New Orleans Saints

45 feliratkozó

több mint 5 éve
Dobanor New Orleans Saints 59
https://scontent.cdninstagram.com/v/t51.2885-15/50055486_381805405728249_7460030507730496721_n.jpg?stp=c145.0.438.437a_dst-jpg_s640x640&_nc_cat=101&cb=51254e2e-4fc41369&ccb=1-7&_nc_sid=18de74&_nc_ohc=VoNmKU0e7eEQ7kNvgE9gmAH&_nc_ht=scontent.cdninstagram.com&oh=00_AYAzU-c-AOxD_-iv6ksYHv8S35lI2MEfde5LsL_rZkSF8w&oe=66F7E698
Todd Gurley on Instagram: "💀💀💀😂😂😂😂"
488K likes, 20K comments - tg4hunnid on January 20, 2019: "💀💀💀😂😂😂😂".
több mint 5 éve
shawnka Buffalo Bills Washington Huskies 15 255 — Tyrone Creek
Esetleg ő láthatta? :/
zemanla
Ha jobban bezoomolsz, akkor jól látszik, hogy nem!

több mint 5 éve
KGYM_FK Minnesota Vikings 55
Bill Vinovich azt nyilatkozta, hogy nem látta az esetet (DPI+Helmet to Helmet). Akkor pontosan mi a túrót nézett? Semlegesként is nagyon nehezen emésztem meg a dolgot. Szurkoltam Breesnek, meg hát a Rams NFC West. Lehet mégsem voltam semleges? Mindenesetre aludnom kell még rá párat.
garrett27
A refereenek nem feladata a passzjátékoknál a labdát néznie. Az ő kulcsa a QB és az OT-k követése, és ahogy befejeződött a dropback, szinte kizárólag a QB figyelése a passz után is. Ha Vinovich Robey-Colemant nézi, akkor rosszul végzi a munkáját.

It makes good sense to revere the sun and the stars, because we are their children.
több mint 5 éve
zemanla New Orleans Saints Florida Gators 3 366 — Do Your Job

Esetleg ő láthatta? :/




2011.10.30.: Vazzzze,vazzzze,vazzzze......!!!!!! 2012.03.21.: vazzze az n hatványon; n→∞
több mint 5 éve
TheBerzerker Tampa Bay Buccaneers Alabama Crimson Tide 780 — zombieflesh1.0@gmail.com
Iszonyatosan ideges lettem. Tampa szurkolói mivoltom ellenére már nagyon részen a szívembe zártam a Saintset (Brees mezem is van), és iszonyatosan felbaszott ez a meccs. A legnagyobb gond, hogy talán a Saints volt az a csapat idén, aki a leginkább megérdemelte volna, hogy ott legyen, és hogy megnyerje a SB-t. Ráadásul Mivel a Patriots megint bejutott az egyetlen csapat a Saints volt, amelyik elpicsázhatta volna őket. Ezek után egy végtelenül unalmas és érdektelen sb-nek nézünk elébe, amelynek 2. negyedében Goff összefossa magát és a Pats vagy 21 ponttal elmegy majd, és a fos halftime show alatt mehetünk is aludni.

Kurvára nem értem azt se, hogy miért nem lehet úgy módosítani a szabályokat, hogy az 5 yard utáni playekre dobható legyen a piros. Nem kell minden szart visszanézni, de az ilyeneket edzői döntés után igenis lehessen. Nyilván ez is sok konfliktust generálna, de sokkal többet oldana meg. Egyszerűen kurvára felháborító az egész, és a bírókban is lehetett volna annyi, hogy húzzák az időt, és szépen meglesik az óriás kijelzőkön a visszajátszást és utólag bedobják. Láttunk már utólag bedobott sárgát nem is egyet.

Én szültem a rock and roll-t, én szartam ki Elvist! - GG Allin
több mint 5 éve
garrett27 Seattle Seahawks 2 649 — Seahawks fan
Bill Vinovich azt nyilatkozta, hogy nem látta az esetet (DPI+Helmet to Helmet). Akkor pontosan mi a túrót nézett? Semlegesként is nagyon nehezen emésztem meg a dolgot. Szurkoltam Breesnek, meg hát a Rams NFC West. Lehet mégsem voltam semleges? Mindenesetre aludnom kell még rá párat.

I treasure my remark to my grandson who asked, “Grandpa, were you a hero in the war?” Grandpa said, “No… but I served in a company of heroes”.
több mint 5 éve
diceman New Orleans Saints 495 — csiramokus@gmail.com
Ha igy a tavolbol is de jo volt olvasni a topikot - sok sikert mindenkinek!

több mint 5 éve
zemanla New Orleans Saints Florida Gators 3 366 — Do Your Job
Viszlát urak,jó volt benneteket olvasgatni, neha hozzászólni. Visszavonulok én is.
HajduImre
@Gyurma Pappa @atapapa @zemanla @clbass @krixtofer @igazából a teljes Saints topik

kösz mindent, kiváló visszavonulást kívánok! szeptemberben találkozunk! 😀



shawnka
Nana! Én nem mondtam! 😊😊 (Imi!)
Csak kissé kevésbé fog érdekelni a dolog. (Brees nélkül meg majd pláne!)

Anno évekig (10-15 év) Fradi bérletes voltam. Minden meccsen kint voltunk apámmal. Aztán amikor apám meghalt, egyedül is kijártam a társaság miatt, ha esett, ha fújt. (Jah, akkor még BL-ben játszottunk. 😊 )Ismertük egymást a 3. szektorban, tudtuk, ki, mivel foglakozik, mi van a családdal. Kicsi gyerek nőtt fel a mögöttem ülőknél, labdaszedő volt majd talán egy-két meccsen a felnőttben is játszott. Volt ott hentes, cégvezető, barkács áruházi eladó, mérnök..... De egyszercsak megtört ott is valami.
Ma már nem érdekel. Az egész magyar gurulós foci.
A fiammal próbáltam néhány meccsre menni a Grupamába, de egy idő után őt sem érdekelte. Így elhalt az a foci szeretet is.... A Fradiból megmaradt a vizilabda, mert a fiam ott játszik (12 éves) és a nagyapja (is) nagyon büszke lenne rá, ha látná.....




2011.10.30.: Vazzzze,vazzzze,vazzzze......!!!!!! 2012.03.21.: vazzze az n hatványon; n→∞
több mint 5 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 14 003 — Egyéb témák lakó
Viszlát urak,jó volt benneteket olvasgatni, neha hozzászólni. Visszavonulok én is.
HajduImre
@Gyurma Pappa @atapapa @zemanla @clbass @krixtofer @igazából a teljes Saints topik

kösz mindent, kiváló visszavonulást kívánok! szeptemberben találkozunk! 😀
shawnka
<3 hiányozni fogsz.

több mint 5 éve
shawnka Buffalo Bills Washington Huskies 15 255 — Tyrone Creek
Viszlát urak,jó volt benneteket olvasgatni, neha hozzászólni. Visszavonulok én is.
HajduImre
@Gyurma Pappa @atapapa @zemanla @clbass @krixtofer @igazából a teljes Saints topik

kösz mindent, kiváló visszavonulást kívánok! szeptemberben találkozunk! 😀




Szerkesztette: shawnka
több mint 5 éve
slowmotion Dallas Cowboys 24 249 — Cowboys fan
Na kellett nekem beírnom az eredménykövetőbe, hogy aki azt első TD-t szerzi az nem jut SB-be..
Most láttam az esetet... HA EZ NEM TISZTA ZÁSZLÓ AKKOR MI....És még Coleman is elismerte...
DPI + H2H is volt... minimum 1 yardról kellett volna jönnötök.
ThundersNFL
nem, a hatosról. halmozódás csak holtidős szabálytalanság esetén van, játék alatti kettős zászló esetén a hosszabb büntetést érvényesítik.
3-10 (LA13), ütközés a hat yardoson. vagy DPI, on the spot, és akkor 1-Goal (LA6), vagy H2H, personal foul, távolság felezése, és... 1-Goal (LA6).
több mint 5 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 36 278 — Lájkold a zsűrit!
Ezért mondja Soldi, hogy a bírói tévedéseket a jobb csapatnak el kell bírnia.
Sobri Jóska
Most hogy ha ugyanilyen szart tévednek a Rams kárára a végjátékban és amiatt vesztenek, akkor hirtelen mi vagyunk a jobb csapat?
Ne idézzük már úgy Soldit, mintha minden kibaszott szava maga lenne a nagybetűs igazság.

Hasonló erők küzdelme volt, nem volt egyik se egyértelműen jobb.
De a végén nem az döntött, hogy ki a jobb. Pont.
atapapa
Ez igaz.
Nem a jobb nyert, hanem aki jobban akarta.
Ha a Saints a jobb, akkor nem múlik a bírókon. Nem szabad hagyni, hogy a bírókon múljon. A Rams nem hagyta, sackeltek, interceptiont szedtek és bebaszták 57-ről.
Sobri Jóska
Így van, mi nem akartuk annyira.
Jó pihenést.
atapapa
Dehát miért baj az, ha élvezi a disznó? 😊
Sobri Jóska
Csak addig élvezi, amíg le nem vágják. 😉

Részvétem Uraim, Breest sajnálom.


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 5 éve
slowmotion Dallas Cowboys 24 249 — Cowboys fan
Nem csalódtam. Megtaláltam az összes troll kommentet, meg az előtte hány másik szabálytalanságot nem fújtak nekünk típusut is. Nem tudom hány másik csapat szurkolója viselte volna máshogy ezt a playt. És lehet itt jönni a bountyval, meg hogy miyen jó volt a Rams (az volt) és hogy az első negyed után leálltunk stb. de ez bizony azon a playen múlt. És mélységesen elszomorít, hogy ennek ellenére még minket támadnak, hogy ezt szóva merjük tenni. Azt hiszem én is átgondolom az itteni jelenlétem.
Matthew99
kitartást. én belebasztam volna a legnehezebb tárgyat a tévébe.

esetleg annyit vártam volna Paytontól, hogy kikér egy időt (volt még kettő), és annak a teljes hossza alatt a bíróval üvöltözik. nem oszt, nem szoroz, de érezze a szeretetet.

(ami a végkifejletet illeti: kicsit olyan volt, mint a SB-évetekben, csak inverzben. ott a nagy öreg Favre dobott egy iszonyat INT-t a hosszabbításban, abból lett a nyertes mezőnygól. itt és most változtak a szerepek, a kör bezárult.)
több mint 5 éve
peach Atlanta Falcons 14 630 — a new hope (again)
tl:dr - röviden, aki nem szeret wall of textet olvasni:
- nem pillanatnyi döntés volt, hogy elengedem az NFL-t és a topikot
- mindenkit szeretek, jó arcok vannak az egész fórumon... szándékosan nem sorolok fel neveket
- tartom, hogy az NFL szabályrendszere szar irányba halad, és nem élvezem annyira már a focit (nem is nagyon nézek Saints meccsen kívül semmit)
- túl sok időt, energiát és pénzt öltem az NFL-ben, és a visszaérték már nem elég
- aki akar megtalál, de fociról nem nagyon akarok beszélni
Fasza 12 év volt. Életem legjelentősebb szakaszával van átfedésben a Saints elmúlt 12 éve. Minden bizonnyal túl sok időt, energiát és pénzt öltem abba, hogy NFL-t nézzek, de vannak pillanatok, amikor azt kell mondani, hogy elég volt. Nagyon régen elegem lett az NFL-ből már, borzasztóan nem szeretem a szabályok farigcsálását, még akkor sem, ha abból Brees évekig előnyösen jött ki. Nem az zavar, hogy passhappy lett az NFL, sokkal inkább az, hogy egy nagyjából betarthatatlan szabályt erőltetnek meccsről-meccsre, és amikor ennyire egyértelmű, akkor nem szólnak bele, mert championship.

Nagyon jó ez a topik, hópihe-effektus, facebook-buborék meg minden, biztos sokat tesz hozzá. Elég racionális ember vagyok, próbálom a tegnap estét kívülről nézve elemezni, de nem hagy nyugodni, hogy nem láttam bal alul a sárga FLAG jelölést. Tudom, hogy fújtak el nekünk is meccset (idén Steelers), szóvá is tettem, hogy nem tetszik, de ennyire sorsdöntő callt nagyon nehéz megemészteni.

Payton rosszul döntött? Nem tudom megítélni. Értem, hogy mit akart, 1st down csinálni, és ezzel eldönteni ott a meccset, nem akart még egy miracle-t, szerintem teljesen érthető. És ha nem csináljuk meg a playt, akkor alá is írom, hogy igaza van a fanyalgóknak. De megcsináltuk.

Alapvetően továbbra is tartom, hogy nem érdemes NFL-t nézni. Nekem személy szerint nem érdemes. Nem általánosítok, nem akarok szarkazmus mögé bújtatott fölényeskedő sznobizmusban, az általános NFL csevegő topikban elküldeni máshova mindenkit, aki nem úgy gondolja. De nem is én vezetem a fórumot, ugye. Vitatkoztam eleget, most már nincs kedvem hozzá. A focin kívüli életem megterhelő fél évnyi éjszakázáshoz, stikában meccsnézéshez

A feleségem mondta jól: túlságosan beleélem magam a csapatba. Szurkoló vagyok, nem tudok másképp állni a csapathoz, csak így. Próbáltam az átmeneti állapotot (2014-2016-os évek), de nem lett jobb. Nekem bowl.hu kapu a drogomhoz, és ha le akarok szokni, akkor itt kell kezdenem.

Nem fogok tudni mindenkit felsorolni, aki kedvelt, az ezután is, aki nem, az ezután sem. A topikon kívül is sokat beszéltem, főleg a két funkciónális riválisnál, ezt már talán írtam. Jó volt az ősi riválsnál (49ers) is vitatkozni eleget, hogy tényleg minden idők legjobbja-e a Dome Patrol. Hogy mikor írtam 1200 hsz-t a politika topikba, azt sem tudom. Mondjuk egy ideje a poliika sem érdekel különösebben.

Aki szeretne, megtalál. A foci különösebben nem érdekel, hívtak az újra összeállt Pécs Gringók is, de meglepően könnyen mondtam nemet oda is. De szívesen beszélgetek más dolgokról.

Legyetek jók.
Gyurma Pappa
Én azért remélem, hogy olyan szakítás ez, hogy egy ideig kitombolja magát az ember, bulizik, éli külön az életét, aztán elkezd hiányozni a másik, stikában elkezdenek összejárni dugni, majd végül kibékülnek véglegesen 😊 ha nem, akkor minden jót, szegényebbek lettünk.



...nem , nem tündérke. A kívánság az kívánság. Térdelj csak le szépen...
több mint 5 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 14 003 — Egyéb témák lakó
tl:dr - röviden, aki nem szeret wall of textet olvasni:
- nem pillanatnyi döntés volt, hogy elengedem az NFL-t és a topikot
- mindenkit szeretek, jó arcok vannak az egész fórumon... szándékosan nem sorolok fel neveket
- tartom, hogy az NFL szabályrendszere szar irányba halad, és nem élvezem annyira már a focit (nem is nagyon nézek Saints meccsen kívül semmit)
- túl sok időt, energiát és pénzt öltem az NFL-ben, és a visszaérték már nem elég
- aki akar megtalál, de fociról nem nagyon akarok beszélni
Fasza 12 év volt. Életem legjelentősebb szakaszával van átfedésben a Saints elmúlt 12 éve. Minden bizonnyal túl sok időt, energiát és pénzt öltem abba, hogy NFL-t nézzek, de vannak pillanatok, amikor azt kell mondani, hogy elég volt. Nagyon régen elegem lett az NFL-ből már, borzasztóan nem szeretem a szabályok farigcsálását, még akkor sem, ha abból Brees évekig előnyösen jött ki. Nem az zavar, hogy passhappy lett az NFL, sokkal inkább az, hogy egy nagyjából betarthatatlan szabályt erőltetnek meccsről-meccsre, és amikor ennyire egyértelmű, akkor nem szólnak bele, mert championship.

Nagyon jó ez a topik, hópihe-effektus, facebook-buborék meg minden, biztos sokat tesz hozzá. Elég racionális ember vagyok, próbálom a tegnap estét kívülről nézve elemezni, de nem hagy nyugodni, hogy nem láttam bal alul a sárga FLAG jelölést. Tudom, hogy fújtak el nekünk is meccset (idén Steelers), szóvá is tettem, hogy nem tetszik, de ennyire sorsdöntő callt nagyon nehéz megemészteni.

Payton rosszul döntött? Nem tudom megítélni. Értem, hogy mit akart, 1st down csinálni, és ezzel eldönteni ott a meccset, nem akart még egy miracle-t, szerintem teljesen érthető. És ha nem csináljuk meg a playt, akkor alá is írom, hogy igaza van a fanyalgóknak. De megcsináltuk.

Alapvetően továbbra is tartom, hogy nem érdemes NFL-t nézni. Nekem személy szerint nem érdemes. Nem általánosítok, nem akarok szarkazmus mögé bújtatott fölényeskedő sznobizmusban, az általános NFL csevegő topikban elküldeni máshova mindenkit, aki nem úgy gondolja. De nem is én vezetem a fórumot, ugye. Vitatkoztam eleget, most már nincs kedvem hozzá. A focin kívüli életem megterhelő fél évnyi éjszakázáshoz, stikában meccsnézéshez

A feleségem mondta jól: túlságosan beleélem magam a csapatba. Szurkoló vagyok, nem tudok másképp állni a csapathoz, csak így. Próbáltam az átmeneti állapotot (2014-2016-os évek), de nem lett jobb. Nekem bowl.hu kapu a drogomhoz, és ha le akarok szokni, akkor itt kell kezdenem.

Nem fogok tudni mindenkit felsorolni, aki kedvelt, az ezután is, aki nem, az ezután sem. A topikon kívül is sokat beszéltem, főleg a két funkciónális riválisnál, ezt már talán írtam. Jó volt az ősi riválsnál (49ers) is vitatkozni eleget, hogy tényleg minden idők legjobbja-e a Dome Patrol. Hogy mikor írtam 1200 hsz-t a politika topikba, azt sem tudom. Mondjuk egy ideje a poliika sem érdekel különösebben.

Aki szeretne, megtalál. A foci különösebben nem érdekel, hívtak az újra összeállt Pécs Gringók is, de meglepően könnyen mondtam nemet oda is. De szívesen beszélgetek más dolgokról.

Legyetek jók.

több mint 5 éve
EasyGhost New Orleans Saints 1 397 — Saints fan
Én már egy jó ideje nem vagyok annyira aktív mint anno, de azért mindig jó olvasni a topikot, remélem még átgondoljátok ezt és nem válik kámforrá mindenki innen.
több mint 5 éve
ThundersNFL a Paraszt New England Patriots 15 503 — !SuPeR6BoWL!
Na kellett nekem beírnom az eredménykövetőbe, hogy aki azt első TD-t szerzi az nem jut SB-be..
Most láttam az esetet... HA EZ NEM TISZTA ZÁSZLÓ AKKOR MI....És még Coleman is elismerte...
DPI + H2H is volt... minimum 1 yardról kellett volna jönnötök.

Draft


2001-2003-2004-2014-2016-2018
több mint 5 éve
Thomas80 New Orleans Saints 261
Srácok! Aludjunk párat erre most és nézzük meg mi lesz szeptemberben. Borzalmas volt látni ami történt, de nem szabad feladni. Lehet érdemes átgondolni a fórumuzást, a fantasy-t. Lehet a Messenger csoport lesz a jó a beszélgetésre. Remélem ez a jó kis csapat azért nem oszlik fel. WHO DAT!
Thomas80
A londoni Viber csopot még meg van 😊
Gyurma Pappa
Nekem az is jó, csak aludjunk párat és nyugodjunk le. A lényeg a társaság nem ez a fórum...
több mint 5 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 14 003 — Egyéb témák lakó
Srácok! Aludjunk párat erre most és nézzük meg mi lesz szeptemberben. Borzalmas volt látni ami történt, de nem szabad feladni. Lehet érdemes átgondolni a fórumuzást, a fantasy-t. Lehet a Messenger csoport lesz a jó a beszélgetésre. Remélem ez a jó kis csapat azért nem oszlik fel. WHO DAT!
Thomas80
A londoni Viber csopot még meg van 😊

több mint 5 éve
zemanla New Orleans Saints Florida Gators 3 366 — Do Your Job
Viszlát urak,jó volt benneteket olvasgatni, neha hozzászólni. Visszavonulok én is.
HajduImre
Már megint? 😀😀😀

De pizzázni azért kimegyünk egyszer!!

Szerkesztette: zemanla




2011.10.30.: Vazzzze,vazzzze,vazzzze......!!!!!! 2012.03.21.: vazzze az n hatványon; n→∞
több mint 5 éve
Thomas80 New Orleans Saints 261
Srácok! Aludjunk párat erre most és nézzük meg mi lesz szeptemberben. Borzalmas volt látni ami történt, de nem szabad feladni. Lehet érdemes átgondolni a fórumuzást, a fantasy-t. Lehet a Messenger csoport lesz a jó a beszélgetésre. Remélem ez a jó kis csapat azért nem oszlik fel. WHO DAT!
több mint 5 éve
gedam 5 777
én megértelek benneteket, főleg úgy, hogy van egy olyan érzése az embernek, hogy brees utolsó nagy esélye volt az idei. feldolgozhatatlan.
több mint 5 éve
HajduImre New Orleans Saints 157
Viszlát urak,jó volt benneteket olvasgatni, neha hozzászólni. Visszavonulok én is.
több mint 5 éve
zemanla New Orleans Saints Florida Gators 3 366 — Do Your Job
Még mielőtt felmerülne, hogy ez a konkrét play elég lenne ahhoz, hogy ne nézzek focit többet. A helyzet, hogy évek óta elégedetlen vagyok a PI szabályokkal, és ez a meccs csak jól példálozza, ez az eset jól mutatja, hogy mi is a gondom.

Nem hiszek az összeesküvés-elméletekben, nem hiszek abban, hogy belenyúlnak szisztematikusan a meccekbe. Abba hiszek, hogy az nfl jelen formájában túl bonyolult, és követhetetlen... a bíróknak.

Lehet azon vitatkozni, hogy Brees és Payton jól döntött-játszott, de jelenleg felesleges, mert megcsináltuk a playt, csak a zebrák elvették. Innentől minden más vita felesleges.

Az már személyes probléma, hogy nem szeretnék már annyit éjszakázni sem, 3 gyerek, 2 munka mellett, nem annyira fér bele.

A fórummal meg az a gondom, hogy amíg nincs moderáció, addig 11 éves köcsögök fognak írogatni a topikokban, és 3. hozzászólásban elküldeni a faszba 8-10 éve nyugalomban fórumozókat.
Gyurma Pappa
A francba! Már megint minden szavaddal egyetértek!
Azért én maradok a fórumon (ezt az egy fórumot követem vagy 10 éve....), de nagyon sajnálnám, ha ilyen barátokat (pl a londoni meccs utáni chant a kocsmában 😉)nem olvashatnék!
Vonatkozik ez a Verebekre és a Cicákra is!
A takony pöcshuszárokat még talán egyszer kiveti a fórum. Vagy lesz normális moderálás.
A black and goldot meg nem tudom elengedni. Egy Brees utáni ( Manning, Favre, Brady, Big Ben, Rogers stb) NFL már nem lesz ugyanaz.




2011.10.30.: Vazzzze,vazzzze,vazzzze......!!!!!! 2012.03.21.: vazzze az n hatványon; n→∞
több mint 5 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 14 003 — Egyéb témák lakó
Még mielőtt felmerülne, hogy ez a konkrét play elég lenne ahhoz, hogy ne nézzek focit többet. A helyzet, hogy évek óta elégedetlen vagyok a PI szabályokkal, és ez a meccs csak jól példálozza, ez az eset jól mutatja, hogy mi is a gondom.

Nem hiszek az összeesküvés-elméletekben, nem hiszek abban, hogy belenyúlnak szisztematikusan a meccekbe. Abba hiszek, hogy az nfl jelen formájában túl bonyolult, és követhetetlen... a bíróknak.

Lehet azon vitatkozni, hogy Brees és Payton jól döntött-játszott, de jelenleg felesleges, mert megcsináltuk a playt, csak a zebrák elvették. Innentől minden más vita felesleges.

Az már személyes probléma, hogy nem szeretnék már annyit éjszakázni sem, 3 gyerek, 2 munka mellett, nem annyira fér bele.

A fórummal meg az a gondom, hogy amíg nincs moderáció, addig 11 éves köcsögök fognak írogatni a topikokban, és 3. hozzászólásban elküldeni a faszba 8-10 éve nyugalomban fórumozókat.