Újra működik a regisztráció és az email küldés a feliratkozott topikokra!

USA és a világ

32 feliratkozó

11 hónapja
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 16 056 — zászló zászló szív
Szóval, ha a kérdés, hogy mi lesz az iráni amcsi beavatkozás következménye:  444.hu/2025/07/15/volodimir-el-tudnad-erni-moszkvat-el-tudnad-erni-szentpetervart-is-kerdezte-trump-zelenszkijtol

Donald rákapott a megelőző csapások ízére. Amint kijön a hivatalos Szíjjártó reakció, csak úgy olvasom el, hogy előtte csináltam egy jó nagy adag popcornt.

Béke!
Gyurma Pappa
Ilyen a béke!
Amadeus az áttelelt poloska
És a dagi melyik valagat fogja nyalni?
ThundersNFL AntiHarcosKlubAlapító
Magyarország sajátos geopolitikai helyzete miatt nem teheti meg, hogy nem beszél az oroszokkal (jól mondom vissza a szerecsenmosdatást?), ámbátor a teljesen hasonló geopolitikai helyzetben lévő maradék 7 K-Eu-i ex-szoci ország ezt megteheti, szóval a válasz egyszerű: mindkettőt próbálja majd, és a végén néz, ahogy szokott, hogy 5D sakk az nem megy.

Mesterterv!

11 hónapja
ThundersNFL AntiHarcosKlubAlapító New England Patriots 19 279 — !SuPeR6BoWL!Vrabel.......
Szóval, ha a kérdés, hogy mi lesz az iráni amcsi beavatkozás következménye:  444.hu/2025/07/15/volodimir-el-tudnad-erni-moszkvat-el-tudnad-erni-szentpetervart-is-kerdezte-trump-zelenszkijtol

Donald rákapott a megelőző csapások ízére. Amint kijön a hivatalos Szíjjártó reakció, csak úgy olvasom el, hogy előtte csináltam egy jó nagy adag popcornt.

Béke!
Gyurma Pappa
Ilyen a béke!
Amadeus az áttelelt poloska
És a dagi melyik valagat fogja nyalni?

Draft


2001-2003-2004-2014-2016-2018
11 hónapja
resistance is futile Las Vegas Raiders Michigan Wolverines 34 838
Szóval, ha a kérdés, hogy mi lesz az iráni amcsi beavatkozás következménye:  444.hu/2025/07/15/volodimir-el-tudnad-erni-moszkvat-el-tudnad-erni-szentpetervart-is-kerdezte-trump-zelenszkijtol

Donald rákapott a megelőző csapások ízére. Amint kijön a hivatalos Szíjjártó reakció, csak úgy olvasom el, hogy előtte csináltam egy jó nagy adag popcornt.

Béke!
Gyurma Pappa
Ilyen a béke!
11 hónapja
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 16 056 — zászló zászló szív
Szóval, ha a kérdés, hogy mi lesz az iráni amcsi beavatkozás következménye:  444.hu/2025/07/15/volodimir-el-tudnad-erni-moszkvat-el-tudnad-erni-szentpetervart-is-kerdezte-trump-zelenszkijtol

Donald rákapott a megelőző csapások ízére. Amint kijön a hivatalos Szíjjártó reakció, csak úgy olvasom el, hogy előtte csináltam egy jó nagy adag popcornt.

Béke!

11 hónapja
Brouwerij van de Vrij Baltimore Ravens 14 315 — Слава Україні! Героям слава! Vreugde van eeuwigheid
I'm 'disappointed but not done' with Putin, Trump tells BBC

 www.bbc.com/news/articles/c1e02q12z32o

Trump said that he had thought a deal to end the war in Ukraine was on the cards with Russia four different times.
r.baggio
 hungarianmuse.substack.com/p/putyint-azzal-fenyegetik-hogy-o-lesz?r=2o6tym&utm_campaign=post&utm_medium=web&fbclid=IwY2xjawLi9vRleHRuA2FlbQIxMQABHgqNP44qAhv2aGxi3TuzVD2bI9AbtyIiMgrRudtiRKe67Fk6K4M2SLP0w3vb_aem_tKumPqDFb145rWvglxUPlQ&triedRedirect=true

'csak az maradt tiéd, mit homlokod megett viselsz.'

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv, Vovchansk, Harkiv, Okhmatdyt, Poltava, Lviv, Sumi, Ternopil
11 hónapja
r.baggio New York Giants UCLA Bruins 65 133 — no es importante
I'm 'disappointed but not done' with Putin, Trump tells BBC

 www.bbc.com/news/articles/c1e02q12z32o

Trump said that he had thought a deal to end the war in Ukraine was on the cards with Russia four different times.


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
11 hónapja
Brouwerij van de Vrij Baltimore Ravens 14 315 — Слава Україні! Героям слава! Vreugde van eeuwigheid
 www.youtube.com/watch?v=57hnzq23xgs

'csak az maradt tiéd, mit homlokod megett viselsz.'

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv, Vovchansk, Harkiv, Okhmatdyt, Poltava, Lviv, Sumi, Ternopil
11 hónapja
Lecsó Denver Broncos 3 401
Inkább az a borzasztó, hogy Venezuela ül a világ legnagyobb olajkészletén, és mégis egy lepratelep az ország, miközben simán lehetnének kőgazdagok. Mikor lecsúszott már pár dzsintonnyó, szoktunk ezen fantáziálni barátokkal, hogy képzeljünk el egy Dél-Amerikai életvitelű, társadalmú és ottani vibe-okkal létező Dubait Caracasban. Paradicsom lenne.
Hanni
Acemoglu-Robinson: Miért buknak el nemzetek?

Szerkesztette: Lecsó
11 hónapja
sapka Washington Commanders 6 671 — sapka
Inkább az a borzasztó, hogy Venezuela ül a világ legnagyobb olajkészletén, és mégis egy lepratelep az ország, miközben simán lehetnének kőgazdagok. Mikor lecsúszott már pár dzsintonnyó, szoktunk ezen fantáziálni barátokkal, hogy képzeljünk el egy Dél-Amerikai életvitelű, társadalmú és ottani vibe-okkal létező Dubait Caracasban. Paradicsom lenne.
Hanni
Annyibol mas a helyzet hogy a venezuleai crude egy majdnem szilard magas szulfurtartalmu anyag, az Arab light pedig egy konnyebben feldolgozhato cucc.
Szoval late cockerek es hydrocrackerek kellenenek a hatekony feldolgozashoz ez pedig egy tobb milliardos projekt lenne kedvezo politika eseten is..
Pl. Az Exxon hasitotta a legnagyobbat Guyanaban, ezert van ekkora profitja global, meg 16 usd-s turnover ratioja... Egy ekkora multiprojeknel mint ami Venezuelaban kellene ez nem biztos hogy kozeleben lenne.
De... Ezek mar reg ki vannak szamolva... Szerintem ez az ideologiai feszultsegen tulmutato tenyszeru kapitalizmus

A crude olyan mint a bor... Mindenhol kicsit mas, a bitumen gyartas pedig kozel sem olyan jó mint a jetfuel

Attribution No Derivatives (CC-BY-ND-3.0) Nevezd meg!-Ne változtasd!
11 hónapja
Kampman Green Bay Packers Wisconsin Badgers 32 545
Inkább az a borzasztó, hogy Venezuela ül a világ legnagyobb olajkészletén, és mégis egy lepratelep az ország, miközben simán lehetnének kőgazdagok. Mikor lecsúszott már pár dzsintonnyó, szoktunk ezen fantáziálni barátokkal, hogy képzeljünk el egy Dél-Amerikai életvitelű, társadalmú és ottani vibe-okkal létező Dubait Caracasban. Paradicsom lenne.
Hanni
Lényegében egy kicsit fejlettebb és futurisztikusabb Miami-t.
11 hónapja
Hanni Seattle Seahawks Army Black Knights 8 743 — Poloska confirmed
Inkább az a borzasztó, hogy Venezuela ül a világ legnagyobb olajkészletén, és mégis egy lepratelep az ország, miközben simán lehetnének kőgazdagok. Mikor lecsúszott már pár dzsintonnyó, szoktunk ezen fantáziálni barátokkal, hogy képzeljünk el egy Dél-Amerikai életvitelű, társadalmú és ottani vibe-okkal létező Dubait Caracasban. Paradicsom lenne.
11 hónapja
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 37 450 — #NoStress
Majd 10 év múlva, írj rám, akkor lehet ezt majd megítélni rendesen. Persze, a hagyományos közgazdaságtan hívei tapsolnak, de ők tapsoltak Pinochetnek és a Chicago fiúknak Chilében is...
Gyurma Pappa
azért valamennyire mégis bejött, amit Chile-ben csináltak, nem?

 i.ibb.co/sJdt1Pxg/Gvu4-Xk3-Xc-AAV7-Ih.jpg
deyell
Ahogy eszerint a grafikon szerint Kolumbiában is, Argentínában is, Peruban is, Braziliában is, Guayanában is. Tulajdonképpen mindenhol Venezuela kivételével ami fel van tüntetve ezen a térképen.
Ilyen az, ha eltelik 43 év...
Illetve ez csak egy egyadatos gazdasági pillanatkép 2023-ból 1980-hoz viszonyítva (miért nem 74-hez vagy 76-hoz? 1973-1990 volt Pinochet), ami nem mutatja meg, hogy valójában egy full szakadt országból többet is ki lehetett volna hozni vagy sem, ahogy azt se, hogy ez a "siker" mennyire a CB érdeme.

11 hónapja
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 16 056 — zászló zászló szív
Majd 10 év múlva, írj rám, akkor lehet ezt majd megítélni rendesen. Persze, a hagyományos közgazdaságtan hívei tapsolnak, de ők tapsoltak Pinochetnek és a Chicago fiúknak Chilében is...
Gyurma Pappa
azért valamennyire mégis bejött, amit Chile-ben csináltak, nem?

 i.ibb.co/sJdt1Pxg/Gvu4-Xk3-Xc-AAV7-Ih.jpg
deyell
Olyan 200e körüli áldozata volt Pinochet uralmának. A magyar GDP per capita is sokat nőtt 2010-től, annak is örülni kell (valami OECD listán dobogósok is vagyunk). De Dél-Korea is neoliberiális mintaállam. Gondolom a Squid Games hátterét nem kell bemutatni.

De ismerős valahonnan ez is, nem? "Today, Chile remains a very unequal country, with a significant concentration of wealth among the top 1% and stark disparities in access to healthcare, education, and housing. As one example indicator shows, Chile stands out within the OECD for its high income inequality."

11 hónapja
deyell Las Vegas Raiders 12 879 — Sworn to the Dark
Majd 10 év múlva, írj rám, akkor lehet ezt majd megítélni rendesen. Persze, a hagyományos közgazdaságtan hívei tapsolnak, de ők tapsoltak Pinochetnek és a Chicago fiúknak Chilében is...
Gyurma Pappa
azért valamennyire mégis bejött, amit Chile-ben csináltak, nem?


built for this shit

11 hónapja
resistance is futile Las Vegas Raiders Michigan Wolverines 34 838
Amúgy az itteni agytröszt miként értékeli Javier Milei munkásságát? Az argentin gazdasági adatok elég jól néznek ki.
szaba
Én csípem
11 hónapja
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 16 056 — zászló zászló szív
Amúgy az itteni agytröszt miként értékeli Javier Milei munkásságát? Az argentin gazdasági adatok elég jól néznek ki.
szaba
Mióta játszanak a szegénységi számokkal, és 50%-ról 38%-ra esett a statisztika, már jobban is néz ki.

Amúgy persze, jól néz ki, csak közben minden létező állami szolgáltatást leépítettetek, és annyira szegény az ország, hogy a piac ezt nem fogja megoldani.

Az infláció jól néz ki, ja. Az ilyen sokk terápiák nagyon jól néznek ki, és sokszor tényleg elkerülhetetlenek (lásd Bokros csomag), de a hosszútávú hatásaik ritkán ennyire fényesek (lásd Bokros csomag). Argentína (ahogy Magyarország 1995-ben) egy elcseszett gazdasági struktúrával rendelkezik. Nincs magas hozzáadott értékű termelés, nincs képzett munkaerő, nincs jelentős növekedési potenciál az országban. Meg lehet fogni az inflációt, ha semmire nem költesz, de annak az lesz a vége, hogy ami meg van, az is szétrohad (lásd Magyarország).

Majd 10 év múlva, írj rám, akkor lehet ezt majd megítélni rendesen. Persze, a hagyományos közgazdaságtan hívei tapsolnak, de ők tapsoltak Pinochetnek és a Chicago fiúknak Chilében is...

11 hónapja
szaba Los Angeles Chargers 12 909
Amúgy az itteni agytröszt miként értékeli Javier Milei munkásságát? Az argentin gazdasági adatok elég jól néznek ki.
11 hónapja
NB2 New England Patriots 29 066 — nabege2@yahoo.com
 telex.hu/kulfold/2025/07/10/kijev-ukran-biztonsagi-szolgalat-sbu-tiszt-leloves
warr_b
kurucon van róla videó is
ilyen alapon bárki megölhető az utcán ha nem vigyáznak rá
11 hónapja
warr_b Washington Commanders 30 429 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.
 telex.hu/kulfold/2025/07/10/kijev-ukran-biztonsagi-szolgalat-sbu-tiszt-leloves


Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
"I don't break the horizon
I erase it when I'm born"
11 hónapja
rob3r7o Denver Broncos 4 992
Na máris jön a nemet koalíciós válság? 2 hónap után igencsak gyors lenne.

„History is a set of lies agreed upon.”

“Auf dem Weg zurück nach Europa kann Ungarn auf Deutschland zählen.”
11 hónapja
MC12 New Orleans Saints Kennesaw State Owls 7 561
Trump maga egy élő mém. a mai vicces, amikor megdícséri Libéria elnökét, hogy milyen csodálatosan beszél angolul, hol tanult meg? az elnök meg udvariasan nevetgél, mégse röhögheti telibe a narancs bohócot, hogy baszod, az angol a hivatalos nyelv.
😀
petey
Korunk politikájának abszurditását ez a két bekezdés tökéletesen illusztrálja:

“Trump a vezetőknek azt mondta, hogy az USA a segélyezés helyett a kereskedelemmel lendítené fel Afrikát, és szerinte ők jobb partnerek Afrika számára, mint Kína. „A segélyezésről áttérünk a kereskedelemre” – mondta a találkozó elején.

Az afrikai vezetők viszonzásul dicsérték az amerikai elnököt, amiért békemegállapodásokat közvetített világszerte, és támogatták, hogy Nobel-békedíjat kapjon.”

“Kafka nem kitalálta az abszurdot, hanem először írta le, hogy működik a modern világ”
11 hónapja
r.baggio New York Giants UCLA Bruins 65 133 — no es importante
Trump maga egy élő mém. a mai vicces, amikor megdícséri Libéria elnökét, hogy milyen csodálatosan beszél angolul, hol tanult meg? az elnök meg udvariasan nevetgél, mégse röhögheti telibe a narancs bohócot, hogy baszod, az angol a hivatalos nyelv.
😀
petey
Még jó, hogy legalább már nem George Weah volt az az elnök, akinek a fia ráadásul játszik is az amerikai válogatottban


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
11 hónapja
Kampman Green Bay Packers Wisconsin Badgers 32 545
Trump maga egy élő mém. a mai vicces, amikor megdícséri Libéria elnökét, hogy milyen csodálatosan beszél angolul, hol tanult meg? az elnök meg udvariasan nevetgél, mégse röhögheti telibe a narancs bohócot, hogy baszod, az angol a hivatalos nyelv.
😀
petey
A libériai-amerikai kapcsolatok történelmi hátterét pláne nem szabad elmondani neki, ha leélt 80 évet anélkül, hogy tudná, akkor már minek.
11 hónapja
szaba Los Angeles Chargers 12 909
Trump maga egy élő mém. a mai vicces, amikor megdícséri Libéria elnökét, hogy milyen csodálatosan beszél angolul, hol tanult meg? az elnök meg udvariasan nevetgél, mégse röhögheti telibe a narancs bohócot, hogy baszod, az angol a hivatalos nyelv.
😀
petey
Ez óriási 😂
11 hónapja
petey San Francisco 49ers Iowa State Cyclones 21 710 — Csodabogár
Trump maga egy élő mém. a mai vicces, amikor megdícséri Libéria elnökét, hogy milyen csodálatosan beszél angolul, hol tanult meg? az elnök meg udvariasan nevetgél, mégse röhögheti telibe a narancs bohócot, hogy baszod, az angol a hivatalos nyelv.
😀