USA és a világ

31 feliratkozó

több mint 2 éve
warr_b Washington Commanders 23 692 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.
Csak úgy itt hagyom:


Gyurma Pappa
Ez a Putyko nagy mágus 😄


Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
több mint 2 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 14 031 — Egyéb témák lakó
Csak úgy itt hagyom:


több mint 2 éve
Cowboykarcsi90 Dallas Cowboys 3 172 — …the quickest draw, the toughest motherfucker in these lands

The ring dang doo, now what is that?
Its soft and round like a pussy cat!
Got a hole in the middle, and it's split in two
and that's what you call the ring dang doo!
több mint 2 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 44 551 — The Mathematician
ted cruz az igazság kimondásával bukta is a választásokat már most 😀
Negritis
Engem az lepett meg, hogy mennyire befeküdt Tuckernek. Azt hittem kettejük közül Cruz az erősebb, ha ki kell tenni a lapokat. Úgy néz ki, hogy nagyon nem.

A repik meg beléptek a post-gyurcsányi fázisba. Vele nem tudnak nyerni, és kitakarítani is képtelenek. És ez a helyzet kemény belső harcokhoz vezet.
peterk2005
engem nem lepett meg mer egy puhány kis lófaszjóska aki próbál mindig arra evezni amerre jó
mint mikor elmenekült texasból a fagy idején utána is vicces volt a vergődését nézni

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 2 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 685 — The only discipline that lasts, is self discipline
ted cruz az igazság kimondásával bukta is a választásokat már most 😀
Negritis
Engem az lepett meg, hogy mennyire befeküdt Tuckernek. Azt hittem kettejük közül Cruz az erősebb, ha ki kell tenni a lapokat. Úgy néz ki, hogy nagyon nem.

A repik meg beléptek a post-gyurcsányi fázisba. Trumppal nem tudnak nyerni, de kitakarítani is képtelenek. És ez a helyzet kemény belső harcokhoz vezet.

Szerkesztette: peterk2005 udvari bolond


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 2 éve
YoungZeeZee 8 471
talan ide. egy erdekes doku a 70-es evekrol, hogy bronx milyen lecsuszott volt es milyen badak tanyaztak ott
 www.youtube.com/watch?v=wwFb5-mygJg
több mint 2 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 44 551 — The Mathematician
ted cruz az igazság kimondásával bukta is a választásokat már most 😀

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 2 éve
slowmotion Dallas Cowboys 24 341 — Cowboys fan
Sok helyre írhatnám, de legyen mondjuk itt megemlítve, hogy a New York Times veszi meg a The Athleticet több mint félmilliárd dollárért
r.baggio
itt a válasz arra a kérdésre, amit az alapítónak tettek fel - ti. hogy van-e jövője a fizetős sportújságírásnak?
hát van, illetve eddig volt, innentől meg neki már mindegy, mert élete végéig jól fog élni.
több mint 2 éve
r.baggio Washington Commanders Vanderbilt Commodores 61 961 — no es importante
Sok helyre írhatnám, de legyen mondjuk itt megemlítve, hogy a New York Times veszi meg a The Athleticet több mint félmilliárd dollárért


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 2 éve
dande2 Philadelphia Eagles Penn State Nittany Lions 41 115 — Így remélem megfelelek nektek.....
Hm

több mint 2 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 44 551 — The Mathematician
amerika jól működik ...

 www.bbc.com/news/business-59856063

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 2 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 44 551 — The Mathematician

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 2 éve
r.baggio Washington Commanders Vanderbilt Commodores 61 961 — no es importante
 telex.hu/kulfold/2021/12/30/kina-betiltja-a-tetovalast-a-focistakon

Ezt inkább ide mint a foci topikba, mert általános probléma. Hát ez mi már. A tetoválás mint a nyugati kultúra káros terméke. 😀😀😀
Mikey
Kádár jól megszívta


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 2 éve
Mikey Cincinnati Bengals 18 586
 telex.hu/kulfold/2021/12/30/kina-betiltja-a-tetovalast-a-focistakon

Ezt inkább ide mint a foci topikba, mert általános probléma. Hát ez mi már. A tetoválás mint a nyugati kultúra káros terméke. 😀😀😀
több mint 2 éve
nagir New York Giants Michigan Wolverines 7 834 — Bla, bla, bla
98-ban tehát jóval 9.11. előtt hét magyar furikázott (egy bérelt Chevy Caravannal) L.A. külvárosában és egy rendőr motoros kiszúrta, hogy index nélkül kanyarodtunk ki a motel parkolójából... Lemeszelt minket. A sofőr srác nem értett " külföldiül "!! Az első instrukciót amit kapott nem hajtotta végre, onnantól már úgy kommunikált Vele a Jard, hogy elővette a magnumot és a bal első ajtóra irányította!!! Aztán mi mondtuk neki mit csináljon, mit üvölt a rendőr...
Később persze megnyugodott a helyzet, mikor kiderült, hogy honnan jöttünk, kik vagyunk és a Csávó még Pesten is járt anno, u.h. elengedett minket egy hungry/hungary poénnal, de soha nem fogom elfelejteni mennyire féltem, ott-akkor.

Szerkesztette: nagir



ETO, A.C. Milan, Winnipeg Jets, Liverpool F.C., SF Giants, Chicago Bulls, Vale 46, MvG, Senna, Lance Armstrong, Stephen Hendry, Mike Tyson, Boris Becker, Tiger Woods FAN!!!
több mint 2 éve
ender1112 Kansas City Chiefs 2 277 — Víí aaaar dö cseempjönsz.
És én hol állítottam olyat, hogy ez így van rendjén vagy hogy ezen nem lehetne javítani?
Cowboykarcsi90
Akkor miről is vitatkozunk? 😊
peterk2005
Arról “vitatkozunk”, vagy inkább úgy mondanám, hogy azzal van bajom, amikor egy csomó embernek az a fő konklúzió ezekkel kapcsolatban, hogy má’ megin’ a hülye amerikai rendőrök, a viszkető ujjukkal a ravaszon.

Holott nyilván való, hogy közel sem ennyire egyszerű a dolog.
Cowboykarcsi90
Most tették ki a videót a los angelesi 14 éves lány véletlen lelövéséről. Természetesen az automata fegyveres rendőr lőtt a tucatnyi másik közül, és abban a pillanatban, amikor meglátta a gyanúsítottat, aki persze pont ott és akkor semmilyen veszélyt nem jelentett senkire. Szóval de, a hülye amcsi rendőröknek viszket az ujjuk a ravaszon.
ender1112
Pff bazmeg, konkretan semmi nem indokolta, hogy lelojek az elkovetot. 5 meterre volt a rendoroktol, latszik a bicikli zar a kezeben, es nem is lep a rendorok fele.
De nyilvan az AR-os rendor lovi le.
Onnantol h megerkeztek a rendorok az adott emeletre ahol az eset volt, kb 25 masodperc telt el addig, hogy lottek.
1x szoltak ez ido alatt, hogy a serultek jojjenek elo. Plusz elmondja vmeik rendor, hogy az oltozo fulkeknel van az elkoveto.

Eselyt sem adtak szegeny kislanynak :/

Mi a fasznak van szukseg SWATra meg hasonlokra ha a sima rendorok is ilyenek?

Egy tasert is hasznalhattak volna, vagy egy sima pisztolyt es labon vagy karon loni.


Alapbol az egeszen hihetetlen, hogy egy kozuti ellenorzes soran az eletuket feltik az emberek, es elmondjak a turistaknak, hasonloan mint Mexikoban pl h vigyazz a kartellel, ugy az USAban h vigyazz a rendorokkel.

Veletlen rossz a hallasod v nem beszeled tokeletesen a nyelvet, es csak benyulsz a forgalmiert a kesztyutartoba, a kovetkezo dolog amit latsz Szent Peter erdeklodo arca, hogy te hogy kerultel a Mennybe?...
Borbinho
Vagy a jó öreg gumibot, az pont ilyen helyzetekre való, mint ez a verekedős őrült. De nem, menjünk előre az ar -ral meg a shotgunnal, és azonnal lőjük le, helyzetfelmérés nélkül, egy vásárlóközpontban.
több mint 2 éve
Borbinho Indianapolis Colts Old Dominion Monarchs 11 474 — Rent Free - Megrögzött Colts Fan
És én hol állítottam olyat, hogy ez így van rendjén vagy hogy ezen nem lehetne javítani?
Cowboykarcsi90
Akkor miről is vitatkozunk? 😊
peterk2005
Arról “vitatkozunk”, vagy inkább úgy mondanám, hogy azzal van bajom, amikor egy csomó embernek az a fő konklúzió ezekkel kapcsolatban, hogy má’ megin’ a hülye amerikai rendőrök, a viszkető ujjukkal a ravaszon.

Holott nyilván való, hogy közel sem ennyire egyszerű a dolog.
Cowboykarcsi90
Most tették ki a videót a los angelesi 14 éves lány véletlen lelövéséről. Természetesen az automata fegyveres rendőr lőtt a tucatnyi másik közül, és abban a pillanatban, amikor meglátta a gyanúsítottat, aki persze pont ott és akkor semmilyen veszélyt nem jelentett senkire. Szóval de, a hülye amcsi rendőröknek viszket az ujjuk a ravaszon.
ender1112
Pff bazmeg, konkretan semmi nem indokolta, hogy lelojek az elkovetot. 5 meterre volt a rendoroktol, latszik a bicikli zar a kezeben, es nem is lep a rendorok fele.
De nyilvan az AR-os rendor lovi le.
Onnantol h megerkeztek a rendorok az adott emeletre ahol az eset volt, kb 25 masodperc telt el addig, hogy lottek.
1x szoltak ez ido alatt, hogy a serultek jojjenek elo. Plusz elmondja vmeik rendor, hogy az oltozo fulkeknel van az elkoveto.

Eselyt sem adtak szegeny kislanynak :/

Mi a fasznak van szukseg SWATra meg hasonlokra ha a sima rendorok is ilyenek?

Egy tasert is hasznalhattak volna, vagy egy sima pisztolyt es labon vagy karon loni.


Alapbol az egeszen hihetetlen, hogy egy kozuti ellenorzes soran az eletuket feltik az emberek, es elmondjak a turistaknak, hasonloan mint Mexikoban pl h vigyazz a kartellel, ugy az USAban h vigyazz a rendorokkel.

Veletlen rossz a hallasod v nem beszeled tokeletesen a nyelvet, es csak benyulsz a forgalmiert a kesztyutartoba, a kovetkezo dolog amit latsz Szent Peter erdeklodo arca, hogy te hogy kerultel a Mennybe?...

Szerkesztette: Borbinho

"Overjoyed, the wolf devours his leg that's been torn off by a trap. Praised be the day that gave me food, he cries."
több mint 2 éve
ender1112 Kansas City Chiefs 2 277 — Víí aaaar dö cseempjönsz.
És én hol állítottam olyat, hogy ez így van rendjén vagy hogy ezen nem lehetne javítani?
Cowboykarcsi90
Akkor miről is vitatkozunk? 😊
peterk2005
Arról “vitatkozunk”, vagy inkább úgy mondanám, hogy azzal van bajom, amikor egy csomó embernek az a fő konklúzió ezekkel kapcsolatban, hogy má’ megin’ a hülye amerikai rendőrök, a viszkető ujjukkal a ravaszon.

Holott nyilván való, hogy közel sem ennyire egyszerű a dolog.
Cowboykarcsi90
Most tették ki a videót a los angelesi 14 éves lány véletlen lelövéséről. Természetesen az automata fegyveres rendőr lőtt a tucatnyi másik közül, és abban a pillanatban, amikor meglátta a gyanúsítottat, aki persze pont ott és akkor semmilyen veszélyt nem jelentett senkire. Szóval de, a hülye amcsi rendőröknek viszket az ujjuk a ravaszon.
több mint 2 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 44 551 — The Mathematician
És én hol állítottam olyat, hogy ez így van rendjén vagy hogy ezen nem lehetne javítani?
Cowboykarcsi90
Akkor miről is vitatkozunk? 😊
peterk2005
Arról “vitatkozunk”, vagy inkább úgy mondanám, hogy azzal van bajom, amikor egy csomó embernek az a fő konklúzió ezekkel kapcsolatban, hogy má’ megin’ a hülye amerikai rendőrök, a viszkető ujjukkal a ravaszon.

Holott nyilván való, hogy közel sem ennyire egyszerű a dolog.
Cowboykarcsi90
pedig ha megnézel egy csomó ilyen esetet akkor kiszáll az autóból és fél percen belül a fél tárat beleengedte a gyanúsítottba, akkor is ha annál semmi nincs már akkor

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 2 éve
Cowboykarcsi90 Dallas Cowboys 3 172 — …the quickest draw, the toughest motherfucker in these lands
És én hol állítottam olyat, hogy ez így van rendjén vagy hogy ezen nem lehetne javítani?
Cowboykarcsi90
Akkor miről is vitatkozunk? 😊
peterk2005
Arról “vitatkozunk”, vagy inkább úgy mondanám, hogy azzal van bajom, amikor egy csomó embernek az a fő konklúzió ezekkel kapcsolatban, hogy má’ megin’ a hülye amerikai rendőrök, a viszkető ujjukkal a ravaszon.

Holott nyilván való, hogy közel sem ennyire egyszerű a dolog.

The ring dang doo, now what is that?
Its soft and round like a pussy cat!
Got a hole in the middle, and it's split in two
and that's what you call the ring dang doo!
több mint 2 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 685 — The only discipline that lasts, is self discipline
És én hol állítottam olyat, hogy ez így van rendjén vagy hogy ezen nem lehetne javítani?
Cowboykarcsi90
Akkor miről is vitatkozunk? 😊


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 2 éve
Jan Pittsburgh Steelers 5 071 — Steelers fan
Tényleg rettentő sok az eset, mikor közel 700 000 rendőr dolgozik az USA-ban...
r.baggio
Ahhoz képest sok, hogy mondjuk Németországban / Angliában negyedennyi rendőr dolgozik, de huszadennyi eset sincs. (Valójában századennyi sincs.)
peterk2005
Szerintem teljesen fölösleges akármelyik másik országgal hasonlítgatni az USAt. Teljesen más társadalmi berendezettség/beállítottság mint akárhol máshol a világon.

Az amerikai rendvédelmi szerveket, az amerikai (vagy USA beli ha egészen pontosan akarok fogalmazni) viszonyok között kell megítélni.
Cowboykarcsi90
Értelemszerű, hogy az ami az USA-ban zajlik, az az USA történelméből, távoli és közelmúltjából illetve jelenéből következik. Ettől még kimondjuk, ha valami nem jó. Ahogy kimonjuk arra is, hogy rossz amit Kína az újgurokkal csinál. Akkor is, ha az újgurokkal vanó bánásmód a kínai viszonyok között egyébként megszokott, nem tér el más kisebbségekkel való bánásmódtól. És elítéljük a megerőszakolt nők nyilvános megkövezését is. Pedig annak is ezer éves hagyományai vannak az adott kultúrában.

Tényleg rettentő sok az eset, mikor közel 700 000 rendőr dolgozik az USA-ban...
r.baggio
Ahhoz képest sok, hogy mondjuk Németországban / Angliában negyedennyi rendőr dolgozik, de huszadennyi eset sincs. (Valójában századennyi sincs.)
peterk2005
És a forgalomban, a lakosságnál lévő fegyverek arányában is sok? 😊 vagy Angliában és a Németo.-ban is annyi fegyver van a népnél mint az USA-ban? Akkor nem szóltam.
MC12
Oké, akkor Anglia és Németország helyett legyen Kanada és Ausztrália. Mindkét országban magasabbs az egy főre jutó lőfegyverek száma, mint az USA-ban, de töredék annyi rendőri erőszakos eset fordul elő.
peterk2005
Azért az etnikai alapon történő tisztogatásokat meg atrocitásokat, emberek megkövezését ne vegyük már egy lapon azzal, hogy rendőri eljárás közben, cross fire miatt civilek sérülnek vagy halnak meg. Óriási a különbség.

Továbbra sem tartom relevánsnak a többi ország helyzetét.


 theconversation.com/police-killings-of-civilians-in-the-us-have-been-undercounted-by-more-than-half-in-official-statistics-169133
 www.nytimes.com/2021/09/30/us/police-killings-undercounted-study.html

egyrészt számomra az amerikai rendőrség sok becsületét elvesztette
(pl mikor fellökték az öreget aki egy sisakot vitt vissza és ahogy azt kezelték)
másrészt masszívan csalnak a számokkal

harmadrészt 1 ilyen eset is sok
de nem csak 1-1 ilyen eset van:
 www.theguardian.com/us-news/2017/jun/23/armando-garcia-muro-police-shooting-stray-bullet-dog-la
és bőven lehet még találni

a rendőrök arra vannak képezve alapvetően hogy először lő aztán papiroz, nincs idő a trainingen arra hogy lehet "deeszkalálni" egy ügyet
valamint eleve a hangulat is olyan ami nem erről szól

a lakosságnál kint lévő fegyverek száma is brutális, és az is rengeteg problémát okoz, ezt kár vitatni
ahogy azt se vitatom hogy nincs összefüggés

DE ez így nem jó (a military industryt kivéve) senkinek
Negritis
Azt, hogy ez nem jó senkinek sem azt én sem vitatom. Meg szerintem egyik alapvetően pro law enforcement beállítottságú ember se.

Meg ahogy Te is írtad ez egy nagyon összetett jelenség és én pl. alapvetően azt nem szeretem, amikor egy példából kiindulva, ennél a konkrét esetnél ráadásul szerintem rossz példa is, ítéletet mond valaki az egész testület fölött.

Te is írod, hogy egy konkrét ügy miatt elveszítette a becsületét a szemedben az amerikai rendőrség. De akkor miért nem tudja visszanyerni amikor meg mondjuk olyat olvasol, ahol (még szerinted is) helyesen jártak el? Mert ugye egy ekkora szerveztet, mint úgy amblok az USA béli összes rendvédelmi szervet megítélni, egy két incidens alapján igencsak bajos.

Ezt meg, hogy a rendőrök arra vannak kiképezve, hogy előbb lőjön és aztán papírozzon, megint csak igazságtalan kizárólag a karhatalom nyakába varrni, amikor nyilván való, hogy ez egy válaszlépés. Nem véletlen ilyen a mindset kint, hogy vannak olyan környékek, hogy az eljáró rendőr a saját jól felfogott érdekében kézzel a pisztolytáskán sétál oda, egy éppen igazoltatásra félre állított autóhoz.

Szerintem azt is mérlegelhetnék sokan, hogy ez a világ egyik legnehezebb szakmája. Főleg Amerikában. Lehet, hogy nem úgy tűnik innen de én biztos vagyok benne, hogy ott is a rendőrök többsége minden helyzetben a tőle telhető legjobb tudása szerint jár el. Rengetegszer kell, tizedmásodperc alatt helyes döntéseket hozni olyan helyzetekben amikor életekről lehet szó.

Amikor mi így utólag lassított felvételek, meg egy valag olyan információval a birtokunkban amiről nekik akkor lehet tudomásuk se volt, ítéljük meg őket, nekem az egy kicsit visszás.
Cowboykarcsi90
Meglehet, de ugye senkit nem kényszerítenek hogy ezt csinálja? Ha pedig szabad akarátából úgy dönt hogy ezt vállalja, és mentálisan, fizikailag, meg mindenhogy alkalmasnak érzi magát erre a munkára, akkor nem túlzó elvárás az, hogy indokolatlanul ne lőjön le embereket... szerintem.
Jan
Persze ne lőjön le indokolatlanul embereket… de ez megint úgy állítja be a helyzetet, mintha kint a tisztes rendes állampolgároknak is rettegnie kéne, mert biza’ ha a gonosz rendőröknek olyan kedve van, vagy csak nincs kedvük oda figyelni hogy hova lőnek, akkor ők is akármikor áldozattá válhatnak. Nem erről van szó azért korántsem. Már nem is tudom ki linkelte be vagy említette meg itt a délelőtt, hogy hány rendőri eljárás torkollik lövöldözésbe éves szinten és hogy ezek során hány civil válik áldozattá.

Jah és igen, a warr_b által megemlített évi átlag 45-50 elhunyt rendőrről vajon miért nincs ekkora média meg social media hiszti?
Cowboykarcsi90
Ezzel főleg azt mondom, hogy amikor olyan jellegű túlkapás vagy szakszerűtlen intézkedés történik, hogy pl megbilincselnek, vagy lefújnak valakit, amikor nem lenne szükséges, vagy előzetesbe tesznek indokolatlanul, azok olyan dolgok, amiket "vissza lehet csinálni". Kiengedik,és azt mondják, elnézést, tévedés volt, kárpótoljuk, stb...

De amikor lelőnek valakit, az végleges. Azt már nem lehet visszacsinálni, attól már nem lehet elnézést kérni, nem lehet kárpótolni, rehabilitálni, annak vége.

És ehhez képest kerülnek elő túl könnyen a fegyverek Amerikában.
több mint 2 éve
Cowboykarcsi90 Dallas Cowboys 3 172 — …the quickest draw, the toughest motherfucker in these lands
És én hol állítottam olyat, hogy ez így van rendjén vagy hogy ezen nem lehetne javítani?

The ring dang doo, now what is that?
Its soft and round like a pussy cat!
Got a hole in the middle, and it's split in two
and that's what you call the ring dang doo!
több mint 2 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 685 — The only discipline that lasts, is self discipline
Jah és igen, a warr_b által megemlített évi átlag 45-50 elhunyt rendőrről vajon miért nincs ekkora média meg social media hiszti?
Cowboykarcsi90
Van social media hiszti. Nem mind a 40-ről, de nincs hiszti az összes lelőtt civillel kapcsolatban sem. Csak az ezért vagy azért extrém esetek kerülnek a headline-okba. Ahogy elhunyt tűzoltó vagy erősáramú villanyszerelőről is csak akkor jut a hírekbe, ha valamiért extra a történet.

De ne az alapján ítéljünk már meg valamit, hogy mit mond róla a social media hiszti. A statisztikai adatokat nem a social media hiszti állítja össze. Azokkal van a baj, nem azzal, hogy ki kerül a hírekbe és ki nem.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 2 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 685 — The only discipline that lasts, is self discipline
Itt például évekre lebontva lehet szemezgetni, hány rendőr hunyt el az Usában, és miben.
 www.odmp.org/search/year/2021
Évente azért olyan 45-50 rendőrt lelőnek, és akkor még ott vannak a késelések, gázolások...
warr_b
Most legyek demagóg, és mondjam azt, hogy ha egy veszélyes üzem hatod annyira veszélyes mint a covid - fizikailag is karban tartott és folyamatosdan képzett, egészséges emberekről beszélünk, ez munka feltétel -, akkor az nem veszélyes?

Csak félig demagóg egyébként, mert a rendőr szakma a 22. legveszélyesebb szakma az államokban. Megelőzi például a farmer, építőmunkás, nehézgépszerelő, repülőgép személyzet, áruszállító, ésatöbbi. Szóval bár természetesen vannak kockázatai a szakmának, de a gettókat kivéve a veszélyesség nem lehet indok arra, hogy lényegében minden más nyugati civilizált országgal összevetve sokszor annyi a rendőri erőszakos esetek száma.

Ezek a negatív jelenségek - a civil-civil közti fegyveres erőszak magas száma is ilyen - valóban az amerikai társadalomra jellemző, speciális jelenségek, de ez nem azt jelenti, hogy az amerikai társadalom felépítéséből következő természetes / törvényszerű jelenség, fogadjuk el, hogy így van és kész. Ez azt jelenti, hogy ebben a tekintetben rosszabbul működnek, mint más nyugati civilizációk.

Nálunk például az öngyilkosságok száma kiemelkedő világviszonylatban. És kézenfogva az amerikaiakkal, az egyik legelhízottabb nyugati típusú társadalom vagyunk. Ezeknek is megvannak az étkezési szokásokra, jövedelemre, kultúrális beállítottságra visszavezethető okai, de ez sem jelenti azt, hogy ezzel meg is magyaráztuk, ennek így kell szükségszerűen lennie. Nem kell így lennie, ezek javítható, korrigálható, fejleszthető negatívumok. Csak dolgozni kell rajta.

Szerkesztette: peterk2005 udvari bolond


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)