USA és a világ
Na itt az Öreg, vajon mit motyog ma nekünk.Jó szöveget kapott.
Kenny
Ebből by the way Biden fog a legjobban kijönni.
Szerintem hatalmas válságban lesznek, és nem tartom kizártnak a pártszakadást sem.75%-ot adok a GOP szétesésének. Ha elkezdenek emberek állampolgárok lődözni a rendőrökre, akkor 90%-t. Jó volt ez a populista fordulat, jó tett nekik.Úgy érted ezt, hogy maga a párt is szétesik? Vagy úgy, hogy a név megmarad csak a jelenlegi elitje esik egymásnak és addig krízisben lesz amíg le nem sikerül cserélni őket?
Gyurma Pappa
(Azért kérdezem, mert GOP "halálát" én már jó ideje 100%-nak vettem. Abban az értelemben, hogy ebben a formában nincs jövőjük, mert úgy szétvált a politikai térkép "vidékre" és urbánus területekre, hogy az határoz meg mindent jelenleg. És ebben a "vidék" nem nyerhet hosszabb távon, mert a demográfia ellene dolgozik. A konzervatívizmusnak persze lesz helye, terepe, de ahhoz meg kell tanulniuk szólni a városiakhoz .... és az már egy másik párt lesz, akkor is ha GOP marad.)
peterk2005

75%-ot adok a GOP szétesésének. Ha elkezdenek emberek állampolgárok lődözni a rendőrökre, akkor 90%-t. Jó volt ez a populista fordulat, jó tett nekik.Úgy érted ezt, hogy maga a párt is szétesik? Vagy úgy, hogy a név megmarad csak a jelenlegi elitje esik egymásnak és addig krízisben lesz amíg le nem sikerül cserélni őket?
Gyurma Pappa
(Azért kérdezem, mert GOP "halálát" én már jó ideje 100%-nak vettem. Abban az értelemben, hogy ebben a formában nincs jövőjük, mert úgy szétvált a politikai térkép "vidékre" és urbánus területekre, hogy az határoz meg mindent jelenleg. És ebben a "vidék" nem nyerhet hosszabb távon, mert a demográfia ellene dolgozik. A konzervatívizmusnak persze lesz helye, terepe, de ahhoz meg kell tanulnia szólni a városiakhoz .... és az már egy másik hang lesz, akkor is ha a GOP név marad.)
Szerkesztette: peterk2005 udvari bolond


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
Siri let's play "Ironic" by Alanis MorisetteOne of these was called unpatriotic and the other is being called a peaceful protest by Fox News today. (NBC/Getty) pic.twitter.com/8WXpSXzsgw
— Tinsley (@AgentTinsley) January 6, 2021
shawnka
#Mindigvanegytweet
Klaci79
Szerkesztette: iktriad
vajon bezárják-e magukat az épületbe és kialakul-e egy ostromhelyzet?No para útközben megnézik a Nemzet Aranyát és simán bejutnak!
Kenny
Reméljük nem lesz nagy gond és legalább annyit elértek, hogy Trumpot nem engedik többet közel semmihez.

Éppen az a jó (már ami ebben a pillanatban megmarad) az amerikai rendszerben, hogy nincs nagy mozgástér. Meg kell küzdeni az értelmes dolgokért, de melyik az a politika amelyik értelmes dolgokat csinál, ha hátradőlhet? Én olyant még nem láttam. Mi lenne, ha ennek a Trumpnak ennél nagyobb hatalama lenne? Hála az égnek, hogy nincs. Bidenék is dolgozzanak meg csak minden egyes beígért policyért, különben mi véd meg attól, hogy becsússzanak az antifa / genderszélsőség baromságai. Mondom ezt úgy, hogy antifasiszta vagyok, és támogatom az LMBTQ mozgalmat is. De a szélsőségei pont annyira nem kellenek, amennyire ez a white supremacy / quanon féle őrület.ha jóltudom a 115c +4 reppel ment le, nem látom a nagyságrendi különbséget, hogy hány idiótával kell egyezkedni, mer amíg rijogatsz itt a balos szárnnyal a jobbon is simán sakkba állít 4 összekulcsoltkezű bácsi szöghüje kérdésekben, azzal se tucc micsinálni, elordíttya magát hogy abortusz, aszt hánnya a keresztetMert a demokratáknak nem szűk többsége van, hanem a lehető legkissebb. Ennél nincs kissebb többség. Többség - szűk többség - legkisebb többség.mi de eddig a szűk rep többséggel, hogy volt?Egyrészt ilyet nem írtam ez a te projekciód.bezzeg mikor a repik szavaznak együtt az micsoda nemzeti meg felemelő meg csöpög a nyál a seggükbőlAzért csak az a logikus, ha az elnökkel együtt szavaz a szenátus, a képviselőház, így van értelme országot irányítani, nem olyan káoszban, mint ami némely budapesti kerületben volt/van, hogy mondjuk fideszes a polgi és ellenzéki a testület, vagy fordítva. Na egy ilyen helyzet a mutyik, alkuk, korrupciók inkubátora, keltetője.Mert az egyetlen szavazatos többség az nem lesz a mutyik, alkuk korrupciók inkubátora ugye? Ennél az is jobb lett volna, ha a republikánusoké a többség meg az is ha legalább 3-4 fővel a demokratáké. Ez a helyzet lesz igazán csak a melegágya mindennek amit írtál.
Sobri Jóska
Nem kap az államom támogatást valamire? Meg akarsz szüntetni egy katonai bázist vagy munkahelyeket? Gyere csak hátra egy füstös kis hátsó szobába Kamala aztán beszéljük meg, hogy is van ez a többség dolog. Mert ha csak egyetlen demokrata nem szavaz meg valamit és a republikánusok összetartanak (itt is van esély a szétesésre persze) akkor cseszhetik Harris szavazatát. Zavarosabb lett az USA belpolitikája, nem egyszerűbb.
MC12
detényleg?
neked ez ennyire?
sutianap
Másrészt a repiknek se elnökük se képviselőházi többségük így kis túlzással az egyetlen érdekesség ezügyben, hogy mennyire tudják szivatni a demokratákat, itt is lehet azért probléma, nagy kérdés hogy törik e és ha igen, milyen mélyen párt Trump mentén. Össze tudja e tartani Mconnell a frakciót. Ha igen az jelentősen szűkiteni fogja a demokrata vezetőség és jelentősen szélesíteni fogja az utolsó Hawaii-i demokrata szenátor lehetőségeit és zsarolási potenciálját.
Fordított esetben ugyanilyen szarban lennének a republikánusok is mert ez nem ideológiai kérdés vagy probléma hanem hatalomtechnikai.
MC12
ők nem szartak sünt?
kézakézben lovagoltak a naplementébe?
ezért nem értem, mijen alapvető különbség van a szűk egyoldali többség meg a szűk másikoldali többség közt, az egyikbe mért nagyobb a zsarolási potenciál mint a másikban, mért recsegősebb aegyik, mintamókusfennafán?
sutianap
Ami ezután jön az már az 51:49+1 (az alelnök) tehát az 1 fős többség után a 3 fős jön és így tovább. És mivel 100an vannak összesen, ezért óriási a jelentősége minden egyes szavazatnak. De miért?
Például azért mert mind a demeknek nind a repeknek van olyan szenátora, általában 1-5, aki olyan államból jön ami alapvetően a másik oldalé, ezeknek a szenátoroknak sok esetben nem kell tartaniuk magukat a párt fegyelemhez a szavazásokkor, pont azért, hogy ideológiailag kényes kérdések miatt ne veszítsék el a széküket otthon.Egy repi államból jövő demokrata szenátor nemigazán szavazhat a fegyvertartás szigorítása vagy a korai abortusz mellet, hogy két jól érthető példát mondjak. Ilyenkor ők mondjuk tartózkodtak. Ugyanez fordítva is igaz.
Tehát a mozgástér az, ami borzasztóan lecsökkent. És elsősorban a párt vezetőség mozgástere, ezzel arányosan az utolsó new hamphsire-i szenátor szavazata pontosan annyit ér majd mint kb. 40-szer akkora (népesség alapján) kaliforniaié tehát az övéké borzasztóan megnőtt. Eddig megtehették, hogy a problémásabb szentároknak azt mondták, basszál egyedül majd megszavazza a többség. Most nem lehet. Most egy bizonyos szintig minden fisz-fasz kérdésben engedi kell a szenátorjaidnak, mert egy sem eshet ki. (szevasz szigorú költségvetési politika)
És akkor még nem beszéltünk az ideológiailag középre húzó demokratáktól (belőlük mondjuk egyre kevesebb van) akik meg elvi alapon kihagytak azokat szavazásokat ahol a balszél témái jöttek, most majd nem lehet. Ez pedig vagy tovább polarizálja (ha még lehet) a politikát vagy káosz lesz. Egyik sem bíztató.
Mégegyszer mondom ez nem demokrata - republikánus kérdés, ez egy hatalomtechnikai kérdés. A repek ugyanilyen szarban lennének ha fordítva történt volna.
MC12
lehet beállítani hogy hűha, de a 115öt is viszonylag simán lehozták, ahogy Vitya is lehozza a 2/3ot, akár 1 emberrel is, lematekozzák, a függőség pedig kétirányú a mérleg nyelve ugyanúgy függ a többségtől mer lehet keresnek egy jobb mérleg nyelvét és ezzel nulláznak, a gáz a szakadás
sutianap


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
Out of Curiosity, does anyone else believe that ANTIFA members could be posing as Trump Supporters and entering the Capitol? pic.twitter.com/XSmzYSfUll
— Eric Hovind (@erichovind) January 6, 2021
The Stronger you become, the Weaker you really are.
I wanted Champ to be champ!
One of these was called unpatriotic and the other is being called a peaceful protest by Fox News today. (NBC/Getty) pic.twitter.com/8WXpSXzsgw
— Tinsley (@AgentTinsley) January 6, 2021
Egyébként nem 1-2 emberen van golyóálló mellény is...remélem fegyver nincs nálukhát ebből nagyon könnyen mészárlás lehet ha kiér a Gárda.
Klaci79
el sem tudom képzelni mi lenne ha ugyanezt netán színes bőrű vagy akár fehér liberális beállítottságú emberek tennék, ennek még a gondolata is felháborító
😊 😊 😊a pali napokon belül orosz állampolgár lesz 😀
Klaci79
Kenny
Still better than Season 6 of Vikings. pic.twitter.com/PNK5CXjaLc
— bruzsy (@bruzsy) January 6, 2021


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
a pali napokon belül orosz állampolgár lesz 😀
Klaci79
Na végre.Nekem úgy tűnik, mintha olyan felkészültek lettek volna, mint a rendőrség a tv székháznál...azért ez elég gáz
The Virginia National Guard and 200 state troopers are being sent to DC, per a top Va official.
— Jonathan Martin (@jmartNYT) January 6, 2021
iktriad
ha jóltudom a 115c +4 reppel ment le, nem látom a nagyságrendi különbséget, hogy hány idiótával kell egyezkedni, mer amíg rijogatsz itt a balos szárnnyal a jobbon is simán sakkba állít 4 összekulcsoltkezű bácsi szöghüje kérdésekben, azzal se tucc micsinálni, elordíttya magát hogy abortusz, aszt hánnya a keresztetMert a demokratáknak nem szűk többsége van, hanem a lehető legkissebb. Ennél nincs kissebb többség. Többség - szűk többség - legkisebb többség.mi de eddig a szűk rep többséggel, hogy volt?Egyrészt ilyet nem írtam ez a te projekciód.bezzeg mikor a repik szavaznak együtt az micsoda nemzeti meg felemelő meg csöpög a nyál a seggükbőlAzért csak az a logikus, ha az elnökkel együtt szavaz a szenátus, a képviselőház, így van értelme országot irányítani, nem olyan káoszban, mint ami némely budapesti kerületben volt/van, hogy mondjuk fideszes a polgi és ellenzéki a testület, vagy fordítva. Na egy ilyen helyzet a mutyik, alkuk, korrupciók inkubátora, keltetője.Mert az egyetlen szavazatos többség az nem lesz a mutyik, alkuk korrupciók inkubátora ugye? Ennél az is jobb lett volna, ha a republikánusoké a többség meg az is ha legalább 3-4 fővel a demokratáké. Ez a helyzet lesz igazán csak a melegágya mindennek amit írtál.
Sobri Jóska
Nem kap az államom támogatást valamire? Meg akarsz szüntetni egy katonai bázist vagy munkahelyeket? Gyere csak hátra egy füstös kis hátsó szobába Kamala aztán beszéljük meg, hogy is van ez a többség dolog. Mert ha csak egyetlen demokrata nem szavaz meg valamit és a republikánusok összetartanak (itt is van esély a szétesésre persze) akkor cseszhetik Harris szavazatát. Zavarosabb lett az USA belpolitikája, nem egyszerűbb.
MC12
detényleg?
neked ez ennyire?
sutianap
Másrészt a repiknek se elnökük se képviselőházi többségük így kis túlzással az egyetlen érdekesség ezügyben, hogy mennyire tudják szivatni a demokratákat, itt is lehet azért probléma, nagy kérdés hogy törik e és ha igen, milyen mélyen párt Trump mentén. Össze tudja e tartani Mconnell a frakciót. Ha igen az jelentősen szűkiteni fogja a demokrata vezetőség és jelentősen szélesíteni fogja az utolsó Hawaii-i demokrata szenátor lehetőségeit és zsarolási potenciálját.
Fordított esetben ugyanilyen szarban lennének a republikánusok is mert ez nem ideológiai kérdés vagy probléma hanem hatalomtechnikai.
MC12
ők nem szartak sünt?
kézakézben lovagoltak a naplementébe?
ezért nem értem, mijen alapvető különbség van a szűk egyoldali többség meg a szűk másikoldali többség közt, az egyikbe mért nagyobb a zsarolási potenciál mint a másikban, mért recsegősebb aegyik, mintamókusfennafán?
sutianap
Ami ezután jön az már az 51:49+1 (az alelnök) tehát az 1 fős többség után a 3 fős jön és így tovább. És mivel 100an vannak összesen, ezért óriási a jelentősége minden egyes szavazatnak. De miért?
Például azért mert mind a demeknek nind a repeknek van olyan szenátora, általában 1-5, aki olyan államból jön ami alapvetően a másik oldalé, ezeknek a szenátoroknak sok esetben nem kell tartaniuk magukat a párt fegyelemhez a szavazásokkor, pont azért, hogy ideológiailag kényes kérdések miatt ne veszítsék el a széküket otthon.Egy repi államból jövő demokrata szenátor nemigazán szavazhat a fegyvertartás szigorítása vagy a korai abortusz mellet, hogy két jól érthető példát mondjak. Ilyenkor ők mondjuk tartózkodtak. Ugyanez fordítva is igaz.
Tehát a mozgástér az, ami borzasztóan lecsökkent. És elsősorban a párt vezetőség mozgástere, ezzel arányosan az utolsó new hamphsire-i szenátor szavazata pontosan annyit ér majd mint kb. 40-szer akkora (népesség alapján) kaliforniaié tehát az övéké borzasztóan megnőtt. Eddig megtehették, hogy a problémásabb szentároknak azt mondták, basszál egyedül majd megszavazza a többség. Most nem lehet. Most egy bizonyos szintig minden fisz-fasz kérdésben engedi kell a szenátorjaidnak, mert egy sem eshet ki. (szevasz szigorú költségvetési politika)
És akkor még nem beszéltünk az ideológiailag középre húzó demokratáktól (belőlük mondjuk egyre kevesebb van) akik meg elvi alapon kihagytak azokat szavazásokat ahol a balszél témái jöttek, most majd nem lehet. Ez pedig vagy tovább polarizálja (ha még lehet) a politikát vagy káosz lesz. Egyik sem bíztató.
Mégegyszer mondom ez nem demokrata - republikánus kérdés, ez egy hatalomtechnikai kérdés. A repek ugyanilyen szarban lennének ha fordítva történt volna.
MC12
lehet beállítani hogy hűha, de a 115öt is viszonylag simán lehozták, ahogy Vitya is lehozza a 2/3ot, akár 1 emberrel is, lematekozzák, a függőség pedig kétirányú a mérleg nyelve ugyanúgy függ a többségtől mer lehet keresnek egy jobb mérleg nyelvét és ezzel nulláznak, a gáz a szakadás

Aki nem hiszi, annak utánajárnak
The Virginia National Guard and 200 state troopers are being sent to DC, per a top Va official.
— Jonathan Martin (@jmartNYT) January 6, 2021
Csak azokat, akik miatt a tömeg kiment az utcára...Nem, abszolut nem igy van. A BLM langba boritott tobb belvarost, kb 5-6 ember meghalt a rendbontas es gyujtogatas soran, megsem lottek le a rendorok egyet sem.Mert nem így van? A BLM kb emiatt alakult, mert ez intézményesítve volt. Ha fekete vagy, már akkor is rád lönek, ha mondjuk az igazolványodért nyúltál...De ma kevés a rendőr, mikor a büszke fehér fiúk jöttek...Hagyjuk mar a rasszizmus kartyat... A Proud Boys Washingtoni vezetoje amugy fekete btw.
This was the capitol’s security when there u were black protestors on the streets pic.twitter.com/WpYT2Lz0md
— William LeGate 🇺🇸 (@williamlegate) January 6, 2021
Mostanra már bodycount lenne, ha ezt feketék vagy mondjuk barna bőrűek csinálták volna meg, amit ez a "30-40 örült"....
iktriad
undisputedly
Örülök, hogy a büszke fiúknak vannak kisebbségi tagjai, mondjuk 1-et se látok jelenleg a tüntetők közt...
iktriad
undisputedly
Ettől függetlenül nem kéne lelőni senkit, csak megoldani, hogy rend legyen. Tragikus az is, ha feldúlnak egy gyorséttermet, de ha a parlamentben civil ruhás testőröknek kell fegyverrel védekezniük, az szerintem az ország ill. a law & order szempontjából sokkal rosszabb üzenet.
Szerkesztette: peterk2005 udvari bolond


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)