USA és a világ

31 feliratkozó

több mint 3 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 14 029 — Egyéb témák lakó
Ki a tálib góré?
Bárhol hatalomátvétel van a világon mindig szokott lenni vlm név a kirakatban.
ozibozi
Kivéve a decentralizált terrorista szervezeteknél. Mint a tálibok.

több mint 3 éve
ozibozi New York Giants 16 731
Ki a tálib góré?
Bárhol hatalomátvétel van a világon mindig szokott lenni vlm név a kirakatban.
több mint 3 éve
MC12 New Orleans Saints 6 161
Gondolkodtam ezen, és hogy két elnöki stáb ezt ennyire beszopja, az számomra elképzelhetetlen. Nekem nagyon úgy néz ki, hogy a térség destabilizálása volt a fő szempont, néhány civil élete és pár millió menekült belefér
Gyurma Pappa
Pár napja gondolkodom ezen, és az kizárt, hogy beszopás legyen. Ha te meg én, meg undi meg a fórumon vagy 10-en meg tudtuk volna ezt jósolni kb. akkor a Pentagonban sokkal - sokkal pontosabban tudták, hogy mi lesz, az, hogy mit kommunikálnak vagy mit hoznak nyilvánosságra az egy más tészta.

Erkölcsi - morális szempontból egy szemét, tróger döntést hoztak ezzel a kivonulással. Illetve nem is a kivonulással, hanem azzal, ahogy a helyi szövetségeseiket otthagyták a szarban. És itt nem az elnökre, politikusokra meg üzletemberekre gondolok, akik megoldják, hanem tolmácsokra, babysitterekre, szakfordítókra, írnokokra stb. Akiket most rohamtempóban igyekszik kimenteni mindenki - ebből is látszik a kiváló szervezés - , de biztos vagyok benne, hogy ezres nagyságrend lesz, akiken a talibán bosszút áll. Azért, mert nem feltétlenül lesz ez benne a hírekben, én biztos vagyok benne, hogy van egy szép hosszú listájuk amin végig fognak menni.
Tudták az amerikaiak, hogy az jön, hogy a nők jogai korlátozva lesznek, jön vissza a saria, politikai és emberi jogok mennek a levesbe, megtorlások lesznek stb. Nehéz lesz ezután komolyan venni - megintcsak - amikor egy amerikai ügyvivő majd aggodalmát fejezi ki egy akármilyen kormány (igen, töbek között a magyar) LMBTQ-ügyei, vagy a női egyenjogúság kapcsán, amikor a kezükben volt a döntés, hogy a hangoztatott elvek mentén cselekedjenek (demokrácia-export néven kell keresni a szótárban) vagy reálpolitika mentén. És ők a reálpolitika mellett döntöttek, ezzel odadobva több millió nőt egy nyiltan nőellenes rezsimnek. Hogy csak egy globális aspektust említsek. Egyszerűen elveszítették az ehhez szükséges erkölcsi - morális tőkét. De mondhatnánk azt is, hogy érdekes képet mutat, hogy az elvileg szövetségesüket - afgán kormány - olyan viharsebesen hagyták magukra, ahogy nem szégyellték.
Egyszerűen nem hiszem el, hogy a Pentagon nem tudta, hogy ilyen gyors lesz az összeomlás - azt inkább elhiszem, hogy leszarták. Húztak egy vonalat, elbuktak eddig X ezer milliárd dollárt, bedobták az utolsó leosztást, felálltak az asztaltól megköszönték a dealernek a játékot, realizálták a veszteséget és elsétáltak a teremből. Hogy onnantól mi lesz a teremben, az már őket nem érdekli vagy csak nagyon mérsékelten.

Ami nem baj, alapvetően erről szól a politika, költség/haszon és arra kell menni ahol magasabb a haszon, alacsonyabb költség mellett. Itt a kivonulás Biden szerint magasabb haszonnal járt mint maradni. Ez egyébként egy érthető és védhető döntés, annak a pénznek egy része majd otthon lesz elköltve nem több 10 ezer kilométerre értelmetlenül stb. plusz tényleg, mi a faszt kerestek politikailag 10 évvel Bin Laden megölése után még ott, amikor elvileg a fő cél, amiért mentek, már kész? Nem véletlenül pusholta az összes elnök a kivonulást Bush óta.
Csak akkor más témákban sem kell a világ csendőre szerepet eljátszani, és mutatni a világnak, hogy hogyan is kéne élni, amikor te saját magad köpöd szembe ezeket az általad hangoztatott értékeket. Illetve ezt is lehet, csak nem kell csodálkozni, ha az, akit probálsz kioktatni, meghallgat, mosolyog egyet, és szarik rá.
Ennek a képmutató, álszent politikának az eredménye az a stílus, ahogy a nagypályán Erdogan meg Putyin viselkedik, kicsiben meg Orbán. 20 évvel ezelőtt nem mertek volna így viselkedni, ahogy most teszik, nem is tették, Putyin is milyen eu-konform volt 2008-9-ig, Orbánról nem is beszélve. Aztán kiderült, hogy a király meztelen, az USA szarik az általa a világban hirdetett elvekre ha a gazdaság vagy a belpolitika közbeszól (plusz kirobbantott egy globális pénzügyi válságot), akkor nekünk miért is kéne betartani azokat? Aztán lett, ami lett.

“A kiábrándult idealistákból lettek a cinikusok”
több mint 3 éve
Klaci79 Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 21 937
több mint 3 éve
undisputedly Seattle Seahawks 11 933 — SuperBowl Champions 2013/2014
Gondolkodtam ezen, és hogy két elnöki stáb ezt ennyire beszopja, az számomra elképzelhetetlen. Nekem nagyon úgy néz ki, hogy a térség destabilizálása volt a fő szempont, néhány civil élete és pár millió menekült belefér
Gyurma Pappa
Nem hiszem. A jelenlegi bab-kormany nekik nagyon jo volt. Az o erdekeiket kepviselte, amennyire tudta. Tehat a talib hatalomatvetel rossz nekik.

A pat millio migrans europaba project sem tunik esszerunek. Merkel mar “lemondott”, ot nem kell eltuntetni. Miert kockaztatnak meg, hogy a migransok miatt ismet a jobboldal nyerjen teret az EU-ban? Az nekik rossz lenne szintugy.

A tobbi 3. vilagbeli orszagban meg pont leszarjak az afgan migransokat, max jo lesz olcso munkaeronek.

Szvsz arrol van szo, hogy a kivonulas megtervezeset es levezenyleset qrvara elcsesztek Bidenek. Ott volt nekik minden intel, meg sem tudtak, hogy az afgan erok harc helyett inkabb atallnak.
undisputedly
Szerintem Bidennek sokkal fontosabb volt a belpolitikai hozadéka. Ő fejezte be azt a 20 éves háborút, ami amerikai adófizetők 1000 milliárdjaiba kerül, amerikai életek mellett és már rég elfeledték, hogy az egész miért is indult.
És pontosan látható, hogy mennyire értelmetlen volt az egész. Közel 20 évnyi kiképzés és befektetés ennyit ért. Biden szabadulni akart ettől az egésztől és bár az biztos, hogy több időt szeretett volna a kimenekítésre, az ott tartózkodó 6-7000 katona a külföldiek és a tolmácsok kimentését meg fogja oldani.
Bidenre pedig úgy fognak emlékezni, hogy aki végre be tudta fejezni ezt az átkozott háborút. Trump is ezt szerette volna, nem véletlen, hogy korábban ebben a döntésben támogatta is Bident. Csak aztán persze ilyet ő nem mondhat, ezért kötött inkább bele.
De ahogy amerikai barátom is mondaná, az Egyesült Államok külpolitikájának célja, a belpolitika...
Klaci79
Ehhez kepest a cnn-en (igen, ott) is jelent tegnap meg cikk ami a Biden-katasztrofakent emlegette a kivonulast. Usa-ban csak azt latjak, hogy ujabb fiasko kulfoldon es Biden keze van benne.
több mint 3 éve
Klaci79 Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 21 937
Gondolkodtam ezen, és hogy két elnöki stáb ezt ennyire beszopja, az számomra elképzelhetetlen. Nekem nagyon úgy néz ki, hogy a térség destabilizálása volt a fő szempont, néhány civil élete és pár millió menekült belefér
Gyurma Pappa
Nem hiszem. A jelenlegi bab-kormany nekik nagyon jo volt. Az o erdekeiket kepviselte, amennyire tudta. Tehat a talib hatalomatvetel rossz nekik.

A pat millio migrans europaba project sem tunik esszerunek. Merkel mar “lemondott”, ot nem kell eltuntetni. Miert kockaztatnak meg, hogy a migransok miatt ismet a jobboldal nyerjen teret az EU-ban? Az nekik rossz lenne szintugy.

A tobbi 3. vilagbeli orszagban meg pont leszarjak az afgan migransokat, max jo lesz olcso munkaeronek.

Szvsz arrol van szo, hogy a kivonulas megtervezeset es levezenyleset qrvara elcsesztek Bidenek. Ott volt nekik minden intel, meg sem tudtak, hogy az afgan erok harc helyett inkabb atallnak.
undisputedly
Szerintem Bidennek sokkal fontosabb volt a belpolitikai hozadéka. Ő fejezte be azt a 20 éves háborút, ami amerikai adófizetők 1000 milliárdjaiba kerül, amerikai életek mellett és már rég elfeledték, hogy az egész miért is indult.
És pontosan látható, hogy mennyire értelmetlen volt az egész. Közel 20 évnyi kiképzés és befektetés ennyit ért. Biden szabadulni akart ettől az egésztől és bár az biztos, hogy több időt szeretett volna a kimenekítésre, az ott tartózkodó 6-7000 katona a külföldiek és a tolmácsok kimentését meg fogja oldani.
Bidenre pedig úgy fognak emlékezni, hogy aki végre be tudta fejezni ezt az átkozott háborút. Trump is ezt szerette volna, nem véletlen, hogy korábban ebben a döntésben támogatta is Bident. Csak aztán persze ilyet ő nem mondhat, ezért kötött inkább bele.
De ahogy amerikai barátom is mondaná, az Egyesült Államok külpolitikájának célja, a belpolitika...
több mint 3 éve
undisputedly Seattle Seahawks 11 933 — SuperBowl Champions 2013/2014
Gondolkodtam ezen, és hogy két elnöki stáb ezt ennyire beszopja, az számomra elképzelhetetlen. Nekem nagyon úgy néz ki, hogy a térség destabilizálása volt a fő szempont, néhány civil élete és pár millió menekült belefér
Gyurma Pappa
Nem hiszem. A jelenlegi bab-kormany nekik nagyon jo volt. Az o erdekeiket kepviselte, amennyire tudta. Tehat a talib hatalomatvetel rossz nekik. A hatalmi urbe bejon kina meg a terroristak teret nyernek ismet, nehezebb lesz ellenuk harcolni.

A pat millio migrans europaba project sem tunik esszerunek. Merkel mar “lemondott”, ot nem kell eltuntetni. Miert kockaztatnak meg, hogy a migransok miatt ismet a jobboldal nyerjen teret az EU-ban? Az nekik rossz lenne szintugy.

A tobbi 3. vilagbeli orszagban meg pont leszarjak az afgan migransokat, max jo lesz olcso munkaeronek.

Szvsz arrol van szo, hogy a kivonulas megtervezeset es levezenyleset qrvara elcsesztek Bidenek. Ott volt nekik minden intel, meg sem tudtak, hogy az afgan erok harc helyett inkabb atallnak.

Szerkesztette: undisputedly
több mint 3 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 14 029 — Egyéb témák lakó
Gondolkodtam ezen, és hogy két elnöki stáb ezt ennyire beszopja, az számomra elképzelhetetlen. Nekem nagyon úgy néz ki, hogy a térség destabilizálása volt a fő szempont, néhány civil élete és pár millió menekült belefér

több mint 3 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 22 595 — Lucas Scott
Wow, az afgan elnok elmenekult az orszagbol! Az amerikaiak semmisitik meg az iratokat es menekitik ki a kovetsegrol az embereket, a talibok “megigertek” a “bekes” bevonulast.

Az igen. Bidenek jol elk@rtak ezt az utolso fazisat a kivonulasnal. Allitolag az NSC meg 2 hete is ugy gondolta, hogy a fovaros es a nagyobb varosok honapokig minimum tartani fogjak magukat.

A 3 billio dollart koltottek az amcsik az orszagra 20 ev alatt, 88 milliard dollart a hadsereg felvegyverzesere, kb 2 hetig se birtak a talibok ellen.
undisputedly
Én tényleg nem értem, hogy miért lepődött meg mindenki, hogy az afgán hadsereg gyakorlatilag instant átállt...

Azt nem értem, hogy amikor 3 napja látszik, hogy meg sem állnak a tálibok, miért nem indultak el a nyugatiak...

Továbbra is azt gondolom, 10 éve ott kellett volna hagyni ezt a retek helyet minden nyugatinak...
Gyurma Pappa
Biden 3 hete nyilatkozta, hogy a Talibok nem fogjak atvenni az uramat, max par videki terulet folott. AZ NSC-bol jovo riportok is errol szoltak. En siman elhittem, hogy ok jol latjak. Mert mint kiderult, nem arrol van szo, hogy a medi felreriportalta, hanem tenyleg a Biden nat sec csapata azt gondolta, hogy meg sok-sok honapig stabil lesz az afgan kormany. Most mar latjuk, hibasan.

Az nem kerdes, hogy el kellett jonni, de ez az utolso fazis ez valami katasztrofalisan lett megkomponalva az amerikaiak altal. Teljes kudarc es kaosz.
undisputedly
Mondjuk aki aláírta a tálibokkal azt a megállapodást és elhitte h annak egy betűjét is be fogjak tartani annak és csapatának nulla ismerete volt a tálibokrol. Már ott látszott h nagyon nagy baj lesz mikor a megállapodás aláírása után komolyan megnőtt a tálib támadások és a civil áldozatok száma.
Ezzel lényegében USA elintézte h a következő tíz évben nemhogy csökkenne a melom hanem még több lesz …

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 3 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 22 595 — Lucas Scott
De hova álljanak a belgák?
warr_b
egy biztos, a franciák megadták magukat
Heisman
A románok meg átálltak

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 3 éve
undisputedly Seattle Seahawks 11 933 — SuperBowl Champions 2013/2014
Wow, az afgan elnok elmenekult az orszagbol! Az amerikaiak semmisitik meg az iratokat es menekitik ki a kovetsegrol az embereket, a talibok “megigertek” a “bekes” bevonulast.

Az igen. Bidenek jol elk@rtak ezt az utolso fazisat a kivonulasnal. Allitolag az NSC meg 2 hete is ugy gondolta, hogy a fovaros es a nagyobb varosok honapokig minimum tartani fogjak magukat.

A 3 billio dollart koltottek az amcsik az orszagra 20 ev alatt, 88 milliard dollart a hadsereg felvegyverzesere, kb 2 hetig se birtak a talibok ellen.
undisputedly
Én tényleg nem értem, hogy miért lepődött meg mindenki, hogy az afgán hadsereg gyakorlatilag instant átállt...

Azt nem értem, hogy amikor 3 napja látszik, hogy meg sem állnak a tálibok, miért nem indultak el a nyugatiak...

Továbbra is azt gondolom, 10 éve ott kellett volna hagyni ezt a retek helyet minden nyugatinak...
Gyurma Pappa
Biden 3 hete nyilatkozta, hogy a Talibok nem fogjak atvenni az uramat, max par videki terulet folott. AZ NSC-bol jovo riportok is errol szoltak. En siman elhittem, hogy ok jol latjak. Mert mint kiderult, nem arrol van szo, hogy a medi felreriportalta, hanem tenyleg a Biden nat sec csapata azt gondolta, hogy meg sok-sok honapig stabil lesz az afgan kormany. Most mar latjuk, hibasan.

Az nem kerdes, hogy el kellett jonni, de ez az utolso fazis ez valami katasztrofalisan lett megkomponalva az amerikaiak altal. Teljes kudarc es kaosz.

Szerkesztette: undisputedly
több mint 3 éve
Heisman nádor Denver Broncos Oregon Ducks 24 351 — “Sha-la-la-la-la-la, Thiiiiii-baut Pinot!“
De hova álljanak a belgák?
warr_b
egy biztos, a franciák megadták magukat

NFL : Denver Broncos / NCAA : Oregon Ducks, BYU, Penn State, Iowa / Peyton Manning, Marcus Mariota
Soccer : Arsenal, Levante, Lazio, Millwall, Stuttgart / National Teams : HUN, ESP
NBA : Mavericks [Doncic] / NHL : Ducks, Maple Leafs / MLB : Twins, Astros
F1 : Lewis Hamilton / MotoGP : Marc & Alex Marquez, Pedro Acosta (és igazából mindenki más) / NASCAR : #22 Joey Logano
Cycling : Pogacar, Meintjes, Valter, Quintana, Contador, Cras, Juan Ayuso
Darts : Nathan Aspinall, Chris Dobey, Gerwyn Price, Ricky Evans
UFC : Justin Gaethje, Cody Garbrandt, Nate Diaz, Brandon Moreno
Euroleague : Valencia Basket / Tennis : Federer, Alcaraz
több mint 3 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 14 029 — Egyéb témák lakó
Wow, az afgan elnok elmenekult az orszagbol! Az amerikaiak semmisitik meg az iratokat es menekitik ki a kovetsegrol az embereket, a talibok “megigertek” a “bekes” bevonulast.

Az igen. Bidenek jol elk@rtak ezt az utolso fazisat a kivonulasnal. Allitolag az NSC meg 2 hete is ugy gondolta, hogy a fovaros es a nagyobb varosok honapokig minimum tartani fogjak magukat.

A 3 billio dollart koltottek az amcsik az orszagra 20 ev alatt, 88 milliard dollart a hadsereg felvegyverzesere, kb 2 hetig se birtak a talibok ellen.
undisputedly
Én tényleg nem értem, hogy miért lepődött meg mindenki, hogy az afgán hadsereg gyakorlatilag instant átállt...

Azt nem értem, hogy amikor 3 napja látszik, hogy meg sem állnak a tálibok, miért nem indultak el a nyugatiak...

Továbbra is azt gondolom, 10 éve ott kellett volna hagyni ezt a retek helyet minden nyugatinak...

több mint 3 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 22 595 — Lucas Scott
Álljunk meg egy szóra, először kiváncsi lennék mit mond Nógrádi György úr. Másodszor. Ez kurva nagy baj ami történik.
Kenny
Főleg a hazaraknak …

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 3 éve
warr_b Washington Commanders 23 691 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.
De hova álljanak a belgák?


Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
több mint 3 éve
ozibozi New York Giants 16 731
Kína itt a kulcs
több mint 3 éve
ender1112 Kansas City Chiefs 2 277 — Víí aaaar dö cseempjönsz.
Oroszország természetesen folytatja a munkát Kabulban. Mindenki más menekül…de az orosz nagykövet kijelentette hogy fennakadás nélkül folyik a munka tovább, a tálibok garantálták a biztonságukat.
Klaci79
Gondolom, fizetik a védelmi pénzt.
ender1112
Szerintem simán támogatják őket. Hasonló talán már a Homeland-ben is volt. Az ellenségem ellensége a barátom.
Klaci79
Ha az oroszok iszlám fanatikusokat támogatnak a határaik közelében, akkor hülyébbek, mint az amerikaiak.
több mint 3 éve
Klaci79 Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 21 937
Oroszország természetesen folytatja a munkát Kabulban. Mindenki más menekül…de az orosz nagykövet kijelentette hogy fennakadás nélkül folyik a munka tovább, a tálibok garantálták a biztonságukat.
Klaci79
Gondolom, fizetik a védelmi pénzt.
ender1112
Szerintem simán támogatják őket. Hasonló talán már a Homeland-ben is volt. Az ellenségem ellensége a barátom.
több mint 3 éve
ender1112 Kansas City Chiefs 2 277 — Víí aaaar dö cseempjönsz.
Oroszország természetesen folytatja a munkát Kabulban. Mindenki más menekül…de az orosz nagykövet kijelentette hogy fennakadás nélkül folyik a munka tovább, a tálibok garantálták a biztonságukat.
Klaci79
Gondolom, fizetik a védelmi pénzt.
több mint 3 éve
Klaci79 Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 21 937
Oroszország természetesen folytatja a munkát Kabulban. Mindenki más menekül…de az orosz nagykövet kijelentette hogy fennakadás nélkül folyik a munka tovább, a tálibok garantálták a biztonságukat.
több mint 3 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 075 — #NoStress
Wow, az afgan elnok elmenekult az orszagbol! Az amerikaiak semmisitik meg az iratokat es menekitik ki a kovetsegrol az embereket, a talibok “megigertek” a “bekes” bevonulast.

Az igen. Bidenek jol elk@rtak ezt az utolso fazisat a kivonulasnal. Allitolag az NSC meg 2 hete is ugy gondolta, hogy a fovaros es a nagyobb varosok honapokig minimum tartani fogjak magukat.

A 3 billio dollart koltottek az amcsik az orszagra 20 ev alatt, 88 milliard dollart a hadsereg felvegyverzesere, kb 2 hetig se birtak a talibok ellen.
undisputedly
Az afgán hadsereg a nyugati haderő támogátásaval volt csak használható, így aztán nincs semmi csoda abban, ami történik. Legfeljebb az, hogy az amcsi tábornokok és politikusok ennyire nincsenek képben. Vagy már az sem csoda? 😀
ender1112
Kb. annyira érdekli az amcsikat momentán az, hogy Afganisztánban mi történik, mint a Püspökladányi polgármesterválasztás.
Nem így kéne legyen, de nagyjából így van.

több mint 3 éve
ender1112 Kansas City Chiefs 2 277 — Víí aaaar dö cseempjönsz.
Wow, az afgan elnok elmenekult az orszagbol! Az amerikaiak semmisitik meg az iratokat es menekitik ki a kovetsegrol az embereket, a talibok “megigertek” a “bekes” bevonulast.

Az igen. Bidenek jol elk@rtak ezt az utolso fazisat a kivonulasnal. Allitolag az NSC meg 2 hete is ugy gondolta, hogy a fovaros es a nagyobb varosok honapokig minimum tartani fogjak magukat.

A 3 billio dollart koltottek az amcsik az orszagra 20 ev alatt, 88 milliard dollart a hadsereg felvegyverzesere, kb 2 hetig se birtak a talibok ellen.
undisputedly
Az afgán hadsereg a nyugati haderő támogátásaval volt csak használható, így aztán nincs semmi csoda abban, ami történik. Legfeljebb az, hogy az amcsi tábornokok és politikusok ennyire nincsenek képben. Vagy már az sem csoda? 😀
több mint 3 éve
undisputedly Seattle Seahawks 11 933 — SuperBowl Champions 2013/2014
Wow, az afgan elnok elmenekult az orszagbol! Az amerikaiak semmisitik meg az iratokat es menekitik ki a kovetsegrol az embereket, a talibok “megigertek” a “bekes” bevonulast.

Az igen. Bidenek jol elk@rtak ezt az utolso fazisat a kivonulasnal. Allitolag az NSC meg 2 hete is ugy gondolta, hogy a fovaros es a nagyobb varosok honapokig minimum tartani fogjak magukat.

A 3 billio dollart koltottek az amcsik az orszagra 20 ev alatt, 88 milliard dollart a hadsereg felvegyverzesere, kb 2 hetig se birtak a talibok ellen.
több mint 3 éve
Klaci79 Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 21 937
A talibán ellen másképp kell harcolni.
Klaci79
Napalmmal kéne.
warr_b
Izraeli módszerrel gondolnám. Amint kiderül egy-egy vezető személye, valahol felszáll egy drón…
Klaci79
Nem egy kifejezetten vezetőfüggő társaság. Levágsz egy fejet és két új nő a helyébe.
Kampman
A Hamász sem volt az, de aztán csak elkezdték unni, hogy nyírják a vezetőket.
Nem tudom milyen módszerekkel lehet ezt féken tartani, mert az jól látszik, hogy a társadalom, a vallás nincsen kész a feudalizmus végére.
Klaci79
és kinek érdeke hogy ott stabilizálódjon a helyzet?
mert sztem az usának, kínának és az oroszoknak sem
az eu-nak az lenne de ...
Negritis
Kinek az érdeke az örökös háború?
Ezekre nincs jó válasz…
Klaci79
Óóhh, dehogy nincs!! Akiknek ez pénzt hoz, nem is keveset "Billiárdokat"!
nagir
Az amerikai hadsereg háború nélkül is milliárdokat költ, a tálibok meg továbbra is Kalasnyikovokkal lövöldöznek. Max most megszűnik az eddigi korrupció, ahol a nyugatiak próbáltak afgán barátokat szerezni.
több mint 3 éve
Klaci79 Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 21 937
Na akkor az afgán elnök is elmenekült. Nem egy hónap kellett ehhez, 1 hét is elég volt.
Most arra vagyok kiváncsi, hogy mi lesz az elmenekülni nem tudó EU/USA állampolgárokkal.
Eddig lényegében nem is volt fegyverhasználat.