USA és a világ

31 feliratkozó

több mint 3 éve
deyell Las Vegas Raiders 11 079
Georgiában nyerhet még Biden? 410.000 szavazatot kell még megszámolni, Trump 102.000 szavazattal vezet, de Atlanta még javarészt hátra van.

choose life
több mint 3 éve
Maka Jacksonville Jaguars Boise State Broncos 2 746
Wisconsint ahogy néztem hozni fogja Trump, igaz, hogy Milwaukee-ban alacsony a feldolgozottság, de több Trump párti megyében is. itt Michigan fog dönteni szerintem
deyell
Szerintem az még lehet nagyon szoros. Milwaukee feldolgozottsága a felénél se jár.

Some Wisconsin math: Trump leads by 119,000 votes there currently. But there are reported 211,000 absentee ballots yet to be counted in Milwaukee County, which are likely to be very blue. If Biden won them 3:1, it would make the state very close.

Beyond that, what’s outstanding is a bit less clear. The city of Green Bay has yet to report results, which should be blue-ish but it’s certainly no Madison or Milwaukee.

https://www.facebook.com/makamazsom/
https://twitter.com/makamazsom
több mint 3 éve
Lúdas Solymi New England Patriots 7 735
Mi az ami miatt Biden ennyire nem szimpi az amerikaiaknak?
Annyira nem követtem ezt az egészet és nem tudom milyen típusú vezető lenne, de sokkoló látni, hogy Trump ennyire megy...
Bár, Magyarországon is ilyesmi lenne a helyzet, ha anno nem írják át a választási szabályokat, szóval nem is értem miért vagyok meglepődve, a populizmus él és virul.

Sőt, ahogy nézem a még nem lezárultakat, nagy valószínűséggel Trump fogja hozni a nagyrészét és ezzel megint megválasztják.

Szerkesztette: Lúdas Solymi
több mint 3 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 791 — Egyéb témák lakó
Kivéve ha az SC helyt ad Trump kérelmének és vége a számlálásnak mert akkor már megvan a győztes.
csebi
Ha ez megtörténik, akkor USA-ban polgárháborús helyzet lesz.
Gyurma Pappa
Meg jo, hogy nem ezt mondta Trump 😊
undisputedly
Akkor mit?
csebi
Elvileg azokat akarja megchallangelni amik urnak zarasa utan erkeznek, nem pedig azokat amik mar bent vannak, csak nem szamoltak meg le, mert hazamentek.

Elobbiben van racio, utobbi meg venezuela szeru valasztasi csalas lenne.
undisputedly
Voltak ilyenek amik azután érkeztek be? Ebben van ráció?

Az választási csalás lenne ha leszamolnak azokat amik be érkeztek?
csebi
Levél szavazatok. Van olyan állam ahol elég az aznapi bélyegző. Ezt akarja szerintem SC elé vinni

több mint 3 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 22 011 — Lucas Scott
Kivéve ha az SC helyt ad Trump kérelmének és vége a számlálásnak mert akkor már megvan a győztes.
csebi
Ha ez megtörténik, akkor USA-ban polgárháborús helyzet lesz.
Gyurma Pappa
Meg jo, hogy nem ezt mondta Trump 😊
undisputedly
Akkor mit?
csebi
Elvileg azokat akarja megchallangelni amik urnak zarasa utan erkeznek, nem pedig azokat amik mar bent vannak, csak nem szamoltak meg le, mert hazamentek.

Elobbiben van racio, utobbi meg venezuela szeru valasztasi csalas lenne.
undisputedly
Voltak ilyenek amik azután érkeztek be? Ebben van ráció?

Az választási csalás lenne ha leszamolnak azokat amik be érkeztek?

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 3 éve
deyell Las Vegas Raiders 11 079
Wisconsint ahogy néztem hozni fogja Trump, igaz, hogy Milwaukee-ban alacsony a feldolgozottság, de több Trump párti megyében is. itt Michigan fog dönteni szerintem

choose life
több mint 3 éve
rokaur 866
Ha Biden nem nyer (szerintem nem fog) akkor mennyire várható a dem.party balra tolódása?
Nekem az már nem lenne annyira szórakoztató, bár egyébként kétlem, hogy az amerikaiak többségének az vállalható lenne. Persze sosem szabad lebecsülni ezt.
Klaci79
Ha nem nyer, akkor is. 30 alatt nagyon sok a balos.
Gyurma Pappa
Nagyreszuk majd konzervalodik 😀

“If you’re not a liberal when you’re 25, you have no heart. If you’re not a conservative by the time you’re 35, you have no brain”
több mint 3 éve
undisputedly Seattle Seahawks 11 803 — SuperBowl Champions 2013/2014
Wisconsinra van esely 1-2 oran belul? Vagy ott is eltoltak?
több mint 3 éve
undisputedly Seattle Seahawks 11 803 — SuperBowl Champions 2013/2014
Kivéve ha az SC helyt ad Trump kérelmének és vége a számlálásnak mert akkor már megvan a győztes.
csebi
Ha ez megtörténik, akkor USA-ban polgárháborús helyzet lesz.
Gyurma Pappa
Meg jo, hogy nem ezt mondta Trump 😊
undisputedly
Akkor mit?
csebi
Elvileg azokat akarja megchallangelni amik urnak zarasa utan erkeznek, nem pedig azokat amik mar bent vannak, csak nem szamoltak meg le, mert hazamentek.

Elobbiben van racio, utobbi meg venezuela szeru valasztasi csalas lenne.
több mint 3 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 22 011 — Lucas Scott
Kivéve ha az SC helyt ad Trump kérelmének és vége a számlálásnak mert akkor már megvan a győztes.
csebi
Ha ez megtörténik, akkor USA-ban polgárháborús helyzet lesz.
Gyurma Pappa
Meg jo, hogy nem ezt mondta Trump 😊
undisputedly
Akkor mit?

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 3 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 791 — Egyéb témák lakó
Ha Biden nem nyer (szerintem nem fog) akkor mennyire várható a dem.party balra tolódása?
Nekem az már nem lenne annyira szórakoztató, bár egyébként kétlem, hogy az amerikaiak többségének az vállalható lenne. Persze sosem szabad lebecsülni ezt.
Klaci79
Ha nem nyer, akkor is. 30 alatt nagyon sok a balos.

több mint 3 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 791 — Egyéb témák lakó
Kivéve ha az SC helyt ad Trump kérelmének és vége a számlálásnak mert akkor már megvan a győztes.
csebi
Ha ez megtörténik, akkor USA-ban polgárháborús helyzet lesz.
Gyurma Pappa
Meg jo, hogy nem ezt mondta Trump 😊
undisputedly
Akkor jó. Meg is lepődtem, de nem fact checkeltem... My bad.

több mint 3 éve
Klaci79 Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 21 593
Ha Biden nem nyer (szerintem nem fog) akkor mennyire várható a dem.party balra tolódása?
Nekem az már nem lenne annyira szórakoztató, bár egyébként kétlem, hogy az amerikaiak többségének az vállalható lenne. Persze sosem szabad lebecsülni ezt.
több mint 3 éve
undisputedly Seattle Seahawks 11 803 — SuperBowl Champions 2013/2014
Kivéve ha az SC helyt ad Trump kérelmének és vége a számlálásnak mert akkor már megvan a győztes.
csebi
Ha ez megtörténik, akkor USA-ban polgárháborús helyzet lesz.
Gyurma Pappa
Meg jo, hogy nem ezt mondta Trump 😊
több mint 3 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 791 — Egyéb témák lakó
Kivéve ha az SC helyt ad Trump kérelmének és vége a számlálásnak mert akkor már megvan a győztes.
csebi
Ha ez megtörténik, akkor USA-ban polgárháborús helyzet lesz.

több mint 3 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 42 687 — The Mathematician
van ahol már készülnek a balhéra

 www.youtube.com/watch?v=_8DdbspbVFM

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 3 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 22 011 — Lucas Scott
WI, MI, PA lesz a döntő, pont a 3 állam, ahol szerintem péntekig nem lesz semmi.

PA-ban még 1,8 millió szavazat van vissza, az nagyon sok. PHI simán megfordíthatja, ott 350e-t számoltak össze. Szerintem megint 1% körüli különbség lesz, de hogy kinek, azt nehéz megjósolni.

Bidennek: NV, PA és MI elég (pont 270).
Trump: ha behúzza NC+GA-t az 244, akkor PA nem is kell neki, WI és MI elég.

Magyarul: MI és PA a kulcs, WI mindegy.

Nagyjából ennyire "egyszerű" 😀
Gyurma Pappa
Kivéve ha az SC helyt ad Trump kérelmének és vége a számlálásnak mert akkor már megvan a győztes.

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 3 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 791 — Egyéb témák lakó
WI, MI, PA lesz a döntő, pont a 3 állam, ahol szerintem péntekig nem lesz semmi.

PA-ban még 1,8 millió szavazat van vissza, az nagyon sok. PHI simán megfordíthatja, ott 350e-t számoltak össze. Szerintem megint 1% körüli különbség lesz, de hogy kinek, azt nehéz megjósolni.

Bidennek: NV, PA és MI elég (pont 270).
Trump: ha behúzza NC+GA-t az 244, akkor PA nem is kell neki, WI és MI elég.

Magyarul: MI és PA a kulcs, WI mindegy.

Nagyjából ennyire "egyszerű" 😀

Szerkesztette: Gyurma Pappa

több mint 3 éve
undisputedly Seattle Seahawks 11 803 — SuperBowl Champions 2013/2014
Nah, Arizonát behúzta Biden
Vrij6
Az elso allam ami gazdat cserelt 2016-hoz kepest.
több mint 3 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 42 687 — The Mathematician
De en most nem ertem Pennsylvania-t, nekem ilyet ir, hogy Trump ~2.9m Biden ~2.3m , 2016-ban Trump nyert ~2.9m szavazattal most ebbol nekem ez akkor nem igazan szoros, vagy rosszul ertelmezek valamit?
rokaur
Mert philly megfordíthatja olyan sok szavazat hiányzik onnan
csebi
hat de kb minden szavazatnak akkor Biden-re kellene mennie, nem? 2016-ban volt 6m szavazat annak mar majdnem fele megvan Trumpnak.
rokaur
itt jön elő a nagyobb részvétel

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 3 éve
rokaur 866
De en most nem ertem Pennsylvania-t, nekem ilyet ir, hogy Trump ~2.9m Biden ~2.3m , 2016-ban Trump nyert ~2.9m szavazattal most ebbol nekem ez akkor nem igazan szoros, vagy rosszul ertelmezek valamit?
rokaur
Mert philly megfordíthatja olyan sok szavazat hiányzik onnan
csebi
hat de kb minden szavazatnak akkor Biden-re kellene mennie, nem? 2016-ban volt 6m szavazat annak mar majdnem fele megvan Trumpnak.
több mint 3 éve
Zsellér van de Vrij Baltimore Ravens 13 264 — Слава Україні! Героям слава!
Nah, Arizonát behúzta Biden

"Minél messzebb sodródik egy társadalom az igazságtól, annál jobban fogja gyűlölni azokat, akik kimondják azt." (George Orwell)

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv, Vovchansk, Harkiv, Okhmatdyt
több mint 3 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 42 687 — The Mathematician
az mennyire igaz, hogy Wisconsinban, Michiganben, Pennsylvaniában a nagyvárosi szavazatokat nem számolták még meg?
deyell
Hihetetlen, de igaz. Elmentek haza, es helyi ido szerint reggel folytatjak. Persze mindegyikben Trump vezet. Vajon, ha Biden vezetne, abbahagytak volna? (Pennsylvaniaban)
undisputedly
Ez nem teljesen igaz. Volt ahol maradtak tovább a tervekkel ellentétben.
csebi
és elég sok államban lehetett számolni előre, csak ott nem
azért ki a felelős?
Negritis
Vmi olyasmit mondtak h mások az eljárási szabalyok. Van ahol el kezdtek már számolni korábban asszem ilyen Florida van ahol nem lehet amíg a fulkeket nem zárják le pl Pennsylvania.0
csebi
én tudom, hogy ezek a szabályok csak nem értem h miért 😀

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 3 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 22 011 — Lucas Scott
istenem, Trump annyira szánalmas performanszt nyomott, hogy az nekem volt szekunder szégyen.
ahelyett, hogy autoritással beszélne, hogy
"megnyertük. pont. van még nyitott állam, de azt is megnyerjük. pont."
szóval ehelyett elkezd siránkozni jobbra meg balra. baszki, legalább legyen benne méltóság, ő az elnöke a világ első számú hatalmának, ne úgy viselkedjen, mint egy sértett óvodás...
slowmotion
Szerintem ultra gaz volt.
undisputedly
Annyira h sztem ezt OV tanácsolta neki a lecsofozes közben

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 3 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 22 011 — Lucas Scott
De en most nem ertem Pennsylvania-t, nekem ilyet ir, hogy Trump ~2.9m Biden ~2.3m , 2016-ban Trump nyert ~2.9m szavazattal most ebbol nekem ez akkor nem igazan szoros, vagy rosszul ertelmezek valamit?
rokaur
Mert philly megfordíthatja olyan sok szavazat hiányzik onnan

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.