New Orleans Saints

45 feliratkozó

több mint 4 éve
diceman New Orleans Saints 495 — csiramokus@gmail.com
Neztem a tegnapi meccset - hat ha Kittletol nem is feltek mint TE de blokkolni szepen tud a futasnak.
Ahogy Ingrameket megfogtak, nehezen latom hogy tudunk haladni majd stabilan.
Arra nem szamolhatunk hogy hibaznak - az zebrakrol meg tudjuk hogy melyik oldalon allnak.
Hill-t a heten elohuztuk a kalapbol de remelem maradt meg az SP tarsolyban egy ket ravasz play mert mindenre szukseg lesz.
Nem csoda hogy underdogok vagyunk.

több mint 4 éve
Matthew99 New Orleans Saints 9 579 — Invisible man


A baseball 90% fejjáték. A másik fele fizikai. Nincs ez elbaszva, csak másra lesz jó. A legrosszabb, mikor a hülyeség szorgalommal párosul.
több mint 4 éve
kapitnono New Orleans Saints Ohio State Buckeyes 8 936 — WHO DAT!!!!
Egy kis érdekesség :
Azok a csapatok közül akik a 13. héten vagy azelőtt biztosították a helyüket a rájátszásban /16 ilyen csapat volt eddig összesen /nekünk sikerült egyedül Super Bowlt játszani 2009 ben ugye.
Nem túl biztató 😁

Szerkesztette: kapitnono


több mint 4 éve
kapitnono New Orleans Saints Ohio State Buckeyes 8 936 — WHO DAT!!!!
Na, ha ma este nyer a Hawks, akkor a következő hét végéig biztosan miénk a NFC #1.

Érdekes helyzet a mostani, mert szinte biztos vagyok benne, hogy minden fogadóirodánál underdogok leszünk, és nem ok nélkül. Ami mellettünk szól, hogy a futás elleni védekezésünk stabil, ami ellenünk szól, hogy egy 60%-os fallal nem sok esélyünk van, de egy 90%-os OL teljesítmény is kevés lehet a SF F7 ellen.

Azt gondolom, hogy előbb-utóbb úgyis meg kellene verni a SF-t a SB-ba kerüléshez, tehát teljesen mindegy, hogy most vagy januárban, de ha a Kapitány döntőt akar játszani, akkor most kell tőle az extra, ami az elmúlt 3 meccsen nem volt meg, leszámítva egy-két drive-t. Itt most nem lehet kiengedni. Most biztosan itthon fogadjuk őket, januárban nem biztos, ha most nem nyerünk.
Gyurma Pappa
Hát beten jelenleg, 1,4 odds van ránk, 49ers re 2,6, nem mintha ez számítana bármit is.
OL lehet nálunk a kulcs, mert hiányzik a bal oldal, így gondolom sajnos futójáték nem nagyon fog menni, és jönni is fog a nyomás arról az oldalról szerintem. Lehet megint egy olyan playbook lesz, hogy 2 mp alatt kell dobnia Breesnek, akkor pedig ugye nagy kérdés lehet hogy ennyi idő alatt Kamara, Thomas mennyire tud elszakadni, hogy azok a 6-7 yardos passzok meglegyenek. Illetve ha lesz néha kicsit több ideje a zsebben Breesnek mennyire lesz pontos a hosszú passz.
Sok pontra nem számolok tőlünk, szerintem így előzetesen 25 pont körül ha szerzünk az már elég jó teljesítmény lenne.
Kérdés hogy a D tud e megint extrát hozni, és ez alatt tartani a 49erst. A futást nyilván jó lenne fogni, és akkor marad a passz. Jó lenne ha a front 7 meg tudná ismételni a Falcons ellenit.


több mint 4 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 990 — Egyéb témák lakó
Na, ha ma este nyer a Hawks, akkor a következő hét végéig biztosan miénk a NFC #1.

Érdekes helyzet a mostani, mert szinte biztos vagyok benne, hogy minden fogadóirodánál underdogok leszünk, és nem ok nélkül. Ami mellettünk szól, hogy a futás elleni védekezésünk stabil, ami ellenünk szól, hogy egy 60%-os fallal nem sok esélyünk van, de egy 90%-os OL teljesítmény is kevés lehet a SF F7 ellen.

Azt gondolom, hogy előbb-utóbb úgyis meg kellene verni a SF-t a SB-ba kerüléshez, tehát teljesen mindegy, hogy most vagy januárban, de ha a Kapitány döntőt akar játszani, akkor most kell tőle az extra, ami az elmúlt 3 meccsen nem volt meg, leszámítva egy-két drive-t. Itt most nem lehet kiengedni. Most biztosan itthon fogadjuk őket, januárban nem biztos, ha most nem nyerünk.

több mint 4 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 990 — Egyéb témák lakó
Hát, ezzel annyi változott, hogy az utolsó héten lehet a Panters ellen pihenni, ha nyerünk, illetve hogy a Seahawks megkapta a lehetőséget, hogy esetleg megnyerje a Westet. De azzal meg az helyzet, hogy akkor lehet nem pihenhetnek majd a srácok a CAR ellen sem... Azon hogy otthon nyerni kell egy kvázi PO meccset, semmi nem változott jelentősen

több mint 4 éve
kapitnono New Orleans Saints Ohio State Buckeyes 8 936 — WHO DAT!!!!
Kikapott a 49-ers, jövő héten nyerni kellene mindenképpen


több mint 4 éve
Rutin New Orleans Saints LSU Tigers 2 021
A 9ers elleni meccs nagyon fontos lesz, szerintem ott fog leginkább látszani hogy most mit is ér az O és a D, aki nyer valószínűleg ő lesz a #1 seed. Kittle-től nem félek én sem annyira, Davis alapvetően nem jó cover-ben, de idén elit számokat hoz ott is. Szerintem a meccs a két falunkon fog múlni, hogy mennyi időt hagyunk Breesnek illetve Garappolonak és még az elkapók is nagyon fontosak lesznek az elejtett labdák miatt, Ginn az utóbbi két hétben min. 2 TD labdát engedett el, de ott van Cook is, meg ugye a Failcons ellen Thomas-nak is volt, de reméljük ezek csak egyszeri kihagyások voltak kivéve Ginn, tőle ez elvárható ugye. Armstead nagyon jó lenne ha visszatudna jönni de erre minimális az esély. Egyébként Anzalone sérüléséről nincs valami infó? Úgy emlékszem hogy mikor IR-re került akkor azt írták hogy van esély a visszatérésére, eléggé nagy upgrade lenne Davis mellé egy jó cover LB + még egy vezér a pályára.
nemethbence55
Szerintem még az is bőven reális forgatókönyv, hogy a 49ers kikap ma Baltimore-ban, és az utolsó fordulóban Seattle-ben. És akkor hiába vernek meg minket, nem lesznek NFC #1 kiemelt, mert lehet, hogy a Seahawks előzi majd őket a csoportban...

Who * dat * say * dey * gonna * beat * dem * Saints * ???
több mint 4 éve
Rutin New Orleans Saints LSU Tigers 2 021
Lehet hogy rosszul érzem, de mintha Payton tartalékolna a PO-ra. Ritkák a hosszú játékok, és Hill-t is rég használtuk annyit mint most a Falcons ellen. Szerintem van még a tarsolyban játék, amit csak a rájátszásban láthatunk. Hogy szoros meccseket játszunk az meg nem baj, főleg ha jól jövünk ki belőle. Ezzel is készülünk a végjátékra.
Gézu
Szeretném ezt hinni, meg remélem is, de ha megnézem az elmúlt három szezont akkor szinte azonos a sorminta. Egy gyengébb szezonkezdet után a szezon negyedétől a háromnegyedéig kb sorra nyertük a meccseket, dominált az O és a D is. Azonban az utolsó néhány meccsre az O gyengébben játszott, és csak néhány ponton múlt a győzelem.
kapitnono
Tavaly konkrétan a szezon utolsó negyedére már alig volt bevethető emberünk az O-line-ban, volt meccs, hogy több center volt nevezve a csapatba, mint OT.
Szóval szerintem a kulcs, az egészség megőrzése. Ezért kulcsfontosságú, hogy Armstead, esetleg Peat visszatérjen, és egyben tudjon maradni a PO-ra is.

Who * dat * say * dey * gonna * beat * dem * Saints * ???
több mint 4 éve
kapitnono New Orleans Saints Ohio State Buckeyes 8 936 — WHO DAT!!!!
A 9ers elleni meccs nagyon fontos lesz, szerintem ott fog leginkább látszani hogy most mit is ér az O és a D, aki nyer valószínűleg ő lesz a #1 seed. Kittle-től nem félek én sem annyira, Davis alapvetően nem jó cover-ben, de idén elit számokat hoz ott is. Szerintem a meccs a két falunkon fog múlni, hogy mennyi időt hagyunk Breesnek illetve Garappolonak és még az elkapók is nagyon fontosak lesznek az elejtett labdák miatt, Ginn az utóbbi két hétben min. 2 TD labdát engedett el, de ott van Cook is, meg ugye a Failcons ellen Thomas-nak is volt, de reméljük ezek csak egyszeri kihagyások voltak kivéve Ginn, tőle ez elvárható ugye. Armstead nagyon jó lenne ha visszatudna jönni de erre minimális az esély. Egyébként Anzalone sérüléséről nincs valami infó? Úgy emlékszem hogy mikor IR-re került akkor azt írták hogy van esély a visszatérésére, eléggé nagy upgrade lenne Davis mellé egy jó cover LB + még egy vezér a pályára.
nemethbence55
Thomas drop után ki volt írva, hogy valami 189 sikeres elkapás és 400 nap után ejtett el passzt. Neki azt hiszem megbocsátható, nem túl gyakori szerencsére 😁
Ginn viszont tényleg sokat droppol, meg néha Cook is sima labdát ejt el.
Ez van sajnos ha Thomas mögött kb Kamara a legbisztosabb elkapó...


több mint 4 éve
nemethbence55 New Orleans Saints LSU Tigers 423
A 9ers elleni meccs nagyon fontos lesz, szerintem ott fog leginkább látszani hogy most mit is ér az O és a D, aki nyer valószínűleg ő lesz a #1 seed. Kittle-től nem félek én sem annyira, Davis alapvetően nem jó cover-ben, de idén elit számokat hoz ott is. Szerintem a meccs a két falunkon fog múlni, hogy mennyi időt hagyunk Breesnek illetve Garappolonak és még az elkapók is nagyon fontosak lesznek az elejtett labdák miatt, Ginn az utóbbi két hétben min. 2 TD labdát engedett el, de ott van Cook is, meg ugye a Failcons ellen Thomas-nak is volt, de reméljük ezek csak egyszeri kihagyások voltak kivéve Ginn, tőle ez elvárható ugye. Armstead nagyon jó lenne ha visszatudna jönni de erre minimális az esély. Egyébként Anzalone sérüléséről nincs valami infó? Úgy emlékszem hogy mikor IR-re került akkor azt írták hogy van esély a visszatérésére, eléggé nagy upgrade lenne Davis mellé egy jó cover LB + még egy vezér a pályára.
több mint 4 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 990 — Egyéb témák lakó
 www.instagram.com/p/B5gaEYJn-eO/?igshid=1kityp5vxaw5f

több mint 4 éve
kapitnono New Orleans Saints Ohio State Buckeyes 8 936 — WHO DAT!!!!
Lane Johnson 4 év 72 millióért hosszabbított az Eaglesben, gondolom akkor Ramczyk is hasonló éhbért fog kapni 😁
Nem lesz olcsó mulatság, de őt mindenképpen meg kell tartani, csak úgy mint Thomas, szerintem ő is minden fillért meg fog érni amit adunk neki.


több mint 4 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 990 — Egyéb témák lakó
Nincs ilyen a fociban. Az lehet, hogy nem veszi elő az edző az egész playbookot, de tendenciák vannak egy csapatban, ezeket muszáj játszani. Azért nem mennek a hosszúk, mert nem ez a csapat játéka. A Kapitány játékban most ez van: nagy pontossággal passzol, keveset kockáztatva, de nincsenek kirobbanó nagy playek sem a tartályban. Ebből kell kihozni a maximumot. Tegnap nem volt nagy napja senkinek Hillt leszámítva az O-ban, ezeg is látszott a második félidőben. Le kellett volna hozni ezt a meccset 42-garbagetimepontokra, de Payton 0 kockázatot vállalt, és a kötelezőket meg elrontotta a csapat.

több mint 4 éve
Fattyu New Orleans Saints 1 857
Lehet hogy rosszul érzem, de mintha Payton tartalékolna a PO-ra. Ritkák a hosszú játékok, és Hill-t is rég használtuk annyit mint most a Falcons ellen. Szerintem van még a tarsolyban játék, amit csak a rájátszásban láthatunk. Hogy szoros meccseket játszunk az meg nem baj, főleg ha jól jövünk ki belőle. Ezzel is készülünk a végjátékra.
Gézu
Kapaszkodj csak a mefoghatatlanba.... (*jógás kacaj)
peach
Gondolod ez olyan megfoghatatlan mint Atlantàban a PO àlmok? 😀
Vagy Ryan futàsa? 😁😁

több mint 4 éve
peach Atlanta Falcons 14 627 — a new hope (again)
Lehet hogy rosszul érzem, de mintha Payton tartalékolna a PO-ra. Ritkák a hosszú játékok, és Hill-t is rég használtuk annyit mint most a Falcons ellen. Szerintem van még a tarsolyban játék, amit csak a rájátszásban láthatunk. Hogy szoros meccseket játszunk az meg nem baj, főleg ha jól jövünk ki belőle. Ezzel is készülünk a végjátékra.
Gézu
Kapaszkodj csak a mefoghatatlanba.... (*jógás kacaj)



...nem , nem tündérke. A kívánság az kívánság. Térdelj csak le szépen...
több mint 4 éve
kapitnono New Orleans Saints Ohio State Buckeyes 8 936 — WHO DAT!!!!
Lehet hogy rosszul érzem, de mintha Payton tartalékolna a PO-ra. Ritkák a hosszú játékok, és Hill-t is rég használtuk annyit mint most a Falcons ellen. Szerintem van még a tarsolyban játék, amit csak a rájátszásban láthatunk. Hogy szoros meccseket játszunk az meg nem baj, főleg ha jól jövünk ki belőle. Ezzel is készülünk a végjátékra.
Gézu
Szeretném ezt hinni, meg remélem is, de ha megnézem az elmúlt három szezont akkor szinte azonos a sorminta. Egy gyengébb szezonkezdet után a szezon negyedétől a háromnegyedéig kb sorra nyertük a meccseket, dominált az O és a D is. Azonban az utolsó néhány meccsre az O gyengébben játszott, és csak néhány ponton múlt a győzelem.
Aztán később a PO-ban sem volt jelentősebb javulás az O részéről, két éve ugye a Pantherst a wild cardban csak a D végjátékának köszönhetően győztük le, utána Minnesotában a 3. negyed után valami 17-0 val égett az O, utána visszajöttünk ugyan, de jött ugye diggs.
Tavaly is hasonló volt a forgatókönyv, a Phillies ellen is több mint 10 pont hátrányban voltunk, és a végén Foles int-je után nyertünk kínkeservesen, utána meg Rams ellen tudjuk mi volt, de ott sem volt jó az O.
Mintha a szezon végére fejben vagy fizikálisan vagy nem tudom hogy elfáradna a támadósor, vagy rosszak a hívások, passz.
Remélem, hogy most nem így lesz persze.


több mint 4 éve
Gézu New Orleans Saints 327 — soponya73@gmail.com
Lehet hogy rosszul érzem, de mintha Payton tartalékolna a PO-ra. Ritkák a hosszú játékok, és Hill-t is rég használtuk annyit mint most a Falcons ellen. Szerintem van még a tarsolyban játék, amit csak a rájátszásban láthatunk. Hogy szoros meccseket játszunk az meg nem baj, főleg ha jól jövünk ki belőle. Ezzel is készülünk a végjátékra.
több mint 4 éve
diceman New Orleans Saints 495 — csiramokus@gmail.com
De annak örülök, hogy ezt én is látom, mert akkor DA is, és majd kitalál valamit 😊Gyurma Pappa
amen.
es hogy megregulazza a csapatot mert ahogy latom iden ugy kell vedekezni hogy az ellenfel jatekosat 2m-re se kozelithetjuk meg mert repul a zaszlo.
jo teszt lesz ez januarra es itt meg van lehetoseg a javitasra, ha megint osszekerulunk

több mint 4 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 990 — Egyéb témák lakó
Ő-line-t erősíteni kell az offseason-ben, de hozzá kell tenni hogy se Armsetead se Peat monndjuk nem tudom hogy ő vagy Easton a jobb (vagy szarabb 😀), a másik az pedig a corner Apple nagyon kétarcú mert van amikor kitud venni egy elit játékost de van az olyan mint a mai és néztem 2 DPI is szimplán csak azon múlott hogy balfasz főleg mikor Bell-el double coverage volt akkor minek kell odalökni egyet. Leginkább azt tetszene ha FA-ról egy erős CB aki bizonyított már, draft 1-2. kör közül valamelyiken egy jó G prospect. Egyébként a szoros meccsek miatt én nem félek, tavaly szétaláztunk sokszor egy csomó csapatot januárban meg ugye koppantunk (igaz rásegítéssel), ha idén csak ilyen meccsek lesznek de lehozzuk az SB-t akkor a kuytát se fogja érdekelni hogy pl a Panthers ellen kellett a 2-3 kihagyott FG. Kapitány meg nem tudom marad-e jövőre, nyilván látszik a visszaesés de szerintem 1 éve még mindig van.
nemethbence55
Peat a szarabb, ez egyértelmű, ő max bagóért marad. Easton PFF statja is jobb, de szemre is jobban játszik. Armstead nélkül a fal egy szinttel lejjebb van, ez egészen biztos, ő korszakos tehetség, ahogy a másik oldalon Ramczyk is. Warfordnak jobb éve van, mint tavaly, McCoy pedig hatalmas szerzemény.

Applenek ez volt az első látványosan szar meccse. PFF statjai alapján jobb idényt megy, mint Lattimore, ő az első 3 meccsen nem csak önmagához képest volt gyenge, aztán összeszedte magát, erre most a sérülések nehezítik az idényét. Apple egyértelműen meg kell tartani, de PJ helyére kell valaki 3. cornernek, mert a szélen teljesen el van veszve Williams, ahogy CGJ is.

Kittel szetszed
diceman
Kittle és Ridley nem ugyanazon a poszton játszik, ilyen szempontból kevésbé releváns az összehasonlításuk. A Falcons és a 49ers O is teljesen másképp játszik, nagyon nehéz összehasonlítani a két csapat elleni teljesítményt. Azért nem biztos, hogy annyira rossz nekünk egy elkapó TE-re építő O, mert Williams és Davis is jó coverage-ben, tehát a sekély és a mély zónákat is le tudjuk védekezni a pálya közepén. Ha Apple a szélen semlegesíti Samuel-t, akkor elképzelhető, hogy Lattimore bejön Kittle-t fogni, de valószínűbb, hogy a pálya közepén zónázva oldjuk meg a kérdést.

A SF-től nem (elsősorban) Kittle miatt kell tartani, hanem amit a Carolina is jól kihasznált ellenünk, hogy szélső LB-ink nem annyira jók, ezért könnyen megesszük a misdirection-ket, reverse-ket, mindenféle trükkös playeket. Ha ezekre koncentrálunk, könnyedén kerülhetünk olyan helyzetbe, hogy Kittle egy-az-egyben marad mondjuk egy LB-vel mélyen, és akkor viszont megszívhatjuk.

De annak örülök, hogy ezt én is látom, mert akkor DA is, és majd kitalál valamit 😊

több mint 4 éve
nemethbence55 New Orleans Saints LSU Tigers 423
Ő-line-t erősíteni kell az offseason-ben, de hozzá kell tenni hogy se Armsetead se Peat monndjuk nem tudom hogy ő vagy Easton a jobb (vagy szarabb 😀), a másik az pedig a corner Apple nagyon kétarcú mert van amikor kitud venni egy elit játékost de van az olyan mint a mai és néztem 2 DPI is szimplán csak azon múlott hogy balfasz főleg mikor Bell-el double coverage volt akkor minek kell odalökni egyet. Leginkább azt tetszene ha FA-ról egy erős CB aki bizonyított már, draft 1-2. kör közül valamelyiken egy jó G prospect. Egyébként a szoros meccsek miatt én nem félek, tavaly szétaláztunk sokszor egy csomó csapatot januárban meg ugye koppantunk (igaz rásegítéssel), ha idén csak ilyen meccsek lesznek de lehozzuk az SB-t akkor a kuytát se fogja érdekelni hogy pl a Panthers ellen kellett a 2-3 kihagyott FG. Kapitány meg nem tudom marad-e jövőre, nyilván látszik a visszaesés de szerintem 1 éve még mindig van.
több mint 4 éve
gabokocka Carolina Panthers North Carolina Tar Heels 25 253 — Keep pounding
Szórakoztató volt a meccs, a hibák ellenére, Hill játéka stb...
Legjobban ezért fogok emlékezni rá. :
 www.facebook.com/104445666320476/posts/2606550762776608/
Fattyu
Ezen visítottam...
Grat a csoportgyőzelemhez, izgi volt, nagy csatára kényszerített titeket a másik 3 csapat 😁

http://www.youtube.com/watch?v=BwwrLgAuvUE&feature=related
Ron Rivera: We were trying to make them systematically beat us.
több mint 4 éve
kapitnono New Orleans Saints Ohio State Buckeyes 8 936 — WHO DAT!!!!
Ez a garbage time management nem nagyon megy nekünk idén. Többször is óriási előnyt szórakoztunk már el úgy, hogy az ellenfélnek reális esélye lett volna kiegyenlíteni. Most, a Sea ellen, a Chi ellen stb.
Onside kicket lehetne gyakorolni, mert ugye ma 2/2 beszoptunk, idén a 4 sikeres onside kick végrehajtások közül 3 ellenünk volt....
Ami nem tetszett még, hogy voltak csúnya elejtett labdák olyan játékosok részéről akikre ez nem nagyon jellemző, ebből 2 az endzone-ban, ugy hogy a környéken nem volt védő sem. Nyilván ha csak abból a kettőből td lett volna, nyugodtabb lehetett volna a vége.
A D ma is brutál volt, garbage time-ig 9 engedett pont csak, 9sack brutális, remélem megmarad ez a jó teljesítmény 49-ers ellen is. Mondjuk ott az O részéről biztosan több kell.


több mint 4 éve
diceman New Orleans Saints 495 — csiramokus@gmail.com
ertem hogy megnyertuk a csoportot es most orulni kellene de folyamatosan az villant be, hogy mi lesz jovo heten ha Ridley-t ennyire nem tudjuk tartani, Kittel szetszed - es azert megint volt 4 FG az meg keves lesz a Niners ellen, bar az eg aldja Lutz labat aranyba kell foglalni.
Jo hogy hosszu het lesz mert mindenkinek van feladat.
Azt hittem SP felrobban a harmadik kick utan, mennyire volt voros a feje.
Ajandek volt Hill jateka na.
Cook meg igazi TE mindig ugy botorkal elkapas utan mint en reszegen de valahogy mukodik.

több mint 4 éve
Rutin New Orleans Saints LSU Tigers 2 021
Mától ilyen szép a dicsőség-tábla...

NFC South bajnokok:
- 6x Saints 😀
- 5x Panthers
- 4x Falcons
- 3x Bucs

Who * dat * say * dey * gonna * beat * dem * Saints * ???