Újra működik a regisztráció és az email küldés a feliratkozott topikokra!

USA és a világ

32 feliratkozó

több mint 5 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 58 962 — The Mathematician

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 5 éve
Klaci79 Pittsburgh Steelers Indiana Hoosiers 24 113
több mint 5 éve
Szokol Pittsburgh Steelers 7 420 — Steelers fan
Szornyen nagy blama amit muvelt a valasztasok utan. Az elmult 1,5-2 honapos tevekenysege alatamasztja azt amirol sok belso szivarogtatas szolt, hogy abszolut nem erzi meg most sem, hogyan mukodik az amerikai allamapparatus.

Raadasul tenyleg nem jo politikus. Sot, pocsek. A jo politikus pont arrol ismerszik megy, hogy alkuk es paktumok aran, de ervenyesiti az erdeket, hatalmon marad stb.

Vicces, mert policy impaktra szerintem meg mindig az elmult 2 evtized legjobb amerikai elnoke. Persze ettol meg rossz politikus es bohoc szemely marad.
undisputedly
Változott róla a véleményed vagy a választások előtt is hasonlóan itélted meg?
több mint 5 éve
Klaci79 Pittsburgh Steelers Indiana Hoosiers 24 113
A szórakoztató inkább az, hogy pl Ted Cruz mekkora vehemenciával védi a demokráciát, miközben épp a valósággal szemben harcol.
több mint 5 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 16 046 — zászló zászló szív
Engem szórakoztat, hogy a rendőrök nagy barátai, aki embereket lőttek le a "rendőrök kedvéért" most verekszenek a rendőrökkel. BLM már csak egy kávét kér.

több mint 5 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 58 962 — The Mathematician
 hvg.hu/vilag/20210106_Mike_Pence_Joe_Biden_valasztas_usa

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 5 éve
Klaci79 Pittsburgh Steelers Indiana Hoosiers 24 113
Gratulálok ennek a rossz ripacs Trumpnak, hogy itt tart jelenleg az USA 😕
több mint 5 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 58 962 — The Mathematician

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 5 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 58 962 — The Mathematician



The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 5 éve
MC12 New Orleans Saints Kennesaw State Owls 7 552
Azért csak az a logikus, ha az elnökkel együtt szavaz a szenátus, a képviselőház, így van értelme országot irányítani, nem olyan káoszban, mint ami némely budapesti kerületben volt/van, hogy mondjuk fideszes a polgi és ellenzéki a testület, vagy fordítva. Na egy ilyen helyzet a mutyik, alkuk, korrupciók inkubátora, keltetője.
Sobri Jóska
Mert az egyetlen szavazatos többség az nem lesz a mutyik, alkuk korrupciók inkubátora ugye? Ennél az is jobb lett volna, ha a republikánusoké a többség meg az is ha legalább 3-4 fővel a demokratáké. Ez a helyzet lesz igazán csak a melegágya mindennek amit írtál.

Nem kap az államom támogatást valamire? Meg akarsz szüntetni egy katonai bázist vagy munkahelyeket? Gyere csak hátra egy füstös kis hátsó szobába Kamala aztán beszéljük meg, hogy is van ez a többség dolog. Mert ha csak egyetlen demokrata nem szavaz meg valamit és a republikánusok összetartanak (itt is van esély a szétesésre persze) akkor cseszhetik Harris szavazatát. Zavarosabb lett az USA belpolitikája, nem egyszerűbb.
MC12
bezzeg mikor a repik szavaznak együtt az micsoda nemzeti meg felemelő meg csöpög a nyál a seggükből

detényleg?

neked ez ennyire?
sutianap
Egyrészt ilyet nem írtam ez a te projekciód.
Másrészt a repiknek se elnökük se képviselőházi többségük így kis túlzással az egyetlen érdekesség ezügyben, hogy mennyire tudják szivatni a demokratákat, itt is lehet azért probléma, nagy kérdés hogy törik e és ha igen, milyen mélyen párt Trump mentén. Össze tudja e tartani Mconnell a frakciót. Ha igen az jelentősen szűkiteni fogja a demokrata vezetőség és jelentősen szélesíteni fogja az utolsó Hawaii-i demokrata szenátor lehetőségeit és zsarolási potenciálját.
Fordított esetben ugyanilyen szarban lennének a republikánusok is mert ez nem ideológiai kérdés vagy probléma hanem hatalomtechnikai.
MC12
mi de eddig a szűk rep többséggel, hogy volt?
ők nem szartak sünt?
kézakézben lovagoltak a naplementébe?

ezért nem értem, mijen alapvető különbség van a szűk egyoldali többség meg a szűk másikoldali többség közt, az egyikbe mért nagyobb a zsarolási potenciál mint a másikban, mért recsegősebb aegyik, mintamókusfennafán?
sutianap
Mert a demokratáknak nem szűk többsége van, hanem a lehető legkissebb. Ennél nincs kissebb többség. Többség - szűk többség - legkisebb többség.
Ami ezután jön az már az 51:49+1 (az alelnök) tehát az 1 fős többség után a 3 fős jön és így tovább. És mivel 100an vannak összesen, ezért óriási a jelentősége minden egyes szavazatnak. De miért?
Például azért mert mind a demeknek nind a repeknek van olyan szenátora, általában 1-5, aki olyan államból jön ami alapvetően a másik oldalé, ezeknek a szenátoroknak sok esetben nem kell tartaniuk magukat a párt fegyelemhez a szavazásokkor, pont azért, hogy ideológiailag kényes kérdések miatt ne veszítsék el a széküket otthon.Egy repi államból jövő demokrata szenátor nemigazán szavazhat a fegyvertartás szigorítása vagy a korai abortusz mellet, hogy két jól érthető példát mondjak. Ilyenkor ők mondjuk tartózkodtak. Ugyanez fordítva is igaz.
Tehát a mozgástér az, ami borzasztóan lecsökkent. És elsősorban a párt vezetőség mozgástere, ezzel arányosan az utolsó new hamphsire-i szenátor szavazata pontosan annyit ér majd mint kb. 40-szer akkora (népesség alapján) kaliforniaié tehát az övéké borzasztóan megnőtt. Eddig megtehették, hogy a problémásabb szentároknak azt mondták, basszál egyedül majd megszavazza a többség. Most nem lehet. Most egy bizonyos szintig minden fisz-fasz kérdésben engedi kell a szenátorjaidnak, mert egy sem eshet ki. (szevasz szigorú költségvetési politika)
És akkor még nem beszéltünk az ideológiailag középre húzó demokratáktól (belőlük mondjuk egyre kevesebb van) akik meg elvi alapon kihagytak azokat szavazásokat ahol a balszél témái jöttek, most majd nem lehet. Ez pedig vagy tovább polarizálja (ha még lehet) a politikát vagy káosz lesz. Egyik sem bíztató.
Mégegyszer mondom ez nem demokrata - republikánus kérdés, ez egy hatalomtechnikai kérdés. A repek ugyanilyen szarban lennének ha fordítva történt volna.

“Kafka nem kitalálta az abszurdot, hanem először írta le, hogy működik a modern világ”
több mint 5 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 900 — capitaine du château de Vienne 1487
Azért csak az a logikus, ha az elnökkel együtt szavaz a szenátus, a képviselőház, így van értelme országot irányítani, nem olyan káoszban, mint ami némely budapesti kerületben volt/van, hogy mondjuk fideszes a polgi és ellenzéki a testület, vagy fordítva. Na egy ilyen helyzet a mutyik, alkuk, korrupciók inkubátora, keltetője.
Sobri Jóska
Mert az egyetlen szavazatos többség az nem lesz a mutyik, alkuk korrupciók inkubátora ugye? Ennél az is jobb lett volna, ha a republikánusoké a többség meg az is ha legalább 3-4 fővel a demokratáké. Ez a helyzet lesz igazán csak a melegágya mindennek amit írtál.

Nem kap az államom támogatást valamire? Meg akarsz szüntetni egy katonai bázist vagy munkahelyeket? Gyere csak hátra egy füstös kis hátsó szobába Kamala aztán beszéljük meg, hogy is van ez a többség dolog. Mert ha csak egyetlen demokrata nem szavaz meg valamit és a republikánusok összetartanak (itt is van esély a szétesésre persze) akkor cseszhetik Harris szavazatát. Zavarosabb lett az USA belpolitikája, nem egyszerűbb.
MC12
bezzeg mikor a repik szavaznak együtt az micsoda nemzeti meg felemelő meg csöpög a nyál a seggükből

detényleg?

neked ez ennyire?
sutianap
Egyrészt ilyet nem írtam ez a te projekciód.
Másrészt a repiknek se elnökük se képviselőházi többségük így kis túlzással az egyetlen érdekesség ezügyben, hogy mennyire tudják szivatni a demokratákat, itt is lehet azért probléma, nagy kérdés hogy törik e és ha igen, milyen mélyen párt Trump mentén. Össze tudja e tartani Mconnell a frakciót. Ha igen az jelentősen szűkiteni fogja a demokrata vezetőség és jelentősen szélesíteni fogja az utolsó Hawaii-i demokrata szenátor lehetőségeit és zsarolási potenciálját.
Fordított esetben ugyanilyen szarban lennének a republikánusok is mert ez nem ideológiai kérdés vagy probléma hanem hatalomtechnikai.
MC12
mi de eddig a szűk rep többséggel, hogy volt?
ők nem szartak sünt?
kézakézben lovagoltak a naplementébe?

ezért nem értem, mijen alapvető különbség van a szűk egyoldali többség meg a szűk másikoldali többség közt, az egyikbe mért nagyobb a zsarolási potenciál mint a másikban, mért recsegősebb aegyik, mintamókusfennafán?


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 5 éve
MC12 New Orleans Saints Kennesaw State Owls 7 552
Azért csak az a logikus, ha az elnökkel együtt szavaz a szenátus, a képviselőház, így van értelme országot irányítani, nem olyan káoszban, mint ami némely budapesti kerületben volt/van, hogy mondjuk fideszes a polgi és ellenzéki a testület, vagy fordítva. Na egy ilyen helyzet a mutyik, alkuk, korrupciók inkubátora, keltetője.
Sobri Jóska
Mert az egyetlen szavazatos többség az nem lesz a mutyik, alkuk korrupciók inkubátora ugye? Ennél az is jobb lett volna, ha a republikánusoké a többség meg az is ha legalább 3-4 fővel a demokratáké. Ez a helyzet lesz igazán csak a melegágya mindennek amit írtál.

Nem kap az államom támogatást valamire? Meg akarsz szüntetni egy katonai bázist vagy munkahelyeket? Gyere csak hátra egy füstös kis hátsó szobába Kamala aztán beszéljük meg, hogy is van ez a többség dolog. Mert ha csak egyetlen demokrata nem szavaz meg valamit és a republikánusok összetartanak (itt is van esély a szétesésre persze) akkor cseszhetik Harris szavazatát. Zavarosabb lett az USA belpolitikája, nem egyszerűbb.
MC12
bezzeg mikor a repik szavaznak együtt az micsoda nemzeti meg felemelő meg csöpög a nyál a seggükből

detényleg?

neked ez ennyire?
sutianap
Egyrészt ilyet nem írtam ez a te projekciód.
Másrészt a repiknek se elnökük se képviselőházi többségük így kis túlzással az egyetlen érdekesség ezügyben, hogy mennyire tudják szivatni a demokratákat, itt is lehet azért probléma, nagy kérdés hogy törik e és ha igen, milyen mélyen párt Trump mentén. Össze tudja e tartani Mconnell a frakciót. Ha igen az jelentősen szűkiteni fogja a demokrata vezetőség és jelentősen szélesíteni fogja az utolsó Hawaii-i demokrata szenátor lehetőségeit és zsarolási potenciálját.
Fordított esetben ugyanilyen szarban lennének a republikánusok is mert ez nem ideológiai kérdés vagy probléma hanem hatalomtechnikai.

“Kafka nem kitalálta az abszurdot, hanem először írta le, hogy működik a modern világ”
több mint 5 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 900 — capitaine du château de Vienne 1487
Azért csak az a logikus, ha az elnökkel együtt szavaz a szenátus, a képviselőház, így van értelme országot irányítani, nem olyan káoszban, mint ami némely budapesti kerületben volt/van, hogy mondjuk fideszes a polgi és ellenzéki a testület, vagy fordítva. Na egy ilyen helyzet a mutyik, alkuk, korrupciók inkubátora, keltetője.
Sobri Jóska
Mert az egyetlen szavazatos többség az nem lesz a mutyik, alkuk korrupciók inkubátora ugye? Ennél az is jobb lett volna, ha a republikánusoké a többség meg az is ha legalább 3-4 fővel a demokratáké. Ez a helyzet lesz igazán csak a melegágya mindennek amit írtál.

Nem kap az államom támogatást valamire? Meg akarsz szüntetni egy katonai bázist vagy munkahelyeket? Gyere csak hátra egy füstös kis hátsó szobába Kamala aztán beszéljük meg, hogy is van ez a többség dolog. Mert ha csak egyetlen demokrata nem szavaz meg valamit és a republikánusok összetartanak (itt is van esély a szétesésre persze) akkor cseszhetik Harris szavazatát. Zavarosabb lett az USA belpolitikája, nem egyszerűbb.
MC12
bezzeg mikor a repik szavaznak együtt az micsoda nemzeti meg felemelő meg csöpög a nyál a seggükből

detényleg?

neked ez ennyire?


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 5 éve
MC12 New Orleans Saints Kennesaw State Owls 7 552
Azért csak az a logikus, ha az elnökkel együtt szavaz a szenátus, a képviselőház, így van értelme országot irányítani, nem olyan káoszban, mint ami némely budapesti kerületben volt/van, hogy mondjuk fideszes a polgi és ellenzéki a testület, vagy fordítva. Na egy ilyen helyzet a mutyik, alkuk, korrupciók inkubátora, keltetője.
Sobri Jóska
Mert az egyetlen szavazatos többség az nem lesz a mutyik, alkuk korrupciók inkubátora ugye? Ennél az is jobb lett volna, ha a republikánusoké a többség meg az is ha legalább 3-4 fővel a demokratáké. Ez a helyzet lesz igazán csak a melegágya mindennek amit írtál.

Nem kap az államom támogatást valamire? Meg akarsz szüntetni egy katonai bázist vagy munkahelyeket? Gyere csak hátra egy füstös kis hátsó szobába Kamala aztán beszéljük meg, hogy is van ez a többség dolog. Mert ha csak egyetlen demokrata nem szavaz meg valamit és a republikánusok összetartanak (itt is van esély a szétesésre persze) akkor cseszhetik Harris szavazatát. Zavarosabb lett az USA belpolitikája, nem egyszerűbb.
MC12
Harris szavazata ugyanúgy 1, mint bármelyik másik demokrata szavazata lenne. Bár azt hiszem a felvázolt esetnél is kicsivel azért több kell, mint egy emberrel mutyizni, akkor túlságosan kilóg a lóláb.
Klaci79
Harris (az alelnök)szavazata csak akkor él, ha szavazat egyenlőség van, ha egy demokrata nem szavaz akkor 50:49 a repeknek és Harris nem szavaz.

Nehogy azt hidd, azok is csak politikusok tehát az újra választásokért küzdenek, ráadásul a harmaduknak szűk két év múlva választás. Nyilván most sarkítottam, persze, de alapvetően munkahelyek tekintetében egy szenátor simán bele fog menni egy ilyen zsarolásba. Persze élesben ha ügyesek a demokraták (nem hiszem) akkor kevés ilyen lesz, ez viszont azzal fog járni, hogy sok lesz a mutyi, külön alku stb a színfalak mögött. Ráadásul nem lesz kire mutogatni hiszen mindehol többségük van 😊

“Kafka nem kitalálta az abszurdot, hanem először írta le, hogy működik a modern világ”
több mint 5 éve
Klaci79 Pittsburgh Steelers Indiana Hoosiers 24 113
Azért csak az a logikus, ha az elnökkel együtt szavaz a szenátus, a képviselőház, így van értelme országot irányítani, nem olyan káoszban, mint ami némely budapesti kerületben volt/van, hogy mondjuk fideszes a polgi és ellenzéki a testület, vagy fordítva. Na egy ilyen helyzet a mutyik, alkuk, korrupciók inkubátora, keltetője.
Sobri Jóska
Mert az egyetlen szavazatos többség az nem lesz a mutyik, alkuk korrupciók inkubátora ugye? Ennél az is jobb lett volna, ha a republikánusoké a többség meg az is ha legalább 3-4 fővel a demokratáké. Ez a helyzet lesz igazán csak a melegágya mindennek amit írtál.

Nem kap az államom támogatást valamire? Meg akarsz szüntetni egy katonai bázist vagy munkahelyeket? Gyere csak hátra egy füstös kis hátsó szobába Kamala aztán beszéljük meg, hogy is van ez a többség dolog. Mert ha csak egyetlen demokrata nem szavaz meg valamit és a republikánusok összetartanak (itt is van esély a szétesésre persze) akkor cseszhetik Harris szavazatát. Zavarosabb lett az USA belpolitikája, nem egyszerűbb.
MC12
Harris szavazata ugyanúgy 1, mint bármelyik másik demokrata szavazata lenne. Bár azt hiszem a felvázolt esetnél is kicsivel azért több kell, mint egy emberrel mutyizni, akkor túlságosan kilóg a lóláb.
több mint 5 éve
undisputedly Seattle Seahawks 12 937 — SuperBowl Champions 2013/2014 II 2025/2026
Azért csak az a logikus, ha az elnökkel együtt szavaz a szenátus, a képviselőház, így van értelme országot irányítani, nem olyan káoszban, mint ami némely budapesti kerületben volt/van, hogy mondjuk fideszes a polgi és ellenzéki a testület, vagy fordítva. Na egy ilyen helyzet a mutyik, alkuk, korrupciók inkubátora, keltetője.
Sobri Jóska
Mert az egyetlen szavazatos többség az nem lesz a mutyik, alkuk korrupciók inkubátora ugye? Ennél az is jobb lett volna, ha a republikánusoké a többség meg az is ha legalább 3-4 fővel a demokratáké. Ez a helyzet lesz igazán csak a melegágya mindennek amit írtál.

Nem kap az államom támogatást valamire? Meg akarsz szüntetni egy katonai bázist vagy munkahelyeket? Gyere csak hátra egy füstös kis hátsó szobába Kamala aztán beszéljük meg, hogy is van ez a többség dolog. Mert ha csak egyetlen demokrata nem szavaz meg valamit és a republikánusok összetartanak (itt is van esély a szétesésre persze) akkor cseszhetik Harris szavazatát. Zavarosabb lett az USA belpolitikája, nem egyszerűbb.
MC12
IGen, ez a totalis kiszolgaltatottsag a teljes szenatusi part delegacionak. En meg most sem tudom amugy elkepzelni, hogy Biden 1 evnel tovabb kibirja elnokkent.


Trump megy vissza a balettba táncolni, a tweetjei mehetnek a viccesbe
Gyurma Pappa
Szornyen nagy blama amit muvelt a valasztasok utan. Az elmult 1,5-2 honapos tevekenysege alatamasztja azt amirol sok belso szivarogtatas szolt, hogy abszolut nem erzi meg most sem, hogyan mukodik az amerikai allamapparatus.

Raadasul tenyleg nem jo politikus. Sot, pocsek. A jo politikus pont arrol ismerszik megy, hogy alkuk es paktumok aran, de ervenyesiti az erdeket, hatalmon marad stb.

Vicces, mert policy impaktra szerintem meg mindig az elmult 2 evtized legjobb amerikai elnoke. Persze ettol meg rossz politikus es bohoc szemely marad.
több mint 5 éve
MC12 New Orleans Saints Kennesaw State Owls 7 552
Azért csak az a logikus, ha az elnökkel együtt szavaz a szenátus, a képviselőház, így van értelme országot irányítani, nem olyan káoszban, mint ami némely budapesti kerületben volt/van, hogy mondjuk fideszes a polgi és ellenzéki a testület, vagy fordítva. Na egy ilyen helyzet a mutyik, alkuk, korrupciók inkubátora, keltetője.
Sobri Jóska
Mert az egyetlen szavazatos többség az nem lesz a mutyik, alkuk korrupciók inkubátora ugye? Ennél az is jobb lett volna, ha a republikánusoké a többség meg az is ha legalább 3-4 fővel a demokratáké. Ez a helyzet lesz igazán csak a melegágya mindennek amit írtál.

Nem kap az államom támogatást valamire? Meg akarsz szüntetni egy katonai bázist vagy munkahelyeket? Gyere csak hátra egy füstös kis hátsó szobába Kamala aztán beszéljük meg, hogy is van ez a többség dolog. Mert ha csak egyetlen demokrata nem szavaz meg valamit és a republikánusok összetartanak (itt is van esély a szétesésre persze) akkor cseszhetik Harris szavazatát. Zavarosabb lett az USA belpolitikája, nem egyszerűbb.

“Kafka nem kitalálta az abszurdot, hanem először írta le, hogy működik a modern világ”
több mint 5 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 37 352 — #NoStress
Azért csak az a logikus, ha az elnökkel együtt szavaz a szenátus, a képviselőház, így van értelme országot irányítani, nem olyan káoszban, mint ami némely budapesti kerületben volt/van, hogy mondjuk fideszes a polgi és ellenzéki a testület, vagy fordítva. Na egy ilyen helyzet a mutyik, alkuk, korrupciók inkubátora, keltetője.

több mint 5 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 58 962 — The Mathematician

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 5 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 58 962 — The Mathematician
 whyy.org/articles/fight-over-senate-election-mars-start-of-pa-legislative-session/

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 5 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 58 962 — The Mathematician

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 5 éve
MC12 New Orleans Saints Kennesaw State Owls 7 552
Mindattól függetlenül, hogy szurkoltam egy kicsit a repiknek, most lesz izgalmas Szenátusi közvetítéseket nézni 😊 szegény Harris jelenti az 1 fős többséget ráadásul ez azt jelenti, hogy minden egyes nyamvadt szavazásnál egyben kell tartani a frakciót, tehát minden szenátor (főleg a két függetlené, akik a demokratákkal szavaznak) zsarolási potenciálja megnő 😊 így izgalmas lesz.

“Kafka nem kitalálta az abszurdot, hanem először írta le, hogy működik a modern világ”
több mint 5 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 16 046 — zászló zászló szív
Trump megy vissza a balettba táncolni, a tweetjei mehetnek a viccesbe

több mint 5 éve
Klaci79 Pittsburgh Steelers Indiana Hoosiers 24 113
Warnockot már győztesnek hirdették, pár perce pedig Ossoff is átvette a vezetést a repi. Perdue ellen. És már Trump twittelt is.


Szerkesztette: Klaci79
több mint 5 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 16 046 — zászló zászló szív
Nagyon úgy néz ki, hogy demokrata lesz a szenátus is. Főleg atlantai levélszavazatok vannak vissza, és ott kb. 80%-os a demokrata túlsúly, valószínűtlen, hogy nem lesz kék az állam. Ha így lesz, akkor pedig Lindsey Graham jóslata valóra válik:



Az, hogy az USA polarizált, nem kérdés. Az, hogy a republikánusok ezen belül megint csak azok, most már tény. Én most olyan 60% esélyt adok a pártszakadásra.