Pittsburgh Steelers

73 feliratkozó

több mint 14 éve
Soldados Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 12 174 — Defense wins the Championship!
Alapos elemzés, csak egy dologgal nem tudok egyetérteni:

"A D megnyerte, de Batch és Reed nem tudta kihasználni, majd a D elvesztette..."

Átsiklasz egy elég lényeges momentumon: hogy ha 2 perccel a vége előtt vezetünk, és nálunk a labda, akkor mi a francnyavalyát akarsz még a D-től? Innen egy akármilyen középszerű O-nak is kéne hozni a meccset, nem?
Nehogymár a D legyen a hibás azért, hogy a az O nem tudja 2 percig tartani a labdát.... :/Jan
Ez így nem igaz. Ez még egy igazán jó O-nak sem egyszerű feladat a körülményeket figyelembe véve.

Hogy milyen körülményekről beszélek? Íme:
1. saját 2 yardosunkról indulunk 2:30-cal a vége előtt 4 pontos előnynél
2. Ravens D van a túloldalonSoldados
Ez így van, ezen kívül valahogy volt egy lélektana is az egésznek. Sikerült 4th down-on megfognotok őket, holott előtte már szinte mindenki elkönyvelte, h úgy is beviszi majd a Ravens. Én akkor még éreztem, h ezt meg fogja fogni a Steelers D, be is írtam az eredménykövetőbe 😊 be is jött. Utána nem sikerült megoldani az O-nak 2 yardról a kihozatalt ami egy nagyon nehéz feladat ilyen esetben így bőven benne volt ez is. Viszont egy ilyen D-nek egy Ravens O ellen (sőt bárki ellen) az utsó drive-ot így beszívni nagyon durva hiba. Nekem egy picit ezt leszámítva is gyengébbnek tűnt a védelmetek, mint eddig (más megközelítésben a Ravens OL volt nagyon jó), kiváncsi leszek mire lesztek képesek egy NO vagy egy NE ellen, ott lesz igazán egész meccsen tesztelve ez a D.Szesze
A NO keménynek tűnik, de a Pats, hogy őszinte legyek, egyáltalán nem tűnik életveszélyesnek az eddigiek alapján.

Nekem tetszett a D 59 percig. Az utolsó drive viszont gáz volt, de azt leszámítva ugyanazt hoztuk sztem, mint eddig.

szerk: végigolvastam az eredménykövetőt és többször emlegettél és valóban így volt: rajtad kívül még egy ember érezte, hogy megfogjuk őket: én. 😀 És azt is tudtam, hogy 3 and out lesz. És miután pikkpakk eljutottak a 20 yardosig, azt is éreztem, hogy most megcsinálják. 😊

Nagyon hasonlóképpen gondolkodunk a futballról és a játék mentális részéből is hasonlóak a megérzéseink. 😊


The best franchise in the National Football League! Six-pack in SIXburgh! Thank you, Chief!
több mint 14 éve
Szesze New York Giants 21 016 — Giants fan
Hát szóval nagyon felemás érzéseim vannak. Maga a vereség ténye egyáltalán nem zavar és nem dühít. Sokkal inkább az bánt, ahogy történt, megnyert meccs volt, a kezünkben volt. Na így azért bántó kikapni.
...
Soldados
Alapos elemzés, csak egy dologgal nem tudok egyetérteni:

"A D megnyerte, de Batch és Reed nem tudta kihasználni, majd a D elvesztette..."

Átsiklasz egy elég lényeges momentumon: hogy ha 2 perccel a vége előtt vezetünk, és nálunk a labda, akkor mi a francnyavalyát akarsz még a D-től? Innen egy akármilyen középszerű O-nak is kéne hozni a meccset, nem?
Nehogymár a D legyen a hibás azért, hogy a az O nem tudja 2 percig tartani a labdát.... :/Jan
Ez így nem igaz. Ez még egy igazán jó O-nak sem egyszerű feladat a körülményeket figyelembe véve.

Hogy milyen körülményekről beszélek? Íme:
1. saját 2 yardosunkról indulunk 2:30-cal a vége előtt 4 pontos előnynél
2. Ravens D van a túloldalonSoldados
Ez így van, ezen kívül valahogy volt egy lélektana is az egésznek. Sikerült 4th down-on megfognotok őket, holott előtte már szinte mindenki elkönyvelte, h úgy is beviszi majd a Ravens. Én akkor még éreztem, h ezt meg fogja fogni a Steelers D, be is írtam az eredménykövetőbe 😊 be is jött. Utána nem sikerült megoldani az O-nak 2 yardról a kihozatalt ami egy nagyon nehéz feladat ilyen esetben így bőven benne volt ez is. Viszont egy ilyen D-nek egy Ravens O ellen (sőt bárki ellen) az utsó drive-ot így beszívni nagyon durva hiba. Nekem egy picit ezt leszámítva is gyengébbnek tűnt a védelmetek, mint eddig (más megközelítésben a Ravens OL volt nagyon jó), kiváncsi leszek mire lesztek képesek egy NO vagy egy NE ellen, ott lesz igazán egész meccsen tesztelve ez a D.
több mint 14 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 288 — capitaine du château de Vienne 1487
Soldi! érdekelne a véleményed a (1.)4FD-t érő büntinkről, illetve hogy (2.)köbö mennyi P.I.-t lehetett volna fújni a 17esre,
(3.) akkor most van hazai pálya vagy nincs (úgy jártunk kb. mint a Jets) vagy az van hogy a előre felértékelt (túlértékelt) csapatok javára könnyebben lebben a sárga?

(4.) én szeretnék elnézést kérni Robi-tól mindenki nevében, és szeretnénk ha visszatérne hazai pályára, pls.sutianap
Nem éreztem túlzónak a bírókat. A ránk dobott zászlókat jogosnak találtam. Talán a másik oldalra is be lehetett volna dobni 1-2-t, de nem ezen múlott egyáltalán az én meglátásom szerint.

Sztem nem fújtak a Ravensnek.Soldados
a 329y penalty sem gyanús ellenük, amivel ligaelsők (vedd számba Jets meccset is). tehát csak ők rendelkeznek olyan elkapókkal, akiket semmilyen CB nem tarthat szabályosan hmmmmm...............


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 14 éve
Soldados Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 12 174 — Defense wins the Championship!
Soldi! érdekelne a véleményed a (1.)4FD-t érő büntinkről, illetve hogy (2.)köbö mennyi P.I.-t lehetett volna fújni a 17esre,
(3.) akkor most van hazai pálya vagy nincs (úgy jártunk kb. mint a Jets) vagy az van hogy a előre felértékelt (túlértékelt) csapatok javára könnyebben lebben a sárga?

(4.) én szeretnék elnézést kérni Robi-tól mindenki nevében, és szeretnénk ha visszatérne hazai pályára, pls.sutianap
Nem éreztem túlzónak a bírókat. A ránk dobott zászlókat jogosnak találtam. Talán a másik oldalra is be lehetett volna dobni 1-2-t, de nem ezen múlott egyáltalán az én meglátásom szerint.

Sztem nem fújtak a Ravensnek.


The best franchise in the National Football League! Six-pack in SIXburgh! Thank you, Chief!
több mint 14 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 288 — capitaine du château de Vienne 1487
Soldi! érdekelne a véleményed a (1.)4FD-t érő büntinkről, illetve hogy (2.)köbö mennyi P.I.-t lehetett volna fújni a 17esre,
(3.) akkor most van hazai pálya vagy nincs (úgy jártunk kb. mint a Jets) vagy az van hogy a előre felértékelt (túlértékelt) csapatok javára könnyebben lebben a sárga?

(4.) én szeretnék elnézést kérni Robi-tól mindenki nevében, és szeretnénk ha visszatérne hazai pályára, pls.


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 14 éve
Red Star Pittsburgh Steelers 206
Végigolvasva a hozzászólásokat, úgy látom itt minden Steelers hívő többnyire reálisan értékeli mind a tegnapi vereséget, mind az azt megelőző múlt heti hype-ot. Valóban nem maga a vereség annyira fájó, mint annak körülményei. Azonban semmi jóvátehetetlen sem történt. A cirmosok tegnapi vereségével ráadásul jó alaposan össze is kuszálódott a csoport. BB-vel továbbra is mi vagyunk az AFC North favoritjai.





Aki másnak vermet ás, az sírásó.
több mint 14 éve
Soldados Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 12 174 — Defense wins the Championship!
Hát szóval nagyon felemás érzéseim vannak. Maga a vereség ténye egyáltalán nem zavar és nem dühít. Sokkal inkább az bánt, ahogy történt, megnyert meccs volt, a kezünkben volt. Na így azért bántó kikapni.
...
Soldados
Alapos elemzés, csak egy dologgal nem tudok egyetérteni:

"A D megnyerte, de Batch és Reed nem tudta kihasználni, majd a D elvesztette..."

Átsiklasz egy elég lényeges momentumon: hogy ha 2 perccel a vége előtt vezetünk, és nálunk a labda, akkor mi a francnyavalyát akarsz még a D-től? Innen egy akármilyen középszerű O-nak is kéne hozni a meccset, nem?
Nehogymár a D legyen a hibás azért, hogy a az O nem tudja 2 percig tartani a labdát.... :/Jan
Ez így nem igaz. Ez még egy igazán jó O-nak sem egyszerű feladat a körülményeket figyelembe véve.

Hogy milyen körülményekről beszélek? Íme:
1. saját 2 yardosunkról indulunk 2:30-cal a vége előtt 4 pontos előnynél
2. Ravens D van a túloldalon

1. - ez a legfontosabb tényező. Ez rettenetesen nehéz alapból, hát még az uccsó 2:30 percben, amikor 4 pont az előny. Ilyenkor egyet nem akarsz véletlenül se, mégpedig safety-t, mert akkor ellenfélé a labda és elég neki az FG. Ráadásul az időt is ölni akarod, tehát csak futás jöhet szóba. Igaz, ezt az ellenfél is tudja, sőt nyilván fel van tüzelve és pörögve, mert egyetlen 1st down a meccs végét jelenti. Tehát jön a 3 futás úgy, hogy az ellenfél tudja, hogy 3 futás lesz. Ebből 1st downt csinálni nem egyszerű, sőt, bravúr...

2. - ...főleg a Ravens D ellen.

Passzjátékot csak PM-szintű QB-val érdemes vállalni, de az is óriási kockázat a safety miatt, vagy esetleg akkor, ha sikerül 5-7 yardot előre menni futással, azaz a safety jó eséllyel már elkerülhető, bár incomplete esetén az óra áll, tehát ez esetben is inkább futás a jó döntés.

Ez a leírt szempontok alapján egyáltalán nem vethető az O szemére, szinte biztos volt a 3 and out.


The best franchise in the National Football League! Six-pack in SIXburgh! Thank you, Chief!
több mint 14 éve
Jan Pittsburgh Steelers 5 071 — Steelers fan
Hát szóval nagyon felemás érzéseim vannak. Maga a vereség ténye egyáltalán nem zavar és nem dühít. Sokkal inkább az bánt, ahogy történt, megnyert meccs volt, a kezünkben volt. Na így azért bántó kikapni.
...
Soldados
Alapos elemzés, csak egy dologgal nem tudok egyetérteni:

"A D megnyerte, de Batch és Reed nem tudta kihasználni, majd a D elvesztette..."

Átsiklasz egy elég lényeges momentumon: hogy ha 2 perccel a vége előtt vezetünk, és nálunk a labda, akkor mi a francnyavalyát akarsz még a D-től? Innen egy akármilyen középszerű O-nak is kéne hozni a meccset, nem?
Nehogymár a D legyen a hibás azért, hogy a az O nem tudja 2 percig tartani a labdát.... :/
több mint 14 éve
polamalu Pittsburgh Steelers 4 593 — 毎日何かを学ぶ
Kedves urak, hölgyek

Nem tudom tudtok-e róla, hogy újra elindult, aktiválódott, a www.steelers.hu. Minden meccsnapon fórummal. Beeharangozó és elemzés. Nem olyan profi módon mint Soldados, de próbálkozunk.
Akit érdekel látogasson el.

Üdvözlettel:
Polamalu
több mint 14 éve
kishaszi Pittsburgh Steelers 5 450 — Steelers fan
Igen, igazából én úgy mondanám, hogy én a Ravens ellen inkább ezt a fajta megoldást választottam volna kalkulálva azt, hogy Charlie keze nem olyan erős és pontos, és, hogy a Ravens D sokkal keményebb, mint a Bucs. Valóban nem azt mondom, hogy ezen múlott, mivel ez csak egy szegmense a játék képének és csak egy dologra szerintem sose szabad ráolvasni a tutit. Mint ahogy, ha Reed 1 field goal-t kihagy, vagy berúg, azon elmehet egy meccs, de a jtáékhoz az is hozzátartozik, amit a csapat többi tagja alkot az egész meccsen.

"Lehetséges lenne mindent tudományosan leírni, de nem lenne értelme. Ugyanolyan értelmetlen lenne, mint Beethoven egyik szimfoníáját -egy hullám változásai a nyomás függvényében- ábrázolni."
több mint 14 éve
Soldados Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 12 174 — Defense wins the Championship!
Soldi, más megvilágításba helyezem ezt a középső futásos dolgot: sok ember a boxban, oké. VIszont ennek köszönhetően nyílt egy elég nagy üres zóna, ahova lehetett volna 6-8-15 yardos, rövid passzokat nyomni, terület lett volna rá. Ehelyett Batch ugye mindig a mély passzokat erőltette, ámde ez mennyiben az ő sara, vagy a playhívásé? Mert ezekkel a rövis passzokkal, quick slantekkel gyakorlatilag meg se próbálkoztunk. - Természetesen a meccs azon részéről nem nyilatkozok, amit nem láttam, a köztes időben se volt ilyen?kishaszi
Volt egy-két ilyen Wardnak és Millernek. De a Steelers Wallace-t és a mélységi route-jait érezte nyerési pontnak (ezt le is nyilatkozták a meccs után). Amúgy teljesen helyesen Reed távollétében, mert Wallace többnyire lefutotta emberét, Zbikowski FS pedig rendre nem ért oda. Az más kérdés, hogy Batch ezt sajna nem tudta kihasználni. De ehhez a taktikához kellettek Rashard középső futásai. Nekem kifejezetten tetszett a game play, kár hogy nem sikerült megvalósítani.Soldados
Na de pont erről beszélek. Ehhez BB kell, Batch nem képes rá. Mint említettem a búbos pásszokra odaérnék még én is. Az ejtett bomba nem jó semmire, és mint ahogy mondod, ha nem akartunk túl sokat haladni egy dobással, akkor mindjárt first downokat dobált Csárli is. Nem a futásra volt kihegyezve a mondandóm, hanem pont ezekre a rövidebb passzokra, amikre hely is lett volna... Szerintem hibás volt úgy kezelni ezt a dolgot, mintha Ben lenne a pályán.kishaszi
Van igazság abban amit mondasz. Ez sztem tipikusan az az eset, amikor mindkét félnek igaza van. Mert amit írsz, teljesmértékben jogos. Másrészt én megértem azt is, hogy volt egy nyerési pont és azt megpróbálták kihasználni, mert igazolódott, hogy tényleg nyerési pont. Sajnos most nem jött be, mint a Tampa ellen. Igazából ezt még Batchnek is illett volna megoldania. Másrészt benne volt, hogy neki ez nem fog menni, ezért jogos az is, hogy rövid szélső passzokkal kellett volna próbálkozni, ami amúgy abban a kevés alkalomban elég jól is működött. A vezetés a nyerési pontot próbálta erőltetni, de nem jött be. Lehet ezt kritizálni (teljes joggal és ésszerűen, hogy mit is kellett volna, ahogy írtad is), de meg is lehet érteni.

A vereséget azonban nem hinném, hogy ezen döntésre, a game planre kellene fogni (nem is tetted), hanem a Reed, Batch (nem a rossz hosszúak miatt, hanem a sack és a 8 mp-s töketlenkedések miatt) duóra, valamint a D utolsó drive-os dekoncentrált játékára.


The best franchise in the National Football League! Six-pack in SIXburgh! Thank you, Chief!
több mint 14 éve
kishaszi Pittsburgh Steelers 5 450 — Steelers fan
Soldi, más megvilágításba helyezem ezt a középső futásos dolgot: sok ember a boxban, oké. VIszont ennek köszönhetően nyílt egy elég nagy üres zóna, ahova lehetett volna 6-8-15 yardos, rövid passzokat nyomni, terület lett volna rá. Ehelyett Batch ugye mindig a mély passzokat erőltette, ámde ez mennyiben az ő sara, vagy a playhívásé? Mert ezekkel a rövis passzokkal, quick slantekkel gyakorlatilag meg se próbálkoztunk. - Természetesen a meccs azon részéről nem nyilatkozok, amit nem láttam, a köztes időben se volt ilyen?kishaszi
Volt egy-két ilyen Wardnak és Millernek. De a Steelers Wallace-t és a mélységi route-jait érezte nyerési pontnak (ezt le is nyilatkozták a meccs után). Amúgy teljesen helyesen Reed távollétében, mert Wallace többnyire lefutotta emberét, Zbikowski FS pedig rendre nem ért oda. Az más kérdés, hogy Batch ezt sajna nem tudta kihasználni. De ehhez a taktikához kellettek Rashard középső futásai. Nekem kifejezetten tetszett a game play, kár hogy nem sikerült megvalósítani.Soldados
Na de pont erről beszélek. Ehhez BB kell, Batch nem képes rá. Mint említettem a búbos pásszokra odaérnék még én is. Az ejtett bomba nem jó semmire, és mint ahogy mondod, ha nem akartunk túl sokat haladni egy dobással, akkor mindjárt first downokat dobált Csárli is. Nem a futásra volt kihegyezve a mondandóm, hanem pont ezekre a rövidebb passzokra, amikre hely is lett volna... Szerintem hibás volt úgy kezelni ezt a dolgot, mintha Ben lenne a pályán.

"Lehetséges lenne mindent tudományosan leírni, de nem lenne értelme. Ugyanolyan értelmetlen lenne, mint Beethoven egyik szimfoníáját -egy hullám változásai a nyomás függvényében- ábrázolni."
több mint 14 éve
Soldados Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 12 174 — Defense wins the Championship!
Soldi, más megvilágításba helyezem ezt a középső futásos dolgot: sok ember a boxban, oké. VIszont ennek köszönhetően nyílt egy elég nagy üres zóna, ahova lehetett volna 6-8-15 yardos, rövid passzokat nyomni, terület lett volna rá. Ehelyett Batch ugye mindig a mély passzokat erőltette, ámde ez mennyiben az ő sara, vagy a playhívásé? Mert ezekkel a rövis passzokkal, quick slantekkel gyakorlatilag meg se próbálkoztunk. - Természetesen a meccs azon részéről nem nyilatkozok, amit nem láttam, a köztes időben se volt ilyen?kishaszi
Volt egy-két ilyen Wardnak és Millernek. De a Steelers Wallace-t és a mélységi route-jait érezte nyerési pontnak (ezt le is nyilatkozták a meccs után). Amúgy teljesen helyesen Reed távollétében, mert Wallace többnyire lefutotta emberét, Zbikowski FS pedig rendre nem ért oda. Az más kérdés, hogy Batch ezt sajna nem tudta kihasználni. De ehhez a taktikához kellettek Rashard középső futásai. Nekem kifejezetten tetszett a game play, kár hogy nem sikerült megvalósítani.


The best franchise in the National Football League! Six-pack in SIXburgh! Thank you, Chief!
több mint 14 éve
kishaszi Pittsburgh Steelers 5 450 — Steelers fan
Soldi, más megvilágításba helyezem ezt a középső futásos dolgot: sok ember a boxban, oké. VIszont ennek köszönhetően nyílt egy elég nagy üres zóna, ahova lehetett volna 6-8-15 yardos, rövid passzokat nyomni, terület lett volna rá. Ehelyett Batch ugye mindig a mély passzokat erőltette, ámde ez mennyiben az ő sara, vagy a playhívásé? Mert ezekkel a rövis passzokkal, quick slantekkel gyakorlatilag meg se próbálkoztunk. - Természetesen a meccs azon részéről nem nyilatkozok, amit nem láttam, a köztes időben se volt ilyen?

"Lehetséges lenne mindent tudományosan leírni, de nem lenne értelme. Ugyanolyan értelmetlen lenne, mint Beethoven egyik szimfoníáját -egy hullám változásai a nyomás függvényében- ábrázolni."
több mint 14 éve
Szesze New York Giants 21 016 — Giants fan
Teljesen korrekt értékelés Soldi 😊
Meccs közben én is ezt írtam, h egyértelműen a Ravens OL az ami (számomra) váratlanul kurva jó volt és tulképp ez nyerte nekik a meccset.
több mint 14 éve
Soldados Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 12 174 — Defense wins the Championship!
Hát szóval nagyon felemás érzéseim vannak. Maga a vereség ténye egyáltalán nem zavar és nem dühít. Sokkal inkább az bánt, ahogy történt, megnyert meccs volt, a kezünkben volt. Na így azért bántó kikapni.

Ha vki azt mondja 3-1 lesz BB nélkül, sztem mindannyian aláírjuk. Én speciel a 2-2-t vagy 3-1-et vártam, a vereséget a Titanshez kalkuláltam, az ő játékuk nem fekszik nekünk, ez igazolódott is, mert kinyírták az Offense-t, de a 7 szerzett labdával nem lehet számolni. 😊 A vagy-vagy meccset a Ravensre vettem. Szoros is volt, most mi voltunk a f.sz rossz végén, csak sajnos nagyon bántó módon. Ettől függetlenül BB jó helyzetből veszi át a csapatot, hiszen nem vagyunk hátrányban senkivel szemben, sőt a Bengals-t előzzük 1, a Browns-t 2 meccsel. Tehát a szezon negyedét értékelve: királyul állunk, ennél jobbra nem is számíthattunk reálisan.

Na de térjünk át erre a meccsre. Nos abban biztos voltam, hogy a Ravens rush D összekapja magát. Megtörtént, így lett egy szoros meccs. De amikor nagyon kellett, összekaptuk magunkat és vezettünk egy TD-drive-ot, 4 pont előnyünk lett. Ekkor kivédekeztünk egy "mindent eldöntő" drive-ot. Na ekkor azt gondoltam, hogy megvan. Aztán 1 perc alatt levezettek egy 50 yardos drive-ot, hogy a D még csak hozzászagolni sem tudott. Ez hatalmas csalódás. Momentumunk nem volt a GW-drive-ban. A vereséget nem tudom egyértelműen senkire kenni, mert összetett kérdés. Egyrészt ugye Reed 2 kihagyott FG-je, másrészt a D utolsó drve-os csődje, s végül Batch. De mégse tudok egyértelműen bűnbakot kikiáltani, mert ez összetett kérdés, azaz csapatmunka volt a vereség.

A D-t azért nem tudom felelősségre vonni, mert nagyon is jó volt. A futást nyaltuk az elején, de végül 2,6-ra szorítottuk az átlagot, ami kiváló. A 2. félidőben 2 labdát szereztek a FG-távon, azaz kb megnyerték a meccset, plusz az utolsó előtti drive-ban óriásit védekeztek a végén kulcsfontosságú szituban. Tehát igenis nagyon sok pozitívumot mutattak fel, a mérleg másik nyelvén pedig csak az utolsó drive áll, ami viszont nagyon csúnya volt. Itt jegyezném meg, hogy Aonerrel beszélgetve (vele néztem a meccset) arra jutottunk, hogy 3. és sokra mindketten futottunk volna, mert így a Ravensnek 1 perce maradt 50 yardos TD-drive-ot vezetni időkérés nélkül és melyik D-ben bízol, ha nem a mienkben...? (Passzal ugye 1:45 maradt volna ugyanerre az 50 yardra, nagyon nem mindegy.) Na most a védelem 2, kulcsfontosságú labdaszerzése miért nem ért győzelmet? Egyrészt mert Reed kihagyta, amiben sáros, mert bár távoli FG-k voltak, de azért egyet illett voln a beverni. Azonban ez nemcsak Reed sara, hanem Batché is. 3. és 7-nél hívtunk egy passzjátékot, de egy igen kényelmes FG-távon belül. Batchnek réges régen ki kellett volna hajítania a labdát, hisz már kijött a zsebből, ehelyett sackelték -7 yardért. Én már rég űvöltöttem, hogy dobd el, dobd el. Ha eldobja incomplete-ra (ahogy Flacco tette sokkal kisebb nyomás alatt többször is), akkor kapufa helyett simán bemegy az FG... Óriási hiba volt, így ez a missed FG nem Reeden szárad a szememben (Heinz Fielden a 49 yd-os FG nem kötelező jellegű), hanem szinte kizárólag Batch a hibás érte. DE Batchet mégse hibáztatnám, mégiscsak 4. QB... Tehát ez a zakó csapatmunka volt. A D megnyerte, de Batch és Reed nem tudta kihasználni, majd a D elvesztette...

Szóba került, hogy BB-vel mi lett volna. Előre leszögezem, ez a W ugyanannyit ér, mintha BB-vel állunk fel, nem kisebbíti a Ravens érdemeit. Ennek ellenére magam is úgy gondolom, hogy BB-vel VISZONYLAG sima W lett volna. Meg is indoklom. Az OL nagyon király volt tegnap. Batchnek sokszor 5-6-7-8 másodperce is volt. Mégsem talált célpontot, ha mégis, akkor általában aluldobta a mélyre futó Wallace-t. Na most BB ezt kegyetlenül kihasználta volna, hogy ilyen sok ideje van, eszméletlen jól tartott a fal, és azt is kétlem, hogy Wallace-t mindannyiszor aluldobta volna. Batck egész egyszerűen leragadt az elkapóknál és hiába volt rengeteg ideje, nem tudott jó döntéseket hozni, BB viszont ezt kegyetlenül kihasználta volna. Nem arról volt szó tehát, hogy Batchen olyan nyomás volt, hogy ihajcsuhaj, hanem arról, hogy kényelmes helyzetben sem tudott jól passzolni, azt pedig kizártnak tartom, hogy BB se tudott volna. Itt megjegyezném, hogy nekem tetszett a playcalling. A középső futásokkal sok embert tereltünk a boxba, majd jöttek a mélylabdák Wallace-nak, aki így egy az egyben maradt. Ezt egy QB-nak meg kell tudni oldania, de Batch rendre aluldobta Wallace-t...

Amit viszont kiemelnék és óriási dicsérete a Ravensnek. Az O-line. Hatalmasat játszottak. Idén először sikerült valakinek megfognia a liga legjobb front7-ét (jöhet a sav, nem érdekel, de az én meglátásom szerint, nincs ennél jobb front7). Óriási respect érte. Ha nagy ritkán tudtok siettetni Flaccót, akkor ő nagyon higgadtan kifutott a zsebből és kihajította oldalra - teszem hozzá, nagyon okosan tette.

Na nézzük személyenként:
Batch - már elemeztem, gyenge volt, de 4. QB-ról van szó.
Mendenhall - várható volt, hogy ma ennyi lesz, sztem kihozta a maximumot a lehetőségekből
OL - nagyon fasza volt.
Randle EL és Miller nagyon zsír volt.
Timmons - sokan kiröhögtek vmelyik fantasy draft alatt, amikor azt mondtam, hogy All-Pro éve lesz (igen, nem Pro Bowl, hanem All-Pro) és eddig ez annak megfelelő teljesítmény.
Gay - nagyon jól játszott
McFadden - na ő viszont nagyon rossz napot fogott ki. Agyonszopaták. A GW-TD is rajta szárad. Lehet itt Flaccót éltetni, de az egy qrva egyszerű passz volt, Husi egy egyszerű csellel agyonverte B-Mac-t.

Flaccóra kicsit kitértem a Ravens topikban, de a lényeg, hogy gyenguska volt a GW-drive ellenére. Ami tetszett, hogy nem vállalt fel felesleges kockázatot, de iszonyat homály passzai voltak. Az INT egyenesen röhejes volt, de az utolsóelőtti drive-ban a 4. kísérletnél felívelt passza is botrányosan gyengus volt. Ha kikapnak, sztem kizárólag ő lett volna a felelős ezért a vereségért.

No hát ennyi. Most jön a bye week. Jókor jön, egyrészt BB így 2 hetet gyakorolhat visszatérése előtt, másrészt remélem, Hoke és Keisel is felépül a Browns meccsre. A vereség pozitívuma, hogy véget ér a hype. Teljesen felesleges 3 meccs után, előbb nézzük meg, mit tudunk BB-vel, sztem akkor derül ki, hogy mire is lehetünk jók idén. A Browns jó bemelegítés lesz neki (nem becsülöm le a Barnákat, ez egyáltalán nem rossz csapat már, de aki ebben a csoportban PO-ra vágyik, az azért nem hibázhat ellenük, főleg nem otthon), utána viszont kegyetlen négyes jön: idegenben Miami, idegenben Saints, idegenben Cincy, majd otthon Pats... Na majd ez mutatja meg, hogy mit is érünk valójában.


The best franchise in the National Football League! Six-pack in SIXburgh! Thank you, Chief!
több mint 14 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 16 321 — No 1 Zhang Yufei fan
Mindjárt nekikezdek a saját értékelésemnek. 😊 Gondolom epekedve várjátok. 😀 😀Soldados
Én várom az értékelést, csak Igorral ne kezdj el ha lehet verbálisan csatározni😊kishaszi
Nem fogok semmit szolni 😉 (amig nincs minden hataron tulmeno Flakon-pocskondiazas 😀)
Jo, kemeny, szoros meccs volt, mint mindig.. gyakorlatilag egy coinflip. Most mi jottunk ki jobban belole, igy legalabb izgalmas lesz a tovabbi versenyfutas.

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 14 éve
kishaszi Pittsburgh Steelers 5 450 — Steelers fan
Mindjárt nekikezdek a saját értékelésemnek. 😊 Gondolom epekedve várjátok. 😀 😀Soldados
Én várom az értékelést, csak Igorral ne kezdj el ha lehet verbálisan csatározni😊

"Lehetséges lenne mindent tudományosan leírni, de nem lenne értelme. Ugyanolyan értelmetlen lenne, mint Beethoven egyik szimfoníáját -egy hullám változásai a nyomás függvényében- ábrázolni."
több mint 14 éve
Soldados Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 12 174 — Defense wins the Championship!
BB eddig nem is edzhetett a csapattal?Szesze
Nem. Eltiltás alatt a játékos nem tartózkodhat még az edzőcentrumban sem. Sőt taktikáról futballról kommunikálni sem lehet vele elvileg. Edzeni edzhet, de nem a Steelers-szel, hanem egysénileg ahogy meg tudja oldani. Ma már viszont jelenése van a Steelers-nél és 2 hete van, hogy összeszokjon a társakkal megint, mert a héten szerencsére bye week van nekünk.

Mindjárt nekikezdek a saját értékelésemnek. 😊 Gondolom epekedve várjátok. 😀 😀


The best franchise in the National Football League! Six-pack in SIXburgh! Thank you, Chief!
több mint 14 éve
kishaszi Pittsburgh Steelers 5 450 — Steelers fan
BB eddig nem is edzhetett a csapattal?Szesze
Nem. Valami 2 elkapóval gyakorolhatott asszem oszt sanyi. Mától edzhet velük.

"Lehetséges lenne mindent tudományosan leírni, de nem lenne értelme. Ugyanolyan értelmetlen lenne, mint Beethoven egyik szimfoníáját -egy hullám változásai a nyomás függvényében- ábrázolni."
több mint 14 éve
Szesze New York Giants 21 016 — Giants fan
BB eddig nem is edzhetett a csapattal?
több mint 14 éve
kishaszi Pittsburgh Steelers 5 450 — Steelers fan
Nem láttam a meccset, csak az összefoglalót előre is leszögezem.

Viszont az abba látottak alapján ez egy nyerhető meccs lett volna.
Egy normális O-val hozható lett volna, mert még így is ott volt az esély. (Normális O 4.számú irányító volt, még ha nem is volt rossz, de egy BB-től sokkal több várható)

A végén megszívtuk a sokat szapult Flacco csak győztes drivet tudott vezetni.
Illetve az általam kissé leírt Mcgahee csak csinált egy szép TD-t.

Reed azért egyet bevághatott volna....főleg a 2. végett leszidni, az nagyon mellé ment. A kapufánál nem volt szerencséje.Darth
Azért becsülted le, mert nem figyelted eléggé a meccseinken. Hiába nem lehet futni, ha valahogy eljut a Ravens a goal szituig, akkor már elég jó a faluk, hogy helyet csináljanak és McGahee nagyon jó ebben. Nem véletlen stat, hogy az ucsó 7 meccsen 6 TD-je volt ellenünk, most meg már az ucsó 8-on 7...

"Lehetséges lenne mindent tudományosan leírni, de nem lenne értelme. Ugyanolyan értelmetlen lenne, mint Beethoven egyik szimfoníáját -egy hullám változásai a nyomás függvényében- ábrázolni."
több mint 14 éve
Spy Pittsburgh Steelers 2 337
Nem BB menti meg őket, hanem az egy hét keleti meditáció és a visszakapott két láb a földön. Szép lett volna a 4-0 és velős üzenet BB felé a csapat részéről, de ahhoz képest, hogy honnan indultunk neki a szezonnak...
BB visszatér kávézgat a fal mögött, mértékegységgel rosszabb lesz újra az OL és újra hiányozni fog Holmes, aki addig futkározott BB kávézásai alatt, míg csak elszabadult az emberétől.
Jobb lesz az O BB-vel, kérdés, hogy pontokban, vagy yardokban...
több mint 14 éve
Törölt felhasználó
Szesze igazad van, én csak a "jó" és a "brutál" közötti különbségre próbáltam utalni.
Máshol elég a jó, de Pittsburgh-be a győzelem(mek)hez az előbbi szükséges.
több mint 14 éve
GombiÁdám Pittsburgh Steelers 276 — Pittsburgh Steelers / ManUtd fan
Nem láttam a meccset, csak az összefoglalót előre is leszögezem.

Viszont az abba látottak alapján ez egy nyerhető meccs lett volna.
Egy normális O-val hozható lett volna, mert még így is ott volt az esély. (Normális O 4.számú irányító volt, még ha nem is volt rossz, de egy BB-től sokkal több várható)

A végén megszívtuk a sokat szapult Flacco csak győztes drivet tudott vezetni.
Illetve az általam kissé leírt Mcgahee csak csinált egy szép TD-t.

Reed azért egyet bevághatott volna....főleg a 2. végett leszidni, az nagyon mellé ment. A kapufánál nem volt szerencséje.