ellen az elmúlt legalább 12 évben, ugye..?
5. Önreflexió = 0
Toca
KYLE LARSON – TWO-TIME NASCAR CUP SERIES CHAMPION
A Liverbird upon my chest
We are men of Shankly's best
A team that plays the Liverpool way
And wins the championship in May
2 hónapja
jó, de Bills drukkernek lenni az nem egy pozitív példa, így nem segíted a fenti ügyet 😛én is felekezeti suliba jártam, aztán nézd meg mi lett belőlem!A másik problémakörre meg: igenis szét kell szerintem választani az államot az egyháztól. Én például biztos nem szeretném, ha a gyerekem egyházi fenntartású iskolába járjon. És azt se szeretném, ha egyházi személy töltene be oktatási vagy egészségügyi tisztséget. Nem a középkorban vagyunk.Mert szerinted mi lenne a gyerekeddel egy egyházi fenntartású iskolában, azon kívül hogy sokkal nagyobb eséllyel nem rohadna szét az iskola, meg a tornaterem? 😀
Aztán lehet én is fasiszta vagyok persze 😀
warr_b
Én pl. egyházi gimibe jártam 8 évig, aztán a 27 fős osztályból kb 1 ember lett vallásos, de gimiben még ő sem volt az, csak később magával ragadta valamilyen szekta a férje által az evangélikus gimitől teljesen függetlenül.
Még én se halok bele abba, hogy évi 5-6-szor betévedek egy templomba, bár ahhoz semmi köze a sulinak, mivel katolikus vagyok.
eaglesmcnabb
Löfli
...ne gondolkodd túl a dolgokat, ÉLVEZD!
2 hónapja
én is felekezeti suliba jártam, aztán nézd meg mi lett belőlem!A másik problémakörre meg: igenis szét kell szerintem választani az államot az egyháztól. Én például biztos nem szeretném, ha a gyerekem egyházi fenntartású iskolába járjon. És azt se szeretném, ha egyházi személy töltene be oktatási vagy egészségügyi tisztséget. Nem a középkorban vagyunk.Mert szerinted mi lenne a gyerekeddel egy egyházi fenntartású iskolában, azon kívül hogy sokkal nagyobb eséllyel nem rohadna szét az iskola, meg a tornaterem? 😀
Aztán lehet én is fasiszta vagyok persze 😀
warr_b
Én pl. egyházi gimibe jártam 8 évig, aztán a 27 fős osztályból kb 1 ember lett vallásos, de gimiben még ő sem volt az, csak később magával ragadta valamilyen szekta a férje által az evangélikus gimitől teljesen függetlenül.
Még én se halok bele abba, hogy évi 5-6-szor betévedek egy templomba, bár ahhoz semmi köze a sulinak, mivel katolikus vagyok.
eaglesmcnabb

https://www.facebook.com/ArizonaCardinalsHungary/
"Az életről sok mindent gondolok én jómagam is."
"Én nem gondolok semmit, uram."
Don't blink!
2 hónapja
jo most mar tul komolyan vesszuk a viccet 😀 amugy attol meg h esetleg buksz 700 ugyfelet osszesegeben jol is kijohetsz MP kormanyzasaval mas dolgok miatt 😉Erre fogadtam, igen 😀
csebi

2 hónapja
Kövér László ledobta láncait Bayer műsorábanEz a két ember mutatja meg legjobban, hogy mi a baja a Fidesznek.
Hogy nem alakult ki ott egy fekete lyuk, nem is értem.
Minden szava arany.
De a kedvencem ez a rész:
„Máshogy kell a politikához állnunk a jövőben”, vállalni kell a vitákat, „a gyerekeinkkel is”, nem mondhatjuk, hogy „szabadsága van ezt gondolni” mert „nincs szabadsága ezt gondolni.
Nem lep meg ez a kijelentése, de elég erősre sikerült.
Mikey
1. Mi mindent jobban tudunk!
2. Önreflexió = 0
3. Nem őszinte, nem reagál csak tolja a választási mantrát.
5. Önreflexió = 0
4. Felkorbácsolt gyűlöletről beszél, meghogy a Tisza és a facebook hülyítí az embereket - amikor a manipuláció minden fegyverét alkalmazták eddig…
5. Önreflexió = 0
Ez a beszélgetés egy tökéltes korkép miért kell a Fideszt kivágni mint egy mételyt.
2 hónapja
Kövér László ledobta láncait Bayer műsorábanHogy nem alakult ki ott egy fekete lyuk, nem is értem.
Minden szava arany.
De a kedvencem ez a rész:
„Máshogy kell a politikához állnunk a jövőben”, vállalni kell a vitákat, „a gyerekeinkkel is”, nem mondhatjuk, hogy „szabadsága van ezt gondolni” mert „nincs szabadsága ezt gondolni.
Nem lep meg ez a kijelentése, de elég erősre sikerült.
KYLE LARSON – TWO-TIME NASCAR CUP SERIES CHAMPION
A Liverbird upon my chest
We are men of Shankly's best
A team that plays the Liverpool way
And wins the championship in May
