New Orleans Saints

45 feliratkozó

több mint 10 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 022 — #neverpunt
Ott a linkelt King-elemzés (  mmqb.si.com/2013/12/31/peyton-manning-denver-broncos-passing-record/) tökéletes szögből,az magáért beszél. Annál nem létezik jobb kameraállas erre a szitura, felesleges mentegetni.

több mint 10 éve
krixtofer New Orleans Saints 604 — SaintGooner
Összegyűjtöttem egy kis statisztikát. 😊
 saintshungary.wordpress.com/2014/01/01/a-csapat-alapszakasz-statisztikai-2013/
több mint 10 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 665 — The only discipline that lasts, is self discipline
peterk2005 az a problémám az érveléseddel, hogy az egyik oldalról egyfajta "konszenzust" követelsz a közvéleménytől ahhoz, hogy egy rekord hiteles legyen, ugyanakkor azt az elfogadott, kvázi a szurkolók és a liga konszenzusán, mondhatnám a szokásjogon alapuló processzust kérdőjelezed meg, amellyel a liga eddig minden statisztikát hitelesített a meccsek utáni napokban.atapapa
Nem követelek én semmit. Csak azt a helyzetet állapítottam meg, hogy ha nincs konszenzus, akkor a rekord se lesz "igazi" rekord. Tomi már írta, hogy neki Brees marad a yard rekorder. Gondolom neked is. Pedig bizonyítékotok nincs arra, hogy valóban lateral volt. A neten keringő, egy adott kameraszögből látott felvételt fogadjátok el bizonyítéknak és kész. Nem láttátok a többi felvételt, ami között állítólag van olyan, ami mást mutat. Nem számít, hogy az Eliasnál - akik viszont látták - végül úgy döntöttek, nem egyértelmű, ezért nem változtatnak. Tényként kezelitek, hogy az Eliasnál azért döntöttek így, hogy ne kelljen visszavenni egy két napig élő rekordot, nem pedig azért, mert tényleg nem volt egyértelmű.

Lényeg a lényeg, hogy már van két ember - és nyilvánvaló, hogy rajtatok kívül még sok másik - aki szerint Manning rekordja nem valódi rekord. És fordítva is így lenne. Ha visszavették volna a 7 yardot, akkor meg Brees rekordját tartanák sokan nem valódinak. Más okokból, de ez tök mindegy, hiszen mindenki karosszékből ítél, nincsenek erősebb meg gyengébb érvek.

(A sztatisztikai szabályokkal kapcsolatos véleményem a fentivel csak annyiban van összefüggésben, hogy ha nem csak bizonyos játék típusokat vizsgálnának utólag felül, hanem a nyilvánvalóan hibás bírói döntéseket is - mondjuk legalább azokat, amiket a liga is utólag beismert hibának -, akkor néhány esetben nagyobb esélye lenne a konszenzusnak. Ennél a yard rekordnál például, ahol 7 yard ide vagy oda dönt a rekordról, miközben mindannyian tudjuk, hogy akár több száz yardot is hibásan odaítéltek van elvettek a szezon folyamán. Ez a véleményem független az eseményektől. Már vasárnap este - még nem is tudva erről a sztoriról - leírtam az eredménykövetőben, hogy tök mindegy, hogy megdobta-e 1 yarddal vagy sem, ez így nekem nem igazi rekord. Ismerve a statisztika körülményeit, egy 54xx yardos rekordot ne 1 yarddal döntse meg az, aki új rekordot akar.)


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 10 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 022 — #neverpunt
peterk2005 az a problémám az érveléseddel, hogy az egyik oldalról egyfajta "konszenzust" követelsz a közvéleménytől ahhoz, hogy egy rekord hiteles legyen, ugyanakkor azt az elfogadott, kvázi a szurkolók és a liga konszenzusán, mondhatnám a szokásjogon alapuló processzust kérdőjelezed meg, amellyel a liga eddig minden statisztikát hitelesített a meccsek utáni napokban.

Szerintem - és remélem az objektív szemlélő szerint is - ennek a rekordnak a certifikálásával sokkal nagyobb kárt szenvedett a Liga hitelessége, mint szenvedett volna akkor, ha abban a bejáratott szellemben jár el, amelyben járt el a korábbi (nem ritkán vitás) esetben is.

Sőt, jó alkalom lett volna annak demonstrálására, hogy hiába születnek a pályán téves és vitákat kiváltó bírói ítéletek alapján rekordok (mint történt az a TD-rekorddal egy hete), a liga teljes szándékkal azon dolgozik, hogy legalább a korrigálható hibákat kijavítsa.

több mint 10 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 665 — The only discipline that lasts, is self discipline
Csak olyan statisztikát módosíthatnak, vizsgálhatnak felül, amely a play (pályán elért, bírók által elfogadott/eldöntött) eredményét nem befolyásolja. Az tökéletesen abszurd lenne, hogy a hivatalos statisztika szerint a csapat nyert 28-14-re, de az egyéni statisztikákból csak 21 pont jönne ki, mert a QB egyik passzolt TD-jét utólag nem hagyták jóvá az egyéni statisztikáiban.tomi-tomi
Ez statisztika. Semmi nem gátolja, hogy legyen egy "N/A" nevű "játékos", akinek ilyenkor beírják a TD-t, és máris stimmel az eredmény. Vagy lehetne például a penalty mintájára - az is olyan yard amit nem játékos tesz meg - "officiating error", ahová elkönyvelnék utólag ezeket a yardokat, pontokat. Csak két - nem is túl jó - példát mondtam, ennél nyilván sokkal jobbat is ki lehetne találni. A statisztika elég sok mindent elbír.

A másik tévedésed (szerintem), hogy ha Brees-é maradt volna a rekord (kijavítják a 7 yard-ot futásra), akkor ez a rekord semmit nem érne. .... Nekem Brees maradt a csúcstartó - bár ezt Brees is és PM is magasról és vastagon nem érdekli.tomi-tomi
A rekord akkor rekord, ha nem csak neked rekord, hanem konszenzus van róla. Döntöttek valahogy, amit te nem fogadsz el. Mi kell ennél nyilvánvalóbb bizonyíték arra, hogy ezzel a rekorddal kapcsolatban nincs konszenzus? És fordított esetben sem lenne, csak akkor te értenél egyet vele és más nem.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 10 éve
tomi-tomi 5 058 — Patriots fan
Ismét félrevezető a kettőt keverni. Adottnak kell venni az NFL fogyatékosságát e téren, nem lehet elvárni, hogy utólag a meccs eredményét érdemben befolyásoló döntést hozzanak New York-i irodákban és a meccs után 4 nappal derüljön fény arra, hogy ki nyerte egyáltalán a meccset.atapapa
Miért kéne adottnak venni? És nem is írtam, hogy a meccs eredményét befolyásoló döntést kéne hozni. Statisztikázásról meg fantasy játékról van szó, amelyiknek van valamilyen szabályzata. Az a szabályzat jelenleg valahogy úgy szólhat, hogy a meccs idején készített statisztikát mittudomén X napon belül felülvizsgálják, bizonyos jellegű hibák után kutatva. Szólhatna úgy is, hogy a "pénztártól való távozás után reklamációnak helye nincs", azaz ahogy lefújták a meccset, úgy a statisztika is lezárul, nincs felülvizsgálat. Meg szólhatna úgy is, hogy mindent korrigálnak utólag, amiről számukra perdöntő video evidence van. Akkor is, ha az élő meccs eredménye úgy más lett volna. Nem számít, mert az élő NFL meccs eredményén ez se változtatna, ez is csak statisztika-vezetési szabály lenne csak. Ma van egy felemás szabály, ami szerint vannak statok, amiket utólag korrigálnak, mások meg bekerülnek úgy ahogy vannak, akkor is, ha mindenki tudja, hogy hibásak. Emiatt a statisztika nem lehet pontos. Attól működik mégis, mert a konszenzus elfogadja pontosnak annak ellenére, hogy nem az. Ez a yardrekord abban a pillanatban elveszítette a konszenzus esélyt - és így a "jogosságát is" -, ahogy a kép nyilvánosságra került. Innentől akármit döntenek, valaki kritizálná, valaki egyetértene vele. Azaz a rekord semmit sem ér mostantól. Manning számára se, és Brees számára se ért volna, ha máshogy döntenek. Valakinek meg kell döntenie konszenzusosan, hogy helyére kerüljön a dolog.peterk2005
Szerintem itt tévedsz, mosol össze két egyértelműen elhatárolt területet.

Csak olyan statisztikát módosíthatnak, vizsgálhatnak felül, amely a play (pályán elért, bírók által elfogadott/eldöntött) eredményét nem befolyásolja. Az tökéletesen abszurd lenne, hogy a hivatalos statisztika szerint a csapat nyert 28-14-re, de az egyéni statisztikákból csak 21 pont jönne ki, mert a QB egyik passzolt TD-jét utólag nem hagyták jóvá az egyéni statisztikáiban.
Ugyanígy, ennek a play-nek az eredménye a Broncos számára 7 yard előrehaladás volt. Tök mindegy, milyen módon érte el a csapat. (Legfrissebb példa: Smith INT-jét a Colts ellen átírták fumble-ra; elvettek a Colts játékostól egy INT-et. De a play eredménye (a Colts-é lett a labda) ettől nem változott.)

A másik tévedésed (szerintem), hogy ha Brees-é maradt volna a rekord (kijavítják a 7 yard-ot futásra), akkor ez a rekord semmit nem érne. Pont azért, mert hétről hétre történnek javítások, korrigálások és csak ezután válik valami hivatalossá. (Még rekord esetében is történt negatív módosítás.) Szóval, csak az új rekord vált semmit sem érővé. Mert abban igazad van, hogy konszenzusos (a normál ellenőrzési folyamaton átment, kétség nélkül validált) eredmények válhatnak egyértelmű rekorddá. S most minden jel arra mutat, hogy "volna" alapon (PM egyébként is megdöntötte volna - feltételezés alapján) tényről döntöttek. Meg nem történt eseményt átváltani 7 yard-ra? Nekem Brees maradt a csúcstartó - bár ezt Brees is és PM is magasról és vastagon nem érdekli.

"A nem kreatív elme fel tudja ismerni a rossz válaszokat, de a rossz kérdések felismeréséhez kreatív elme szükségeltetik."(Anthony Jay)
több mint 10 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 022 — #neverpunt
Érdekes kérdés egyébként, ki hogy kezeli, ha elveszti a rekordját.Gyurma Pappa
A velem kapcsolatos "előítéletek" 😉 miatt talán ez furcsán hangzik, de számomra nem okoz komolyabb szívfájdalmat ennek a rekordnak az elúszása, a körülményektől eltekintve.
Manning egy 2 éve létező rekordot adott át a múltnak, Brady egy éve se született rekord megdöntéséről maradt le, míg Brees volt az, aki 30-40 éve üldözött számokat írt át. Ha egy rekordot már évente lőnek le, annak számomra nincs sok értéke. Akkor se lesz, ha azt újra Brees fogja birtokolni.



Miért kéne adottnak venni? És nem is írtam, hogy a meccs eredményét befolyásoló döntést kéne hozni. Statisztikázásról meg fantasy játékról van szó, amelyiknek van valamilyen szabályzata. Az a szabályzat jelenleg valahogy úgy szólhat, hogy a meccs idején készített statisztikát mittudomén X napon belül felülvizsgálják, bizonyos jellegű hibák után kutatva. Szólhatna úgy is, hogy ....peterk2005
Szólhatna.
De nem úgy szól.
A ligának van egy kialakult gyakorlata arra, hogy mit változtat a meccs után és mit nem, de most ettől eltért. Pontosabban mondva mindenkit - beleértve magát is - hülyének nézett.

Ennek apropóján bemehetünk annak taglalásába, hogy mi lenne jó, meg mit hogy kéne, de ez a jelenlegi helyzeten az előzményekkel együtt már semmit se változtatna.

több mint 10 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 665 — The only discipline that lasts, is self discipline
Ismét félrevezető a kettőt keverni. Adottnak kell venni az NFL fogyatékosságát e téren, nem lehet elvárni, hogy utólag a meccs eredményét érdemben befolyásoló döntést hozzanak New York-i irodákban és a meccs után 4 nappal derüljön fény arra, hogy ki nyerte egyáltalán a meccset.atapapa
Miért kéne adottnak venni? És nem is írtam, hogy a meccs eredményét befolyásoló döntést kéne hozni. Statisztikázásról meg fantasy játékról van szó, amelyiknek van valamilyen szabályzata. Az a szabályzat jelenleg valahogy úgy szólhat, hogy a meccs idején készített statisztikát mittudomén X napon belül felülvizsgálják, bizonyos jellegű hibák után kutatva. Szólhatna úgy is, hogy a "pénztártól való távozás után reklamációnak helye nincs", azaz ahogy lefújták a meccset, úgy a statisztika is lezárul, nincs felülvizsgálat. Meg szólhatna úgy is, hogy mindent korrigálnak utólag, amiről számukra perdöntő video evidence van. Akkor is, ha az élő meccs eredménye úgy más lett volna. Nem számít, mert az élő NFL meccs eredményén ez se változtatna, ez is csak statisztika-vezetési szabály lenne csak. Ma van egy felemás szabály, ami szerint vannak statok, amiket utólag korrigálnak, mások meg bekerülnek úgy ahogy vannak, akkor is, ha mindenki tudja, hogy hibásak. Emiatt a statisztika nem lehet pontos. Attól működik mégis, mert a konszenzus elfogadja pontosnak annak ellenére, hogy nem az. Ez a yardrekord abban a pillanatban elveszítette a konszenzus esélyt - és így a "jogosságát is" -, ahogy a kép nyilvánosságra került. Innentől akármit döntenek, valaki kritizálná, valaki egyetértene vele. Azaz a rekord semmit sem ér mostantól. Manning számára se, és Brees számára se ért volna, ha máshogy döntenek. Valakinek meg kell döntenie konszenzusosan, hogy helyére kerüljön a dolog.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 10 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 14 005 — Egyéb témák lakó
Egyébként meg főleg ata problémája, én például pont leszarom. Sosem hittem, hogy visszacsináljákGyurma Pappa
Miért, szerinted én milyen döntést vártam? atapapa
Lehet rosszul fogalmaztam: én már azért nem is foglalkoztam vele, mert biztos voltam benne, hogy nem fogják megváltoztatni. Közönyös vagyok a témában, a liga általános hozzáállása miatt. Nyilván, mint rekordmániás, kimondottan utálom az érzést, hogy elvették.

Érdekes kérdés egyébként, ki hogy kezeli, ha elveszti a rekordját. Nyilván Breest most jobban érdekli a kis PO kirándulás, de sosem felejtem el, hogy annak idején Marino milyen sértődött kisgyerek volt, vagy Faulk (és most a múlthéten Martz-cal láttam egy interjút) milyen élvezettel rugdossa a Saintset, főleg miután elvettük az össz yard rekordjukat.

Őszintén szólva én annak örülnék igazán, ha legközelebb Brees úgy döntene rekordot, hogy dől vele az előbb említett rekord is, mert ez azt jelentené, hogy van futójáték és ST is, amiből idén keveset láthattunk.

több mint 10 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 14 005 — Egyéb témák lakó
ők imádják a "could" "would" típusú érvrendszereket.Gyurma Pappa
"Coulda", "woulda".

Bár New Orleansban inkább "couldat", "wouldat".😀peterk2005
nem szeretem ezeket a szavakat leírva, képzeld oda, hogy szóban mondtam 😊

több mint 10 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 022 — #neverpunt
Szerintem meg ha utólag elveszik, akkor mindenki azzal jön, hogy szőrszálhasogató a Liga és Breesnek nem hogy a nyaka, de még a rekordja is érinthetetlen.
Tocy
Gronkowski rekordját is elvették utólag, látott már ilyet az NFL közönsége (ha a köz elvárásainak megfelelve születnek döntések a lefektetett szabályok figyelembevétele helyett, abból csak egyre nagyobb lavina lesz idővel). Szerintem Brady rekordjának nem-TD-s megdöntése után egy héttel Manning járt a legrosszabbul így. Ez fokozottan igaz, ha figyelembe vesszük, hogy lett volna elég módja mind a két rekordot simán elérni, nem kellett volna neki külső segítség.

több mint 10 éve
Kájzerszóze New Orleans Saints 5 231 — playoffs???
Hát sajnálom én is PatkányRob-ot....
Gyurma papi: jó a hozzászólás, egyetértés, maxi riszpekt 😀



több mint 10 éve
Tocy New Orleans Saints 1 140
Szerintem meg ha utólag elveszik, akkor mindenki azzal jön, hogy szőrszálhasogató a Liga és Breesnek nem hogy a nyaka, de még a rekordja is érinthetetlen.

Persze nem tény, hogy passzolt volna Manning még 7 yardot, ha tudja, hogy ezt elvehetik tőle. De azért én feltennék rá egy kisebb összeget, hátha.
több mint 10 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 022 — #neverpunt
Egyébként meg főleg ata problémája, én például pont leszarom. Sosem hittem, hogy visszacsináljákGyurma Pappa
Miért, szerinted én milyen döntést vártam?



Fogom én a szabálykönyvbeli különbséget, csak a "jogos" jelző a szememben idétlen a helyzetre.peterk2005
Ismét félrevezető a kettőt keverni.
Adottnak kell venni az NFL fogyatékosságát e téren, nem lehet elvárni, hogy utólag a meccs eredményét érdemben befolyásoló döntést hozzanak New York-i irodákban és a meccs után 4 nappal derüljön fény arra, hogy ki nyerte egyáltalán a meccset.
Vagy akár csak elvegyenek a játékosoktól TD-ket úgy, hogy közben az eredmény ne változzon. Elég cifrán festenének a szezon végére a statisztikák.


Viszont ha minden meccs minden játékát utólag átnézik, akkor visszás pont egy ilyen horderejű kérdésben adni a hülyét.

több mint 10 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 665 — The only discipline that lasts, is self discipline
ők imádják a "could" "would" típusú érvrendszereket.Gyurma Pappa
"Coulda", "woulda".

Bár New Orleansban inkább "couldat", "wouldat".😀


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 10 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 665 — The only discipline that lasts, is self discipline
Csak ezeket soha nem másítják meg a meccs után, ezek bírói hibák. Hogy egy play passzból vagy futásból hozza a yardokat, annak megítélése nem a bíró dolga (hacsak egyéb körülmény miatt nem befolyásolja közvetlenül a meccs alakulását valamiért). Hogy egy labdavesztés fumble vagy int, az is korrigálható és korrigálandó is a meccset követően. Ha játszol fantasyt, akkor ezzel talán te is szembesülsz hetente. Legfeljebb nincs akkora jelentőségük, mint most.atapapa
Fogom én a szabálykönyvbeli különbséget, csak a "jogos" jelző a szememben idétlen a helyzetre. A de jure "egyenlő elbírálással" kitörölhetjük, ha annak nincs köze a de facto egyenlő elbíráláshoz. Márpedig de facto attól nem lesz "jogosabb" valami, mert a stat könyv úgy működik, hogy utólag az egyik rossz döntés megváltoztatható, a másik meg nem. Ahogy utólag video evidence alapján pénzbüntit, sőt eltiltást is kiszabhatnak anélkül, hogy a pályán elért eredményt megváltoztathatnák, annak sem látom az akadályát, hogy ezt a statokkal is megtegyék. Miért ne lehetne mondjuk Manning Decker felé dobott TD-jét a meccsen megadni, a pontot, a győzelmet elkönyvelni, de PM személyes statjaiba a TD-t nem beszámítani, mert a video evidence alapján nem volt TD. Ha így működne a stat rendszer, akkor lenne értelme "jogos" vagy "nem jogos" rekordról beszélni. Addig csak papírra vetett számokról beszélhetünk, és max. konszenzusról, ami ezt elfogadja. Ezt a yard rekordot attól a pillanattól kezdve, hogy kijött a videó, le lehet húzni a WC-n, mert se így se úgy nem lenne konszenzusos. Nem vonták vissza a yardokat, így Manning fogja a fejére kapni, hogy nem valódi a rekordja egészen addig, amíg meg nem dönti valaki. Ha visszavonták volna, akkor meg Brees kapná a fejére ugyanazt. Meg kell dönteni jövőre, konszenzusosan és kész. Brees bőven képes rá, ahogy Manning is. Meg még 2-3 másik QB is.

(A fantasy felvetésed jogos. Ismerve az amerikai viszonyokat, ha valaki emiatt bukott pénzt, akkor tuti lesz ebből még bírósági per is. 😀 Meg persze akkor is lenne, ha visszavették volna a yardokat. 😀)


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 10 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 14 005 — Egyéb témák lakó
Nem csalódtam a Ligában, marad Manning rekordja 😀😀atapapa
Kívánom, hogy ez legyen a legnagyobb problémátok a wild card meccs után is...Asbee
Eltekintve, a hogy nagyjából senki nem hisz a győzelmünkben, és eléggé kiveséztük, hogy miért nem, sőt minden médium kivesézte, hogy miért nem 😀😀

Egyébként meg főleg ata problémája, én például pont leszarom. Sosem hittem, hogy visszacsinálják, mert Fox érvei jobban megfelelnek a liga általános érvelési szokásainak ilyen kérdésekben, ők imádják a "could" "would" típusú érvrendszereket.

több mint 10 éve
Asbee New York Giants California Golden Bears 6 771 — OL- és Afrika szakértő
Nem csalódtam a Ligában, marad Manning rekordja 😀😀atapapa
Kívánom, hogy ez legyen a legnagyobb problémátok a wild card meccs után is...


Magyar Giants Blog a Facebookon és a Twitteren is! 2018-as FA TRACKER
több mint 10 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 681
Nem lett volna jogos elvenni.Tocy
Jogos?!
Elvenni mástól egy rekordot olyan teljesítménnyel, ami (tök mindegy milyen okból) nem történt meg, az jogos?

Az nem zavar, hogy ugyanez a társaság tette tönkre a szezonunkat, mert megdönthetetlen bizonyítékaik voltak, egészen addig, amíg azokat bíróság előtt kellett volna prezentálniuk?

Mi lett volna, ha Manning ezt a rekordot nem kapja meg ajándékba? 10 mezzel kevesebbet ad el a Liga, vagy mi?
Nem mondom, hogy nem foglalkoztatna kevésbé a dolog, ha nem lennénk érintettek valamennyire.

De igazán az zavar, hogy a Liga sokadjára mutatja meg, hogy nem azonos mércével mér.atapapa
zseniális.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 10 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 022 — #neverpunt
No, meg ez az egész "jogos" vagy "nem jogos" yard vita fura, amikor az idény folyamán állítom legalább 200-300 yardnyi passz vagy megkérdőjelezhető, vagy egyenesen tudni lehet, hogy nem ért. Pl. Manning egy héttel korábbi Decker TD passza - ami nem volt catch - legalább 30 yardos volt. És pl. Welkernek a Pats ellen dobott egy catchnek ítélt passzot, amiről kristálytisztán láttuk, hogy földet ért. Az is vagy 15 yard volt. És állítom volt még vagy 10 ilyen. peterk2005
Félrevezető a kettőt keverni. A te példáidat soha nem másítják meg a meccs után, ezek bírói hibák.
Hogy egy play passzból vagy futásból hozza a yardokat, annak megítélése nem a bíró dolga (hacsak egyéb körülmény miatt nem befolyásolja a play alakulását valamiért). Hogy egy labdavesztés fumble vagy int, az is korrigálható és korrigálandó is a meccset követően.

Ha játszol fantasyt, akkor ezzel talán te is szembesülsz hetente.
Legfeljebb nincs akkora jelentőségük, mint most vagy volt Gronkowskinál tavaly, ahol nem féltek elvenni a rekordot utólag.
De persze nincs kettős mérce.

több mint 10 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 022 — #neverpunt
Ne légy már ennyire paranoid. A Liga nem mércézik, hanem politizál.
peterk2005
Szemantikai vita.
A „politika” miatt mércézik.

Mitől pikkelne Goodell bárkire is New Orleans-ban, vagy bárhol másutt?
peterk2005
Jó kérdés. Az okot nem látom, csak a következményeket. Szerinted miért a mi edzőnk kapott 1 évet azért, ami máshol is zajlott? Szerinted miért mondta azt Goodell a spygate-nél, hogy a pénzbüntetés és a pickelvétel jobban eléri a büntetés célját, mint BB esetleges eltiltása? Szerinted miért szüntették meg a játékosok büntetését, amint a bíróság elé került volna az ügy? Szerinted miért ígérte a franchise-nak Goodell, hogy visszaadja az egyik elvett picket, ha jól viselkedünk, ha ezután az ígéretét letagadta?
Ezt a rekord ügyet kár keverni az előzővel.
peterk2005
Nem is kell keverni, csak annyira jól rímelt, hogy az előző ügyben rengeteg megdönthetetlen bizonyítéka volt a Ligának, aztán amikor fel kellett őket tárni, akkor cikivel vegyes kuss volt, itt meg az a végső érv, hogy nincs megdönthetetlen bizonyíték. Egy teljesen egyértelmű felvételen kívül.
Utóbbit nem én mondom, hanem a legkevésbé Saints-fan Peter King
 mmqb.si.com/2013/12/31/peyton-manning-denver-broncos-passing-record/

több mint 10 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 022 — #neverpunt
Szerinted tényleg ajándékba kapta?Tocy
Passzolt annyi yardot, amennyit beírtak végül a neve mellé?
Ha nem, minek hívjam, amikor végül odaadják neki?

több mint 10 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 665 — The only discipline that lasts, is self discipline
De ha ezt elveszik Manningtől, az szőrszálhasogatás lett volna annak tükrében, hogy csak erre a rekordra ment egész meccsen, miután meglett, leült és kész. Ha akar, passzol még 200 yardot...Tocy
Szerintem ez számít a legkevésbé. Mert nem passzolt, ez az egyedüli tény. De semmi más nem az. Még az se az, hogy tényleg lateral volt. Abból a kameraállásból én is lateralnak mondom, de hentente látunk olyan playeket, ahol az egyik kameraállás alapján leteszed a nagyesküt, hogy lent volt a térde a játékosnak, vagy nem lépett ki, a másik alapján meg kiderül, hogy de mégis. Úgyhogy én inkább amiatt vagyok úgy, hogy nincs jelentősége (félreértés ne essék, tegnap is így gondoltam és ezt is írtam), mert tényt nem tudunk, csak neten keringő képek alapján sejtünk. Az meg vagy igaz vagy nem.

No, meg ez az egész "jogos" vagy "nem jogos" yard vita fura, amikor az idény folyamán állítom legalább 200-300 yardnyi passz vagy megkérdőjelezhető, vagy egyenesen tudni lehet, hogy nem ért. Pl. Manning egy héttel korábbi Decker TD passza - ami nem volt catch - legalább 30 yardos volt. És pl. Welkernek a Pats ellen dobott egy catchnek ítélt passzot, amiről kristálytisztán láttuk, hogy földet ért. Az is vagy 15 yard volt. És állítom volt még vagy 10 ilyen. És volt egy csomó olyan passza amit visszafújtak nevetséges OPI vagy nem létező holding miatt, egy másik csomó meg amit nem fújtak vissza, pedig nyilvánvaló holding volt. Brees rekord évében biztos vagyok benne, hogy volt kb. ugyanennyi ugyanilyen passz. Namost ennek fényében vitatkozni 7 yardon és "egyenlő mércét" keresni nem tudom mi értelme... Amúgy is egy max. 1-2 éves rekordról van szó, lefogadom, hogy Brees önmaga nem is egyszer túl fogja még ezt dobni a karrierje során. A mai passz őrületben nem is tudom, de szerintem 6 ezret minimum kéne passzolni, hogy a rekord megmaradjon jópár évig...


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 10 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 665 — The only discipline that lasts, is self discipline
Nem lett volna jogos elvenni.Tocy
Jogos?! Elvenni mástól egy rekordot olyan teljesítménnyel, ami (tök mindegy milyen okból) nem történt meg, az jogos?
Az nem zavar, hogy ugyanez a társaság tette tönkre a szezonunkat, mert megdönthetetlen bizonyítékaik voltak, egészen addig, amíg azokat bíróság előtt kellett volna prezentálniuk? Mi lett volna, ha Manning ezt a rekordot nem kapja meg ajándékba? 10 mezzel kevesebbet ad el a Liga, vagy mi? Nem mondom, hogy nem foglalkoztatna kevésbé a dolog, ha nem lennénk érintettek valamennyire. De igazán az zavar, hogy a Liga sokadjára mutatja meg, hogy nem azonos mércével mér.atapapa
Ne légy már ennyire paranoid. A Liga nem mércézik, hanem politizál. Amíg "politikailag" nincs gond, addig egyenlő mérce van, mert miért is ne lenne? Mitől pikkelne Goodell bárkire is New Orleans-ban, vagy bárhol másutt? Ez egy tőkések, tulajdonosok uralta társaság, eszükbe sincs ártani maguk közül bárkinek. A bounty ügyet azért szívtátok meg, mert napvilágra került, kényes lett, és kezdeni kellett vele valamit. Innentől viszont sajnos nincs olyan, hogy "azonos mérce". Semelyik sportágban, sőt sporton kívül sem.

Ezt a rekord ügyet kár keverni az előzővel. Jelentőségben eltörpül mellette. Annyi a közös csak, hogy ebből se lehetett jól kijönni, mert a yard rekornak így is úgy is betett, függetlenül attól, hogy lateral volt-e vagy sem. Ha visszavonják akkor is "szaglana", így, hogy nem vonták vissza, így is "szaglik". Így is úgy is kritizálná a szurkolók egyik fele vagy másik fele a döntést. És szerintem se Brees, se Manning nem kívánja ezt a hisztit a háta közepéra se. Ha érdekli Brees-t jövőre úgyis túldobja 100 yarddal majd, aztán annyi.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 10 éve
Tocy New Orleans Saints 1 140
Nem lett volna jogos elvenni.Tocy
Jogos?!
Elvenni mástól egy rekordot olyan teljesítménnyel, ami (tök mindegy milyen okból) nem történt meg, az jogos?

Az nem zavar, hogy ugyanez a társaság tette tönkre a szezonunkat, mert megdönthetetlen bizonyítékaik voltak, egészen addig, amíg azokat bíróság előtt kellett volna prezentálniuk?

Mi lett volna, ha Manning ezt a rekordot nem kapja meg ajándékba? 10 mezzel kevesebbet ad el a Liga, vagy mi?
Nem mondom, hogy nem foglalkoztatna kevésbé a dolog, ha nem lennénk érintettek valamennyire.

De igazán az zavar, hogy a Liga sokadjára mutatja meg, hogy nem azonos mércével mér.atapapa
Szerinted tényleg ajándékba kapta? Szerinted tényleg nem dob még hét yardot, ha tudja, hogy nincs meg a rekord? Ugyan már. A ligaelső elkapógárda és a ligaelső fal segítségével rekordokat döntögetett idén, ez van.

Az tény, hogy kettős mércével mér a Liga. De ha ezt elveszik Manningtől, az szőrszálhasogatás lett volna annak tükrében, hogy csak erre a rekordra ment egész meccsen, miután meglett, leült és kész. Ha akar, passzol még 200 yardot...