USA és a világ

31 feliratkozó

több mint 3 éve
nagir New York Giants Michigan Wolverines 7 834 — Bla, bla, bla
 telex.hu/kulfold/2021/08/03/pentagon-tamadas-keseles-rendortiszt-meghalt



ETO, A.C. Milan, Winnipeg Jets, Liverpool F.C., SF Giants, Chicago Bulls, Vale 46, MvG, Senna, Lance Armstrong, Stephen Hendry, Mike Tyson, Boris Becker, Tiger Woods FAN!!!
több mint 3 éve
undisputedly Seattle Seahawks 11 933 — SuperBowl Champions 2013/2014
Tucker Carlson jovo heten Magyarorszagon ad elo az MCC szervezeseben 😊

Akit erdekel … 😊
több mint 3 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 44 540 — The Mathematician
lehet inkább tech vonal, de a "híresen minőségi" usa internet valszeg marad még mindig szar
 www.fiercetelecom.com/regulatory/biden-order-broadband-competition-could-hit-wall-at-fcc

nyilván a net neutrality inkább tünet mint ok, de a hozzáállást szépen leírja
Negritis
Te követed a yt-on Louis Rossmann-t ugye? Az "apple"-s rights to repair aktivistát. (Bocs, de csak arra emlékszem, hogy valamelyik broncos fan követi közületek, ha nem te vagy, akkor sorry. 😊 )

Lényeg a lényeg, hogy a srácot követve érdekes képet lehet kapni arról, hogy hogyan is működik az amerikai lobby rendszer. Valahol az mammut megmozdítása és az impossible mission között érzi magát az ember. 😊 De közben meg időnként még így is elsőnek sikerül valamiben "áttörniük a falat". A broadband internet nem volt ilyen, és nem is lesz ilyen még egy ideig úgy látszik...
peterk2005
igen én követem 😊
jah, ott ugye Biden bedobta hogy kell
közbe már Wozniak is kiállt mellette
de én nem vagyok annyira bizakodó mint ő, mert az apple, john deer, ... lobbistái simán megoldják hogy használhatatlan szabályozás jöjjön
Negritis
Na, ha már szóba került a right to repair dolog, akkor itt az aktuális hír: Biden a minap aláírta egy executive order-t (szerintem ugyanazt, amelyikben az internet providereket is próbálja regulázni), kifejezetten a mobil telefon javításra vonatkozóan. Most majd ki fog derülni, hogy mekkora is az a mammut, mennyit is ér egy ilyen order a lobby tengerben, értsd. mennyire fogja kiforgatni, szétbombázni majd a tényleges szabályt az Apple és hasonszőrű társai. Személyes véleményem az, hogy nagyon, rá se lehet majd ismerni. Úgyhogy lesz még pár kör a mammuttal, mire kézzel foghatóan is sikerülhet esetleg valamit elérni. Ja, és felkászül a Tesla....

peterk2005
tesla, apple, samsung, ... mind szívni fog ha ez tényleg bejön
amúgy elvileg európában már elindult valami, de hogy mi lesz belőle nemtom

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 3 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 685 — The only discipline that lasts, is self discipline
lehet inkább tech vonal, de a "híresen minőségi" usa internet valszeg marad még mindig szar
 www.fiercetelecom.com/regulatory/biden-order-broadband-competition-could-hit-wall-at-fcc

nyilván a net neutrality inkább tünet mint ok, de a hozzáállást szépen leírja
Negritis
Te követed a yt-on Louis Rossmann-t ugye? Az "apple"-s rights to repair aktivistát. (Bocs, de csak arra emlékszem, hogy valamelyik broncos fan követi közületek, ha nem te vagy, akkor sorry. 😊 )

Lényeg a lényeg, hogy a srácot követve érdekes képet lehet kapni arról, hogy hogyan is működik az amerikai lobby rendszer. Valahol az mammut megmozdítása és az impossible mission között érzi magát az ember. 😊 De közben meg időnként még így is elsőnek sikerül valamiben "áttörniük a falat". A broadband internet nem volt ilyen, és nem is lesz ilyen még egy ideig úgy látszik...
peterk2005
igen én követem 😊
jah, ott ugye Biden bedobta hogy kell
közbe már Wozniak is kiállt mellette
de én nem vagyok annyira bizakodó mint ő, mert az apple, john deer, ... lobbistái simán megoldják hogy használhatatlan szabályozás jöjjön
Negritis
Na, ha már szóba került a right to repair dolog, akkor itt az aktuális hír: Biden a minap aláírta egy executive order-t (szerintem ugyanazt, amelyikben az internet providereket is próbálja regulázni), kifejezetten a mobil telefon javításra vonatkozóan. Most majd ki fog derülni, hogy mekkora is az a mammut, mennyit is ér egy ilyen order a lobby tengerben, értsd. mennyire fogja kiforgatni, szétbombázni majd a tényleges szabályt az Apple és hasonszőrű társai. Személyes véleményem az, hogy nagyon, rá se lehet majd ismerni. Úgyhogy lesz még pár kör a mammuttal, mire kézzel foghatóan is sikerülhet esetleg valamit elérni. Ja, és felkászül a Tesla....



“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 3 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 44 540 — The Mathematician
lehet inkább tech vonal, de a "híresen minőségi" usa internet valszeg marad még mindig szar
 www.fiercetelecom.com/regulatory/biden-order-broadband-competition-could-hit-wall-at-fcc

nyilván a net neutrality inkább tünet mint ok, de a hozzáállást szépen leírja
Negritis
Te követed a yt-on Louis Rossmann-t ugye? Az "apple"-s rights to repair aktivistát. (Bocs, de csak arra emlékszem, hogy valamelyik broncos fan követi közületek, ha nem te vagy, akkor sorry. 😊 )

Lényeg a lényeg, hogy a srácot követve érdekes képet lehet kapni arról, hogy hogyan is működik az amerikai lobby rendszer. Valahol az mammut megmozdítása és az impossible mission között érzi magát az ember. 😊 De közben meg időnként még így is elsőnek sikerül valamiben "áttörniük a falat". A broadband internet nem volt ilyen, és nem is lesz ilyen még egy ideig úgy látszik...
peterk2005
igen én követem 😊
jah, ott ugye Biden bedobta hogy kell
közbe már Wozniak is kiállt mellette
de én nem vagyok annyira bizakodó mint ő, mert az apple, john deer, ... lobbistái simán megoldják hogy használhatatlan szabályozás jöjjön

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 3 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 685 — The only discipline that lasts, is self discipline
lehet inkább tech vonal, de a "híresen minőségi" usa internet valszeg marad még mindig szar
 www.fiercetelecom.com/regulatory/biden-order-broadband-competition-could-hit-wall-at-fcc

nyilván a net neutrality inkább tünet mint ok, de a hozzáállást szépen leírja
Negritis
Te követed a yt-on Louis Rossmann-t ugye? Az "apple"-s rights to repair aktivistát. (Bocs, de csak arra emlékszem, hogy valamelyik broncos fan követi közületek, ha nem te vagy, akkor sorry. 😊 )

Lényeg a lényeg, hogy a srácot követve érdekes képet lehet kapni arról, hogy hogyan is működik az amerikai lobby rendszer. Valahol az mammut megmozdítása és az impossible mission között érzi magát az ember. 😊 De közben meg időnként még így is elsőnek sikerül valamiben "áttörniük a falat". A broadband internet nem volt ilyen, és nem is lesz ilyen még egy ideig úgy látszik...


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 3 éve
undisputedly Seattle Seahawks 11 933 — SuperBowl Champions 2013/2014
SF progressziv ugyeszei es jogalkotoi tultoltak az elnezes politikajat, ami olyan volumenu es alakzatu tulajdon elleni buncselekmenyekhez vezetett, ami mar a viszonteladok letezeset tette lehetetlenne, azt okozva, hogy tobben bezartak, mert nem tudnak profitabilisan uzemelni.
undisputedly
Nem látom az összefüggést.
Miért gondolod, hogy van direkt összefüggés?
És ha a pandémia miatt zártak be? Vagy elszlömösödött a környék? Vagy elavulttá váltak?
Honnan gondolod, hogy pont a "progresszív ügyészek" miatt zártak be?
Ezt így te kikövetkeztetted, vagy ez valami konszenzusos, elfogadott érv a bezárásra?


SF a maga 800-900 ezer lakosaval egesz kalifornian belul a legveszelyesebb hely property crime szempontjabol, annak ellenere, hogy mennyire gazdag regio, tele startupokkal meg tech oriasokkal es a nekik dolgozo tizezrekkel. Maga a varos egy elkpeszto paradox, egy olyan kettosseg egyuttelese amire mashol nyugaton talan nincs is pelda. A nyomor, a szegenyseg, a betegsegek (egy eve olvastam,hogy milyen extrem betegsegek terjedtek a hajlektalantaborokban) es hajlektalanok tomege, az utcan folyo fekalia parosul a vilag paratlan szellemi kozpontjaval.

Az, hogy egy progressziv DA-t kritizalok, az nem a demokracia elleni agalas, LOL, pont, hogy a nyilt vita a demokracia alaperteke.
undisputedly
Oké, akkor vitázzunk.

Ha SF egy paradoxon, akkor mi következik belőle a "progresszív ügyészek" relációjában állami vagy országos viszonylatban?
Pont amiket írsz, azok alapján úgy tűnik egy anomália.
Gondolom máshol is vannak "progresszív ügyészek", akiket maga Soros és az ő bérencei "vásároltak be" pozíciókba, miért SF akkor a példa, ami szerinted is paradoxon?
És mit bizonyít 1-2 látványos, de ezek szerint nem általános videó?
Sobri Jóska
Nehez ugy diskuralni valakivel, hogy nem olvassa el a kommenteket attol, akire reflektal. Honnet veszem szerinted? Az erintettek maguk nyilatkoztak, ahogy korabban is irtam/linkeltem:

"Walgreens has closed 17 of its stores due to rampant stealing, and CVS has called the city ‘one of the epicenters of organized retail crime"

De nem csak a Walgreens, CVS es Target, a teljes kaliforniai viszonteladoi erdekszovetseg kikelt mar az SF varosvezetes ellen, mert egyszeruen olyan lopas-hullam van a varosban, amivel az uzletek nem tudnak mit kezdeni. Ezekrol a lopasokrol tettem be ket megorokitett videot is.

 www.independent.co.uk/news/world/americas/san-francisco-shoplifting-walgreens-closing-b1852470.html

 www.reviewjournal.com/opinion/editorials/editorial-stores-close-early-in-response-to-rampant-san-francisco-shoplifting-2396901/

 www.nbcbayarea.com/news/local/san-francisco-targets-closing-early-due-to-rise-in-thefts/2585683/

 www.sfchronicle.com/local-politics/article/Out-of-control-Organized-crime-drives-S-F-16175755.php

 www.sfchronicle.com/business/article/These-S-F-stores-survived-one-year-of-the-16036733.php

Habar a legtobb kommented ertekesnek talalom, plusz kelloen pragmatikusnak, vitazni nem tudsz vagy akarsz, vagy ha te ugy erzed akarsz is, nem vagy ra kepes. Amint a teteleid cafolasra kerulnek, valamilyen kifacsart parhuzammal vagy logikaval ami csak szamodra ertheto, kihozod, hogy az eg zold, a fu kek, vagy egyenesen kijelented, hogy a tenyeket nem fogadod el.

Szerkesztette: undisputedly
több mint 3 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 44 540 — The Mathematician
lehet inkább tech vonal, de a "híresen minőségi" usa internet valszeg marad még mindig szar
 www.fiercetelecom.com/regulatory/biden-order-broadband-competition-could-hit-wall-at-fcc

nyilván a net neutrality inkább tünet mint ok, de a hozzáállást szépen leírja

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 3 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 22 594 — Lucas Scott
Bocs, a folyó vitáról nekem ez jutott eszembe:


warr_b
Nem csak nekem akkor 😊

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 3 éve
warr_b Washington Commanders 23 688 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.
Bocs, a folyó vitáról nekem ez jutott eszembe:



Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
több mint 3 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 685 — The only discipline that lasts, is self discipline
Újra segítek:Egy általam problémának nevezett dologra(szélsőséges demokrata vezetésű nagyváros) hoztam az én véleményem szerint két erős példát, hogy milyen változásokat is hozhat az ilyen politika a bűnözés viszonylatában. Egy szóval sem említettem hogy statisztikailag ez a két város az amerikai városok alja bűnözés szempontjából. Most sem érted? Amúgy nem tudom milyen vezetésű az említett két nagyváros, biztos republikánus😊
pfefe8
Mit jelent az, hogy "szélsőséges demokrata"? Akár kis betűvel írva, akár nagy betűvel írva értetted, furcsa egy jelző. Ha nem értetted se így, se úgy, akkor nem kell kifejteni, akkor értem. 😊
peterk2005
Például Chicago fekete és egyben leszbikus polgármesterére gondoltam aki még a demokraták között is egyedi eset. Aki egyben erősen rasszista is, mert nem nagyon szereti ha fehér újságírók kérdezgetik és ennek hangot is adott. Természetesen ezen kijelentése retorziót nem vont maga után, viszont fordított esetben már felnégyelték volna aki ilyen kijelentést tesz. Erre és a hasonló esetekre gondoltam amikor szélsőségről beszéltem. Valljuk be nem gyakori eset, amikor egy politikus(ráadásul ilyen magas szinten) nyíltan kijelenti, hogy bizonyos bőrszínű emberekkel nem szívesen kommunikál a nyilatkozatai során.
pfefe8
Szóval akkor se így, se úgy nem értetted, Tehát értettem elsőre is. 😊


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 3 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 075 — #NoStress
SF progressziv ugyeszei es jogalkotoi tultoltak az elnezes politikajat, ami olyan volumenu es alakzatu tulajdon elleni buncselekmenyekhez vezetett, ami mar a viszonteladok letezeset tette lehetetlenne, azt okozva, hogy tobben bezartak, mert nem tudnak profitabilisan uzemelni.
undisputedly
Nem látom az összefüggést.
Miért gondolod, hogy van direkt összefüggés?
És ha a pandémia miatt zártak be? Vagy elszlömösödött a környék? Vagy elavulttá váltak?
Honnan gondolod, hogy pont a "progresszív ügyészek" miatt zártak be?
Ezt így te kikövetkeztetted, vagy ez valami konszenzusos, elfogadott érv a bezárásra?


SF a maga 800-900 ezer lakosaval egesz kalifornian belul a legveszelyesebb hely property crime szempontjabol, annak ellenere, hogy mennyire gazdag regio, tele startupokkal meg tech oriasokkal es a nekik dolgozo tizezrekkel. Maga a varos egy elkpeszto paradox, egy olyan kettosseg egyuttelese amire mashol nyugaton talan nincs is pelda. A nyomor, a szegenyseg, a betegsegek (egy eve olvastam,hogy milyen extrem betegsegek terjedtek a hajlektalantaborokban) es hajlektalanok tomege, az utcan folyo fekalia parosul a vilag paratlan szellemi kozpontjaval.

Az, hogy egy progressziv DA-t kritizalok, az nem a demokracia elleni agalas, LOL, pont, hogy a nyilt vita a demokracia alaperteke.
undisputedly
Oké, akkor vitázzunk.

Ha SF egy paradoxon, akkor mi következik belőle a "progresszív ügyészek" relációjában állami vagy országos viszonylatban?
Pont amiket írsz, azok alapján úgy tűnik egy anomália.
Gondolom máshol is vannak "progresszív ügyészek", akiket maga Soros és az ő bérencei "vásároltak be" pozíciókba, miért SF akkor a példa, ami szerinted is paradoxon?
És mit bizonyít 1-2 látványos, de ezek szerint nem általános videó?

több mint 3 éve
undisputedly Seattle Seahawks 11 933 — SuperBowl Champions 2013/2014
Az egyetlen inkoherencia a te kommentedben van, de nem lep meg, hogy nem latod.

A peldanal maradva, a Fidesz egy demokratikusan megvalasztott kormanypart akik jogszeruen hoztak egy torvenyt, aminek a tartalmaval te nem ertesz egyet es ennek tobbszor hangot is adtal. Allaspontod szerint a torveny ellen "agalni" itt nem a demokracia elleni kirohanas.

En arra hoztam peldat, hogy milyen, altalam nem kivanatosnak tartott allapotot valositott meg a demokratikus berendezkedes az ugyeszseg vonatkozasaban. Szerinted ez mar agalas a demokracia ellen. LOL
undisputedly
Pontosan.
Szépen összeszedted, hogy miben más az én ágálásom és a tied fundamentálisan.
Illetve még két dolog. Az egyik: én alapvetően nem a törvény ellen írogattam, hanem mindig konkrét homofób megnyilvánulások, beírások ellenében, illetve nem a törvény legitimitását kérdőjelezem meg, hanem szarházi, tróger dolognak tartom.
A másik: tudsz jobbat a demokráciánál?
Sobri Jóska
Az a baj, hogy amint logikai hiba van az ervelesedbe, struccpolitikat folytatsz, leirod meg 3x ugyanazt, majd megvarod amig amasik beleun es radhagyja 😊

Masreszt tenyszeruen sem irsz igazat szerintem, nekem ugy remlik, hogy kifejezetten "naci torveny"-ezted a pedofil torvenyt meg vagy 10 kommentben hasznaltal ezzel szinonim jelzoket. Most mar hiaba irod, hogy nem a torveny ellen irogattal, mert az ellen irogattal.

A demokraciat csak te kevered ide, senki sem vonta kerdore a DA legitimaciojat, a jogszeru tevekenysege eredmenye lett kritizalva.
undisputedly
Nyilván náci törvény, és ellene írtam, de sose vettem elő a semmiből, ahogy te ezt a két friscói esetet, vagyis nem a törvény ellen puffogtam, hanem valakinek a homofób megnyilvánulására keveredtem kommunikációba. Nagy különbség.
De ha mondjuk igazad lenne és én inkoherens módon írok, az mennyiben jelenti azt, hogy te meg nem?
Ez alap érvelési hiba, a mónikasós "te hogy nézel ki?" analógiájára.
Ha azt mondom, hogy hülye vagy, az vagy igaz, vagy nem, attól függetlenül, hogy én hülye vagyok vagy sem. Nem ebből következik. Te kevered bele a homofób törvényt egy diskurzusba, ami a progresszív ügyészekről szól.
Vajh miért?....

Igen, a demokráciát én keverem ide, mert az a vartyogás, amivel nyitottál számomra úgy jelenítődött meg, mintha a demokrácia gyakorlati működése zavarna. Amit írsz azt jelenti (nem azt mondod, hanem az én értelmezésemben logikailag az következik belőle, vagyis azt jelenti), hogy a demokrácia működését kérdőjelezed meg, mintha tudnál jobbat.
De úgy tűnik nem tudsz, és akkor ezt át is beszéltük.

Ez volt a lényege annak, amit írtam, és ezt írtam:
Én azt furcsállom, hogy ami ellen ágálsz, az tulajdonképpen a demokrácia maga.
Hogy emberek megválasztanak valakit, aki aztán valamit csinál.

Megkérdezhetem újra: mégis, mit csinálhatna egy progresszív ügyész, mint progresszív ügymenetet?
Sobri Jóska
Mi az, hogy "sose vetted elo a semmibol"? 😀
Azert, mert aktualpolitikai, az orszag kozbeszedjet meghatarozo temakent eppen aznap nem te, hanem Kispista tette be a politika topicba, ahol aztan te kritizaltad, nacitorvenyezted stb, az azt jelenti, hogy nem agalta ellene, de ha te tetted volna be a topikba, esugy irtad volna ugyanazt, akkor az mar agalas lenne? 😀

Velemenyt nyilvanitottal, elitelted, lenaciztad, undoritoztad stb. A te logikad menten ez meginkabb a demokracia elleni agalas. Ezt a velemenykinyilvanitasod azert hoztam peldakent, hogy lasd, mennyire eletszerutlen amit irsz,hogy egy jogszeru allami/kozigazgatasi/igazszagugyi cselekmenyt kritizalasa a demokracia kritikaja lenne. De ezek szerint jol tettem, hogy peldanak hoztam, mivel a vedekezesbol es az egyertelmu konzekvencia levonasatol valako menekulesbol arra kovetkeztetek, hogy azert atjott amit mondok.

SF progressziv ugyeszei es jogalkotoi tultoltak az elnezes politikajat, ami olyan volumenu es alakzatu tulajdon elleni buncselekmenyekhez vezetett, ami mar a viszonteladok letezeset tette lehetetlenne, azt okozva, hogy tobben bezartak, mert nem tudnak profitabilisan uzemelni.

SF a maga 800-900 ezer lakosaval egesz kalifornian belul a legveszelyesebb hely property crime szempontjabol, annak ellenere, hogy mennyire gazdag regio, tele startupokkal meg tech oriasokkal es a nekik dolgozo tizezrekkel. Maga a varos egy elkpeszto paradox, egy olyan kettosseg egyuttelese amire mashol nyugaton talan nincs is pelda. A nyomor, a szegenyseg, a betegsegek (egy eve olvastam,hogy milyen extrem betegsegek terjedtek a hajlektalantaborokban) es hajlektalanok tomege, az utcan folyo fekalia parosul a vilag paratlan szellemi kozpontjaval.

Az, hogy egy progressziv DA-t kritizalok, az nem a demokracia elleni agalas, LOL, pont, hogy a nyilt vita a demokracia alaperteke.
több mint 3 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 075 — #NoStress
Az egyetlen inkoherencia a te kommentedben van, de nem lep meg, hogy nem latod.

A peldanal maradva, a Fidesz egy demokratikusan megvalasztott kormanypart akik jogszeruen hoztak egy torvenyt, aminek a tartalmaval te nem ertesz egyet es ennek tobbszor hangot is adtal. Allaspontod szerint a torveny ellen "agalni" itt nem a demokracia elleni kirohanas.

En arra hoztam peldat, hogy milyen, altalam nem kivanatosnak tartott allapotot valositott meg a demokratikus berendezkedes az ugyeszseg vonatkozasaban. Szerinted ez mar agalas a demokracia ellen. LOL
undisputedly
Pontosan.
Szépen összeszedted, hogy miben más az én ágálásom és a tied fundamentálisan.
Illetve még két dolog. Az egyik: én alapvetően nem a törvény ellen írogattam, hanem mindig konkrét homofób megnyilvánulások, beírások ellenében, illetve nem a törvény legitimitását kérdőjelezem meg, hanem szarházi, tróger dolognak tartom.
A másik: tudsz jobbat a demokráciánál?
Sobri Jóska
Az a baj, hogy amint logikai hiba van az ervelesedbe, struccpolitikat folytatsz, leirod meg 3x ugyanazt, majd megvarod amig amasik beleun es radhagyja 😊

Masreszt tenyszeruen sem irsz igazat szerintem, nekem ugy remlik, hogy kifejezetten "naci torveny"-ezted a pedofil torvenyt meg vagy 10 kommentben hasznaltal ezzel szinonim jelzoket. Most mar hiaba irod, hogy nem a torveny ellen irogattal, mert az ellen irogattal.

A demokraciat csak te kevered ide, senki sem vonta kerdore a DA legitimaciojat, a jogszeru tevekenysege eredmenye lett kritizalva.
undisputedly
Nyilván náci törvény, és ellene írtam, de sose vettem elő a semmiből, ahogy te ezt a két friscói esetet, vagyis nem a törvény ellen puffogtam, hanem valakinek a homofób megnyilvánulására keveredtem kommunikációba. Nagy különbség.
De ha mondjuk igazad lenne és én inkoherens módon írok, az mennyiben jelenti azt, hogy te meg nem?
Ez alap érvelési hiba, a mónikasós "te hogy nézel ki?" analógiájára.
Ha azt mondom, hogy hülye vagy, az vagy igaz, vagy nem, attól függetlenül, hogy én hülye vagyok vagy sem. Nem ebből következik. Te kevered bele a homofób törvényt egy diskurzusba, ami a progresszív ügyészekről szól.
Vajh miért?....

Igen, a demokráciát én keverem ide, mert az a vartyogás, amivel nyitottál számomra úgy jelenítődött meg, mintha a demokrácia gyakorlati működése zavarna. Amit írsz azt jelenti (nem azt mondod, hanem az én értelmezésemben logikailag az következik belőle, vagyis azt jelenti), hogy a demokrácia működését kérdőjelezed meg, mintha tudnál jobbat.
De úgy tűnik nem tudsz, és akkor ezt át is beszéltük.

Ez volt a lényege annak, amit írtam, és ezt írtam:
Én azt furcsállom, hogy ami ellen ágálsz, az tulajdonképpen a demokrácia maga.
Hogy emberek megválasztanak valakit, aki aztán valamit csinál.

Megkérdezhetem újra: mégis, mit csinálhatna egy progresszív ügyész, mint progresszív ügymenetet?

több mint 3 éve
undisputedly Seattle Seahawks 11 933 — SuperBowl Champions 2013/2014
Az egyetlen inkoherencia a te kommentedben van, de nem lep meg, hogy nem latod.

A peldanal maradva, a Fidesz egy demokratikusan megvalasztott kormanypart akik jogszeruen hoztak egy torvenyt, aminek a tartalmaval te nem ertesz egyet es ennek tobbszor hangot is adtal. Allaspontod szerint a torveny ellen "agalni" itt nem a demokracia elleni kirohanas.

En arra hoztam peldat, hogy milyen, altalam nem kivanatosnak tartott allapotot valositott meg a demokratikus berendezkedes az ugyeszseg vonatkozasaban. Szerinted ez mar agalas a demokracia ellen. LOL
undisputedly
Pontosan.
Szépen összeszedted, hogy miben más az én ágálásom és a tied fundamentálisan.
Illetve még két dolog. Az egyik: én alapvetően nem a törvény ellen írogattam, hanem mindig konkrét homofób megnyilvánulások, beírások ellenében, illetve nem a törvény legitimitását kérdőjelezem meg, hanem szarházi, tróger dolognak tartom.
A másik: tudsz jobbat a demokráciánál?
Sobri Jóska
Az a baj, hogy amint logikai hiba van az ervelesedbe, struccpolitikat folytatsz, leirod meg 3x ugyanazt, majd megvarod amig amasik beleun es radhagyja 😊

Masreszt tenyszeruen sem irsz igazat szerintem, nekem ugy remlik, hogy kifejezetten "naci torveny"-ezted a pedofil torvenyt meg vagy 10 kommentben hasznaltal ezzel szinonim jelzoket. Most mar hiaba irod, hogy nem a torveny ellen irogattal, mert az ellen irogattal.

A demokraciat csak te kevered ide, senki sem vonta kerdore a DA legitimaciojat, a jogszeru tevekenysege eredmenye lett kritizalva.
több mint 3 éve
pfefe8 Pittsburgh Steelers 1 203
Újra segítek:Egy általam problémának nevezett dologra(szélsőséges demokrata vezetésű nagyváros) hoztam az én véleményem szerint két erős példát, hogy milyen változásokat is hozhat az ilyen politika a bűnözés viszonylatában. Egy szóval sem említettem hogy statisztikailag ez a két város az amerikai városok alja bűnözés szempontjából. Most sem érted? Amúgy nem tudom milyen vezetésű az említett két nagyváros, biztos republikánus😊
pfefe8
Mit jelent az, hogy "szélsőséges demokrata"? Akár kis betűvel írva, akár nagy betűvel írva értetted, furcsa egy jelző. Ha nem értetted se így, se úgy, akkor nem kell kifejteni, akkor értem. 😊
peterk2005
Például Chicago fekete és egyben leszbikus polgármesterére gondoltam aki még a demokraták között is egyedi eset. Aki egyben erősen rasszista is, mert nem nagyon szereti ha fehér újságírók kérdezgetik és ennek hangot is adott. Természetesen ezen kijelentése retorziót nem vont maga után, viszont fordított esetben már felnégyelték volna aki ilyen kijelentést tesz. Erre és a hasonló esetekre gondoltam amikor szélsőségről beszéltem. Valljuk be nem gyakori eset, amikor egy politikus(ráadásul ilyen magas szinten) nyíltan kijelenti, hogy bizonyos bőrszínű emberekkel nem szívesen kommunikál a nyilatkozatai során.

Steelers fan
több mint 3 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 075 — #NoStress
Az egyetlen inkoherencia a te kommentedben van, de nem lep meg, hogy nem latod.

A peldanal maradva, a Fidesz egy demokratikusan megvalasztott kormanypart akik jogszeruen hoztak egy torvenyt, aminek a tartalmaval te nem ertesz egyet es ennek tobbszor hangot is adtal. Allaspontod szerint a torveny ellen "agalni" itt nem a demokracia elleni kirohanas.

En arra hoztam peldat, hogy milyen, altalam nem kivanatosnak tartott allapotot valositott meg a demokratikus berendezkedes az ugyeszseg vonatkozasaban. Szerinted ez mar agalas a demokracia ellen. LOL
undisputedly
Pontosan.
Szépen összeszedted, hogy miben más az én ágálásom és a tied fundamentálisan.
Illetve még két dolog. Az egyik: én alapvetően nem a törvény ellen írogattam, hanem mindig konkrét homofób megnyilvánulások, beírások ellenében, illetve nem a törvény legitimitását kérdőjelezem meg, hanem szarházi, tróger dolognak tartom.
A másik: tudsz jobbat a demokráciánál?

több mint 3 éve
undisputedly Seattle Seahawks 11 933 — SuperBowl Champions 2013/2014
Egy kis gúgli után ez 'a demokraták a pokolba vezetik a USA-t' újabb prop állomása.

 www.sfchronicle.com/local/article/San-Francisco-s-crime-rates-shifted-16071268.php

Azaz némelyik bűnözési mutató nőtt, némelyik csökkent, és persze hogy undi azt találta meg, amelyik nőtt 😉
Illetve még azt se, mert a kisértékű lopás csökkent.
ender1112
Uh, nagy kar, hogy ender probalja relativizalni a bunozesi statisztikakat, belevonva annak minden fajtajat, amikor kifejezetten a vagyon elleni buncselekmenyekrol volt szo illetve a lopasokrol, ami miatt uzleteknek kell bezarnia, raadasul SF-rol es kisebb mertekben kaliforniarol.

6 eve valtoztattak a lopas ertekhataran. Nyilvan egy magasabb baziserteku 2019-hez merten, amikor nem volt pandemia, egy 2020-as statisztika alacsonyabb lesz, hiszen kaliforniaban kb minden bezart 2020-ban.

De persze a nagy multik csak kitalaltak a lopasokat, hogy szegeny progressziv DA-k altal vezetett joghatosagokat rossz fenyben tuntessek fel 😊
undisputedly
Van a statisztika, meg van az anekdota, melyiknek higgyek vajon? 😉
ender1112
Higgy a statisztikanak (habar kerdes szamomra, hogy az adott regioban mukodo gazdasagi operatorokkivonulasat es az erdekkepviseleti szervezetuk segelykialtasat miert minosited anekdotanak, de legyen):

 ucr.fbi.gov/crime-in-the-u.s/2018/crime-in-the-u.s.-2018/topic-pages/tables/table-6

Property crime kaliforniaban per 100 ezer lakos, sorban az allam legnagyobb varosaiban nepesseg szerint:

1. Los Angeles 2,246
2. San Diego 1,694
3. San Jose 2,296
4. San Francisco 3,286
5. Fresno 2,770
6. Sacramento 2,161


Erdekesseg gyanant par masik nagyvaros, joval nagyobb nepesseggel:

New York (nem talalom a doksiban)
Chicago (11xtobb nepesseg) 989 (?) -sajat szamitas, mert uresen hagytak
Miami (kb.8x akkor nepesseggel) 2,700
Baltimore (4x akkora nepesseg) 2470
Houston (8x akkora nepesseg) 2,640
Phoenix (5x akkora nepesseg) 2,600
Philadelphia (5x akkora nepesseg) 1,950
Dallas (8x akkora nepesseg) 2,200

Szoval nem, nem torzitottam.
undisputedly
Kiindulásnak ez már jó 😉

 sfgov.org/scorecards/public-safety/violent-crime-rate-and-property-crime-rate

Itt pedig megtalálod 2010 óta az SF property crime statot. Röviden: 3000 kb a minimum, de volt már 5000 felett is, és csak a járvány vitte lejjebb. Szóval miért most van a tragédia?
(Az anekdotát a vidókra értettem, amiket érdekes megnézni, de általános következtetést levonni nem lehet belőlük).
ender1112
Eleg csak megnezni, folyamatosan emelkedik a poperty crime. A covid miatt csokkent egyedul a tavalyi evben,de mar az is kezd helyreallni.

Szerk: Amugy most nezem, ha a metropolitan areara keresel, hanem magara SF varosara, akkor 5400 ez a szam 😀

Szerkesztette: undisputedly
több mint 3 éve
ender1112 Kansas City Chiefs 2 277 — Víí aaaar dö cseempjönsz.
Egy kis gúgli után ez 'a demokraták a pokolba vezetik a USA-t' újabb prop állomása.

 www.sfchronicle.com/local/article/San-Francisco-s-crime-rates-shifted-16071268.php

Azaz némelyik bűnözési mutató nőtt, némelyik csökkent, és persze hogy undi azt találta meg, amelyik nőtt 😉
Illetve még azt se, mert a kisértékű lopás csökkent.
ender1112
Uh, nagy kar, hogy ender probalja relativizalni a bunozesi statisztikakat, belevonva annak minden fajtajat, amikor kifejezetten a vagyon elleni buncselekmenyekrol volt szo illetve a lopasokrol, ami miatt uzleteknek kell bezarnia, raadasul SF-rol es kisebb mertekben kaliforniarol.

6 eve valtoztattak a lopas ertekhataran. Nyilvan egy magasabb baziserteku 2019-hez merten, amikor nem volt pandemia, egy 2020-as statisztika alacsonyabb lesz, hiszen kaliforniaban kb minden bezart 2020-ban.

De persze a nagy multik csak kitalaltak a lopasokat, hogy szegeny progressziv DA-k altal vezetett joghatosagokat rossz fenyben tuntessek fel 😊
undisputedly
Van a statisztika, meg van az anekdota, melyiknek higgyek vajon? 😉
ender1112
Higgy a statisztikanak (habar kerdes szamomra, hogy az adott regioban mukodo gazdasagi operatorokkivonulasat es az erdekkepviseleti szervezetuk segelykialtasat miert minosited anekdotanak, de legyen):

 ucr.fbi.gov/crime-in-the-u.s/2018/crime-in-the-u.s.-2018/topic-pages/tables/table-6

Property crime kaliforniaban per 100 ezer lakos, sorban az allam legnagyobb varosaiban nepesseg szerint:

1. Los Angeles 2,246
2. San Diego 1,694
3. San Jose 2,296
4. San Francisco 3,286
5. Fresno 2,770
6. Sacramento 2,161


Erdekesseg gyanant par masik nagyvaros, joval nagyobb nepesseggel:

New York (nem talalom a doksiban)
Chicago (11xtobb nepesseg) 989 (?) -sajat szamitas, mert uresen hagytak
Miami (kb.8x akkor nepesseggel) 2,700
Baltimore (4x akkora nepesseg) 2470
Houston (8x akkora nepesseg) 2,640
Phoenix (5x akkora nepesseg) 2,600
Philadelphia (5x akkora nepesseg) 1,950
Dallas (8x akkora nepesseg) 2,200

Szoval nem, nem torzitottam.
undisputedly
Kiindulásnak ez már jó 😉

 sfgov.org/scorecards/public-safety/violent-crime-rate-and-property-crime-rate

Itt pedig megtalálod 2010 óta az SF property crime statot. Röviden: 3000 kb a minimum, de volt már 5000 felett is, és csak a járvány vitte lejjebb. Szóval miért most van a tragédia?
(Az anekdotát a vidókra értettem, amiket érdekes megnézni, de általános következtetést levonni nem lehet belőlük).
több mint 3 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 685 — The only discipline that lasts, is self discipline
Újra segítek:Egy általam problémának nevezett dologra(szélsőséges demokrata vezetésű nagyváros) hoztam az én véleményem szerint két erős példát, hogy milyen változásokat is hozhat az ilyen politika a bűnözés viszonylatában. Egy szóval sem említettem hogy statisztikailag ez a két város az amerikai városok alja bűnözés szempontjából. Most sem érted? Amúgy nem tudom milyen vezetésű az említett két nagyváros, biztos republikánus😊
pfefe8
Mit jelent az, hogy "szélsőséges demokrata"? Akár kis betűvel írva, akár nagy betűvel írva értetted, furcsa egy jelző. Ha nem értetted se így, se úgy, akkor nem kell kifejteni, akkor értem. 😊

Szerkesztette: peterk2005 udvari bolond


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 3 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 685 — The only discipline that lasts, is self discipline
Azt ugyan nem tudom, hogy a veszélyesebb városok közül melyik mennyire demokrata vagy republikánus, pláne, hogy van egy rakás lista különböző mutatók alapján különböző 'győztes' városokkal, de sem Chicago, sem New York, vagy S.F., L.A, nem az első egyiken sem.. Ideje frissíteni a közhelyszótárat 😉
ender1112
A nagyvárosokban általában demokrata a vezetés. (Ilyen a szavazói megoszlás. A városok demokraták, a vidék republikánus. Mindenütt, a kék és a piros államokban is.)
peterk2005
Igen, ezt már én is leírtam lejjebb 😉
ender1112
Bocs, sorban olvasok, és erre előbb reagáltam mielőtt tovább olvastam volna. Legközelebb türelmesebb leszek. 😊


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 3 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 685 — The only discipline that lasts, is self discipline
Igazad van, de az is a demokrácia működésének része, ha Undinak meg éppen nem tetszik az ami van, és kritizálja. 😊
peterk2005
Persze, lehet a demokráciát is kritizálni.
És mivel ő kritizálta, engem őszintén érdekelne, hogy mi jobbat tudna. Én is sokat töprengtem ezen, nekem nem jutott jobb az eszembe. Mindig remélem, hogy másnak hátha.
De nyilván nem tud semmi jobbat, csak megy a szokásos dulifulizás, terelés, csúsztatás, áljobbos vekengés.
Sobri Jóska
Nem a demokráciát kritizálta, hanem a demokratikusan választott tisztségviselő munkáját. Pont úgy, ahogy én kritizálom Orbánékat, vagy te kritizálod tudomisén a Fegyőrt. Bár utóbbit kb. még semminek se választották meg, szóval tegyél be valami jobb nevet a helyére. 😀


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 3 éve
ender1112 Kansas City Chiefs 2 277 — Víí aaaar dö cseempjönsz.
Azt ugyan nem tudom, hogy a veszélyesebb városok közül melyik mennyire demokrata vagy republikánus, pláne, hogy van egy rakás lista különböző mutatók alapján különböző 'győztes' városokkal, de sem Chicago, sem New York, vagy S.F., L.A, nem az első egyiken sem.. Ideje frissíteni a közhelyszótárat 😉
ender1112
A nagyvárosokban általában demokrata a vezetés. (Ilyen a szavazói megoszlás. A városok demokraták, a vidék republikánus. Mindenütt, a kék és a piros államokban is.)
peterk2005
Igen, ezt már én is leírtam lejjebb 😉
több mint 3 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 685 — The only discipline that lasts, is self discipline
Azt ugyan nem tudom, hogy a veszélyesebb városok közül melyik mennyire demokrata vagy republikánus, pláne, hogy van egy rakás lista különböző mutatók alapján különböző 'győztes' városokkal, de sem Chicago, sem New York, vagy S.F., L.A, nem az első egyiken sem.. Ideje frissíteni a közhelyszótárat 😉
ender1112
A nagyvárosokban általában demokrata a vezetés. (Ilyen a szavazói megoszlás. A városok demokraták, a vidék republikánus. Mindenütt, a kék és a piros államokban is.)


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 3 éve
undisputedly Seattle Seahawks 11 933 — SuperBowl Champions 2013/2014
Egy kis gúgli után ez 'a demokraták a pokolba vezetik a USA-t' újabb prop állomása.

 www.sfchronicle.com/local/article/San-Francisco-s-crime-rates-shifted-16071268.php

Azaz némelyik bűnözési mutató nőtt, némelyik csökkent, és persze hogy undi azt találta meg, amelyik nőtt 😉
Illetve még azt se, mert a kisértékű lopás csökkent.
ender1112
Uh, nagy kar, hogy ender probalja relativizalni a bunozesi statisztikakat, belevonva annak minden fajtajat, amikor kifejezetten a vagyon elleni buncselekmenyekrol volt szo illetve a lopasokrol, ami miatt uzleteknek kell bezarnia, raadasul SF-rol es kisebb mertekben kaliforniarol.

6 eve valtoztattak a lopas ertekhataran. Nyilvan egy magasabb baziserteku 2019-hez merten, amikor nem volt pandemia, egy 2020-as statisztika alacsonyabb lesz, hiszen kaliforniaban kb minden bezart 2020-ban.

De persze a nagy multik csak kitalaltak a lopasokat, hogy szegeny progressziv DA-k altal vezetett joghatosagokat rossz fenyben tuntessek fel 😊
undisputedly
Van a statisztika, meg van az anekdota, melyiknek higgyek vajon? 😉
ender1112
Higgy a statisztikanak (habar kerdes szamomra, hogy az adott regioban mukodo gazdasagi operatorokkivonulasat es az erdekkepviseleti szervezetuk segelykialtasat miert minosited anekdotanak, de legyen):

 ucr.fbi.gov/crime-in-the-u.s/2018/crime-in-the-u.s.-2018/topic-pages/tables/table-6

Property crime kaliforniaban per 100 ezer lakos, sorban az allam legnagyobb varosaiban nepesseg szerint:

1. Los Angeles 2,246
2. San Diego 1,694
3. San Jose 2,296
4. San Francisco 3,286
5. Fresno 2,770
6. Sacramento 2,161


Erdekesseg gyanant par masik nagyvaros, joval nagyobb nepesseggel:

New York (nem talalom a doksiban)
Chicago (11xtobb nepesseg) 989 (?) -sajat szamitas, mert uresen hagytak
Miami (kb.8x akkor nepesseggel) 2,700
Baltimore (4x akkora nepesseg) 2470
Houston (8x akkora nepesseg) 2,640
Phoenix (5x akkora nepesseg) 2,600
Philadelphia (5x akkora nepesseg) 1,950
Dallas (8x akkora nepesseg) 2,200

Szoval nem, nem torzitottam.