NCAA eredménykövetés NCAA eredménykövetés - 1 aktív topik

USA és a világ

31 feliratkozó

9 hónapja
Negritis, a vajda Denver Broncos 44 420 — The Mathematician
 www.forbes.com/sites/jamesfarrell/2024/01/05/ny-attorney-general-now-seeks-370-million-trump-penalty-up-from-250-million-estimate/

ez elég kemény, kiváncsi vagyok meddig mennek el az ítéletnél

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
9 hónapja
Zsellér van de Vrij Baltimore Ravens 13 421 — Слава Україні! Героям слава!
 www.youtube.com/watch?v=8XxZVcupfks

"Minél messzebb sodródik egy társadalom az igazságtól, annál jobban fogja gyűlölni azokat, akik kimondják azt." (George Orwell)

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv, Vovchansk, Harkiv, Okhmatdyt, Poltava, Lviv
9 hónapja
Zsellér van de Vrij Baltimore Ravens 13 421 — Слава Україні! Героям слава!

"Minél messzebb sodródik egy társadalom az igazságtól, annál jobban fogja gyűlölni azokat, akik kimondják azt." (George Orwell)

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv, Vovchansk, Harkiv, Okhmatdyt, Poltava, Lviv
9 hónapja
NB2 New England Patriots 24 481 — nabege2@yahoo.com
 www.vg.hu/kozelet/2024/01/putyin-elkezdte-osztogatni-az-orosz-allampolgarsagot-de-nagy-arat-ker-erte
9 hónapja
Lúdas Solymi New England Patriots 7 936
Ez tény, viszont ott van a Szkripal ügy is meg a csehországi robbantásos, ahol ugyanaz a két faszi tevékenykedett. Persze, nem sikerül minden nekik, meg itt nekem már konteósan felmerül az a téma, hogy akár direkt csinálhatták így, bár azt még nehezebb így intézni, szóval inkább hajlok arra, hogy ezt elcseszték.

Peterk: Pedig befolyásolták, befolyásolják a közvéleményt a különböző álhírekkel, botokkal, kommentcunamival amit intéznek. Nézd meg h Magyarországon mi történik ilyen téren és mennyire erős ez a dolog.
Nem véletlenül költ a Fidesz is annyit ezekre a beszélő fejekre, keltik a zajt, terjesztik a dezinformációt, hazugságot.

Plusz minél magasabban van valaki, annál nagyobb tömeget tud befolyásolni közvetetten.

Meg a kémeknél ez sokszor ideológiai átképzés is, amire hajlik az ember vagy észre se vesz, hogy manipulálják, mert fogékony rá.

Ezeknél az embereknél azt lenne jó tudni, hogy ő németként mit gondol Németország múltjáról, jelenéről, jövőjéről, kapcsolatáról a többi országgal és főleg Oroszországgal.
Lúdas Solymi
nem ezeken az ugyeken keresztul kell megerteni ezt, ott kezdodik.
csebi
Ezt most nem értem mire írod.
Nem írtam, hogy ezeken keresztül próbálom megérteni, csak rámutattam, hogy ezen a téren is vannak problémák.
9 hónapja
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 22 534 — Lucas Scott
Ez tény, viszont ott van a Szkripal ügy is meg a csehországi robbantásos, ahol ugyanaz a két faszi tevékenykedett. Persze, nem sikerül minden nekik, meg itt nekem már konteósan felmerül az a téma, hogy akár direkt csinálhatták így, bár azt még nehezebb így intézni, szóval inkább hajlok arra, hogy ezt elcseszték.

Peterk: Pedig befolyásolták, befolyásolják a közvéleményt a különböző álhírekkel, botokkal, kommentcunamival amit intéznek. Nézd meg h Magyarországon mi történik ilyen téren és mennyire erős ez a dolog.
Nem véletlenül költ a Fidesz is annyit ezekre a beszélő fejekre, keltik a zajt, terjesztik a dezinformációt, hazugságot.

Plusz minél magasabban van valaki, annál nagyobb tömeget tud befolyásolni közvetetten.

Meg a kémeknél ez sokszor ideológiai átképzés is, amire hajlik az ember vagy észre se vesz, hogy manipulálják, mert fogékony rá.

Ezeknél az embereknél azt lenne jó tudni, hogy ő németként mit gondol Németország múltjáról, jelenéről, jövőjéről, kapcsolatáról a többi országgal és főleg Oroszországgal.
Lúdas Solymi
nem ezeken az ugyeken keresztul kell megerteni ezt, ott kezdodik.

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
9 hónapja
Negritis, a vajda Denver Broncos 44 420 — The Mathematician
viccekbe is mehetne

 www.theverge.com/2023/12/29/24019067/michael-cohen-former-trump-lawyer-google-bard-ai

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
9 hónapja
Lúdas Solymi New England Patriots 7 936
Szerintem brutális szinten vannak megvesztegetve, zsarolva, korrumpálva európai politikusok, és neves szervezetek tagjai az oroszok által. Hatalmas befolyást építettek ki az évek / évtizedek során.
Nálam az lett volna az első lépés, hogy ezektől az emberektől megszabadulok, de a jelen EU-jában nem tudsz megszabadulni az ilyen Schröder, Salvini, Orbán féléktől, pedig ha az oroszokkal akar vki szembenézni, akkor bizony ki kell gyomlálni a gazt.
Ezért fog ez a háború nagyon sokáig eltartani, mert senki sem akar nekiállni kertészkedni,
Go Vikings!
Nem is ezek az emberek a problémásak, mert ezek nyíltan "támogatják" Putyint és játszanak a kezére.
Hanem azok akik különböző hivatalokban, bankokban, cégekben ülnek magas pozícióban vagy olyanban, ahol sok kényes adathoz hozzáférnek.

Ez a kettő mondjuk eléggé rávilágít a problémára, mennyire beépültek a németekhez.
 444.hu/2023/08/10/az-oroszoknak-valo-kemkedessel-vadolnak-egy-nemet-kormanytisztviselot

 444.hu/2023/12/16/kiderult-hogy-europa-legkeresetteb-penzugyi-bunozoje-valojaban-orosz-kem-volt

Ugyanez Kína is, akik Merkel alatt vásárolgattak fel cégeket, pl. a KUKA-t, aztán már akkor is morgás volt, hogy nem kellene mindent pénzzé tenni vagy legalábbis oda kellene figyelni, hogy ki kinek árulja ki a tulajdonát.

Lásd amikor a britek illetve a brit nemzetközösségben szolgálóknak szóltak, hogy a jövőben nem kellene Kínába menni pilótákat oktatni, "tanácsadni", stb., mert innentől kezdve ezt komolyabban veszik.

Szóval jah, vannak bajok bőven.
Lúdas Solymi
Hááát.
Én eléggé ruszofóbnak tartom magam - fiatal korom óta szinte fóbiásan nem bírom őket -, de ezekkel a hivatalokban üldögélő beépített ügynökökkel kapcsolatban mindig szkeptikus voltam. Persze, vannak. Vannak kémek is, dolgozik a KGB, ahogy minden ország titkosszolgálata. Még azt is el tudom képzelni, hogy itt vagy ott értékes információkhoz hozzá tudnak jutni.

De ezzel együtt is, az nekem már sok, amikor addig jutunk, hogy befolyásolják az amerikai választásokat és hasonlók. Nyilván megpróbálják, nyilván tesznek is dolgokat, nyilván valamit el is tudnak érni. De azért a befolyásolás szó erős. Trump, Biden, tudomisén (de még egy szenátor is) tuti nem azért lesz megválasztva mert az oroszok képesek voltak manipulálni a választást. Ugyanezt gondolom a döntéshozatali medhanizmusokról is. Ha tényleg annyian üldögélnének, akkor azt is tudnák pl., hogy hol jönnek be Ukrajnába a fegyverszállítmányok. De érdekes módon a háború kezdete óta nem sikerült egyet se elkapniuk. (Miközben az ukránok nem egy, nem kettő, nem három esetben képesek voltak rá .... nyilván segítséggel).

A lefizetéssel is úgy vagyok, hogy egyszerűen a gazdasági erő alapján a logikus az lenne, hogy az orosz hivatalokban dolgozik ezrével olyan csinovnyik aki pénzért súg, és nem fordítva. Mert a pénz kínában, usa-ban, európában van, nem fordítva.

De persze nem negligálni akarom a dolgot, hangsúlyozom még egyszer. Csak a feltételezett nagyságrendjében kételkedem.
peterk2005 udvari bolond
erre azt tudom mondani, hogy ha nagysagrendekben tobb kiderul akkor az orosz titkosszolgalat rosszul vegzi a dolgat.
marpedig az orosz titkosszolgalat nagyon nem vegzi rosszul a dolgat, es a hiresztelesek, feltevesek stb ellenere nagyon is jok, kifejezetten hosszutavokban dolgoznak, es nagyon ugyesen, eredmenyesen. most Ukrajna miatt nagyon nehez dolguk lett foleg a hosszutavu projektek elinditasaban, ahol nagyon sokszor a lerakott ugynok gyereke fogja behozni a gyumolcsot, de majd megoldjak. nem szabad lebelcsulni ezt.
csebi
Ez tény, viszont ott van a Szkripal ügy is meg a csehországi robbantásos, ahol ugyanaz a két faszi tevékenykedett. Persze, nem sikerül minden nekik, meg itt nekem már konteósan felmerül az a téma, hogy akár direkt csinálhatták így, bár azt még nehezebb így intézni, szóval inkább hajlok arra, hogy ezt elcseszték.

Peterk: Pedig befolyásolták, befolyásolják a közvéleményt a különböző álhírekkel, botokkal, kommentcunamival amit intéznek. Nézd meg h Magyarországon mi történik ilyen téren és mennyire erős ez a dolog.
Nem véletlenül költ a Fidesz is annyit ezekre a beszélő fejekre, keltik a zajt, terjesztik a dezinformációt, hazugságot.

Plusz minél magasabban van valaki, annál nagyobb tömeget tud befolyásolni közvetetten.

Meg a kémeknél ez sokszor ideológiai átképzés is, amire hajlik az ember vagy észre se vesz, hogy manipulálják, mert fogékony rá.

Ezeknél az embereknél azt lenne jó tudni, hogy ő németként mit gondol Németország múltjáról, jelenéről, jövőjéről, kapcsolatáról a többi országgal és főleg Oroszországgal.
9 hónapja
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 22 534 — Lucas Scott
Szerintem brutális szinten vannak megvesztegetve, zsarolva, korrumpálva európai politikusok, és neves szervezetek tagjai az oroszok által. Hatalmas befolyást építettek ki az évek / évtizedek során.
Nálam az lett volna az első lépés, hogy ezektől az emberektől megszabadulok, de a jelen EU-jában nem tudsz megszabadulni az ilyen Schröder, Salvini, Orbán féléktől, pedig ha az oroszokkal akar vki szembenézni, akkor bizony ki kell gyomlálni a gazt.
Ezért fog ez a háború nagyon sokáig eltartani, mert senki sem akar nekiállni kertészkedni,
Go Vikings!
Nem is ezek az emberek a problémásak, mert ezek nyíltan "támogatják" Putyint és játszanak a kezére.
Hanem azok akik különböző hivatalokban, bankokban, cégekben ülnek magas pozícióban vagy olyanban, ahol sok kényes adathoz hozzáférnek.

Ez a kettő mondjuk eléggé rávilágít a problémára, mennyire beépültek a németekhez.
 444.hu/2023/08/10/az-oroszoknak-valo-kemkedessel-vadolnak-egy-nemet-kormanytisztviselot

 444.hu/2023/12/16/kiderult-hogy-europa-legkeresetteb-penzugyi-bunozoje-valojaban-orosz-kem-volt

Ugyanez Kína is, akik Merkel alatt vásárolgattak fel cégeket, pl. a KUKA-t, aztán már akkor is morgás volt, hogy nem kellene mindent pénzzé tenni vagy legalábbis oda kellene figyelni, hogy ki kinek árulja ki a tulajdonát.

Lásd amikor a britek illetve a brit nemzetközösségben szolgálóknak szóltak, hogy a jövőben nem kellene Kínába menni pilótákat oktatni, "tanácsadni", stb., mert innentől kezdve ezt komolyabban veszik.

Szóval jah, vannak bajok bőven.
Lúdas Solymi
Hááát.
Én eléggé ruszofóbnak tartom magam - fiatal korom óta szinte fóbiásan nem bírom őket -, de ezekkel a hivatalokban üldögélő beépített ügynökökkel kapcsolatban mindig szkeptikus voltam. Persze, vannak. Vannak kémek is, dolgozik a KGB, ahogy minden ország titkosszolgálata. Még azt is el tudom képzelni, hogy itt vagy ott értékes információkhoz hozzá tudnak jutni.

De ezzel együtt is, az nekem már sok, amikor addig jutunk, hogy befolyásolják az amerikai választásokat és hasonlók. Nyilván megpróbálják, nyilván tesznek is dolgokat, nyilván valamit el is tudnak érni. De azért a befolyásolás szó erős. Trump, Biden, tudomisén (de még egy szenátor is) tuti nem azért lesz megválasztva mert az oroszok képesek voltak manipulálni a választást. Ugyanezt gondolom a döntéshozatali medhanizmusokról is. Ha tényleg annyian üldögélnének, akkor azt is tudnák pl., hogy hol jönnek be Ukrajnába a fegyverszállítmányok. De érdekes módon a háború kezdete óta nem sikerült egyet se elkapniuk. (Miközben az ukránok nem egy, nem kettő, nem három esetben képesek voltak rá .... nyilván segítséggel).

A lefizetéssel is úgy vagyok, hogy egyszerűen a gazdasági erő alapján a logikus az lenne, hogy az orosz hivatalokban dolgozik ezrével olyan csinovnyik aki pénzért súg, és nem fordítva. Mert a pénz kínában, usa-ban, európában van, nem fordítva.

De persze nem negligálni akarom a dolgot, hangsúlyozom még egyszer. Csak a feltételezett nagyságrendjében kételkedem.
peterk2005 udvari bolond
erre azt tudom mondani, hogy ha nagysagrendekben tobb kiderul akkor az orosz titkosszolgalat rosszul vegzi a dolgat.
marpedig az orosz titkosszolgalat nagyon nem vegzi rosszul a dolgat, es a hiresztelesek, feltevesek stb ellenere nagyon is jok, kifejezetten hosszutavokban dolgoznak, es nagyon ugyesen, eredmenyesen. most Ukrajna miatt nagyon nehez dolguk lett foleg a hosszutavu projektek elinditasaban, ahol nagyon sokszor a lerakott ugynok gyereke fogja behozni a gyumolcsot, de majd megoldjak. nem szabad lebelcsulni ezt.

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
9 hónapja
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 055 — #NoStress
Azért jó statisztikákat rubelben lehozni, mert a kb 25%os romlás miatt az ugyanakkora értékek faszának tűnnek 5 éves távlatban 😁
gabokocka
Szívesen nézem ugyanezt más valutában is. Több értelme van, mint a rövid működnek/nem működnek alapigazságok.
Ha az egyik megoldás az lenne, hogy Vladimirt elzavarják a faszba, akkor a rubelben számolt bevételek is mutatnak valamit. Van-e pénz nyugdíjra, tankra, árvaellátásra, tökömtudjamégmire. Az infláció mondjuk kezd éledezni, de majd felhívja Viktort, tud-e valami jó megoldást.
csipkelli
Ha úgy nézed, hogy kitiltottak a kedvenc fine dining éttermedből, és nem ehetsz ott többet, akkor működnek a szankciók.
Ha úgy nézed, hogy a szomszéd étteremben, meg száz másikban is ehetsz, a piacon, a tescoban, és a wolton is vásárolhatsz élelmiszert, és nem halsz éhen, akkor nem működnek a szankciók.
Csak nézőpont kérdése.
Őszentsége Sobri Jóska
Csak épp ha a tescoban is csak a fine dining étterem árain tudsz vásárolni, a wonton csak a haver accjával tudsz vásárolni őmeg ezért elkér egy csomó pénzt akkor működnek a szankciók.
Tarsi
Akkoris ha multimilliárdos vagyok? Vagy nem a saját pénzemet költöm? Hááát...

9 hónapja
Tarsi San Francisco 49ers 1 177
Azért jó statisztikákat rubelben lehozni, mert a kb 25%os romlás miatt az ugyanakkora értékek faszának tűnnek 5 éves távlatban 😁
gabokocka
Szívesen nézem ugyanezt más valutában is. Több értelme van, mint a rövid működnek/nem működnek alapigazságok.
Ha az egyik megoldás az lenne, hogy Vladimirt elzavarják a faszba, akkor a rubelben számolt bevételek is mutatnak valamit. Van-e pénz nyugdíjra, tankra, árvaellátásra, tökömtudjamégmire. Az infláció mondjuk kezd éledezni, de majd felhívja Viktort, tud-e valami jó megoldást.
csipkelli
Ha úgy nézed, hogy kitiltottak a kedvenc fine dining éttermedből, és nem ehetsz ott többet, akkor működnek a szankciók.
Ha úgy nézed, hogy a szomszéd étteremben, meg száz másikban is ehetsz, a piacon, a tescoban, és a wolton is vásárolhatsz élelmiszert, és nem halsz éhen, akkor nem működnek a szankciók.
Csak nézőpont kérdése.
Őszentsége Sobri Jóska
Csak épp ha a tescoban is csak a fine dining étterem árain tudsz vásárolni, a wonton csak a haver accjával tudsz vásárolni őmeg ezért elkér egy csomó pénzt akkor működnek a szankciók.
9 hónapja
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 055 — #NoStress
Azért jó statisztikákat rubelben lehozni, mert a kb 25%os romlás miatt az ugyanakkora értékek faszának tűnnek 5 éves távlatban 😁
gabokocka
Szívesen nézem ugyanezt más valutában is. Több értelme van, mint a rövid működnek/nem működnek alapigazságok.
Ha az egyik megoldás az lenne, hogy Vladimirt elzavarják a faszba, akkor a rubelben számolt bevételek is mutatnak valamit. Van-e pénz nyugdíjra, tankra, árvaellátásra, tökömtudjamégmire. Az infláció mondjuk kezd éledezni, de majd felhívja Viktort, tud-e valami jó megoldást.
csipkelli
Ha úgy nézed, hogy kitiltottak a kedvenc fine dining éttermedből, és nem ehetsz ott többet, akkor működnek a szankciók.
Ha úgy nézed, hogy a szomszéd étteremben, meg száz másikban is ehetsz, a piacon, a tescoban, és a wolton is vásárolhatsz élelmiszert, és nem halsz éhen, akkor nem működnek a szankciók.
Csak nézőpont kérdése.

9 hónapja
csipkelli 3 985
Azért jó statisztikákat rubelben lehozni, mert a kb 25%os romlás miatt az ugyanakkora értékek faszának tűnnek 5 éves távlatban 😁
gabokocka
Szívesen nézem ugyanezt más valutában is. Több értelme van, mint a rövid működnek/nem működnek alapigazságok.
Ha az egyik megoldás az lenne, hogy Vladimirt elzavarják a faszba, akkor a rubelben számolt bevételek is mutatnak valamit. Van-e pénz nyugdíjra, tankra, árvaellátásra, tökömtudjamégmire. Az infláció mondjuk kezd éledezni, de majd felhívja Viktort, tud-e valami jó megoldást.
9 hónapja
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 681 — The only discipline that lasts, is self discipline
Szerintem brutális szinten vannak megvesztegetve, zsarolva, korrumpálva európai politikusok, és neves szervezetek tagjai az oroszok által. Hatalmas befolyást építettek ki az évek / évtizedek során.
Nálam az lett volna az első lépés, hogy ezektől az emberektől megszabadulok, de a jelen EU-jában nem tudsz megszabadulni az ilyen Schröder, Salvini, Orbán féléktől, pedig ha az oroszokkal akar vki szembenézni, akkor bizony ki kell gyomlálni a gazt.
Ezért fog ez a háború nagyon sokáig eltartani, mert senki sem akar nekiállni kertészkedni,
Go Vikings!
Nem is ezek az emberek a problémásak, mert ezek nyíltan "támogatják" Putyint és játszanak a kezére.
Hanem azok akik különböző hivatalokban, bankokban, cégekben ülnek magas pozícióban vagy olyanban, ahol sok kényes adathoz hozzáférnek.

Ez a kettő mondjuk eléggé rávilágít a problémára, mennyire beépültek a németekhez.
 444.hu/2023/08/10/az-oroszoknak-valo-kemkedessel-vadolnak-egy-nemet-kormanytisztviselot

 444.hu/2023/12/16/kiderult-hogy-europa-legkeresetteb-penzugyi-bunozoje-valojaban-orosz-kem-volt

Ugyanez Kína is, akik Merkel alatt vásárolgattak fel cégeket, pl. a KUKA-t, aztán már akkor is morgás volt, hogy nem kellene mindent pénzzé tenni vagy legalábbis oda kellene figyelni, hogy ki kinek árulja ki a tulajdonát.

Lásd amikor a britek illetve a brit nemzetközösségben szolgálóknak szóltak, hogy a jövőben nem kellene Kínába menni pilótákat oktatni, "tanácsadni", stb., mert innentől kezdve ezt komolyabban veszik.

Szóval jah, vannak bajok bőven.
Lúdas Solymi
Hááát.
Én eléggé ruszofóbnak tartom magam - fiatal korom óta szinte fóbiásan nem bírom őket -, de ezekkel a hivatalokban üldögélő beépített ügynökökkel kapcsolatban mindig szkeptikus voltam. Persze, vannak. Vannak kémek is, dolgozik a KGB, ahogy minden ország titkosszolgálata. Még azt is el tudom képzelni, hogy itt vagy ott értékes információkhoz hozzá tudnak jutni.

De ezzel együtt is, az nekem már sok, amikor addig jutunk, hogy befolyásolják az amerikai választásokat és hasonlók. Nyilván megpróbálják, nyilván tesznek is dolgokat, nyilván valamit el is tudnak érni. De azért a befolyásolás szó erős. Trump, Biden, tudomisén (de még egy szenátor is) tuti nem azért lesz megválasztva mert az oroszok képesek voltak manipulálni a választást. Ugyanezt gondolom a döntéshozatali medhanizmusokról is. Ha tényleg annyian üldögélnének, akkor azt is tudnák pl., hogy hol jönnek be Ukrajnába a fegyverszállítmányok. De érdekes módon a háború kezdete óta nem sikerült egyet se elkapniuk. (Miközben az ukránok nem egy, nem kettő, nem három esetben képesek voltak rá .... nyilván segítséggel).

A lefizetéssel is úgy vagyok, hogy egyszerűen a gazdasági erő alapján a logikus az lenne, hogy az orosz hivatalokban dolgozik ezrével olyan csinovnyik aki pénzért súg, és nem fordítva. Mert a pénz kínában, usa-ban, európában van, nem fordítva.

De persze nem negligálni akarom a dolgot, hangsúlyozom még egyszer. Csak a feltételezett nagyságrendjében kételkedem.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
9 hónapja
gabokocka Carolina Panthers North Carolina Tar Heels 25 270 — Keep pounding
Azért jó statisztikákat rubelben lehozni, mert a kb 25%os romlás miatt az ugyanakkora értékek faszának tűnnek 5 éves távlatban 😁

http://www.youtube.com/watch?v=BwwrLgAuvUE&feature=related
Ron Rivera: We were trying to make them systematically beat us.
9 hónapja
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 681 — The only discipline that lasts, is self discipline
Direkt olyant választottam, hogy ne "nyugati" hír legyen mert az "manipulált".
Az a válasz érdekelt volna, hogy igazak-e a linkelt cikkben a számok, vagy sem. Ha igazak, akkor mindegy a forrás. Ha nem, akkor szintén.

peterk2005 udvari bolond
95%-ban biztos vagyok benne, hogy kamu
Gyurma Pappa
Hát én más oldalakon is hasonló számokat látok.
Pl:  tradingeconomics.com/russia/exports

Egyébként miért vagy benne biztos? Mi érdeke lenne az oroszoknak (kínaiaknak) mínuszokat reportolni?


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
9 hónapja
Hanni Seattle Seahawks Army Black Knights 8 233 — "Valakinek utolsónak is kell lennie"
 telex.hu/kulfold/2024/01/03/orosz-ukran-haboru-harckocsi-leopard-2-alig-maradt-nehany-potalkatresz-javitas

szépen perecel a kortárs német haditechnika egy tényleges háborúban.
Amadeus von Dollárbaloldal
Mondjuk akit csak minimálisan érdekel a haditechnika, az tisztában volt vele, hogy ezek a vasak nullázva lesznek a hozzájuk való logisztikai háttér nélkül.
9 hónapja
Lúdas Solymi New England Patriots 7 936
Szerintem brutális szinten vannak megvesztegetve, zsarolva, korrumpálva európai politikusok, és neves szervezetek tagjai az oroszok által. Hatalmas befolyást építettek ki az évek / évtizedek során.
Nálam az lett volna az első lépés, hogy ezektől az emberektől megszabadulok, de a jelen EU-jában nem tudsz megszabadulni az ilyen Schröder, Salvini, Orbán féléktől, pedig ha az oroszokkal akar vki szembenézni, akkor bizony ki kell gyomlálni a gazt.
Ezért fog ez a háború nagyon sokáig eltartani, mert senki sem akar nekiállni kertészkedni,
Go Vikings!
Nem is ezek az emberek a problémásak, mert ezek nyíltan "támogatják" Putyint és játszanak a kezére.
Hanem azok akik különböző hivatalokban, bankokban, cégekben ülnek magas pozícióban vagy olyanban, ahol sok kényes adathoz hozzáférnek.

Ez a kettő mondjuk eléggé rávilágít a problémára, mennyire beépültek a németekhez.
 444.hu/2023/08/10/az-oroszoknak-valo-kemkedessel-vadolnak-egy-nemet-kormanytisztviselot

 444.hu/2023/12/16/kiderult-hogy-europa-legkeresetteb-penzugyi-bunozoje-valojaban-orosz-kem-volt

Ugyanez Kína is, akik Merkel alatt vásárolgattak fel cégeket, pl. a KUKA-t, aztán már akkor is morgás volt, hogy nem kellene mindent pénzzé tenni vagy legalábbis oda kellene figyelni, hogy ki kinek árulja ki a tulajdonát.

Lásd amikor a britek illetve a brit nemzetközösségben szolgálóknak szóltak, hogy a jövőben nem kellene Kínába menni pilótákat oktatni, "tanácsadni", stb., mert innentől kezdve ezt komolyabban veszik.

Szóval jah, vannak bajok bőven.
9 hónapja
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 704
 telex.hu/kulfold/2024/01/03/orosz-ukran-haboru-harckocsi-leopard-2-alig-maradt-nehany-potalkatresz-javitas

szépen perecel a kortárs német haditechnika egy tényleges háborúban.

criminal lawyer or criminal lawyer?
9 hónapja
Negritis, a vajda Denver Broncos 44 420 — The Mathematician
 www.reddit.com/r/europe/comments/18xf6xa/russia_infringes_on_the_culture_of_peoples_in_the/

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
9 hónapja
Go Vikings! Minnesota Vikings 2 511 — Bowl Winner
Szerintem brutális szinten vannak megvesztegetve, zsarolva, korrumpálva európai politikusok, és neves szervezetek tagjai az oroszok által. Hatalmas befolyást építettek ki az évek / évtizedek során.
Nálam az lett volna az első lépés, hogy ezektől az emberektől megszabadulok, de a jelen EU-jában nem tudsz megszabadulni az ilyen Schröder, Salvini, Orbán féléktől, pedig ha az oroszokkal akar vki szembenézni, akkor bizony ki kell gyomlálni a gazt.
Ezért fog ez a háború nagyon sokáig eltartani, mert senki sem akar nekiállni kertészkedni,

http://www.youtube.com/watch?v=8vGskTXt6LM
http://www.youtube.com/watch?v=w9KGzIexZu0
9 hónapja
Lúdas Solymi New England Patriots 7 936
A szankcioknak kezzel foghato hatasuk van, mar tobb tucat elemzes jott ki, teljesen feleslees ketsegbevonni.

A raketatamadasok merteke (gyakorisag es darabszam) is ezt mutatja. Az elozo honapokban sokkal kisebb volt a merteke, mint most. Nyilvan az unnepek alatt a moralt szeretnek szetzuzni.

A szankcioknak a raketatamadasokra gyakorolt hatasarol viszont senki nem fog tudni pontos elemzest adni, kiveve az oroszok. Ha nem lettek volna bevezetve, sokkal tobb tamadast inteztek volna, ez szinte elvitathatatlan. Nehezebben szerzik be a hardware-t, kerulo utakon, de akkor tobben is leveszik a profitot, plusz diplomaciai tokeben eladosodnak kina, iran es eszak-korea fele.

Oroszorszag egy militarizalt allam, az EU pedig egy pacifista tomb, amelyik 70 eve a szinten militarizalt USA vedernyoje elott eldegelt, eros kereskedelmi kapcsolatot fenntartva az oroszokkal (ez kicsit paradox helyzet). Amint felporog az EU-s fegyvargyartas, egyre tobb municioja lesz az ukranoknak is, egyre isebb eselye lesz az oroszoknak barmilyen jelentos katonai sikerre. A szankciok pont jok voltak arra, hogy 20 evvel haza vagjak az orosz gazdasagot es lelassitsak a katoni gyartast annyira, hogy ne tudjanak donto csapast merni az ukranokra. Mar onmagaban ez siker, mivel az ukranok semmilyen szinten nem voltak militarizalva, 2014 ota kaptak amerikai gyalogsagi kikepzest, de infrastrukturaban a torekeny diplomaciai helyzet miatt kb. semmit nem kaptak.

Nyilvan a szankciok potencialja nem erte el elmeletileg sem az orosz gazdasag osszeroppantasanak lehetoseget. Raadasul azt kina, mint a jelenlegi geopolitika masodik szuperhatalma, nem is hagyna. Nekik az az erdekuk, hogy oroszorszag gyenge legyen, de annyira azert legyen kapacitasuk, hogy a nyugati fronton a haborut fenntarthassak. Ezert sosem hagytak volna, hogy kaoszba sullyedjen az orosz gazdasag, de az is latszik, hogy a szukseges minimumnal tobbet nem adnak nekik. Ne felejtsuk el, hogy ok regios ellenfelek is, hiaba vannak szovetsegben a nyugat ellen. Kozben meg mindenfele alkuk reven kiszolgaltatjak magukat kinanak, vagy kina huzza le az oroszokat, nezopont kerdese. Keveset elemzett mellekhatasa a haborunak, de az oroszok vegleg atsodrodtak a kinai erdekszferaba.

A "szankciok nem mukodnek" egy hamis narrativa. Mukodnek. Negativ hatassal vannak az orosz gazdasagra, tarsadalomra, katonai potencialra.
undisputedly
Az európai fegyvergyártás felpörgése is egy hamis narratíva, mert ezt várja már mindenki 2 éve, de semmi nem pörgött fel. Illetve amennyivel nőtt a gyártás a cseheknél, az még arra sem elég, hogy az orosz bevásárlásokat meccselje.

Nagyon egyszerű az oka, és ez már ki lett itt tárgyalva: egy kapacitás bővitésnek (mondjuk felhúzni egy új üzemet) van megtérülési ideje. Amíg tart a háború, addig oké, felveszik a termelt mennyiséget. De ha például egy 15 év megtérülési idejű beruházásnak az ötödik évében véget ér a háború, akkor a további 10 évben kinek adják el a terméket?

Ezért kért a Rheinmetal kormányzati garanciát arra, hogy ha véget ér a háború, a német kormány akkor is átveszi tőlük a cuccot, amit a német kormány nem vállalt. Ezért a Rheinmetal nem bővit semmiféle gyártási kapacitást.
Franciáknál a helyzet pontosan ugyanez. Nincs állami garancia, nincs bővítés.
Kire gondolsz, aki fel fog pörögni, a csehek a tüzérségi lövedékekkel? Az 1 db üzem, ami egy nagyságrenddel kevesebb lövedéket állít elő, mint az oroszok.

Nyilván hogy erre a problémára nem az lenne a megfejtés, hogy mi is pörgessük fel a gyártást az oroszok szintjére, hanem fordítva, az ő gyártásukat kéne lehúzni a mi szintünkre. De amíg ők így vagy úgy, de nagyjából minden szükséges dologhoz hozzájutnak, addig ez esélytelen.

Nem az a kérdés, hogy van-e hatásuk a szankcióknak vagy nincs, mert az biztos, hogy valami hatásuk van. Az a kérdés, hogy ez mire elég? Szemlátomást arra nem elég, hogy a háborúban hátrányba kerüljenek, pedig a fő cél ez lenne. Ha a háborúban kényszerhelyzetbe kerülnének, az minden további lépést rohadtul megkönnyítene, politikai, gazdasági, meg minden lehetséges vonalon. Jelenleg ennek semmi jele nem látszik.
Jan
Kozel sem hamis. Europanak (tagallami szintem) nincs utokepes hadserege. Az orosz haborus torekvesek nyoman elkezdte mindenki fejleszteni. A lengyelek is pl orult osszegeket koltenek/koltottek, nemetek is fognak stb, de minden mas orszag is, skandinavok is.

Az europai tagorszagok kello felvevopiac lesz a maganszektornak is, abba bele se megyek, hogy milyen vegyesvallalatok vannak allami tulajdonnal, illetve hogy a tisztan piaci alapu megkozelites miert teves, amikor egy allam fegyverkezik. Tovabba egy felfegyverkezes nem egyik naprol a masikra megy. Europa kb exportra gyartott (khm, franciak), az ukranoknak is azert allt meg a hardware tamogatas, mert a sajat tartalekokat a nyugat nem meri teljesen lenullazni es ido kell az ujragyartashoz, nem is keves, mert jelenleg nincs meg a kapacitas a nyugati blokkban, hogy rovid idon belul potoljak az elhasznalt hardware-t. De idovel meg lesz es akkor nem csak egy felfegyverkezett europa fog itt allni jelentos szarazfoldi kapacitassal, de az ukranok is tobbet kaphatnak majd. Mindekozben kb jelentektelen teruletet sikerult elfoglalniuk az oroszoknak (nyilvan ukran szenmel nezve nem azok, de geopolitikai szempontbol meg az elelmezesi faktort beleszamitva is jelentektelen a 2022 ota elfoglalt terulet). Mindezt ugy, hogy Europa azt se tudta merre van az arra, amerika nelkul semmit sem tudtunk volna tenni az oroszok ellen, tagadtuk magunknak az amerikai hirszerzesi jelenteseket, amely szerint Europaban ismet haboru lesz.

Egy teljesen felfegyverzett es sajat utemeben tamado oroszorszag egy letolt gatyaval allo Europa ellen semmit nem ert el. Egyetlen szerencsejuk, hogy atomhatalom.
undisputedly
Én értem hogy mi írsz, és elhiszem, hogy ez a jövőbeni fegyverkezés majd valamikor generálni fog egy hadiipari felpörgést, de ez az ukránokon nem segít. Nekik MOST kell a cucc, nem pár év múlva, és most nem tudunk annyit küldeni amennyire szükségük lenne. Ha ők MOST elbuknak, akkor semmire nem megyünk azzal, hogy majd x év múlva milyen fejlesztéseink lesznek.

Pont ezért mondom, hogy ha mi nem tudunk felpörögni, akkor az oroszok gyártását kellene lassítani. És valamiben (nem mindenben) lehetne is, csak ahhoz sokkal jobban kellene betartatni a szankciókat. És vissza is értünk az elejére.
Jan
Ezzel amúgy valamennyire egyet is értek és MC12 is írt már a felpörgetés nehézségéről, de én ugyanúgy nem a logisztikai problémát látom benne, hanem a konkrét politikai elköteleződést az iránt, hogy most egy 5-10 éves távlatban az EU-nak vagy az országoknak egy olyan dologba kell pénzt lapátolnia, aminek nem látják a nyereségét.

Mert azt azért látni kell, hogy nagyon örülnének neki, hogyha az oroszok vesztenének, de ha kialakulna egy állóháború/tűzszünet a jelenlegi frontszakaszokkal, esetleg az ukránok apránként szedegetnék vissza a dolgokat éveken keresztül, az egyes országuk politikusainak/tanácsadóinak akár jobb is lehet, mert akkor csak "ad-hoc" kiadások vannak, esetleg közös finanszírozás, még ha jelenleg hosszú távú is, de azon lehet változtatni.

Viszont egy kapacitásbővítést később már csak veszteséggel lehet leállítani és nem biztos, hogy az adott politikus még ezt is a fejére akarja húzni, ha olyan lesz a helyzet a választásokon, mert visszaüthet.

Bár nem követem már annyira ezeket a dolgokat, de azt kellene az EU-nak megérteni, hogy ez nem ablakon kidobott pénz/veszteség/hosszútávú kiadás, hanem a kiszámítható, békés jövő megvásárlása, egy befektetés.

Amúgy meg a termelt lőszert majd szét lehet teríteni a NATO tagországok között, na bumm, amúgy is kelleni fog a lőszer már csak azért is, hogy legyen.

Bár elnézve azt, hogy a németeknél milyen orosz összefonódások buknak ki, akár kémkedés és egyéb szempontból, nem csodálkoznék, hogyha magasabb szinteken is lennének olyanok akik megfelelő irányba terelgetnék Scholtzot...még az is lehet, hogy Merkelt is terelgették vagy ment ő boldogan.
9 hónapja
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 14 020 — Egyéb témák lakó
Direkt olyant választottam, hogy ne "nyugati" hír legyen mert az "manipulált".
Az a válasz érdekelt volna, hogy igazak-e a linkelt cikkben a számok, vagy sem. Ha igazak, akkor mindegy a forrás. Ha nem, akkor szintén.

peterk2005 udvari bolond
95%-ban biztos vagyok benne, hogy kamu

9 hónapja
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 681 — The only discipline that lasts, is self discipline
23-as olaj és gázbevételek pedig akkorák, mint a háború előtt.
csipkelli
What the fuck are you talking about?????

 energyandcleanair.org/november-2023-monthly-analysis-on-russian-fossil-fuel-exports-and-sanctions/

Kibaszott két kattintás a Google-ben, bazdmeg, és ott vannak tények. Eszem megáll.
FuckYoElonMusk
Bazdmegolás helyett röviden. 2018-21 közötti számsort kérnék, és egy 23-ast.
22 az elég bolond év volt, ahhoz képest szarul fog kinézni minden. Baszki, Scholz még nyáron is a megjavított tubinával pózolgatott, könyörögve az orosz gázért. Miközben egekben voltak az árak.
csipkelli
Tényleg ott a google, 5 perc, ne kelljen már adatokat bemásolgatni. Egyet beteszek, de a többit keresd már ki magadnak. Ez itt 2022 vs 2023 year to year total import és export. Kínai hír, orosz forrásból. Import 18%-as magasabb, export 28%-al alacsonyabb.
 english.news.cn/20231114/71931e2138bb4b648ce4de46dea5e82f/c.html

Egyébként az energia boom még a háború előtt kezdődött. 2021-ben röpültek egekbe az árak, nem 2022-ben. Emlékszünk még a benzinár-stopra? Még sehol nem volt akkor háború, sem a hazai választások...
peterk2005 udvari bolond
Ezzel a MAGA Cult is próbálkozott szenátusi meghallgatáson is.
Gyurma Pappa
Direkt olyant választottam, hogy ne "nyugati" hír legyen mert az "manipulált".
Az a válasz érdekelt volna, hogy igazak-e a linkelt cikkben a számok, vagy sem. Ha igazak, akkor mindegy a forrás. Ha nem, akkor szintén.

23-as olaj és gázbevételek pedig akkorák, mint a háború előtt.
csipkelli
What the fuck are you talking about?????

 energyandcleanair.org/november-2023-monthly-analysis-on-russian-fossil-fuel-exports-and-sanctions/

Kibaszott két kattintás a Google-ben, bazdmeg, és ott vannak tények. Eszem megáll.
FuckYoElonMusk
Bazdmegolás helyett röviden. 2018-21 közötti számsort kérnék, és egy 23-ast.
22 az elég bolond év volt, ahhoz képest szarul fog kinézni minden. Baszki, Scholz még nyáron is a megjavított tubinával pózolgatott, könyörögve az orosz gázért. Miközben egekben voltak az árak.
csipkelli
Tényleg ott a google, 5 perc, ne kelljen már adatokat bemásolgatni. Egyet beteszek, de a többit keresd már ki magadnak. Ez itt 2022 vs 2023 year to year total import és export. Kínai hír, orosz forrásból. Import 18%-as magasabb, export 28%-al alacsonyabb.
 english.news.cn/20231114/71931e2138bb4b648ce4de46dea5e82f/c.html

Egyébként az energia boom még a háború előtt kezdődött. 2021-ben röpültek egekbe az árak, nem 2022-ben. Emlékszünk még a benzinár-stopra? Még sehol nem volt akkor háború, sem a hazai választások...
peterk2005 udvari bolond
Ahhoz képest, hogy nem volt bonyolult a kérdésem, csak nem sikerült megválaszolni. Így viszont kisebb arccal is mehetne a kioktatás.
Oroszország olaj és gáz bevételei, milliárd rubelben:
2018: 9017,8
2019: 7924,3
2020: 5235,2
2021: 9056,5
2022: 11586,2
2023 szeptemberig: 5575,6, innen 8000-re becsülik az egész évre.
Ennyit kértem, elhiszem annak, aki írta. Ha nem stimmelnek a számok, szívesen megismerem az igaziakat.
csipkelli
Akkor megválaszoltad magadnak, ugye?


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
9 hónapja
csipkelli 3 985
23-as olaj és gázbevételek pedig akkorák, mint a háború előtt.
csipkelli
What the fuck are you talking about?????

 energyandcleanair.org/november-2023-monthly-analysis-on-russian-fossil-fuel-exports-and-sanctions/

Kibaszott két kattintás a Google-ben, bazdmeg, és ott vannak tények. Eszem megáll.
FuckYoElonMusk
Bazdmegolás helyett röviden. 2018-21 közötti számsort kérnék, és egy 23-ast.
22 az elég bolond év volt, ahhoz képest szarul fog kinézni minden. Baszki, Scholz még nyáron is a megjavított tubinával pózolgatott, könyörögve az orosz gázért. Miközben egekben voltak az árak.
csipkelli
Tényleg ott a google, 5 perc, ne kelljen már adatokat bemásolgatni. Egyet beteszek, de a többit keresd már ki magadnak. Ez itt 2022 vs 2023 year to year total import és export. Kínai hír, orosz forrásból. Import 18%-as magasabb, export 28%-al alacsonyabb.
 english.news.cn/20231114/71931e2138bb4b648ce4de46dea5e82f/c.html

Egyébként az energia boom még a háború előtt kezdődött. 2021-ben röpültek egekbe az árak, nem 2022-ben. Emlékszünk még a benzinár-stopra? Még sehol nem volt akkor háború, sem a hazai választások...
peterk2005 udvari bolond
Ahhoz képest, hogy nem volt bonyolult a kérdésem, csak nem sikerült megválaszolni. Így viszont kisebb arccal is mehetne a kioktatás.
Oroszország olaj és gáz bevételei, milliárd rubelben:
2018: 9017,8
2019: 7924,3
2020: 5235,2
2021: 9056,5
2022: 11586,2
2023 szeptemberig: 5575,6, innen 8000-re becsülik az egész évre.
Ennyit kértem, elhiszem annak, aki írta. Ha nem stimmelnek a számok, szívesen megismerem az igaziakat.

Szerkesztette: csipkelli