USA és a világ

31 feliratkozó

több mint 2 éve
Cowboykarcsi90 Dallas Cowboys 3 172 — …the quickest draw, the toughest motherfucker in these lands
Tényleg rettentő sok az eset, mikor közel 700 000 rendőr dolgozik az USA-ban...
r.baggio
Ahhoz képest sok, hogy mondjuk Németországban / Angliában negyedennyi rendőr dolgozik, de huszadennyi eset sincs. (Valójában századennyi sincs.)
peterk2005
Szerintem teljesen fölösleges akármelyik másik országgal hasonlítgatni az USAt. Teljesen más társadalmi berendezettség/beállítottság mint akárhol máshol a világon.

Az amerikai rendvédelmi szerveket, az amerikai (vagy USA beli ha egészen pontosan akarok fogalmazni) viszonyok között kell megítélni.
Cowboykarcsi90
Értelemszerű, hogy az ami az USA-ban zajlik, az az USA történelméből, távoli és közelmúltjából illetve jelenéből következik. Ettől még kimondjuk, ha valami nem jó. Ahogy kimonjuk arra is, hogy rossz amit Kína az újgurokkal csinál. Akkor is, ha az újgurokkal vanó bánásmód a kínai viszonyok között egyébként megszokott, nem tér el más kisebbségekkel való bánásmódtól. És elítéljük a megerőszakolt nők nyilvános megkövezését is. Pedig annak is ezer éves hagyományai vannak az adott kultúrában.

Tényleg rettentő sok az eset, mikor közel 700 000 rendőr dolgozik az USA-ban...
r.baggio
Ahhoz képest sok, hogy mondjuk Németországban / Angliában negyedennyi rendőr dolgozik, de huszadennyi eset sincs. (Valójában századennyi sincs.)
peterk2005
És a forgalomban, a lakosságnál lévő fegyverek arányában is sok? 😊 vagy Angliában és a Németo.-ban is annyi fegyver van a népnél mint az USA-ban? Akkor nem szóltam.
MC12
Oké, akkor Anglia és Németország helyett legyen Kanada és Ausztrália. Mindkét országban magasabbs az egy főre jutó lőfegyverek száma, mint az USA-ban, de töredék annyi rendőri erőszakos eset fordul elő.
peterk2005
Azért az etnikai alapon történő tisztogatásokat meg atrocitásokat, emberek megkövezését ne vegyük már egy lapon azzal, hogy rendőri eljárás közben, cross fire miatt civilek sérülnek vagy halnak meg. Óriási a különbség.

Továbbra sem tartom relevánsnak a többi ország helyzetét.


 theconversation.com/police-killings-of-civilians-in-the-us-have-been-undercounted-by-more-than-half-in-official-statistics-169133
 www.nytimes.com/2021/09/30/us/police-killings-undercounted-study.html

egyrészt számomra az amerikai rendőrség sok becsületét elvesztette
(pl mikor fellökték az öreget aki egy sisakot vitt vissza és ahogy azt kezelték)
másrészt masszívan csalnak a számokkal

harmadrészt 1 ilyen eset is sok
de nem csak 1-1 ilyen eset van:
 www.theguardian.com/us-news/2017/jun/23/armando-garcia-muro-police-shooting-stray-bullet-dog-la
és bőven lehet még találni

a rendőrök arra vannak képezve alapvetően hogy először lő aztán papiroz, nincs idő a trainingen arra hogy lehet "deeszkalálni" egy ügyet
valamint eleve a hangulat is olyan ami nem erről szól

a lakosságnál kint lévő fegyverek száma is brutális, és az is rengeteg problémát okoz, ezt kár vitatni
ahogy azt se vitatom hogy nincs összefüggés

DE ez így nem jó (a military industryt kivéve) senkinek
Negritis
Azt, hogy ez nem jó senkinek sem azt én sem vitatom. Meg szerintem egyik alapvetően pro law enforcement beállítottságú ember se.

Meg ahogy Te is írtad ez egy nagyon összetett jelenség és én pl. alapvetően azt nem szeretem, amikor egy példából kiindulva, ennél a konkrét esetnél ráadásul szerintem rossz példa is, ítéletet mond valaki az egész testület fölött.

Te is írod, hogy egy konkrét ügy miatt elveszítette a becsületét a szemedben az amerikai rendőrség. De akkor miért nem tudja visszanyerni amikor meg mondjuk olyat olvasol, ahol (még szerinted is) helyesen jártak el? Mert ugye egy ekkora szerveztet, mint úgy amblok az USA béli összes rendvédelmi szervet megítélni, egy két incidens alapján igencsak bajos.

Ezt meg, hogy a rendőrök arra vannak kiképezve, hogy előbb lőjön és aztán papírozzon, megint csak igazságtalan kizárólag a karhatalom nyakába varrni, amikor nyilván való, hogy ez egy válaszlépés. Nem véletlen ilyen a mindset kint, hogy vannak olyan környékek, hogy az eljáró rendőr a saját jól felfogott érdekében kézzel a pisztolytáskán sétál oda, egy éppen igazoltatásra félre állított autóhoz.

Szerintem azt is mérlegelhetnék sokan, hogy ez a világ egyik legnehezebb szakmája. Főleg Amerikában. Lehet, hogy nem úgy tűnik innen de én biztos vagyok benne, hogy ott is a rendőrök többsége minden helyzetben a tőle telhető legjobb tudása szerint jár el. Rengetegszer kell, tizedmásodperc alatt helyes döntéseket hozni olyan helyzetekben amikor életekről lehet szó.

Amikor mi így utólag lassított felvételek, meg egy valag olyan információval a birtokunkban amiről nekik akkor lehet tudomásuk se volt, ítéljük meg őket, nekem az egy kicsit visszás.
Cowboykarcsi90
Meglehet, de ugye senkit nem kényszerítenek hogy ezt csinálja? Ha pedig szabad akarátából úgy dönt hogy ezt vállalja, és mentálisan, fizikailag, meg mindenhogy alkalmasnak érzi magát erre a munkára, akkor nem túlzó elvárás az, hogy indokolatlanul ne lőjön le embereket... szerintem.
Jan
Persze ne lőjön le indokolatlanul embereket… de ez megint úgy állítja be a helyzetet, mintha kint a tisztes rendes állampolgároknak is rettegnie kéne, mert biza’ ha a gonosz rendőröknek olyan kedve van, vagy csak nincs kedvük oda figyelni hogy hova lőnek, akkor ők is akármikor áldozattá válhatnak. Nem erről van szó azért korántsem. Már nem is tudom ki linkelte be vagy említette meg itt a délelőtt, hogy hány rendőri eljárás torkollik lövöldözésbe éves szinten és hogy ezek során hány civil válik áldozattá.

Jah és igen, a warr_b által megemlített évi átlag 45-50 elhunyt rendőrről vajon miért nincs ekkora média meg social media hiszti?

The ring dang doo, now what is that?
Its soft and round like a pussy cat!
Got a hole in the middle, and it's split in two
and that's what you call the ring dang doo!
több mint 2 éve
warr_b Washington Commanders 23 692 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.
Itt például évekre lebontva lehet szemezgetni, hány rendőr hunyt el az Usában, és miben.

 www.odmp.org/search/year/2021

Évente azért olyan 45-50 rendőrt lelőnek, és akkor még ott vannak a késelések, gázolások...


Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
több mint 2 éve
pfefe8 Pittsburgh Steelers 1 203
Minden ország bűzözési statisztikáit, a rendőrség működését, stb csak az adott országra vonatkozóan lehet vizsgálni, másik országgal össze nem lehet hasonlítani, mert teljesen különböző az országok működése , bűnözési szokásai, rendőrség minősége, stb. Az usa teljesen speciális ebből a szempontból, mert van egy rosszul működő és rosszul kiképzett rendőrségük, ami nem lenne komoly gond például nálunk vagy nyugat európában. Viszont az usában komoly gond ugyanis a bűnözési szokások, stb erősen eltérnek például a az európai "normáktól". Ugyanis az amerikai rendőr nem jókedvéből rángatja elő a fegyverét bizonyos szituációkban, hanem a szituáció megkívánja azt. Természetesen vannak túlkapások és rossz reagálások a helyzetre, de ez minden országban így van csak a végeredmény kevésbé súlyos. Ráadásul rengeteg rendőrt is ölnek meg sajnos arrafelé ami csökkenti a bizalmat a két fél találkozásakor.

Steelers fan
több mint 2 éve
Jan Pittsburgh Steelers 5 071 — Steelers fan
 theconversation.com/police-killings-of-civilians-in-the-us-have-been-undercounted-by-more-than-half-in-official-statistics-169133
 www.nytimes.com/2021/09/30/us/police-killings-undercounted-study.html

egyrészt számomra az amerikai rendőrség sok becsületét elvesztette
(pl mikor fellökték az öreget aki egy sisakot vitt vissza és ahogy azt kezelték)
másrészt masszívan csalnak a számokkal

harmadrészt 1 ilyen eset is sok
de nem csak 1-1 ilyen eset van:
 www.theguardian.com/us-news/2017/jun/23/armando-garcia-muro-police-shooting-stray-bullet-dog-la
és bőven lehet még találni

a rendőrök arra vannak képezve alapvetően hogy először lő aztán papiroz, nincs idő a trainingen arra hogy lehet "deeszkalálni" egy ügyet
valamint eleve a hangulat is olyan ami nem erről szól

a lakosságnál kint lévő fegyverek száma is brutális, és az is rengeteg problémát okoz, ezt kár vitatni
ahogy azt se vitatom hogy nincs összefüggés

DE ez így nem jó (a military industryt kivéve) senkinek
Negritis
Azt, hogy ez nem jó senkinek sem azt én sem vitatom. Meg szerintem egyik alapvetően pro law enforcement beállítottságú ember se.

Meg ahogy Te is írtad ez egy nagyon összetett jelenség és én pl. alapvetően azt nem szeretem, amikor egy példából kiindulva, ennél a konkrét esetnél ráadásul szerintem rossz példa is, ítéletet mond valaki az egész testület fölött.

Te is írod, hogy egy konkrét ügy miatt elveszítette a becsületét a szemedben az amerikai rendőrség. De akkor miért nem tudja visszanyerni amikor meg mondjuk olyat olvasol, ahol (még szerinted is) helyesen jártak el? Mert ugye egy ekkora szerveztet, mint úgy amblok az USA béli összes rendvédelmi szervet megítélni, egy két incidens alapján igencsak bajos.

Ezt meg, hogy a rendőrök arra vannak kiképezve, hogy előbb lőjön és aztán papírozzon, megint csak igazságtalan kizárólag a karhatalom nyakába varrni, amikor nyilván való, hogy ez egy válaszlépés. Nem véletlen ilyen a mindset kint, hogy vannak olyan környékek, hogy az eljáró rendőr a saját jól felfogott érdekében kézzel a pisztolytáskán sétál oda, egy éppen igazoltatásra félre állított autóhoz.

Szerintem azt is mérlegelhetnék sokan, hogy ez a világ egyik legnehezebb szakmája. Főleg Amerikában. Lehet, hogy nem úgy tűnik innen de én biztos vagyok benne, hogy ott is a rendőrök többsége minden helyzetben a tőle telhető legjobb tudása szerint jár el. Rengetegszer kell, tizedmásodperc alatt helyes döntéseket hozni olyan helyzetekben amikor életekről lehet szó.

Amikor mi így utólag lassított felvételek, meg egy valag olyan információval a birtokunkban amiről nekik akkor lehet tudomásuk se volt, ítéljük meg őket, nekem az egy kicsit visszás.
Cowboykarcsi90
Meglehet, de ugye senkit nem kényszerítenek hogy ezt csinálja? Ha pedig szabad akarátából úgy dönt hogy ezt vállalja, és mentálisan, fizikailag, meg mindenhogy alkalmasnak érzi magát erre a munkára, akkor nem túlzó elvárás az, hogy indokolatlanul ne lőjön le embereket... szerintem.
több mint 2 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 685 — The only discipline that lasts, is self discipline
Tényleg rettentő sok az eset, mikor közel 700 000 rendőr dolgozik az USA-ban...
r.baggio
Ahhoz képest sok, hogy mondjuk Németországban / Angliában negyedennyi rendőr dolgozik, de huszadennyi eset sincs. (Valójában századennyi sincs.)
peterk2005
Szerintem teljesen fölösleges akármelyik másik országgal hasonlítgatni az USAt. Teljesen más társadalmi berendezettség/beállítottság mint akárhol máshol a világon.

Az amerikai rendvédelmi szerveket, az amerikai (vagy USA beli ha egészen pontosan akarok fogalmazni) viszonyok között kell megítélni.
Cowboykarcsi90
Értelemszerű, hogy az ami az USA-ban zajlik, az az USA történelméből, távoli és közelmúltjából illetve jelenéből következik. Ettől még kimondjuk, ha valami nem jó. Ahogy kimonjuk arra is, hogy rossz amit Kína az újgurokkal csinál. Akkor is, ha az újgurokkal vanó bánásmód a kínai viszonyok között egyébként megszokott, nem tér el más kisebbségekkel való bánásmódtól. És elítéljük a megerőszakolt nők nyilvános megkövezését is. Pedig annak is ezer éves hagyományai vannak az adott kultúrában.

Tényleg rettentő sok az eset, mikor közel 700 000 rendőr dolgozik az USA-ban...
r.baggio
Ahhoz képest sok, hogy mondjuk Németországban / Angliában negyedennyi rendőr dolgozik, de huszadennyi eset sincs. (Valójában századennyi sincs.)
peterk2005
És a forgalomban, a lakosságnál lévő fegyverek arányában is sok? 😊 vagy Angliában és a Németo.-ban is annyi fegyver van a népnél mint az USA-ban? Akkor nem szóltam.
MC12
Oké, akkor Anglia és Németország helyett legyen Kanada és Ausztrália. Mindkét országban magasabbs az egy főre jutó lőfegyverek száma, mint az USA-ban, de töredék annyi rendőri erőszakos eset fordul elő.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 2 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 44 551 — The Mathematician
Te is írod, hogy egy konkrét ügy miatt elveszítette a becsületét a szemedben az amerikai rendőrség. De akkor miért nem tudja visszanyerni amikor meg mondjuk olyat olvasol, ahol (még szerinted is) helyesen jártak el? Mert ugye egy ekkora szerveztet, mint úgy amblok az USA béli összes rendvédelmi szervet megítélni, egy két incidens alapján igencsak bajos.
Cowboykarcsi90
nem egy ügy alapján veszítette el, folyamatosan veszítették el
az az ügy csak a jéghegy csúcsa

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 2 éve
Cowboykarcsi90 Dallas Cowboys 3 172 — …the quickest draw, the toughest motherfucker in these lands
 theconversation.com/police-killings-of-civilians-in-the-us-have-been-undercounted-by-more-than-half-in-official-statistics-169133
 www.nytimes.com/2021/09/30/us/police-killings-undercounted-study.html

egyrészt számomra az amerikai rendőrség sok becsületét elvesztette
(pl mikor fellökték az öreget aki egy sisakot vitt vissza és ahogy azt kezelték)
másrészt masszívan csalnak a számokkal

harmadrészt 1 ilyen eset is sok
de nem csak 1-1 ilyen eset van:
 www.theguardian.com/us-news/2017/jun/23/armando-garcia-muro-police-shooting-stray-bullet-dog-la
és bőven lehet még találni

a rendőrök arra vannak képezve alapvetően hogy először lő aztán papiroz, nincs idő a trainingen arra hogy lehet "deeszkalálni" egy ügyet
valamint eleve a hangulat is olyan ami nem erről szól

a lakosságnál kint lévő fegyverek száma is brutális, és az is rengeteg problémát okoz, ezt kár vitatni
ahogy azt se vitatom hogy nincs összefüggés

DE ez így nem jó (a military industryt kivéve) senkinek
Negritis
Azt, hogy ez nem jó senkinek sem azt én sem vitatom. Meg szerintem egyik alapvetően pro law enforcement beállítottságú ember se.

Meg ahogy Te is írtad ez egy nagyon összetett jelenség és én pl. alapvetően azt nem szeretem, amikor egy példából kiindulva, ennél a konkrét esetnél ráadásul szerintem rossz példa is, ítéletet mond valaki az egész testület fölött.

Te is írod, hogy egy konkrét ügy miatt elveszítette a becsületét a szemedben az amerikai rendőrség. De akkor miért nem tudja visszanyerni amikor meg mondjuk olyat olvasol, ahol (még szerinted is) helyesen jártak el? Mert ugye egy ekkora szerveztet, mint úgy amblok az USA béli összes rendvédelmi szervet megítélni, egy két incidens alapján igencsak bajos.

Ezt meg, hogy a rendőrök arra vannak kiképezve, hogy előbb lőjön és aztán papírozzon, megint csak igazságtalan kizárólag a karhatalom nyakába varrni, amikor nyilván való, hogy ez egy válaszlépés. Nem véletlen ilyen a mindset kint, hogy vannak olyan környékek, hogy az eljáró rendőr a saját jól felfogott érdekében kézzel a pisztolytáskán sétál oda, egy éppen igazoltatásra félre állított autóhoz.

Szerintem azt is mérlegelhetnék sokan, hogy ez a világ egyik legnehezebb szakmája. Főleg Amerikában. Lehet, hogy nem úgy tűnik innen de én biztos vagyok benne, hogy ott is a rendőrök többsége minden helyzetben a tőle telhető legjobb tudása szerint jár el. Rengetegszer kell, tizedmásodperc alatt helyes döntéseket hozni olyan helyzetekben amikor életekről lehet szó.

Amikor mi így utólag lassított felvételek, meg egy valag olyan információval a birtokunkban amiről nekik akkor lehet tudomásuk se volt, ítéljük meg őket, nekem az egy kicsit visszás.

The ring dang doo, now what is that?
Its soft and round like a pussy cat!
Got a hole in the middle, and it's split in two
and that's what you call the ring dang doo!
több mint 2 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 44 551 — The Mathematician
 theconversation.com/police-killings-of-civilians-in-the-us-have-been-undercounted-by-more-than-half-in-official-statistics-169133
 www.nytimes.com/2021/09/30/us/police-killings-undercounted-study.html

egyrészt számomra az amerikai rendőrség sok becsületét elvesztette
(pl mikor fellökték az öreget aki egy sisakot vitt vissza és ahogy azt kezelték)
másrészt masszívan csalnak a számokkal

harmadrészt 1 ilyen eset is sok
de nem csak 1-1 ilyen eset van:
 www.theguardian.com/us-news/2017/jun/23/armando-garcia-muro-police-shooting-stray-bullet-dog-la
és bőven lehet még találni

a rendőrök arra vannak képezve alapvetően hogy először lő aztán papiroz, nincs idő a trainingen arra hogy lehet "deeszkalálni" egy ügyet
valamint eleve a hangulat is olyan ami nem erről szól

a lakosságnál kint lévő fegyverek száma is brutális, és az is rengeteg problémát okoz, ezt kár vitatni
ahogy azt se vitatom hogy nincs összefüggés

DE ez így nem jó (a military industryt kivéve) senkinek

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 2 éve
NB2 New England Patriots 24 533 — nabege2@yahoo.com
Mintha ezt a témát egyszer már kiveséztük és a 2 fél nem tudta egymást meggyőzni 😊
több mint 2 éve
MC12 New Orleans Saints 6 163
Tényleg rettentő sok az eset, mikor közel 700 000 rendőr dolgozik az USA-ban...
r.baggio
Ahhoz képest sok, hogy mondjuk Németországban / Angliában negyedennyi rendőr dolgozik, de huszadennyi eset sincs. (Valójában századennyi sincs.)
peterk2005
És a forgalomban, a lakosságnál lévő fegyverek arányában is sok? 😊 vagy Angliában és a Németo.-ban is annyi fegyver van a népnél mint az USA-ban? Akkor nem szóltam.

“A kiábrándult idealistákból lettek a cinikusok”
több mint 2 éve
Cowboykarcsi90 Dallas Cowboys 3 172 — …the quickest draw, the toughest motherfucker in these lands
Tényleg rettentő sok az eset, mikor közel 700 000 rendőr dolgozik az USA-ban...
r.baggio
Ahhoz képest sok, hogy mondjuk Németországban / Angliában negyedennyi rendőr dolgozik, de huszadennyi eset sincs. (Valójában századennyi sincs.)
peterk2005
Szerintem teljesen fölösleges akármelyik másik országgal hasonlítgatni az USAt. Teljesen más társadalmi berendezettség/beállítottság mint akárhol máshol a világon.

Az amerikai rendvédelmi szerveket, az amerikai (vagy USA beli ha egészen pontosan akarok fogalmazni) viszonyok között kell megítélni.

The ring dang doo, now what is that?
Its soft and round like a pussy cat!
Got a hole in the middle, and it's split in two
and that's what you call the ring dang doo!
több mint 2 éve
warr_b Washington Commanders 23 692 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.
Ez a konkrét eset nyilván sajnálatos, de nyilván nem tudták a rendőrök, hogy ott van a kiscsaj a fal túloldalán, honnan tudhatták volna? Ha tudnak róla, feltehetőleg óvatosabbak. Persze így is millió dolgot kell mérlegelniük tizedmásodpercek alatt, de a fotelből nyilván okosabb az ember és könnyen ítélkezik.
warr_b
kicsit sok az eset ahhoz hogy sajnálatos véletlen legyen
kurvára leszarnak mindent
Negritis
A linkelt cikkből:

LAPD officers have shot at least 37 people — 17 of them fatally — in 2021 after another police shooting occurred on Friday, according to the Los Angeles Times. Those figures mark a dramatic rise in cases where officers shot or killed people in either of the last two years — 27 people were shot and 7 of them killed by LA police in all of 2020. In 2019, officers shot 26 people, killing 12.

2020-as LAPD statisztika, nézd meg hány bűntény volt:

 data.lacity.org/Public-Safety/Crime-in-Los-Angeles-in-2020-Bar-Chart/hikj-664h

Csak Assault with deadly weapon majdnem 24ezer...
Ehhez képest a rendőrök abban az évben 27 emberre lőttek rá, abból heten haltak meg.

Tényleg sok?


Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
több mint 2 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 685 — The only discipline that lasts, is self discipline
Tényleg rettentő sok az eset, mikor közel 700 000 rendőr dolgozik az USA-ban...
r.baggio
Ahhoz képest sok, hogy mondjuk Németországban / Angliában negyedennyi rendőr dolgozik, de huszadennyi eset sincs. (Valójában századennyi sincs.)

Szerkesztette: peterk2005 udvari bolond


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 2 éve
r.baggio Washington Commanders Vanderbilt Commodores 61 961 — no es importante
Tényleg rettentő sok az eset, mikor közel 700 000 rendőr dolgozik az USA-ban...


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 2 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 44 551 — The Mathematician
Ez a konkrét eset nyilván sajnálatos, de nyilván nem tudták a rendőrök, hogy ott van a kiscsaj a fal túloldalán, honnan tudhatták volna? Ha tudnak róla, feltehetőleg óvatosabbak. Persze így is millió dolgot kell mérlegelniük tizedmásodpercek alatt, de a fotelből nyilván okosabb az ember és könnyen ítélkezik.
warr_b
kicsit sok az eset ahhoz hogy sajnálatos véletlen legyen
kurvára leszarnak mindent

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 2 éve
Cowboykarcsi90 Dallas Cowboys 3 172 — …the quickest draw, the toughest motherfucker in these lands
 apnews.com/article/police-shootings-los-angeles-hollywood-a8e0d5c9cc3d880cf2704d72f40f3539

Sima falnak neztek a probafulke falat, nem gondoltak hogy at tudnak loni ha nem talalnak el a celpontot.
Akinel amugy egy bicikli lanc volt a fegyver, nem pisztoly.

Gondolom ilyenkor vadat se fognak emelni, szerencsetlen 14 eves lany elott allt az egesz elete, igy annak es a csaladja normalis eletenek is vege...

Neha tenyleg kivancsi lennek, hogy alakulna a bunozes az USAban ha nem viselhetnenek fegyvert a jarorok.
Tanitsak meg oket vmi kuzdosportra meg rakjanak rajuk kevlart.
Ha a bunozo olyan jol celoz h fejbe tudja loni, sorban tobb rendort is, akkor good for him es majd elkapjak legkozelebb.
Borbinho
Azért ez igen meredek még véleménynek is. A rendfenntartó legyen még kiszolgáltatottabb a bűnözőkkel szemben. Inkább megfordítanám és arra lennék kíváncsi, hogy alakulnának a dolgok ha nem mászkálhatna szinte mindenki is éles lőfegyverrel az USA-ban.
KoporShow
A kutya nem menne rendőrnek ha Borbi metódusa lenne érvényben...
Azért nehogy már még több jogot meg kedvezményeket követeljük már a mindenféle szarházi bűnözőknek.

Ez a konkrét eset nyilván sajnálatos, de nyilván nem tudták a rendőrök, hogy ott van a kiscsaj a fal túloldalán, honnan tudhatták volna? Ha tudnak róla, feltehetőleg óvatosabbak. Persze így is millió dolgot kell mérlegelniük tizedmásodpercek alatt, de a fotelből nyilván okosabb az ember és könnyen ítélkezik.
warr_b
Nekem a kedvenc részem, hogy kiemeli, hogy bicikli lánc volt nála, nem pisztoly. Nekem ez egy szint a “csak kés volt nála, miért nem lőtték lábon???!!!4” hozzászólással.

The ring dang doo, now what is that?
Its soft and round like a pussy cat!
Got a hole in the middle, and it's split in two
and that's what you call the ring dang doo!
több mint 2 éve
warr_b Washington Commanders 23 692 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.
 apnews.com/article/police-shootings-los-angeles-hollywood-a8e0d5c9cc3d880cf2704d72f40f3539

Sima falnak neztek a probafulke falat, nem gondoltak hogy at tudnak loni ha nem talalnak el a celpontot.
Akinel amugy egy bicikli lanc volt a fegyver, nem pisztoly.

Gondolom ilyenkor vadat se fognak emelni, szerencsetlen 14 eves lany elott allt az egesz elete, igy annak es a csaladja normalis eletenek is vege...

Neha tenyleg kivancsi lennek, hogy alakulna a bunozes az USAban ha nem viselhetnenek fegyvert a jarorok.
Tanitsak meg oket vmi kuzdosportra meg rakjanak rajuk kevlart.
Ha a bunozo olyan jol celoz h fejbe tudja loni, sorban tobb rendort is, akkor good for him es majd elkapjak legkozelebb.
Borbinho
Azért ez igen meredek még véleménynek is. A rendfenntartó legyen még kiszolgáltatottabb a bűnözőkkel szemben. Inkább megfordítanám és arra lennék kíváncsi, hogy alakulnának a dolgok ha nem mászkálhatna szinte mindenki is éles lőfegyverrel az USA-ban.
KoporShow
A kutya nem menne rendőrnek ha Borbi metódusa lenne érvényben...
Azért nehogy már még több jogot meg kedvezményeket követeljük már a mindenféle szarházi bűnözőknek.

Ez a konkrét eset nyilván sajnálatos, de nyilván nem tudták a rendőrök, hogy ott van a kiscsaj a fal túloldalán, honnan tudhatták volna? Ha tudnak róla, feltehetőleg óvatosabbak. Persze így is millió dolgot kell mérlegelniük tizedmásodpercek alatt, de a fotelből nyilván okosabb az ember és könnyen ítélkezik.


Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
több mint 2 éve
KoporShow Kansas City Chiefs Auburn Tigers 1 187 — Forum Reader
 apnews.com/article/police-shootings-los-angeles-hollywood-a8e0d5c9cc3d880cf2704d72f40f3539

Sima falnak neztek a probafulke falat, nem gondoltak hogy at tudnak loni ha nem talalnak el a celpontot.
Akinel amugy egy bicikli lanc volt a fegyver, nem pisztoly.

Gondolom ilyenkor vadat se fognak emelni, szerencsetlen 14 eves lany elott allt az egesz elete, igy annak es a csaladja normalis eletenek is vege...

Neha tenyleg kivancsi lennek, hogy alakulna a bunozes az USAban ha nem viselhetnenek fegyvert a jarorok.
Tanitsak meg oket vmi kuzdosportra meg rakjanak rajuk kevlart.
Ha a bunozo olyan jol celoz h fejbe tudja loni, sorban tobb rendort is, akkor good for him es majd elkapjak legkozelebb.
Borbinho
Azért ez igen meredek még véleménynek is. A rendfenntartó legyen még kiszolgáltatottabb a bűnözőkkel szemben. Inkább megfordítanám és arra lennék kíváncsi, hogy alakulnának a dolgok ha nem mászkálhatna szinte mindenki is éles lőfegyverrel az USA-ban.



"Nem kell hogy valódi legyen...Elég ha annak tűnik"

PC still means Personal Computer for me!

A rat born in stable is not a horse.

,, Nem az internet tetté beteggé az embereket, az internet csak rávilágított, mennyi beteg ember van. "
több mint 2 éve
YoungZeeZee 8 471
Jovok es durrantok egyet.
Most olvasok egy konyvet amiben emlitik emmett till tortenetet akit 14 evesen feherek kinoztak meg es dobtak a folyoba.meghalt..kb felismerhetetlen volt...ja mert odafutyult egy lanynak.55-ot irtak akkor es deli allamban tortent ahol a birak feherek voltak es nem iteltek el az elkovetoket..evekkel kesobb pedig bevallottak.
Emmett anyukaja kb kozhirretette az egeszet.nyitott koporoso.fotok jelenhettek meg a fia osszeroncsolt arcarol.
Ez volt az elso lokete a civilmozgalmaknak...

Szerkesztette: YoungZeeZee
több mint 2 éve
Borbinho Indianapolis Colts Old Dominion Monarchs 11 474 — Rent Free - Megrögzött Colts Fan
Ha a bunozo olyan jol celoz h fejbe tudja loni, sorban tobb rendort is, akkor good for him es majd elkapjak legkozelebb.
Borbinho
Ez így most komoly?
Mikey
Igen is meg nem is.
Ha csak a kozott lehetne valasztani, hogy egy rendor oltsa ki egy artatlan civil eletet, vagy egy rendoret egy bunozo, utobbit valasztanam 100bol 100x.

Azzal hogy rendornek all valaki, vallalja hogy az elete veszelyben lehet, sot, sokszor arra nem is szabad, hogy tekintettel legyenek ha donteshelyzetben vannak.

"Overjoyed, the wolf devours his leg that's been torn off by a trap. Praised be the day that gave me food, he cries."
több mint 2 éve
Mikey Cincinnati Bengals 18 586
Ha a bunozo olyan jol celoz h fejbe tudja loni, sorban tobb rendort is, akkor good for him es majd elkapjak legkozelebb.
Borbinho
Ez így most komoly?
több mint 2 éve
Borbinho Indianapolis Colts Old Dominion Monarchs 11 474 — Rent Free - Megrögzött Colts Fan
 apnews.com/article/police-shootings-los-angeles-hollywood-a8e0d5c9cc3d880cf2704d72f40f3539

Sima falnak neztek a probafulke falat, nem gondoltak hogy at tudnak loni ha nem talalnak el a celpontot.
Akinel amugy egy bicikli lanc volt a fegyver, nem pisztoly.

Gondolom ilyenkor vadat se fognak emelni, szerencsetlen 14 eves lany elott allt az egesz elete, igy annak es a csaladja normalis eletenek is vege...

Neha tenyleg kivancsi lennek, hogy alakulna a bunozes az USAban ha nem viselhetnenek fegyvert a jarorok.
Tanitsak meg oket vmi kuzdosportra meg rakjanak rajuk kevlart.
Ha a bunozo olyan jol celoz h fejbe tudja loni, sorban tobb rendort is, akkor good for him es majd elkapjak legkozelebb.

"Overjoyed, the wolf devours his leg that's been torn off by a trap. Praised be the day that gave me food, he cries."
több mint 2 éve
ozibozi New York Giants 16 735
Átbaszták az oroszokat 3 évtizede, mert pont gyengék voltak, ezért leszarták a megállapodásokat, megígérték , de nem tartották be, mert ilyen gorbacsovokat meg hasonló bohócokat leszartak, simán megvezették őket gond nélkül, majd a jelcin féléknél meg konkrétan kirabolták a zsidók/abramovicsok, berezovskijok stb az egész országot. Hirtelen a világ 100 leggazdagabb emberéből vagy 30 onnan került ki.
(Viszont Nem tudtak okosabbak lenni a Facsés csávónál, mint magyarban akkor még csak betárcsázós Net volt.)

Ennek vége lett.
Putykó elmondta nekik, hogy stop, Hummer time… és Vissza kell adni kicsit a pénzből, amit elloptatok de cserébe akkor a nagyját megtarthatod, ha nem politizálsz.
Volt aki értette, volt aki meg nem vette komolyan.
Most meg beszólt ilyen Nátóknak is a BHSE-ből.

Szerkesztette: ozibozi
több mint 2 éve
R2D2 Green Bay Packers 11
 444.hu/2021/12/21/putyin-visszatolna-a-nyugati-katonakat-a-hideghaborus-hatarok-moge

Legalább nem mondhatják, hogy nem próbálták meg. Putin szokásos trollkodása, majd otthon mondhatja, hogy a gonosz nyugatiak tehetnek arról, hogy ő bevonult Ukrajnába. Azt a verziót, hogy rosszul méri fel a valós helyét a világban, nem hiszem, ahhoz túl okos
Gyurma Pappa
Majdnem sikerült elolvasni, arra kér hogy lépjek be a Körbe. 😕
Mikey
Kis kerülővel kör nélkül is olvasható:
 dereferer.me/?https%3A//web.archive.org/web/20211221053036/https%3A//444.hu/2021/12/21/putyin-visszatolna-a-nyugati-katonakat-a-hideghaborus-hatarok-moge
több mint 2 éve
Mikey Cincinnati Bengals 18 586
 444.hu/2021/12/21/putyin-visszatolna-a-nyugati-katonakat-a-hideghaborus-hatarok-moge

Legalább nem mondhatják, hogy nem próbálták meg. Putin szokásos trollkodása, majd otthon mondhatja, hogy a gonosz nyugatiak tehetnek arról, hogy ő bevonult Ukrajnába. Azt a verziót, hogy rosszul méri fel a valós helyét a világban, nem hiszem, ahhoz túl okos
Gyurma Pappa
Majdnem sikerült elolvasni, arra kér hogy lépjek be a Körbe. 😕