NCAA eredménykövetés NCAA eredménykövetés - 1 aktív topik

Pittsburgh Steelers

73 feliratkozó

több mint 13 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 16 321 — No 1 Zhang Yufei fan
Igor, igor, igor...

Nem a 75k ellen tüntetek, hanem a liga hozzáállásán. És ezen vannak kiakadva a játékosok is. Ez a fő bajom, nem a bünti, azt senki se vitatja, én is azt mondtam, hogy a 2. hit az aggályos. NFFL felé haladunk...

Másik, hogy a fejjel tackle-t csinálni biztosabb, mint vállal. 😉 Az könnyebben lecsúszhat, főleg ha közben irányt vált a támadó. Ray is szokott és mindenki. Sok játékos, támadók is elmondták, hogy nem a helmet to helmetre mennek a védők, a mp tört része alatt nem ilyeneken gondolkodnak, hanem a biztos tackle-t akárják bevinni.

A helmet to helmet azért nagyon gáz, mert az kikerülhetetlen, véletlenül is megtörténhet, míg a horse collar mondjuk nem, azt csak szándékosan lehet megcsinálni.Soldados
Nem teljesen ertek egyet.. az, hogy helmettel inditasz, attol nem lesz biztos a tackle.. sot sztem epp forditva. Ezt megfelemlitesre/turnoverre hasznaljak eppenseggel inkabb.

A liga a LeGrand-fele eset miatt tulregalja.. ebben van igazsag. De mostanaban, egyre tobben, egyre gyakrabban utkoznek igy.. de abszolut nem egyedi az eset, es sztem egyre tobb ilyen van. Lehet, hogy a sisak miatt tobbet mernek a jatekosok.. ha klasszikus borsapiban jatszanak, akkor is igy fejelgetne mindenki?

Volt errol talan 2-3 eve is vita, amikor tobb old school jatekos/edzo morgott, hogy a maiaknak a tackling technikaja borzalmas.. mert a felszerelesben bizva inkabb erobol/sebessegbol utkoznek. En ebben latom a hibat/

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 13 éve
Soldados Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 12 174 — Defense wins the Championship!
Ott a válasz😛

http://sports.yahoo.com/nfl/blog/shutdown_corner/post/NFL-players-speak-out-on-the-NFL-s-awful-new-da?urn=nfl-278498kishaszi
Elég egyértelmű a játékosok véleménye. De nyilván Harrison a csúnya gonosz rossz fiú. 😊Soldados
Mino meglepetes, sikerult osszeturni meg 7 jatekost (abszolut nem reprezentativan) akinek egyezik a velemenye Harrisonnal. (plane, hogy ezek nagy resze is hardhitter.. vagy flugos mint Portis 😊)
A statisztika vilagnapjan erdekes ilyet kijelenteni.. ha en talalok nyolcat, aki azt mondja, hogy egyetert a szabalyozassal, akkor en nyertem? 😛

Igen, valoszinu hogy a jatekosok jo resze nem fog egyeterteni vele.. de ok aztan szinten objektiv fel. Aztan 30 ev mulva, amikor meg nagy reszuknek minden baja van, es majd raszorulnak az NFL-nyugdijra, akkor hirtelen mas lesz majd a velemenyuk...
(En a fejjel elorevetodos/bukosisakos koskent oklelo jatekstilust nem fogom sose megkedvelni.. ez igenis dirty sztem. Ha valaki allandoan chopblockolna, vagy horsecollarozna, ugyanezt mondanam.. mindegy.)Igor
Ez a sport ezzel (is) jár(hat). Ez egy brutális kontakt sport. Talán a világ legkegyetlenebb sportja. Ők, akik erre tették fel az életüket, ezt elfogadták. Meg is kapják érte a dollármilliókat.

A most zajló TOP100 legelőkelőbb védői fura módon a legkegyetlenebbek is voltak. Visszatekintve Istenek és legendák, ma pedig gyökér dirty playák lennének, ha épp nem a Te csapatodban játszanának... Kettős mérce.

Engem rettenetesen zavar a liga hozzáállása. Nem a 75k. Hanem amilyen irányt felvett ebben az ügyben is és úgy általánosságban.

Amúgy nem hinném, hogy ez 8 kiemelt példa volna, sokkal inkább általános vélemény a játékosoktól. Nyilván, van aki helyesli a liga törekvéseit, de sztem kisebbségben vannak. Nem nagyon olvastam még ligát támogató véleményt aktív játékostól, de biztos akad, de vélhetően jóval kevesebb.


The best franchise in the National Football League! Six-pack in SIXburgh! Thank you, Chief!
több mint 13 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 16 321 — No 1 Zhang Yufei fan
Ez megint korrekt, zsarolni a ligat ilyennel.. azt hittem kemeny arc, nem illene hisztiznie 😛
(ugyse lesz belole semmi..)Igor
Ott a válasz😛

http://sports.yahoo.com/nfl/blog/shutdown_corner/post/NFL-players-speak-out-on-the-NFL-s-awful-new-da?urn=nfl-278498kishaszi
Elég egyértelmű a játékosok véleménye. De nyilván Harrison a csúnya gonosz rossz fiú. 😊Soldados
Mino meglepetes, sikerult osszeturni meg 7 jatekost (abszolut nem reprezentativan) akinek egyezik a velemenye Harrisonnal. (plane, hogy ezek nagy resze is hardhitter.. vagy flugos mint Portis 😊)
A statisztika vilagnapjan erdekes ilyet kijelenteni.. ha en talalok nyolcat, aki azt mondja, hogy egyetert a szabalyozassal, akkor en nyertem? 😛

Igen, valoszinu hogy a jatekosok jo resze nem fog egyeterteni vele.. de ok aztan szinten objektiv fel. Aztan 30 ev mulva, amikor meg nagy reszuknek minden baja van, es majd raszorulnak az NFL-nyugdijra, akkor hirtelen mas lesz majd a velemenyuk...
(En a fejjel elorevetodos/bukosisakos koskent oklelo jatekstilust nem fogom sose megkedvelni.. ez igenis dirty sztem. Ha valaki allandoan chopblockolna, vagy horsecollarozna, ugyanezt mondanam.. mindegy.)

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 13 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 704
Konkrétan a szándékos fejelés tilos nem?

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 13 éve
Soldados Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 12 174 — Defense wins the Championship!
Igor, igor, igor...

Nem a 75k ellen tüntetek, hanem a liga hozzáállásán. És ezen vannak kiakadva a játékosok is. Ez a fő bajom, nem a bünti, azt senki se vitatja, én is azt mondtam, hogy a 2. hit az aggályos. NFFL felé haladunk...

Másik, hogy a fejjel tackle-t csinálni biztosabb, mint vállal. 😉 Az könnyebben lecsúszhat, főleg ha közben irányt vált a támadó. Ray is szokott és mindenki. Sok játékos, támadók is elmondták, hogy nem a helmet to helmetre mennek a védők, a mp tört része alatt nem ilyeneken gondolkodnak, hanem a biztos tackle-t akárják bevinni.

A helmet to helmet azért nagyon gáz, mert az kikerülhetetlen, véletlenül is megtörténhet, míg a horse collar mondjuk nem, azt csak szándékosan lehet megcsinálni.


The best franchise in the National Football League! Six-pack in SIXburgh! Thank you, Chief!
több mint 13 éve
Soldados Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 12 174 — Defense wins the Championship!
Tudom, én dobtam be a linket a topicba 😛tenorx
Ez megint korrekt, zsarolni a ligat ilyennel.. azt hittem kemeny arc, nem illene hisztiznie 😛
(ugyse lesz belole semmi..)Igor
Ott a válasz😛

http://sports.yahoo.com/nfl/blog/shutdown_corner/post/NFL-players-speak-out-on-the-NFL-s-awful-new-da?urn=nfl-278498kishaszi
Elég egyértelmű a játékosok véleménye. De nyilván Harrison a csúnya gonosz rossz fiú. 😊


The best franchise in the National Football League! Six-pack in SIXburgh! Thank you, Chief!
több mint 13 éve
Soldados Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 12 174 — Defense wins the Championship!
Kicsit eltérve a témától:
http://www.youtube.com/watch?v=co6c1Y9sAAU
2:01nél, ez nekem anno fel se tűnt, Adams bazzeg 😀tenorx
😂


The best franchise in the National Football League! Six-pack in SIXburgh! Thank you, Chief!
több mint 13 éve
kishaszi Pittsburgh Steelers 5 450 — Steelers fan
Harrison most kérlek ott tart, hogy kihagyta a legutóbbi edzést és a visszavonulást fontolgatja 😀JJ Tiller
Tudom, én dobtam be a linket a topicba 😛tenorx
Ez megint korrekt, zsarolni a ligat ilyennel.. azt hittem kemeny arc, nem illene hisztiznie 😛
(ugyse lesz belole semmi..)Igor
Ott a válasz😛

http://sports.yahoo.com/nfl/blog/shutdown_corner/post/NFL-players-speak-out-on-the-NFL-s-awful-new-da?urn=nfl-278498

"Lehetséges lenne mindent tudományosan leírni, de nem lenne értelme. Ugyanolyan értelmetlen lenne, mint Beethoven egyik szimfoníáját -egy hullám változásai a nyomás függvényében- ábrázolni."
több mint 13 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 288 — capitaine du château de Vienne 1487
Nem tuntetek flag footballert. Szeretem a kemeny focit, es azt ha a jatekos jol csinalja. Egy headbutt, meg ha koskent, fejjel mesz tackle-nel elore, az nem az.. vezess vallal. Ray tud igy szerelni, Bart Scott tud, P-Will tud, stb (nalunk Suggs az akibol elojon az allat neha - de ha o csinal ilyet, akkor sem hepciaskodnek a 75k miatt es csondben csovalom a fejem, es inkabb nem mondok semmit. Ha meg olyat csinal mint Vodor, akkor szegyellem is magam.)

A helmet hiteket kulonosen utalom. ez az egyik heppem.. es kicsit pipa vagyok a facemaskre, hasonlo modon, de az nem ennyire veszes.

Ha valaki szabalyba utkozo modon szerel; sztem termeszes hogy megbuntetik.. es te meg ezen is sirtal. Olvasd el eloszor a szabalyt kerlek.
Ettol fuggetlenul a penzbuntetes nem vet gatat neki, egyetertek Rodney-val, DQ-zni kene oket a meccsrol (ahogy az benne van a szabalyban, mint opcio), es ha sokadszorra csinalja, akar a suspensiont is. Miert ne.. ha szteroirdert 4 meccset kap az ember, gerinctoresert mennyi jar?

Regen ami evente egyszer tortent (mondjuk Stingley), az ma a nagyobb es erosebb jatekosok miatt heti rendszeresseggel megtortenhet... ennek elejet kell venni.

szerk:
"Massának sem volt kötelező lehajtani a fejér." - ilyet irni no comment..
"vagy csak 5 centivel összehúzza magát a támadó és már nem mellen fejelik, hanem fejen." - igen itt van a lenyeg. Nem fejelni kene..Igor
- a vállal ütközünk sportot rugby-nek hivják!


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 13 éve
tenorx Pittsburgh Steelers 13 369 — Wrath of Khan
Kicsit eltérve a témától:
http://www.youtube.com/watch?v=co6c1Y9sAAU
2:01nél, ez nekem anno fel se tűnt, Adams bazzeg 😀
több mint 13 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 16 321 — No 1 Zhang Yufei fan
Inkább az a gáz, hogy most már oda kell figyelnie Harrisonnak, hogy óvatosabban, mert el fognak tiltani... ez kevesebb fumblet jelent. Bár az is lehet, hogy nem gondolkodik 😀tenorx
Harrison most kérlek ott tart, hogy kihagyta a legutóbbi edzést és a visszavonulást fontolgatja 😀JJ Tiller
Tudom, én dobtam be a linket a topicba 😛tenorx
Ez megint korrekt, zsarolni a ligat ilyennel.. azt hittem kemeny arc, nem illene hisztiznie 😛
(ugyse lesz belole semmi..)

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 13 éve
tenorx Pittsburgh Steelers 13 369 — Wrath of Khan
Inkább az a gáz, hogy most már oda kell figyelnie Harrisonnak, hogy óvatosabban, mert el fognak tiltani... ez kevesebb fumblet jelent. Bár az is lehet, hogy nem gondolkodik 😀tenorx
Harrison most kérlek ott tart, hogy kihagyta a legutóbbi edzést és a visszavonulást fontolgatja 😀JJ Tiller
Tudom, én dobtam be a linket a topicba 😛
több mint 13 éve
r.baggio Washington Commanders California Golden Bears 61 870 — no es importante
Inkább az a gáz, hogy most már oda kell figyelnie Harrisonnak, hogy óvatosabban, mert el fognak tiltani... ez kevesebb fumblet jelent. Bár az is lehet, hogy nem gondolkodik 😀tenorx
Harrison most kérlek ott tart, hogy kihagyta a legutóbbi edzést és a visszavonulást fontolgatja 😀


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 13 éve
kicsi joe Pittsburgh Steelers 99
Ezen amúgy tényleg kár vitatkozni... Hiába lesz eltiltva minden egyes h2h szabálytalankodó, ezen csak felbasszák majd az agyukat, és az eltiltás utáni következő meccsükön majd izomból eltörik a RB lábát. Szabályos szerelés lesz... És majd eljutunk oda, hogy meg lesz szabva egy zóna mint a péjntbólban, hogy ha azon belül éri a tackle az offense játékos testét, akkor szabályos... 😂
több mint 13 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 16 321 — No 1 Zhang Yufei fan
Nem tuntetek flag footballert. Szeretem a kemeny focit, es azt ha a jatekos jol csinalja. Egy headbutt, meg ha koskent, fejjel mesz tackle-nel elore, az nem az.. vezess vallal. Ray tud igy szerelni, Bart Scott tud, P-Will tud, stb (nalunk Suggs az akibol elojon az allat neha - de ha o csinal ilyet, akkor sem hepciaskodnek a 75k miatt es csondben csovalom a fejem, es inkabb nem mondok semmit. Ha meg olyat csinal mint Vodor, akkor szegyellem is magam.)

A helmet hiteket kulonosen utalom. ez az egyik heppem.. es kicsit pipa vagyok a facemaskre, hasonlo modon, de az nem ennyire veszes.

Ha valaki szabalyba utkozo modon szerel; sztem termeszes hogy megbuntetik.. es te meg ezen is sirtal. Olvasd el eloszor a szabalyt kerlek.
Ettol fuggetlenul a penzbuntetes nem vet gatat neki, egyetertek Rodney-val, DQ-zni kene oket a meccsrol (ahogy az benne van a szabalyban, mint opcio), es ha sokadszorra csinalja, akar a suspensiont is. Miert ne.. ha szteroirdert 4 meccset kap az ember, gerinctoresert mennyi jar?

Regen ami evente egyszer tortent (mondjuk Stingley), az ma a nagyobb es erosebb jatekosok miatt heti rendszeresseggel megtortenhet... ennek elejet kell venni.

szerk:
"Massának sem volt kötelező lehajtani a fejér." - ilyet irni no comment..
"vagy csak 5 centivel összehúzza magát a támadó és már nem mellen fejelik, hanem fejen." - igen itt van a lenyeg. Nem fejelni kene..

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 13 éve
Soldados Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 12 174 — Defense wins the Championship!
"Amúgy azért röhejes ez az egész mert a helmet to helmet elkerülhetetlen"
Ez a rohejes... meg a hsz-ed 80%-a.Igor
Sztem meg a Te álláspontod az. rettenetesen álszent és elfogult. Ray ugyanezt csinálja, bikából az emberbe, hogy fájjon. Ez a dolga, jól csinálja.

A helmet to helmet pedig elkerülhetetlen. Egy apró irányváltás, sebességváltoztatás és már nem ott találod el, ahol akartad, vagy csak 5 centivel összehúzza magát a támadó és már nem mellen fejelik, hanem fejen. Márpedig Te ezt már nem látod, a mozgásodon már nem tudsz változtatni és helmet to helmet lesz. Egy védő ne mérlegeljen, üssön, amíg áll a támadó. csak így lesz belőled jó védő.

Egy Raventől különösen álszent, amit írsz... De akkor állj be a hisztipicsák közé és tüntess a flag footballért 😛, de az a Steelers és a Ravens halála lesz...


The best franchise in the National Football League! Six-pack in SIXburgh! Thank you, Chief!
több mint 13 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 16 321 — No 1 Zhang Yufei fan
"Amúgy azért röhejes ez az egész mert a helmet to helmet elkerülhetetlen"
Ez a rohejes... meg a hsz-ed 80%-a.

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 13 éve
Soldados Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 12 174 — Defense wins the Championship!
Röhejes ez az egész. Én rohadtul megértem Harrison csalódottságát. És megértem, hogy azt érzi, hogy nem játzhat úgy, ahogy azt szokta, ahogy azt tanulta, és nem akar azon gondolkodni, hogy jaj szegény hol is találjam el, jaj szegénynek nem lesz ez durva...?

Egy védő dolga, hogy a labdás embert telibe bassza, amíg nem fekszik a földön. Ő ezt teszi. Lehet őt basztatni, de kevés játékos van, aki nála biztosabban csinálna tackle-t. Éppen azért, mert ő gondolkodás nélkül telibever mindenkit, ez a dolga, ezt is kell tennie. Ne mérlegeljen a tizedmásodperc törtrésze alatt, hogy jaj Masa lehajtotta a fejér, akkor nem fejjel megyek neki. De menj neki fejjel és üsd meg, hogy földre kerüljön a labdával együtt!

Én hiszem, hogy Tomlin ráveszi, hogy hagyja a picsába ezt a liga flag futball nyomulását és menjen ki a pályára és dupla erővel küzdjön, mutassa meg, hogy ő minden körülmények között a liga legdominánsabb OLB-je, aki igenis jelen körülmények között is hasznos, sőt elit játékos. Ne gondolkodjon, csak ugyanúgy üssön mint eddig. Meglepne, ha Tomlin nem tudná erre rábírni.

Amúgy azért röhejes ez az egész mert a helmet to helmet elkerülhetetlen. Cribbs lábát megfogták, de ezért lelassult, s ezért nem a testét, hanem a fejét kapta el Harrison. De ne is gondolkodjon, hogy ez már megvan, mert mi van ha kiszabadul. Neki ütni kell, amíg áll. Massának sem volt kötelező lehajtani a fejér. Az a hit azért "aggályos", mert ott azt hiszem tényleg nagyon nagyot akart ütni, olyat ami fáj. Ezzel nincs gond, ez benne van, az a baj, hogy ez fejre sikerült. De egy irányváltás, egy lassítás vagy gyorsítás és máris nem ott találod el, ahol akarod. Massa lehajtotta a fejét és helmet to helmet lett. Érthetetlen a liga ezen reagálása, mert ilyen mindig lesz, a legtöbb ebből kikerülhetetlen véletlen. Mesze nem ez volt a legostobább helmet to helmet hard hit és az eltiltás röhejes fenyegetés.

De mondom, ezt túl kell élnie, és ez Tomlin felelőssége, hogy megértesse vele, a csapatnak szüksége van rá, és ehhez nem kell megváltoznia, ugyanúgy üssön, mint eddig bármikor.

Az olyan debilségekre nem reagálnék, hogy azért mondjuk, mert nem Steelers-playa kapta. Ez LOL! Nem egy Steelers-playa kapott már big hitet, vagy éppen helmet to helmet hitet? És? Kontakt sport, nem flag football.

Steelers Football Baby! Üssünk és büntessünk, ahogy eddig!


The best franchise in the National Football League! Six-pack in SIXburgh! Thank you, Chief!
több mint 13 éve
JéBé Green Bay Packers 6 864
Edzésen mikor megkérdezik mit akarsz játszani és te WR/RB-t mondasz rögtön elmondják hogy kurva nagyokat fogsz kapni. A labdás ember sem védtelen, figyeljen ő arra hogy ne tudják kicsinálni. Ha nem vigyáz így járt, ez nem flag football.
több mint 13 éve
Jan Pittsburgh Steelers 5 071 — Steelers fan
Inkább az a gáz, hogy most már oda kell figyelnie Harrisonnak, hogy óvatosabban, mert el fognak tiltani... ez kevesebb fumblet jelent. Bár az is lehet, hogy nem gondolkodik 😀tenorx
Szvsz kizárt hogy Harrison óvatosabban fog játszani. Ugyanúgy tolja mint eddig, ha eltiltják, abból pedig qrva nagy parádé lesz.

Mert abban szinte biztos vagyok, hogy ha a Steelers D-ből eltiltják az egyik alapembert, azután már nem tehetik meg, hogy másnak elnézik ugyanezt, márpedig a h to h nem olyan nagyon ritka esemény... hogy csak a barnáknál maradjak; Wardnak sem lesz hosszú szezonja ha 2-3 h to h után parkolópályára teszik, de szinte minden csapatban van 1-1 ilyen arc.
több mint 13 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 681 — The only discipline that lasts, is self discipline
Ebben az ütközéses témában úgy látom egy páran el vannak tévelyedve. Játszom itt Mo-n ezt a gyönyörű sportot, és ilyen téren a tapasztalataimat írnám le. Kezdésképpen egy védőjátékosnak úgy 2 tizedmásodperce sincs eldőnteni, hogy hogyan is csináljon meg egy tackle-t... Én elhiszem hogy az NFL játékosok 10-20 éve ezt csinálják, de a lényeg ugyanaz: telibebaszni és földre vinni a labdás embert. Kész. És ehhez ugyebár minél mélyebbre kell helyezni a súlypontot. A támadónak szintén. Ha Massaquoi nem görnyed le az elkapásnál, Harrison kb hasmagasságban érkezik és senkinek sem sírna a szája.... De nem így történt, kapja meg a pénzbüntetést, de azért keresztre ne feszítsük már... Mindenki tisztában kell hogy legyen azzal ebben a sportban, hogy bármikor letéphetik a heréit. Ezzel a tudattal írja alá a szerződést... El lehet menni bézbózozni aki nem vállalja ezt fel! De aki igen azt nehogy már megsajnáljuk....kicsi joe
Ez egy kontakt sport, szerintem senki nem akarja, hogy ne az legyen. Az ütközések, big hitek a játék részei. Ugyanakkor a játék folyamatosan változik, ahogy a játékosok felkészültsége is. Egy mai átlagos játékos gyorsasága, fizikai ereje egészen más, mint harminc éve volt. A nagyobb izomerő és gyorsaság miatt az ütközések ereje/intenzitása nagyobb lett, közben a lehetséges védekező reakcióidő lecsökkent. Emellett az évenkénti meccszám megnőtt, sőt, most tervezik tovább növelni, mert a nép több focit akar látni. Ugyanazokkal a szabályokkal amikkel harminc éve játszották a focit, ma az idény felére kidőlne a csapatok zöme, annyi lenne a sérülés. Még a mostani puhapöcsűnek mondott szabályok mellett is nagyon magas a sérülések száma idén a ligában. Mindössze hat hét telt el, és ilyen impozáns sérült lista állítható össze: http://espn.go.com/nfl/injuries

Szóval én megértem az NFL-t, kontakt sport ide, látványos ütközések oda, valahol mégiscsak akkor ér az egész valamit, ha vannak meccsek, és azokra a meccsekre teljes csapatok állnak ki még az idény vége felé is. Ha ehhez "puhapöcsű" szabályok kellenek, hát akkor azok kellenek. Nem hülyék csinálják ezeket a szabályokat, nyilván alaposan kistatisztikázzák, hogy mik a leginkább sérülésveszélyes pillanatok, és ott próbálnak lépni.

A Harrison féle esetek felfújása meg szerintem tipikus amerikai módi. Arrafelé minden újdonsággal így bánnak, agyontárgyalják, témáznak rajta, felfújják, műsort csinálnak belőle. Ennek is van előnye, mert pl. így hamar beépül az agyakba. Ott a foci ellenpéldának, ahol hoznak egy új szabályt, és gyakran hosszú idő telik el, mire a bírók és a játékosok "ráéreznek", és képesek a szabályok szerint fújni ill. játszani.

u.i.:
(Azzal nem értek egyet, hogy a játék olyan gyors, hogy ezeket a szabályokat nem lehet betartani. Be lehet tartani, ha a felkészülés/edzés közben is figyelmet fordítanak rá. Ha a játékos edzésen azt szokja meg, hogy kevésbé veszélyes pozícióban - akármilyen legyen is az - repül előre, akkor meccsen is így fog.)


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 13 éve
tenorx Pittsburgh Steelers 13 369 — Wrath of Khan
Inkább az a gáz, hogy most már oda kell figyelnie Harrisonnak, hogy óvatosabban, mert el fognak tiltani... ez kevesebb fumblet jelent. Bár az is lehet, hogy nem gondolkodik 😀
több mint 13 éve
laby Pittsburgh Steelers 1 161 — A megye legjobb puntere!
MÁS:
Nincs meg valakinek véletlenül a 2005-ös utolsó alapszakasz mérkőzés?? Lions-Steelers volt, hazai pályán, itt volt utolsó hazai meccse Bettis-nek.

több mint 13 éve
kishaszi Pittsburgh Steelers 5 450 — Steelers fan
Ez a szabály hülyeség? Sztem az, mert kiemel egy dolgot a tömegből, és a többi fölött szemet huny. De ha ez van, akkor ez van. Be kell tartani, és örülni, hogy most ennyi lett a büntetés.

(Zárójelben egy nekem hasonló eset. Big Ben miért is került eltiltásra? A pályán nem is csinált semmit.)
Ami nekem problémás, hogy az ő esetében is voltak íratlan szabályok, amiket ezért mert íratlanok, önkényesen alkalmaz a liga (vagy csak egy ember). Nekem ez a legfőbb gondom az esettel. Mert akkor vegyék sorra meccseket, és büntessenek. Aki late hitet oszt ki (WRnek QBnek kickernek, stb) és így tovább. Mert sok aljas dlog van amit csak a meccs hevében idegből okoznak a meccsre semmi hatása nincs közvetlen, csak morálisan közvetetten. És néha csak a ki okozza az ő frusztrációja az egyetlen ok, taktikailag hülyeség, és sérülésveszélyes.ulpianus
Szerintem nem maga a szabály hülyeség, hanem annak alkalmazása. Baromi sok eset van, ami szabály szerint simán vizsgálható lenne utólag, de szarnak rá, mivel nem akarnak mindennel foglalkozni, és akkor mondjuk kijönne az, hogy a szabály nem teljesen életre való, ha folyton betartatnák ezt a h2h szabályt. Tökéletesen belém égett a 2 évvel ezelőtti Giants meccs - ezt akkor is szóvá tettem többször -, hogy Moore-t úgy ütközte le xy Giants játékos, hoyg telibeverte a sisakját a sajátjával. Annyira, hogy a közvetítésben is az a CSATTANÁS volt a leghangosabb hangeffekt!!!!

Semmi nem lett belőle, mert sérülés nem volt, nem volt agyrázkódás se, fel is áltl egyből Moore. Szóval a mérleg két nyelve, hogy az papíron, szabály szerint ugyanolyan kirívó eset kellett volna legyen, de mivel látszólga "semmi hatása" nem volt, így le is sazrták a pályán a bírók is, meg eszükbe se jutott vizsgálni az esetet. Kérdem én, akkor minek a szabály, ha kényünk, kedve szerint alkalmazzuk a szankcionálást, és csak akkor kezdünk el kardoskodni, ha épp valami baj történik a pályán. Ez kibaszottul álságos, és megkérdőjelezi az egészet, a szabályt, annak alkalmazását és az egész fefogást: név szerint, hogy ez egy kemény sport, de megpróbáljuk kiszűrni a durva, nem odaillő eseteket... Nekem ettől herótom van.

"Lehetséges lenne mindent tudományosan leírni, de nem lenne értelme. Ugyanolyan értelmetlen lenne, mint Beethoven egyik szimfoníáját -egy hullám változásai a nyomás függvényében- ábrázolni."
több mint 13 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 288 — capitaine du château de Vienne 1487
a liga csak egyszerűen álszent és erre rákényszeríti a csapatokat a játékosokat is, az ami meg már a pats-topicba megy egyszerű fasizmus. Vannak a buta, agresszív bunkó csapatok meg a zintellingens nyúinglend, hogy a herém szakadjon le, van valami külön liga "jófiúknak" vagy mi van, ja az elit-Krupp gárda csak elit kiváló IQ-jú játékosokat sorol be az SS-ébe, annyira szépen ütköznek pölö az ő Harissonnyuk hány H2H.-t nyomott le a QB-knak vakoldalról?? hümmsutianap
Értelmes emberel hajlandó vagyok vitázni.
Először is senki nem a hard hitterség ellen van. Ezt fogadja el mindenki, különben tényleg elbeszélünk egymás mellett csak. Amit lehet, csak minek (ez nem neked szól sütianap csak alapvetésként máshogy nem lehet kiindulni. Ezért szögezem le).

Vannak szabályok. Például, hogy nem lehet helmet to helmet így zúzni. Aki megszegi megbüntetik. És ez a kis összeg nagyon baráti ha ezt vesszük. Mert ha eltiltják, akkor sem szólhat semmit. Előre megmondták, hogy így lesz, csak kaptak egy utolsó utáni esélyt. Ez a fő ellenérv. Akinek tetszik tetszik, aki akarja utasítsa el. De nem a hard hitterség a lényeg.

Ez a szabály hülyeség? Sztem az, mert kiemel egy dolgot a tömegből, és a többi fölött szemet huny. De ha ez van, akkor ez van. Be kell tartani, és örülni, hogy most ennyi lett a büntetés.

(Zárójelben egy nekem hasonló eset. Big Ben miért is került eltiltásra? A pályán nem is csinált semmit.)
Ami nekem problémás, hogy az ő esetében is voltak íratlan szabályok, amiket ezért mert íratlanok, önkényesen alkalmaz a liga (vagy csak egy ember). Nekem ez a legfőbb gondom az esettel. Mert akkor vegyék sorra meccseket, és büntessenek. Aki late hitet oszt ki (WRnek QBnek kickernek, stb) és így tovább. Mert sok aljas dlog van amit csak a meccs hevében idegből okoznak a meccsre semmi hatása nincs közvetlen, csak morálisan közvetetten. És néha csak a ki okozza az ő frusztrációja az egyetlen ok, taktikailag hülyeség, és sérülésveszélyes.ulpianus
az alaprobléma hogy a fairplay kontra hardhit vita jött itt elő, miszerint a játék alapelve ellen vétettek a játékosok, én próbáltam előszedni, hogy az OL sem cicababák gyülekezete és a probléma elvileg sokkal komplexebb annál a Faragó-attitűdnél miszerint "buta szabálytalanság", tehát a liga elvileg tehetné azt, hogy az ütközés után, ami megállította mozgásában a játékos, de utána mégis tovább ment valahogy, törli az így szerzett yardokat - mert amíg egy ilyesmi (mongyuk elég baromságnak hangzik) nem keletkezik, addig azt fogják tenítani a védőknek, hogy az a biztos ami fekszik. Mer ugye azt tanulja éveken keresztül, hogy akár a saját testi épsége veszélyeztetettsége okán is neki a labdára kell menni, és ezért nem tanulnak meg esni és magukat védeni a játékosok, márpedig akire adtak sisakot az ugye használni is fogja, szintúgy mint a szembelévő az ujjacskáit mikor reáfonja a rácsra. És adott esetben két-három-négy ember adott szituációban történő egyidejű mozgását kéne elemezni miközben a labdára megy James és közben ő fel van pörögve quibaszottul 140-re és már froclizták, rángatták, ütközték, mikoron ő babázni van fönn a gyepen és akkor elébasznak egy mikrofont és valószínű nem az Aspen-i derby etikettszabályai szerint fog válaszolni, ő harcos.


Aki nem hiszi, annak utánajárnak