USA és a világ
32 feliratkozó
11 hónapja
Magyarország sajátos geopolitikai helyzete miatt nem teheti meg, hogy nem beszél az oroszokkal (jól mondom vissza a szerecsenmosdatást?), ámbátor a teljesen hasonló geopolitikai helyzetben lévő maradék 7 K-Eu-i ex-szoci ország ezt megteheti, szóval a válasz egyszerű: mindkettőt próbálja majd, és a végén néz, ahogy szokott, hogy 5D sakk az nem megy.És a dagi melyik valagat fogja nyalni?Szóval, ha a kérdés, hogy mi lesz az iráni amcsi beavatkozás következménye: 444.hu/2025/07/15/volodimir-el-tudnad-erni-moszkvat-el-tudnad-erni-szentpetervart-is-kerdezte-trump-zelenszkijtolIlyen a béke!
Donald rákapott a megelőző csapások ízére. Amint kijön a hivatalos Szíjjártó reakció, csak úgy olvasom el, hogy előtte csináltam egy jó nagy adag popcornt.
Béke!
Gyurma Pappa
Amadeus az áttelelt poloska
ThundersNFL AntiHarcosKlubAlapító
Mesterterv!

11 hónapja
És a dagi melyik valagat fogja nyalni?Szóval, ha a kérdés, hogy mi lesz az iráni amcsi beavatkozás következménye: 444.hu/2025/07/15/volodimir-el-tudnad-erni-moszkvat-el-tudnad-erni-szentpetervart-is-kerdezte-trump-zelenszkijtolIlyen a béke!
Donald rákapott a megelőző csapások ízére. Amint kijön a hivatalos Szíjjártó reakció, csak úgy olvasom el, hogy előtte csináltam egy jó nagy adag popcornt.
Béke!
Gyurma Pappa
Amadeus az áttelelt poloska
Draft

2001-2003-2004-2014-2016-2018
11 hónapja
Szóval, ha a kérdés, hogy mi lesz az iráni amcsi beavatkozás következménye: 444.hu/2025/07/15/volodimir-el-tudnad-erni-moszkvat-el-tudnad-erni-szentpetervart-is-kerdezte-trump-zelenszkijtolIlyen a béke!
Donald rákapott a megelőző csapások ízére. Amint kijön a hivatalos Szíjjártó reakció, csak úgy olvasom el, hogy előtte csináltam egy jó nagy adag popcornt.
Béke!
Gyurma Pappa
11 hónapja
Szóval, ha a kérdés, hogy mi lesz az iráni amcsi beavatkozás következménye: 444.hu/2025/07/15/volodimir-el-tudnad-erni-moszkvat-el-tudnad-erni-szentpetervart-is-kerdezte-trump-zelenszkijtolDonald rákapott a megelőző csapások ízére. Amint kijön a hivatalos Szíjjártó reakció, csak úgy olvasom el, hogy előtte csináltam egy jó nagy adag popcornt.
Béke!

11 hónapja
I'm 'disappointed but not done' with Putin, Trump tells BBChungarianmuse.substack.com/p/putyint-azzal-fenyegetik-hogy-o-lesz?r=2o6tym&utm_campaign=post&utm_medium=web&fbclid=IwY2xjawLi9vRleHRuA2FlbQIxMQABHgqNP44qAhv2aGxi3TuzVD2bI9AbtyIiMgrRudtiRKe67Fk6K4M2SLP0w3vb_aem_tKumPqDFb145rWvglxUPlQ&triedRedirect=true
www.bbc.com/news/articles/c1e02q12z32o
Trump said that he had thought a deal to end the war in Ukraine was on the cards with Russia four different times.
r.baggio
'csak az maradt tiéd, mit homlokod megett viselsz.'
"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)
Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv, Vovchansk, Harkiv, Okhmatdyt, Poltava, Lviv, Sumi, Ternopil
11 hónapja
I'm 'disappointed but not done' with Putin, Trump tells BBCwww.bbc.com/news/articles/c1e02q12z32o
Trump said that he had thought a deal to end the war in Ukraine was on the cards with Russia four different times.

---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
11 hónapja
www.youtube.com/watch?v=57hnzq23xgs
'csak az maradt tiéd, mit homlokod megett viselsz.'
"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)
Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv, Vovchansk, Harkiv, Okhmatdyt, Poltava, Lviv, Sumi, Ternopil
11 hónapja
Inkább az a borzasztó, hogy Venezuela ül a világ legnagyobb olajkészletén, és mégis egy lepratelep az ország, miközben simán lehetnének kőgazdagok. Mikor lecsúszott már pár dzsintonnyó, szoktunk ezen fantáziálni barátokkal, hogy képzeljünk el egy Dél-Amerikai életvitelű, társadalmú és ottani vibe-okkal létező Dubait Caracasban. Paradicsom lenne.Acemoglu-Robinson: Miért buknak el nemzetek?
Hanni
Szerkesztette: Lecsó
11 hónapja
Inkább az a borzasztó, hogy Venezuela ül a világ legnagyobb olajkészletén, és mégis egy lepratelep az ország, miközben simán lehetnének kőgazdagok. Mikor lecsúszott már pár dzsintonnyó, szoktunk ezen fantáziálni barátokkal, hogy képzeljünk el egy Dél-Amerikai életvitelű, társadalmú és ottani vibe-okkal létező Dubait Caracasban. Paradicsom lenne.Annyibol mas a helyzet hogy a venezuleai crude egy majdnem szilard magas szulfurtartalmu anyag, az Arab light pedig egy konnyebben feldolgozhato cucc.
Hanni
Szoval late cockerek es hydrocrackerek kellenenek a hatekony feldolgozashoz ez pedig egy tobb milliardos projekt lenne kedvezo politika eseten is..
Pl. Az Exxon hasitotta a legnagyobbat Guyanaban, ezert van ekkora profitja global, meg 16 usd-s turnover ratioja... Egy ekkora multiprojeknel mint ami Venezuelaban kellene ez nem biztos hogy kozeleben lenne.
De... Ezek mar reg ki vannak szamolva... Szerintem ez az ideologiai feszultsegen tulmutato tenyszeru kapitalizmus
A crude olyan mint a bor... Mindenhol kicsit mas, a bitumen gyartas pedig kozel sem olyan jó mint a jetfuel
Attribution No Derivatives (CC-BY-ND-3.0) Nevezd meg!-Ne változtasd!
11 hónapja
Inkább az a borzasztó, hogy Venezuela ül a világ legnagyobb olajkészletén, és mégis egy lepratelep az ország, miközben simán lehetnének kőgazdagok. Mikor lecsúszott már pár dzsintonnyó, szoktunk ezen fantáziálni barátokkal, hogy képzeljünk el egy Dél-Amerikai életvitelű, társadalmú és ottani vibe-okkal létező Dubait Caracasban. Paradicsom lenne.Lényegében egy kicsit fejlettebb és futurisztikusabb Miami-t.
Hanni
11 hónapja
Inkább az a borzasztó, hogy Venezuela ül a világ legnagyobb olajkészletén, és mégis egy lepratelep az ország, miközben simán lehetnének kőgazdagok. Mikor lecsúszott már pár dzsintonnyó, szoktunk ezen fantáziálni barátokkal, hogy képzeljünk el egy Dél-Amerikai életvitelű, társadalmú és ottani vibe-okkal létező Dubait Caracasban. Paradicsom lenne.
11 hónapja
Ahogy eszerint a grafikon szerint Kolumbiában is, Argentínában is, Peruban is, Braziliában is, Guayanában is. Tulajdonképpen mindenhol Venezuela kivételével ami fel van tüntetve ezen a térképen.Majd 10 év múlva, írj rám, akkor lehet ezt majd megítélni rendesen. Persze, a hagyományos közgazdaságtan hívei tapsolnak, de ők tapsoltak Pinochetnek és a Chicago fiúknak Chilében is...azért valamennyire mégis bejött, amit Chile-ben csináltak, nem?
Gyurma Pappa
i.ibb.co/sJdt1Pxg/Gvu4-Xk3-Xc-AAV7-Ih.jpg
deyell
Ilyen az, ha eltelik 43 év...
Illetve ez csak egy egyadatos gazdasági pillanatkép 2023-ból 1980-hoz viszonyítva (miért nem 74-hez vagy 76-hoz? 1973-1990 volt Pinochet), ami nem mutatja meg, hogy valójában egy full szakadt országból többet is ki lehetett volna hozni vagy sem, ahogy azt se, hogy ez a "siker" mennyire a CB érdeme.
11 hónapja
Olyan 200e körüli áldozata volt Pinochet uralmának. A magyar GDP per capita is sokat nőtt 2010-től, annak is örülni kell (valami OECD listán dobogósok is vagyunk). De Dél-Korea is neoliberiális mintaállam. Gondolom a Squid Games hátterét nem kell bemutatni.Majd 10 év múlva, írj rám, akkor lehet ezt majd megítélni rendesen. Persze, a hagyományos közgazdaságtan hívei tapsolnak, de ők tapsoltak Pinochetnek és a Chicago fiúknak Chilében is...azért valamennyire mégis bejött, amit Chile-ben csináltak, nem?
Gyurma Pappa
i.ibb.co/sJdt1Pxg/Gvu4-Xk3-Xc-AAV7-Ih.jpg
deyell
De ismerős valahonnan ez is, nem? "Today, Chile remains a very unequal country, with a significant concentration of wealth among the top 1% and stark disparities in access to healthcare, education, and housing. As one example indicator shows, Chile stands out within the OECD for its high income inequality."

11 hónapja
Majd 10 év múlva, írj rám, akkor lehet ezt majd megítélni rendesen. Persze, a hagyományos közgazdaságtan hívei tapsolnak, de ők tapsoltak Pinochetnek és a Chicago fiúknak Chilében is...azért valamennyire mégis bejött, amit Chile-ben csináltak, nem?
Gyurma Pappa
built for this shit
11 hónapja
Amúgy az itteni agytröszt miként értékeli Javier Milei munkásságát? Az argentin gazdasági adatok elég jól néznek ki.Én csípem
szaba
11 hónapja
Amúgy az itteni agytröszt miként értékeli Javier Milei munkásságát? Az argentin gazdasági adatok elég jól néznek ki.Mióta játszanak a szegénységi számokkal, és 50%-ról 38%-ra esett a statisztika, már jobban is néz ki.
szaba
Amúgy persze, jól néz ki, csak közben minden létező állami szolgáltatást leépítettetek, és annyira szegény az ország, hogy a piac ezt nem fogja megoldani.
Az infláció jól néz ki, ja. Az ilyen sokk terápiák nagyon jól néznek ki, és sokszor tényleg elkerülhetetlenek (lásd Bokros csomag), de a hosszútávú hatásaik ritkán ennyire fényesek (lásd Bokros csomag). Argentína (ahogy Magyarország 1995-ben) egy elcseszett gazdasági struktúrával rendelkezik. Nincs magas hozzáadott értékű termelés, nincs képzett munkaerő, nincs jelentős növekedési potenciál az országban. Meg lehet fogni az inflációt, ha semmire nem költesz, de annak az lesz a vége, hogy ami meg van, az is szétrohad (lásd Magyarország).
Majd 10 év múlva, írj rám, akkor lehet ezt majd megítélni rendesen. Persze, a hagyományos közgazdaságtan hívei tapsolnak, de ők tapsoltak Pinochetnek és a Chicago fiúknak Chilében is...

11 hónapja
Amúgy az itteni agytröszt miként értékeli Javier Milei munkásságát? Az argentin gazdasági adatok elég jól néznek ki.
11 hónapja
telex.hu/kulfold/2025/07/10/kijev-ukran-biztonsagi-szolgalat-sbu-tiszt-leloveskurucon van róla videó is
warr_b
ilyen alapon bárki megölhető az utcán ha nem vigyáznak rá
11 hónapja
telex.hu/kulfold/2025/07/10/kijev-ukran-biztonsagi-szolgalat-sbu-tiszt-leloves

Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
"I don't break the horizon
I erase it when I'm born"
11 hónapja
Na máris jön a nemet koalíciós válság? 2 hónap után igencsak gyors lenne.
„History is a set of lies agreed upon.”
“Auf dem Weg zurück nach Europa kann Ungarn auf Deutschland zählen.”
11 hónapja
Trump maga egy élő mém. a mai vicces, amikor megdícséri Libéria elnökét, hogy milyen csodálatosan beszél angolul, hol tanult meg? az elnök meg udvariasan nevetgél, mégse röhögheti telibe a narancs bohócot, hogy baszod, az angol a hivatalos nyelv.Korunk politikájának abszurditását ez a két bekezdés tökéletesen illusztrálja:
😀
petey
“Trump a vezetőknek azt mondta, hogy az USA a segélyezés helyett a kereskedelemmel lendítené fel Afrikát, és szerinte ők jobb partnerek Afrika számára, mint Kína. „A segélyezésről áttérünk a kereskedelemre” – mondta a találkozó elején.
Az afrikai vezetők viszonzásul dicsérték az amerikai elnököt, amiért békemegállapodásokat közvetített világszerte, és támogatták, hogy Nobel-békedíjat kapjon.”
“Kafka nem kitalálta az abszurdot, hanem először írta le, hogy működik a modern világ”
11 hónapja
Trump maga egy élő mém. a mai vicces, amikor megdícséri Libéria elnökét, hogy milyen csodálatosan beszél angolul, hol tanult meg? az elnök meg udvariasan nevetgél, mégse röhögheti telibe a narancs bohócot, hogy baszod, az angol a hivatalos nyelv.Még jó, hogy legalább már nem George Weah volt az az elnök, akinek a fia ráadásul játszik is az amerikai válogatottban
😀
petey

---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
11 hónapja
Trump maga egy élő mém. a mai vicces, amikor megdícséri Libéria elnökét, hogy milyen csodálatosan beszél angolul, hol tanult meg? az elnök meg udvariasan nevetgél, mégse röhögheti telibe a narancs bohócot, hogy baszod, az angol a hivatalos nyelv.A libériai-amerikai kapcsolatok történelmi hátterét pláne nem szabad elmondani neki, ha leélt 80 évet anélkül, hogy tudná, akkor már minek.
😀
petey
11 hónapja
Trump maga egy élő mém. a mai vicces, amikor megdícséri Libéria elnökét, hogy milyen csodálatosan beszél angolul, hol tanult meg? az elnök meg udvariasan nevetgél, mégse röhögheti telibe a narancs bohócot, hogy baszod, az angol a hivatalos nyelv.Ez óriási 😂
😀
petey
11 hónapja
Trump maga egy élő mém. a mai vicces, amikor megdícséri Libéria elnökét, hogy milyen csodálatosan beszél angolul, hol tanult meg? az elnök meg udvariasan nevetgél, mégse röhögheti telibe a narancs bohócot, hogy baszod, az angol a hivatalos nyelv.😀
