USA és a világ

31 feliratkozó

több mint 3 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 14 029 — Egyéb témák lakó
A masik reszre pedig: Pont ez a "celtalan" interju is bizonyitja, hogy Orban nem akar semmit sem leforditani, o ebben el, o ezt a vilagot latja es ebben a vilagkepben hisz, mint ahogy sok tiz-szazmillio masik ember is a vilagon. Ha Orban csak pragmatista lenne es a hatalom, ezaltal a minel tobb penz erdekelne csak, nem csinalta volna meg ezt az itnerjut. Neki ez tobbrol szol szvsz. Egorol es a "megmento" szereprol, amiben tenylegesen hisz.
undisputedly
Az elejében nem hiszek, a végében igen. Szerintem ő nem hisz ebben (pontosan tudja, hogy baromság, hogy nyugaton rosszabb élni), de abban, hogy az egójáról szólt ez az interjú minden szó nélkül hiszek.

több mint 3 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 22 594 — Lucas Scott
Szerintem ezt a beszelgetest egyszer mar vegigcsinaltuk arrol (nem veled), hogy ki nem valaszol kinek, miutan tenszeruen megcafoljak. En pl most is valaszoltam mindenkinek, erdemben, barcsak masok is ehhez tartanak magukat 😊
undisputedly
ez nekem szól? mert lehet engem is nevesíteni, nem csupán sütit.

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 3 éve
undisputedly Seattle Seahawks 11 933 — SuperBowl Champions 2013/2014
Szoval megint eljutottunk onnet, hogy elojott egy tema a migransok elutasitasarol oda, hogy fujj faszkalap jobbosok, nem lehet veluk erdemben beszelni, trollok stb., csaka zert, mert erteken nem tudjak sokan elfogadni, hogy a migracio pl nem mindenki szerint jo, elfogadhatio vagy hasznos.
undisputedly
Nem ebben van a vita. A vita abban van, hogy OV és barátai által kommunikált valóság nem találkozik a tényleges valósággal. Totálisan jellemző a posztigazság korszakára, hogy van egy igazság, és abból levonunk egy olyan következtetést tényként, ami hamis.

És az álláspontom az, hogy OV már semmi újat nem mutat, hanem a nagy, nemzetközi alt-rightos alternatív valóságot fordítja le magyar nyelvre.
Gyurma Pappa
A beidezett reszt az indulatos szemelyeskedesre ertettem. Hiszen alapvetoen ebbol indult.

Az Orban interjut felreforditottak, szandekosan rosszul ideztek. Linkeltem a videot. Szerintem politikai promo-interjuba meg az is belefert volna, ha azt mondja, hogy mar most tomegek jonnek kelet-europaba. Ezzel szemben szamomra meglepo modon, nagyon targyilagosan fogalmazva azt mondta, hogy vannak mar ilyenek, de ez nem trendszeru, illetve azt sem mondta, hogy azza fog valni teljes bizonyossaggal, vagy akar csak azt, hogy valoszinusitheto, sot, azt sem, hogy tenylegesen megeshet, hanem azt mondta, hogy nem lehet kizarni. A megvalosulas legkisebb merteket hasznalta, amit minden jozan ember hasznalna.

Nem lehet kizarni, a feltetelek adottak. Szabad munkavallalas, tokearamlas, olcso szolgaltatasok, ingatlanarak, fejlodo infrastruktura, a tavmunka koraban tokeletes. Egy ev alatt mennyivel flexibilisebb lett a tarsadalom egy resze, honnet veszed, hogy 5-10-20 ev mulva nem allunk ott, hogy a bal meginkabb tultulta a PC-t, felsoosztaly felso retege nem teljesen mobilis az eletszeru tartozkodast nezve stb.

Szoval egy hatalmas nothingburger volt ez a kijelentes, amire a media racuppant, teljesen elhagyva a kontextust, amit Orban hasznalt.

A masik reszre pedig: Pont ez a "celtalan" interju is bizonyitja, hogy Orban nem akar semmit sem leforditani, o ebben el, o ezt a vilagot latja es ebben a vilagkepben hisz, mint ahogy sok tiz-szazmillio masik ember is a vilagon. Ha Orban csak pragmatista lenne es a hatalom, ezaltal a minel tobb penz erdekelne csak, nem csinalta volna meg ezt az itnerjut. Neki ez tobbrol szol szvsz. Egorol es a "megmento" szereprol, amiben tenylegesen hisz.
több mint 3 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 14 029 — Egyéb témák lakó
Szoval megint eljutottunk onnet, hogy elojott egy tema a migransok elutasitasarol oda, hogy fujj faszkalap jobbosok, nem lehet veluk erdemben beszelni, trollok stb., csaka zert, mert erteken nem tudjak sokan elfogadni, hogy a migracio pl nem mindenki szerint jo, elfogadhatio vagy hasznos.
undisputedly
Nem ebben van a vita. A vita abban van, hogy OV és barátai által kommunikált valóság nem találkozik a tényleges valósággal. Totálisan jellemző a posztigazság korszakára, hogy van egy igazság, és abból levonunk egy olyan következtetést tényként, ami hamis.

És az álláspontom az, hogy OV már semmi újat nem mutat, hanem a nagy, nemzetközi alt-rightos alternatív valóságot fordítja le magyar nyelvre.

több mint 3 éve
undisputedly Seattle Seahawks 11 933 — SuperBowl Champions 2013/2014
Kinek a smiley, kinek az allando "jobbos felrevezetes, panel,alt-right" mania.
Amugy nem tudom miert kaptad fel ennyire a vizet. Szep napot 😊
undisputedly
Nem kaptam fel a vizet, csak meguntam.
Gyurma Pappa
Mit? A szmajlikat?

Nem intezem el fel mondatokkal, de most pl azon mit ragozzak, hogy az elmondasod alapjan kb ugyanolyan merteku, de elleniranyu szemelyes tapasztalatunk volt ugyanabban a temaban, amibol te kijelentetted, hogy ezekszerint en tevedesben vagyok, majd olyan allitast tettel a jovore nezve, ami finoman szolva is csak batornak nevezheto.

Szerintem szoktam erdemben valaszolni, ha beszelgetek valakivel. Vagy az zavar, hogy a multkori, nem enkem cimzett 30 perces videora beirtam, hogy egy perc utan kinyomtam, mert olyan forrasmegjelolest hasznalt ami szamomra hiteltelenitette
A lenti temaban szvsz erdemben valaszoltam csebinek meg mindenki masnak. A szmajlik pedig nem ertem miert zavarnak. Foleg, hogy most mar kormanyzati kommunikacioban is mainstream.

Vagy az zavar, hogy jo a kedvem???? 😀
undisputedly
Dehogy zavar 😊

Annyit kérek, hogy olvasd el a saját HSZ-d az én szememmel.

Nincs igazán kedvem azután érdemben vitatkozni, hogy úgy indítasz, minősítesz, az érveid már nem is érdekelnek.

A legutóbbi videós hsz-d még egészen korrekt volt a korábbiakhoz képest. Lehet, hogy neked nem tűnik fel, de amikor nem értesz egyet valamivel, de érdemben nem akarod/tudod/van időd cáfolni, akkor egy "lol" szintű kommenttel elintézed.

Ezt néha lekezelem, de most épp nincs hozzá kedvem, ebben az ügyben meg főleg nem, mert kimozdíthatatlan vagy az alt-right alapvetésekből.
Gyurma Pappa
Elolvastam, szerintem mar valtottunk kommenteket egymassal eleg sokszor ahhoz, hogy lenagykepuzhessem a hozzaszolasod anelkul, hogy ezzel ne a karakteredet ert tamadast lass, de ezek szerint tevedtem. Bocs, tudod, hogy egyik keves kommentelo vagy akivel szivesen diskuralok.

Ettol fuggetlenul te is olvass vissza, szerintem nem kell ezen megsertodni. Az, hogy a jovore vonatkozoan elutasitod egy lehetseges forgatokonyv megvalosulasat, 100%-os bizonyossaggal, az "nagykepuseg", "bator", "tulzoan szubjektiv" stb. Hiszen akkor sem tehetened ezt, ha tarsadalomtudomanyok phds kutatoja lennel. (nem mintha tudomanyos merceje lenne az itt kommentelesnek, de azert te szoktal adni arra, hogy koherens es "tudomanyos" legyen, marpedig ez marhara az volt).

Hol irtam, hogy "lol"? Nem talalom, se csebinek, se masnak irt valaszomban. Amugy ezt meg kifejezetten nem ertem, hogy szemantikailag ertekeljuk csak az en kommentjeim 😀 Egyreszt nem, hiszem, hogy baj lenne vele, szerintem kelloen kifejezi a hulyeseg altali sokkhatast, tomor es rovid, masreszt te is latod milyen jellegu kommentek szuletnek itt)

Szerintem ezt a beszelgetest egyszer mar vegigcsinaltuk arrol (nem veled), hogy ki nem valaszol kinek, miutan tenszeruen megcafoljak. En pl most is valaszoltam mindenkinek, erdemben, barcsak masok is ehhez tartanak magukat 😊
Mert pl azt nem fogadom el ervnek, hogy "mert en ezt csinalom" ezert nincs igazad. Meg persze vannak az ultimate trollok akik 99%.-ban orkenyi egyperces bebofogesekkel szinesitek a kommenteket vagy a beszukult tudatukkal szemelyeskednek (itt sutianapra gondoltam).

Szoval megint eljutottunk onnet, hogy elojott egy tema a migransok elutasitasarol oda, hogy fujj faszkalap jobbosok, nem lehet veluk erdemben beszelni, trollok stb., csaka zert, mert erteken nem tudjak sokan elfogadni, hogy a migracio pl nem mindenki szerint jo, elfogadhatio vagy hasznos.

Szerkesztette: undisputedly
több mint 3 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 14 029 — Egyéb témák lakó
Kinek a smiley, kinek az allando "jobbos felrevezetes, panel,alt-right" mania.
Amugy nem tudom miert kaptad fel ennyire a vizet. Szep napot 😊
undisputedly
Nem kaptam fel a vizet, csak meguntam.
Gyurma Pappa
Mit? A szmajlikat?

Nem intezem el fel mondatokkal, de most pl azon mit ragozzak, hogy az elmondasod alapjan kb ugyanolyan merteku, de elleniranyu szemelyes tapasztalatunk volt ugyanabban a temaban, amibol te kijelentetted, hogy ezekszerint en tevedesben vagyok, majd olyan allitast tettel a jovore nezve, ami finoman szolva is csak batornak nevezheto.

Szerintem szoktam erdemben valaszolni, ha beszelgetek valakivel. Vagy az zavar, hogy a multkori, nem enkem cimzett 30 perces videora beirtam, hogy egy perc utan kinyomtam, mert olyan forrasmegjelolest hasznalt ami szamomra hiteltelenitette?

A lenti temaban szvsz erdemben valaszoltam csebinek meg mindenki masnak. A szmajlik pedig nem ertem miert zavarnak. Foleg, hogy most mar kormanyzati kommunikacioban is mainstream.

Vagy az zavar, hogy jo a kedvem???? 😀
undisputedly
Dehogy zavar 😊

Annyit kérek, hogy olvasd el a saját HSZ-d az én szememmel.

Nincs igazán kedvem azután érdemben vitatkozni, hogy úgy indítasz, minősítesz, az érveid már nem is érdekelnek.

A legutóbbi videós hsz-d még egészen korrekt volt a korábbiakhoz képest. Lehet, hogy neked nem tűnik fel, de amikor nem értesz egyet valamivel, de érdemben nem akarod/tudod/van időd cáfolni, akkor egy "lol" szintű kommenttel elintézed.

Ezt néha lekezelem, de most épp nincs hozzá kedvem, ebben az ügyben meg főleg nem, mert kimozdíthatatlan vagy az alt-right alapvetésekből.

több mint 3 éve
undisputedly Seattle Seahawks 11 933 — SuperBowl Champions 2013/2014
Kinek a smiley, kinek az allando "jobbos felrevezetes, panel,alt-right" mania.
Amugy nem tudom miert kaptad fel ennyire a vizet. Szep napot 😊
undisputedly
Nem kaptam fel a vizet, csak meguntam.
Gyurma Pappa
Mit? A szmajlikat?

Nem intezem el fel mondatokkal, de most pl azon mit ragozzak, hogy az elmondasod alapjan kb ugyanolyan merteku, de elleniranyu szemelyes tapasztalatunk volt ugyanabban a temaban, amibol te kijelentetted, hogy ezekszerint en tevedesben vagyok, majd olyan allitast tettel a jovore nezve, ami finoman szolva is csak batornak nevezheto.

Szerintem szoktam erdemben valaszolni, ha beszelgetek valakivel. Vagy az zavar, hogy a multkori, nem enkem cimzett 30 perces videora beirtam, hogy egy perc utan kinyomtam, mert olyan forrasmegjelolest hasznalt ami szamomra hiteltelenitette?

A lenti temaban szvsz erdemben valaszoltam csebinek meg mindenki masnak. A szmajlik pedig nem ertem miert zavarnak. Foleg, hogy most mar kormanyzati kommunikacioban is mainstream.

Vagy az zavar, hogy jo a kedvem???? 😀
undisputedly
téged, hogy lenagyképűzöd aki épp útbavan, csak a saját magadon nem veszed észre az attitűdöt, hogy minden reagálásba befűzöd a "ballibsis" szar dumádat

a hüje troll keresztesháborúddal együtt, tekerd csak a mókuskereket egyedül, majha valami kihívásra vágyom bayerzsótit óvasgatok, abba van tűz, nemcsak ez az álPC felsőbbrendű vagyok de kissebségi komplexusom van, jade el vagyok nyomva szarság

jóutat
sutianap
Koszi a konstruktiv velemenyt. Ezzel nagyjabol meg is duplaztad az ertelmes hozzaszolasaid szamat az elmult evekbol.

Neked is szep napot 😊

Szerkesztette: undisputedly
több mint 3 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 296 — capitaine du château de Vienne 1487
Kinek a smiley, kinek az allando "jobbos felrevezetes, panel,alt-right" mania.
Amugy nem tudom miert kaptad fel ennyire a vizet. Szep napot 😊
undisputedly
Nem kaptam fel a vizet, csak meguntam.
Gyurma Pappa
Mit? A szmajlikat?

Nem intezem el fel mondatokkal, de most pl azon mit ragozzak, hogy az elmondasod alapjan kb ugyanolyan merteku, de elleniranyu szemelyes tapasztalatunk volt ugyanabban a temaban, amibol te kijelentetted, hogy ezekszerint en tevedesben vagyok, majd olyan allitast tettel a jovore nezve, ami finoman szolva is csak batornak nevezheto.

Szerintem szoktam erdemben valaszolni, ha beszelgetek valakivel. Vagy az zavar, hogy a multkori, nem enkem cimzett 30 perces videora beirtam, hogy egy perc utan kinyomtam, mert olyan forrasmegjelolest hasznalt ami szamomra hiteltelenitette?

A lenti temaban szvsz erdemben valaszoltam csebinek meg mindenki masnak. A szmajlik pedig nem ertem miert zavarnak. Foleg, hogy most mar kormanyzati kommunikacioban is mainstream.

Vagy az zavar, hogy jo a kedvem???? 😀
undisputedly
téged, hogy lenagyképűzöd aki épp útbavan, csak a saját magadon nem veszed észre az attitűdöt, hogy minden reagálásba befűzöd a "ballibsis" szar dumádat

a hüje troll keresztesháborúddal együtt, tekerd csak a mókuskereket egyedül, majha valami kihívásra vágyom bayerzsótit óvasgatok, abba van tűz, nemcsak ez az álPC felsőbbrendű vagyok de kissebségi komplexusom van, jade el vagyok nyomva szarság

jóutat

Szerkesztette: sutianap


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 3 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 36 309 — Lájkold a zsűrit!
Vagy az zavar, hogy jo a kedvem???? 😀
undisputedly
 www.youtube.com/watch?v=t7KdJFvdXDY


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 3 éve
undisputedly Seattle Seahawks 11 933 — SuperBowl Champions 2013/2014
Kinek a smiley, kinek az allando "jobbos felrevezetes, panel,alt-right" mania.
Amugy nem tudom miert kaptad fel ennyire a vizet. Szep napot 😊
undisputedly
Nem kaptam fel a vizet, csak meguntam.
Gyurma Pappa
Mit? A szmajlikat?

Nem intezem el fel mondatokkal, de most pl azon mit ragozzak, hogy az elmondasod alapjan kb ugyanolyan merteku, de elleniranyu szemelyes tapasztalatunk volt ugyanabban a temaban, amibol te kijelentetted, hogy ezekszerint en tevedesben vagyok, majd olyan allitast tettel a jovore nezve, ami finoman szolva is csak batornak nevezheto.

Szerintem szoktam erdemben valaszolni, ha beszelgetek valakivel. Vagy az zavar, hogy a multkori, nem enkem cimzett 30 perces videora beirtam, hogy egy perc utan kinyomtam, mert olyan forrasmegjelolest hasznalt ami szamomra hiteltelenitette?

A lenti temaban szvsz erdemben valaszoltam csebinek meg mindenki masnak. A szmajlik pedig nem ertem miert zavarnak. Foleg, hogy most mar kormanyzati kommunikacioban is mainstream.

Vagy az zavar, hogy jo a kedvem???? 😀
több mint 3 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 14 029 — Egyéb témák lakó
Kinek a smiley, kinek az allando "jobbos felrevezetes, panel,alt-right" mania.
Amugy nem tudom miert kaptad fel ennyire a vizet. Szep napot 😊
undisputedly
Nem kaptam fel a vizet, csak meguntam.

Nem a vitát, csak a nagyképűzést. Nyilván hatott rá a csebis beszélgetés is

Szerkesztette: Gyurma Pappa

több mint 3 éve
undisputedly Seattle Seahawks 11 933 — SuperBowl Champions 2013/2014
Amugy ebbe az interjuba nem kell sokat belelatni, vagy a kedvezo hatszelet kritizalni. Ez egy imazs interju, ket, bizonyos toresvonalak menten egy elvi oldalon allo talkinghead/politikus kozott. Csak a bal szeret mindenbe belekotni, ahogyan a baggio altal idezett cikk is szandekosan felrevezeto lett.

Ez sokkal sikeresebb lobby volt Orbanektol, mint az altright grifterek megfizetese, hogy irjanak egy db twitter posztot. Milliokhoz jutott el, mainstream media is felkapta, sikeres projekt. Orban elmondhatta amit akart, olyan imidzset erositve amilyet akart, Tuckerek pedig kaptak egy hetnyi jo anyagot.
undisputedly
így van, és amúgy ez OV szempontjából kb minden pénzt megért. viszont hazai politikára erre sztem nincsen hatása, emiatt nem lesz több szavazója. viszont nemzetközi színtéren szted ez hozhat érdemi változást? még ha nem is abban, hogy lesznek új játékpajtásai a homokozóban hanem több média felület külföldön?
csebi
Éppen azon gondolkoztam tegnap, hogy akkor most szurkoljak Trumpnak 3 év múlva? 😊 Úgy értem, valószínűleg elvertünk egy valag pénzt arra, hogy befeküdjünk ennek az alt-right-al játszadozó, részben bele is csúszó Trumpos republikánus vonalnak. Ha nem ezek jönnek pár éven belül, akkor kidobtunk egy valag pénzt az ablakon, feleslegesen.
peterk2005
Hazaira nem lesz, de ahogyan korabban is irtam, nekem meggyozodesem, hogy Orbannak van egy europai merteku kuldetestudata, es ezt a meggyozodesem ez az interju csak tovabb erositette.

Nem feltetlenul az trumpista vonalnak szolt ez. Trump elott nehez ut all a jeloltseghez is, nem hogy az elnoki szekhez. Nem is lenne jo. Megbukott, nem o a jovo, nem csak azert mert oreg. Csinalt rengeteg jo dolgot amit megkozsonhet neki a jobb, de tobb nincs benne, elkepesztoen kartekony mar a jelenlete. Raadasul a nagy "jobbos forradalom" is kicsit leult. En pl szivesebben latnek egy kevesbe konfrontativ jeloltet, mint pl DeSantist. Nekem jelenleg o a favoritom.

Sokkal inkabb szerintem Bidennek bemutatas volt 😀 Meg egy onigazolas, hogy tud O az amerikai nephez szolni kozvetlenul, milliokhoz, mert van hangja ami messzire eler.

Szerkesztette: undisputedly
több mint 3 éve
undisputedly Seattle Seahawks 11 933 — SuperBowl Champions 2013/2014
Eleg nagykepu dolog kijelenteni, hogy 10-20-30 ev mulva nem alakul azza. Honnet tudod? MEg van hozza minden feltetel. Raadasul Orban nem is ebszelt tomeges migraciorol a jelenben, ez csak egy "tipikus ballib panel feligazsagokkal, torzitasokkal" blablabla.
undisputedly
Most már engem is kezd idegesíteni ez. Egyfolytában félmondatos meg multiplikált smilekkal elintézed, ha bármi balos vagy neked nem tetsző tartalom jön. És aztán ha nem tetszik amit írok, az nagyképű dolog.

Részemről befejeztem.
Gyurma Pappa
Milyen fel mondat? Ugy beszelsz a sajat magad limitalt tapasztalatarol, mint ami valotlanna teszi mas hasonlo temaban szerzett elleniranyu, szinten limitalt tapasztalatat: "Ezek nem tehetős emberek, óriási tévedésben élsz, ". Pont te nem vagy hajlando elfogadni egy, az ismereteidtol eltero alapon letrejott elethelyzetet, majd mindenkozben olyan "bator" k(ha ez nem faj annyira, mint a nagykepu) kijelenteseket teve, hogy nem lesz ilyen iranyu migracio aztan kesz.

Minden, a jovore iranyulo, nagyobb tarsadalmi folyamatokat erinto ilyen kijelentes csak talalgatas, megalapozott, kevesbe megalapozott, vagy sem. Ha valaki azt mondja, hogy valamilyen, amugy realisan letrejoheto folyamat nem fog kialakulni, az hibas magabiztosaggal rendelkezik.

Pont a jelenlegi liberalis EU dolgozik azon, hogy a nemzetallami keretek lebomoljanak, dominansan kevert tarsadalmak letrejojjenek. Es ez az EU-ban a mozgas es a toke szabad aramlasa miatt lehetseges is.

Mert a bal szepen kiforgatta Orban szavait, aki a jelenben sem beszelt tomeges migraciorol, plusz korabban is elmondta mar, hogy nem arrol van szo, hogy milliok ozonlik el az orszagot a szebb elet remenyeben.

Kinek a smiley, kinek az allando "jobbos felrevezetes, panel,alt-right" mania.
Amugy nem tudom miert kaptad fel ennyire a vizet. Szep napot 😊

Szerkesztette: undisputedly
több mint 3 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 685 — The only discipline that lasts, is self discipline
Amugy ebbe az interjuba nem kell sokat belelatni, vagy a kedvezo hatszelet kritizalni. Ez egy imazs interju, ket, bizonyos toresvonalak menten egy elvi oldalon allo talkinghead/politikus kozott. Csak a bal szeret mindenbe belekotni, ahogyan a baggio altal idezett cikk is szandekosan felrevezeto lett.

Ez sokkal sikeresebb lobby volt Orbanektol, mint az altright grifterek megfizetese, hogy irjanak egy db twitter posztot. Milliokhoz jutott el, mainstream media is felkapta, sikeres projekt. Orban elmondhatta amit akart, olyan imidzset erositve amilyet akart, Tuckerek pedig kaptak egy hetnyi jo anyagot.
undisputedly
így van, és amúgy ez OV szempontjából kb minden pénzt megért. viszont hazai politikára erre sztem nincsen hatása, emiatt nem lesz több szavazója. viszont nemzetközi színtéren szted ez hozhat érdemi változást? még ha nem is abban, hogy lesznek új játékpajtásai a homokozóban hanem több média felület külföldön?
csebi
Éppen azon gondolkoztam tegnap, hogy akkor most szurkoljak Trumpnak 3 év múlva? 😊 Úgy értem, valószínűleg elvertünk egy valag pénzt arra, hogy befeküdjünk ennek az alt-right-al játszadozó, részben bele is csúszó Trumpos republikánus vonalnak. Ha nem ezek jönnek pár éven belül, akkor kidobtunk egy valag pénzt az ablakon, feleslegesen.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 3 éve
r.baggio Washington Commanders Vanderbilt Commodores 61 956 — no es importante
Minden feltétel, na persze, jótékonyan megfeledkezve az orosz és főleg a kínai befolyásról, de hát Erdögan is haver, ilyen esetben az általa küldött migráns is jó migráns


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 3 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 14 029 — Egyéb témák lakó
Eleg nagykepu dolog kijelenteni, hogy 10-20-30 ev mulva nem alakul azza. Honnet tudod? MEg van hozza minden feltetel. Raadasul Orban nem is ebszelt tomeges migraciorol a jelenben, ez csak egy "tipikus ballib panel feligazsagokkal, torzitasokkal" blablabla.
undisputedly
Most már engem is kezd idegesíteni ez. Egyfolytában félmondatos meg multiplikált smilekkal elintézed, ha bármi balos vagy neked nem tetsző tartalom jön. És aztán ha nem tetszik amit írok, az nagyképű dolog.

Részemről befejeztem.

több mint 3 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 22 594 — Lucas Scott
Amugy ebbe az interjuba nem kell sokat belelatni, vagy a kedvezo hatszelet kritizalni. Ez egy imazs interju, ket, bizonyos toresvonalak menten egy elvi oldalon allo talkinghead/politikus kozott. Csak a bal szeret mindenbe belekotni, ahogyan a baggio altal idezett cikk is szandekosan felrevezeto lett.

Ez sokkal sikeresebb lobby volt Orbanektol, mint az altright grifterek megfizetese, hogy irjanak egy db twitter posztot. Milliokhoz jutott el, mainstream media is felkapta, sikeres projekt. Orban elmondhatta amit akart, olyan imidzset erositve amilyet akart, Tuckerek pedig kaptak egy hetnyi jo anyagot.
undisputedly
így van, és amúgy ez OV szempontjából kb minden pénzt megért. viszont hazai politikára erre sztem nincsen hatása, emiatt nem lesz több szavazója. viszont nemzetközi színtéren szted ez hozhat érdemi változást? még ha nem is abban, hogy lesznek új játékpajtásai a homokozóban hanem több média felület külföldön?

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 3 éve
undisputedly Seattle Seahawks 11 933 — SuperBowl Champions 2013/2014
De ez őrület, mikor az átlagfizetés harmada a nyugatiaknak, ne már hogy bárkiben is felmerül, hogy elvi okokból inkább Magyarországot válassza... max speciális helyzetben egy vállalat CEO-jaként, esetleg nyugdíjasként, miközben az anyaországból utalják neki a nagy zsét/albérleti díjakat, pont azért, mert itt a x euro többet ér.
r.baggio
Nem orulet. Nekem van tobb amerikai ismerosom is, aki attette ide a szekhelyet, mert remote munkavegzessel dolgozik, tehat az amerikai fizetesebol boldogan el itt 2laki eletet. Elvezik az olcso, de minosegi szolgaltatasi szektort, a kevesbe PC kozeget stb.

Orban is mondta, hogy second home-ot vesznek itt sokan most. Nyilvan azt nem a kozeposztaly fogja. Egyelore a tarsadalom legmobilisabb retegerol van szo, a jol kereso, jo anyagi helyzetben levo felsobb reteg.

Es ahogyan Orban mondta, azt sem lehet kizarni, hogy ez egyszer tomeges migraciova alakul. Ebben is igaza van.
undisputedly
Tim Ferris erre egy kultuszt épített fel 😀

 fourhourworkweek.com/

Nem fog tömeges migrációvá alakulni. Egyszerűen emberi okai vannak: nem mindenki tudja/akarja otthagyni a család maradék részét. Itt Baranyában könyvelünk 4-5 holland családnak, akik itt vettek házat, mert több a hely, meg stb. Aztán amikor találkoznak a valódi Magyarországgal (értsd bürokrácia 😀), a felük sikítva menekül vissza.

Ezek nem tehetős emberek, óriási tévedésben élsz, ezek olyan emberek, akik nem akarnak otthon maradni. De köze nincs a migrációhoz meg a jóléthez meg a nem tudom mihez. És közel sem tömeges, ezek egyedi döntések. Ahogy van olyan magyar is, aki külföldön akar élni. Oda sem tömeges a kivándorlás, ez egy klasszikus baloldali panel. A tömeges kivándorlás az nem ez...

De Orbán üzenete szokásos konzervatív kommunikációs panel (szerkesztő: a mainstream media is csinál ilyet, csak ott általában lassabban buknak le 😀 ) : van egy igazság (jönnek nyugatról keletre az olcsóbb élet, nagyobb tér), van egy kommunikációs szándék (nyugaton a migránsok miatt szar az élet), piff kész az üzenet, a migránsok miatt nyugatra vándorolnak. Tehát van igaza, de az ok-okozat és a következtetés téves.

Jó kis interjú volt egyébként, tökéletes Fox News stílus, logikusnak tűnő gondolatok, igazságok, féligazságok, összefűzve egy teljesen kaotikus, a valósággal laza kapcsolatban álló kommunikációs masszává. Klasszikus új konzervatív/alt-right interjú, tökéletesen lemásolva.
Gyurma Pappa
Eleg nagykepu dolog kijelenteni, hogy 10-20-30 ev mulva nem alakul azza. Honnet tudod? MEg van hozza minden feltetel. Raadasul Orban nem is ebszelt tomeges migraciorol a jelenben, ez csak egy "tipikus ballib panel feligazsagokkal, torzitasokkal" blablabla.

Plusz a te sajat hollandokkal kapcsoaltos tapasztalatodat kivetited az en sajat tapasztalatomra, amirol irtam, midnezt ugy, hogy megtagadod a sajat tapasztalatom valosagat anelkul, hogy ismerned azt. Azert egy paradox.

Akiket en ismerek es atjottek ide evi par honapot itt tolteni, ok pl tehetosebbek az atlagos house income mercevel merve. Egyik sem Meszaros Lolo.

Szoval amig Orban es pl en is azt allitottam, hogy nem lehet kizarni, hogy azza alakul, te egyenesen kijelented, hogy nem fog. Nem tudhatod. Vagy ha igen, akkor mas tarsadalmi folyamatokrol si adjal mar elorejelzest legyszives, lehet, hogy tudnank belole protitalni 😊

Amugy ebbe az interjuba nem kell sokat belelatni, vagy a kedvezo hatszelet kritizalni. Ez egy imazs interju, ket, bizonyos toresvonalak menten egy elvi oldalon allo talkinghead/politikus kozott. Csak a bal szeret mindenbe belekotni, ahogyan a baggio altal idezett cikk is szandekosan felrevezeto lett.

Ez sokkal sikeresebb lobby volt Orbanektol, mint az altright grifterek megfizetese, hogy irjanak egy db twitter posztot. Milliokhoz jutott el, mainstream media is felkapta, sikeres projekt. Orban elmondhatta amit akart, olyan imidzset erositve amilyet akart, Tuckerek pedig kaptak egy hetnyi jo anyagot.

Szerkesztette: undisputedly
több mint 3 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 685 — The only discipline that lasts, is self discipline
De Orbán üzenete szokásos konzervatív kommunikációs panel (szerkesztő: a mainstream media is csinál ilyet, csak ott általában lassabban buknak le 😀 ) : van egy igazság (jönnek nyugatról keletre az olcsóbb élet, nagyobb tér), van egy kommunikációs szándék (nyugaton a migránsok miatt szar az élet), piff kész az üzenet, a migránsok miatt nyugatra vándorolnak. Tehát van igaza, de az ok-okozat és a következtetés téves. Gyurma Pappa
Azt mondja, hogy van magyar aki Japánba költözik a shinto vallás miatt, ami igaz, és közben azt sugallja, hogy mainstream jelenség, hogy magyarok Japánba költöznek a shinto vallás miatt, ami viszont nyilvánvalóan nem igaz. Tényleg panel lett, lényegében mindenki ezt csinálja. A régi szép Antalli idők, amikor erre még felálltak és azt mondták, hogy "képviselőtársam, ön csúsztat". Manapság észre se veszi már senki.

Jó kis interjú volt egyébként, tökéletes Fox News stílus, logikusnak tűnő gondolatok, igazságok, féligazságok, összefűzve egy teljesen kaotikus, a valósággal laza kapcsolatban álló kommunikációs masszává. Klasszikus új konzervatív/alt-right interjú, tökéletesen lemásolva.
Gyurma Pappa
Ennek a Tucker Carsonnak egyébként megvan az a képessége, hogy nehéz utálni. Úgy értem, hogy lefejtve a körülményeket, a pártosságot, stb. Csak szimplán, mint embert. Még az emberi kvalitásaihoz sincs ennek köze, mert sok csaló éppen azért tud jó csaló lenni, mert szintén megvan ez a képessége. Tőlem aztán olyan távol áll a fazon, mint Makó Jeruzsálemtől, de magamon is azt veszem észre, hogy miközben égnek áll a hajam attól amiket mond, aközben meg valahol bírom is az arcát, pedig tisztában vagyok vele, hogy alapvetően egy sumák. És a sumákokat általában nagyon nem csípem, és mégis.

Ez az a típusú fazon, aki politikusként, papként, tv hostként és csalóként is sikeres tudna lenni.

Szerkesztette: peterk2005 udvari bolond


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 3 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 14 029 — Egyéb témák lakó
De ez őrület, mikor az átlagfizetés harmada a nyugatiaknak, ne már hogy bárkiben is felmerül, hogy elvi okokból inkább Magyarországot válassza... max speciális helyzetben egy vállalat CEO-jaként, esetleg nyugdíjasként, miközben az anyaországból utalják neki a nagy zsét/albérleti díjakat, pont azért, mert itt a x euro többet ér.
r.baggio
Nem orulet. Nekem van tobb amerikai ismerosom is, aki attette ide a szekhelyet, mert remote munkavegzessel dolgozik, tehat az amerikai fizetesebol boldogan el itt 2laki eletet. Elvezik az olcso, de minosegi szolgaltatasi szektort, a kevesbe PC kozeget stb.

Orban is mondta, hogy second home-ot vesznek itt sokan most. Nyilvan azt nem a kozeposztaly fogja. Egyelore a tarsadalom legmobilisabb retegerol van szo, a jol kereso, jo anyagi helyzetben levo felsobb reteg.

Es ahogyan Orban mondta, azt sem lehet kizarni, hogy ez egyszer tomeges migraciova alakul. Ebben is igaza van.
undisputedly
Tim Ferris erre egy kultuszt épített fel 😀

 fourhourworkweek.com/

Nem fog tömeges migrációvá alakulni. Egyszerűen emberi okai vannak: nem mindenki tudja/akarja otthagyni a család maradék részét. Itt Baranyában könyvelünk 4-5 holland családnak, akik itt vettek házat, mert több a hely, meg stb. Aztán amikor találkoznak a valódi Magyarországgal (értsd bürokrácia 😀), a felük sikítva menekül vissza.

Ezek nem tehetős emberek, óriási tévedésben élsz, ezek olyan emberek, akik nem akarnak otthon maradni. De köze nincs a migrációhoz meg a jóléthez meg a nem tudom mihez. És közel sem tömeges, ezek egyedi döntések. Ahogy van olyan magyar is, aki külföldön akar élni. Oda sem tömeges a kivándorlás, ez egy klasszikus baloldali panel. A tömeges kivándorlás az nem ez...

De Orbán üzenete szokásos konzervatív kommunikációs panel (szerkesztő: a mainstream media is csinál ilyet, csak ott általában lassabban buknak le 😀 ) : van egy igazság (jönnek nyugatról keletre az olcsóbb élet, nagyobb tér), van egy kommunikációs szándék (nyugaton a migránsok miatt szar az élet), piff kész az üzenet, a migránsok miatt nyugatra vándorolnak. Tehát van igaza, de az ok-okozat és a következtetés téves.

Jó kis interjú volt egyébként, tökéletes Fox News stílus, logikusnak tűnő gondolatok, igazságok, féligazságok, összefűzve egy teljesen kaotikus, a valósággal laza kapcsolatban álló kommunikációs masszává. Klasszikus új konzervatív/alt-right interjú, tökéletesen lemásolva.

több mint 3 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 22 594 — Lucas Scott
Szóval csebi valószínűleg többet tud a témáról mint a legtöbben a fórumról, éppen ezért nincs szükség ennek a deklarálására, mert az érvei, amit ír a témáról éppen elegek ennek a bizonyítására. Ha már azzal kell előjönni, hogy én vagyok aki sokkal többet tud nálad és kész! - az nem jó, azzal azt mondja, hogy az érvei önmagukban nem elegek - pedig egyébként simán azok lehetnek.
MC12
sajnos volt szükség deklarálni, mert továbbra is, ami ellenérveket olvastam, azok vagy mellébeszélések vagy egyszerűen nem igazak. bennem semmi felsőbbrendűség nincsen amúgy tényleg, nem akartam, hogy így jöjjön át. csak ebben az a fura, hogy más azzal jön, hogy ő ezt azért is tudja, mert deklarálja, hogy rendezvényszervezőként látta akkor az nem felsőbbrendűség. ha én leírom akkor meg igen. csak jó lenne eldönteni akkor, hogy egyik esetben miért az, másikban miért nem. egyikre miért adnak/adtok mondjuk like-t másikra meg miért jön a személyeskedés, beskatulyázás.

de vszeg Peterk tanácsát fogadom meg: felesleges ebben bmit is írnom hiába szerettem volna más megvilágításba helyezni ezt az egészet, mint amit az itthoni kormány propaganda tol. sajnos nincs rá kereslet, tudomásul veszem, hogy a hozzászólok nagy részét (olvasva téged, ebbe nem értelek bele, nem kell felvenned) nem érdekelné az analitikus megközelítése a témának.

Szerkesztette: csebi

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 3 éve
undisputedly Seattle Seahawks 11 933 — SuperBowl Champions 2013/2014
MC12
MC, abszolut aterzem az allaspontod. Aki hallott mar Mohacsi Viktoriarol es "aldasos" tevekenysegerol, az ebben az eletben mar csak szentelt vizzel kozelit meg barkit aki szdsz gravitacios palyan mozog(mozgott) 😊

Szerkesztette: undisputedly
több mint 3 éve
undisputedly Seattle Seahawks 11 933 — SuperBowl Champions 2013/2014
De ez őrület, mikor az átlagfizetés harmada a nyugatiaknak, ne már hogy bárkiben is felmerül, hogy elvi okokból inkább Magyarországot válassza... max speciális helyzetben egy vállalat CEO-jaként, esetleg nyugdíjasként, miközben az anyaországból utalják neki a nagy zsét/albérleti díjakat, pont azért, mert itt a x euro többet ér.
r.baggio
Nem orulet. Nekem van tobb amerikai ismerosom is, aki attette ide a szekhelyet, mert remote munkavegzessel dolgozik, tehat az amerikai fizetesebol boldogan el itt 2laki eletet. Elvezik az olcso, de minosegi szolgaltatasi szektort, a kevesbe PC kozeget stb.

Orban is mondta, hogy second home-ot vesznek itt sokan most. Nyilvan azt nem a kozeposztaly fogja. Egyelore a tarsadalom legmobilisabb retegerol van szo, a jol kereso, jo anyagi helyzetben levo felsobb reteg.

Es ahogyan Orban mondta, azt sem lehet kizarni, hogy ez egyszer tomeges migraciova alakul. Ebben is igaza van.
több mint 3 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 685 — The only discipline that lasts, is self discipline
1. Sajnálom, az SZDSZ ezt csinálta kb. 20 évig szóval őket okold, ha egy ugyanilyen minta után eszembe jutnak. Egyszerűen ezt a fennhéjázó lenézést ők hozták be a köztudatba, szóval a Fidesznek van még 8 éve, hogy egálban legyenek 😉 MC12
Én meg sajnálom, hogy egy tizenkét éve lényegében nem létező párt még ma is ennyi frusztrációt okoz neked, miközben egy a politikát, gazdaságot, médiát, a közélet lényegében minden szegletét eluraló párt 11 éve ül a fejünkön ugyanilyen, ha nem rosszabb fennhéjázó attitűddel, de ez a te bajod. Tőlem aztán még akár 8+8 évig is lovagolhatsz a szadeszen, otthon a kis dolgozó szobában, de ha itt csinálod, akkor ne csodálkozz, ha megkapod, hogy benne ragadtál a múlt században, és uncsi.

2. Egyáltalán nem értek egyet. Volt szerencsém olyan közgazdász professzorokkal személyes interkacióba kerülni - értsd. eljöttek velünk, szarosokkal sörözni - ahol azt a mintát kaptuk, hogy soha senkinek nincs jogod előre deklarálni, hogy te BIZTOSAN többet tudsz valaki másnál. Ez azon kívül, hogy simán modortalanság - hiba, mert szűkíti a nézőpontodat, mivel te bemondod, hogy nálad van a tuti, ezért sokkal hajlamosabbá válsz arra, hogy a veled vitatkozó érveit ne is vedd komolyan - de akkor a fasznak állsz le vitatkozni? 😊 Emlékszem a prof-ok a legelvetemültebb elméleteinket is mosolygva - bólogatva hallgatták végig aztán elmondták, hogy miért orbitális faszság (sörözőben, tehát nem órán, kötelességből) - de egyik se jött elő azzal, hogy "nehéz nekem kisfiam, hogy ekkora baromságokat kell megcáfolnom, hiszen nekem sokkal több tudás, lexikon és cikk van a fejemben - te meg egy szaros vagy, de tessék:" MC12
Ez szerintem is így helyes. De ha ugyanezekkel a diákokkal az a prof egy közös munka projektben dolgozik, és a projekt tervezésekor kezd el valamelyik diák ötletelgetni, akkor ott nem lesz sörözős diskurálás. Az ötletelés a munka közben is fontos, sőt elvárt, mert bárkinek lehet jó ötlete, de ott nincs türelmes, "figyelj, elmagyarázom". Továbbá, ha az a prof veletek, a saját tanítványaival ül le sörözni, akkor türelmes, hallgat és magyaráz. Mert ő a tanár, ezért ül le, ez a dolga. De egy random társaságban már nem így viselkedik ő sem. És egy egyetemi belső blogban sem fog oldalakat írva magyarázgatni, hanem annyit ír oda, hogy ez hibás, nézz utána. Szóval az általad leírt attitűd erősen függ a körülményektől és helyzettől. Abban viszont igazad van, hogy egy anonim fórumon mindkettő elfér, úgyhogy azt visszavonom, hogy a nyakas vita az a TUDÁS-al szembeni tiszteletlenség. Ez hülyeség volt részemről. Mentségemre szóljon, hogy borzasztóan elegem van abból, hogy a social media felületein abszolút elmosódtak, sőt eltűntek a határok a tények, a tudás és az agybaj között, és ez bevallom időnként erősen frusztrál is. 😊


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 3 éve
r.baggio Washington Commanders Vanderbilt Commodores 61 956 — no es importante
De ez őrület, mikor az átlagfizetés harmada a nyugatiaknak, ne már hogy bárkiben is felmerül, hogy elvi okokból inkább Magyarországot válassza... max speciális helyzetben egy vállalat CEO-jaként, esetleg nyugdíjasként, miközben az anyaországból utalják neki a nagy zsét/albérleti díjakat, pont azért, mert itt a x euro többet ér.


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal