USA és a világ

31 feliratkozó

több mint 3 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 44 530 — The Mathematician
Egy hét alatt hét különböző tömeges lövöldozés. Jó is az a szabad fegyverviselés.
peterk2005
twitteren láttam egy olyat hogy innen lehet tudni hogy amerikában kezd visszaállni a rendes kerékvágás ....


 www.forbes.com/sites/chrisroberts/2021/03/19/biden-white-house-blasted-for-punishing-staffers-for-using-marijuana/?sh=32cbc13631a8
.....

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 3 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 685 — The only discipline that lasts, is self discipline
Egy hét alatt hét különböző tömeges lövöldozés. Jó is az a szabad fegyverviselés.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 3 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 685 — The only discipline that lasts, is self discipline
Onnet lehetett tudni btw, hogy nem feher az elkoveto, hogy a baloldal csendben van. Semmi #White Lives Matter (az aldozatok neveibol itelve a tobbseg kaukazusi lehetett) hashtag nem trendingel, LeBron sem tweetelt, Bidenek is csak annyit mondtak, hogy tud rola, itt se kardoskodik senki, hogy osszemossa Trumppal.
undisputedly
Nem baj, nem maradtunk le semmiről. Belekevered te a faji témát ebbe helyettünk is. 😊
peterk2005
Tudom, kellemetlen, hogy valaki szovateszi a ketarcusagotokat.
undisputedly
Áh, kicsit se. Csak a saját ingemet veszem magamra.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 3 éve
undisputedly Seattle Seahawks 11 933 — SuperBowl Champions 2013/2014
Onnet lehetett tudni btw, hogy nem feher az elkoveto, hogy a baloldal csendben van. Semmi #White Lives Matter (az aldozatok neveibol itelve a tobbseg kaukazusi lehetett) hashtag nem trendingel, LeBron sem tweetelt, Bidenek is csak annyit mondtak, hogy tud rola, itt se kardoskodik senki, hogy osszemossa Trumppal.
undisputedly
Nem baj, nem maradtunk le semmiről. Belekevered te a faji témát ebbe helyettünk is. 😊
peterk2005
Tudom, kellemetlen, hogy valaki szovateszi a ketarcusagotokat.
undisputedly
Egy USA lövöldözésnél az ember már neheze tudja hova tenni az egészet. Ott volt az a vegasi eset is, ahol az ember csak vakarta a fejét, hogy minek az amcsiknak ennyi rohadt fegyver, magukat úgyse tudják megvédeni. Nem emlékszem, ott sem fehér gyilkolta halomra az embereket? Vagy Orlando, vagy az iskolai mészárlások. Rengeteg halott sajnos mindenhol...és ártatlan fehérek, feketék, latinok, stb
Amúgy komoly problémáid lehetnek az élettel, ha azt is rajtunk akarod levezetni, hogy ilyenkor nem szólunk...
Sajnálom mindet, és remélem a sitten döglik meg a rohadék elkövető.
De ezt összemosni azzal, hogy egy rendőr megöl valakit az utcán 8 percig térdelve a nyakán....bravó

Kétlem, hogy a többség kaukázusi lett volna a nevek alapján:
VICTIM NAMES:
Denny Strong, 20
Nevin Stanisic, 23
Rikki Olds 25,
Tralona Bartkowiak, 49
Suzanne Fountain, 59
Teri Leiker, 51
Officer Eric Talley, 51
Kevin Mahoney, 61
Lynn Murray, 62
Jody Waters, 65
Klaci79
Ki mosta ezt ossze a George Floyd esettel? Btw az orvosi, boncolasi jelentesek szerint a szervezeteben levo cuccokba halt bele, nem?

Most errol a patternrol volt szo:

*8 embert lelo egy feher elkoveto, tobbsege azsiai*
Balos media, balos celebek es sokan itt a forumon: "Trump felszitotta az indulatokat, rasszista tamadas, szemtanuk voltak, itt a tweet amelyik megerositi, hogy azsiaiakat akart olni, Trump hiabaja, #asianlives matter"

Jobbos forumtag: "Jaja, egyreszt a tweet kamu, es nincs semmi jelen annak, hogy rasszista motivum allt mogott"

*10 embert megol egy arab szarmazasu ferfi*

Balos media, balos celebek, sokan itt a forumon: *siri csend*

Jobbos forumtag: "Megint megoltek 10 embert, de nem feher elkoveto, igy gondolom nem kommentelitek"

Balos forumtag: "Mar megint belemosod a borszint!"

😀 😀

(A neveken nem allok le vitazni, kegyeletserto lenne, szerintem a tobbsege "feher nev", kb. 6 legalabbis igen a 10-bol.)

Amugy nekem transzformalodik a velemenyem, szerintem a mai tarsadalom mar nem kepes olyan szinten felelossegteljes embereket nevelni, hogy erintetlenul lehetne hagyni a fegyverviselesi jogot. De talan nem is a felelossegteljessegrol van szo, nem tudom adatokkal konkretan alatamasztani, de szerintem a XXI. szazadi "modern" tarsadalmak rendkivul sok mentalisan instabil embert termelnek. Maga a tarsadalom, a modernitas stressze, de a tulzott opioid es egyeb gyogyszerhasznalat is az USA-ban.

Valamilyen limitet kellene szabni, mert "beteg" a tarsadalom, mentalisan torekenyebb sokkal, legalabbis nekem ugy tunik. Es nincs arra utalo jel, hogy ez pozitiv iranyba mozdulna, szoval varhato meg rengeteg ilyen lovoldozes.

Szerk: Csak most latom azt a sort. Koszonom, nincs problemam az elettel, de szeretem szovatenni, hogy titeket balosokat csak akkor mozdit kommentelesre egy ilyen tragedia, ha rakenhetitek a feherekre es a rasszizmusra, amugy meg pont nem eri el olyan szinten az ingerkuszobot, hogy kommenteljetek.

Btw. mi lett a tweeteddel ami "biztosan allitotta", hogy szemtanuk hallottak a massage parlolos csavot amint azt kiabalja, hogy azsiaiakat akar olni?

Valami retraction? Na ugye.
undisputedly
Engem speciel csak és kizárólag akkor sarkall egy ilyen eset kommentelésre, ha valaki gyűlölködésre próbálja használni és Te pontosan ezt csinálod. Nem csak most, minden egyes hasonló esetben!
Nem győzöm hangsúlyozni, hogy mennyire sajnálom ezeket az embereket, akármilyen bőrszínűek is voltak, mert ez a része engem nem érdekel. Nem én kezdek úgy egy posztot, hogy:" (az aldozatok neveibol itelve a tobbseg kaukazusi lehetett) ". Akárki is halt meg teljesen értelmetlen az egész és akárki is őlte meg őket, remélem a pokolban rohad majd.
Semmi köze a politikának ehhez, mint ahogy a Floyd esethez sem volt, ott pusztán a következmények és Trump megnyilatkozásai nem tetszettek. Ott ment bele sajnos a politika.
Betegesen próbálsz rasszista kártyát keresni minden ilyen esetben és amikor egy idióta elkezd embereket ölni egy denveri áruházba, akkor talán nem ezzel kellene foglalkozni, mint ahogy (hívtam fel a figyelmed) akkor sem, amikor máshol szerte amerikában őrültek ragadnak fegyvert és végeznek ázsiaiakkal, fehérekkel, feketékkel.
Klaci79
Projektalsz.
több mint 3 éve
Klaci79 Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 21 935
Onnet lehetett tudni btw, hogy nem feher az elkoveto, hogy a baloldal csendben van. Semmi #White Lives Matter (az aldozatok neveibol itelve a tobbseg kaukazusi lehetett) hashtag nem trendingel, LeBron sem tweetelt, Bidenek is csak annyit mondtak, hogy tud rola, itt se kardoskodik senki, hogy osszemossa Trumppal.
undisputedly
Nem baj, nem maradtunk le semmiről. Belekevered te a faji témát ebbe helyettünk is. 😊
peterk2005
Tudom, kellemetlen, hogy valaki szovateszi a ketarcusagotokat.
undisputedly
Egy USA lövöldözésnél az ember már neheze tudja hova tenni az egészet. Ott volt az a vegasi eset is, ahol az ember csak vakarta a fejét, hogy minek az amcsiknak ennyi rohadt fegyver, magukat úgyse tudják megvédeni. Nem emlékszem, ott sem fehér gyilkolta halomra az embereket? Vagy Orlando, vagy az iskolai mészárlások. Rengeteg halott sajnos mindenhol...és ártatlan fehérek, feketék, latinok, stb
Amúgy komoly problémáid lehetnek az élettel, ha azt is rajtunk akarod levezetni, hogy ilyenkor nem szólunk...
Sajnálom mindet, és remélem a sitten döglik meg a rohadék elkövető.
De ezt összemosni azzal, hogy egy rendőr megöl valakit az utcán 8 percig térdelve a nyakán....bravó

Kétlem, hogy a többség kaukázusi lett volna a nevek alapján:
VICTIM NAMES:
Denny Strong, 20
Nevin Stanisic, 23
Rikki Olds 25,
Tralona Bartkowiak, 49
Suzanne Fountain, 59
Teri Leiker, 51
Officer Eric Talley, 51
Kevin Mahoney, 61
Lynn Murray, 62
Jody Waters, 65
Klaci79
Ki mosta ezt ossze a George Floyd esettel? Btw az orvosi, boncolasi jelentesek szerint a szervezeteben levo cuccokba halt bele, nem?

Most errol a patternrol volt szo:

*8 embert lelo egy feher elkoveto, tobbsege azsiai*
Balos media, balos celebek es sokan itt a forumon: "Trump felszitotta az indulatokat, rasszista tamadas, szemtanuk voltak, itt a tweet amelyik megerositi, hogy azsiaiakat akart olni, Trump hiabaja, #asianlives matter"

Jobbos forumtag: "Jaja, egyreszt a tweet kamu, es nincs semmi jelen annak, hogy rasszista motivum allt mogott"

*10 embert megol egy arab szarmazasu ferfi*

Balos media, balos celebek, sokan itt a forumon: *siri csend*

Jobbos forumtag: "Megint megoltek 10 embert, de nem feher elkoveto, igy gondolom nem kommentelitek"

Balos forumtag: "Mar megint belemosod a borszint!"

😀 😀

(A neveken nem allok le vitazni, kegyeletserto lenne, szerintem a tobbsege "feher nev", kb. 6 legalabbis igen a 10-bol.)

Amugy nekem transzformalodik a velemenyem, szerintem a mai tarsadalom mar nem kepes olyan szinten felelossegteljes embereket nevelni, hogy erintetlenul lehetne hagyni a fegyverviselesi jogot. De talan nem is a felelossegteljessegrol van szo, nem tudom adatokkal konkretan alatamasztani, de szerintem a XXI. szazadi "modern" tarsadalmak rendkivul sok mentalisan instabil embert termelnek. Maga a tarsadalom, a modernitas stressze, de a tulzott opioid es egyeb gyogyszerhasznalat is az USA-ban.

Valamilyen limitet kellene szabni, mert "beteg" a tarsadalom, mentalisan torekenyebb sokkal, legalabbis nekem ugy tunik. Es nincs arra utalo jel, hogy ez pozitiv iranyba mozdulna, szoval varhato meg rengeteg ilyen lovoldozes.

Szerk: Csak most latom azt a sort. Koszonom, nincs problemam az elettel, de szeretem szovatenni, hogy titeket balosokat csak akkor mozdit kommentelesre egy ilyen tragedia, ha rakenhetitek a feherekre es a rasszizmusra, amugy meg pont nem eri el olyan szinten az ingerkuszobot, hogy kommenteljetek.

Btw. mi lett a tweeteddel ami "biztosan allitotta", hogy szemtanuk hallottak a massage parlolos csavot amint azt kiabalja, hogy azsiaiakat akar olni?

Valami retraction? Na ugye.
undisputedly
Engem speciel csak és kizárólag akkor sarkall egy ilyen eset kommentelésre, ha valaki gyűlölködésre próbálja használni és Te pontosan ezt csinálod. Nem csak most, minden egyes hasonló esetben!
Nem győzöm hangsúlyozni, hogy mennyire sajnálom ezeket az embereket, akármilyen bőrszínűek is voltak, mert ez a része engem nem érdekel. Nem én kezdek úgy egy posztot, hogy:" (az aldozatok neveibol itelve a tobbseg kaukazusi lehetett) ". Akárki is halt meg teljesen értelmetlen az egész és akárki is őlte meg őket, remélem a pokolban rohad majd.
Semmi köze a politikának ehhez, mint ahogy a Floyd esethez sem volt, ott pusztán a következmények és Trump megnyilatkozásai nem tetszettek. Ott ment bele sajnos a politika.
Betegesen próbálsz rasszista kártyát keresni minden ilyen esetben és amikor egy idióta elkezd embereket ölni egy denveri áruházba, akkor talán nem ezzel kellene foglalkozni, mint ahogy (hívtam fel a figyelmed) akkor sem, amikor máshol szerte amerikában őrültek ragadnak fegyvert és végeznek ázsiaiakkal, fehérekkel, feketékkel.
több mint 3 éve
undisputedly Seattle Seahawks 11 933 — SuperBowl Champions 2013/2014
Onnet lehetett tudni btw, hogy nem feher az elkoveto, hogy a baloldal csendben van. Semmi #White Lives Matter (az aldozatok neveibol itelve a tobbseg kaukazusi lehetett) hashtag nem trendingel, LeBron sem tweetelt, Bidenek is csak annyit mondtak, hogy tud rola, itt se kardoskodik senki, hogy osszemossa Trumppal.
undisputedly
Nem baj, nem maradtunk le semmiről. Belekevered te a faji témát ebbe helyettünk is. 😊
peterk2005
Tudom, kellemetlen, hogy valaki szovateszi a ketarcusagotokat.
undisputedly
Egy USA lövöldözésnél az ember már neheze tudja hova tenni az egészet. Ott volt az a vegasi eset is, ahol az ember csak vakarta a fejét, hogy minek az amcsiknak ennyi rohadt fegyver, magukat úgyse tudják megvédeni. Nem emlékszem, ott sem fehér gyilkolta halomra az embereket? Vagy Orlando, vagy az iskolai mészárlások. Rengeteg halott sajnos mindenhol...és ártatlan fehérek, feketék, latinok, stb
Amúgy komoly problémáid lehetnek az élettel, ha azt is rajtunk akarod levezetni, hogy ilyenkor nem szólunk...
Sajnálom mindet, és remélem a sitten döglik meg a rohadék elkövető.
De ezt összemosni azzal, hogy egy rendőr megöl valakit az utcán 8 percig térdelve a nyakán....bravó

Kétlem, hogy a többség kaukázusi lett volna a nevek alapján:
VICTIM NAMES:
Denny Strong, 20
Nevin Stanisic, 23
Rikki Olds 25,
Tralona Bartkowiak, 49
Suzanne Fountain, 59
Teri Leiker, 51
Officer Eric Talley, 51
Kevin Mahoney, 61
Lynn Murray, 62
Jody Waters, 65
Klaci79
Ki mosta ezt ossze a George Floyd esettel? Btw az orvosi, boncolasi jelentesek szerint a szervezeteben levo cuccokba halt bele, nem?

Most errol a patternrol volt szo:

*8 embert lelo egy feher elkoveto, tobbsege azsiai*
Balos media, balos celebek es sokan itt a forumon: "Trump felszitotta az indulatokat, rasszista tamadas, szemtanuk voltak, itt a tweet amelyik megerositi, hogy azsiaiakat akart olni, Trump hiabaja, #asianlives matter"

Jobbos forumtag: "Jaja, egyreszt a tweet kamu, es nincs semmi jelen annak, hogy rasszista motivum allt mogott"

*10 embert megol egy arab szarmazasu ferfi*

Balos media, balos celebek, sokan itt a forumon: *siri csend*

Jobbos forumtag: "Megint megoltek 10 embert, de nem feher elkoveto, igy gondolom nem kommentelitek"

Balos forumtag: "Mar megint belemosod a borszint!"

😀 😀

(A neveken nem allok le vitazni, kegyeletserto lenne, szerintem a tobbsege "feher nev", kb. 6 legalabbis igen a 10-bol.)

Amugy nekem transzformalodik a velemenyem, szerintem a mai tarsadalom mar nem kepes olyan szinten felelossegteljes embereket nevelni, hogy erintetlenul lehetne hagyni a fegyverviselesi jogot. De talan nem is a felelossegteljessegrol van szo, nem tudom adatokkal konkretan alatamasztani, de szerintem a XXI. szazadi "modern" tarsadalmak rendkivul sok mentalisan instabil embert termelnek. Maga a tarsadalom, a modernitas stressze, de a tulzott opioid es egyeb gyogyszerhasznalat is az USA-ban.

Valamilyen limitet kellene szabni, mert "beteg" a tarsadalom, mentalisan torekenyebb sokkal, legalabbis nekem ugy tunik. Es nincs arra utalo jel, hogy ez pozitiv iranyba mozdulna, szoval varhato meg rengeteg ilyen lovoldozes.

Szerk: Csak most latom azt a sort. Koszonom, nincs problemam az elettel, de szeretem szovatenni, hogy titeket balosokat csak akkor mozdit kommentelesre egy ilyen tragedia, ha rakenhetitek a feherekre es a rasszizmusra, amugy meg pont nem eri el olyan szinten az ingerkuszobot, hogy kommenteljetek.

Btw. mi lett a tweeteddel ami "biztosan allitotta", hogy szemtanuk hallottak a massage parlolos csavot amint azt kiabalja, hogy azsiaiakat akar olni?

Valami retraction? Na ugye.

Szerkesztette: undisputedly
több mint 3 éve
Klaci79 Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 21 935
Onnet lehetett tudni btw, hogy nem feher az elkoveto, hogy a baloldal csendben van. Semmi #White Lives Matter (az aldozatok neveibol itelve a tobbseg kaukazusi lehetett) hashtag nem trendingel, LeBron sem tweetelt, Bidenek is csak annyit mondtak, hogy tud rola, itt se kardoskodik senki, hogy osszemossa Trumppal.
undisputedly
Nem baj, nem maradtunk le semmiről. Belekevered te a faji témát ebbe helyettünk is. 😊
peterk2005
Tudom, kellemetlen, hogy valaki szovateszi a ketarcusagotokat.
undisputedly
Egy USA lövöldözésnél az ember már neheze tudja hova tenni az egészet. Ott volt az a vegasi eset is, ahol az ember csak vakarta a fejét, hogy minek az amcsiknak ennyi rohadt fegyver, magukat úgyse tudják megvédeni. Nem emlékszem, ott sem fehér gyilkolta halomra az embereket? Vagy Orlando, vagy az iskolai mészárlások. Rengeteg halott sajnos mindenhol...és ártatlan fehérek, feketék, latinok, stb
Amúgy komoly problémáid lehetnek az élettel, ha azt is rajtunk akarod levezetni, hogy ilyenkor nem szólunk...
Sajnálom mindet, és remélem a sitten döglik meg a rohadék elkövető.
De ezt összemosni azzal, hogy egy rendőr megöl valakit az utcán 8 percig térdelve a nyakán....bravó

Kétlem, hogy a többség kaukázusi lett volna a nevek alapján:
VICTIM NAMES:
Denny Strong, 20
Nevin Stanisic, 23
Rikki Olds 25,
Tralona Bartkowiak, 49
Suzanne Fountain, 59
Teri Leiker, 51
Officer Eric Talley, 51
Kevin Mahoney, 61
Lynn Murray, 62
Jody Waters, 65

Szerkesztette: Klaci79
több mint 3 éve
undisputedly Seattle Seahawks 11 933 — SuperBowl Champions 2013/2014
Onnet lehetett tudni btw, hogy nem feher az elkoveto, hogy a baloldal csendben van. Semmi #White Lives Matter (az aldozatok neveibol itelve a tobbseg kaukazusi lehetett) hashtag nem trendingel, LeBron sem tweetelt, Bidenek is csak annyit mondtak, hogy tud rola, itt se kardoskodik senki, hogy osszemossa Trumppal.
undisputedly
Nem baj, nem maradtunk le semmiről. Belekevered te a faji témát ebbe helyettünk is. 😊
peterk2005
Tudom, kellemetlen, hogy valaki szovateszi a ketarcusagotokat.
több mint 3 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 685 — The only discipline that lasts, is self discipline
Onnet lehetett tudni btw, hogy nem feher az elkoveto, hogy a baloldal csendben van. Semmi #White Lives Matter (az aldozatok neveibol itelve a tobbseg kaukazusi lehetett) hashtag nem trendingel, LeBron sem tweetelt, Bidenek is csak annyit mondtak, hogy tud rola, itt se kardoskodik senki, hogy osszemossa Trumppal.
undisputedly
Nem baj, nem maradtunk le semmiről. Belekevered te a faji témát ebbe helyettünk is. 😊


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 3 éve
undisputedly Seattle Seahawks 11 933 — SuperBowl Champions 2013/2014
Usa-ban ujabb tomegmeszarlas.

10 halott, a tamado orizetben. R.i.p.

Onnet lehetett tudni btw, hogy nem feher az elkoveto, hogy a baloldal csendben van. Semmi #White Lives Matter (az aldozatok neveibol itelve a tobbseg kaukazusi lehetett) hashtag nem trendingel, LeBron sem tweetelt, Bidenek is csak annyit mondtak, hogy tud rola, itt se kardoskodik senki, hogy osszemossa Trumppal.

Amugy egyelore nincs jele terrortamadasnak, ugy tunik a 21 eves Ahmad Al-Issa csak begozolt.

Amugy szerencsetlen denveriek (colorado allam) nem tudom mit tehettek, de vonzzak ezeket a meszarlasokat. Columbia high school (azt hiszem ez volt az) plusz az aurora mozi per eve...

Szerkesztette: undisputedly
több mint 3 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 685 — The only discipline that lasts, is self discipline
SIdney Powell, a Trump "választási" csapat egyik fő "elcsaltákosa", aki Sorostól Hugo Chavezig mindenkit - plusz néhány céget is, akik beperelték hitelrontásért emiatt - megvádolt a választás elcsalásával, szoftverek meghamisításával és hasonlókkal, a cégek által indított hitelrontási perben azt vallotta, hogy "igaz, ezeket hazudtam, de akinek van egy kis sütnivalója, az úgyse hitte el az egészet". 😀 😀

Ez a vallomás tökéletes koronaékszer a november-januári választási cirkusz fejére. 😊


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 3 éve
undisputedly Seattle Seahawks 11 933 — SuperBowl Champions 2013/2014
KAmu volt a tweet amit linkeltetek, az urge csak kitalalta, mar az FBI igazgatoja is azt mondja, nem tunik rasszista indittatasu tamadasnak:



Szerkesztette: undisputedly
több mint 3 éve
Heisman nádor Denver Broncos Oregon Ducks 24 348 — “Sha-la-la-la-la-la, Thiiiiii-baut Pinot!“
Ebből lesz pár mém 😀

Klaci79
Mondtam hogy Kamala le Magdianyusozza majd a Fehér Ház lépcsőjén. Arra gyakorol hogy azt túlélje 😉

NFL : Denver Broncos / NCAA : Oregon Ducks, BYU, Penn State, Iowa / Peyton Manning, Marcus Mariota
Soccer : Arsenal, Levante, Lazio, Millwall, Stuttgart / National Teams : HUN, ESP
NBA : Mavericks [Doncic] / NHL : Ducks, Maple Leafs / MLB : Twins, Astros
F1 : Lewis Hamilton / MotoGP : Marc & Alex Marquez, Pedro Acosta (és igazából mindenki más) / NASCAR : #22 Joey Logano
Cycling : Pogacar, Meintjes, Valter, Quintana, Contador, Cras, Juan Ayuso
Darts : Nathan Aspinall, Chris Dobey, Gerwyn Price, Ricky Evans
UFC : Justin Gaethje, Cody Garbrandt, Nate Diaz, Brandon Moreno
Euroleague : Valencia Basket / Tennis : Federer, Alcaraz
több mint 3 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 44 530 — The Mathematician
Megjött a kapok a Huawei adok-ra. Szép új világ.

 www.wsj.com/articles/china-to-restrict-tesla-usage-by-military-and-state-personnel-11616155643?mod=hp_lead_pos4
peterk2005
+ a huawei minden 5G telefontól licence pénzt fog kérni az 5G patent-t miatt 😀

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 3 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 685 — The only discipline that lasts, is self discipline
Megjött a kapok a Huawei adok-ra. Szép új világ.

 www.wsj.com/articles/china-to-restrict-tesla-usage-by-military-and-state-personnel-11616155643?mod=hp_lead_pos4


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 3 éve
undisputedly Seattle Seahawks 11 933 — SuperBowl Champions 2013/2014
Trumpot én utálom mint ember, de azt már párszor kifejtettem miért
Negritis
Nekem azzal sincs bajom, ha valaki utalja. Polarizalo karakter, policytol fuggetlenul nekem sem szimpatikus, megertem ha valaki utalja, mint embert, azt is, ha csak mint politikust. En pl, mint politikust, nagyon birom a policyjei miatt, emberileg rengeteg kivetnivalot talalok benne azert. Bident policy szinten utalom, mint embert csak alkalmatlannak tartom a vezeto szerepre a kora miatti hanyatlasa okan.
több mint 3 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 685 — The only discipline that lasts, is self discipline
Én is jelentkezem. Én is utálom Trumpot. De mindennek nem tudom mi köze az ő vagy az én politikai nézeteimhez?

Egy csomó közéleti személyiséget bírok - politikustól színészen át zenészig -, egy csomót pedig nem. Függetlenül a politikai nézeteiktől / sport teljesítményüktől / színészi képességeiktől vagy a zenéik minőségétől. Trumpot sem a politikai nézetei miatt utálom, hanem a személyisége miatt. Itthon Orbánt egyáltalán nem utálom, Gyurcsányt viszont igen. Vonát szintén nem utálom, Karácsony kifejezetten szimpatikus, Tarlósnál már vegyesebb a kép, de összességében ő is inkább szimpatikus volt, mint ellenszenves. Van amikor "összeér a kettő", rossznak tartom a politikai működését és utálom is vagy gyengének a zenéjét és unszimpatikusnak is a fazont, vagy fordítva, tetszik amit ír és a személyisége is bejön, de a dolog random módon működik, az egyik nem irányítja a másikat.

Az még nem jutott eszembe, hogy egy politikust azért utáljak, mert az elődjét valakik utálták, akikkel politikailag nem értek egyet. Ez valami új trendi dolog? 😀

Szerkesztette: peterk2005 udvari bolond


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 3 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 44 530 — The Mathematician
Trumpot én utálom mint ember, de azt már párszor kifejtettem miért

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 3 éve
undisputedly Seattle Seahawks 11 933 — SuperBowl Champions 2013/2014
Na, amugy 24 ora leforgasa alatt az USA-t megalaztak az oroszok es kina is. Szep 😊

Putin "kihivta" Bident egy elo vitara. Nyilvan ezrt, mert tuja, hogy Biden egy demens ven pocs, aki beiktatasa ota meg csak a barati ujsagiroknak sem mert elo interjut adni szaba kerdesekkel, nem hogy Putyinnal leulni vitazni.

Majd jott kina, es arculkopte az amerikai "kulugyminisztert" es az USA-t, az USA-ban 😀 "USA can no longer 'speak to China from a position of strength" -> "Qrvara nm erdekel amit mondasz, mar nem vagytok erosebbek, szallj le a magas lorol"

undisputedly
Ilyenkor olyan érzésem van, mintha két különböző személyiséged írna ide közénk. Előbb normális stílusban, hogy reméled ezt a politikát majd tettek is követik, most meg jössz ezzel a dumával, hogy demens vén pöcs...
Hát gratulálok a logikai bukfenchez...
Nem mintha egyébként Putyin olyan nagy lenne ezekben a vitákban, mert csak olyannal áll ki interjúra, aki megfelelően alákérdez. Azzal meg hogy szavakban például Kína mit mond, nem tudom, miért a Biden adminisztráció hibás, amikor Trump semmit nem csinált csak követelte tőlük, hogy több amerikai árut vegyenek. Büntetővám ide-oda...ez a nagyszerű megoldás...
Klaci79
Milyen logikai bukfenc?

1. Biden demens, szellemileg es fizikailag sem kepes iranyitani az orszagot, a vak is latja. Egy lepcson nem kepes egyedul felmenni, egyedul a kamerak ele se engedik a feher hazban.

2. Remelem Blinken es a stabja intezi a dolgokat es kemenyen fellepnek kinaval.

Hol itt a bukfenc? Miert, amig te megvetetted Trumpot, nem remelted, hogy nromalis ugymenet lesz a stabjaban?
undisputedly
Megvetetted Trumpot, Te honnan veszel ilyeneket?
Állítasz ilyen dolgokat...nézd a Te dolgod, én meg azt mondom, hogy ilyen embereket a fészbukon sem olvasok el, mert amíg ezek a komoly érveid, addig szánalmas az egész.
Sajnálom, mert szerettem olvasni a hozzászólásaid, de gondolom úgyse érdekel, úgyhogy maradj csak meg ebben a Steve Bannon stílusban,,,
Klaci79
Bocs, igazabol lehet osszekeverlek massal a forumrol, de teljesen ugy emlekeztem, hogy Trumpot mint embert is utaltad.

Nem kell ahhoz szelsosegesnek lenni, hogy lasd, Biden korantsem all azon a szellemi es fizikai kapacitason, amin korabban. Es nem csak azert rejtegetik, mert gaffe prnone. Teljesen nyilvanvalo szerintem az objektiv szemlelo szamara.

Ettol meg a stabja lehet jo, habaren policy szinten nem ertek egyet a legtobb mindennel amit a stabja kepvisel. Foleg azert, mert a koalicia jegyeben sok mindent kellett adnia a szelbalos szarnynak. Financial committee es belpolitika teren foleg.

Azt tudni kell, hogy USA-ban altalaban a kulpolitika bipartisan elvek mellett megy. Ugye Trump miatt ezt megbontottak a demokratak, de 9/11 ota azert tobbnyire egyutt mozogtak es kifele osszezartak. Az amerikai kulugyi allamapparatus tobb, mint az elnok. Van egy nagy szellemi kapacitas benne, jobbra es balra is, attol fuggoen, ki adja az elnokot, ok dominalnak. Bidennel az Obama admin kulugyi apparatusanak egy nagy resze visszatert, en veluk nem szimpatizalok, gyengek kinaval kapcsolatban (eddig), plusz irant meg csokolgatjak a "boko" helyett, de alapvetoen a liberalisvilagrend keretei es a diskurzuson es egyetlen szuperhatalmi statuszon alapulo demokracia export nem jarhato ut mar, ok meg meg mindig ezt toljak.

De ennek nincs koze ahhoz, hogy Bident teljesen alkalmatlannak tartom a napi szintu feladatokra, szerintem nem is folyik mar bele ugy. 55+ napja nem adott interjut ahol szabadon lehetne kerdezni tole, ha menet kozben meg megtalalja egy-egy riporter, egybol elhuzzak. Rejtegetik, mert mar nem korabbi onmaga.

Amugy nem kotelezo olvasni amit irok, nem neked vagy mas standardjenek valo megfeleles motival, egyszeruen csak elmondom amit gondolok, ha valakit erdekel elolvassa, szerintem semmi problema a stilusommal.
több mint 3 éve
Jughead Dallas Cowboys 4 949
Ebből lesz pár mém 😀

Klaci79
Azért jó a fizikuma az öregnek, ez a 78 évesek nagyrészénél nagyon komoly sérülésekkel járt volna, ő meg felfutott a lépcsőn, mintha mi se történt volna.

Szerkesztette: Jughead
több mint 3 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 066 — #NoStress
1. Biden demens, szellemileg es fizikailag sem kepes iranyitani az orszagot, a vak is latja. Egy lepcson nem kepes egyedul felmenni, egyedul a kamerak ele se engedik a feher hazban.
undisputedly
Ki nem botlott még meg lépcsőn?
A demencia nem kizáró ok, ha egyáltalán az.
Sajtótájékoztatón részt venni elengedhetetlen? Kötelező?
Az ország meg működik.
Én Trump drukker voltam, de Biden nyert, és amit írsz, az ugyanolyan zsigeri haszontalan basztatás, mint amikor Trumpra mondtak mindenfélét, de csak elműködött az USA akkor is.

több mint 3 éve
Klaci79 Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 21 935
Na, amugy 24 ora leforgasa alatt az USA-t megalaztak az oroszok es kina is. Szep 😊

Putin "kihivta" Bident egy elo vitara. Nyilvan ezrt, mert tuja, hogy Biden egy demens ven pocs, aki beiktatasa ota meg csak a barati ujsagiroknak sem mert elo interjut adni szaba kerdesekkel, nem hogy Putyinnal leulni vitazni.

Majd jott kina, es arculkopte az amerikai "kulugyminisztert" es az USA-t, az USA-ban 😀 "USA can no longer 'speak to China from a position of strength" -> "Qrvara nm erdekel amit mondasz, mar nem vagytok erosebbek, szallj le a magas lorol"

undisputedly
Ilyenkor olyan érzésem van, mintha két különböző személyiséged írna ide közénk. Előbb normális stílusban, hogy reméled ezt a politikát majd tettek is követik, most meg jössz ezzel a dumával, hogy demens vén pöcs...
Hát gratulálok a logikai bukfenchez...
Nem mintha egyébként Putyin olyan nagy lenne ezekben a vitákban, mert csak olyannal áll ki interjúra, aki megfelelően alákérdez. Azzal meg hogy szavakban például Kína mit mond, nem tudom, miért a Biden adminisztráció hibás, amikor Trump semmit nem csinált csak követelte tőlük, hogy több amerikai árut vegyenek. Büntetővám ide-oda...ez a nagyszerű megoldás...
Klaci79
Milyen logikai bukfenc?

1. Biden demens, szellemileg es fizikailag sem kepes iranyitani az orszagot, a vak is latja. Egy lepcson nem kepes egyedul felmenni, egyedul a kamerak ele se engedik a feher hazban.

2. Remelem Blinken es a stabja intezi a dolgokat es kemenyen fellepnek kinaval.

Hol itt a bukfenc? Miert, amig te megvetetted Trumpot, nem remelted, hogy nromalis ugymenet lesz a stabjaban?
undisputedly
Megvetetted Trumpot, Te honnan veszel ilyeneket?
Állítasz ilyen dolgokat...nézd a Te dolgod, én meg azt mondom, hogy ilyen embereket a fészbukon sem olvasok el, mert amíg ezek a komoly érveid, addig szánalmas az egész.
Sajnálom, mert szerettem olvasni a hozzászólásaid, de gondolom úgyse érdekel, úgyhogy maradj csak meg ebben a Steve Bannon stílusban,,,
több mint 3 éve
undisputedly Seattle Seahawks 11 933 — SuperBowl Champions 2013/2014
Na, amugy 24 ora leforgasa alatt az USA-t megalaztak az oroszok es kina is. Szep 😊

Putin "kihivta" Bident egy elo vitara. Nyilvan ezrt, mert tuja, hogy Biden egy demens ven pocs, aki beiktatasa ota meg csak a barati ujsagiroknak sem mert elo interjut adni szaba kerdesekkel, nem hogy Putyinnal leulni vitazni.

Majd jott kina, es arculkopte az amerikai "kulugyminisztert" es az USA-t, az USA-ban 😀 "USA can no longer 'speak to China from a position of strength" -> "Qrvara nm erdekel amit mondasz, mar nem vagytok erosebbek, szallj le a magas lorol"

undisputedly
Ilyenkor olyan érzésem van, mintha két különböző személyiséged írna ide közénk. Előbb normális stílusban, hogy reméled ezt a politikát majd tettek is követik, most meg jössz ezzel a dumával, hogy demens vén pöcs...
Hát gratulálok a logikai bukfenchez...
Nem mintha egyébként Putyin olyan nagy lenne ezekben a vitákban, mert csak olyannal áll ki interjúra, aki megfelelően alákérdez. Azzal meg hogy szavakban például Kína mit mond, nem tudom, miért a Biden adminisztráció hibás, amikor Trump semmit nem csinált csak követelte tőlük, hogy több amerikai árut vegyenek. Büntetővám ide-oda...ez a nagyszerű megoldás...
Klaci79
Milyen logikai bukfenc?

1. Biden demens, szellemileg es fizikailag sem kepes iranyitani az orszagot, a vak is latja. Egy lepcson nem kepes egyedul felmenni, egyedul a kamerak ele se engedik a feher hazban.

2. Remelem Blinken es a stabja intezi a dolgokat es kemenyen fellepnek kinaval.

Hol itt a bukfenc? Miert, amig te megvetetted Trumpot, nem remelted, hogy nromalis ugymenet lesz a stabjaban?
több mint 3 éve
Klaci79 Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 21 935
Ebből lesz pár mém 😀
több mint 3 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 685 — The only discipline that lasts, is self discipline
Ez nagyon nem vicces sajnos. Ez az eredménye annak, hogy az USA az utóbbi években jól leblamálta magát mind a külpolitikai tevékenységével, mind a belpolitikai cirkuszaival. Kurva nehéz úgy számon kérni a világot, hogy ott van a múltjukban egy Irak. A jogállamot is nehéz úgy számon kérni, ha a saját kapitóliumukat lerohanhatja a saját csőcselékük. És a polgárjokokat se könnyebb, ha közben a saját utcáikon hónapokig tartó tüntetés sorozat zajlik, mert a saját rendőreik a saját polgáraik nyakán térdelnek. Akik ebbe időnként bele is halnak.

Kína már régen elég erős ahhoz, hogy katonai eszköz kizárt legyen, és már gazdasági eszközökkel se lehessen mit kezdeni, mert lassan a nyugat jobban függ tőlük, mint ők a nyugattól. Az egyetlen eszköz ami maradt, és úgy ahogy használható lenne, az a nyilvános és egységes "ejnye-bejnye". Kellemetlenné tenni nekik annyira a nemzetközi kapcsolatokat, hogy az kellemetlenebb legyen, mint egy kis apró helyi nép baszogatása, vagy HongKong baszogatása. Ezek a kellemetlenebb a másik kellemetlennél tudnak működni a politikában azért. Csak az ilyen "ejnye-bejnye" esélye nulla jelenleg azzal, hogy az USA leírta magát, mint a világ demokratikus, jogállami mintaképe. Éppen az előző bekezdésben írtak miatt. Jelenleg a Putyin és Kina félék egyszerűen kiröhögik őket, és visszamutogatnak. (A kisebbek is, de ott legalább a gazdasági eszközök még működhetnek.)

Szerkesztette: peterk2005 udvari bolond


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)