USA és a világ

31 feliratkozó

több mint 3 éve
MC12 New Orleans Saints 6 161
Hát lehet, hogy én látok túl kevés színt, de nekem pl. Lindsay Graham se jobban, se kevésbé nem képregényszerűen g*ci, mint Cuomo vagy a texasi (vagy a floridai) kormányzó. 😊 Mind egyformán lehúzhatná magát a wc-n.
peterk2005
Olvasva a politika meg ebben a topicban irt kommentjeidet mostanában, mintha megcsömörlöttél volna - oldaltól függetlenül - a nagypolitikától meg a politikusoktól 😊 no offense, lehet régebb óta így van ez, csak mostanság tűnt fel.

“A kiábrándult idealistákból lettek a cinikusok”
több mint 3 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 685 — The only discipline that lasts, is self discipline
Hát lehet, hogy én látok túl kevés színt, de nekem pl. Lindsay Graham se jobban, se kevésbé nem képregényszerűen g*ci, mint Cuomo vagy a texasi (vagy a floridai) kormányzó. 😊 Mind egyformán lehúzhatná magát a wc-n.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 3 éve
undisputedly Seattle Seahawks 11 933 — SuperBowl Champions 2013/2014
Wow, Andrew Cuomo is resigning as the governor of New York
Klaci79
Miert lepett meg?

A demokrata allamugyesz jelentese szerint szexualisan zaklatta a neki dolgozo noket.

Valoszinuleg buntetojogi felelossegrevonas is lesz.

Ha nem mondott volna le, a new yorki helyi “szenatus” impeachelte volna 2 heten belul.

Az a vicc, hogy idaig maradhatott.
undisputedly
Engem nem lepett meg, már rég aktuális. a a saját szavaim lettek volna, magyarul írom, de csak egy tweetet másoltam be 😊
Hulljon a férgese...
Klaci79
Eddigi tapasztalataim (hirekben olvasott) alapjan a kormanyzok kozott sokkal nagyobb aranyban vannak a kepregenyszeru ge@ci, szemetlada, hatalomehes alakok, mint pl a washingtoni szenatusban. A szenatorok kozott kb mindegyik gerinctelen, csak a gazdagodas erdekli oket, de kormanyzoeknal a hatalomehesek gyulekeznek.

Relativ nagy hatalommal jar, "helyi", allami szinten es nincs mellette olyan transzparencia meg fekek es egyensuly, mint pl a szovetsegi szinten, siman lehet fu alatt lopni/csalni/hazudni es foleg a hatalommal visszaelni.
több mint 3 éve
Klaci79 Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 21 937
Wow, Andrew Cuomo is resigning as the governor of New York
Klaci79
Miert lepett meg?

A demokrata allamugyesz jelentese szerint szexualisan zaklatta a neki dolgozo noket.

Valoszinuleg buntetojogi felelossegrevonas is lesz.

Ha nem mondott volna le, a new yorki helyi “szenatus” impeachelte volna 2 heten belul.

Az a vicc, hogy idaig maradhatott.
undisputedly
Engem nem lepett meg, már rég aktuális. a a saját szavaim lettek volna, magyarul írom, de csak egy tweetet másoltam be 😊
Hulljon a férgese...
több mint 3 éve
warr_b Washington Commanders 23 690 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.
Wow, Andrew Cuomo is resigning as the governor of New York
Klaci79
Miert lepett meg?

A demokrata allamugyesz jelentese szerint szexualisan zaklatta a neki dolgozo noket.

Valoszinuleg buntetojogi felelossegrevonas is lesz.

Ha nem mondott volna le, a new yorki helyi “szenatus” impeachelte volna 2 heten belul.

Az a vicc, hogy idaig maradhatott.
undisputedly
Ezeket nem értem főleg egy Amerikában ahol már a szoknyajat sem dicserheted meg per nélkül. Mit gondol az ilyen?
csebi
A legtöbb ember nem különösebben okos.


Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
több mint 3 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 22 594 — Lucas Scott
Wow, Andrew Cuomo is resigning as the governor of New York
Klaci79
Miert lepett meg?

A demokrata allamugyesz jelentese szerint szexualisan zaklatta a neki dolgozo noket.

Valoszinuleg buntetojogi felelossegrevonas is lesz.

Ha nem mondott volna le, a new yorki helyi “szenatus” impeachelte volna 2 heten belul.

Az a vicc, hogy idaig maradhatott.
undisputedly
Ezeket nem értem főleg egy Amerikában ahol már a szoknyajat sem dicserheted meg per nélkül. Mit gondol az ilyen?

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 3 éve
undisputedly Seattle Seahawks 11 933 — SuperBowl Champions 2013/2014
Wow, Andrew Cuomo is resigning as the governor of New York
Klaci79
Miert lepett meg?

A demokrata allamugyesz jelentese szerint szexualisan zaklatta a neki dolgozo noket.

Valoszinuleg buntetojogi felelossegrevonas is lesz.

Ha nem mondott volna le, a new yorki helyi “szenatus” impeachelte volna 2 heten belul.

Az a vicc, hogy idaig maradhatott.

Szerkesztette: undisputedly
több mint 3 éve
Klaci79 Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 21 937
Wow, Andrew Cuomo is resigning as the governor of New York
több mint 3 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 44 543 — The Mathematician
Lehet meg kellene nézni a filmet, oszt kiderül mi a stájsz.
ozibozi
nemtom mikor lesz időm eljutni odáig, kb sose mert annyira nem érdekel


az a buli volt olyan "szar" mint a Fyre Fest? 😀
Negritis
😀

Más generáció, más szarja volt
Gyurma Pappa
hmm, már majdnem érdekel annyira 😀

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 3 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 14 029 — Egyéb témák lakó
az a buli volt olyan "szar" mint a Fyre Fest? 😀
Negritis
😀

Más generáció, más szarja volt

több mint 3 éve
ozibozi New York Giants 16 730
Lehet meg kellene nézni a filmet, oszt kiderül mi a stájsz.

Szerkesztette: ozibozi
több mint 3 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 44 543 — The Mathematician
az a buli volt olyan "szar" mint a Fyre Fest? 😀

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 3 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 14 029 — Egyéb témák lakó
Nem egészen értem hova akarsz kilyukadni, de van pl. Limp Bizkit Xzibit kooperáció, és több áfedés "düh-zenék" között.Sobri Jóska
Ezen akadtam meg én is.

Valószínűleg velem (veled?) van a baj, hogy nem értem. Nekem ez egy emlékezetes hippy/rock buli emlékezetesen szarul szervezett emlékbulijáról készült emlékezetesen szar dokumentumfilm. A 444 cikke meg egy a dokumentum filmet felelevenítő, nem túl jó írás. Nekem ez kb. ennyi. Hogy hogy jön ide a CRT meg a liberális média (_akármilyen_ média), az nekem túl nagy ugrás.

(Ha a HBO dokumentum filmje az apropó és az ok - vagy általában a streaming szolgáltatók dokufilmjei / doku sorozatai -, akkor szvsz ennél ezerszer jobb - illetve rosszabb - példák is vannak, amik kapcsán elő lehet venni a dolgot. Ez a dokumentum film lehet, hogy többet is akart mondani, de nem nagyon sikerült többet mondania, akármi is legyen az amit feltételezek, hogy akart. Egyszerűen csak gyenge lett.)
peterk2005
Nagyon nehéz nem észre venni a sormintát abba, amit a HBO és a Netflix végtelenül leegyszerűsített és lebutított üzenetekkel sulykolni akar. Ez a film szólhatott volna arról, hogy mennyire szar buli volt, de ehelyett a már a címadás (Love, Peace and Rage) is teljesen más irányba visz. Pedig ez egy kurva szarul megszervezett, nagyon rosszul időzített buli volt, és nagyon furcsa, amikor BLM pólóban próbáljuk a 2008 után világ szemüvegén keresztül értelmezni ezt a korszakot.

A 90-es évek szerintem nem értelmezhetőek így.

(@MC: a 444-es cikk a filmről beszél, nem könyvről. A filmben a könyv üzenete, miszerint ez egy elbaszódott társadalom, amiben élünk, inkább hangulati elem, mint üzenet, és legtöbb akkor 15-16-20 éves fiú arra emlékszik, hogy verekedtek benne...)

több mint 3 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 685 — The only discipline that lasts, is self discipline
Nem egészen értem hova akarsz kilyukadni, de van pl. Limp Bizkit Xzibit kooperáció, és több áfedés "düh-zenék" között.Sobri Jóska
Ezen akadtam meg én is.

Valószínűleg velem (veled?) van a baj, hogy nem értem. Nekem ez egy emlékezetes hippy/rock buli emlékezetesen szarul szervezett emlékbulijáról készült emlékezetesen szar dokumentumfilm. A 444 cikke meg egy a dokumentum filmet felelevenítő, nem túl jó írás. Nekem ez kb. ennyi. Hogy hogy jön ide a CRT meg a liberális média (_akármilyen_ média), az nekem túl nagy ugrás.

(Ha a HBO dokumentum filmje az apropó és az ok - vagy általában a streaming szolgáltatók dokufilmjei / doku sorozatai -, akkor szvsz ennél ezerszer jobb - illetve rosszabb - példák is vannak, amik kapcsán elő lehet venni a dolgot. Ez a dokumentum film lehet, hogy többet is akart mondani, de nem nagyon sikerült többet mondania, akármi is legyen az amit feltételezek, hogy akart. Egyszerűen csak gyenge lett.)

Szerkesztette: peterk2005 udvari bolond


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 3 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 14 029 — Egyéb témák lakó
Szóval akár lehetne is egy néger fiatal dühe, ami a hip-hopban csapódik le és a nu-metal rajongó fehér fiú dühe között összefüggés 90-es évek végén. Csak akkor meg az a fájdalmas megállapítás is előjönne, hogy itt alapvetően komolyabb társadalmi -szociális - gazdasági problémák voltak - vannak, amit nem lehet a fekete-fehér tengelyen értelmezni, és akkor meg nem lehet "fehér"-ezni.
MC12
Engedd el. HBO streamingjere keszult, nem te vagy a celkozonseg, hanem a CRT-vel ismerkedo amerikai fiatalok, erre pedig tokeletesen illik a narrativa.
undisputedly
Pedig ez nem a CRT, ez a liberális média olvasata a CRT-nek. A liberális média pont, hogy azt akarja agyonhallgatni, amit a CRT kutat: intersectionality-t. Nyilván ez sem egy tökéletes leírás (de melyik társadalom tudomány nem egyszerűsít?), de liberális média semmilyen szinten nem érdekelt abban, hogy arról beszéljen, esetleg mondjuk a kapitalizmussal is lehetne apróbb-nagyobb gondok, ami miatt mondjuk ezek a fehér alsó-középosztálybeliek dühösek. Talán? Esetleg?

Eszméletlenül fárasztó már a streaming szolgáltatók dokumentumfilmes felhozatala, végletekig leegyszerűsítenek komplex témákat, és akkor odabasszák elénk, hogy "tessék, dühös fehérek". A Netflixen azt játszottuk egyik este a feleségemmel, hogy megnéztük a rövid ismertető, meg a trailer, én elmondtam az egész filmet, ő megnézte a neten a teljes plotot. Olyan 80%-ban pontosan elmondtam, hogy mik lesznek a Nagy Felismerések és Kőkemény Fordulatok.

Undival beszélgettünk erről már, a liberális média balról és jobbról is kiakarja zárni az ellenvéleményeket, és ezt úgy csinálja, hogy közben fel-fel vesz onnan témákat, amiket aztán futtat, végtelenül leegyszerűsítve azokat.

több mint 3 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 075 — #NoStress
Micsoda általánosítás ez egyébként 😊 "a fehér fiatalokból áradó sötét energia' tehát minden fehérből? Ez már az a fehér sötét energia, ami a hip-hop szintéren 2Pac és Notorius B.I.G. lelövésével járt? Vagy az a sötét energia amiben tobzódott az egész droggal - kurvákkal - fegyverrel pózóló fekete rap szcéna? Hogy csak egy, akkor meghatározó egyéb zenei stílust mondjunk.
MC12
miköze a fehérek energiájának meg a fekete rappereknek egymáshoz amúgy?
miért ne lehetne jelen párhuzamosan mind2?


attól függetlenül hogy sztem is retardált általánosítás az egész és a 444 egy szennylap
Negritis
Ez a kérdés már önmagában jobb mint az egész cikk 😊. Ez valóban egy érdekes kutatási téma lehetne, hogy a 90-es évek, és annak inkább a második fele valóban elképesztő módon tárgyiasította a nőket, azon belül nyilván a rap viszi a prímet de a nu metal klippek is bőven tele vannak csöccsel, droggal és pénzzel. Persze, nyilván régebben is téma volt ez, de azért egy Beatles vagy egy Rolling Stones azért tudta ezt árnyaltan előadni (Lucy in the Sky with Diamonds pl.) míg a jelzett időszak egészen explicit módon mutatta be fentebbieket, mintegy normalitásként, lányok láncon, kutyaként való megjelenítését (50 cent - PIMP, de egy 90-es évek végi random rap klipben is kizárólag dugni akartak a nagyon lengén öltözött lányok) és nem, ezek nem irónikus vagy kifigurázó tartalmak voltak, mielőtt bárki ezzel jönne, legalábbis a korosztály aki fogyasztotta biztosan nem így értelmezte.

Másrészről szintén ugyanilyen érdekes, hogy a düh, amit a cikk is említ valóban megvolt, és igen, annak a - jellmezően fehér fiatal - korosztálynak a tömeg düh-zenéje a Linkin Park volt meg a Limp Bizkit, és mondjuk a Korn, ez van, de ez miért is különbözne a 70-es ével punk-dühétől vagy a 80-as évek metál-dühétől? Minden generációnak megvan a maga dühe, egyet kiemelni és elítélni viszonylag nagy marhaság.

Szóval akár lehetne is egy néger fiatal dühe, ami a hip-hopban csapódik le és a nu-metal rajongó fehér fiú dühe között összefüggés 90-es évek végén. Csak akkor meg az a fájdalmas megállapítás is előjönne, hogy itt alapvetően komolyabb társadalmi -szociális - gazdasági problémák voltak - vannak, amit nem lehet a fekete-fehér tengelyen értelmezni, és akkor meg nem lehet "fehér"-ezni.
MC12
Nem egészen értem hova akarsz kilyukadni, de van pl. Limp Bizkit Xzibit kooperáció, és több áfedés "düh-zenék" között.

 youtu.be/bn6ljeWmYuo

Illetve azok a felszínes nők, akik bandákhoz csapódtak, bulikban "teljesedtek ki" javarészt valóban csak baszni akartak, ahogy a mai napig rengeteg olyan kiscsaj van, aki nem tud és nem is akar nagyon mást, és nem kell ehhez Amerikába menni.
Ők tárgyiasítják önmagukat, mert a seggükön, csöcsükön, szexuális lelkesültségükön kívül ők nem találnak magukban értéket, nem is keresnek, és ők várják el a szexista megközelítést, mert azt tudják átérezni, megélni önazonos módon, arra tudnak reagálni, ahhoz tudnak komfortosan viszonyulni.

Szerkesztette: Őszentsége Sobri Jóska

több mint 3 éve
r.baggio Washington Commanders Vanderbilt Commodores 61 956 — no es importante
Ez a kérdés már önmagában jobb mint az egész cikk 😊. Ez valóban egy érdekes kutatási téma lehetneMC12
A Can't get you out of my headben Tupac is szóba kerül

Annyi topicba tehetném, de végül erre esett a választásom, legyen legalább valami jó dologról is szó; az alábbi honlapon megtekinthető Adam Curtis ÖSSZES dokumentumfilmje, mind kihagyhatatlan anyag annak, aki szeretné megérteni a világ működését (kezdésnek a Century of the selfet ajánlom vagy épp a legfrissebbet, a Can't get you out of my head-et)

 thoughtmaybe.com/by/adam-curtis/
r.baggio


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 3 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 44 543 — The Mathematician
Micsoda általánosítás ez egyébként 😊 "a fehér fiatalokból áradó sötét energia' tehát minden fehérből? Ez már az a fehér sötét energia, ami a hip-hop szintéren 2Pac és Notorius B.I.G. lelövésével járt? Vagy az a sötét energia amiben tobzódott az egész droggal - kurvákkal - fegyverrel pózóló fekete rap szcéna? Hogy csak egy, akkor meghatározó egyéb zenei stílust mondjunk.
MC12
miköze a fehérek energiájának meg a fekete rappereknek egymáshoz amúgy?
miért ne lehetne jelen párhuzamosan mind2?


attól függetlenül hogy sztem is retardált általánosítás az egész és a 444 egy szennylap
Negritis
Ez a kérdés már önmagában jobb mint az egész cikk 😊. Ez valóban egy érdekes kutatási téma lehetne, hogy a 90-es évek, és annak inkább a második fele valóban elképesztő módon tárgyiasította a nőket, azon belül nyilván a rap viszi a prímet de a nu metal klippek is bőven tele vannak csöccsel, droggal és pénzzel. Persze, nyilván régebben is téma volt ez, de azért egy Beatles vagy egy Rolling Stones azért tudta ezt árnyaltan előadni (Lucy in the Sky with Diamonds pl.) míg a jelzett időszak egészen explicit módon mutatta be fentebbieket, mintegy normalitásként, lányok láncon, kutyaként való megjelenítését (50 cent - PIMP, de egy 90-es évek végi random rap klipben is kizárólag dugni akartak a nagyon lengén öltözött lányok) és nem, ezek nem irónikus vagy kifigurázó tartalmak voltak, mielőtt bárki ezzel jönne, legalábbis a korosztály aki fogyasztotta biztosan nem így értelmezte.

Másrészről szintén ugyanilyen érdekes, hogy a düh, amit a cikk is említ valóban megvolt, és igen, annak a - jellmezően fehér fiatal - korosztálynak a tömeg düh-zenéje a Linkin Park volt meg a Limp Bizkit, és mondjuk a Korn, ez van, de ez miért is különbözne a 70-es ével punk-dühétől vagy a 80-as évek metál-dühétől? Minden generációnak megvan a maga dühe, egyet kiemelni és elítélni viszonylag nagy marhaság.

Szóval akár lehetne is egy néger fiatal dühe, ami a hip-hopban csapódik le és a nu-metal rajongó fehér fiú dühe között összefüggés 90-es évek végén. Csak akkor meg az a fájdalmas megállapítás is előjönne, hogy itt alapvetően komolyabb társadalmi -szociális - gazdasági problémák voltak - vannak, amit nem lehet a fekete-fehér tengelyen értelmezni, és akkor meg nem lehet "fehér"-ezni.
MC12
és akkor el is jutunk oda hogy miért kell mind2 oldal politkai elitjének az identitás politika

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 3 éve
MC12 New Orleans Saints 6 161
Micsoda általánosítás ez egyébként 😊 "a fehér fiatalokból áradó sötét energia' tehát minden fehérből? Ez már az a fehér sötét energia, ami a hip-hop szintéren 2Pac és Notorius B.I.G. lelövésével járt? Vagy az a sötét energia amiben tobzódott az egész droggal - kurvákkal - fegyverrel pózóló fekete rap szcéna? Hogy csak egy, akkor meghatározó egyéb zenei stílust mondjunk.
MC12
miköze a fehérek energiájának meg a fekete rappereknek egymáshoz amúgy?
miért ne lehetne jelen párhuzamosan mind2?


attól függetlenül hogy sztem is retardált általánosítás az egész és a 444 egy szennylap
Negritis
Ez a kérdés már önmagában jobb mint az egész cikk 😊. Ez valóban egy érdekes kutatási téma lehetne, hogy a 90-es évek, és annak inkább a második fele valóban elképesztő módon tárgyiasította a nőket, azon belül nyilván a rap viszi a prímet de a nu metal klippek is bőven tele vannak csöccsel, droggal és pénzzel. Persze, nyilván régebben is téma volt ez, de azért egy Beatles vagy egy Rolling Stones azért tudta ezt árnyaltan előadni (Lucy in the Sky with Diamonds pl.) míg a jelzett időszak egészen explicit módon mutatta be fentebbieket, mintegy normalitásként, lányok láncon, kutyaként való megjelenítését (50 cent - PIMP, de egy 90-es évek végi random rap klipben is kizárólag dugni akartak a nagyon lengén öltözött lányok) és nem, ezek nem irónikus vagy kifigurázó tartalmak voltak, mielőtt bárki ezzel jönne, legalábbis a korosztály aki fogyasztotta biztosan nem így értelmezte.

Másrészről szintén ugyanilyen érdekes, hogy a düh, amit a cikk is említ valóban megvolt, és igen, annak a - jellmezően fehér fiatal - korosztálynak a tömeg düh-zenéje a Linkin Park volt meg a Limp Bizkit, és mondjuk a Korn, ez van, de ez miért is különbözne a 70-es ével punk-dühétől vagy a 80-as évek metál-dühétől? Minden generációnak megvan a maga dühe, egyet kiemelni és elítélni viszonylag nagy marhaság.

Szóval akár lehetne is egy néger fiatal dühe, ami a hip-hopban csapódik le és a nu-metal rajongó fehér fiú dühe között összefüggés 90-es évek végén. Csak akkor meg az a fájdalmas megállapítás is előjönne, hogy itt alapvetően komolyabb társadalmi -szociális - gazdasági problémák voltak - vannak, amit nem lehet a fekete-fehér tengelyen értelmezni, és akkor meg nem lehet "fehér"-ezni.

“A kiábrándult idealistákból lettek a cinikusok”
több mint 3 éve
undisputedly Seattle Seahawks 11 933 — SuperBowl Champions 2013/2014
 444.hu/2021/08/08/woodstock-99-duhos-fiatal-feher-ferfiak-fesztivalja-ami-kaoszba-szartengerbe-es-eroszakba-fulladt

Legalább látjuk, hogy a magyar kormány honnan veszi a szókészletét akkor amikor pedofil=meleg, a prog. bal oldalon fehér férfi=káosz - szar- erőszak.

„a popkultúrában a fehér fiatal fiúkból pedig áradt egy sötét energia, amit a szórakoztatóipar egyszerre állandósított és elégített ki”. Ebbe a trendbe illeszthető pokulturális termék volt például a Harcosok klubja, de akár az Amerikai pite is.Mindenhol a fehér férfiak győzedelmeskedtek, a nőknek csupán annyi volt a feladatuk, hogy legyenek szépek és szexik, mutassanak jól a Maximban vagy az FHM-ben."

Ebben az egy mondatban annyi butaság van, hogy ha nekiáll kijegyzetelni az ember, nap vége lesz. A Harcosok Klubja mint a fehér férfi győzelmi regénye. Hát, oké.

Micsoda általánosítás ez egyébként 😊 "a fehér fiatalokból áradó sötét energia' tehát minden fehérből? Ez már az a fehér sötét energia, ami a hip-hop szintéren 2Pac és Notorius B.I.G. lelövésével járt? Vagy az a sötét energia amiben tobzódott az egész droggal - kurvákkal - fegyverrel pózóló fekete rap szcéna? Hogy csak egy, akkor meghatározó egyéb zenei stílust mondjunk.
MC12
Engedd el. HBO streamingjere keszult, nem te vagy a celkozonseg, hanem a CRT-vel ismerkedo amerikai fiatalok, erre pedig tokeletesen illik a narrativa.
több mint 3 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 44 543 — The Mathematician
Micsoda általánosítás ez egyébként 😊 "a fehér fiatalokból áradó sötét energia' tehát minden fehérből? Ez már az a fehér sötét energia, ami a hip-hop szintéren 2Pac és Notorius B.I.G. lelövésével járt? Vagy az a sötét energia amiben tobzódott az egész droggal - kurvákkal - fegyverrel pózóló fekete rap szcéna? Hogy csak egy, akkor meghatározó egyéb zenei stílust mondjunk.
MC12
miköze a fehérek energiájának meg a fekete rappereknek egymáshoz amúgy?
miért ne lehetne jelen párhuzamosan mind2?

attól függetlenül hogy sztem is retardált általánosítás az egész és a 444 egy szennylap

Szerkesztette: Negritis, a vajda

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 3 éve
MC12 New Orleans Saints 6 161
 444.hu/2021/08/08/woodstock-99-duhos-fiatal-feher-ferfiak-fesztivalja-ami-kaoszba-szartengerbe-es-eroszakba-fulladt

Legalább látjuk, hogy a magyar kormány honnan veszi a szókészletét akkor amikor pedofil=meleg, a prog. bal oldalon fehér férfi=káosz - szar- erőszak.

„a popkultúrában a fehér fiatal fiúkból pedig áradt egy sötét energia, amit a szórakoztatóipar egyszerre állandósított és elégített ki”. Ebbe a trendbe illeszthető pokulturális termék volt például a Harcosok klubja, de akár az Amerikai pite is.Mindenhol a fehér férfiak győzedelmeskedtek, a nőknek csupán annyi volt a feladatuk, hogy legyenek szépek és szexik, mutassanak jól a Maximban vagy az FHM-ben."

Ebben az egy mondatban annyi butaság van, hogy ha nekiáll kijegyzetelni az ember, nap vége lesz. A Harcosok Klubja mint a fehér férfi győzelmi regénye. Hát, oké.

Micsoda általánosítás ez egyébként 😊 "a fehér fiatalokból áradó sötét energia' tehát minden fehérből? Ez már az a fehér sötét energia, ami a hip-hop szintéren 2Pac és Notorius B.I.G. lelövésével járt? Vagy az a sötét energia amiben tobzódott az egész droggal - kurvákkal - fegyverrel pózóló fekete rap szcéna? Hogy csak egy, akkor meghatározó egyéb zenei stílust mondjunk.

“A kiábrándult idealistákból lettek a cinikusok”
több mint 3 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 22 594 — Lucas Scott
Amúgy ha már a Szíria szereplőkről volt szó itt egy anyag a kollégáktól angol nyelven, ami kellően rövid de tartalmas is sztem h ki kicsoda.

 coi.easo.europa.eu/administration/easo/PLib/2019_12_EASO_COI_Report_Syria_Actors.pdf
csebi
Kellően rövid, a sallang nélkül is 60 oldal 😁

Kár hogy ebben a történetben nagyjából mindenki rosszfiú...
warr_b
Hidd el h erről lehetett volba 600t írni. Azoknak ajánlom akiket picit jobban érdekel
csebi
kicsit akta szagú, attól hogy balkáni írta, nem gyön szembe a káosz miértje, még személyek hiányoznak - mindent begyömöszkölt valmibe aztán úgy jó, meg a dolgozat nagyrésze még mindig Asszad

alaviták, kurdok, cserkeszek, drúzok
mi Damaszkus jelentősége az egész arab világban?
hogyan radikalizálódnak a szunnita csoportok?
hol vannak az etnikai törzsterületek?
mennyi múlik a határok permeabilitásán?
sutianap
Nem Szíriárol magáról szól az anyag hanem a szíriai szereplőkről. Kb 30. Oldaltól az Asszadon kívüli szereplőkről van szó amúgy.

Van külön anyag Damaszkusz jelenlegi állapotáról (röpke 80 oldal) és külön anyag a biztonsági helyzetről.

A balkanos megjegyzést nem értem: aki név szerint ki van emelve az Aron Lund svéd szakértő. Vagy már Skandinávia az új Balkán nálad? 😊
csebi
első mondat:
This report was drafted by the EASO COI sector with research contributions from the COI unit of
the Romanian General Inspectorate for Immigration, Ministry of Internal Affairs.
sutianap
Tudom, épp ezert írtam hogy nem értem.
Ahogy ott is van a mi COI részlegunk írta az anyagot, a román COI részleg csupán hatteranyag keresesben vett részt, de nem írtak, készítettek semmit a szövegből.

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 3 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 296 — capitaine du château de Vienne 1487
Amúgy ha már a Szíria szereplőkről volt szó itt egy anyag a kollégáktól angol nyelven, ami kellően rövid de tartalmas is sztem h ki kicsoda.

 coi.easo.europa.eu/administration/easo/PLib/2019_12_EASO_COI_Report_Syria_Actors.pdf
csebi
Kellően rövid, a sallang nélkül is 60 oldal 😁

Kár hogy ebben a történetben nagyjából mindenki rosszfiú...
warr_b
Hidd el h erről lehetett volba 600t írni. Azoknak ajánlom akiket picit jobban érdekel
csebi
kicsit akta szagú, attól hogy balkáni írta, nem gyön szembe a káosz miértje, még személyek hiányoznak - mindent begyömöszkölt valmibe aztán úgy jó, meg a dolgozat nagyrésze még mindig Asszad

alaviták, kurdok, cserkeszek, drúzok
mi Damaszkus jelentősége az egész arab világban?
hogyan radikalizálódnak a szunnita csoportok?
hol vannak az etnikai törzsterületek?
mennyi múlik a határok permeabilitásán?
sutianap
Nem Szíriárol magáról szól az anyag hanem a szíriai szereplőkről. Kb 30. Oldaltól az Asszadon kívüli szereplőkről van szó amúgy.

Van külön anyag Damaszkusz jelenlegi állapotáról (röpke 80 oldal) és külön anyag a biztonsági helyzetről.

A balkanos megjegyzést nem értem: aki név szerint ki van emelve az Aron Lund svéd szakértő. Vagy már Skandinávia az új Balkán nálad? 😊
csebi
első mondat:
This report was drafted by the EASO COI sector with research contributions from the COI unit of
the Romanian General Inspectorate for Immigration, Ministry of Internal Affairs.


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 3 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 22 594 — Lucas Scott
Amúgy ha már a Szíria szereplőkről volt szó itt egy anyag a kollégáktól angol nyelven, ami kellően rövid de tartalmas is sztem h ki kicsoda.

 coi.easo.europa.eu/administration/easo/PLib/2019_12_EASO_COI_Report_Syria_Actors.pdf
csebi
Kellően rövid, a sallang nélkül is 60 oldal 😁

Kár hogy ebben a történetben nagyjából mindenki rosszfiú...
warr_b
Hidd el h erről lehetett volba 600t írni. Azoknak ajánlom akiket picit jobban érdekel
csebi
kicsit akta szagú, attól hogy balkáni írta, nem gyön szembe a káosz miértje, még személyek hiányoznak - mindent begyömöszkölt valmibe aztán úgy jó, meg a dolgozat nagyrésze még mindig Asszad

alaviták, kurdok, cserkeszek, drúzok
mi Damaszkus jelentősége az egész arab világban?
hogyan radikalizálódnak a szunnita csoportok?
hol vannak az etnikai törzsterületek?
mennyi múlik a határok permeabilitásán?
sutianap
Nem Szíriárol magáról szól az anyag hanem a szíriai szereplőkről. Kb 30. Oldaltól az Asszadon kívüli szereplőkről van szó amúgy.

Van külön anyag Damaszkusz jelenlegi állapotáról (röpke 80 oldal) és külön anyag a biztonsági helyzetről.

A balkanos megjegyzést nem értem: aki név szerint ki van emelve az Aron Lund svéd szakértő. Vagy már Skandinávia az új Balkán nálad? 😊

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.