USA és a világ

31 feliratkozó

több mint 2 éve
Klaci79 Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 21 941
több mint 2 éve
undisputedly Seattle Seahawks 11 936 — SuperBowl Champions 2013/2014
Bár továbbra sem gondolom, hogy Orosz. megtámadná Ukrajnát, de a jelek nem tetszenek. Nyugati országok ürítik a követségeiket Kijevben, ami szerint a közvéleménnyel megosztott információk jelentős része igaz lehet, ami aggasztó.
Eddig leginkább azt gondoltam, Putyinnak nagyon jó ez a helyzet, mert a magas gázárak miatt az orosz költségvetésből tudja fizetni a haverokat és jut ég az átlagembernek is, hogy ne foglalkozzon annyit az ott is pusztító inflációval.
De lassan ez már kezd nem vicces lenni.
Persze közben nem vagyok naív, a magas gázár az USA-nak is jó, mert annyi LNG-t exportálnak, illetve nyilván minden konfliktus Oroszország ellen, ami nem közvetlen érinti őket, politikailag és a hadiiparon keresztül gazdaságilag is hasznos számukra. Jobb volt, amíg csak a Kaukázusban vagy Ázsiában mentek ezek a harcok, főleg mert közben Kínát senki nem tudja féken tartani.
Klaci79
 index.hu/kulfold/2022/01/24/europai-haboru-megegyezes-orosz-ukran-konfliktus-belarusz-nato-amerika/
 index.hu/kulfold/2022/01/23/ukrajna-oroszorszag-hadsereg-offenziva-strategia/
NB2
1. Biden egy gyenge kezu elnok
2. USA egypolusu vilagrendje megszunt pont most (nem megszunoben van, mostanra szunt meg)
3. Vege a felivelo gazdasagi periodusnak, mindig jol jon egy kulso ellenseg

Ez a 3 elem veszelyes geopolitikai koktelt ad ki.


Btw: Pont most nezem netflixen a "2. vilaghaboru szinesben" cimu dokumentumsorozatot. Azon kivul, hogy erdekes es vizualisan is "szep", rendkivul sok hasonlosag van a felemelkedo aggresszor Hitler es Putyin kozott. Remeljuk Putyin megmarad a lokalis hibrid dolgainal.
több mint 2 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 44 552 — The Mathematician
ez a sztori nekem teljesen kimaradt eddig

 www.youtube.com/watch?v=gK-ghWvDR3s

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 2 éve
NB2 New England Patriots 24 533 — nabege2@yahoo.com
Bár továbbra sem gondolom, hogy Orosz. megtámadná Ukrajnát, de a jelek nem tetszenek. Nyugati országok ürítik a követségeiket Kijevben, ami szerint a közvéleménnyel megosztott információk jelentős része igaz lehet, ami aggasztó.
Eddig leginkább azt gondoltam, Putyinnak nagyon jó ez a helyzet, mert a magas gázárak miatt az orosz költségvetésből tudja fizetni a haverokat és jut ég az átlagembernek is, hogy ne foglalkozzon annyit az ott is pusztító inflációval.
De lassan ez már kezd nem vicces lenni.
Persze közben nem vagyok naív, a magas gázár az USA-nak is jó, mert annyi LNG-t exportálnak, illetve nyilván minden konfliktus Oroszország ellen, ami nem közvetlen érinti őket, politikailag és a hadiiparon keresztül gazdaságilag is hasznos számukra. Jobb volt, amíg csak a Kaukázusban vagy Ázsiában mentek ezek a harcok, főleg mert közben Kínát senki nem tudja féken tartani.
Klaci79
 index.hu/kulfold/2022/01/24/europai-haboru-megegyezes-orosz-ukran-konfliktus-belarusz-nato-amerika/
 index.hu/kulfold/2022/01/23/ukrajna-oroszorszag-hadsereg-offenziva-strategia/
több mint 2 éve
Klaci79 Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 21 941
Bár továbbra sem gondolom, hogy Orosz. megtámadná Ukrajnát, de a jelek nem tetszenek. Nyugati országok ürítik a követségeiket Kijevben, ami szerint a közvéleménnyel megosztott információk jelentős része igaz lehet, ami aggasztó.
Eddig leginkább azt gondoltam, Putyinnak nagyon jó ez a helyzet, mert a magas gázárak miatt az orosz költségvetésből tudja fizetni a haverokat és jut ég az átlagembernek is, hogy ne foglalkozzon annyit az ott is pusztító inflációval.
De lassan ez már kezd nem vicces lenni.
Persze közben nem vagyok naív, a magas gázár az USA-nak is jó, mert annyi LNG-t exportálnak, illetve nyilván minden konfliktus Oroszország ellen, ami nem közvetlen érinti őket, politikailag és a hadiiparon keresztül gazdaságilag is hasznos számukra. Jobb volt, amíg csak a Kaukázusban vagy Ázsiában mentek ezek a harcok, főleg mert közben Kínát senki nem tudja féken tartani.
több mint 2 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 44 552 — The Mathematician
ez komoly?! ezen kell kiakadni?!

 www.mediaite.com/tv/tucker-carlson-mocks-woke-mms-characters-as-deeply-unappealing-and-totally-androgynous/

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 2 éve
ozibozi New York Giants 16 735
Mit gondoltok arról, hogy az USA is, és a baltiak is fegyvereket küldenek Ukrajnába? El fog valamelyik oldalnál szakadni végül a cérna és lesz a jelenleginél komolyabb háború Ukrajnában, vagy megmarad a jelenlegi szinten?
Mikey
Ez kb olyan mintha a tévészékház elfoglalóit másnap felfegyvereznéd és utána meglepődve figyeled, hogy már nemcsak dobálják a rendőröket, hanem lőnek is rájuk, majd miután visszalőnek, lehet kiabálni hogy agresszor. Ezek Banderát éltetik, ez kb olyan mintha itt szálasi fanoknak küldenének aknavetőket. Mellesleg Lembergtől lefelé nekik a magyar az a cigány szinonimája, bár ezt a szót vlsz nem ismerik. Lenézve gyűlölik honfitársainkat.

Szerkesztette: ozibozi
több mint 2 éve
Klaci79 Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 21 941
Mit gondoltok arról, hogy az USA is, és a baltiak is fegyvereket küldenek Ukrajnába? El fog valamelyik oldalnál szakadni végül a cérna és lesz a jelenleginél komolyabb háború Ukrajnában, vagy megmarad a jelenlegi szinten?
Mikey
Szerintem megmarad a jelenlegi szinten, vagy alig nő csak valamit. El tudom képzelni, hogy az oroszok szeretnének még területeket Ukrajnából, de azt nem, hogy lokális konfliktusoknál többet is bevállaljanak. Túl sok lenne a halott és azt már nehezen magyarázná el otthon.
több mint 2 éve
Mikey Cincinnati Bengals 18 587
Mit gondoltok arról, hogy az USA is, és a baltiak is fegyvereket küldenek Ukrajnába? El fog valamelyik oldalnál szakadni végül a cérna és lesz a jelenleginél komolyabb háború Ukrajnában, vagy megmarad a jelenlegi szinten?
több mint 2 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 44 552 — The Mathematician
 www.thejc.com/news/world/exclusive-texas-synagogue-terrorist-ranted-about-f-ing-jews-in-last-call-to-family-made-during-siege-2Y5rmNYVAwKPfoV3fMv8i6

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 2 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 14 031 — Egyéb témák lakó
A 444 mióta lett fizetős?
Cowboykarcsi90
Mióta rájöttek, hogy a modell működik. 😊

több mint 2 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 22 600 — Lucas Scott
A 444 mióta lett fizetős?
Cowboykarcsi90
csak bizonyos reszei azok, csak a Kor fer hozza. en ugy latom, hogy eleve olyan cikk keves van, altalaban mikor kijonnek vmivel akkor egy ideig teljesen nyilvanos aztan par oraval kesobb kerul be fizetosnek.

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 2 éve
Cowboykarcsi90 Dallas Cowboys 3 172 — …the quickest draw, the toughest motherfucker in these lands
A 444 mióta lett fizetős?

The ring dang doo, now what is that?
Its soft and round like a pussy cat!
Got a hole in the middle, and it's split in two
and that's what you call the ring dang doo!
több mint 2 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 36 309 — Lájkold a zsűrit!
 444.hu/2022/01/18/mar-az-atomfegyverekkel-fenyegetozesig-jutott-oroszorszag-es-az-usa-konfliktusa


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 2 éve
Cowboykarcsi90 Dallas Cowboys 3 172 — …the quickest draw, the toughest motherfucker in these lands
New Jersey. A lovely place to live in.

 youtu.be/e_lgCx_Nwrc

The ring dang doo, now what is that?
Its soft and round like a pussy cat!
Got a hole in the middle, and it's split in two
and that's what you call the ring dang doo!
több mint 2 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 44 552 — The Mathematician
 www.thedailybeast.com/16-year-old-wendys-employee-in-phoenix-shot-in-the-head-over-drive-thru-order

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 2 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 080 — #NoStress
Csak úgy itt hagyom:


Gyurma Pappa
Ez a Putyko nagy mágus 😄
warr_b
Hatalmas! Van egy országa, ami teljes mértékben a nyersanyag világpiaci árától függ. Kemény teljesítmény 😀
Gyurma Pappa
Óvatosan, vigyazzá', mert érted jön a fekete Volga 😄
warr_b
Nagyon régen akarok venni egy fekete Volgát, de csak nagyon szarokat találtam vagy nagyon drágát. Jöjjenek, megveszem, úgyis kell majd a pénz, amikor jövőre beborul az olajár
Gyurma Pappa
 www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/volga/31029/volga_31029_teljes_koruen_felujitott-17827910
? 😎
Bár gondolom régebbit keresel.
warr_b
64 ezret futott. Azért ez is mesélhetne már szerintem, hogy kiket hova szállított (be) 😊
peterk2005
97 az autó
Szerintem akikre te gondolsz olyanokat ő már nem szállított.
(Bár igaz nem tudom Horn kormány idején milyen autókat használtak a politikusok)
VvAlekosz
Horn Saabot.

több mint 2 éve
Törölt felhasználó
Csak úgy itt hagyom:


Gyurma Pappa
Ez a Putyko nagy mágus 😄
warr_b
Hatalmas! Van egy országa, ami teljes mértékben a nyersanyag világpiaci árától függ. Kemény teljesítmény 😀
Gyurma Pappa
Óvatosan, vigyazzá', mert érted jön a fekete Volga 😄
warr_b
Nagyon régen akarok venni egy fekete Volgát, de csak nagyon szarokat találtam vagy nagyon drágát. Jöjjenek, megveszem, úgyis kell majd a pénz, amikor jövőre beborul az olajár
Gyurma Pappa
 www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/volga/31029/volga_31029_teljes_koruen_felujitott-17827910
? 😎
Bár gondolom régebbit keresel.
warr_b
64 ezret futott. Azért ez is mesélhetne már szerintem, hogy kiket hova szállított (be) 😊
peterk2005
97 az autó
Szerintem akikre te gondolsz olyanokat ő már nem szállított.
(Bár igaz nem tudom Horn kormány idején milyen autókat használtak a politikusok)
több mint 2 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 685 — The only discipline that lasts, is self discipline
Csak úgy itt hagyom:


Gyurma Pappa
Ez a Putyko nagy mágus 😄
warr_b
Hatalmas! Van egy országa, ami teljes mértékben a nyersanyag világpiaci árától függ. Kemény teljesítmény 😀
Gyurma Pappa
Óvatosan, vigyazzá', mert érted jön a fekete Volga 😄
warr_b
Nagyon régen akarok venni egy fekete Volgát, de csak nagyon szarokat találtam vagy nagyon drágát. Jöjjenek, megveszem, úgyis kell majd a pénz, amikor jövőre beborul az olajár
Gyurma Pappa
 www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/volga/31029/volga_31029_teljes_koruen_felujitott-17827910
? 😎
Bár gondolom régebbit keresel.
warr_b
64 ezret futott. Azért ez is mesélhetne már szerintem, hogy kiket hova szállított (be) 😊


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 2 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 14 031 — Egyéb témák lakó
 www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/volga/31029/volga_31029_teljes_koruen_felujitott-17827910

? 😎

Bár gondolom régebbit keresel.
warr_b
Persze.

több mint 2 éve
warr_b Washington Commanders 23 692 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.
Csak úgy itt hagyom:


Gyurma Pappa
Ez a Putyko nagy mágus 😄
warr_b
Hatalmas! Van egy országa, ami teljes mértékben a nyersanyag világpiaci árától függ. Kemény teljesítmény 😀
Gyurma Pappa
Óvatosan, vigyazzá', mert érted jön a fekete Volga 😄
warr_b
Nagyon régen akarok venni egy fekete Volgát, de csak nagyon szarokat találtam vagy nagyon drágát. Jöjjenek, megveszem, úgyis kell majd a pénz, amikor jövőre beborul az olajár
Gyurma Pappa
 www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/volga/31029/volga_31029_teljes_koruen_felujitott-17827910

? 😎

Bár gondolom régebbit keresel.


Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
több mint 2 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 14 031 — Egyéb témák lakó
Csak úgy itt hagyom:


Gyurma Pappa
Ez a Putyko nagy mágus 😄
warr_b
Hatalmas! Van egy országa, ami teljes mértékben a nyersanyag világpiaci árától függ. Kemény teljesítmény 😀
Gyurma Pappa
Óvatosan, vigyazzá', mert érted jön a fekete Volga 😄
warr_b
Nagyon régen akarok venni egy fekete Volgát, de csak nagyon szarokat találtam vagy nagyon drágát. Jöjjenek, megveszem, úgyis kell majd a pénz, amikor jövőre beborul az olajár

több mint 2 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 22 600 — Lucas Scott
Csak úgy itt hagyom:


Gyurma Pappa
Ez a Putyko nagy mágus 😄
warr_b
Hatalmas! Van egy országa, ami teljes mértékben a nyersanyag világpiaci árától függ. Kemény teljesítmény 😀
Gyurma Pappa
de a nyugdijat meg indexalta, az inflacio merteke alatt 😊

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 2 éve
warr_b Washington Commanders 23 692 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.
Csak úgy itt hagyom:


Gyurma Pappa
Ez a Putyko nagy mágus 😄
warr_b
Hatalmas! Van egy országa, ami teljes mértékben a nyersanyag világpiaci árától függ. Kemény teljesítmény 😀
Gyurma Pappa
Óvatosan, vigyazzá', mert érted jön a fekete Volga 😄


Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
több mint 2 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 14 031 — Egyéb témák lakó
Csak úgy itt hagyom:


Gyurma Pappa
Ez a Putyko nagy mágus 😄
warr_b
Hatalmas! Van egy országa, ami teljes mértékben a nyersanyag világpiaci árától függ. Kemény teljesítmény 😀