New England Patriots

75 feliratkozó

több mint 3 éve
goboston New England Patriots 221
A Pats drukkerek kapcsán mindig emlegetik a "Brady-szektásokat", de elfelejtkeznek a "BB-szektásokról". Pedig ők sincsenek kevesen 😀. Topin is közülük való, az életben nem fogod meggyőzni semmilyen ténnyel. Készült megkérdőjelezhetetlen elemzés arról, hogy BB szépet hanyatlott 2016 utáni draftokban (arról egyébként miért nem beszélünk, hogy az FA tevékenysége is gyenge volt ebben az időszakban?). Topin erre azt kérdezi tőled, hogy inkább a szemednek hiszel, mint nekem? 😆
több mint 3 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 685 — The only discipline that lasts, is self discipline
A draft is ilyen, időnként jobb, időnként szarabb. Belichick első szakasza egyértelmű upswing, nem csak a zsenialitás. Ráadásul az itteni tévedések nincsenek hírértékkel felruházva, különben amennyi fatális mellédurrantás volt a szakmai észrevételekben, már hiteltelen lenne a kommentek java. 😉
topin
Hacsak nem az a feltételezés, hogy Belichick borzalmas GM 😀 (értsd nála már az is upswing, ha átlagosan draftol), akkor az első négy négy éves ciklus nem upswing volt, mert a többi GM-el összevetve az átlagos draftok nagyjából ilyenek. NFL átlagban a draftolt játékosok nagyjából feléből lesz használható játékos, negyedéből-harmadából évekig kezdő, és draftonként 1-1.5 játékosból franchise játékos. Az upswing efölött van - Belichick is hozott ilyen rész-időszakokat -, amikor egy pár éves periódusban dupla annyi franchise játékost szedett össze, vagy draft éves átlagban nem 3.5, hanem 4-5(-6) játékosból lett használható. A 4-5 éves szakaszonként ezek az upswingek és rossz évek már kiátlagolták nagyjából egymást,

BB egész karrierjében egyébként két rövid kiemelkedő szakasz volt, ezek eredményben is drasztikusan jelentkeztek. Az első az volt amikor pár év alatt összerakta a 2000-es évek első felének csapatát (elsősorban védelmet), a másik amikor az évtized elején szintén pár év alatt ledraftolta a tízes évek közepének bajnokcsapatainak a magját. Használható játékos számban itt sem volt nagyobb statisztikailag is jelentősen az összesen szám, de arányaiban több, és leginkább "franchise-abb" játékosokat sikerült találni, mint a többi években. Ez a kettő volt az az upswing, ami valóban upswingnek nevezhető. Downswingje egy volt, egy rövidebb időszak a 2000-es évek végén, amikor a szokásosnál kevesebb "franchise játékost" talált. A használhatóak száma 4 éves időszakra ekkor is nagyjából megvolt, csak a quality gyöngyszemek voltak kevesebben pár évig.

És van az utóbbi 4 év, ami minden tekintetben eltér az előző 15-17 évtől. Nem csak a franchise játékosok tűntek el, de a shomwhat használható játékosok száma is nagyot esett.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 3 éve
topin New England Patriots 2 003
Nem kergetek én semmilyen szitut. Leírtam, leírom én a véleményemet Bill Polianról is, meg John Elwayről is, amikor úgy gondoltam, hogy negatív spirálba jutottak. Ők se kis nevek. És leírtam Manningről is meg Breesről is (vagy pl. tavaly Riversről), hogy mikor éreztem úgy, hogy elkezdtek hanyatlani. Nincs mindig igazam, Rivers is jobb évet produkált tavaly, mint amire számítottam. Ez ilyen, időnként jól látom, időnként nem. De nem keresgélem az indokokat, sose tettem. A pályát nézem, és ha látok valamit, véleményezem.
peterk2005
A draft is ilyen, időnként jobb, időnként szarabb. Belichick első szakasza egyértelmű upswing, nem csak a zsenialitás. Ráadásul az itteni tévedések nincsenek hírértékkel felruházva, különben amennyi fatális mellédurrantás volt a szakmai észrevételekben, már hiteltelen lenne a kommentek java. 😉
több mint 3 éve
topin New England Patriots 2 003
Ha ebből két évet egymás után teljesen elront, akkor a karrierje összes pickjének a húsz százalékát rontja el egymás után. Ha te a karriered húsz százalékát kitevő leosztás downswingbe kerülsz pókerben, akkor az nem downswing lesz, hanem abbahagyod. Választásod sem lesz, mert anyagilag se lehet azt kibírni.

peterk2005
A póker downswingben az a 20% az köszönő viszonyban nincs a valósággal, talán ezért nehéz elfogadni a szórást a valóságban és belelátni olyasmit, ami arra enged következtetni, hogy értjük mi folyik az NFL GM szinten. De nem értjük 😊
több mint 3 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 685 — The only discipline that lasts, is self discipline
Nem hagyom ki, csak konkrétan nem értek vele egyet. A variancia létezik, innentől felesleges ezen lovagolni. Ugyanaz a GM egy másik szakaszában gyengébb/jobb draftokat hoz, nem azért mert kevésbé/jobban ért hozzá.topin
A variancia létezik, de ez nem jelenti azt, hogy bármire amire tetszik rá lehet fogni, hogy variancia. Amikor a draftot a pókerrel hasonkítod, akkor ne önkényesen válaszd ki a ciklusok méretét. Egy jobb NFL GM a karrierje során mondjuk 10-12-szer draftol. KIhúz 70-90 játékost összesen. Ha ebből két évet egymás után teljesen elront, akkor a karrierje összes pickjének a húsz százalékát rontja el egymás után. Ha te a karriered húsz százalékát kitevő leosztás downswingbe kerülsz pókerben, akkor az nem downswing lesz, hanem abbahagyod. Választásod sem lesz, mert anyagilag se lehet azt kibírni.

A Pats 2016 óta (a tavalyi évet vegyük ki még) 32 játékost draftolt. Ebből így vagy úgy bejött mondjuk hat. Ha a somewhat használhatót is beszámolom (Brissett, akiből legalább ellenérték lett, vagy Karras aki cserének megmaradt) akkor 8-9. Ez azt jelenti, hogy egy négy éves ciklusban draftonként nagyjából másfél hasznos játékost sikerült szerezni, somewhat használhatót is számolva kettőt. És ebből egy, akit "franchise játékosnak" lehet mondani (Thuney). Összehasonlításul, az ezt megelőző négy évben 34 játékost draftolt, és ebből 15 lett hasznos játékos, 18-19 somewhat használható. És ebből hat-hét franchise játékos. Azaz a megelőző négy évben annyi franchise játékost talált majdnem, amennyit az utána következő négy évben somewhat használhatóból. És ez nem jelenti azt, hogy a megelőző négy évben nem volt mellényúlás, mert volt bőven (Easley, Dobson, Jordan Richards, bár ha őket mind mellényúlásnak számolom, nem tudom, hogy meglesz-e a 8-9 somewhat használható 2016 után ... talán igen, talán nem)

És ha négy éves szakaszokban mész vissza, akkor a megelőző négy évek sokkal inkább hasonlítanak a 2012-2015 időszakra, mint a 2016-2019-re. Nem fogsz olyan szakaszt találni, mint az utóbbi négy év. Lesznek hullámzások, egy-egy rosszabb év, egy, esetleg két drafton is elszórt korai kör, de helyettük lesz bevált hatodik, satöbbi.

Ez nem egy póker downswing.

Innentől ezt az évet felhozni számomra fura. Nem azért mert szarul festett az offense, mert ez tény. De a kontextus a lényeg, mert a miért mindig fontosabb. Brady meg pont megmutatta most is, hogy még pár évig jöhet ez a vége, kinyiffant mantra, de igazából ez egy én megmondtam szitu kergetése, hogy végre valósággá váljon. A Pats roster is ugyanez. Amit leírsz, hogy ugyanolyan szinten draftoljon valaki 20 évig az lehetetlen. Ráadásul ez csak a fóbiásoknak, meg a győzelmeket megszokó drukkereknek csámcsogni való, mert látnivaló az nem sok van benne, akkor sem ha 2 év múlva elküldi Kraft az öreget, mert képtelen előrevinni a szekeret.topin
Nem kergetek én semmilyen szitut. Leírtam, leírom én a véleményemet Bill Polianról is, meg John Elwayről is, amikor úgy gondoltam, hogy negatív spirálba jutottak. Ők se kis nevek. És leírtam Manningről is meg Breesről is (vagy pl. tavaly Riversről), hogy mikor éreztem úgy, hogy elkezdtek hanyatlani. Nincs mindig igazam, Rivers is jobb évet produkált tavaly, mint amire számítottam. Ez ilyen, időnként jól látom, időnként nem. De nem keresgélem az indokokat, sose tettem. A pályát nézem, és ha látok valamit, véleményezem.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 3 éve
topin New England Patriots 2 003
Azt hagyod ki velem kapcsolatban, hogy ezt én neked nem idén mondom először, hanem már 2-3 éve 😊 Konkrétan az utolsó megnyert bajnoki cím ELŐTT mondtam neked, hogy szerintem pár éve (2-3 évvel ezelőtthöz képest pár éve) gondok vannak az utánpótlás környékén, és ennek ha így fojtatódik, meglesz a böjtje. És így folytatódott. És meg is lett a böjtje. Nem csak Newtonnal, de azzal a Bradyvel is meglett, aki itt kínlódott utolsó évében, aztán elment és nyert egy újabb gyűrűt egy másik csapatban.

peterk2005
Nem hagyom ki, csak konkrétan nem értek vele egyet. A variancia létezik, innentől felesleges ezen lovagolni. Ugyanaz a GM egy másik szakaszában gyengébb/jobb draftokat hoz, nem azért mert kevésbé/jobban ért hozzá. Ez ilyen szurkolói dolog, hogy mindenhez is értenek az emberek. Belichick jobb szakaszai nem a normál helyzetet mutatják, hanem az upswinget, mert nem lehet erőn, átlagon, tendencián felül draftolni végletekig. Vannak jobb szakaszok, amikor az átlagnál több ember, vagy nagyobbat szólóan válik be. Ekkor a szurkoló meg a média elkezdi az istenítést. De ez egy upswing, semmit nem jelent hosszabb távon. Örülni kell és ki kell használni az adott évben aztán ennyi. Ugyanezek a szurkolók és média egy rosszabb szakasz után, ahol ugyanolyan elvek mentén draftolnak, csak éppen akkor úgy jönnek össze a dolgok, hogy nem válnak be annyian, vagy kisebb hatás érződik csak, akkor meg lehúzzák ugyanezeket a GM-eket.

Persze nincs ezzel baj, csak ez figyelmen kívül hagyja a varianciát, ami akár tetszik, akár nem, létezik az NFL draftoknál is. Mert nem pusztán a GM kiválasztásától függ, sőt már a kiválasztásig való eljutásban is óriási a szórás, ezért kerülnek teljesen más megítélésre játékosok. Hol helyesen, hol kevésbé helyesen, de arra nincs és nem is lesz bizonyíték, hogy ugyanaz a játékos akiért a szurkoló sír mert mennyivel jobb, mint a saját draftolt, az biztosan kihozta volna ugyanezt magából, akár a staff, akár a rendszer, akár a playcall okán.

Az utolsó Brady év az konkrétan nem bizonyítja, amit állítasz. Mert akkor is figyelmen kívül hagytad a kontextust, meg így utólag is. mert így lesz igazad. Ha neked ez a fontos, úgy sem változtatsz a szemléleten. Bradynek a fal közepe a legfontosabb, láthattuk ezt egész pályafutása alatt, nem véletlenül van ilyen fala Tampában. Kiesett Andrews, akinek az esze a legfontosabb kelléke a Pats OLinenak. Karras még csak meg sem közelítette, sőt kiderült Andrews emelte fel Masont is, mert nélküle az extra feladatokkal ő is bezuhant az árokba. Cannon meg szerintem a kezét nem tudta felemelni a meccsek kivételével olyan állapotban volt egész évben. Az összes értelmezhető elkapó kiesett, akikre év elején orgazmus közeli állapotban gondolt a fanbase (Gordon, Edelman, AB) az újoncoknak meg nem dobált TB. Pedig látható Meyers is képes lett volna erre-arra.

Ráadásul a fal a futójátékot is bedöntötte, amivel a play action sem mehetett és futni sem lehetett.

Tudom nincs ha, de a normál fallal azért ment volna az a talicska is, meg ha nem vesztjük el a top3 elkapónkat. Edelman sérült volt a szezon második felében végig, az utolsó 3 meccsre lépni se bírt kb. Sanu meg szintén úgy megsérült a kirobbanó jó meccse után, hogy szinte hasznavehetetlen volt.

Innentől ezt az évet felhozni számomra fura. Nem azért mert szarul festett az offense, mert ez tény. De a kontextus a lényeg, mert a miért mindig fontosabb. Brady meg pont megmutatta most is, hogy még pár évig jöhet ez a vége, kinyiffant mantra, de igazából ez egy én megmondtam szitu kergetése, hogy végre valósággá váljon. A Pats roster is ugyanez. Amit leírsz, hogy ugyanolyan szinten draftoljon valaki 20 évig az lehetetlen. Ráadásul ez csak a fóbiásoknak, meg a győzelmeket megszokó drukkereknek csámcsogni való, mert látnivaló az nem sok van benne, akkor sem ha 2 év múlva elküldi Kraft az öreget, mert képtelen előrevinni a szekeret. De én azt láttam idén is, hogy tök mindegy mennyire viharvert és liga alja ez a roster sokak szerint, végig meccsben voltunk majdnem mindig konkrétan passzjáték nélkül, szinte QB nélkül. Akkor azért én megadom az esélyt annak, hogy működni fog a dolog, ha 1-2 darabka még a helyére kerül. Aztán pár év múlva mikor megint szarok leszünk, megint lehet jönni ezzel. Addigra Brady sem lesz, szóval minden igaznak tűnik majd 😊
több mint 3 éve
Törölt felhasználó
Chris Hogan elhagyja az NFL-t es a profi lacross ligaban fog jatszani. Karrierje alatt 16 millio dollart keresett, nyert ket gyurut, az azert nem olyan rossz 😊 9 ev alatt 2800 yardot es 18 TD-t szorgoskodott ossze az alapszakaszban. PO-ban meg 4 TD kb.

Csak azert irom, mert erdekelt, hogy egy NFL peremember hogyan keres stb, aztan megneztem.
undisputedly
sok sikert neki a lacrossehoz, nagyon kedvelem a srácot, évente kb 2,5 misi ezek szerint össze is jött neki a két gyűrű mellé
Cuchulain82
Igen, mondjuk erdekesen oszlik el a fizetese. 12 millio a 16-bol a Patses 3 eveben jott. Jol mutatja, hogy nehez a ligaban maradni az ujonc szerzodesed utan, viszont a penz ugye ott jon foleg. Hogan is osszeszedett egy jo contractot toletek, elotte kifejezetten bagoert, minimumokert jatszott.

 www.spotrac.com/nfl/new-york-jets/chris-hogan-9068/cash-earnings/
undisputedly
 velvet.hu/elet/2019/02/02/chris_hogan_nfl_super_bowl_focistafeleseg_amerikaifoci_ashley_boccio_new_england_patriots/

+szponzor pénz
"In 2015, Maximum Human
Performance (MHP) announced the
signing of Hogan to a sponsorship
deal.[49]"
több mint 3 éve
undisputedly Seattle Seahawks 11 936 — SuperBowl Champions 2013/2014
Chris Hogan elhagyja az NFL-t es a profi lacross ligaban fog jatszani. Karrierje alatt 16 millio dollart keresett, nyert ket gyurut, az azert nem olyan rossz 😊 9 ev alatt 2800 yardot es 18 TD-t szorgoskodott ossze az alapszakaszban. PO-ban meg 4 TD kb.

Csak azert irom, mert erdekelt, hogy egy NFL peremember hogyan keres stb, aztan megneztem.
undisputedly
sok sikert neki a lacrossehoz, nagyon kedvelem a srácot, évente kb 2,5 misi ezek szerint össze is jött neki a két gyűrű mellé
Cuchulain82
Igen, mondjuk erdekesen oszlik el a fizetese. 12 millio a 16-bol a Patses 3 eveben jott. Jol mutatja, hogy nehez a ligaban maradni az ujonc szerzodesed utan, viszont a penz ugye ott jon foleg. Hogan is osszeszedett egy jo contractot toletek, elotte kifejezetten bagoert, minimumokert jatszott.

 www.spotrac.com/nfl/new-york-jets/chris-hogan-9068/cash-earnings/
több mint 3 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 685 — The only discipline that lasts, is self discipline
Akkor tegyük félre a témát 2-3 évig, aztán utána lehet véleményezni. Én eltudom ismerni majd akkor, ha ez az öreg végét jelző szakasz kezdete volt, ellenben majd a másik oldal jön azzal, hogy változott ez az amaz..közben meg tök normális variancia. Voltak ilyen 2-3 éves luft szakaszaink a drafton eddig is BB alatt.topin
Azt hagyod ki velem kapcsolatban, hogy ezt én neked nem idén mondom először, hanem már 2-3 éve 😊 Konkrétan az utolsó megnyert bajnoki cím ELŐTT mondtam neked, hogy szerintem pár éve (2-3 évvel ezelőtthöz képest pár éve) gondok vannak az utánpótlás környékén, és ennek ha így fojtatódik, meglesz a böjtje. És így folytatódott. És meg is lett a böjtje. Nem csak Newtonnal, de azzal a Bradyvel is meglett, aki itt kínlódott utolsó évében, aztán elment és nyert egy újabb gyűrűt egy másik csapatban.

(Hozzáteszem, mert így korrekt, hogy 2-3 éve azt is mondtam, hogy Brady is úgy gondolom, hogy már nem a régi. És ennek ellenére nyert még kettőt azok után, hogy ezt mondtam. 😊 De nem gondolom, hogy ebben tévedtem volna, mert valóban nem a régi. Csak ahhoz még így is elég jó, hogy a tapasztalatával, leadershippel annyit hozzátegyen, ami egy remek keretet esélyessé tesz. És emellett a fortunával is k**a jó viszonyt ápol. 😀 )

De visszatérve Belichickre. Nem akarom elővenni Brady miatt a "ki is csinálta a bajnokcsapatot" témát, mert kisstílű lenne, másrészt nem is hiszem, hogy Brady lett volna a királycsináló. Itt négy királycsináló volt (a tulaj, a két hof, és a szakmai állandóság, hogy még offense oldalon is tíz plusz évig lehetett ugyanazt a rendszert futtatni), de közben azt sem gondolom, hogy azért, mert valakit Chuck Nollnak vagy Bill Belichicknek hívnak, és bizonyította, hogy képes a csúcsra jutni és ott is maradni, ez egy elrendeltetett helyzet. A legjobbnak is egyszer eljön a történet vége, és nem tudni, hogy ez hogyan jön el. Van aki a csúcson tudja abbahagyni, van aki több éves lefelé menő spirál után unja meg. Szóval CSAK AZÉRT mert BB két évtizedig király volt, én nem feltételezem automatikusan, hogy király is marad. Pontosabban ez nem igaz, mert ezt feltételezem. Akkor nem feltételezem, ha elkezdem jeleit látni a hibáknak. És Belichicknél már évek óta látok hibákat. Nem az edzéseken, nem a mérkőzéseken, szerintem ott még most is top noch. De a csapatépítésben igen. Nem csak a draftokban, hanem a teljes csapatépítési feladatkörben. A tradekből is egyre sz*rabbul jön ki, miközben ebben a tízes évek elején hirhedten jó volt. Annyira, hogy az a mondás járta, hogy mindenkivel tradelhetsz, csak Belichickel ne tradelj, ha nem akarsz bukni. Hát nem kell sok, hogy oda jussunk, hogy tradelj csak, ha nyerni akarsz a bulin.

Rétestészta lett. Egy mondatban összefoglalva, szerintem nem most kezdődig az az időszak, amikor gondok vannak, hogy mostantól 2-3 évig nézzük majd meg, hogy hullámvölgy jött-e. Már az van pár éve, és ha még 2-3 évig az lesz, az már nagy baj. Abból nemhogy contenderség nem lesz, ha így lesz, de középszerűség is nehezen. És az már mindegy, hogy variancia vagy nem, azt az NFL nem tolerálja, mert nem póker.

Hacsak be nem újít az öreg egy hatodik körös új Bradyt megint. 😀 Ezt mindig hozzáteszem, mert a nagyon sikeres emberek általában fortunával is remek viszonyban vannak, ki tudja, hogy az öreget megcsókolja-e még egyszer utoljára úgy igazán alaposan, két oldalról és szájra is. 😊

Szerkesztette: peterk2005 udvari bolond


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 3 éve
Cuchulain82 New England Patriots 985
Chris Hogan elhagyja az NFL-t es a profi lacross ligaban fog jatszani. Karrierje alatt 16 millio dollart keresett, nyert ket gyurut, az azert nem olyan rossz 😊 9 ev alatt 2800 yardot es 18 TD-t szorgoskodott ossze az alapszakaszban. PO-ban meg 4 TD kb.

Csak azert irom, mert erdekelt, hogy egy NFL peremember hogyan keres stb, aztan megneztem.
undisputedly
sok sikert neki a lacrossehoz, nagyon kedvelem a srácot, évente kb 2,5 misi ezek szerint össze is jött neki a két gyűrű mellé
több mint 3 éve
undisputedly Seattle Seahawks 11 936 — SuperBowl Champions 2013/2014
Chris Hogan elhagyja az NFL-t es a profi lacross ligaban fog jatszani. Karrierje alatt 16 millio dollart keresett, nyert ket gyurut, az azert nem olyan rossz 😊 9 ev alatt 2800 yardot es 18 TD-t szorgoskodott ossze az alapszakaszban. PO-ban meg 4 TD kb.

Csak azert irom, mert erdekelt, hogy egy NFL peremember hogyan keres stb, aztan megneztem.

Szerkesztette: undisputedly
több mint 3 éve
Wyatt New England Patriots 26 306
Az milyen statisztika már ,hogy TB-nek több TD passza volt a PO-ban,mint Newtonnak a teljes alapszakaszban !!! | Lehangoló |
kolok1972
Az szomorúbb volt, hogy Josh Allennek az utolsó Pats-meccsig több TD-je volt a Gillette-ben, mint Cam Newtonnak, pedig ő csak egyszer játszott ott (2–4-ről hősiesen fordítottunk 5–4-re a Jetsnek köszönhetően)

Brady és Gronk Tampában sem lett kevésbé idióta 😀


több mint 3 éve
kolok1972 New England Patriots 2 506 — Pats fan
Az milyen statisztika már ,hogy TB-nek több TD passza volt a PO-ban,mint Newtonnak a teljes alapszakaszban !!! | Lehangoló |

Nem igazam van, hanem véleményem. Mint itt mindenkinek.
több mint 3 éve
dr0725 New England Patriots 474
Volt egy korábban ide is berakott nagyon korrekt elemzés BB draftjairól. Ott jól kimutatták, hogy 2016 óta nagyjából hulladék, amit művel. Arra akkor érdekes módon sem topin, sem más hozzá hasonló véleményen levő nem reagált semmit. Hallgattak mint az a bizonyos a fűben.
Pedig ez sajnos egyértelmű volt még egy komplett elemzés nélkül is. Az öreg, mint GM sajnos gyengén muzsikált az elmúlt 3-4 évben. Ezért is lett pár évvel hamarabb vége a dinasztiának, mint lehetett volna. Erre nem válasz az, hogy egyszer úgyis vége van. Illetve válasz, de hagyjuk is hogy milyen.
Bízni én is bízom benne, hogy össze tud rakni még egyszer egy dinasztiát, bár eddig egyszer sem ment neki hasonló sem, amikor nem Brady volt a QB-ja.
goboston
Oké, hogy Patricia miatt jól megégett szegény Detroitban, de ha ehhez lenne köze Quinn távozásának akkor ő pont szabad ismét. (ugye a 2016-os szezon után távozott) Ami 16 évig működött annál szerintem sem tényező az NFL természetes ciklikussága, nem hiszem, hogy pont emiatt lenne, de megemlíteni azért érdemes.

Szerkesztette: dr0725
több mint 3 éve
topin New England Patriots 2 003
Nézd meg, hogy mi maradt a 2016-os bajnokcsapat jól. És kik jöttek azok helyére, akik eligazoltak, visszavonultak.
zinedine5
2016 az 4 éve volt, teljesen normális hogy nem maradt meg a zöme. Nem csak nálunk, nagy többségben is ritka lesz a sok azonos játékos 4 éves távlatban. Pont ez az NFL körforgásának az alapja és ha mindig minden bajnokcsapatban olyan könnyű lenne a távozókat pótolni, akkor örökös bajnokcsapatok lennének. De 3-4 éves szinten dinasztiákat is elég nehéz összehozni..
topin
A második mondatom a lényeg.
zinedine5
Ugyanez a válasz a lényegre, ha az lenne a standard, hogy jót húznak mindig, minden évben ugyanazok a GM-k, akkor sehol nem lenne lejtmenet, ami meg GM váltással végződik, ha nincs idő kivárni az újabb emelkedést. Nálunk nehezen tudom elképzelni, hogy elfogyna a türelem belátható időn belül.
több mint 3 éve
zinedine5 New England Patriots Arkansas Razorbacks 6 367 — Ajmo Vatreni
Mondjuk annyit jegyeznék meg, hogy attól, hogy Metcalf egészen jól bejött Seattle-ben, még bőven benne van, hogy a mi remek WR-nevelésünkkel és alapvető támadósémánkkal nem nézne ki szuperül.
Wyatt
Ez egyértelmű. És nem is voltunk soha azok akik érzik a wr-eket a drafton.
Illetve még annyit, hogy nem is voltunk rákényszerülve, mert folyamatosan depthbe húzogattunk, a kezdő pöpecsége révén, ahol belefért, hogy ne olyat keressünk, akik 4-5 évig eléldegélhetnek kezdőként, hanem akinek kell mondjuk akár 1-2-3 év, de utána lehet belőle állat. Mert a kezdők megvoltak bőven.

Na az a baj, hogy ilyenből vált be kevés, de sokaknál azért bőven benne van még, hogy 2021-ben, vagy 2022-ben virítsanak.
Wyatt
Így van. Pont az a pár '15-16-17-18 draftolt hiányzik a keret minőségéből. És ezek közül olyan sokban én már nem bízok. ('18-ból Michel, Harris mellett sokkal jobb már nem lesz, Dawson nincs, Bentley meg elég limitált., Az elöbbieknél már villanni kellett volna a tudásnak)
Remélem a tavalyiból kisül valami jó.
Azt egyébként külön megjegyzem, nem kifejezetten neked, hogy állandóan azt hallom, hogy project játékosokat draftoltunk, mert jó volt a csapat, nem kellettek kezdők. Másrészt viszont azt hallom, hogy a körök hátuljáról nem lehet kezdőt, meg sztárt, meg egyből jót draftolni. Ez a két mondat nekem megint nem a jó draftolást jelzi az eredmények alapján.
Én nekem a legfontosabb, hogy legyen egy irányító, aki tud passzolni, nekem 1/15-re ez bőven jó opció, aztán legyen legalább egy elit WR (nem bánnám, ha FA lenne, az jobban megy), meg egy LB
Wyatt
Most ugye nagyon úgy tűnik, hogy ez Jones vagy maximum Lance, de annak szerintem elég kicsi a valószínűsége. De, ha működik akkor jöjjön.
több mint 3 éve
zinedine5 New England Patriots Arkansas Razorbacks 6 367 — Ajmo Vatreni
Nézd meg, hogy mi maradt a 2016-os bajnokcsapat jól. És kik jöttek azok helyére, akik eligazoltak, visszavonultak.
zinedine5
2016 az 4 éve volt, teljesen normális hogy nem maradt meg a zöme. Nem csak nálunk, nagy többségben is ritka lesz a sok azonos játékos 4 éves távlatban. Pont ez az NFL körforgásának az alapja és ha mindig minden bajnokcsapatban olyan könnyű lenne a távozókat pótolni, akkor örökös bajnokcsapatok lennének. De 3-4 éves szinten dinasztiákat is elég nehéz összehozni..
topin
A második mondatom a lényeg.
több mint 3 éve
topin New England Patriots 2 003
Nézd meg, hogy mi maradt a 2016-os bajnokcsapat jól. És kik jöttek azok helyére, akik eligazoltak, visszavonultak.
zinedine5
2016 az 4 éve volt, teljesen normális hogy nem maradt meg a zöme. Nem csak nálunk, nagy többségben is ritka lesz a sok azonos játékos 4 éves távlatban. Pont ez az NFL körforgásának az alapja és ha mindig minden bajnokcsapatban olyan könnyű lenne a távozókat pótolni, akkor örökös bajnokcsapatok lennének. De 3-4 éves szinten dinasztiákat is elég nehéz összehozni..
több mint 3 éve
Wyatt New England Patriots 26 306
Mondjuk annyit jegyeznék meg, hogy attól, hogy Metcalf egészen jól bejött Seattle-ben, még bőven benne van, hogy a mi remek WR-nevelésünkkel és alapvető támadósémánkkal nem nézne ki szuperül.

Illetve még annyit, hogy nem is voltunk rákényszerülve, mert folyamatosan depthbe húzogattunk, a kezdő pöpecsége révén, ahol belefért, hogy ne olyat keressünk, akik 4-5 évig eléldegélhetnek kezdőként, hanem akinek kell mondjuk akár 1-2-3 év, de utána lehet belőle állat. Mert a kezdők megvoltak bőven.

Na az a baj, hogy ilyenből vált be kevés, de sokaknál azért bőven benne van még, hogy 2021-ben, vagy 2022-ben virítsanak.

Én nekem a legfontosabb, hogy legyen egy irányító, aki tud passzolni, nekem 1/15-re ez bőven jó opció, aztán legyen legalább egy elit WR (nem bánnám, ha FA lenne, az jobban megy), meg egy LB

több mint 3 éve
zinedine5 New England Patriots Arkansas Razorbacks 6 367 — Ajmo Vatreni
A rossz scouting akkor hullámzás, ha kijavítják és jó lesz. Ha nem javítják ki, akkor rossz scouting marad. De ez nem egy magától végbemenő folyamat, ehhez be kell avatkozni.
És ott ahol ennek az általad hullámzásnak hívott jelenségnek az aljára érnek egy 5 évre, ott be is avatkoznak. Néha egészen magas szinten. (Például repül a GM.)

És én ezt várom, ezt remélem, hogy az FO-t megerősítjük.
BB nagyon jó edző, de nem Isten. Ő is elront ezt-azt.
zinedine5
Én most ugyanazokról az emberekről beszélek első sorban, akik hosszabb távon vannak egy csapatnál. Nem arról, hogy GM váltás van és ettől indul meg a buli. Lichtnek is volt luftjai, de ugye tudjuk, hol pallérozódott 😊

Nálunk simán variancia a hullám alja, hiszen korábban meg a hullám jobb felén is voltunk. Többször is. Innentől felesleges kiragadni a negatív szakaszt, amikor ugyanolyan gyenge draftok korábban is voltak.

De arra is van példa, hogy valaki egyik helyen jól drfatol, a másikon csodát várnak tőle, aztán nem jön össze a jó draft sem. Arra is van példa, hogy valaki több jó év után bénán húz, majd újra jól.

Én mint profi pókeres 5,5bb/100-t hozok a limitemen, több milliós mintán. Ez kisarkítva azt jelenti hogy 5 nagyvakot nyerek 100 partinként. Nyilván ennek akkor van értelme, ha nem 100 vagy ezer handem van a karrierembe, ami megítélhetetlenné teszi a játékom sikerességét és pusztán a variancia adja ki éppen nyerő vagy vesztő az ember kis mintán. Egy asztalon egy óra alatt kb 70-90 leosztás megy le, szóval jó sok asztalon, jó sok óra kell ahhoz megtudjuk hogy is állunk valójában az adott limiten vagy éppen upswing miatt nyertünk, vagy downswing miatt buktunk.

Tehát mint nagy mintán stabil nyerő játékos sem tudok úgy leülni az asztalokhoz, hogy aznap tuti nyerek. Akkor sem ha csupa jó +EV-s (Expected Value) döntést hozok. Ha nem hibázok is simán zárhatom az adott napot mínuszban és ez kicsit sem kell, hogy érdekeljen, mert ez a variancia. Elegendő minta kell, hogy kipörögjön és kizárólag a várható érték realizálódjon. Ugyanez van a draftoknál is az NFL-ben.

Van egy stabil kiválasztási rendszered, ami illeszkedik a pályán viszontlátni szeretett játékrendszerrel és ez alapján huzigálsz. Ha nincs aki beleszóljon, akkor nagyobb eséllyel sikerül. Hiszen nem erőltetnek rád senkit, aki miatt változtatni kellene a filozófiádon. Nyilván a pókerben és az NFL-ben is felül kell vizsgálni a szakaszokat és a folyamatos elemzés az alapja mindig mindennek. Napi szinten is akár (pókerben biztosan). Iszonyat precíz számítások minden játékformában különböző szoftverekkel optimalizálva a döntési helyzeteket. És a variancia így is ott van, ugyanúgy meg lesz a szórás, mert nem csak a döntéstől függ a kimenetel.

Az NFL scouting is ilyen, hiába lesz jó a rangsorod, ha rajtad kívülálló eset miatt nem jön ki a döntésben rejlő +EV.

Lehet emiatt tudom könnyedén elfogadni, hogy ez sima variancia. Főleg mert ugyanilyen tendenciák eddig is voltak, aztán meg jobbak jöttek. Egy ilyen hosszú "uralkodásban" amit BB kap, ez teljesen reális.

És még véletlenül sem mondtam, hogy hibátlan az öreg. Az a lényeg hogy bőven pluszosan dönt, ami majd elegendő mennyiségű döntésnél realizálódik előnyben. Persze majd közben lesz x csapat, meg y és z ahol éppen összeáll valami szuper dolog. De ezek a csapatok mindig mások lesznek 3-4 évente. Hiába ugyanaz a GM, ugyanaz a fasza scouting, valahogy mégis lekonyul a merevedés amivel végigmennének a ligán újra meg újra. És ez a variancia miatt van így, mert ha drafton lehetne mindent pótolni és lennének zseni draftolók, akik aztán 20 éves mintán is tartják a szintet, akkor nem lenne üresjárat ezeknél a csapatoknál és mindig SB run lenne a realitás, hiába járnak le újonc szerződések, már ott lenne a következő zseni. Még sincs. Mert számít, hogy 3 évig top10-ben huzogatsz például. Meg számít, hogy amúgy egy majdnem kész csapatod van, tele sztárral, de egy QB nagyon hibádzik..hiába draftolgatsz jól, ha Winstonod van 😊
topin
Egyrészt hiába kell bizonyos
esetekben nekimenni minden negyedik és rövidnek a statisztika szerint, ha nincs normális fakad vagy szemben áll egy kurva jó D Line, akkor megsütheted a statisztikát. Ettől még statisztikailag igaz, de a körülmények határozzák meg az egyedi esetet.

Másrészt meg igen, biztos vannak rosszabb draftok és persze jobbak is. Nyilván ez természetes és nem lehet mindig belenyúlni a tutiba. De nem négy-öt év. Az egy ilyen sportban olyan hátrányt okoz, amit látunk a keretünkön. Ahogy írtam alig van cornerstone játékosunk és azok is idősebbek. Nincs a keretben olyan 30 alatti skill játékos, aki komoly értéket képviselne egy tradeben.
Nézd meg, hogy mi maradt a 2016-os bajnokcsapat jól. És kik jöttek azok helyére, akik eligazoltak, visszavonultak.
több mint 3 éve
topin New England Patriots 2 003
Pont ezt írtam, hogy lehetetlent vártok el, majd amikor életszerű esemény következik be és nem a kiemelt 3 éves periódus van, akkor mutogattok, hogy elbaszta. De hát mindenki elbassza ilyen alapon, mert ez a normális. Csak nálatok van olyan elvárás, aminek senki nem tud megfelelni 20 éves mintán.topin
Végigmehetünk az NFL-en, de azt a GM-et, amelyik 3-4 évig folyamatosan elb*ssza, azt ki szokták rúgni. Még a Jaguarsból is. 😊

Akkor nem rúgnak ki GM-et, ha 3-4 évig extrán draftol és contender lesz emiatt a csapat (akkor megdicsőül), vagy ha átlagosan draftol, itt egy jobb év, ott egy gyengébb. De 3 rossz évet egymás után nem szokás megúszni. Belichick egy külön kalapban van az elképesztő 20 éve után, de szerintem ha még 2-3 olyan évet hozzárak, mint az elmúlt 3 draft, akkor Kraft megkéri, hogy menjen nyugdíjba. De még valószínűbb, hogy ő maga dönt úgy, hogy oké elég volt a GM-kedésből, Jöjjön valaki más. (Mondjuk a fiam.)

Leonardot, AJ Brownt, Metcalfot de lehet ezt sorolni évente 15-20 névvel folytatva a sort, meg a többi csapat is elengedte mikor kiválaszthatta volna, azért ha az a norma hogy a liga több mint felénél rossz a scouting, akkor megint a hullámzás van napirenden. Egyszer fent, egyszer lent.topin
Még egyszer: azt hülyeség a szemére vetni egy GM-nek, hogy adott drafton miért Y-t (aki nem vált be) húzta, és miért nem a néhány hellyel utána húzott Y-t (aki máshol bevált). Ilyenből mindenkinek, minden évben akad.

De ha se X helyett nem húzza Y-t, se Z helyett W-t, se Q helyett P az adott drafton (azaz adott évben senki nem jön be, vagy csak mutatóba valaki), az már rossz draft, és megjegyzik. És ha ebből valaki 2-3-at is egymás után pakol, akkor abból általában röpcsi van.
peterk2005
Akkor tegyük félre a témát 2-3 évig, aztán utána lehet véleményezni. Én eltudom ismerni majd akkor, ha ez az öreg végét jelző szakasz kezdete volt, ellenben majd a másik oldal jön azzal, hogy változott ez az amaz..közben meg tök normális variancia. Voltak ilyen 2-3 éves luft szakaszaink a drafton eddig is BB alatt. És amíg nekünk nem kellenek nagy nevek, addig nem fogok sírni egy-két félrement draft class miatt. Majd ha kizárólag az határozza meg a csapatot hogy dream team legyünk, mert anélkül nincs esély, akkor vergődök ilyen miatt.

TB nélkül nehezebb lesz odakerülni a csapatnak/rendszernek, ez tény. De én nem is várom el hogy megint dinasztia legyen rövid idő alatt. Nem olyan sűrűn fordult ez elő eddig sem a ligában. Azt elvárom hogy belátható időn belül contender legyen a csapat, aztán hogy éppen lesz-e jobb csapat ebben a periódusban, lesz-e miracle play amin elcsúszik a story, lesz-e sérülés ami keresztül húzza pont amikor összeállna, az már nem az öregen múlik. De legyen egy olyan szakasz még a regnálása alatt, amikor van esélyünk odaérni. Aztán lesz ami lesz, a végső siker nem csak rajtunk múlik.
több mint 3 éve
topin New England Patriots 2 003
A rossz scouting akkor hullámzás, ha kijavítják és jó lesz. Ha nem javítják ki, akkor rossz scouting marad. De ez nem egy magától végbemenő folyamat, ehhez be kell avatkozni.
És ott ahol ennek az általad hullámzásnak hívott jelenségnek az aljára érnek egy 5 évre, ott be is avatkoznak. Néha egészen magas szinten. (Például repül a GM.)

És én ezt várom, ezt remélem, hogy az FO-t megerősítjük.
BB nagyon jó edző, de nem Isten. Ő is elront ezt-azt.
zinedine5
Én most ugyanazokról az emberekről beszélek első sorban, akik hosszabb távon vannak egy csapatnál. Nem arról, hogy GM váltás van és ettől indul meg a buli. Lichtnek is volt luftjai, de ugye tudjuk, hol pallérozódott 😊

Nálunk simán variancia a hullám alja, hiszen korábban meg a hullám jobb felén is voltunk. Többször is. Innentől felesleges kiragadni a negatív szakaszt, amikor ugyanolyan gyenge draftok korábban is voltak.

De arra is van példa, hogy valaki egyik helyen jól drfatol, a másikon csodát várnak tőle, aztán nem jön össze a jó draft sem. Arra is van példa, hogy valaki több jó év után bénán húz, majd újra jól.

Én mint profi pókeres 5,5bb/100-t hozok a limitemen, több milliós mintán. Ez kisarkítva azt jelenti hogy 5 nagyvakot nyerek 100 partinként. Nyilván ennek akkor van értelme, ha nem 100 vagy ezer handem van a karrierembe, ami megítélhetetlenné teszi a játékom sikerességét és pusztán a variancia adja ki éppen nyerő vagy vesztő az ember kis mintán. Egy asztalon egy óra alatt kb 70-90 leosztás megy le, szóval jó sok asztalon, jó sok óra kell ahhoz megtudjuk hogy is állunk valójában az adott limiten vagy éppen upswing miatt nyertünk, vagy downswing miatt buktunk.

Tehát mint nagy mintán stabil nyerő játékos sem tudok úgy leülni az asztalokhoz, hogy aznap tuti nyerek. Akkor sem ha csupa jó +EV-s (Expected Value) döntést hozok. Ha nem hibázok is simán zárhatom az adott napot mínuszban és ez kicsit sem kell, hogy érdekeljen, mert ez a variancia. Elegendő minta kell, hogy kipörögjön és kizárólag a várható érték realizálódjon. Ugyanez van a draftoknál is az NFL-ben.

Van egy stabil kiválasztási rendszered, ami illeszkedik a pályán viszontlátni szeretett játékrendszerrel és ez alapján huzigálsz. Ha nincs aki beleszóljon, akkor nagyobb eséllyel sikerül. Hiszen nem erőltetnek rád senkit, aki miatt változtatni kellene a filozófiádon. Nyilván a pókerben és az NFL-ben is felül kell vizsgálni a szakaszokat és a folyamatos elemzés az alapja mindig mindennek. Napi szinten is akár (pókerben biztosan). Iszonyat precíz számítások minden játékformában különböző szoftverekkel optimalizálva a döntési helyzeteket. És a variancia így is ott van, ugyanúgy meg lesz a szórás, mert nem csak a döntéstől függ a kimenetel.

Az NFL scouting is ilyen, hiába lesz jó a rangsorod, ha rajtad kívülálló eset miatt nem jön ki a döntésben rejlő +EV.

Lehet emiatt tudom könnyedén elfogadni, hogy ez sima variancia. Főleg mert ugyanilyen tendenciák eddig is voltak, aztán meg jobbak jöttek. Egy ilyen hosszú "uralkodásban" amit BB kap, ez teljesen reális.

És még véletlenül sem mondtam, hogy hibátlan az öreg. Az a lényeg hogy bőven pluszosan dönt, ami majd elegendő mennyiségű döntésnél realizálódik előnyben. Persze majd közben lesz x csapat, meg y és z ahol éppen összeáll valami szuper dolog. De ezek a csapatok mindig mások lesznek 3-4 évente. Hiába ugyanaz a GM, ugyanaz a fasza scouting, valahogy mégis lekonyul a merevedés amivel végigmennének a ligán újra meg újra. És ez a variancia miatt van így, mert ha drafton lehetne mindent pótolni és lennének zseni draftolók, akik aztán 20 éves mintán is tartják a szintet, akkor nem lenne üresjárat ezeknél a csapatoknál és mindig SB run lenne a realitás, hiába járnak le újonc szerződések, már ott lenne a következő zseni. Még sincs. Mert számít, hogy 3 évig top10-ben huzogatsz például. Meg számít, hogy amúgy egy majdnem kész csapatod van, tele sztárral, de egy QB nagyon hibádzik..hiába draftolgatsz jól, ha Winstonod van 😊
több mint 3 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 685 — The only discipline that lasts, is self discipline
Pont ezt írtam, hogy lehetetlent vártok el, majd amikor életszerű esemény következik be és nem a kiemelt 3 éves periódus van, akkor mutogattok, hogy elbaszta. De hát mindenki elbassza ilyen alapon, mert ez a normális. Csak nálatok van olyan elvárás, aminek senki nem tud megfelelni 20 éves mintán.topin
Végigmehetünk az NFL-en, de azt a GM-et, amelyik 3-4 évig folyamatosan elb*ssza, azt ki szokták rúgni. Még a Jaguarsból is. 😊

Akkor nem rúgnak ki GM-et, ha 3-4 évig extrán draftol és contender lesz emiatt a csapat (akkor megdicsőül), vagy ha átlagosan draftol, itt egy jobb év, ott egy gyengébb. De 3 rossz évet egymás után nem szokás megúszni. Belichick egy külön kalapban van az elképesztő 20 éve után, de szerintem ha még 2-3 olyan évet hozzárak, mint az elmúlt 3 draft, akkor Kraft megkéri, hogy menjen nyugdíjba. De még valószínűbb, hogy ő maga dönt úgy, hogy oké elég volt a GM-kedésből, Jöjjön valaki más. (Mondjuk a fiam.)

Leonardot, AJ Brownt, Metcalfot de lehet ezt sorolni évente 15-20 névvel folytatva a sort, meg a többi csapat is elengedte mikor kiválaszthatta volna, azért ha az a norma hogy a liga több mint felénél rossz a scouting, akkor megint a hullámzás van napirenden. Egyszer fent, egyszer lent.topin
Még egyszer: azt hülyeség a szemére vetni egy GM-nek, hogy adott drafton miért Y-t (aki nem vált be) húzta, és miért nem a néhány hellyel utána húzott Y-t (aki máshol bevált). Ilyenből mindenkinek, minden évben akad.

De ha se X helyett nem húzza Y-t, se Z helyett W-t, se Q helyett P az adott drafton (azaz adott évben senki nem jön be, vagy csak mutatóba valaki), az már rossz draft, és megjegyzik. És ha ebből valaki 2-3-at is egymás után pakol, akkor abból általában röpcsi van.

Szerkesztette: peterk2005 udvari bolond


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 3 éve
zinedine5 New England Patriots Arkansas Razorbacks 6 367 — Ajmo Vatreni
Értem, hogy nem lesz mindenkiből nfl játékos, pláne nem sztárjátékos, de nem látod, hogy a nulla felé konvergál a jó pickjeink száma?

Szóval a kettő nem zárná ki egymást.

Lehet, hogy jók lesznek az idei pickek, de megérthetetd, hogy van aki ezt máshogy látja és nem bízik abban, hogy Dugger jobb lesz, mint az előző 4 2. körös DB.
zinedine5
mert minden csapatnak máshogy néz ki a draft boardja, másra helyezi a hangsúlyt a scouting során. Aztán ez vagy kijön a játékosból a rendszerben, vagy nem. Vagy csak máshol, másik rendszerben. És nagyjából ugyanezt leírhatja évente kb a liga fele, hogy miért ezt húztuk és miért nem azt. Mi ezt utólag ugatjuk. Aminek sok értelme nincs, hiszen Leonardot is elengedte több mint a liga fele, mégse húzták ki.
topin
Ez a lényeg. Nem jó a scouting és a draft board. Vagy a rendszer és az edzők. És mivel nem gondolom, hogy BB nem jó edző meg nem jó a rendszere, mert hát ahogy te is írtad ott a 9 SB bizonyítékként, ezért az elsőt gondolom az igaznak.
zinedine5
Azt eddig is irtuk itt többen, hogy lehet a DB vagy WR scouting priorizást felül kellene vizsgálni, de azok az SB években is ugyanígy mellémentek.

Leonardot, AJ Brownt, Metcalfot de lehet ezt sorolni évente 15-20 névvel folytatva a sort, meg a többi csapat is elengedte mikor kiválaszthatta volna, azért ha az a norma hogy a liga több mint felénél rossz a scouting, akkor megint a hullámzás van napirenden. Egyszer fent, egyszer lent.
topin
A rossz scouting akkor hullámzás, ha kijavítják és jó lesz. Ha nem javítják ki, akkor rossz scouting marad. De ez nem egy magától végbemenő folyamat, ehhez be kell avatkozni.
És ott ahol ennek az általad hullámzásnak hívott jelenségnek az aljára érnek egy 5 évre, ott be is avatkoznak. Néha egészen magas szinten. (Például repül a GM.)

És én ezt várom, ezt remélem, hogy az FO-t megerősítjük.
BB nagyon jó edző, de nem Isten. Ő is elront ezt-azt.
több mint 3 éve
topin New England Patriots 2 003
Értem, hogy nem lesz mindenkiből nfl játékos, pláne nem sztárjátékos, de nem látod, hogy a nulla felé konvergál a jó pickjeink száma?

Szóval a kettő nem zárná ki egymást.

Lehet, hogy jók lesznek az idei pickek, de megérthetetd, hogy van aki ezt máshogy látja és nem bízik abban, hogy Dugger jobb lesz, mint az előző 4 2. körös DB.
zinedine5
mert minden csapatnak máshogy néz ki a draft boardja, másra helyezi a hangsúlyt a scouting során. Aztán ez vagy kijön a játékosból a rendszerben, vagy nem. Vagy csak máshol, másik rendszerben. És nagyjából ugyanezt leírhatja évente kb a liga fele, hogy miért ezt húztuk és miért nem azt. Mi ezt utólag ugatjuk. Aminek sok értelme nincs, hiszen Leonardot is elengedte több mint a liga fele, mégse húzták ki.
topin
Ez a lényeg. Nem jó a scouting és a draft board. Vagy a rendszer és az edzők. És mivel nem gondolom, hogy BB nem jó edző meg nem jó a rendszere, mert hát ahogy te is írtad ott a 9 SB bizonyítékként, ezért az elsőt gondolom az igaznak.
zinedine5
Azt eddig is irtuk itt többen, hogy lehet a DB vagy WR scoutingban döntő prioritást felül kellene vizsgálni, de azok az SB években is ugyanígy mellémentek.

Leonardot, AJ Brownt, Metcalfot de lehet ezt sorolni évente 15-20 névvel folytatva a sort, meg a többi csapat is elengedte mikor kiválaszthatta volna, azért ha az a norma hogy a liga több mint felénél rossz a scouting, akkor megint a hullámzás van napirenden. Egyszer fent, egyszer lent.

Szerkesztette: topin